Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-19 4:35:04
Autor Wiadomość
Ra-V



Dołączył: 4 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra alias Chimera

Wysłany: 23 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

"Na wschodnim szczycie pobliskich gór stanął utrudzony wędrowiec. Jego zniszczone ubranie i zmęczona twarz zdradzała długie dni ciężkiej tułaczki po dzikich górskich terenach.
W dole przed sobą ukazał mu się widok zielonej, tetniącej życiem doliny. "To musi być Heroesland" - pomyślał. W końcu udało mu się znaleźć to czego szukał od tak dawna.
Z nowymi siłami ruszył raźno ku tej mitycznej krainie.
Gdy znalazł się u progu doliny, ze zdziwieniem ujrzał jak nieruchoma dotychczas kamienna figura stojąca w cieniu pobliskich gór, pouszyła się i zdecydowanie zagrodziła mu przejście.
- Stój wędrowcze - przemówiła. - Nie możesz tu wejść. Jestem strażnikiem tego miejsca - to ja decyduję kto jest godzien do poznania tajemnic Heroeslandu.
"To pewnie Sfinks. Słyszałem o nim - nic dobrego mnie nie czeka - ale chyba nie mam wielkiego wyboru?" - pomyślał wędrowiec i głośno powiedział:
- Witaj wielki Sfinksie. Wedruję już wiele dni szukając tej krainy - powiedz co mam zrobić byś mnie przepuścił?
- Ha - odważnyś widzę. Zobaczymy, zobaczymy... Zadam Ci kilka pytań - jak nie uda Ci się na nie odpowiedzieć to marny twój los. Jeśli jednak jakimś cudem uda ci się mnie pokonać, to pozwole ci przejść. No i może dorzucę coś od siebie w nagrodę za odwagę - i tak ci się pewnie nie uda - ha. Wybierz kategorię i poziom trudności pytań z jakimi chcesz się zmierzyć. "

Zachęcamy do podjęcia wyzwania! http://heroesland.heroes.net.pl/zagadki/zagadki.php

W tym temacie możecie opisywać swoje doświadczenia (wrażenia) z pojedynków ze Sfinksem. Prosimy Was jednak o nieumieszczenie tutaj odpowiedzi na istniejące już zagadki (nie psujmy zabawy innym)

Jeżeli macie pomysł na jakąś nową zagadkę prosimy o kontakt
heroesland.zagadki@heroes.net.pl

___________
See you in Tibia!
Lista Jaskiniowych Chimeryjczyków - tutaj
Więcej tutaj...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Giater



Dołączył: 16 stycznia 2002
Posty: 164
Skąd: Milkburg

Wysłany: 24 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

hmmm
To może.
Spróbowałem na poziomie podstawowym. Dwa razy. Skutek 20% i 30%.
No cóż, czytałem Tolkiena jakieś 12 lat temu. Teraz obejrzałem filmy. Myślałem, że z poziomem PODSTAWOWYM nie będę miał kłopotów (o wyższych nawet nie myślałem).
Czy te pytani nie są trudne na poziom PODSTAWOWY?
Kim był Sauron? Jakiego koloru "był" Gandalf? Jak zginął Boromir? Imiona hobbitów, którzy wyruszyli z Frodo? Ilu było w drużynie pierścienia? Itp.
To mogą być pytania podstawowe.
Zaawansowany i ekspert - to co innego. Ale podstawowy...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ra-V



Dołączył: 4 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra alias Chimera

Wysłany: 24 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Heh, toż to przecie Sfinks a nie jakieś byle co :)


A tak poważnie - gdy znajdzie się, dajmy na to, okolo 30 prostszych zagadek dotyczacych Tolkiena nie ma problemu by założyć nową kategorię. Problemem, jak zwykle, sa zasoby materiałowe.


Tak więc, Giater, jak masz pomysł na 30 zagadek to śmiało podsyłaj.

heroesland.zagadki@heroes.net.pl


To się tyczy każdego z Was.
Im więcej zagadek podeślecie - tym bardziej Sfinks (i Sperzdechly :)będzie zadowolony!
A reszta będzie miała więcej zabawy.

A więc - do dzieła!

