Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-26 20:53:06
Autor Wiadomość
Matin



Dołączył: 24 maja 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 23 listopada 2003     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

Siemka!
Co sądzicie o takim radyjku internetowym. Mogły by byc takie programy jak: Relacje z turniejów , np o godz 20.00 czytanie najlepszego opowiadania. Wyraźcie opinie.

Pozdrowienia:Matin
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 23 listopada 2003     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

ekhm...

1. jak z kwestiami prawnymi (odnośnie samego przygotowania audycji, programu? serwera? emitującego)
2. co z redakcją?

a wogle, to bardziej potrzeba rąk (i głów) do pracy w Czasie! niż kolejnego - być może chybionego - projektu...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 23 listopada 2003     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

Radio fajna rzecz, ale... co by w Nim było?? Kogo by to zainteresowało?? Bo jesli to ma być radio dla 700 osób nadające 2h dziennie o rzeczach, o ftórych mogę przeczytać zawsze w Jaskinii, to lepiej nawet nie zaczynać myśleć o czymś takim. jOjO ma rację- rąk i głów potrzeba teraz w CI, a ponadto było kiedyś mówione, że możemy dostać swój kącik w jakiej papierowej gazecie, a to kolejne obowiązki.

BTW: jOjO a tak właściwie to jak z tym papierowym kącikiem?? Można przecie przygotować projekt i zacząć korespondencję z gazetami traktujacymi o fantastyce i/lub grach (no bo jakby na to nie patrzeć Hirki to gra :P ).

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Infero



Dołączył: 5 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: bywam tu i ówdzie ale częściej ówdzie

Wysłany: 26 listopada 2003     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy to ma sens, nas w Osadzie jest mało a i tak nie wszyscy maja czas na radio.
___________
"Przylądek się nagle w morzu zbudził
I spojrzało zza wzgórz słońca oko-
A stamtąd pobiegł złoty ślad tak wysoko
Jak moja droga do świata ludzi"
R. Browning
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 26 listopada 2003     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

Hmmm... a mnie sie pomysł radio podoba. Jesli ktoś znalazłby się, kto mógłby je prowadzić. Bo piosenek do puszczania jest mnóstwo, trochę niusów to też niezły pomysł, a jeśli jeszcze dodac by recytacje wierszy (Yeah! Autor najlepiej czuje jak powinien przeczytać!) albo opowiadań, to wydaje się to co najmniej interesujące... ale niestety IMO nierealne :(
___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 26 listopada 2003     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

Faramir (cytat):
... piosenek do puszczania jest mnóstwo


Prawa autorskie Faramirq!! Prawa Autorskie!!

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 26 listopada 2003     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

Heh, mozliwe :) Nie wiem, nie znam się na radiach internetowych :) Nigdy nawet żadnego nie słuchałem :)
___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 26 listopada 2003     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

Faramir (cytat):
a jeśli jeszcze dodac by recytacje wierszy (Yeah! Autor najlepiej czuje jak powinien przeczytać!) albo opowiadań, to wydaje się to co najmniej interesujące... ale niestety IMO nierealne :(


TO JEST pomysł!!!
może niekoniecznie od razu radio...
ale prosze, nagraj - na próbę - siakieś swoje wiersze
zobaczymy co z tym da się zrobić!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eldacar



Dołączył: 17 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 26 listopada 2003     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

Do prowadzenia własnego radia internetowego wystarczy stały dostęp do neta i wtyczka do Winampa, pozwalająca na nadawanie w sieci.

Co do praw autorskich - możemy nadawać własne utwory, audycje, wywiady itp. bez żadnych konsekwencji. Natomiast jeśli zamierzamy nadawać utwory któregoś z wykonowaców (choćby Blind Guardiana) musimy opłacić w ZAiKSie tantiemę w wysokości około 400 zł na miesiąc, jeśli mnie pamięć nie myli.

Tak więc własne radio w sieci to kosztowna zabawka, chyba że nadajemy rzeczy własne, rodziny lub przyjaciół, którzy wyrazili na to zgodę.

