Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-03-28 12:33:32
Autor Wiadomość
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 22 października 2003     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

ekhm...

może ftoś zna i się podzieli się informacjami...

:!: fto?
:!: kiedy?
:!: w jakich kategoriach?
:!: z jakimi nagrodami?
:!: dzie link do leguraminu?

(ew. inne dodatkowe informacje...)

organizuje konqrsy na najlepszą stronę www...

bardzo mię na tem zależy, bo każden czyta inne gazety, serwisy etc...
a kcem wybrać świadomie i dobrze!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 21 listopada 2003     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

http://www.inetcom.pl
http://konkurs.webhelp.pl/ (czasowo wstrzymany)
http://cyberhit.net/webhit.html
http://www.internet.com.pl/page.php3?action=konkurs

narazie tyle.

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lobo



Dołączył: 18 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: i po co?

Wysłany: 27 listopada 2003     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

Świadomie lub nie podsuneliście mi ciekawy pomysł:
A może by tak ogłosić konkurs na najleprzą stronę osadnika?
Wyznaczyło by sie termin w którym każdy chetny osadnik musie zrobić stronę a po zakończeniu terminu można by było głosować na tę naj.
Nagrodą mogłoby być naprzykład miejsce na heroes.net.pl na zwycieską stronę lub wyświetlanie jej adresu/bannera przez choćby miesiąc na głównej strone jaskini.

Co wy na to?

___________
Tak dryfuje nam życie,
po omacku, we mgle...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 28 listopada 2003     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

Interesująca propozycja. Spraw kilka mi się nasuwa.
Strona związana klimatem z Fantasy.
Lub dać temat który na stronie ma zostać opracowany
To może być dla bractw walczących siakiś test.
Można działać w zespołach
W Linkowni dodać tę strone z adnotacją Nagrodzona

A ja bym wolał żeby się zająć rozwojem stron w Jaskini które są już i wymagają poprawek, udoskonaleń, ulepszeń.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 28 listopada 2003     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

Tarband (cytat):
A ja bym wolał żeby się zająć rozwojem stron w Jaskini które są już i wymagają poprawek, udoskonaleń, ulepszeń.


taaa...
ale nic nie dzieje się bez powodu!

być może to te nowe pomysły są przyszłością Jaskini?
a może te zaniedbane działy NIE mają wśród obecnych Jaskiniowców nikogo fto by się podjął...

IMHO, można o obie sprawy równolegle zabiegać!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 28 listopada 2003     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

A Ja zastanowiłem się nad pomysłem Loba i.. nie jest taki głupi, ale Ja widziałbym go w innej formie:

:idea: konqrs otwarty- dla WSZYSTKICH
:idea: teamtyka- podawana z dniem rozpoczęcia końqrsu
:idea: końqrs z nagrodami i tu mi się cuś takiego nasówa:
:arrow: jedną z nagród może być gra od CD projektu- znalazłoby się cuś??
:arrow: druga nagroda- konto w IJB :) Prosta sprawa- ftoś dostaje konto w IJB (nie wiem ile mieńsca ma wyqpiona Jaskinia, więc sypię przyładowymi liczbami) 10-20MB + PHP + Baza SQL (to takie złe nie jest, bo trudno o szybkie, niezawodne konto, bez limitów, bez reklam, z PHP i SQL).
:arrow: rzeona raklama (bannerek, linkownia)
:arrow: Forum?? To brzmi dziwnie, ale nie każdy może sobie Forum założyć, a przecie Jaskinia na tym nie straci, jeśli utworzy takie podForum (coś a'la RedDragon, Okno na świat), gdzie właściciel stronki, będzie miał władzę (ofkoz admini całego Forum IJb będą mieli wpływ na to Forum).

Dzięki temu, Jaskinia będzie mogła się wzbogacić o kolejne serwisy, a osoby Je tworzące o dodatkowe miejsce, SQL, PHP i reklamę w renomowanym serwisie.
Całość jest jesio do dokłądnego przedysqtowania, narazie trza wiedzieć, czy cuś takiego jest możliwe i mile widziane w IJB.

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 28 listopada 2003     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

Tu warto nadmienić że jest już pomysł hostowania stron kartografów w ramach Wieży:
http://wieza.heroes.net.pl/kresprac.html

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lobo



Dołączył: 18 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: i po co?

