Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-29 12:23:38
Autor Wiadomość
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 8 lutego 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

Odpowiem ja ;)
Cóż, większośc tych rzeczy da się zrobic za pomoca składni ERM - trzeba tylko ją umieć. W WoG Team rzadko angażuje się w pisanie skyptów pod konkretne zamówienia.

Fajna sprawa z tym Sukkubem, gdyż niedawno napisałem na głównym forum WoGa, że ta zdolność jest za słaba - jeśli w armii posiadając Sukkuba nie mam wolnego slotu - to co z tego, że przyciągnę parę stworzeń z armii bohatera, jak nie będzie się mi opłacać je wymienić za któryś oddział z mojej armii?

To nie problem z "siłą" zdolności - jak wiesz ilość "oczarowanych jednostek" zależy od poziomu dowódcy. A np. takiemu 30 poziomowego
Dowódcy chyba należą się już jakieś poteżne premie, czyż nie? I mam na myśli tu każdego Dowódcę. Wypasiony Dowódca Ogrów tez niszczy wraże jednostki swoimi Balistami. Owszem - gdyż poziom do tego obliguje. Taka jest idea rozwoju jednej jednostki.

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 8 lutego 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

Dowódcy Stronghold jeszcze w akcji niewidziałem ... Jak narazie mam porównanie do necro , ramparta, confluxa , dungeon ... I przy tych zamkach to Sukub wypada najlepiej ... i mówie tu właśnie o 30 poziomowych dowódcach ...
Avatar (cytat):
Odpowiem ja ;)
Cóż, większośc tych rzeczy da się zrobic za pomoca składni ERM

Hmmm no właśnie :( ... a trochę ta składnia odbiega niestety od pascala czy też C++ ...

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 8 lutego 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

Od końca:

Val Gaav (cytat):
Teraz wszystko zależy od przychylnego spojrzenia na te propozycje Acid Dragona :wink:


Nie, bynajmniej nie ode mnie. Jeżeli dany pomysł jest conajmniej interesujący i pożyteczny, to trafia pod osąd WoG Teamu i jeśli jest oceniony pozytywnie, zapisywany jest w tajnych księgach, do których wracamy co jakiś czas by wybierać najlepsze idee. Propozycje graczy jednak przechodzą przez kilka sortujących 'punktów' - ja jestem pierwszym takim 'punktem' i po prostu oddzielam pomysły w jakimś stopniu nadające się od tych niewykonalnych/już zaproponowanych/bezsensownych, etc...


Cytat:
1) Zawsze w h3 denerwowało mnie to że magia powietrza i ziemi była lepsza od pozostałych . Proponuję więc skrypt który zmieniałby czary dimension door i town portal na czary ”wszystkich magii” . Takimi czarami już są Visions i magic arrow . Taka operacja wyrównałaby różnice między magiami :wink: A i gracze częściej sięgaliby by po inne magie niż earth czy air


Tu dwa problemy - po pierwsze, nie raz, nie dwa spotkałem się z opinią, że to jednak magia ognia jest stanowczo zbyt silna (berserk, sacrifice, blind...) czy magia wody (przede wszystkim bless, prayer, clone).
Po drugie - powstało już kilka skryptów modyfikujących przynależność i poziomy zaklęć, ale zawsze odbywało się to wg widzimisię autora, który akurat tak widzi balans, a nie inaczej.

Inaczej mówiąc: twój pomysł nie przejdzie, bo byłby jeszcze jednym tylko pozornym sposobem zbalansowania zaklęć i z doświadczenia wiem, że mało kogo by zadowolił.

Poza tym osobiście korzystam z opcji wogifikacji, by całkowicie wyłączyć fly, dimension door, a czasami też town portal. Uważam po prostu, że te zaklęcia są zbyt potężne, obojętnie do jakiej magii pasują i psują rozgrywkę (nie wiem co zabawnego jest z lataniu po całej mapie bez przeszkód w grze, w której tak bardzo liczy się poruszanie po terenie)


Cytat:
Jeszcze jedna sprawa : skrypt który automatycznie ustawiałby określone czary graczom ludzkim w ich startujących zamkach . Czyli że na pewno pojawią się w ich mage guild‘ach . Np. town , dimension , czy też resurect .. Skrypt ten byłby urozmaiceniem dla gier multiplayerowych.


O takim pomyśle z kolei nie słyszałem... Teoretycznie jest to do zrobienia, choć raczej nie jako oficjalny skrypt WoGa. Jeśli miałby wejść do woga i nie kłócić się z ogromną liczbą innych możliwości, to możnaby tylko wziąć pod uwagę jakieś słabsze zaklęcia - np w każdym mieście zapewnić visions, magic arrow, stone skin, bloodlust... czy coś w tym rodzaju. dimension door czy town portal w każdym zamku zdecydowanie nie wchodzi w grę. Aby zbalansować rozgrywkę i aby odbywała się wg zasad strategicznych proponuję w grach multiplayer zrezygnować z tych zaklęć.


Cytat:
2) W h4 podobały mi się specjalności takie jak summoning , nobility .. Czy można by je przenieść jakoś do WoGa ?? Wyglądało by to tak że herosi mieliby taką główną specjalność dodatkową z którą zaczynają grę ... Tu dla Necro trzebaby przenieść Necromancy w to nowe miejsce ... Dla Rampartu byłby summoning .. Dla Inferno jakaś demonologia ... Dla castle nobility ... Dla reszty nie wiem co by mogło być :)


Bardzo luźny pomysł. Po pierwsze - nie można nic "przenieść" z H4. Realizacja tego pomysłu oznaczałaby jego realizację od zera. Jestem pewien, że o tym wiesz, ale szczególnie zwracam na to uwagę. Po drugie - ja też nie wiem, co mogłoby być dla innych zamków :P. Po trzecie: nie mogą to być specjalności bohaterów, bo byłyby zdecydowanie za silne, a nie mogą to tez być nowe umiejętności drugorzędne, bo tych nie można fizycznie dodać do gry. Nie wiem więc, gdzie to wcisnąć.

Wg mnie jedyną formą realizacji tego pomysłu mógłby być skrypt dodający codziennie czy co tydzień jednostki każdemu bohaterowi w zależności od poziomu lub jako zaawansowana umiejętność drugorzędna w skrypcie sagamosy.