___________
See you in Tibia!
Lista Jaskiniowych Chimeryjczyków - tutaj
Więcej tutaj...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
AtakeeR



Dołączył: 7 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Mahakam

Wysłany: 24 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Ja testowałem się cztery razy - najpierw na podstawowym, potem raz na zaawansowanym, a na końcu znów dwa razy na podstawowym - stale 80%.
___________
Jam jest AtakeeR z Mahakamu
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eru



Dołączył: 28 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 24 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

za pierwszym razem na najwyższym - 70%
drugi raz trochę niżej (na najniższym) - 80%
aż dziw bierze że moja zagadka jest w całym ogóle zagadek(ja tej zagadki nie wysyłałem, musi być z (P)S albo z ogniska)

___________
Nie trać nigdy cierpliwości,
to jest ostatni klucz,
który otwiera drzwi
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ra-V



Dołączył: 4 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra alias Chimera

Wysłany: 25 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Małe ogłoszenie

W najbliższym czasie planujemy uruchomienie kolejnych kategorii pytań w "Zagadkach Sfinksa".
Mogłyby ruszyć już dziś - jednak ilość zagadek, które zebraliśmy, okazała się zbyt mała.
Dlatego prosimy każdego kto ma ochotę, o pomoc w wymyślaniu nowych zagadek!

Dostępne kategorie to:
:arrow: Świat HoMM
:arrow: Jasknia Behemota
:arrow: X Muza
:arrow: Mitologia
:arrow: Literatura fantasy

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by dodać jeszcze inną kategorię - wystarczy wymysleć co najmniej 30 nowych pytań :)


Wymyślone zagadki (wraz z 1 odpowiedzią poprawną i 4 błędnymi) prosimy wysyłać na adres:


heroesland.zagadki@heroes.net.pl

Sperzdechly się nimi dobrze zaopiekuje :)


Na każdego Twórcę Zagadek czeka specjalnie przygotowana Tablica Pamiątkowa oraz miejsce w współtwórcach Heroeslandu.

Zapraszamy

___________
See you in Tibia!
Lista Jaskiniowych Chimeryjczyków - tutaj
Więcej tutaj...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 26 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

A ja grałem jeszcze przed oficjalnym przybyciem sfinksa. Odniosłem wrażenie że niektóre zagadki są umieszczane w kilku poziomach trudności. Ja wiem że zasoby materiałowe są nieduże. ( Chociaż przecież chodziły słuchy że jest ich całkiem dużo, a może się mylę?).

Czy zagadki będą w formie testu tylko?
Czy będzie możliwość wpisania jakieś odpowiedzi samemu bo to jest chyba trudniejsze?
Może psuję koncepcje ale wydaję mi się że
poziom podstawowy np. 4 odpowiedzi do wyboru
poziom zaawansowany np. 5 odpowiedzi do wyboru
poziom expert np. wpisać własną odpowiedż.
Czy nie można skorzystać z bazy zagadek Faramira. On prowadził stolik zagadek w Osadzie. I zapewne kilka ma.

Ok może niektóre sprawy się dzieją a ja o nich nie wiem. Na wszelki wypadaek przypomnę. Może coś pomoge.

Ps. Rąk do pracy brakuje.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ann



Dołączył: 15 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Ci^&%$ce

Wysłany: 26 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Postaram się odpowiedzieć na postawione tu pytania.

Cytat:
Czy zagadki będą w formie testu tylko?


Na razie tak

Cytat:
Czy będzie możliwość wpisania jakieś odpowiedzi samemu bo to jest chyba trudniejsze?


Na razie nie

Sprawa wygląda tak:

Forma testowa jest najprostszą formą i dla użytkownika i dla programisty. Jezeli miałaby istnieć możliwość wpisania odpowiedzi słownie, bez żadnej podpowiedzi to jest kilka problemów. Po pierwsze użytkownik MUSIAŁBY wpisać TYLKO to co przewidzi programista. A więc odpowiedzi np. 1, jeden, pierwszy, jedną nie są takie same - choć mogą być dobre!

Tu jest pole do popisu dla Zarządcy Sfinksa - Sperzdechlego - który MUSIAŁBY przewidzieć wszystkie możliwości jakie odpowiadający mógłby wpisać. A i tak ten przykład był prosty - co z pytaniami, na które odpowiedź jest opisowa? A takie są przecież najpiękniejsze:)

Inna sprawa to literówki - ktoś kto wpisze pirwszy nie zaliczy testu. I na to już lekarstwa nie ma - bo wszelkie odmiany literówek ...

