Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-19 6:20:47
Autor Wiadomość
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 5 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

Oto pierwszy udostępniony przez MuadDiba szkic koncepcyjny do Heroes V:



[link do pełnowymiarowej wersji]

Co o nim sądzicie?

Pamiętajcie, że to tylko szkic - i to bardzo wczesny!

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 5 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

Ten szkic jest fajny, widac ze jest ustawiony pod rozwiazanie z HoMM IV (rzut izometryczny). Wedlug mnie to cos w rodzaju fabrykli golemow lub kuzni. [/list]
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 5 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

Hmm... To mi wygląda na laboratorium produkujące rtęć, taa to musi być laboratorium. Jednak nawiązanie jakies jest, co mnie cieszy.

Póki co trudno na razie to ocenić ponieważ jest to tylko rysunek, który w rzeczywistości może wygladać róznie (kwestia wykorzystanej grafiki i odpowiedniej kolorystyki)

A co do tego typu obiektów to uważam że powinno istnieć kilka wersji, z których każda byłaby dopasowana pod każdy zamek. O ostatecznym wygladzie na mapie decydowałby gracz zaznaczajac w opcjach powiązanie z konkretnym zamkiem. Każdy taki obiekt powinien wtedy nawiązywać architektonicnie pod konkretne stronnictwo/zamek
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Porke



Dołączył: 14 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Osada "Pazur Behemota"

Wysłany: 5 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

Cóż szkic wydaje mi się bardzo intresujący. Jeśli nie byłoby tych rur i kotłów, to możnaby sądzić, że jest to po prostemu karczma. Jednak z takimi dziwnymi machinami obecnymi na tyłch budynku mogę sądzić, że jest to laboratorium alchemika, a rury i kotły służą do obróbki rtęci.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thompson



Dołączył: 27 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Starożytne Conflux w Radomiu

Wysłany: 5 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

Mnie pasuje, bo ma klimat, który jest podobny do Heroesów....... :twisted:
___________
Kiedyś pewien człowiek powiedział, że prawda jest jedyną rzeczywistą rzeczą na świecie. Tylko ona zostaje, kiedy zedrze się zasłonę ciemności i cieni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 5 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

Gdyby nie te kolory, to byłoby fajnie.

oczywiście zgadzam się, że to najprawdopodobniej laboratorium - kotły, mechanizmy i rury mi się podobają, dach trochę nieco zbyt 'stożkowy' (po co to alchemikowi?), ale te kolorki to jakieś niezbyt... powinno to być w kolorach szaro-brązowo-pomarańczowych. ten wściekły czerwony jakoś do mnie nie przemawia. W 3D jednak może to wyglądać inaczej.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 5 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

Mnie się bardzo podoba! Zmienić kolorki i będzie super. Czekam na następne rysunki.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 5 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

ładne, komiksowe...

żeby się tylko z HoMM nie zrobił Asterix i Obelix... :P

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ann



Dołączył: 15 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Ci^&%$ce

Wysłany: 5 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

A oto kolejne odsłony obrazków H5:



Pejzaż z Celestial Heavens
Tutaj znajdziecie pełną wersję tego obrazka.

I drugi obrazek...



Anielica z Gierojskogo Ugołka
Tutaj znajdziecie pełną wersję tego obrazka.

___________
Ludzie myślą czasem jak zabić czas, a to czas ich zabija.
Alfons Allais
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ann



Dołączył: 15 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Ci^&%$ce

Wysłany: 5 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

I tak - o ile laboratorium(?) mi się spodobało i dodało otuchy - to dwa powyzsze obrazki mnie nieco przerażają - nikomu nie ujmując - jak dla mnie to to jest niepokojąco mangowe. I kolorki i kształty jakieś takie. Mam nadzieję, że to jest po prostu jedna z koncepcji - a może to jednak ja się czepiam?
___________
Ludzie myślą czasem jak zabić czas, a to czas ich zabija.
Alfons Allais
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sir Wookash



Dołączył: 30 marca 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 5 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

Ann (cytat):
jak dla mnie to to jest niepokojąco mangowe.