Cytat:
Można by to i prościej rozwiązać : Po prostu na starcie bohaterom pozmieniać umiejętności na te już nieco zmodyfikowane ( podwyższone takie jak np. Estetes produkujące więcej kasy i surowce ) w WoGu tak by z nimi zaczynali...
Necropolis – tu nic się niezmienia Necromancy
Castle –każdy Heros zaczynałby z Estetes
Rampart –każdy Heros zaczynałby z Eagle eye
Tower -każdy Heros zaczynałby z Learning
Dungeon –każdy Heros zaczynałby z Scouting
Inferno–każdy Heros zaczynałby z Mysticizm
Stronghold , Fortress –każdy Heros zaczynałby z Resistance
Conflux –każdy Heros zaczynałby z Scholar lub Sorcery ... nie wiem co lepiej pasuje ...


Tu z kolei jest cała masa problemów. Po pierwsze, sam sens takiego pomysłu. Po jaką cholerę? Z tego co wiem większości graczy bardzo się nie podobało to, że bohaterowie róznych frakcji w H4 byli po prostu identyczni. H3 jest o tyle lepsze, że wprowadza różnorodność - każdy bohater jest (prawie) niepowtarzalny, a ty próbujesz ich zunifikować dając im te same umiejętności. Tam, gdzie to oczywiste bohaterowie i tak mają zbliżone początkowe umiejętności - magowie zaczynają z mądrością, nekromanci z nekromancją, a większość barbarzyńców ze skutecznością ataku.
Po drugie: obecnie dowolne ulepszenie umiejętności drugorzędnej można włączyć i wyłączyć, a jeśli korzystać z kombinacji takich włączonych i wyłączonych opcji, to niektórzy bohaterowie stają się na starcie stanowczo zbyt potężni, a inni nie otrzymują żadnej premii.
Po trzecie: niektórzy mieliby wtedy na 1 poziomie aż trzy umiejętności, a inni - wciąż tylko dwie.

Cytat:
Oczywiście te skille powinny być wyłączone dla innych zamków tak by herosi mogli tylko z nimi zaczynać grę a nie mogli się ich nauczyć w trakcie gry ...


po czwarte: oznaczałoby to, że każdy bohater miałby zablokowane 8 umiejętności! Biorąc pod uwagę zakodowane prawdopodobieństwo większości bohaterów do danych umiejętności, to podczas gry wszyscy magowie/nekromanci/druidzi/władcy bestii wyglądaliby praktycznie tak samo. Całą różnorodność i wybory umiejętności wzięłoby w łeb...

Cytat:
Pojawiłby się mały problem np. Thorgrim w Ramparcie ma specility resistance a ta zdolność jest zarezerwowana dla Stronghold lub Fortress ... Cóż dopuściłbym takie wyjątki ale Thorgrim oczywiście powinien jak każdy heroes z Ramparta zaczynać również z Eagle Eye ...


Po piąte: takich 'wyjątków' o których wspominasz byłoby od groma i jeszcze trochę... przypomnij sobie wszystkich bohaterów z tymi 9(10) specjalnościami.

Cytat:
3) Wiem miały być tylko 2 sprawy :oops: ... Przydałaby się opcja osłabienia Zdolności Commandera z Inferno ... Grałem ze znajomkiem w XL-kę gdzie było pełno 7 poziomowych stworzeń .. i cóż ... Parę razy trafił na walkę z setką diabłów i trochę ten Sukkub mu za dużo charmem przeciągnął na jego stronę :( ... Zdecydowanie zdolność Sukkuba jest nieco za dobra ... może te jednostki mogłyby się przyłączać tylko na czas jednej walki ???
Wiem że Commanderów można wyłączyć ale polubiłem ich :wink:


podobnie, jak Avatar, uważam, że raczej jest zdecydowanie najsłabszym dowódcą. Na 1, 10, 30 czy każdym innym poziomie. Oczywiście dla praktycznie każdego z nich możnaby skonstruować mapę, w której dowódca spisuje się lepiej niż pozostali (dla sukuba jest to mapa z mnóstwem jednostek 7 poziomu, dla paladyna mapa na której można zdobyć mnóstwo doświadczenia, dla żywiołaka kosmosu mapa, w której biorą udział gigantyczne armie, a dla ogrzego przywódcy właściwie nie tyle mapa, co wysokopoziomowy bohater ze specjalnością w baliście).
Co do osłabienia dowódców to raczej naczęściej mówi się o paladynie lub o pożeraczu dusz, ale na razie raczej WoG Team się z tym wstrzymuje.


Czyli tak podsumowując, to raczej smok dzisiaj przychylny nie był, ale starałem się być obiektywny :P. Zawsze też możesz swoje propozycje przedstawiać na oficjalnym forum wog lub na heroes community, gdzie co jakiś czas wpadają panowie od zbierania nowych pomysłów i na podobnej zasadzie wybierają co lepsze i zapisują.


A skoro już tu jestem:
Co do kilku poprzednich postów:
Dodawać nowych zaklęć do ksiąg bohaterów się NIE da, więc z góry mówię, byście dali sobie spokój z pomysłami na nowe czary :P. Być może pojawią się nowe 'pseudo'-zaklęcia dla dowódców, ale raczej będą to po prostu różne wariacje istniejących czarów lub efektów potworów (np możliwy jest czar paraliżu (efekt mantikory) czy zarazy (efekt zombie)).

A co do pomysłu dowgrade'u, który niedawno się tu pojawił i przeszedł 'pierwsze sito' :P, to przeszedł też drugie i trzecie i nawet został zaproponowany jeszcze ze dwa razy jakiś czas temu. Inaczej mówiąc - najprawdopodobniej przejdzie do najnowszej wersji. Będzie więc możliwość downgradu jednostki z formy ulepszonej w nieulepszoną na mapie przygody. Nie będzie można jednak tego zrobić podczas przyłączania się jednostek do nas (po prostu nie wiemy jeszcze jak kontrolować ten ekran).

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Trang Oul



Dołączył: 22 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 8 lutego 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):
Co do osłabienia dowódców to raczej naczęściej mówi się o paladynie

Według mnie do Paladyna bardziej niż 150% doświadczenia pasuje 150% obrażeń przeciw demonom (Inferno) i nieumarłym (Nekropolis, Mumie, Drakolicze, Duchy). Doświadczenie pasuje do jakiegoś wysokiego maga.

___________
Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

http://wogofani.fora.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 9 lutego 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):

Poza tym osobiście korzystam z opcji wogifikacji, by całkowicie wyłączyć fly, dimension door, a czasami też town portal. Uważam po prostu, że te zaklęcia są zbyt potężne, obojętnie do jakiej magii pasują i psują rozgrywkę (nie wiem co zabawnego jest z lataniu po całej mapie bez przeszkód w grze, w której tak bardzo liczy się poruszanie po terenie)
....................
dimension door czy town portal w każdym zamku zdecydowanie nie wchodzi w grę. Aby zbalansować rozgrywkę i aby odbywała się wg zasad strategicznych proponuję w grach multiplayer zrezygnować z tych zaklęć.

