Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-18 9:26:59
Autor Wiadomość
Qter



Dołączył: 1 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 23 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Jak wiadomo (albo i nie) w roku przyszłym odbędzie się Konwent Jaskini Behemotha. Na razie nie wiadomo jeszcze gdzie i w związq z tym jest prośba do Osadników.
Znacie jakieś fajne miejsce w Polsce gdzie mógłby się odbyć Konwent, może znajdziecie coś takiego w te wakacje, a może mieszkacie niedaleko zamku, ruin (czy czegoś o podobnym klimacie).

Jeśli tak to podaj namiary na takie miejsce, najlepiej spisane w jakimś docu albo txt.

Co w takim pliku ma być:
- nazwa miejscowości :)
- warunki dojazdu (autobus, pociąg, etc.)
- odległości od kilku głównych miast (W-wa, Kraków, Wrocław, Gdańsk)
- warunki noclegowe, myślę że na ok. 100 osób. Najlepiej jakieś schronisko albo coś w tym stylu (musi być dostęp do prądu i możliwość ustawienia paru kompów). Dodatkowo cenę od łba, czy będą zniżki jak się więcej ludzi zjedzie, telefon, adres, mail.
- wyżywienie
- dodatkowe atrakcje typu zamek, ruiny, jezioro, góry, bar, wesołe miasteczko, etc. (czy istnieje możliwość wynajęcia takiego zamku na przykład, jeśli tak to ceny, adresy, telefony)
- wszystko inne o czym być może zapomniałem a uważacie za istotne.

Proszę aby informacje były jak najpełniejsze i jak najbardziej szczegółowe a nie robione "na odwal się".
Wysyłać proszę do mnie. (qter.com@gazeta.pl)

___________
"Możemy być tylko tym, czym jesteśmy, niczym więcej i niczym mniej."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 24 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

.: A czy mogą być namioty?? :.
:arrow: Nocleg w jakimś schronisq czy hotelu jest spoko, ale zapewne znajdą się miejsca, gdzie nie będzie w pobliżu hotelu. Namioty załatwiają sprawę.
:arrow: Ponadto, jak jedna osoba weźmie namiot, to może w nim spać więcej osób :wink: .
:arrow: A trzeci powód, to odwieczny problem- pieniądze. Nocleg pod namiotem, obniża koszty o kilka złotych (ziarnko do ziarnka...).

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Saruman



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Pewna miejscowość pod górami BIAłyMI

Wysłany: 24 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Więc konwent jest tworzony na wielką skalę !! :)))
Pola namiotowe ,schroniska ,ale wątpię czy uda się zdobyć prąd do ewentualnych kompów.

Najlepszy byłby hotel (ma się rozumieć ,że co najmniej 3 gwiazdkowy :DD)

Fajnie byłoby kiedyś spotkać się ale żeby nas kupa była !! a nie jakaś marna setka :D

Jakby my się złożyli to nawet bankiet jakiś możnaby zrobić :DDD

To wprawdzie marzenia ,ale kto wie co będzie za te 5 lat.
Jeśli jaskinia od początku aż tak się rozwinęła ,to jeśli "tendencje wzrostu" się utrzymają to kto wie... : :)

___________
"The road goes ever on..."
"Droga biegnie ciągle wprzód..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 24 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

.: Prąd, to nie taki problem, tylko po co?? My tam jedziemy się spotkać, poznać na wzajem, a nie grać i siedzień na kompach, więc po co prąd?? Ok- oświetlenie się przyda, grzałka elektryczna tesh może być komuś potrzebna, tak samo, jak poduszki elektryczne, ale WYBIJCIE SOBIE Z GŁOWY KOMPY!! Jaskinia przeżyje, te 2-3 dni bez Osadniqw i opieki (a przecież na 100% nie pojada wszyscy, więc ftoś może Jaskinię doglądać :wink: ).
___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Qter



Dołączył: 1 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 24 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Idealna sytuacja to taka gdzie wynajmujemy jakąś chatę (na 20-30 osób) koło której jest pole namiotowe (tam śpi reszta). Prąd raczej jest konieczny (jOjO, Gren oświećcie mnie jeśli nie jest potrzebny :) ).
___________
"Możemy być tylko tym, czym jesteśmy, niczym więcej i niczym mniej."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 24 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

.: Moje skromne zdanie :.
:arrow: Prąd- OK
:arrow: Kompy- NIE!!

