Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-20 11:10:43
Autor Wiadomość
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 6 listopada 2003     Horror - SpamBot Odpowiedz z cytatem

Do tej pory cieszyłem się, że na jaskiniową skrzynkę nie przychozą mi żadne śmieci. Niestety zdaje się, że odwiedził nas SpamBot (taki program, co w stronach www wyszukuje adresy e-mail, a później wysyła tam jakies śmieci).
W związku z tym dobrze by było stworzyć system, który pokazuje na wszystkich stronach adresy e-mail tylko zalogowanym użytkownikom, a osoby z zewnątrz kieruje do stajni posłańców. Myślę, że nadeszła na to opowiednia pora, bo skoro jeden robot do nas trafił, to może trafić i następny...

___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 7 listopada 2003     Horror - SpamBot Odpowiedz z cytatem

Melkior (cytat):
system, który pokazuje na wszystkich stronach adresy e-mail tylko zalogowanym użytkownikom, a osoby z zewnątrz kieruje do stajni posłańców


well, chyba letko chore to jest...
aby się z nami skontaktować musisz być jednym z nas,
ale żeby być jednym z nas najpierw koniecznie się z nami skontaktuj

tylko numeru braqje i byłby nasz Jaskiniowy paragraf 22

no to są koszta sławy, szanowny Melkiorze...
a swoją drogą, to dzie Twój adres jest opublikowany? (prócz WebMiaua?)

bo może jednak nasz klakier dostał bakcyla...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 7 listopada 2003     Horror - SpamBot Odpowiedz z cytatem

Adres poczty każdego jaskiniowca jest dostępny w profilu, do którego dostać się można od dowolnej wypowiedzi z forum. Mechanizm Stajni zdaje się nie ujawnia nigdzie adresu adresata, więc można się z nim skontaktować nie poznając adresu. Można by ulepszyć nieco stajnię, albo stworzyć coś na jej kształt. Grunt, żeby adres nie był dostępny bezpośrednio. Póki co trafił nas tylko jeden robot, ale nie ma co czekjać, aż przyjdzie ich więcej. To jest moim zdaniem znak, że trzeba coś poprawić zanim będzie za późno. W końcu co za różnica, czy odwiedzający wyśle nam mejla z programu pocztowego, czy formularza? Dla wysyłającego niewielka (nawet może to być ułatwienie - np dla wszystkich korzystających z netu w kawiarenkach, czy na uczelniach - nie trzeba konfigurować programu pocztowego), natomiast zabezpieczenie uniemożliwia pozyskanie adresu do niecnych celów.
Wirus to to raczej nie jest. Wg. mnie zeskanowali nas po prostu. Spradzałem ip nadawcy, ale nie da się go jednoznacznie określić. Co gorsza nie można się z tej listy wypisać. A tak zobytymi bazami mejli firmy, które to robią lubią się wymieniać, więc już teraz może być za późno na reakcję.

Co do Miau-a to podstawowe zabezpieczenie właśnie zaaplikowałem - wysyłający nie zauważy zmiany chyba, że jego przeglądarka nie obsługuje JavaScript. Natomiast robot przeszukujący najprawdopodobniej się na tym wyłoży.

___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 7 listopada 2003     Horror - SpamBot Odpowiedz z cytatem

rozumiem
fęx za wyjaśnienia

zatem proszę o zszykowanie czego tam trza, coby zaradzić

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 7 listopada 2003     Horror - SpamBot Odpowiedz z cytatem

Fajnie, że kogoś przekonałem ;) , ale prosił bym również innych o wypowiedzenie się na ten temat. Może tymczasowo wystarczy zastosowanie JavaScriptu w następujący sposób:
zamiast pisać: <a href="mailto:nick@heroes.net.pl>nick</a>
można napisać
<script language="LiveScript">document.write('<a href="mailto:nick');document.write('@heroes.net.pl>');</script>nick</a>
Automat trafiając na coś takiego najprawdopodobniej nie odczyta mejla. Jedyną wadą tego rozwiązania jest konieczność posiadania przeglądarki z obsługą JavaScriptu.

___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
ixcesal



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 2 stycznia 2004     Horror - SpamBot Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze: adres e-mail nie jest pokazywany jawnie, po kliknięciu w ikonę mejla otwiera się formularz do podania treści wiadomości

Po drugie: każdy ma w profilu opcję: Zawsze pokazuj mój Adres Email, którą może włączyć i wyłączyć, co powoduje pojawienie się lub zniknięcie ikony mejla.

Po trzecie: dostęp do profilów i listy użytkowników mają tylko zarejestrowani i zalogowani użytkownicy, co wyklucza dostęp spam botów.

Jeżeli w jakimkolwiek miejscu niezalogowny użytkownik może zobaczyć adres e-mail, proszę podaj Melkiorze link, wtedy dodam opcję szyfrowania mejla w źródle, jak do tej pory będąc wylogowany nie znalazłem ani jednego adresu, ale też nie jestem w stanie obejrzeć wszystkich lokacji.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 2 stycznia 2004     Horror - SpamBot Odpowiedz z cytatem

Owszem opcja ukrywania e-maila jest, ale nie o to chyba chodzi, żeby się przed wszystkimi schować...
A co do jawnie zapisanych e-maili to gdzieś muszą być, bo ja swojego nikomu nie podawałem, a spam zaczął przychodzić... Jak znajdę linka to dam znać.

___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
ixcesal



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 2 stycznia 2004     Horror - SpamBot Odpowiedz z cytatem

Melkiorze kochany, to że otrzymujesz spam, nie oznacza, że na stronie jest zapisany mejl, bo nie ma.
Gdyby spam bot dokonał odczytu adresów ze strony, wszyscy mielisbyśmy problemy ze spamem.
Spamerskie systemy często dokonują operacji masowej wysyłki na losowe (popularne) nicki, wybierając jako cel ataku dowolny host. W ten sposób budują listę istniejących kont pocztowych. Przy ataku na kolejny host w pierwszej kolejności wysyłają mejle na raz już odnalezione nicki.
Nie mogę wprowadzić zabezpieczeń o których pisałeś, ponieważ nie ma gdzi tego robić, schemat mejlowania na forum jest dokładnie taki jak, opisałeś, poprzez forum mejle wysyła się z formularza.
Nie marnujmy czasu na dyskusje o domysłach, raz jeszcz powtarzam, jeśli znajdziesz gdzieś udostępniony otwartym kodem adres e-mail, daj znać.
Co do metod zabezpieczania, javascript nie jest najlepszym pomysłem. Wykonałem swego czasu klase w php, która generuje losowo szyfrowany kodami ascii adres e-mail - inny za każdym odświerzeniem strony, miesza przy tym znaki ascii z niekodowanym tekstem, co jest w stanie całkowicie ogłupić automaty.
Jeśli jesteś zainteresowany, wyślę ci skrypt mejlem.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 10 lutego 2004     Horror - SpamBot Odpowiedz z cytatem

No cóż zupełnie "gołe" adresy są w profilach Osady. Dodatkowo na każdej stronie są adresy Guinei i jOjO-a. Można by tam chociaż JS dać. Faktycznie był to chyba fałszywy alarm bo mejle już nie przychodzą (a może mamy jakies filtry ?). Ale jak zaczęły przychodzić to się zmartwiłem, bo już mi przychodzi po kilka(naście) dziennie na inne konto:(. I to takich, z których nie dda się wypisać.
___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.