Hmm . No i właśnie tym sposobem chciałem wprowadzić nieco różnorodnośći . Problem Dimension door czy Fly jak narazie można to wyłączyć tak jak mówisz i po problemie . Ale ja szukałem pewnej alternatywy :) ... Osobiście uważam że fajnie się gra z drugim człowiekiem gdy obaj posiadamy Dimension . Można się całkiem nieźle poganiać po mapie . I jak najbardziej jest to elementem strategi i zaskoczenia bo sami nie wiemy skąd wróg nadejdzie. A i każdy ruch trzeba dobrze przemyśleć . Innymi słowy można się nieźle zaskoczyć lub zdziwić .. Problem jest w tym że jeżeli Dimension posiada tylko jeden z ludzkich graczy to temu drugiemu szansa na wygraną jest praktycznie odbierana ...
Cóż skoro ta propozycja nie przejdzie to może skrypt który ograniczałby ten czar nieco ?? Powiedzmy tylko do "1 skoku w wymiar" na turę niezależnie czy mamy espert air czy nie mamy ..
Cytat:

Tu z kolei jest cała masa problemów. Po pierwsze, sam sens takiego pomysłu. Po jaką cholerę? Z tego co wiem większości graczy bardzo się nie podobało to, że bohaterowie róznych frakcji w H4 byli po prostu identyczni. H3 jest o tyle lepsze, że wprowadza różnorodność - każdy bohater jest (prawie) niepowtarzalny, a ty próbujesz ich zunifikować dając im te same umiejętności.

Hmmm ... Przykro mi tu się mylisz. I w h3 i w h4 herosi byli powtarzalni po trochu ...
W H3 różnica pomiędzy Kyrre a Gunnarem czy też Gandulą (wszyscy od logistic) była żadna prawie ..
Tak samo w h4 różnica między poszczególnymi Necromancerami była tylko twarzy ...

Ja nieproponuje zrezygnowania ze specjalnych umiejętności ..
Przecież w h3 każdy bohater NEcro zaczyna z necromancy i nikt jakoś nie mówi że gra się nimi podobnie (właśnie dlatego że każdy ma specjalizację wampiry , lichy, animate, itp )
Wprowadzenie takich skilli jak pisałem zróżnicuje i uatrakcyjni grę (tak mi się przynajmniej wydaje)
Co do :
Cytat:

Po drugie: obecnie dowolne ulepszenie umiejętności drugorzędnej można włączyć i wyłączyć, a jeśli korzystać z kombinacji takich włączonych i wyłączonych opcji, to niektórzy bohaterowie stają się na starcie stanowczo zbyt potężni, a inni nie otrzymują żadnej premii.
Po trzecie: niektórzy mieliby wtedy na 1 poziomie aż trzy umiejętności, a inni - wciąż tylko dwie.

Trzebaby w tym skrypcie zapisać stałe ulepszenia skilli ... Tak po 1 na każdą umiejętność i zrobić tak by skrypt nie działał z "zbyt" ulepszonymi skillami ...
Wszyscy bohaterowie mieli by po 2 umiejętności na starcie .
Cytat:

o czwarte: oznaczałoby to, że każdy bohater miałby zablokowane 8 umiejętności! Biorąc pod uwagę zakodowane prawdopodobieństwo większości bohaterów do danych umiejętności, to podczas gry wszyscy magowie/nekromanci/druidzi/władcy bestii wyglądaliby praktycznie tak samo. Całą różnorodność i wybory umiejętności wzięłoby w łeb

Hmmm ... No zablokowane byłoby 7 skilli (bo i fortress i strongold miałoby resistance)
Biorąc pod uwagę że heroes może się nauczyć tylko 8 skilli z czego 1 już byłby unikalny ... pozostaje 7 skilli do zapełnienia ... więc niewidze tu problemu braku różnorodności ...
Jeszcze raz powiem że moim zdaniem takie rozwiązanie właśnie stwarza większą różnorodność ..

Cytat:

Czyli tak podsumowując, to raczej smok dzisiaj przychylny nie był,.

Cóż miał do tego prawo wkońcu wie najlepiej co mogą przyjąć a co nie :P

Cóż myślałem nad tymi rozwiązaniami już z pół roku temu i je przez ten czas szlifowałem nieco . W pierwowzorze chciałem by dimension i town pokazywały się w każdym mieście w dodatkowym budynku zwanym gildia transportowa . Budynek byłby drogi 10000 zlota i po 10 każdego surowca ...+ można by go wybudować dopiero po postawieniu 5 levelu mage guid ' a . Ale zmieniłem koncepcję bo wiem że dodanie takiego budynku jest niemozliwe .. (chyba)
Avatar (cytat):
jeśli w armii posiadając Sukkuba nie mam wolnego slotu - to co z tego, że przyciągnę parę stworzeń z armii bohatera, jak nie będzie się mi opłacać je wymienić za któryś oddział z mojej armii?

Jest jeszcze jedna ciekawa możliwość tej zdolności .. Otóż można zostawić jeden slot wolny właśnie na przyłączające się istoty . Następnie w walce z tą częścią która się do nas nieprzyłączyła wystawiać je na pierwszy ogień , a jak zginą przyzywać Pitem z nich demony ... Chyba całkiem niezły pomysł :wink: ... Tak więc nadal obstawiam że ta zdolność Sukuba jest całkiem niezła

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 9 lutego 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

Teoretycznie masz rację z tym wolnym slotem. Teoretycznie - praktyka jest bezlitosna. W początkowej fazie gry ilość urzeczonych jednostek jest niewielka i bardziej opłaca się mieć dodatkowy slot z Inferno na większą armię. A po drugie jakoś tak bywa, że przyzwana jednostka skutecznie niszczy morale całej armii :(
___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 9 lutego 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

Val Gaav (cytat):
Hmm . No i właśnie tym sposobem chciałem wprowadzić nieco różnorodnośći . Problem Dimension door czy Fly jak narazie można to wyłączyć tak jak mówisz i po problemie . Ale ja szukałem pewnej alternatywy :) ... Osobiście uważam że fajnie się gra z drugim człowiekiem gdy obaj posiadamy Dimension . Można się całkiem nieźle poganiać po mapie . I jak najbardziej jest to elementem strategi i zaskoczenia bo sami nie wiemy skąd wróg nadejdzie. A i każdy ruch trzeba dobrze przemyśleć . Innymi słowy można się nieźle zaskoczyć lub zdziwić .. Problem jest w tym że jeżeli Dimension posiada tylko jeden z ludzkich graczy to temu drugiemu szansa na wygraną jest praktycznie odbierana ...