A tak poza tym:

- komu się wydaje, że obecna forma jest za prosta?:)
Sądząc po wynikach wydaje się być nawet zbyt trudna:)

W chwili obecnej obowiązuje system taki, że
:arrow: na poziomie podstawowym są 3 odpowiedzi do wyboru
:arrow: na poziomie zaawansowanym są 4 odpowiedzi do wyboru
:arrow: na poziomie mistrzowskim jest 5 odpowiedzi do wyboru

I tu zadziałała matematyka - jak ktoś nie ma pojęcia jaka jest prawidłowa odpowiedź to po prostu strzela - i ma odpowiednie różne prawdopodobieństwo trafienia:)

Taki system wydaje się być najzdrowszym - próba podziału zagadek w poszczególnych kategoriach na te najprostsze, trudniejsze i najtrudniejsze jest bezcelowa - zawsze znajdzie się ktoś, kto uzna, że jest to zły podział - bo akurat zna odpowiedź na pytania trudne, a nie zna na pytania łatwe - każdy wie przecież coś innego.

W dalekiej przyszłości być może powstanie kategoria zagadek z odpowiedzią wpisywaną słownie - ale musi zostać spełnione kilka warunków - po pierwsze czas (Ra-Va i mój) po drugie - musi powstać spora baza danych zagdaek (czas Sperzdechlego) nietrywialnych, na które można dać prostą, jednowyrazową odpowiedź. Zostanie tylko problem literówek:)

Co do małej liczby zagadek - zagadki są - zauważ, że po prostu na razie działa tylko jedna kategoria - Sperzdechly wykonał tytaniczną pracę i zebrał zagadki z różnych miejsc w Osadzie (Stolik Zagadek)i nie tylko. Stopniowo zasoby są aktualizowane i z biegiem czasu Mistrz Zagadek bedzie uruchamiał nowe wyzwania.

A co do braku zagadek - już otrzymaliśmy dość przyzwoitą ilość nowych zagadek od Jaskiniowców - wciąż czekamy na więcej - dlatego po raz 145 podaję adres na jaki możecie wysyłać swoje propozycje zagadek :

heroesland.zagadki@heroes.net.pl

___________
Ludzie myślą czasem jak zabić czas, a to czas ich zabija.
Alfons Allais
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eru



Dołączył: 28 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 26 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

trafiłe ma normalne pytanie na pozimie najłatwiejszym:
Jakie z tych przezwisk nie było Aragorna(czy jakoś tak)
a) Ellesar
B)Duendan(ni wiem jak się pisze, ale chodzi o nzwę potomków Numenorejczyków)
C)Obieżyświat

I teraz które nie jest prawdziwe? bo według mnie wszytkie nosił momentami Aragorn

___________
Nie trać nigdy cierpliwości,
to jest ostatni klucz,
który otwiera drzwi
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Crazy



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Nargothrond

Wysłany: 26 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Dunedain
Tak było? To moje pytanie, i tam była niepoprawna odpowiedź... musieli źle przepisać... :P

___________
Nie bierz życia na serio.... i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ann



Dołączył: 15 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Ci^&%$ce

Wysłany: 26 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Dunedain

I tak stoi w Zagadkach Sfinksa - to nie my MUSIELIŚMY źle przepisać, tylko KTOŚ musiał źle cytować :P

___________
Ludzie myślą czasem jak zabić czas, a to czas ich zabija.
Alfons Allais
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Crazy



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Nargothrond

Wysłany: 26 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Tak tak, moja wina, przepraszam... po prostu pytanie jest ok, odpowiedzi ok, ale napisałem wam, że błędna jest odpowiedź d, a nie e... już wysłałem sprostowanie...
___________
Nie bierz życia na serio.... i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rajst



Dołączył: 4 marca 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 27 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Taka mała sugestia :)
Teraz stopniowanie poziomów wygląda następująco:
podstawowy - 3 możliwości wyboru
zaawansowany - 4
mistrzowski - 5
A może ten ostatni zrobić w ten sposób, że prawidłowych odpowiedzi, na to samo pytanie, mogłoby być więcej niż 1. Zamiast przycisku radio - cheebox :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lobo



Dołączył: 18 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: i po co?

Wysłany: 27 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Kurcze, ciągle to 90% :x
Ale to i tak niezle jak na początek.