Faramir (cytat):
Nigdy nawet żadnego nie słuchałem :)


A szkoda bo warto czasami posłuchać - nie polecam tego jednak na modemie :wink:

___________
"I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones." A. Einstein
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 27 listopada 2003     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

jOjO (cytat):
TO JEST pomysł!!!
może niekoniecznie od razu radio...
ale prosze, nagraj - na próbę - siakieś swoje wiersze
zobaczymy co z tym da się zrobić!


Niech no tylko naprawie swój mikrofon, albo jeszcze lepiej - kupię sobie nowy, bo ten który mam z deczka słaby jest.
A wtedy nagram!

I tak se myślę, że możnaby ten pomysł trochę rozwinąć. Na pewnym serwisie poświęconym wierszom (Nieszuflada.pl) widziałem coś takiego jak dołaczane pliki mp3 z nagraniami Autorów, którzy czytali swą poezję. I tak sobie myślę, czyby czegoś takiego nie zrobić może w Jaskini...

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
McGregor



Dołączył: 22 lipca 2003
Posty: 164
Skąd: zielona górzysta wyspa na północy

Wysłany: 28 listopada 2003     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

Nie sądzę Eld by ktokolwiek sprawdzał czy radio internetowe płaci tantiemy ZAIKSowi czy innej hydrze. Ja słucham na okrągło radio internetowe z grodu Kraka www.bezkitu.com, polecam.
Co do radia jaskiniowego to niestety hetman chyba ma rację. Potrzeba zapaleńców którzy znaliby się i mieli mnóstwo czasu. Niestety przykład CI (oby Star zapanował nad problemami) pokazuje że nie jest to takie proste.

___________
Głupi nie wie że jest głupi, a mądry to wie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mecku



Dołączył: 8 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Przemyśl

Wysłany: 14 lutego 2005     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

Hmmm, niedawno zauważyłem ten temat i uważam, że takie coś byłoby niezłe. Mógłbym pomagać w tym, ale od razu mówię, że nie mam talentu piosenkarskiego ani nie piszę wierszy (czasami podczas lekcji parodię wierszy :twisted: ) W czym można by było pomóc, bo mnie to interesuje, czasu zazwyczaj troćku mam :wink:
___________
Wolę żałować niepomyślnych wyników niż wstydzić się odniesionego zwycięstwa

/Aleksander Wielki/
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 14 lutego 2005     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

Tak, temat można odświeżyć :), ale proponowałbym zrobić to dopiero po przejściu przez wszelkie naprawy ;).
___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 15 lutego 2005     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

Co do muzyki... Zawsze można grać coś ze strefy i nie tylko, przecież jest masa empetrójek za darmo udostępnianych w necie :) nawet niektóre kawałki Nightwisha można pobrać za darmo (ale chyba tylko do non comercial use, co szkodzi jednak posłać kilka mejli i popytać? uprzejmość czyni cuda :) )
___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mecku



Dołączył: 8 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Przemyśl

Wysłany: 19 lutego 2005     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

Co do programu radia mogłoby to być np:

- Czytanie opowiadań i wierszy
- Pytania i dyskusje on-line
- Muzyka
- Newsy z poszczególnych działów Imperium np. co 3 godziny

No to narazie tyle :P

___________
Wolę żałować niepomyślnych wyników niż wstydzić się odniesionego zwycięstwa

/Aleksander Wielki/
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 19 lutego 2005     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

McGregor (cytat):
Nie sądzę Eld by ktokolwiek sprawdzał czy radio internetowe płaci tantiemy ZAIKSowi czy innej chydrze.

raz sprawdzi - a ma kogo złapać, bo mamy osobwość prawną jako Stow! - i po ptokach...
McGregor (cytat):
Niestety przykład CI (oby Star zapanował nad problemami) pokazuje że nie jest to takie proste.