Wysłany: 28 listopada 2003     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

Ja bym widział 2 kategorie, tekniczna i treściowa bo nie każdy spec od stron umie dobrze pisać i odwrotnie.Ja naprzykład w html jestem dobry ale jak dochodzi do pisania tekstów to game over...

A co do propozycji jOjA to ja bym wolał aby trza było nową stronę sklecić niż gotową zaprezentować.Naprzykład tydzień na zrobienie strony i zgłoszenie jej.

___________
Tak dryfuje nam życie,
po omacku, we mgle...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 13 września 2004     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

No to co z tym konkursem dla jaskniowców ?

Jestem(nie powiem:P)troszku zainteresowany, tylko niestety w tym konkursie nie weźmie zbyt dużo ludzi udziału z powodu nieznania html :P
Pomysł świetny!

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 14 września 2004     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

Witam,

ja tu z moim pomysłem...
1.Wstęp - konkurs na najlepszą stronę internetową jaskiniowców. Czas to jedyne 7 dni. W konkursie może wziąć nie ograniczona ilość jaskiniowców, prace w grupach też są dozwolone. Ale maxymalnie 2 osoby, ponieważ więc osób jest to nie "fer" do grupy jedno osobowej. Jedna osoba musi zająć się stroną techniczną i do tego wypełnić daną treścią, a dla pracy w grupach jest o wiele łatwiej(np. jedna osoba może zająć się treścią, druga sprawy tekniczne), tak więc myślę, że maxymalnie 2 osoby. Teraz pytanie na jakim serwku zrobimy stronę. Można i by dowolnie...ale chiba nikt nie pogardzi 12 mg serwkiem na interii, będzie sprawiedliwie.
2.Prace w grupach - kolejne wasze pytanie to zapewne "a jakby pomagało więcej osób, niż 2 i by się nie podpisały pod stroną?"Odpowiedź prosta, nie zyskają nagrody...
3.Gatunek - Oczywiście gatunek "fantasy" ...
4.Głosowanie - np. gdy zaczynamy robić stronę w poniedziałek to kończymy w ten sam dzień (tzn.tydzień:D). Więc po poniedziałku tworzymy temat (myślę, że w karczmie, więcej zainteresowanych i więcej głosów) z ankietą, gdzie będą napisane adresy strony i autor. Np. http://costam.w.interia.pl - Gollum....I do głosowania mają wszyscy dostęp...Myślę, że głosowanie może trwać tydzień, np. jakby kto nie zauważył jeszcze tematu to ma czas....
5.Pytania - a)Jak mamy robić strony w gatunku fantasy to może być dowolny temat z tego gatunku np.strona poświęcona d&d ???
b)Czemu ma służyć ten konkurs i po co w ogóle jest?
c)Co będzie po wygraniu i zakończeniu konkursu, wywalamy całą stronę czy ją aktualizujemy?
d)Czy przewidujesz tak, że będzie strasznie dużo ochotników i będzie dużo stron i wtedy głosy mogą być jednakowe jeden głos? Co zrobicie w tym wypadku?
6.Odpowiedzi - a)Tak
b)Sprawdznie znajomości kodu html, umiejętności pisarskie(tzn. treść na stronie) i czy ma talent do robienia stron itp...
c)Stronę zostawiamy, gdyż może zostanie ogłoszona na stronie głównej z adresem i do obejrzenia :D Oczywiście można ją aktualizować :D Może zostanie ta strona kiedyś wielkim serwisem internetowym fantasy....:D
d)Myślę, że tak strasznie dużo ochotników nie będzie, bo nie wszyscy znają html z jaskini, ale gdyby doszło do jednakowego głosowania to poporstu "egzekwo":D
7.Nagrody - 1.Miejsce - do wyboru - konto w osadzie, tytuł(dowolny tytuł przy avatarze np."mag" hehe), forum(?jak powiedział MiB - forum, myślę, że to będzie dobre bo tylko jedna osoba to dostanie, pierwsze miejsce), wyświetlenie info o stronie i o wygranej na stronie głównej.
2.Miejsce - do wyboru - konto w osadziem, tytuł(j.w up :D), wyświetlenie info o stronie na głównej.
3.Miejsce - konto w osadzie, wyświetlenie info na głównej :D