Zdecydowanie się nie zgadzam - coś, w czym właśnie nie można nic przewidzieć, coś w czym wszystko wolno i można zajść wszędzie według mnie nie ma się nijak do strategii. I tak wystarczyło, że w WoGu pojawiła się opcja poruszania się po terenie bez żadnych przeszkód (przechodzenie przez góry, lasy, itp). Jeżeli to cię bawi, to tak też możesz grać z przyjaciółmi w multi. W praktyce wiem, ze nawet członkowie WoG Teamu nie używają tej opcji :P i szczerze wątpię, żeby miała się pojawić jeszcze jedna, podobna do tego. Wg mnie odbiera to całą przyjemność z całej gry - wystarczyłoby dojsć do 5 poziomu gildii magii i większosć zasad na mapie przygody przestaje obowiązywac.

Cytat:
Cóż skoro ta propozycja nie przejdzie to może skrypt który ograniczałby ten czar nieco ?? Powiedzmy tylko do "1 skoku w wymiar" na turę niezależnie czy mamy espert air czy nie mamy ..


to co dawałyby wtedy poszczególne poziomy magii powietrza?


Cytat:
Hmmm ... Przykro mi tu się mylisz. I w h3 i w h4 herosi byli powtarzalni po trochu ...
W H3 różnica pomiędzy Kyrre a Gunnarem czy też Gandulą (wszyscy od logistic) była żadna prawie ..
Tak samo w h4 różnica między poszczególnymi Necromancerami była tylko twarzy ...



Bez przesady - tu nie ma żadnego porównania. Po pierwsze, w H3 bohaterowie z tymi samymi specjalnościami byli pojedynczy (jak w wypadku logistyki - było ich 'aż' trzech), po drugie byli w różnych zamkach, a po trzecie i tak byli zupełnie różni, bo mieli zupełnie inne szanse na zdobycie innych umiejętności drugorzędnych. W praktyce Gunnar praktycznie nigdy, w żadnym momencie gry nie mógł mieć tego samego zestawu umiejętności co Kyrre. Jakby tego było mało, to bohaterowie jeszcze znacznie różnili się pod względem zdobywanych umiejętności pierwszorzędnych.

Natomiast w H4 wszyscy bohaterowie z danej klasy byli po prostu identyczni i najczęściej - w bardzo podobny sposób rozwijani (np barbarzyńca w 90% przypadków zawsze kończył z zestawami umiejętności combat i tactics).


Cytat:
Ja nieproponuje zrezygnowania ze specjalnych umiejętności ..
Przecież w h3 każdy bohater NEcro zaczyna z necromancy i nikt jakoś nie mówi że gra się nimi podobnie (właśnie dlatego że każdy ma specjalizację wampiry , lichy, animate, itp )


Well.... jak już mówiłem - są pewne klasy bohaterów, którym po prostu nie wypada, logicznie myśląc, być bez pewnej umiejętności. Co to w końcu za nekromanta bez nekromancji czy mag bez mądrości. Ale pod względem technicznym gry - jasne, odbiera to nieco różnorodność. Jednakże to pojedyncze z 18 klas bohaterów i jakoś można to przeżyć.

Cytat:
Wprowadzenie takich skilli jak pisałem zróżnicuje i uatrakcyjni grę (tak mi się przynajmniej wydaje)


W dalszym ciągu myślę, że wprost przeciwnie.

Cytat:

Trzebaby w tym skrypcie zapisać stałe ulepszenia skilli ... Tak po 1 na każdą umiejętność i zrobić tak by skrypt nie działał z "zbyt" ulepszonymi skillami ...

Wszyscy bohaterowie mieli by po 2 umiejętności na starcie .


Aby spełnić te warunki trzebaby pracy włożonej w conajmniej 15 (jak dobrze liczę) dotychczasowych skryptów, a w dodatku trzebaby uzależnić je od siebie, zmienić większosć umiejętnosci drugorzędnych bohaterów (aby mieli po 2 a nie po 3 na starcie), a efekt byłby raczej marny...

Cytat:

Hmmm ... No zablokowane byłoby 7 skilli (bo i fortress i strongold miałoby resistance)
Biorąc pod uwagę że heroes może się nauczyć tylko 8 skilli z czego 1 już byłby unikalny ... pozostaje 7 skilli do zapełnienia ... więc niewidze tu problemu braku różnorodności ...
Jeszcze raz powiem że moim zdaniem takie rozwiązanie właśnie stwarza większą różnorodność ..


Ja widzę problem ogromny. Każdy bohater ma pewną pulę umiejętności, których z większym prawdopodobieńswtem się nauczy. Tych umiejętnosci jest dla każdej klasy - powiedzmy 15 (choć jest różnie dla różnych klas). Co prawda, jakimś tam cudem barbarzyńca oczywiście może natrafić na talent magiczny, a planeswalker (polska nazwa wyleciała mi z głowy) może natrafić na skuteczność ataku, ale w praktyce zdarza się to niezmiernie rzadko. Ty proponujesz każdemu bohaterowi jeszcze bardziej zawęzić pulę prawdopodobnych do zdobycia umiejętności, co w rezultacie sprawi, że wszystkim barbarzyńcom trafi się ten sam ich zestaw, bo w najgorszym wypadku liczba tych możliwych do zdobycia umiejętności zmaleje do 15-7=8.

