Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-20 13:40:48
Autor Wiadomość
Wonsky



Dołączył: 11 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 5 września 2003     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy we wlasciwym miejscu na forum umieszczam ten temat, ale jakos nie znalazlem podobnego topicu gdzie indziej. Moje pytanie dotyczy gry M&M9. Pewien qmpel jakis czas temu powiedzial mi o dziewiatej czesci i pytal czy nie mam jej skad zalatwic. Ja natomiast nie wiedzialem, ze dziewiatka jest na PC-tach, nie mialem tez okazji w nia jak dotad zagrac.
Moje pytanie brzmi, czy ktos z Jaskiniowcow grywal moze w M&M9, jakie ma wymagania sprzetowe i ogolnie czy jest fajna (gralem we wczesniejsze czesci, m.in. 6,7, chodzi mi glownie jak wyglada dziewiatka w porownaniu z nimi) ???

___________
Khazad ai-menu !!!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
mah



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: Między Górze

Wysłany: 5 września 2003     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

Powiem CI tylko tyle.
Wymagania o wiele większe od poprzednich części. Jakie.. tego nie pamiętam. Jednak jeżeli masz w miarę nowego kompa, to na pewno bedzie smigalo aż miło.

___________

Imię twe – Patriota,
Kto nie zna korzeni, ten nie zrozumie
W sercu ogień nie zgasł,
Kto nie z nami, ten przeciw nam !



АРИЯ - Патриот
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fuuzy



Dołączył: 19 października 2002
Posty: 164
Skąd: Wasilków na Podlasiu (to nieprawda że ludzie porozumiewają się tu językiem gestów i chrząkni

Wysłany: 5 września 2003     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

A ja powiem, że grać się nie oplaca... bo to taki gniot, że nawet na topic nie zasluguje.

PS
W Osadzie jest takie miejsce, gdzie można rozmawiać o MM. Jest to stolik o Might and Magic... który akurat prowadzę.

___________
Mamo! Spójrz! Jestem w Internecie...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ingham



Dołączył: 1 kwietnia 2001
Posty: 164
Skąd: Ciechanów

Wysłany: 5 września 2003     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

A najlepiej to odwiedź stolik M&M w Gorących Dysputach :)
___________
Tylko modlitwa może Was zbawić!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Wonsky



Dołączył: 11 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 6 września 2003     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

Dzieki wielkie, poczytalem sobie co nieco i juz jestem madrzejszy. :D W kazdym razie wiem w co grac nie nalezy, jak rowniez wiem ze niczego wielkiego nie stracilem ze w MM9 nie gralem :!:
___________
Khazad ai-menu !!!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
WorldDragon



Dołączył: 10 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: eeee tam, nieważne =]

Wysłany: 13 lutego 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

Nie no ja nawet lubie M&M wszystkie części, choć powiem, że najbardziej przypadła mi do gustu Might&Magic VIII Day Of The Destroyer :D .Ta chyba najbardziej ze wszystkich ich części.później jest Might&Magic IX :D Ale wszystkie części lubie choć nie więcej od homm(homm rządzi) :D Ostatnio chciałem dostać pare tych pierwszych części, ale się nie udało :( Pograło by się troche w początki tej gry, ale cuż :(
___________
</post>
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 7 czerwca 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

Uważam, że MM9 wypadło kiepsko ( nie powiem że najgorzej ) ale wolę pograć w siódmą i ósmą część serii.
___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Messar



Dołączył: 5 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Mroczne tunele Nighonu

Wysłany: 13 czerwca 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

Moje zdanie o m&m9 jest takie:

Ta część jest najgorszą częścią ze wszystkich dziewięciu. Na początku trochę mi się podobała, ale niedawno zrozumiałem, że nie opłaca się w nią grać. W całej serii Might & Magic dominuje 7!! :lol: !!

Na koniec muszę przyznać, że Homm nadal jest lepszy...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 16 lipca 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

Wytaczam ciężką artylerię BRONIĄC MIGHT & MAGIC IX (Fuuzy, nie bij!)