Wyświetlnie info o stronie to nie będzie do wyboru, dla każdego z trzech miejsc tak będzie! Z tego co wypisałem możemy wziąć tylko jedną rzecz "np.forum"....a news dla każdego :D
Więcej miejsc nie będzie miało nagrody

Pozdrwiam,
Gollum

Kto jest za moim ogólnym pomysłem, ja tak poprostu o tym sądzę....
I czy nagrody z niezbyt wartościowe? :P

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 15 września 2004     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

Gollum - nie żebym ja costu ten tego miał przeci, ale wydaje mi się, że pisałeś te zasady tak naprędce "pod siebie" :P

Poniższy post miał siępojawić wczoraj, ale "PHPBB Criticall error" mi to uniemożliwił :P

MiB (wczoraj) (cytat):

Ja jestem ZA, ale konkurs ograniczyć do tworzenia layoutów - tak jush gotowych HTMLowych jak i "rysowanych", gotowych do pocięcia :) (ofkoz 2 kategorie).
Zawody kodersów bym pominął ze względu na to, że praktycznie żaden webmaster z IJB nie wexmie w tym udziału, bo za dużo roboty jest w samym IJB ;)

Regulamin konkursu prosty - wyznaczyć elementy do przygotowania (np.: zaprojektować główną/przykładową stronę z treścią/galerię/spis artykułów, to ofkoz wraz z menu/logo, etc.
To samo dla stricte grafiqw, jak i HTMLowców, a różnice dopiero w ocenianiu.
Bo webmasterów można oceniać z poprawności kodu, ciekawości rozwiązań, "wagi" strony, dobrania kolorów, a mniejszą wagę przyłożyć do zaawansowania samej grafiki (bo logo to sam napis, a nie rysunek 100x200 z przerysowaną "Bitwą pod Grunwaldem" :P), natomiast grafiqw z samego rozwiązania graficznego, pomysłu, polotu :)

Temat ofkoz do dysputy :)

Zdravim

MiB

BTW: będe prosił o jego przeniesienie w inne miejsce, tak więc nie bójcie nic, jak go jutro nie będzie w "Co w sieci skrzeczy?" ;)


Ja TAK właśnie to sobie wyobrażam.
Podział Graficy "zwykli" / webdisagnerzy jest potrzebny.
Pozatym jak łatwo można zauważyć konkurs ogranicza się do designu strony, a nie jej treści. Warto tu wspomnieć, że w ew. regulaminie konkursu znajdzie się wzmianka, że właścicielem layputu jest jego autor, ale prawa do jego wykorzystania ma najsampierw Jaskinia, dzięki czemu IJB wzbogaci się o kilka ciekawych prac.
Pozatym STANOWCZO protestuję, przeciw długości robienia stronki - 7 dni to czas śmiechu warty. W 7 dni, to Ja robie dopiero szkoic :P, a gdzie tam 4 kolejne etapy, wraz z 3 krotnym przepisaniem kodu :P
Pozatym 7 dni nie służy poprawności składni, ponieważ pośpiech tylko przeszkadza. I na koniec - człowieq (:?:) nie wiem czy zauważyłeś, ale dla dla pewnej grupy ucznió skończyły sie wakacje :P

Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 15 września 2004     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

MiB (cytat):
Gollum - nie żebym ja costu ten tego miał przeci, ale wydaje mi się, że pisałeś te zasady tak naprędce "pod siebie" :P


Oczywiście, że tak :P

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 15 września 2004     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

pomysł jes ciekawy
i obiecujący

proszę, by Gollum-pomysłodawca [Ekhem! Pomysłodawca, czy autor zasad pisanych czysto pod siebie?:)] oraz MiB-Kowal uporządkowali zasady i zszykowali co trza do przeprowadzenia zawodów

nagrodą będzie GRA (niespodzianka, bom jesio Miszy nie pytał, co tam ma w Skarbcu ;) )

koniecznie należy się upewnić (polecam kontakt z Faramirem) co do spraw formalno-prawnych, aby możliwe było ew. wykorzystanie przez Stowarzyszenie efektów konkursu
wykorzystanie NIEodpłatne!!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 15 września 2004     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

Ja może cosik dorzuce :D.
Pomysł bardzo interesujący, w tym momencie jestem w trakcie zmian na mojej stronie oraz robienia strony dla zaprzyjaźnionego huba. :D
W takim konkursie z przyjemnością jako amator wziąłbym udział, tym bardziej, że będzie on organizowany przez Jaskinię :D.
Z niecierpliwością zatem czekam na dalsze informacje :D.
Zdravim
Mr. Rabbit