Cytat:
Cóż myślałem nad tymi rozwiązaniami już z pół roku temu i je przez ten czas szlifowałem nieco . W pierwowzorze chciałem by dimension i town pokazywały się w każdym mieście w dodatkowym budynku zwanym gildia transportowa . Budynek byłby drogi 10000 zlota i po 10 każdego surowca ...+ można by go wybudować dopiero po postawieniu 5 levelu mage guid ' a . Ale zmieniłem koncepcję bo wiem że dodanie takiego budynku jest niemozliwe .. (chyba)


I to z kolei jako opcjonalny skrypt byłoby może i nawet ciekawe.... myślę, że to jednak dałoby się zrobić. Na podobnej zasadzie, jak teraz można zwiększyć dochody w mieście. Oczywiście nie pojawiłby się wizualnie żaden nowy budynek w zamku, ale po kliknięciu np na gildię magii czy ratusz dostawałbyś propozycję, czy za tyle i tyle złota chcesz "wybudować" dodatkową gildię i poznać te dwa zaklęcia. Well...
jeśli to się zgadza z twoją wizją, to pomysł może przejść dalej. Zwiększyłbym tylko jeszcze bardziej koszt... tak, aby ta możliwosć byłaby dostępna tylko w końcowych fazach gry, gdy już i tak cała mapa jest odkryta, a podróżowanie ma na celu już tylko dorwać wroga.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 9 lutego 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):

I to z kolei jako opcjonalny skrypt byłoby może i nawet ciekawe.... myślę, że to jednak dałoby się zrobić. Na podobnej zasadzie, jak teraz można zwiększyć dochody w mieście. Oczywiście nie pojawiłby się wizualnie żaden nowy budynek w zamku, ale po kliknięciu np na gildię magii czy ratusz dostawałbyś propozycję, czy za tyle i tyle złota chcesz "wybudować" dodatkową gildię i poznać te dwa zaklęcia. Well...
jeśli to się zgadza z twoją wizją, to pomysł może przejść dalej.


Well :wink: jak najbardziej się zgadza ... To jest wręcz budynek moich marzeń :) ... Cena może być i wyższa nieco a nawet i dwukrotnie ... Jeśli rzeczywiście coś takiego pokazałoby się w WoGu to byłbym bardziej niż happy :P ...
.....................................................................
Co do tych umiejętności to wsumie ten skrypt mogę samemu popróbować stworzyć ... Jak zajrzałem w edytorze ERM do skryptu 37 to wsumie musiałbym tylko coś tam pozmieniać i pokombinować .. Czyli pododawanie skilli a odjęcie innych będzie łatwe ...
Niestety nie znam instrukcji na wyłączenie umiejętności na mapie tak jak jest np z nekromancją :(
ehhhh no nic skończe sesję i się może wezmę za to wtedy ... Jak narazie brak czasu :(
Avatar (cytat):
Teoretycznie masz rację z tym wolnym slotem. Teoretycznie - praktyka jest bezlitosna. W początkowej fazie gry ilość urzeczonych jednostek jest niewielka i bardziej opłaca się mieć dodatkowy slot z Inferno na większą armię. A po drugie jakoś tak bywa, że przyzwana jednostka skutecznie niszczy morale całej armii :(

Nie zauważyłem jakoś tego spadku morale nigdy ... no ale pewien nie jestem ..
pozatym nawet impy się przydają ??? Ja je zawsze zamieniałem na demony jeszcze gdy dowódców nie było (czyli w SoD) ...
Ale z tym Sukubem to tylko teoria jak narazie :wink: chyba spróbuje tak zagrać przy jakiejś najbliższej okazji ...

Acha .... jeszcze jedna sprawa :
Acid Dragon (cytat):
to co dawałyby wtedy poszczególne poziomy magii powietrza?
Zmniejszałyby tylko cenę czaru ... 1 skok to i tak dużo ...
no w innej wersji :
basic air = tanszy koszt
advanced = jeszcze tanszy koszt
expert = 2 skoki na turę ...
W każdym razie dimennsion można by nieco ograniczyć

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 9 lutego 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

Pomysły dot. ulepszenia gildii magii by nauczyć się dimension door i town portal oraz osłabienia dimension door na podanych przez ciebie zasadach poszły do szerszego grona WoG Teamu.
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Trang Oul



Dołączył: 22 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 9 lutego 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

Jestem za osłabieniem Wrót wymiarów, ale nadal możnaby znacznie ułatwić sobie grę omijając potwory, bramy graniczne albo oddzielone przepaścią części podziemia. Najlepiej, gdyby czar służył tylko do zaoszczędzania punktów ruchu i omijania przeszkód, ale nie potworów czy bram granicznych.
___________
Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

http://wogofani.fora.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 10 lutego 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):
Pomysły dot. ulepszenia gildii magii by nauczyć się dimension door i town portal oraz osłabienia dimension door na podanych przez ciebie zasadach poszły do szerszego grona WoG Teamu.

Dziękuje 8)

Trang Oul (cytat):
Jestem za osłabieniem Wrót wymiarów, ale nadal możnaby znacznie ułatwić sobie grę omijając potwory, bramy graniczne albo oddzielone przepaścią części podziemia.

Co do omijania potworów to raczej nie widzę problemu .. Na dobrze zrobionej mapie nie da się ominąć potwora który coś pilnuje by zabrać jego skarby . Da się tak zrobić tylko wtedy gdy mapmaker zostawi gdzieś wolny hex za tym stworkiem ...
Co do bram granicznych. Jeżeli są przejściem do skarbu to tak jak wyżej problemu nie widzę. Ale jeśli oddzielają dwa różne tereny to trzeba by je stawiać na cursed ground poprostu i to też zależy od twórcy mapy ...

Sprawa podziemia tu masz 100 % racji ale tego zrobić się (chyba) nie da

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Trang Oul



Dołączył: 22 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 12 lutego 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Zawsze w h3 denerwowało mnie to że magia powietrza i ziemi była lepsza od pozostałych . Proponuję więc skrypt który zmieniałby czary dimension door i town portal na czary ”wszystkich magii” . Takimi czarami już są Visions i magic arrow . Taka operacja wyrównałaby różnice między magiami :wink: A i gracze częściej sięgaliby by po inne magie niż earth czy air

Zgadzam się, że ten, kto posiada te czary ma za łatwą grę. Jeżeli chciałoby się wyrównać przynależność tych czarów do magii i dodatkowo umożliwić ulepszenie Gildii Magów, to jest możliwe. Jednak Inferno i tak byłoby silniejsze. Powód - Wrota Wymiarów (budynek) w mieście. Ich usunięcie nie wchodzi w rachubę, więc możnaby ustalić cenę ulepszenia Gildii tak, żeby była taka jak Wrota Wymiarów i dać możliwość telepoprtacji z miasta do miasta. W Inferno ulepszenie gildii byłoby zbędne, więc czarów Miejski Portal i Wrota Wymiarów możnaby się nauczyć po wybudowaniu Wrót Wymiarów. Trzebaby też zrobić, żeby Wrota były możliwe do zbudowania tylko jeśli się ma Gildię Magów poziomu 5.