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Guinea



Dołączył: 20 maja 2000
Posty: 164
Skąd: że znowu!

Wysłany: 24 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Wybijcie sobie z głowy wszelkie namioty. Nie mamy prognozy pogody na rok do przodu, a trzeba wziąć pod uwagę wszystko, łącznie (albo przede wszystkim) z deszczem. Osobiście nie mam ochoty taplać się w konwentowym błocku.
___________
Achtung! Weasel!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 24 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Guinea (cytat):
Wybijcie sobie z głowy wszelkie namioty. Nie mamy prognozy pogody na rok do przodu, a trzeba wziąć pod uwagę wszystko, łącznie (albo przede wszystkim) z deszczem. Osobiście nie mam ochoty taplać się w konwentowym błocku.


:) nie czuję związku między namiotem a błockiem
to jakby zdarzenia niezależne...

ale ogólnie to trza rozważać wersje optymistyczną (że finanse każdemu pozwolą na nocleg pod dachem)
a wersją realistyczną (że część woleć będzie namiot, dla zminiejszenia kosztów...)

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
SAM-UeL



Dołączył: 19 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Spośród szczytów Wielkiego Babilonu

Wysłany: 28 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

To może ci co kca niech wybiorą Hotel a Ci co wolą namioty i ognisko niech biorą namoit :).
Wybór należy do osadników :P

Ja osobiście chętnie bym pospał pod namiotem... ba.. pospał fto mówi, że my tam musimy spać? :)

___________
biegniemy za szczęściem choć nie możemy go dopaść,
wciąz ucieka nam, bo nie znamy prawdy o nim,
Po co łapać króliczka, skoro tak przyjemnie się go goni..

    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 28 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Zgadzam się z SAM'em.
Jeśli ktoś woli dach, powinien mieć możliwość mieszkania pod nim. Ale spodziewam się, że większość Osadników (w tym ja) tak dla wspomnianego zmniejszenia kosztów jak i dla lepsiejszego klimaciku wybierze namioty.

W takiej sytuacji idealnym rozwiązaniem byłoby rzeczywiście to, o czym wspomniał Qter (dom i pole namiotowe).

Nie wiem czy była juz o tym mowa, ale możnaby też wynająć od harcerzy czy od wojska takie wielgachne kilkunastoosobowe namioty. W grupie zawsze raźniej... :-)

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 28 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie wiem czy była juz o tym mowa, ale możnaby też wynająć od harcerzy czy od wojska takie wielgachne kilkunastoosobowe namioty. W grupie zawsze raźniej... :)

Dobry pomysł, ale czy to jest do zrobienia??

.: Mam jeszcze pytanko (a będzie ich więcej :wink: ): :.
:arrow: Co z napojami z % :?:
Wiadomym jest, że są osoby (szczególnie starsi Osadnicy), którzy miłują Krasnoludzkie Jasne Pełne (ja do nich nie należę i mi się do tego nie śpieszy :wink: ), ale czy będzie to dozwolone?? Chodzi mi o to, żeby nie robić chołoty, tylko spokojny zlot, z grmi zespołowymi typu kosz, nożna, siatka i wielgachnym ogniskiem :twisted:

.: Sugestia :.

