Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-26 14:49:35
Autor Wiadomość
Ingham



Dołączył: 1 kwietnia 2001
Posty: 164
Skąd: Ciechanów

Wysłany: 26 stycznia 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Nami, przystopuj odrobinkę. To dobrze, że jesteś taka płodna, ale różnicuj trochę pytania! 4 pytania o opiekunów wszystkich domów i tak samo o ich barwy i jeszcze 4 pytania o cechy charakteru to są nuuuudne.

Eeeee, i fajnie by było, gdyby w pytaniach o nazwy czy nicki Lupina, ojca Harrego (acha - to też jest nudne, pytać o to samo w kilku wariantach) były w nawiasach podane angielskie synonimy :D
Nie orientuję się w tym, bo czytałem w oryginale.
Ale to już tylko taka dygresja ;)

___________
Tylko modlitwa może Was zbawić!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eru



Dołączył: 28 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 26 stycznia 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

zgadzam się z przedmówcą

pytanie o składniki Eliksiru wielosokowego:
potrzebny był róg Dwurożca a nie jednorożca

___________
Nie trać nigdy cierpliwości,
to jest ostatni klucz,
który otwiera drzwi
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sperzdechly



Dołączył: 30 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Iława

Wysłany: 26 stycznia 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Ingham (cytat):
Nami, przystopuj odrobinkę. To dobrze, że jesteś taka płodna, ale różnicuj trochę pytania!


Panowie...niaładnie. :(
Nami zrobiła co mogła i to się chwali. Jeszcze jest kilka pytań, których nie zamieściłem, gdyż wymagają poprawek. Ponad połowa zagadek z tej kategorii jest jej autorstwa.

Zamiast narzekać lepiej sami przysłalibyście propozycje zagadek. Wymyślcie chociaz kilkanaście na tyle ciekawych i zróżnicowanych, żeby spełniały Wasze wymagania.

Łatwo mieć pretensje do innych, ale samego zrobić coś dobrego to już większy problem...

___________
"A ja wierzę w święte jeże
Kocham siebie i należe
Kiedy piję, piję szczerze
Kiedy piję, Bóg mnie strzeże"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eru



Dołączył: 28 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 26 stycznia 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

panie S... a o mnie to zapomniałeś(patrz post dwa posty wyrzej)

co to są z kategorie: MS Mistrz Wojny i MS Lord Dowódca(czy jakoś tak)?

___________
Nie trać nigdy cierpliwości,
to jest ostatni klucz,
który otwiera drzwi
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sperzdechly



Dołączył: 30 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Iława

Wysłany: 26 stycznia 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Eru (cytat):
panie S... a o mnie to zapomniałeś(patrz post dwa posty wyrzej)

Nie Eru. :) Nie zapomniałem. Niestety miałem bardzo mało czasu i nie byłem w stanie odpisać na wszytskie maila. :(
Teraz już mam. :)

Cytat:
pytanie o składniki Eliksiru wielosokowego:
potrzebny był róg Dwurożca a nie jednorożca

Dziekuję za zauważenie. Zagadka została już poprawiona. :)

Cytat:
co to są z kategorie: MS Mistrz Wojny i MS Lord Dowódca(czy jakoś tak)?

Są to specjalne kategorie dla Adeptów Akademii Wojennej. Wtajemniczeni wiedzą o co chodzi, a dla niewtajemniczonych niestety są one niedostępne.

___________
"A ja wierzę w święte jeże
Kocham siebie i należe
Kiedy piję, piję szczerze
Kiedy piję, Bóg mnie strzeże"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eru



Dołączył: 28 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 28 stycznia 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

hehe, a jednak wiem że w MS Lord Dowódca startowało do tej pory trzy osoby :lol:
___________
Nie trać nigdy cierpliwości,
to jest ostatni klucz,
który otwiera drzwi
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Giater



Dołączył: 16 stycznia 2002
Posty: 164
Skąd: Milkburg

Wysłany: 29 stycznia 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Jedno z pytań Sfinksa z X-Muzy brzmi:
Który z wymienionych reżyserów nigdy nie zagrał we własnym filmie?