WorldDragon
Starless już jakiś czas temu przeszedł do innych aktywności

a Czas leży nie z braku redakcji, a drukarni...
koniec problemów coraz bliższy

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 19 lutego 2005     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

Mecku (cytat):
- Czytanie opowiadań i wierszy

wydaje się w zasięgu możliwości lerizacyjnych i co ważne, SENS ma!
Mecku (cytat):
- Pytania i dyskusje on-line

trudne w learizajcy, bo stałe dyżury (a to poważny obowiązek!) to duże obciążenie
znacznie sensowniejsze jest jednak tradycyjne FAQ
Mecku (cytat):
- Muzyka

jaka!? to najbardziej cienki lod w cały ty qńcepcji...
bo to nie może być miszmasz, ale powinno mieć jakiś klimat...
i powinno - niestety - być bezpieczne z prawnego pktu widzenia
Mecku (cytat):
- Newsy z poszczególnych działów Imperium np. co 3 godziny

no tu mie zabiłeś ;)
chyba, ze jednak to skrot myślowy do szerszego pomysłu niż czytanie tych samych dwoch niusow w kółko przez dwa dni ;)

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mecku



Dołączył: 8 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Przemyśl

Wysłany: 19 lutego 2005     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

Cytat:
trudne w learizajcy, bo stałe dyżury (a to poważny obowiązek!) to duże obciążenie
znacznie sensowniejsze jest jednak tradycyjne FAQ


Chodziło mi o to że np. ktoś zadaje pytanie, np. na GG i prowadzący próbuje odpowiadać

Cytat:
jaka!? to najbardziej cienki lod w cały ty qńcepcji...
bo to nie może być miszmasz, ale powinno mieć jakiś klimat...
i powinno - niestety - być bezpieczne z prawnego pktu widzenia


Co do questii prawa to najlepiej darmowe mp3ki, a kwestia klimatu- to może coś w rodzaju muzyki celtyckiej?

Cytat:
no tu mie zabiłeś
chyba, ze jednak to skrot myślowy do szerszego pomysłu niż czytanie tych samych dwoch niusow w kółko przez dwa dni


Chodziło mi o czytanie poszczególnych newsów ze wszystkich dominów Imperium

To narazie tyle
Mecku

___________
Wolę żałować niepomyślnych wyników niż wstydzić się odniesionego zwycięstwa

/Aleksander Wielki/
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
mah



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: Między Górze

Wysłany: 20 lutego 2005     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

Radio osadowe wg mnie jest niezbyt dobrze rozważonym pomysłem. Dlaczego??:
1. Jednak wymaga to sporego nakładu czasu, jeśli ma być przynajmniej dobre, to plan programu powinien być układany jakiś czas wcześniej i dobrze przemyślany.
2. Jest mało materiału na ciekawe, i zmienne (tzn. inne) audycje. Sam pomysł z czytaniem opowiadań jest dobry, ale do tego można umieścić mp3 z tekstami czytanymi przez autorów(bądź lektorów). Ponadto radio bez muzyki...
3. Co do muzyki, to po pierwsze, nikt nie chce by była to "piracka" rozgłośnia. Dlatego pozostaje darmowa muzyka, dodatkowo udostępniona przez zespoły (nie wiem czy te ze strefy można ot tak odtwarzać). Pozostaje zatem, prócz tych wymęczonych mp3, twórczość muzyczna osadników, bez obrazy, ale nie znam waszego talentu.
4. Gusta, to też ważny punkt, przecież puszczając już tą muzyczke nigdy nie trafi się w gusta wszystkich słuchaczy. Co prawda istnieje możliwość tworzeniach rozmaitych audycji, ale to wymaga dodatkowych członków do roboty, a tych zawsze za mało.
5. Newsy, w radiu powinny być a nawet muszą, a tych jest bardzo mało, co oznacza że po krótkim czasie powtarzały by się. Dodatkowo kilka osób do zbierania newsów....
6. Ponadto ktoś musiał by przez dość długi czas codziennie nadawać, a to chyba też nie jest zbyt wygodne. I ktoś to będzie musiał słuchać, i to w określonych godzinach, bo wątpie żeby radio działało 24 godziny na dobę. I tu jawi się kolejny problem, godziny transmisji, itd.

To by było na tyle, ale zawsze może się okazać, że się myliłem, i jakaś grupka osób z wolnym czasem, dokona tego nie lada wyczynu ( i pociągnie go przez jakiś czas)

___________

Imię twe – Patriota,
Kto nie zna korzeni, ten nie zrozumie
W sercu ogień nie zgasł,
Kto nie z nami, ten przeciw nam !



АРИЯ - Патриот
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 20 lutego 2005     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

mah (cytat):
można umieścić mp3 z tekstami czytanymi przez autorów(bądź lektorów).


i to JES pomysł, który NAPRAWDĘ WARTO przemyśleć - na samym początq dysputy było o tem - Far miał nagrywać - co z tem wyszło??