:idea: Proponuję zrobić zlot 3 dniowy, ale na takiej zasadzie, że:
:arrow: 1 dzień- zjeżdżamy się.
:arrow: 2 dzień- gry zespołowe, rozmowy, wieczorem ognisko (i jak ftoś potrzebuje spanie :wink: ).
:arrow: 3 dzień- pożegnanie i powroty (czym później, tym lepiej).
Oczywiście, czym dłużej, tym lepiej. Może tak WoGóle, to myślicie o dłuższym zlocie, ale tesh trza myśleć realnie, że niektórzy Osadnicy nie zostaną puszczeni na tak długo.
:idea: Wyznaczmy kilka osób, które przyjadą 1 dnia w miarę wczesnie i będą "zbierały" przyjeżdżających w qpę i prowadziły na miejsce zlotu.
:idea: Trza się dowiedzieć, jak z dojazdem do miejsca zlotu, jak rylko będzie ono wyznaczone.

Takich idei i pytań będzie jeszcze wiele, ale wolę je zadać teraz i rozwiązać, bo potem może nie być czasu (bo będą ważniejsze sprawy).

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 28 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

MiB (cytat):
:arrow: Co z napojami z % :?:
Wiadomym jest, że są osoby (szczególnie starsi Osadnicy), którzy miłują Krasnoludzkie Jasne Pełne (ja do nich nie należę i mi się do tego nie śpieszy :wink: ), ale czy będzie to dozwolone??

ogólnie problemem (do rozwiązania! ale wobec polskiego prawa ważnym!)będzie udział osób niepełnoletnich...
KAŻDY nieszczęśliwy wypadek (od potłuczenia, poprzez złamania, aż do...) to od razu WIELKIE problemy (potencjalnie) dla organizatorów
tak to jest, że organizator ponosi (w pewnym zakresie) odpowiedzialność za małolatów (bez obrazy!)

a co do %
well, nie jesteśmy Armią Zbawienia ;)
ale tez jesteśmy Jaskiniowcami! a to zobowiązuje
zatem jestem co do % znacznie bardziej spokojny niż co do małolatów...

MiB (cytat):
Takich idei i pytań będzie jeszcze wiele, ale wolę je zadać teraz i rozwiązać, bo potem może nie być czasu (bo będą ważniejsze sprawy).

i po to jest ten temat!!!
więcej takich pytań i odpowiedzi!

aha!
namioty typu NS to żaden (poza finansowym :)) problem...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 28 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

jOjO (cytat):

ogólnie problemem (do rozwiązania! ale wobec polskiego prawa ważnym!)będzie udział osób niepełnoletnich...
KAŻDY nieszczęśliwy wypadek (od potłuczenia, poprzez złamania, aż do...) to od razu WIELKIE problemy (potencjalnie) dla organizatorów
tak to jest, że organizator ponosi (w pewnym zakresie) odpowiedzialność za małolatów (bez obrazy!)


Właśnie- czy będzie jakaś opieka medyczna?? Bo chociaż poinformować najbliższą przychodnię (nie)zdrowia lub pogotowie by się zdało uprzedzić (albo choć wiedzieć, gdzie takowe placówki się znajdują).

jOjO (cytat):

aha!
namioty typu NS to żaden (poza finansowym :)) problem...


Ale takie NS'ki, jak mi wiadomo, mieszczą troszq ludu, więc cena 200 zł (która i tak jest pewanie bardzo zawyżona), na 10-20 osóba daje 20-10 zł, a to jush nie aż taka wielka kwota, a i Osadnicy nie musieliby dźwigać dużej ilości bagaży. Warto się tesh zastanowić na topicem, w której osoba poszuqjące namiotów, mogły zostawić prośbę, a osoby mające wolne miejsca, zostawić propozycję zakwaterowania.

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Qter



Dołączył: 1 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 28 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Jak widzę temat się przekształcił w "ogólnokonwentowy".