Na poziomie podstawowym możliwe sa 3 odpowiedzi:
a) Francis Ford Coppola
b) Quentin Tarantino
C) Peter Jackson

Steven Spielberg: Indiana Jones and the Temple of Doom (1984) – Turysta na lotnisku

Źródło: http://film.onet.pl i http://film.wp.pl/

Proszę autora zagadki o zajęcie stanowiska i wyjaśnienie pytania lub... usunięcie go z bazy.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 29 stycznia 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

:(



Ingham jeżeli umiesz tylko krytykować to bądź "taki płodny" i ułóż kolejne 50 zagadek które nie będą nudne i nie będą się powtarzały... a nie tylko krytukuj!!!!!! :evil:

___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 29 stycznia 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Dosyć kłótni. Po co? to miejsce do kreatywnych rozmów przygotowane zostało. Proszę się powstrzymać od wszelakich oskarżeń.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Giater



Dołączył: 16 stycznia 2002
Posty: 164
Skąd: Milkburg

Wysłany: 2 lutego 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

W pytaniu Jaka mikstura miała pierwotnie znaleźć się w HoM&M 4, ale została "zmieniona" w miksturę nieśmiertelności? są błędy - literówki (to podaje poprawiona wersję).
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Giater



Dołączył: 16 stycznia 2002
Posty: 164
Skąd: Milkburg

Wysłany: 2 lutego 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

W pytaniu (z mitologii) „Które z dzieci Edypa i Jokasty umarło ze starości?”, grając na poziomie podstawowym (by jaśniej przedstawić problem ) dostajmy odpowiedzi: Antygona, Ismena lub Eteokles.
I co tu wybrać gdy: ten Eteokles zginął zabijając się z bratem wzajem, Antygona się powiesiła, a Ismena została zabita – wątek miłosny z jakimś mieszkańcem Teb.

Hmmm... kolejna niejasność co najmniej.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hexe



Dołączył: 14 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław / Bielsko

Wysłany: 2 lutego 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Witam,

Giater (cytat):
I co tu wybrać gdy: ten Eteokles zginął zabijając się z bratem wzajem, Antygona się powiesiła, a Ismena została zabita – wątek miłosny z jakimś mieszkańcem Teb.


tworząc to pytanie, nawiązywałam do "Antygony". I według tejże, Ismena właśnie przeżyła. O wątku miłosnym nic mi nie wiadomo.
Jeżeli jednak tak twierdzisz, Mistrz Zagadek musi jakoś zmienić treść pytania:D.

Pozdrawiam,
Hexe

___________
Earth is full. Go home.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Giater



Dołączył: 16 stycznia 2002
Posty: 164
Skąd: Milkburg

Wysłany: 4 lutego 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Pytania dotyczące mitologii bywają często mocno dyskusyjne. To jest tak, że sięgając do kilku źródeł można otrzymać kilka różnych odpowiedzi na dany temat (np. co do prac Heraklesa). Gdy pytanie budujemy w oparciu o dzieło literackie jest jeszcze gorzej. Dlatego zachęcam autorów do weryfikacji pytań.

Spec zagadek powinien również weryfikować je pod względem pisowni i stylistyki. Wiele pytań wymaga korekt. Nie można tylko ograniczać się do dodawani ich do bazy. Albo autor musi to zrobić sam albo Mistrz Zagadek. Innej drogi nie ma. Pytania z błędami, źle wpływają na całokształt zabawy, a przez to na oblicze Jaskini.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ra-V



Dołączył: 4 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra alias Chimera

Wysłany: 5 lutego 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Standardowa odezwa do narodu :)

Prosimy każdego kto ma ochotę, o pomoc w wymyślaniu nowych zagadek!

Poniższe kategorie pilnie potrzebują Waszej pomocy!
:arrow: Saga o Wiedźminie
:arrow: Świat Dysku
:arrow: Literatura Fantasy

Tylko dzięki Waszej reakcji zaistnieje szansa na ich szybkie uruchomienie.

Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie by dodać jeszcze inną kategorię - wystarczy wymysleć co najmniej 30 nowych pytań...


Wymyślone zagadki (wraz z 1 odpowiedzią poprawną i 4 błędnymi) prosimy wysyłać na adres:

heroesland.zagadki@heroes.net.pl

Mistrz Zagadek Sperzdechly dobrze się nimi zaopiekuje :)

Pięknie dziękujemy za pomoc!

Załoga Heroeslandu

___________
See you in Tibia!
Lista Jaskiniowych Chimeryjczyków - tutaj
Więcej tutaj...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Giater



Dołączył: 16 stycznia 2002
Posty: 164
Skąd: Milkburg

Wysłany: 6 lutego 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Ra-V (cytat):
Poniższe kategorie pilnie potrzebują Waszej pomocy!
:arrow: Saga o Wiedźminie
:arrow: Świat Dysku
:arrow: Literatura Fantasy


Saga i Siwat sa poniekąd fragmentem tych ogromnych puzzli "Literatura Fantasy". Dlatego sugeruje by nie tworzyc takiej kategorii!!! W to miejsce mozna kilka innych (jak przykład 2 powyższych pozakuje) przygotować. W wolniejszym czasie sam sie do tego przyczynię.