___________
Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

http://wogofani.fora.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 13 lutego 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

nie wydaje mi się, żeby wrota wymiarów miały wiele do rzeczy - umożliwiają poruszanie się tylko pomiedzy miastami typu INFERNO i w dodatku tylko w tych, w którcyh ta struktura jest wybudowana (jedno miasto inferno z jedną strukturą nic w praktyce nie daje). Jakby tego było mało, to z oczywistych względów nie można z nich skorzystać będąc na mapie przygody. Czyli właściwie nijak nie mają się do prawdziwego zaklęcia town portal.
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Trang Oul



Dołączył: 22 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 13 lutego 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):
nie wydaje mi się, żeby wrota wymiarów miały wiele do rzeczy - umożliwiają poruszanie się tylko pomiedzy miastami typu INFERNO i w dodatku tylko w tych, w którcyh ta struktura jest wybudowana.

Czasami może to znacznie ułatwić grę graczom, którzy grają Inferno. Wyobraź sobie, że wróg ma 2 zamki Inferno oddalone od siebie i w każdym Wrota Wymiarów. W jednym zamku nie ma armii, a w drugim jest bardzo silna, silniejsza od mojej. Ja mam średnio silną armię i chcę zdobyć zamek bez armii. Jak wróg się zorientuje, że idę do jego zamku, to na pewno od razu przeteleportuje tam całą armię i mnie zaatakuje. Gracze grający innymi zamkami nie mają takiej możliwości.

Acid Dragon (cytat):
jedno miasto inferno z jedną strukturą nic w praktyce nie daje

Jeżeli zamek jest szczególnie ważny, to można go przebudować na Inferno.

___________
Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

http://wogofani.fora.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 13 lutego 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

Oczywiście - nie mówię, że to bezużyteczna struktura. JEŻELI rzeczywiście zdarzy się taka sytuacja, o której mówisz (choć w praktyce zdarza się to rzadko i najczęściej te 20000 sztuk złota przeznaczonych na dwie bramy bardziej się opłaca wydać na armię i/lub artefakty) to może ona dać przewagę, ale w praktyce ciągle ma się nijak do zaklęcia town portal, które daje przewagę o wiele, wiele większą. Dlatego wg mnie nie można porównywać wogle tej bramy do zaklęcia town portal, a więc takowe ulepszenie gildii magii byłoby praktycznie tak samo (lub 'prawie' tak samo) użyteczne jak w innych miastach. Inferno ze względu na tą bramę wcale nie zyskiwałoby żadnej przewagi. Jedynie same wrota stawałyby się raczej mało użyteczne i zapewne byłyby jeszcze rzadziej budowane przez graczy.
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Trang Oul



Dołączył: 22 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2 marca 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

Chciałbym, żeby w 3.59 była taka opcja, że jak się kliknie na oddział wroga, to obok słowa określającego ilość (np. horda) była też przybliżona liczba (np. 50-100). Owszem, ktoś może powiedzieć, że to jest w instrukcji, ale kto by co chwilę przerywał grę, wchodził do Windowsa i szukał tego.
___________
Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

http://wogofani.fora.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 4 marca 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

Zdolność feniksa jest dość mało przydatna ... Mógłby posiadać on czar odradzający tak jak ma anioł . Z zastrzeżeniem jednak , że działałby on tylko na niego a nie na inne jednostki .... (podobne rozwiązanie jest w h4 zdaje się)..
___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 8 marca 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

Tutaj przedstawiam moje propozycje do WoGa 3.59. Umieściłem je na głównym forum WoG ale tam jest codziennie tak wiele różnych idei, że 90% z nich ginie niezauważone bez oceny WoG Teamu czy jest szansa wzięcia pomysłu pod uwagę bądź czy też stanowią całkowite kuriozum. A co wy o tym sądzicie?

1. Sądzę, że WoG 3.59 będzie ostatnim patchem. Z każdym miesiącem ubywa graczy, proces powstawania kolejnego upgradu wydłuża się w nieskończoność, członkowie WoG Teamu też są zmęczeni pracą nad kolejną częścią dla coraz to mniejszego grona zapaleńców (HoMM Online spowoduje masowych odpływ kolejnych graczy). Co prawda limit stworzeń wynosi 255, ale jeszcze trochę wolnym miejsc pozostało, więc czemu by nie zaszaleć i nie stworzyć w każdym mieście po jednej łączonej jednostce, jak to jest w Bastionie w przypadku Sylwańskiego Centaura? Niekoniecznie musi to być połączenie 1 poziomowej jednostki z 3 poziomową. Może być 2 poziom z 3 poziomem, 1 z 4-tym itp., ale o odpowiednio zbalansowanych statystykach. 8 nowych jednostek? Wymarzony funeralny prezent :)

A bardziej poważnie: pomysł na dwie nowe jednostki - oczywiście, że przepotężne!
Wyobraźcie sobie, że mamy w armi takowego nowego stwora (lub ma je AI). Dochodzi do bitwy. Jak w każdej bitwie bohater używa czarów. Co sprawia taka nowa jednostka? Wykrada czar, który ma rzucić bohater i do "odbija"! To taka ulepszona wersja Magicznego Zwierciadła - ulepszona, gdyż wówczas można odbić nie tylko ofensywne zaklęcia, ale także defensywne. Jak to ma działać w praktyce? Otóż, chcemy rzucić czar błyskawicy/spowolnienia itp. na wrażą jednostkę. Kreatura może wykraść ten czar i go odwrócić (nawet gdy jest skierowany na inną jednostkę we wrogiej armii), że w rzeczy samej rzucamy czar błyskawicy/spowolnienia na własną jednostkę. Podobnie ma się sprawa w przypadku dobroczynnych zaklęć. Chcemy rzucić błogosławieństwo na naszych ulubieńców? Musimy uważać, aby działanie tego czaru nie przeniosło się na nieprzyjacielski oddział! Działa to także jak AI chce poczarować. Oczywiście, umiejętność wykradzenia zaklęć musi się odbywać według pewnej formuły. Np. takiej:

<table border>
<tr>
<td></TD><td>I poziom</Td><td></TD><td>II poziom</TD><td></TD><td>III poziom</TD>
<td></TD><td>IV poziom</TD><td></TD><td>V poziom</TD>
</TR>
<tr>
<td>brak szkoły</TD><td>45</Td><td></TD><td>40</TD><td></TD><td>35</TD>
<td></TD><td>30</TD><td></TD><td>25</TD>
</TR>
<tr>
<td>Podst./masowe zakl.</TD><td>40</Td><td></TD><td>35</TD><td></TD><td>30</TD>
<td></TD><td>25</TD><td></TD><td>20</TD>
</TR>
<tr>
<td>Zaaw../Masowe zakl.</TD><td>35/30</Td><td></TD><td>30/25</TD><td></TD><td>25/20</TD>
<td></TD><td>20/15</TD><td></TD><td>10</TD>
</TR>
<tr>
<td>Mistrz./masowe zakl.</TD><td>25/20</Td><td></TD><td>20/15</TD><td></TD><td>15/10</TD>
<td></TD><td>10/5</TD><td></TD><td>5</TD>
</TR>
</TABLE>

+2% szansy na każde 10 stworzeń w grupie.