P.S.
tylko prosiłbym, żeby tego nie zaczynać wcześniej niż w połowie Października bo ne dam rady. Szkoła mnie przytłącza, trochę zaległych egzaminów mam, a nauka na studiach to ciężka robota niestety :( i pracochłonna. Liczę, że weźmiecie to pod uwagę bo całkiem możliwe, że Ra-V a Ann też się tym konkursem zainteresują a z tego co wiem też w tym czasie za bardzo czu nie będą mieli. Dodatkowo w tym czasie na spokojnie wszystko będziecie mogli sobie przygotować ;).

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zielevitz



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Ta, a potem mi ktos wejdzie i morde obije :)

Wysłany: 15 września 2004     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

Prosze prosze jakie tu ożywienie sie zrobiło po ostatnim poście hetmana :)


Chiba też coś będe działał

___________
http://losux.prv.pl
http://userfriendly.pl

zarębiste - mówie wam :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 15 września 2004     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

Mr. Rabbit (cytat):
Dodatkowo w tym czasie na spokojnie wszystko będziecie mogli sobie przygotować ;).


I tu właśnie sobie odpowiedziałeś :)
Nam potrzeba czasu - zanim cokolwiek się skrystalizuje, to pewnie będzie jush koniec września, początkiem października Mnie nie będzie (ostatnia wycieczka klasowa :) ), więc jak ZAPISY rozpoczniemy tak koło połowy października, to będziemy się cieszyć z porywajacego tempa :lol:

Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Misza



Dołączył: 31 sierpnia 2000
Posty: 164
Skąd: okolice Warszawy

Wysłany: 19 września 2004     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

Nie wczytywałem się w 100-u %-ach, ale jak trza jakiś nagród to walcie do mnie. Jeszcze co nieco się ostało :)
___________
Ludzie nie potykają się o góry, lecz o kretowiska...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sewrey



Dołączył: 11 lutego 2001
Posty: 164
Skąd: Lublin

Wysłany: 19 września 2004     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

jakis czas temu jOjO (cytat):
ekhm...

może ftoś zna i się podzieli się informacjami...

:!: fto?
:!: kiedy?
:!: w jakich kategoriach?
:!: z jakimi nagrodami?
:!: dzie link do leguraminu?

(ew. inne dodatkowe informacje...)

organizuje konqrsy na najlepszą stronę www...

bardzo mię na tem zależy, bo każden czyta inne gazety, serwisy etc...
a kcem wybrać świadomie i dobrze!


Konkurs Cool Site
WP HIT - konkurs Wirtualnej Polski
Konkurs Rekiny Internetu


A wracając do dyskusji odnośnie konkursu Jaskini:
Pomysł bardzo fajny - popieram!
Może warto rozważyć wprowadzenie tematów stron - tzn. 1 edycja czas na wykonanie strony taki a taki tematem jest np. smok w fantasy. Głosowanie, rozstrzygnięcie konkursu i kolejna edycja z innym tematem fantasy - np. magia, elfy, itd...

Korzyści z takiego rozwiązania to możliwość późniejszego wykorzystania materiałów w lexykonie/bibliotece.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Szon



Dołączył: 26 maja 2005
Posty: 164
Skąd: Katowice

Wysłany: 5 czerwca 2005     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

Może warto powrócić do tego pomysłu ?? :)
___________
Wzajemna lekka niechęć, dzieląca oba oddziały, tliła się cicho, nie podnosząc głosu.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 5 czerwca 2005     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

Może nikt nigdy od niego nie odchodził?
Może jedynie musiał ten pomysł zostać odsunięty w czasie?


Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lobo



Dołączył: 18 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: i po co?

Wysłany: 10 czerwca 2005     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

Prędzej zapomniany, jeśli mię pytać o zdanie ;)
___________
Tak dryfuje nam życie,
po omacku, we mgle...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 10 czerwca 2005     Konqrsy na najlepszą stronę Odpowiedz z cytatem

@Lobo: w tej akurat sprawie Cię o zdanie nikt nie pytał :P

Sprawa w t(ł)oq ;)

Sprawa w toq już od roq ;) . Lobo

Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.