1. Might & Magic IX posiada ciekawą, pełną nieoczekiwanych zwrotów akcji fabułę.
2. Might & Magic IX jak każda część oferuje możliwość zmiany barwy głosu, więc nie powinno się z tego nabijać.
3. W MM9 spotkać można ciekawie wyglądające potwory.
4. Łatwiej znaleźć złoto :)
5. Ekwipunek jest większy.
6. Niemożność dostania się do części lokacji drogą lądową (np. Lindisfarne), zmusza do poszukiwań pieniędzy.
7. Szkolenie jest droższe, więc trzeba dbać o stan konta.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 24 lipca 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

Mam taki problem:
Gdzie jest włócznia Kogośtam? (nie pamietam jak on się nazywa)(tego dziedka przy bramie Arslegardu czy jakoś tak :D )
Gdzie są piece do podgrzania eliksiru lisza?
Będę bardzo wdzięczny każdemu, kto mi pomoże

Najlepiej trenować we Frosgardzie i wcale nie jest tak drogo :D

___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 24 lipca 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

M&M 9 - hmm...moim zdaniem to całkiem, całkiem gierka. Na początku ciekawa. Graficzka wyczesana :P No, ale niestety nie dorównuje ta gra m&m 7 :( A ósemka to jedna wielka pomyłka :twisted: (poprostu najgorsza część 8) ) Mortai - niestety nie mogę Ci pomóc, bo już w mm9 nie gram, nie mam czasu, ale jak się znajdzie, ale to w dalekiej przyszłości :D A zrobię se ranking, a co nie wolno mi ?:P :

1. M&M 7 (pierwsze miejsce za wszystko ! :twisted: )
2. M&M 9 (drugie miejsce za grafikę, potworki i że można włazić do budynków :D)
3. M&M 6 (Ciekawa fabuła, fajne questy i super wyglądające stworki :D)
4. M&M 8 (Żenada :P)
5. Ni ma :P

Pozdrawiam

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Balkazum



Dołączył: 2 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: z ognistych gór czarnej otchłani

Wysłany: 29 lipca 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich

Mam takie pytanie:
Mieszkam w Szczecinie i nigdie nie moge znależć M&M 9 szukałem chyba wszędzie po Marketach, po empikach itp. prosze pomóżcie mi i powiedzcie gdzie moge kupić tę gre :(

___________
And so the adventure begins...

Ci co mają skrzydła niech lecą spełniać swe marzenia.

Kiedy zabraknie miejsc w piekle martwi wyjdą na ziemie...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 30 lipca 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy w Szczecinie jest EMPiK Megastore, ale jeśli jest, to tam. Jak nie ma, to wpadnij do koszalina, EMPiK Megastore przy ul. Zwycięstwa. Jeszcze wczoraj tam było.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 30 lipca 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

Gollum (cytat):

1. M&M 7 (pierwsze miejsce za wszystko ! :twisted: )
2. M&M 9 (drugie miejsce za grafikę, potworki i że można włazić do budynków :D)
3. M&M 6 (Ciekawa fabuła, fajne questy i super wyglądające stworki :D)
4. M&M 8 (Żenada :P) :twisted: :twisted:
5. Ni ma :P

Nie pokazujcie mi się na oczy :twisted: :D :wink:
Akurat moim zdaniem M&M8 miała pewne rozwiązania których brakowało w M&M7, chodzi głownie o interface, ulepszony wygląd bohaterów, fajniejsze rasy, większy ekran, 5 bohaterów :P Lepsze artefaky(dopasowane do klas) i SMOKI 8)

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Messar



Dołączył: 5 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Mroczne tunele Nighonu

Wysłany: 31 lipca 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

Lepsze artefakty w m&m8?

W m&m7 są lepsze.