___________
Tak dryfuje nam życie,
po omacku, we mgle...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sperzdechly



Dołączył: 30 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Iława

Wysłany: 27 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Witam!

:arrow: Odniosłem wrażenie że niektóre zagadki są umieszczane w kilku poziomach trudności.

Nawet więcej niż niektóre - wszystkie zagadki są dostępne w 3 poziomach trudnosći.
Róznica polega na liczbie możliwych odpowiedzi. Zasada jest taka, że jak znasz odpowiedź to nie ważne ile będzie błędych to zawsze zaznaczysz prawidłowo. Natomiast gdy jej nie znasz... :D to Sfinks będzie miał przekąskę. Wtedy decyduje szczęście, a im wyższy poziom trudnosci tym więcej go potrzebuejsz.

:arrow: Ja wiem że zasoby materiałowe są nieduże. ( Chociaż przecież chodziły słuchy że jest ich całkiem dużo, a może się mylę?).

Materiałów zawsze moze być więcej. W tym wypadku od przybytku głowa nie zaboli. Stopniowo powiększam zbiór i dodaje zagadki do bazy. Już na dniach powinny ruszyć dwie nowe kategorie. Co z nastepnymi to w dużej mierze zależy od Was! Im więcej propozycji z Waszej strony tym lepiej.

:arrow: Czy zagadki będą w formie testu tylko?

Tak jak pisała Ann - póki co tak.
Jak prace nad Heroeslandem będa miały się ku końcowi i wszystkie działy będą w miare sprawne to postaram się o konkurs, w którym samodzielnie będziecie musieli wpisywac odpowiedzi. Póki co gromadze materiały... Ze zrozumiałych wzgledów nie mogę korzystać z Wszych propozycji :)

:arrow: Czy będzie możliwość wpisania jakieś odpowiedzi samemu bo to jest chyba trudniejsze?

Jak patrze w tej chwili na wyniki to okazuje się, że testy też wcale nie należą do najłatwiejszych. Szczerze pisząc to myślałem, że Sfinks będzie częściej wychodził z potyczek na tarczy niż z nią...

:arrow: Może psuję koncepcje ale wydaję mi się że
:arrow: poziom podstawowy np. 4 odpowiedzi do wyboru
:arrow: poziom zaawansowany np. 5 odpowiedzi do wyboru
:arrow: poziom expert np. wpisać własną odpowiedż.

Jeśli chodzi o ilość odpowiedzi to wydaje mi się, że tak jak jest w chwili obecnej jest bardzo dobrze. Sfinks jest trudnym przeciwnikiem już teraz. Jeśli dla Ciebie nie stanowi on wyzwania to niestety będziesz musiał jeszcze trochę poczekać, by później spróbować swych sil w konkursie.

:arrow: Czy nie można skorzystać z bazy zagadek Faramira. On prowadził stolik zagadek w Osadzie. I zapewne kilka ma.

Korzystam z jego bazy.
Niestety jest to bardziej skomplikowane niz by się mogło wydawać :) Ale większośc z tamtych pytań zostala już wprowadzona (np. pytanie Eru, które go tak zaskoczyło :D )

Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia w zmaganiach z Sfinksem! :lol:

___________
"A ja wierzę w święte jeże
Kocham siebie i należe
Kiedy piję, piję szczerze
Kiedy piję, Bóg mnie strzeże"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sperzdechly



Dołączył: 30 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Iława

Wysłany: 27 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Crazy (cytat):
Tak tak, moja wina, przepraszam... po prostu pytanie jest ok, odpowiedzi ok, ale napisałem wam, że błędna jest odpowiedź d, a nie e... już wysłałem sprostowanie...


To również moja wina...Powinienem był sprawdzić przed wprowadzeniem zagadki, jak to zawsze robię. :( Ale w parze ze zmęczeniem idzie lenistwo i tak jakoś wyszlo....

Jesli wśród zagadek zauwazycie jakiś błąd lub nieścisłośc to piszcie do mnie niezwłocznie. "I'm only human" Mój adres:

sperzdechly@heroes.net.pl

___________
"A ja wierzę w święte jeże
Kocham siebie i należe
Kiedy piję, piję szczerze
Kiedy piję, Bóg mnie strzeże"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 28 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Thx za wyjaśnienia. To były takie moje luźne sugestie. A że sfiknsa testowałem zanim ruszył to powiem że ciężko było. Raz na Exp miałem 90 %. Była też jedna smieszna sytuacja gdy chciałem sprawdzić co jest jak się dostanie 0 więc zaznaczalem tylko błedne odpowiedzi. Zrobiłem to tak nieudolnie że zyskałem 20 %. Ale to tak poza konkursem.

