Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-19 9:18:54
Autor Wiadomość
Kumbat



Dołączył: 11 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Knurów

Wysłany: 31 grudnia 2003     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

Jak wiadomo teraz dużo mówi się o Herosie 5 na forum, a to się mówi o nowych lokacjach, a to o bohaterach... ale nikt nie mówi o całokształcie i o tym czego się spodziewacie, więc tutaj możecie o tym mówić.
Licze na dobre pomysły!

___________
Grajcie w RPG papierowe...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thompson



Dołączył: 27 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Starożytne Conflux w Radomiu

Wysłany: 1 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

Ogromna grywalność, grafika obojętna, trójwymiarowe w każdym razie pola walki i jedostki tworzone w klimatach tych w WarCrafta III.
___________
Kiedyś pewien człowiek powiedział, że prawda jest jedyną rzeczywistą rzeczą na świecie. Tylko ona zostaje, kiedy zedrze się zasłonę ciemności i cieni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mat Pierwszy



Dołączył: 12 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Jarosław

Wysłany: 1 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ogromna grywalność, grafika obojętna, trójwymiarowe w każdym razie pola walki i jedostki tworzone w klimatach tych w WarCrafta III.
Chyba nie chodzi Ci o kwadratowość ;). Czego się spodziewam - godnego następcę HoM&M3 (H4 nie istnieje :evil: ). Przede wszytskim jak największej grywalności, dobrej grafiki (ja byłbym za tą z H3, ale jak byłby jakiś dobry pomysł...), ciekawa fabuła też by nie zawadziła.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fuuzy



Dołączył: 19 października 2002
Posty: 164
Skąd: Wasilków na Podlasiu (to nieprawda że ludzie porozumiewają się tu językiem gestów i chrząkni

Wysłany: 2 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

Thompson (cytat):
(...) trójwymiarowe w każdym razie pola walki i jedostki tworzone w klimatach tych w WarCrafta III.



Czyli, jak dla mnie... calkowite zepsucie wspanialej serii...


Cóż... czego ja się spodziewam?

Po pierwsze... typowej gry z "dobrą grafiką" i zerową grywalnością (jakich pelno teraz).

Po drugie... raczej przeciętnej fabuly... bez zwrotów akcji... dziejącej się w zwyklym (czyli nudnym) świecie fantasy.

Po trzecie... gry cholernie latwej...

Po czwarte... wzorującej się na wielkich produkcjach typu Diablo, Warcraft (tu chodzi glównie, o podobne jednsotki, grafikę itp... co by fani tamtych gier w H5 znaleźli coś znajomego)...

Po piąte... kolejnej gry nastawionej tylko na zysk...


Heh... normalnie bym się tym nie przejąl... gdyby nie fakt, że kocham Hirki... cóż... taki już jest ten świat... a póki granie będzie modne, komercja będzie panowala wśród gier...

___________
Mamo! Spójrz! Jestem w Internecie...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 2 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

A fuj!!! Warcraft-III graficznie wygląda wręcz ohydnie (dobrze ze Starcrafta-II jeszcze nie wypuścili) Mój entuzjazm dla tej gry skończył się wraz z chwilą jej ujrzenia na moim monitorze. Nawet mój brat zapalony RTS-owiec szybko się znudził.

Nie takiego Herosa sobie wyobrażam. Dlatego w swej opini przyłączam sie do Fuzzy'ego.
Co do wszechwładnej komercji to niestety nie da się jej unknąć. Mam jednak cichą nadzieję, że HOMM-V nie będzie powtórką komercyjnego bubla jakim stał się HOMM-IV.

A czego oczekuję od gry?

1. Powrotu do HOMM-III, czyli tyle samo zamków (w tej samej postaci)
2. Zbliżony do dotychczasowych reguł Bestiariusz (duze prawdopodobieństwo ze bedzie)
3. Klimat gry utrzymany tak jak w HOMM-III (+mapa świata)
4. Wysokie AI komputera.... bradzo wysokie AI komputera
5. Wciągajaca fabuła
6. Pojedyńczego biernego herosa w armii
7. Zblizonej do HOMM-IV mapy przygody
8. Usuniecie wszelkich dotychczasowych usterek i niesprawdzonych elementów z gry
9. Jeszcze bardziej rozbudowanego edytora map w tym skryptów
10. Rozbudowane drzewko technologii i system obronny zamków (całkowicie zepsuty w IV)
11. Około 32-40 sensownych umiejętnosci drugorzędnych bez żadnych dodatków (takich jak w IV)
12. Powrotu specjalności bohaterów.