Ja wiem czy takie mangowe :?: Może trochę... W każdym razie mi się to podoba. Może ciut za bardzo kolorowe, ale ładne...

Tyle, że nie do Heroesów... Chociaż kto wie...

___________
Peace!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 5 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem te rysunki maja zbyt duża liczbę kolorów w nienaturalnych odcieniach. Pmiętajmy jednak ze to bardzo wczesne szkice. Zamek lub to coś jest hmmm jakby troche nienaturalne. Ten budynei budzi we mnie jakas odraze ;( co do wygladu archanioła to ma byc aniol a nie zmutowany magowy potwor ;( Podsumowujac jeżeli tak bedzie wygladala scenria w H5 to chyba będe grał na czarno białym monitorze ;P
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 5 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

Ann (cytat):
jak dla mnie to to jest niepokojąco mangowe.


A mi sie podoba :) I to bardzo mi sie podoba :). A nie wiem czemu ale wydaje mi sie że grafa będzie w stylu gry XIII czy Future Radio.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Valturman



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: Z dalekiego Cienia

Wysłany: 5 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

Mniodzio :)
Ciekawe co ten mieczyk potrafi. Pozatym dobr amanga nie jest zła, zobaczymy co faktycznie powstanie z tych projektów. Osobiści e uwżam, że ni enależy bać sie inowacji bo kto nie idzie na przód ten sie cofa. Moim zdaniem to właśnie ortodoksyjni fani H3 w dużej mierze przyczynili sie do upadku 3DO opluwając (w prawdzie nie do końca doskonałe, ale inowacyjne w porównaniu z H3) H4. Mam ndzieje że H5 nie cofnie się w rozwoju jak niektórzy oczekuja do poziomu H3 lub nawet H2.

___________
Nie wolno się bać. Strach zabija duszę. Strach to mała śmierć, a wielkie unicestwienie. Stawię mu czoło niechaj przejdzie po mnie i przeze mnie. A kiedy przejdzia obrócę oko swej jaźni na jego drogę. którędy przeszedł strach nie ma nic jestem tylko JA.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 5 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

Przedstawiony na rysunku zamek zbyt odbiega od dotychczasowych koncepcji (źle czy dobrze?). Kto wie, może w HOMM-V zamki tego samego rodzaju będą się od siebie rózniły wyglądem?
Ten z ryciny wydaje się przedstawiać specyfivczny zamek budowany na rzece lub na wodzie. mogłoby być ciekawe - zamek i przeprawa zarazem, czyli obiekt o dużym znaczeniu strategicznym. Według mnie rys koncepcyjny moze przedstawiać następcę zamku Tower/Academy... jakieś wieże, domy na wysokich murach i te dziwne mechanizmy jakby fabryka golemów.
Kolorystyka obiektu powinna nawiązywać do tego z HOMM-III szare kanienne mury i niebieskie stożkowe zwieńczenia wież (zieleń nie za bardzo pasuje).
Według mnie już w zamkach na mapie przygody powinny być widoczne obiekty, które dobudowujemy, np: ołtarz życzeń, gilda magii, ratusz etc.

Co do tego Archanioła to chyba za bardzo przesadzone, to mi wygląda na jakiegoś cyborga, no i to coś co trzyma w ręku... zbyt krzykliwe.

Co do kolorystyki to powinni bardziej stawiać na ciemniejsze kolory, juz w czwórce było troszkę za jasne. Mam tu na myśli obiekty na mapie.