Dalszego rozwoju życzę. Coraz większej ilości zagadek, by sfinks częściej przegrywał. I aby smok nie musiał z przejedzenia zejść z tego świata.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 28 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Taka drobna propozycja:

Dla tym wiekszego sróżnicowania poziomów trudności, sfinks na poziomie łatwym może zadawać 10 zagadek (jak teraz), na srednim 12, na trudnym 15. Zmiana w skrypcie niewielka, a różnica w trudności spora - wieksza sansa na trafienie na pytanie, w którym sie musi strzelać...

A jeszcze dziś wyślę do Mistrza Zagadek zbiorek milutkich tolkienowskich problemików...

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 28 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

ja se myślim, że można przeca zrobić (w miarę napływania materiałów!) kilka kategorii Tolkien

łatwa, średnia i expert

gdzie przeca da się zróżnicować...
dzie indziej pasi pytanie o imiona khazadów - kompanów Bilba
a dzie indziej o imiona Majarów występujących we Władcy...

kategorie!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sperzdechly



Dołączył: 30 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Iława

Wysłany: 28 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

jOjO (cytat):
ja se myślim, że można przeca zrobić (w miarę napływania materiałów!) kilka kategorii Tolkien

łatwa, średnia i expert



Można by... Ale najpierw trzeba mieć co dzielić. W chwili obecnej z 40 zagadkami jest to raczej niemożliwe. Jeśli baza się zwiększy to zobaczymy co da się zrobić.

Myślę, że kategoria średnia byłaby problemem. Jedni uważaliby, że pytania w niej są za proste, inni że za trudne.
Ale podział na kategorię łatwą i trudną byłby jak najbardziej możliwy.

Co do propozycji UT - pomysł ciekawy. Zobaczymy co Sfinks powie na ten temat...
Wielkie dzięki za nadesłane zagadki - są naprawdę fajne :)

___________
"A ja wierzę w święte jeże
Kocham siebie i należe
Kiedy piję, piję szczerze
Kiedy piję, Bóg mnie strzeże"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ann



Dołączył: 15 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Ci^&%$ce

Wysłany: 28 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Co do propozycji UT, by na różnych poziomach trudności była inna liczba zagadek - odpowiedź jest wciąż taka sama - nie ma wystarczającej liczby zagadek na takie operacje.
Poczatkowo ustawiliśmy liczbę zagadek w teście na 20, potem na 15 - w końcu w dniu premiery wyszło nam 10 - chodzi o to, by zyskać jak najwiekszą szansę, na wylosowaniu INNYCH pytań w teście w kolejnym podejsciu. Jak zagadek bedzie set w kazdej kategorii to mozna pomyśleć o innym zorganizowaniu pytań - to dopiero tydzień działalnosci - nie od razu Kraków zbudowano :)

___________
Ludzie myślą czasem jak zabić czas, a to czas ich zabija.
Alfons Allais
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eru



Dołączył: 28 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 28 listopada 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

dzisiaj dwie setki na najwyższym :-)
powinno mi się przyznać jakąs dodatkową pamiątkę za znaleźenie
błędu !!!!

sporo zagadek przyszło z silmarilionu (i dobrze ba włśnie go czytam:-), nie mam natomias WP:-(

***dodane póżniej***
dzisaj trzy setki na najwyższym i mam pierwsze miejsce :-))

***dodane jeszcze póżniej***
na dzisaj koniec; 7 (słownie siedem) zwycię stw na najwyższym pozimie z tolkiena

___________
Nie trać nigdy cierpliwości,
to jest ostatni klucz,
który otwiera drzwi
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Saruman



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Pewna miejscowość pod górami BIAłyMI

Wysłany: 1 grudnia 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Trochę mało inteligentne te zagadki (świat tolkiena) za bardzo proste!!!!

Kim była Meliana to raczej każdy wie. Albo pytanie o Buttebura w poziomie najwyższym.

Jeśli chcecie wymyślę trudniejsze tolkienowskie zagadki. W łykend coś prześlę.

A tymczasem "Jak nazywał się władca Telerich którzy pozostali w Beleriandzie po wędrówce z Kuiwienen??"