Co oznacza taka tablica? Jeśli ktoś rzuca zaklęcie 3 poziomu na poziomie zaawansowanym, szansa na wykradzenie zaklęcia wynosi 25% (lub 20% - jeśli to zaklęcie ma masową wersję jak np. Żądza Krwi - nie pamiętam, które zaklęcia danego poziomu mają swe masowe odpowiedniki). Powyższe wartości są jedynie poglądowe i wymagałyby silnych testów aby zapewnić niebędny balans gry. Stworzenie owe miałoby raczej niewielki atak/obrażenia, niewiele punktów życia i byłoby bardzo wrażliwe na niszczycielskie zaklęcia każdej szkoły magii (coś za coś). Nazwa dla tych dziwnych potworów? Bo ja wiem - może Etherlords (Władcy Eteru)??? Technicznie wydaje mi się to możliwe - gdyż obić zaklęcia można (czar Magiczne Zwierciadło), scrypt Żyjące Zwoje udowadnia, że w jednej turze można rzucić wiele zaklęć wszelakich rodzajów na różne stworzenia, a ulepszony Sokoli Wzrok potrafi pokrzyżować rzucenie zaklęcia (mamy animację rzucania czarów, ale nie dającą żadnych efektów). Tak więc wszystkie elementy układanki są - pytanie czy Slava chciałby to odpowiednio zakodować.

Drugi potwór: Elder Ghost (Starszy Duch, Starożytny Duch)

Duchy wysysają punkty życie ze swoich ofiar aby zwiększyć swą liczebność. Starsze Duchy byłyby w stanie wysysać punkry życia z jednostek wroga ale nie po to by zwiększać swoją liczebność, ale po to by zwiększać liczebność innych oddziałów! I tak:

1-10 Starożytnych Duchów: wyssane PŻ mogłyby przekazać grupom 1 poziomowym
10-20 Starożytnych Duchów: wyssane PŻ mogłyby przekazać grupom 1 i 2 poziomowym
20-30 Starożytnych Duchów: wyssane PŻ mogłyby przekazać grupom 1 - 3 poziomowym
30-40 Starożytnych Duchów: wyssane PŻ mogłyby przekazać grupom 1 - 4 poziomowym
itd...

Oczywiście tak jak wyżej - powyższe wartości i formuły służą mi tylko do przekazania idei - dokładne wartości byłyby ustalone na podstawie testów.


2. Nowe artefakty

* pierwszy - bardzo poteżny - w walce pozwala na rzucenie dwóch zaklęć podczas jednej rundy. Sądzę, że bardziej biegły skrypciarz potrafi w tej chwili napisać taki odpowiedni skrypt i podłączyć go do jednego z pustych artefaktów.
* drugi - artefakt dla stworzeń (jak Sztandar Wojenny)
Kiedy będzie założony, jednostka ma możliwość wybrania DODATKOWEJ umiejętności Np. Pikinier ma normalnie dostępne 4 umiejętności: Breath, Fearless, Enemy Czarny/Upiorny Rycerz). Po założeniu tego artefaktu gracz mógłby wybrać dla niego piątą umiejętność, np. Iron Will, No Retal, Cold Immune, No Morale itp., którą mógłby rozwijać zdobywając doświadczenie. Oczywiście obowiązywałyby pewne formuły:

1 poziomowe stworzenia mogłyby wybierać jedną z 9 dostępnych umiejętności po kliknięciu PPM myszy na artefakt
2 poziomowe stworzenia mogłyby wybierać jedną z 8 dostępnych umiejętności po kliknięciu PPM myszy na artefakt
3 poziomowe stworzenia mogłyby wybierać jedną z 7 dostępnych umiejętności po kliknięciu PPM myszy na artefakt
...
8+ poziomowe stworzenia mogłyby wybierać jedną z 2 dostępnych umiejętności po kliknięciu PPM myszy na artefakt

W przypadku przekazania artefaktu bohaterowi, premie zostałyby utracone.

3. Ulepszyć umiejetność Sukkuba - Charming, ale o tym już kiedyś tu pisałem.

4. Emisariusze - nie uświadczymy ich na losowych mapach, ale na mapach autorskich czasami możemy napotkać na ich siedlisko (świadczy to tylko o tym, że WoGifikacja zabija WoG mapmakerów). Zgodzę się z ludźmi, którzy twierdzą, że nie są zbyt użyteczni, ale są to najbardziej klimatyczne kreatury w nowej Erathii, z ciekawym, acz nie wykorzystanym potencjałem. Aby ciut ich 'dowartościować' może dałoby radę ich tak przeprogramować aby nie zajmowały wolnego slotu tylko na polu walki pojawiałyby się tak jak Dowódcy?

5. Sfinks - byłby częściej odwiedzaną lokacją gdyby za odwqiedzenie nie zabierał tak potwornej ilości punktów ruchu a w zamian oferował kiepskie nagrody. Wnoszę prośbę o wzmocnienie nagród!

6. Nowe pola walk - w 3.58 mamy nowe piękne nowe pola walk ale to są tylko nowe jpegi. A czy WoG Team jest w stanie dodać całkowicie nowe pola walki? Jak Evil Fog bądź Lucid Pools? Kiedyś ktoś pisał, że grafiki to nie problem, ale co miałoby się dziać na takich nowych polach walki? Czy naprawdę to problem? Możliwości jest wiele, i to dobrze znanych dla graczy WoG. Dla przykładu:
* Na jednym polu: Żadne stworzenie nie potrafi latać, a w zamian powstrzymuje kontratak. Jeśli ktoś załączył tą zasadę, by obowiązywała na całej mapie, na tym polu walki akurat ta zasada nie działa.
* Na innym polu: stworzenia strzelające nie potrafią strzelać, ale mają więcej PŻ
* Na jeszcze innym: Szybkie stworzenia są wolne, natomiast wolne - szybkie.
* Wszystkie stworzenia atakują podwójnie
* Stworzenia atakują przez zionięcie
i tak dalej... czyż to nie urozmaiciłoby gry?