Kawalerzysta wygląda za to idealnie... sorry zapomniałem ze tu go nie ma ale widziałem i dobrze się prezentuje na pewno lepiej od tego "sztucznego" z HOMM-IV.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ilness



Dołączył: 11 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 5 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

Hm, gdyby cała gra była utrzymana w takim klimacie graficznym, to rozkładam namioty pod sklepami... Marzyłem o cell-shadingu w HoM&M :P
___________
"Samotność, to taka straszna trwoga...
Ogarnia mnie, przenika mnie.
Wiesz mamo, wyobraziłem sobie, że
nie ma boga, nie ma, nie."
Dżem "List do M."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thompson



Dołączył: 27 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Starożytne Conflux w Radomiu

Wysłany: 5 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

Tak jakby w klimatach Final Fantasy...........
___________
Kiedyś pewien człowiek powiedział, że prawda jest jedyną rzeczywistą rzeczą na świecie. Tylko ona zostaje, kiedy zedrze się zasłonę ciemności i cieni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ann



Dołączył: 15 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Ci^&%$ce

Wysłany: 5 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

I cała czwórka w komplecie:



A oto link do dużego obrazka

___________
Ludzie myślą czasem jak zabić czas, a to czas ich zabija.
Alfons Allais
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thompson



Dołączył: 27 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Starożytne Conflux w Radomiu

Wysłany: 6 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

No - wszystko jest OK... Czekam na więcej :twisted: z niecierpliwością :evil: ...
W zasadzie nie pogniweał bym się gdyby jednostki wyglądały mniej więcej tak - żółto-czarni Championi wyglądają nieźle, nawet rewelacyjnie, tak samo jak Archangels... Ten budynek to coś w rodzaju laboratorium lub kuźni. Ewentualnie dwa połączone. A ten taki na rzece to może zamek, chociaż w zasadzie to pewnie jakaś zapora na rzece...
...czas pokaże.

___________
Kiedyś pewien człowiek powiedział, że prawda jest jedyną rzeczywistą rzeczą na świecie. Tylko ona zostaje, kiedy zedrze się zasłonę ciemności i cieni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fuuzy



Dołączył: 19 października 2002
Posty: 164
Skąd: Wasilków na Podlasiu (to nieprawda że ludzie porozumiewają się tu językiem gestów i chrząkni

Wysłany: 6 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

Ann (cytat):
jak dla mnie to to jest niepokojąco mangowe


Zgadzam się w calej rozciąglości.
Ksztalty i kolory nie pozostawiają wątpliwości... a gdy dodamy jeszcze ten miecz...


Ekhm... pierwszy szkic jest naprawdę fajny, mimo iż kolory są zbyt jaskrawe. Z dwoma następnymi już nie jest tak dobrze. Ani aniol, ani zamek nie pasują w najmniejszym stopniu do klimatu Heroesów.

Co do rycerza... to ujdzie w tloku... ale nie powiem, że wyszedl najlepiej.

Ech... mam nadzieję, że to nie jest ostateczna wersja (i mam też nadzieję, że silnik Heroesów nie jest jeszcze ustalony w 100%).


PS
Cale te szkice pachną mi jednak szkicami z Warcrafta...
Miejmy jednak nadzieję, by po zrobieniu na ich podstawie modeli 3d nie wyszlo coś takiego jak w grze podanej powyżej...

___________
Mamo! Spójrz! Jestem w Internecie...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 6 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

Czempion mi się bardzo podoba, te kolorki mu pasują. W HoMM 3 jednostki z Zamku były "pomalowane" na niebiesko, tu zaś wygląda na to, że będą żółte. Super:)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Duo



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Innocent

Wysłany: 6 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czemu niektórzy narzekają przecież te obrazki są super tylko kolorystyka nie pasuje.
:arrow: Aniołek wygląda bardzo fajnie. Kolory jednak troche nie pasują. Moim zdaniem powinno być dużo koloru białego co w połączeniu z żółtym i odrobiną czarnego daje niezły efekt :)
:arrow: Kawalerzysta jest bardzo dobry. Kolorki dobrze pasują i nie wygląda sztucznie tak jak w H4. Jak najbardziej wskazany taki wygląd w grze.
:arrow: Labolatorium czy coś w tym rodzaju jest ładne, tylko kolorystyka troche bardziej ze Smurfów :D niz z Heroes. Jednak po małym liftingu będzie super.
:arrow: To coś na rzece wygląda troche jak zamek, ale wydaje mi sie że jest to jakiś port. Nie specjalnie widzi mi sie takie rozwiazanie na mapie przygody. Poczekam jednak z osądem tego szkicu do pojawienia sie szkiców koncepcyjnych mapy przygody

To by było na tyle. Czekam na więcej z niecierpliwościa.