Uważam, że nie warto tracić czasu na gadanie o radiu, bo to IMO sensu nie ma - argumenty trafne mah podał.
Kiedyś w przyszłości - pomyśleć można, teraz jednak lepij sqpić się ( fuj! ) na tym czytaniu opowiadań, bo pomysł głupi nie jezd.

Dodatkowo teraz najlepszy na to moment - siakieś rewolucje się szyqją ( Osada jush dobry miech zmieniana ;) ), więc aqrat możemy się łatwo wbić z pomysłem :)

Do tego Kopalnia, ftóa de facto działą, jeno ni mm skarboof....



Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 20 lutego 2005     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

MiB (cytat):
mah (cytat):
można umieścić mp3 z tekstami czytanymi przez autorów(bądź lektorów).


i to JES pomysł, który NAPRAWDĘ WARTO przemyśleć - na samym początq dysputy było o tem - Far miał nagrywać - co z tem wyszło??

O ile pamiętam, Far ma nagranie naszych śpiewów z któregoś spotkania we Wrocku. Ale to do publikacji się NIE nadaje ;P.

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 20 lutego 2005     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

Hmm a teraz teknicznie, wypada mieć łącze powyżej 256 kbps (chociaż już ponoć 112 starcza). Mały szczegół ale nie każdy ma neo albo cuś stałego. (oczywiście łącze osoby która aktualnie prowadzi program :) )
___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
mah



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: Między Górze

Wysłany: 20 lutego 2005     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

MiB (cytat):
mah (cytat):
można umieścić mp3 z tekstami czytanymi przez autorów(bądź lektorów).


i to JES pomysł, który NAPRAWDĘ WARTO przemyśleć - na samym początq dysputy było o tem - Far miał nagrywać - co z tem wyszło??

Uważam, że nie warto tracić czasu na gadanie o radiu, bo to IMO sensu nie ma - argumenty trafne mah podał.
Kiedyś w przyszłości - pomyśleć można, teraz jednak lepij sqpić się ( fuj! ) na tym czytaniu opowiadań, bo pomysł głupi nie jezd.

Dodatkowo teraz najlepszy na to moment - siakieś rewolucje się szyqją ( Osada jush dobry miech zmieniana ;) ), więc aqrat możemy się łatwo wbić z pomysłem :)

Do tego Kopalnia, ftóa de facto działą, jeno ni mm skarboof....



Zdravim

MiB


Tak, a jednak na coś się przydaje 8)
Nie ma to jak konstruktywna dyskusja, od jednej myśli do drugiej 8)

___________

Imię twe – Patriota,
Kto nie zna korzeni, ten nie zrozumie
W sercu ogień nie zgasł,
Kto nie z nami, ten przeciw nam !



АРИЯ - Патриот
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Siny



Dołączył: 9 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Wawa

Wysłany: 21 lutego 2005     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

fajna inicjatywa ale myśle ze wiekszym problemem bedzie kto tego radia ma sluchać. ile juz bylo turniei na ktore ludzie wyrazali opinie pozytywne a potem rezygnowali, tak moze byc i z radiem ktos wlozy mnostwo pracy a potem nikt z tego nie bedzie korzystal. nie to zebym byl takim pesymista ale projekty to nalezy relizowac od pocztaku a nie od konca. czyli nie czy damy rade tylko czy jest po co i dla kogo (realnie)
___________
szukasz twardych wojowników? http://www.granda.prv.pl/
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 22 lutego 2005     Co sądzicie o ,,Osadowym radiu internetowym" Odpowiedz z cytatem

Heh... I na tym chyba należałoby na jakiś czas zakończyc debaty o radiu... jak jush kiedyś wspomniałem, jest po prostu za wcześnie na to. Ale mam nadzieję, że kiedyś Imperium będzie miało tylu mieszkańców, że i będzie miał kto zajmować się radiem, i wywiady z takimi gwiazdami jak Sapkowski się zrobi, i będą chętni coby tego słuchać ;). i jeszcze pare i... możnaby wymienić, ale po co.

Na razie chyba inne rzeczy powinniśmy mieć na uwadze ;). Z radiem wstrzymajmy się.

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.