Klasy w 8. są dziwne. minotaur czy smok to nie klasa tylko rasa.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 31 lipca 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

Nie lubię m&m 8, dlatego też, że ta część jest strasznie prosta. Nie ma tam rzeczy z którą bym nie wygrał. Tworzysz jakaś beznadziejną postać, najlepiej wojownik(żeby łatwo z wyspy było mu się wydostać), a w Jadame to przyłączasz 3 smoki i w ciacho. I kto Ci podskoczy? Aha, małe wyjaśnienie: 1 smok jest w wąwozach garoty(nie mamy problemu z przyłączeniem go - żadnego), 2 smok jest w mieście trolli(nie pamiętam nazwy, ale tam zamiast wody - jest lawa i na wschodzie są Gogi i w jednym małym miejscu jest jaskinia, wchodzimy do jaskini, pokonujemy parę smoczków (warto by było, żeby smok był na poziomie arcymistrzoskim w swojej klasie :)) i mamy kolejnego smoczka. Teraz warto poszkolić trochę te smoki, niech poznają nowe umiejętności itp. Gdy już mamy dość wysoki level, trza zająć się misjami. Nie będe mówił o co chodzi w tej misji, ale 3 smok jest na wyspie piratów, ukryty w grocie, uważajcie na smoki :wink:

Pozdrawiam

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Balkazum



Dołączył: 2 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: z ognistych gór czarnej otchłani

Wysłany: 31 lipca 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

Heh...
Po pierwsze przecież nie trzeba iśc na prościzne i brać same smoki :P,
Co najwyżej jednego.
A po drugie to jest jeszcze czwarty smok w Shadowspire na północnym wschodzie w jaskini :P

___________
And so the adventure begins...

Ci co mają skrzydła niech lecą spełniać swe marzenia.

Kiedy zabraknie miejsc w piekle martwi wyjdą na ziemie...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 31 lipca 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

Poza tym sam znalazleś kolejną zaletę gry, własna postać i możliwości przłączania różnych bohaterów w trakcie gry :P Artefakty SĄ lepsze bo są podpasowane pod konkretną klasę.
Wole minotaura niż goblina wielkości człowieka. Poza tym są postacie lepiej zrobione, i nie wyglądają już jak paralitycy jak w M&M7. Twarze są kształtne i są zachowane właściwe proporcje ciał. Poza tym smoków wszystkich naraz nie przyłączysz, bo musisz wykonać pewne zadania, które wcale nie są takie proste. Poza tym to jedyna gra w której możesz zagrać również mroczną stroną(chodzi nie fabułę tylko o same postacie, mroczne elfy, trolle, minotaury, wampiry, nekromanci.)
Łatwe zadania?? Idż samym Klerykiem do Shadowspire na wampiry :lol: zobaczymy ile wytrzymasz. Wejdź do grobowca trolii za wcześniej, to cię Gogi załatwią, lub wejdź do kręgu w Murmurwoods, jeśli przejdzisz na początku bazyliszki :lol: lub do grobowca Korbu :wink: .
Gra jest identczna pod względem trudności ja M&M7.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Balkazum



Dołączył: 2 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: z ognistych gór czarnej otchłani

Wysłany: 1 sierpnia 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

Dobrze powiedziane Haav Gyr :D tak trzymać.Tylko jedno mi się nie podoba wszedzi gdzie toczy się rozmowa o świecie M&M powstają kłótnie kto którą część woli.Każdy ma inny gust i każdemu inna gra się podoba.Jeżeli chcecie rozstrzygnąć ten spór to załóżcie oddzielny temat (najlepiej ankiete) po tytułem "M&M 7 vs M&M 8" (to tylko przykład), a nie tak jak wy rozstrzygacie to w temacie Might & Magic IX (z resztą nie tylko:P).Mam nadzieje że ktoś mnie poprze:).Oczywiście to tylko moje zdanie i nikt nie musi się z nim liczyć.
___________
And so the adventure begins...

Ci co mają skrzydła niech lecą spełniać swe marzenia.

Kiedy zabraknie miejsc w piekle martwi wyjdą na ziemie...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 1 sierpnia 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

Lepiej ankieta i wszystkie 9 części M&M :wink: Bo pojedynek 7 i 8 z góry jest przegrany przez 8, bo 7 wszystkim przypomina H3. Ja też pod względem fabuły wolę 7, ale 8 też ma swoje (mroczne)uroki :wink:
___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Balkazum



Dołączył: 2 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: z ognistych gór czarnej otchłani

Wysłany: 1 sierpnia 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

To też napisałem że w nawiasie że to tylko przykład.A po drugie broniąc M&M 8 nie mówiłem że 7 część jest do kitu czy coś w tym stylu bo wcale tak nieuważam.Każda część ma w sobie uroki jak i wady. :wink:
___________
And so the adventure begins...