Po kolei:
1. Duże namioty to fajna sprawa, tylko albo muszą być na miejscu zlotu albo trzeba wynająć ciężarówkę :)
2. O "%" się nie wypowiadam.
3. Zlot najprawdopodobniej będzie weekendowy. Ewentualnie można by pomyśleć nad weekendową częścią "oficjalną", a chętni później zostają ile chcą :)
4. Chciałbym również przypomnieć, że zlot jest dopiero w przyszłym roku i póki co nie wiadomo gdzie (spłynęła jedna propozycja na razie). Także proponuję zająć się szukaniem miejsca, a nie myśleniem o namiotach ;)
4.1 Mam wolne miejsce w namiocie dla jednej lub dwóch przedstawicielek płci pięknej :twisted:

___________
"Możemy być tylko tym, czym jesteśmy, niczym więcej i niczym mniej."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 28 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

jOjO (cytat):
MiB (cytat):
Takich idei i pytań będzie jeszcze wiele, ale wolę je zadać teraz i rozwiązać, bo potem może nie być czasu (bo będą ważniejsze sprawy).

i po to jest ten temat!!!
więcej takich pytań i odpowiedzi!


a

Qter (cytat):
Jak widzę temat się przekształcił w "ogólnokonwentowy"....
Także proponuję zająć się szukaniem miejsca, a nie myśleniem o namiotach


Jakaś rozbieżność?? Temat jest ogólnokonwentowy, bo jak znajdziecie pole, to zapewne posypią się inne porblemy, pytania itp związane z miejscem.

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 28 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Co do miejsca.

Nie orientujecie się czasem, czy właściciela schronisk młodzieżowych zezwoliliby na robijanie namiotów na swoim terenie?

Kilka miesięcy temu byłem bowiem w Szklarskiej Porębie (to taka miejscowość wypoczynkowa w Sudetach :-) ). Mieszkaliśmy z grupą w schronisku takowym (mieliśmy je sami dla siebie - około 30 miejsc),
Schronisko stało sobie na uboczu, pośród lasu, na wzniesieniu i w ogóle bardzo malowniczo i spokojnie tam było. Terenu dzikiego dużo (niestety porośnięty lasem, kamienisty i stromy - pod namioty niezdatny) i nie przeszkadzaliśmy nikomu. A i ceny niewysokie (20 zł za nocleg jednej osoby).

Więc gdyby ktoś znał takie miejsce i uzyskać zgodę na rozbijanie namiotów dookoła, to jesteśmy w domu.



P.S.
Wstępnie zgłaszam się jako chętny do przyjazdu wcześniej w celach pomocowych (choć to jeszcze rok i może mi coś wypaść).

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lobo



Dołączył: 18 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: i po co?

Wysłany: 28 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Co do wielkich wieloosobowych namiotów to nie jestem pewien.Nie do końca podoba mi się słuchanie hrapania 5 czy 6 osadników :D

Ja tam mogę spać nawet pod drzewem jeśli trzeba.
Co do miejsca to czasem można spodkać urządzone w średniowiecznym stylu gospody oferujące pokoje oraz żarło jak i napoje(Grzańce rulez :D ).

___________
Tak dryfuje nam życie,
po omacku, we mgle...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 29 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

.: Pomoc :.
Farmerus (cytat):
P.S.
Wstępnie zgłaszam się jako chętny do przyjazdu wcześniej w celach pomocowych (choć to jeszcze rok i może mi coś wypaść).

Ja tesh się wstępnie zgłaszam, na takich samych zasadach (choć ja jush rodziców przygotowywuje na to, że pojadę na zlot, więc Mnie raczej puszczą- fkońcu za rok 18... 8) )

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Guinea



Dołączył: 20 maja 2000
Posty: 164
Skąd: że znowu!

Wysłany: 29 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

jOjO (cytat):


:) nie czuję związku między namiotem a błockiem
to jakby zdarzenia niezależne...