W dodatku śmiem twierdziś, że korekta błedów i likwidacja niejasnych interpretacji w istniejacych już (i to w dużej ilosci) pytaniach jest pilniejsza.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 8 lutego 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

a taki mały offtop:

CHCIAŁEM SERDECZNIE POGRATULOWAĆ UT, ZA NAPISANIE NAJBARDZIEJ SZCZEGÓŁOWYCH ZAGADEK W DZIEDZINIE HP (do dziś nie wiem kiedy spisano zasady Quidditha- Ty się chyba naprawdę nudzisz i nie masz co po nocach robić :) ).

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sperzdechly



Dołączył: 30 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Iława

Wysłany: 8 lutego 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Giater (cytat):
Jedno z pytań Sfinksa z X-Muzy brzmi:
Który z wymienionych reżyserów nigdy nie zagrał we własnym filmie?

Steven Spielberg: Indiana Jones and the Temple of Doom (1984) – Turysta na lotnisku

Źródło: http://film.onet.pl i http://film.wp.pl/

Proszę autora zagadki o zajęcie stanowiska i wyjaśnienie pytania lub... usunięcie go z bazy.

Wybacz, ale musiałem trochę okroić Twojego posta.

A przechodząc do odpowiedzi - sprawdzałem odpowiedzi na tę zagadkę w innych źródłach niż wp i onet i niestety w nich nie było w dokananiach Stevena Spielberga tejze roli, co może być zrozumiałe ze względu na to, że została ona pominięta w napisach końcowych.
Aczkolwiek rzyczywiście Steven pojawiłsię we własnym filmie. Przepraszam bardzo za niedopatrzenie i dziękuję za zwrócenie uwagi - zagadka została zmieniona.

Giater (cytat):
W pytaniu Jaka mikstura miała pierwotnie znaleźć się w HoM&M 4, ale została "zmieniona" w miksturę nieśmiertelności? są błędy - literówki

Zostały już poprawione. Jeśli znajdziesz jeszcze jakieś to daj znać mi na priva - sperzdechly@heroes.net.pl

Giater (cytat):
Spec zagadek powinien również weryfikować je pod względem pisowni i stylistyki. Wiele pytań wymaga korekt. Nie można tylko ograniczać się do dodawani ich do bazy. Albo autor musi to zrobić sam albo Mistrz Zagadek. Innej drogi nie ma. Pytania z błędami, źle wpływają na całokształt zabawy, a przez to na oblicze Jaskini.

Zgadzam sie z Tobą. Wierz mi, ze większość z zamieszczonych zagadek, gdy mi je nadesłano, była w jeszcze gorszym stanie jeśli chodzi o tematykę, trudnosć, rzetelność, prawidłowość odpowiedzi, stylistykę, ortografię i takie inne. Dlatego np. nie pojawiła się część zagadek autorstwa Nami i Sarumana, a cześć została zmieniona.
Uwierz mi również, ze nie ograniczam się do samego dodawania zagadek do bazy. Juz po raz kolejny zarzucasz mi...sam nie wiem lenistwo? nierzetelnosć?
Wybacz, ale:
- nie znam odpowiedzi na wszytskie pytania (nie czytałem np. HP i nie zamierzam tego robić tylko dla celu weryfikacji pytań, bo nie mam na to czasu)
- autorzy nie zawsze podają źródła i trudno zweryfikować mi zagadkę
- nie jestem specem od pisowni i stylistyki (jeśli Ty jesteś to mogę wysyłać ci wszytskie zagadki do sprawdzenia)
- każdemu zdarzaja się literówki (nawet Tobie w powyżej cytowanym fragmencie :P)

Giater (cytat):
Saga i Siwat sa poniekąd fragmentem tych ogromnych puzzli "Literatura Fantasy". Dlatego sugeruje by nie tworzyc takiej kategorii!!!

Tak samo jak twórczość Tolkiena. :)
Rzeczywiście, początkowo kategorie te miały wchodzić w skład lit. fantasy. Ale po rozmowach wśród twórców Zagadek Sfinksa i otrzymaniu od Was znacznie większej ilości zagadek dotyczących tych dwóch serii niż reszty literatury fantasy zdecydowaliśmy się na zrobienie takiego podziału.
Trzeba po prostu odbietać kategorię lit. fantasy jako "reszta fantasy". Jesli chcielibyśmy być konsekwentni to trzeba by wrzucić do tego worka i Pratchetta i Sapka i Tolkiena. Ale trójka tych autorów jest najbardziej popularna i najczęsciej czytana zarówno w IJB jak i w naszym kraju. Chociażby dlatego zasługuje na oddzielne kategorie.
Natomiast reszta autorów trafia do Literatury fantasy.

___________
"A ja wierzę w święte jeże
Kocham siebie i należe
Kiedy piję, piję szczerze
Kiedy piję, Bóg mnie strzeże"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Giater



Dołączył: 16 stycznia 2002
Posty: 164
Skąd: Milkburg

Wysłany: 9 lutego 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Sperzdechly (cytat):
...Uwierz mi również, ze nie ograniczam się do samego dodawania zagadek do bazy. Juz po raz kolejny zarzucasz mi...sam nie wiem lenistwo? nierzetelnosć?...