___________
Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Codhringher



Dołączył: 1 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 6 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

Obrazki mocno różnią się od siebie - widać więc, że gra pewnie nie będzie miała wiele wspólnego z tym co teraz nam pokazano, bo graficy jeszcze nie wiedzą w jakim stylu ma być grafika w grze.

Labolatorium - ogólnie ładne, choć przypomina karczmę z rozbudowanym zestawem "Mały Bimbrownik" na zapleczu :P I kolory nie te - jakby mix Smurfów i Asterixa, dla mnie mogłyby być trochę ciemniejsze.

Zamek i Archanioł - te dwa obrazki są już z innej bajki, zgadzam się z opinią, że zbyt mangowe.

Kawalerzysta - ten dla odmiany bardzo konserwatywny, możnaby mu parę ozdobników dodać, coby bardziej bajkowo wyglądał.

___________
The truth is out there
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr.Pool...



Dołączył: 24 września 2000
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 6 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

Ach :D - westchnienie pełne zachwytu.

A to oznacza że zmieniam zdanie co do grafiki 3D w Herosach 5 - jestem jak najbardziej za.
Jak widać po rysunkach będzie utrzymana zasada tworzenia całej grafiki ręcznie - i to jest chyba najmilsza niespodzianka.

Pierwszy szkic kuźni jest fantastyczny, troszkę komiczne rozwiązanie ale mi sie podoba. Zastosowali duży silnik parowy który przenosi napęd za pomocą pasa napędowego najprawdopodobniej na szlifierkę do ostrzenia broni ;)
Ilness rozstaw dwójkę czekam z Tobą - hihihi :)

I ten wczesny szkic miasta o wschodzie słońca na rzece – po prostu zatyka dech w piersi - jak to będzie musiało wyglądać jak dostanie troszkę realności i kolorków - nie wiem czy zwróciliście uwagę na ten dziwny mechanizm coś na zasadzie tłoków - wydaje mi sie że te dziwne maszyny i urządzenia będą towarzyszyć Heroskom 5 i już sobie wyobrażam te niskie dźwięki wydawane przez te urządzenia po prostu super klimacik :twisted:

Teraz Aniołek hmmm jak marzenie i to dopracowanie szczegółów, nie wspomnę o tym siepaczu w ręku - i ta czerwona linia (tak jakby ten siepacz żył razem z aniołem) :shock: już czuję że to będzie moja ulubiona jednostka :twisted: .
Rękojeść służy jako tarcza świetne rozwiązanie - widać robią to faceci z ikrą hehehe ;)

Co do kawalerzysty perfekcyjna robota .

Podsumowanie
Jestem 4 x na TAK i jeszcze raz na TAK
8)

___________
... i tylko tyle mam do powiedzenia ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 6 grudnia 2003     Pierwszy szkic koncepcyjny dla Heroes V! Odpowiedz z cytatem

A mi się owe fortyfikacje przy wodzie podobają i to bardzo! Są bardzo ładne, malownicze i takie... inne od tego, co do tej pory mieliśmy w HoMM. Po prostu miodzik!

Aniołek też dobry, choć nie aż tak jak owy pejzaż, choć kolory moim zdaniem wcale nie są złe... Co do Kawalerzysty... idealny, takim właśnie bym chciał grać.

Natomiast Laboratorium Alchemika średnio przypadło mi do gustu... może dlatego iż jest to szkic... ale też nie jest złe...

Ogólne wrażenie jest bardzo pozytywne, jeśli tak miałoby wyglądać H5, to ja na to idę.

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.