Ten związek bezpośrednio wynika z praw Murphy'ego ;). Jeśli nie założymy możliwości ulewy w piękny konwentowy dzionek, to prawie na pewno ona nastąpi, jeśli zaś założymy taką możliwość i będziemy odpoiwednio na nią przygotowani to oczywiście nie nastąpi - i o to chodzi! :)

___________
Achtung! Weasel!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 29 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Guinea: :D :) :mrgreen: :lol:

Dobra strategia. Przechytrzymy zły los :-)

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 30 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Kilka arcyważnych wyjaśnień:
- prąd i komputery tak, bo część osób będzie chciała zobaczyc na własne oczy jak wygląda rozwalanie map turniejowych przez mistrzów. Zresztą, jeżeli chcemy ich ściągnąć, a wielu z nich interesuje się tylko Areną, to kompy muszą być. Ponadto - Arena jest częścią Jaskini a ma być to konwent nasz, miłośników GRY. Argument ostatni - jakoś nie widzę chęci części sponsorów wspomagania konwentu miłośników gry, na którym nie będzie gry.
- konwent, ze względu na osoby nieletnie, będzie CAŁKOWICIE bezalkoholowy. Niech która mama po powrocie dowie się, że jego dziecko było rozpijane - podpadamy pod paragrafy. Koniec - kropka. Pomijam już ustawę o imprezach masowych.
- naszą ambicją jest, aby uczestnicy konwentu - Jaskiniowcy - ponieśli jak najmniejsze koszty własne związane z noclegiem itp. Jednak ze względu na ilość potencjalną chętnych - nie może to być hotel, lecz miejsce w miarę tanie, a jednak zapewniające godziwe warunki przyłożenia głowy oraz dysponujące miejscem do imprez zarówno plenerowych (np. ognisko z bardem) i poddaszonych (np. pokazy mistrzów gry).
- zgodnie z obowiązująym prawem - a także rozsądkiem - mimo, że będzie to impreza zamknieta, więc zezwoleń nie trzeba, ale wszelkie zabezpieczenia i ubezpieczenia będziemy musieli załatwić.
- duże namioty - typu wojskowego - to nie jest głupia myśl - możliwe są nocne Jaskiniowców rozmowy, integracja i tak dalej. Ale jest też wada - jak jest zimno to jest zimno...
- ideałem by było, gdyby było to miejsce w jakiś sposób ograniczone, tzn, by nie pałętał się ktoś obcy - taki zlot to niestety frajda także dla kieszonkowców itp. Wprawdzie powołamy własną Gwardię, ale przecież niesposób upilnować wszystkiego.
- wśród wstępnych planów konwentowych jest np. zaproszenie jakiegoś bractwa rycerskiego i pokazy walk plus np. jarmark klimatycznych różności, a to oznacza, że potrzebne jest MIEJSCE. Założyliśmy wstępnie bowiem, że nie ma sensu spotykać się na 2,5 dnia (piątek, sobota, niedziela) po to tylko, by poznać się i pogadać. Konwent ma zapaść w pamięć na zawsze i ma być WYDARZENIEM. Oczywiście zawartość programu będzie zdeterminowana możliwościami, ale juz podjęte zostały pewne działania w tym kierunku, by te możliwości zwiększyć.
ufff, na razie tyle...

___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bem



Dołączył: 22 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: Stare Miasto

Wysłany: 30 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Z tego co zrozumiałem to ma to być impreza zamknięta. Czy w takim razie będą rozdawane,wysylane jakieś zaproszenia do wszystkich chętnych do wzięcia udziału w konwencię.
A co z osobami towarzyszącymi. Np: fan hirosów niemający dostępu do internetu, nie będącym mieszkancem jaskini.
albo jak bym chciał pochwalić się kobiecie gdzie należe. Czy ją też mógłbym zabrać :D.
I jeszcze jedna sprawa jak na razie. Chodzi mi mianowicie o %. Czy wogóle będzie możliwa komsumpcja (w małych ilościach oczywiście i zakupionego wcześniej we własnym zakresie), czy niestety bedzie wszystko konfiskowane :( .
to narazie tyle pozdrawiam.