Uwaga moderatora:
Ze względu na to, że nie chcemy psuć innym Jaskiniowcom zabawy przy zmaganiach ze Sfinksem zmuszony byłem skrócić tego posta.
Propozycje pytań z odpowiedziami oraz uwagi dotyczące zagadek prosze słać na adres: heroesland.zagadki@heroes.net.pl.


w pytanie o króla nazguli są błędne odpowiedzi!!!

Ja słyszałem tylko o Władcy morgulu, królu czarnoksiężniku albo włacy angmaru. Niech mnie ktoś oświeci.

Słyszałem o nazwach nazguli i mają formę z przedrostkiem: Ulaire - .....
Albo są nazywane inaczej w sindarinie lub wspólnej mowie.

___________
"The road goes ever on..."
"Droga biegnie ciągle wprzód..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KerToiP



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Łańcut

Wysłany: 1 grudnia 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Mnie ten sfinks zaczyna denerwować. Jeszcze ani razu nie pokonałęm go :(
___________
"Kiedy wschodzi słońce dostajesz to jako dar od rodziców,
swoje dzieci obdarowujesz tymże,
kiedy umierasz twoje dzieci kładą to na twojej mogile."

Jak ktoś zna odpowiedz to prosze na PW :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sperzdechly



Dołączył: 30 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Iława

Wysłany: 1 grudnia 2003     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!

Saruman (cytat):
Trochę mało inteligentne te zagadki (świat tolkiena) za bardzo proste!!!!

Ponoć nie ma głupich pytań...
A pytania Sfinksa chyba nie nazleżą do najprostszych, skoro jedno podejście na dwadzieścia kończy się sukcesem. A Tobie udało się pokonać Sfinksa tylko na najniższym poziomie.
Poza tym nie sztuka wymyśleć takie zagadki by nikt (albo prawie nikt) nie znał na nie odpowiedzi. Sfinks mógłby pytać się o nazwy strumyków wymienionych tylko raz w "Niedokończonych opowieściach" lub o imiona bohaterów, którzy nigdy nie znaleźli sie w książkach Tolkiena, a wiemy o nich tylko z jego listów. Ale nie o to chodzi! To ma być ZABAWA!

:arrow: Kim była Meliana to raczej każdy wie. Albo pytanie o Buttebura w poziomie najwyższym.

Hmmm...To czy każdy wie czy nie raczej zostawmy. Wyniki wskazują na to, ze raczej nie każdy wie. Zostańmy przy tym, ze Ty wiesz.

Każde pytanie jest dostępne na wszystkich poziomach trudnosći. Różnica polega na ilości odpowiedzi.

:arrow: Jeśli chcecie wymyślę trudniejsze tolkienowskie zagadki. W łykend coś prześlę.

Czekam z niecierpliwością.

:arrow: A tymczasem "Jak nazywał się władca Telerich którzy pozostali w Beleriandzie po wędrówce z Kuiwienen??"

Po pierwsze - teraz ja mógłbym powiedzieć, że to banalnie proste pytanie, bo znam na nie odpowiedź. Ale jak pisałem - nie o to chodzi.

Po drugie - propozycji zagadek nie wysyłamy na forum tylko na adres
heroesland.zagadki@heroes.net.pl.

:arrow: w pytanie o króla nazguli są błędne odpowiedzi!!!

Jak w każdym. 4 są błędne i jedna poprawna.

:arrow: Ja słyszałem tylko o Władcy morgulu, królu czarnoksiężniku albo włacy angmaru. Niech mnie ktoś oświeci.

Na forum nikt nie będzie Cię oświecał i psuł zabawy innym. Pytanie te rzeczywiście nie nalezy do najprostszych. Tylko w jednym miejscu można znależć odpowiedź...Szukaj, a na pewno znajdziesz :twisted:
Ale za to łatwo na nie odpowiedzieć drogą eleminacji błędnych odpowiedzi. I dowiedzieć się czegoś nowego nie szperając po tonach ksiązek - i o to chodzi!!!

Jak widać, zagadki Sfinksa jednak nie są za bardzo proste :D

Życzę więcej szcześcia przy następnych podejściach

___________
"A ja wierzę w święte jeże
Kocham siebie i należe
Kiedy piję, piję szczerze
Kiedy piję, Bóg mnie strzeże"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.