Ci co mają skrzydła niech lecą spełniać swe marzenia.

Kiedy zabraknie miejsc w piekle martwi wyjdą na ziemie...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
krzycho



Dołączył: 11 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 13 sierpnia 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

.....Wracając do części IX.....
Pamiętam że kupiłem ja od razu pierwszego dnia jak się pokazała w sklepie, byłem strasznie napalony na ten tytuł. Wcześniej grałem w M&M8 i myślałem że dziewiątka powali mnie na kolana ale się zawiodłem :? . Graficznie wygląda lepiej ale fabuła i cała reszta wypada gorzej. Ale nie żałuje że w nią grałem, przynajmniej wiem że zachowałem ciągłość serii... Jeżeli wyjdzie M&MX to też ją kupię i zagram, nawet gdyby była gorsza od IX 8)

___________
Śmierć jest moim rzemiosłem.
Robert Merle
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 22 sierpnia 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

A ja mam takie pytanie(prośbę) - czy ma ktoś mapę ze świata M&M IX??
Może jakiś link?

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
ASX76



Dołączył: 27 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Białystok

Wysłany: 19 września 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

Wytaczam ciężką artylerię atakując "Might & Magic 9" ( Neela , nie bij! )

1. totalnie spartolona AI ( NPC-e i potwory zbyt często zachowują się
beznadziejnie : nieraz zdarzało się , że bezkarnie okładałem mieczem stwora , a ten reagował z dużym opóźnieniem lub wcale nie podejmował walki jakby nie zauważając , że robię mu z "d... jesień średniowiecza" )

2. ekwipunek wygląda wprost ODRAŻAJĄCO paskudnie : wszystko jest malutkie , niewyraźne , utrzymane w czarno - szaro - burych barwach

3. naszych gierojów nie da się już ubierać jak w poprzednich częściach ( niezmienny wygląd postaci w inventory )

4. SKANDALICZNIE zrobiona automapa !!! Plan każdego z miast został zaledwie naszkicowany i to w taki sposób , że w praktyce jest zupełnie nieprzydatny ( jakieś bohomazy )

5. NPC-e i potwory wyglądają jak powycinane z kartonu przez przedszkolaka ( cholernie kanciaste )

6. gra jest bardzo niestabilna i zbyt często zawiesza się , co kosztowało mnie dużo straconych nerwów i kilka wyrwanych garści włosów z głowy , że o pogryzionym z wściekłości biurku nie wspomnę

Podsumowanie : miała być rewolucja , a wyszła shitolucja. Wszystkie innowacje okazały się zmianami na gorsze , a sama gra została przeznaczona do sprzedaży stanowczo zbyt wcześnie , razi różnymi niedopracowaniami i masą denerwujących błędów. Moim zdaniem "Might & Magic 9" to olbrzymi krok w tył w porównaniu z poprzednimi częściami i żałuję , że po nią sięgnąłem. Tylko wielki sentyment do serii spowodował , że przeszedłem grę do końca , choć straconych przy tym nerwów nikt nie zwróci.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rabican



Dołączył: 21 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: wioska Cecenowo w północnym Avlee (to prawda, że ludzie porozumiewają się tam za pomocą chrzą

Wysłany: 20 października 2004     Might & Magic IX Odpowiedz z cytatem

Zdecydowanie popieram! Co prawda w MM9 da się grać, jednak w porównaniu z poprzednimi częściami serii jest to straszliwe g..... Jeśli ktoś kocha ten cykl, nie powinien nawet dotykać MM9 - bardzo mała szansa, że mu się spodoba. Chociaż, co widać na przykładzie Golluma, gra może się podobać.
___________
Nie mam strony w necie, jednak pozwolę sobie tu (bo gdzież lepsze miejsce?) zareklamować stronę Acida, czyli Kwasową Grotę, którą znaleźć można pod adresem www.acidcave.prv.pl . Polecam ją tym, którzy uważają, że science fiction do serii MM nie pasuje.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.