7. Co stało się ze starymi skryptami do WoGa: Ambassador's Sash (napisany przez Slavę) i Ring of Loyalty (napisany przez Fnorda)? Czy niemożliwe jest naprawienie istniejacych w nich błędów? Szczególnie Ring of Loyalty wydawał mi się atrakcyjnym skyptem....

8. Mały konkursik na najlepszy nieoficjalny skrypt. Nagroda - status oficjalnego w WoGu 3.59.
Moje kandytatury:
* Altar of Power (Deimosa) - zabawny!
* Game Booster (Pushtiu) - uwielbiałem grać nim w WoGu WoG 3.57
* Architect (napisany pod 3.58!!!) (http://tetra100.narod.ru/architect/architect.zip) - bardzo użyteczny, ale niekompatybilny z neutralnym Confluxem :(

Nieoficjalnych skryptów jest więcej - czemu nie wziąść pod uwagę ich możliwości i dołączyć do oficjalnego WoGa? W czym problem?

9. Nowy (?) obiekt - w dodatku Armageddon's Blade jest mapa "Gelea's Champions" (Czempioni Galelei). Na tej mapie znajduje się dziwny (zapomniany?) obiekt o współrzędnych 20/70/1. W grze funkcjonuje on jako Chata Gnolli, która ogólnie wygląda inaczej. Obiekt przypomina bardziej wariację Chaty Proroka. Czym to naprawdę jest? Może porzuconą lokacją - coś w stylu obiektu na mapie Titan's Winter, który w WoGu stał się Jarmarkiem Czasu?

Uff. zmęczyłem się wołaniem w puszczy :)

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 8 marca 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

EDIT: Czemu ramki nie działają?
___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
ZiTheR



Dołączył: 16 listopada 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 11 marca 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

W rosyjskim forum wyczytałem iż WOG 3.59 jest już gotowy w 90%. Na pewno będzie nowe miasto (opis swego czas zamieściłem w "jednostki marzen"). nowi bohaterowie, czary a jakby tego było mało przewiduje się nowy rozmiar mapy XXL. Jeżeli jesteście zainteresowani to mogę przetłumaczyć szczegółowe informacje
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
ZiTheR



Dołączył: 16 listopada 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 11 marca 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

A tak nawiasem mówiąc kiedyś tłumaczyłem skrypt architekta i jeżeli się nie mylę szata dyplomaty co się z nimi dzieje mozna je ściągnąć i czy są już w wersji 3.58f
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Promilus



Dołączył: 9 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Deyja :P

Wysłany: 11 marca 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

1. W 3.59 przydały by się nowe czary dla dowódców-szczególnie ofensywne żeby opłacało się brać moc.
2. Trzeba by poprawić Paladyna-coś mi sie na 50 lvl zatrzymywał i dopiero przy 60 lvl bohatero odzyskiwał poziomy (ale i tak te 150% expa raczej nie działa na wyższych poziomach).
3. Musiałyby być zmienione premie po Rebalance Heroes, bo te teraz są zbyt duże wg mnie. Co do XXL to wątpie...silnik gry ma chyba ograniczenie do XL tylko. Więc XXL to grzebanie (nielegalne) w silniku gry.
Pare błędów nadal występuje w WoG 3.58f...szczególnie znikające (nagle transparentne) okienko dowódcy.
4. Wieści o nowym zamku i jego jednostkach są prawdziwe, ale rewelacji żadnej nie wnoszą...chociaż przy odpowiednim zestawieniu nowości może to być jakś rewolucja :)

___________
Moze zmienie cie w wampira...niee, za dobrze bys sie mial, wiec moze w ducha? Tez za dobrze, zrobie zatem z twoich martwych szczątek pięknego Ghoula-będziesz mi sluzył po wsze czasy...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 12 marca 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

ZiTheR (cytat):
W rosyjskim forum wyczytałem iż WOG 3.59 jest już gotowy w 90%. Na pewno będzie nowe miasto (opis swego czas zamieściłem w "jednostki marzen"). nowi bohaterowie, czary a jakby tego było mało przewiduje się nowy rozmiar mapy XXL. Jeżeli jesteście zainteresowani to mogę przetłumaczyć szczegółowe informacje


to oczywiście bzdura :)

właściwie to patch 3.59 jest gotowy w 1%, a kwestia nowego miasta pozostaje nadal niewiadomą. Obecnie nie ma jeszcze fizycznej możliwości dodania go do gry. Poziomu mapy XXL na pewno nie będzie bez dostępu do kodu źródłowego.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 13 marca 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

W WoGu jest taki skrypt (creature realationship) który powoduje że np połączenie Angels i devils w jednej armii daje szansę, że te jednostki odmówią walki ze względu na wzajemną nienawiść . Proponowałbym pójść krok dalej i do WoGa 3.59 dołączyć opcję która jest znacznie trudniejsza do zrealizowania :

:arrow: Stworzenia które się nienawidzą nie mogą WoGóle być przyłączone do 1 wspólnej armii .

Żadna żywa jednostka nie przyłączy się do armii nieumarłych . To będzie znaczne utrudnienie dla grających nekropolis ... Nie znaczy to jednak że gracz grający nekropolis nie będzie mógł korzystać z jednostek żywych nie będzie mógł ich jedynie łączyć na jednym herosie z jednostkami nieumarłymi . Zawsze też pozostaje opcja burzenia i migrowania miasta .

Pozostałe jednostki których nie da się przyłączyć do jednej wspólnej armii to
:arrow: black dragons & titans
:arrow: genie & ifrits
:arrow: elves & orcs
:arrow: angels & devils ( tutaj aż się prosi takie rozwiązanie )


i tu oczywiście pytanie do Acid Dragona czy to przejdzie czy też nie :roll:

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Trang Oul



Dołączył: 22 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 13 marca 2005     Co nowego w WoG - patch 3.59 Odpowiedz z cytatem

Pomysł niezły, ale wolałbym, żeby jednostki nie chciały dołączyć tylko wtedy, kiedy w armii byłby tylko wróg (nie licząc Dowódcy, chyba że nie byłoby jednostek). Co do żywych i nieumarłych, to lepiej by było, gdyby nie można było mieszać nieumarłych i "świętych", czyli Mnisi, Paladyni, Aniołowie oraz Kawalerzystów i Czarnych rycerzy. Jeżeli chodzi o przeciwieństwa, to przeciwne są też żywioły. Możnaby osłabić Wrota Żywiołów w ten sposób, że nie możnaby łączyć armii składających się z przeciwnych Żywiołaków.
___________
Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

http://wogofani.fora.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.