___________
Byle do przodu
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 30 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

- zamknięta oznacza - jakis ograniczony TEREN, by nam nie przeszkadzano i by po okolicy nie rozeszłą się plota, że dorośli faceci latają z lutniami i w rajtuzach. Zamknięta, bo łatwiej to ogarnąć, ale impreza powinna być jak najbardziej rodzinna, by nasze mamy, żony, kochanki, mężowie, ojcowie, kochankowie mogli się na własne oczy przekonać, że nie robimy niczego złego.
- A z tego wynika także i to, że całkowicie bezprocentowo. Chodzi także o przykład - wyobraźcie sobie rodziców przywożących po wielkich namowach na konwent swoją pociechę, bo to przecież mamo żadne zboczeńce, sekty ani szatanisty, a tu wita ich zawiany gość...

___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 30 czerwca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

.: Uwagi :.
:arrow:
Grenadier (cytat):
- zgodnie z obowiązująym prawem - a także rozsądkiem - mimo, że będzie to impreza zamknieta, więc zezwoleń nie trzeba, ale wszelkie zabezpieczenia i ubezpieczenia będziemy musieli załatwić.

Czyli dodatkowe (acz kolwiek konieczne) koszty, o których trzeba będzie poinformować..

:arrow:
Grenadier (cytat):
- konwent, ze względu na osoby nieletnie, będzie CAŁKOWICIE bezalkoholowy. Niech która mama po powrocie dowie się, że jego dziecko było rozpijane - podpadamy pod paragrafy. Koniec - kropka. Pomijam już ustawę o imprezach masowych.

Dobrze powiedziane, popieram, czym tylko się da!!

:arrow:
Grenadier (cytat):
- duże namioty - typu wojskowego - to nie jest głupia myśl - możliwe są nocne Jaskiniowców rozmowy, integracja i tak dalej.

To jest ta dobra strona, która przemawia za!! Taka forma integracji mi się podoba!!
Grenadier (cytat):
Ale jest też wada - jak jest zimno to jest zimno...

Jak wada?? Kocy i cieplejszych ubrań w domq nie ma?? A w czym w zimie chodziłeś :twisted: ?? Dla chcącego nic trudnego :wink: !!

:arrow:
Grenadier (cytat):
- ideałem by było, gdyby było to miejsce w jakiś sposób ograniczone, tzn, by nie pałętał się ktoś obcy - taki zlot to niestety frajda także dla kieszonkowców itp. Wprawdzie powołamy własną Gwardię, ale przecież niesposób upilnować wszystkiego.

1. Zgłaszam się do pomocy (przyjazd wcześniej, itp).
2. Można ułożyć namioty w zwarty krąg, można tesh (co wydaje mi się najlepsze) wprowadzić identyfikatory (drupę opieqnów zlotu można by wyróżnić innym tłem etc).

:arrow:
Grenadier (cytat):
- wśród wstępnych planów konwentowych jest np. zaproszenie jakiegoś bractwa rycerskiego i pokazy walk plus np. jarmark klimatycznych różności, a to oznacza, że potrzebne jest MIEJSCE. Założyliśmy wstępnie bowiem, że nie ma sensu spotykać się na 2,5 dnia (piątek, sobota, niedziela) po to tylko, by poznać się i pogadać. Konwent ma zapaść w pamięć na zawsze i ma być WYDARZENIEM. Oczywiście zawartość programu będzie zdeterminowana możliwościami, ale juz podjęte zostały pewne działania w tym kierunku, by te możliwości zwiększyć.

Wow!! Tego to nie przewidywałem!! Można do atrakcji dołożyć mecze- kosz, nożna, siakqwka itp. To fajna zabawa, tak sobie pograć, a i z intergracją źle nie ma :wink: .

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 1 lipca 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Ponieważ nie mogę jeszczez powiedzieć wszystkiego - kwestia czasu - co do kosztów: podjęliśmy pewne działania, coby je zminimalizować. Dla przykładu - a czemu jakieś pizetju za baner na konwencie nie może nas ubezpieczyć? Cza tylko z nimi pogadać...
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.