Broń mnie Boże! Nie takie są moje intencje! jeśli tak je odebrałeś, to widocznie sam źle słowa dobrałem. Przepraszam.
:oops:
To co robisz jest ważne i mi osobiście się podoba i odpowiada – co widać chyba po moich wynikach? 8)

Może trzeba przerzucić na autorów staranie o „dobrą zagadkę”? Wszak przykłady są – Ururam Tururam tworzy zagadki wymagające i niebanalne.
No cóż, tu musze bić się w piersi – sam miałem kilka ułożonych zagadek, ale pomyślałem, że to byłoby nie uczciwe – ktoś może potem zarzucić, że wygrywałem na własnych zagadakach.
:(
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sperzdechly



Dołączył: 30 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Iława

Wysłany: 9 lutego 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Cytat:
To co robisz jest ważne i mi osobiście się podoba i odpowiada – co widać chyba po moich wynikach? 8)

Dziękuję. :)
I gratuluję zarazem. Mam andzieję, że wkrótce rusza nowe kategorię, bo obecnie chyba zansz już wszystkie pytania. :)

Cytat:
Może trzeba przerzucić na autorów staranie o „dobrą zagadkę”?
Wszak przykłady są – Ururam Tururam tworzy zagadki wymagające i niebanalne.

To fakt. UT potrafi dobrze "zagadnąć" :)
Nawet kilka zagadek jego autorstwa nie zostało zamieszczonych w bazie ze względu na ich ponadprzeciętną trudność. Ale nic straconego, zostaną zachowane do czasu turnieju. :D

Cytat:
No cóż, tu musze bić się w piersi – sam miałem kilka ułożonych zagadek, ale pomyślałem, że to byłoby nie uczciwe – ktoś może potem zarzucić, że wygrywałem na własnych zagadakach.

Myślę, ze nikt Ci tego nie zarzuci. Jesteś niekwestionowanym Mistrzem. I moim zdaniem kilka zagadek Twego autorstwa tylko doda Ci chwały. :D[/quote]

___________
"A ja wierzę w święte jeże
Kocham siebie i należe
Kiedy piję, piję szczerze
Kiedy piję, Bóg mnie strzeże"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
WorldDragon



Dołączył: 10 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: eeee tam, nieważne =]

Wysłany: 13 lutego 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

witajcie ta walka jest ciężka ze Sfinksem najlepiej osiągnąłem 90% ale to było na poziomie chyba zaawansowany(ten po środku).Nie pamiętam w jakiej kategorii było ale niektóre pytania są ciężkie.
___________
</post>
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sir Wookash



Dołączył: 30 marca 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 13 lutego 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

UT, mam pytanko. Czy Twoje pytania nt. HP zaczerpnąłeś z serii o Potterze czy z jakiś innych źródeł? Czytałem całość (prócz piątki) 3 razy, dodam, że dokładnie i na żadne Twoje pytanie nie znam odpowiedzi...
___________
Peace!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eru



Dołączył: 28 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 14 lutego 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

ja na część pytań Ut znalazłem odpowiezi na serwiseie www.harrypotter.org.pl ale i tak nie na wszystkie, a co do zasad kłidicza(:-) to w któreś książce to jest(jak charry dostaje kłidicz przez wieki to chyba wtedy)
___________
Nie trać nigdy cierpliwości,
to jest ostatni klucz,
który otwiera drzwi
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
WorldDragon



Dołączył: 10 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: eeee tam, nieważne =]

Wysłany: 14 lutego 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Mi sie tak pare pytań udało zaliczyć na plus :D
_____________________________________________________________
Veni, vidi, vici-Przybyłem, zobaczyłem, zwyciężyłem

gg2066188

___________
</post>
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lory



Dołączył: 26 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Kraków

Wysłany: 15 lutego 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Ha :) pytania z HP myślę że jak się dobrze poszuka na różnych stronkach poświęconych tematyce HP to napewno znajdzie się odpowiedź na pytania. A przy okazji odświeźy się pamięć :). Pytania się nie są błache i przy tym dobra zabawa :).
Pozdrawiam

___________
"Krew, krew, krew
Wrogów wsiąka w ziemię.. "
'Siewca wiatru'
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Adalberto Malachit



Dołączył: 17 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Aktualnie Paryż, Duchem Piaseczno pod Warszawą

Wysłany: 21 lipca 2004     Walka ze Sfinksem Odpowiedz z cytatem

Mam małe pytanko, trochę nie na temat.

Czy pytania mogą być wysłane w załączniku :?:

Prosiłbym o szybką odpowiedź.

___________
Morituri Nolumus Mori
Mający Umrzeć umrą
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.