Na koniec.... dobrych map - super produkcji indywidualnych autorów. Bogatej kolekcji we wieży kartografów i świeżego napływu fanów w pełnym tego słowa znaczeniu.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 2 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

Pytanie brzmi nie 'czego oczekujecie', ale 'czego się spodziewacie' i tego proponuję się trzymać. Co do oczekiwań, to byłby to jedynie temat zbiorczy ze wszystkich ankiet i tematów poświęconych H5.

Czego ja się spodziewam?

Podobnie jak Fuuzy,

- gry z okropną, wstrętną, cukierkową i KOMIKSOWĄ (co jet już pewne) grafiką (*dreszcz obrzydzenia*), bez żadnych chociaż nieco strasznych,. przerażających, 'ciemnych' motywów.
- gry z fabułą, która nijak nie będzie nawiązywać do poprzednich części, a już na pewno nie wyjdzie (wstecz) poza H4 i MM9
- gry, której celem będzie dotarcie do jak największego rynku, a co za tym idzie - zysku, a nie podążanie za wizją artystyczną twórcy czy kontynuowanie tradycji
- gry, która będzie miała niewiele wspólnego z poprzednimi częściami HoMM
- gry, w której muzyka będzie jeżeli nie kiepska, to zupełnie inna, burząca klimat HoMM (do tej pory wszystkie części HoMM i MM miały JEDNEGO, tego samego, świetnego kompozytora)
- gry, która może być jedyną gorszą częścią HoMM od H4.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Kumbat



Dołączył: 11 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Knurów

Wysłany: 2 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

No to wiedze że niektórzy z was muszą naprawde czekać na tą gre (szczególni ci na końcu).
___________
Grajcie w RPG papierowe...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thompson



Dołączył: 27 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Starożytne Conflux w Radomiu

Wysłany: 2 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

Co wy chcecie od WarCrafta??? A propos StarCrafta to mógły wyhść na tym samym silniczku graficznym..... :evil:

A na temat - musi być jeszcze genialna fabuła i mocno grywalny tryb multiplayer (z kumplami sobie pogram :twisted: ).

___________
Kiedyś pewien człowiek powiedział, że prawda jest jedyną rzeczywistą rzeczą na świecie. Tylko ona zostaje, kiedy zedrze się zasłonę ciemności i cieni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Manticore



Dołączył: 26 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Północne Pustkowia :)

Wysłany: 2 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

Czego ja się spodziewam...braku zastosowania naszych pomysłów i rad. Spodziewam się, że wszystkie debaty i ankiety spełzną na niczym, bo Ubi i tak zrobi po swojemu. Obawiam się że te dyskusje są tylko dla picu skoro po negatywnych opiniach o artworkach Ubi zamierza na nich się opierać. Spodziewam się czegoś zupełnie innego, co nie znaczy lepszego. Spodziewam się braku mantikor w bestiariuszu homm5 :P...i innych obecnych w homm3 stworów. Spodziewam się również tego, że homm5 będzie bardziej przypominało homm4 aniżeli inne części. Cóż za optymizm na nowy rok...ehhh...zobaczymy. Może nie wszystko stracone.


Pozdrawiam :)
Manticore

___________
Heroes of Might and Magic 4.....there is no curse in elvish, entish or the tongues of man for this treachery !!!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Kumbat



Dołączył: 11 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Knurów

Wysłany: 3 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

No to może ja troche napisze.
1. Ma to być ciekawa fabuła
2. Wysokie AI
3. Bohaterowie bezpośrednio walczący podczas walki
4. Lepszy edytor
5. Nowe pomysły
6. Ciekawe zamki (conajmniej 8)
7. Noi niskiej ceny

___________
Grajcie w RPG papierowe...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fuuzy



Dołączył: 19 października 2002
Posty: 164
Skąd: Wasilków na Podlasiu (to nieprawda że ludzie porozumiewają się tu językiem gestów i chrząkni

Wysłany: 20 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

Cóż... jak widać z każdą nową wiadomością o H5, moje obawy się potwierdzają... niestety ale w tym wypadku przewiduję, że H4 jednak nie będzie najgorszą grą z serii :(
___________
Mamo! Spójrz! Jestem w Internecie...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 20 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

Przejrzyj forum MMT Fuuzy :)

Tam wogóle widziałem opinie ludzi, którzy już spisali H5 na straty, zanim jeszcze na dobre rozpoczęły się prace :P.


Ech - Taki najczarniejszy scenariusz właśnie miałem.
Gorzej chyba być nie może.

A Jon van Caneghem nawet nie może w jakikolwiek sposób wpłynąć na H5.... założę się, że po tych szkicach, które z pewnością zobaczył znienawidzi własny tytuł 'Heroes of Might and Magic'.

Mistrzu - gdzie teraz jesteś? Twoimi arcydziełami zajmują się teraz (ekhm... muszę uważać, coby znowu nie przesadzić :P....) zupełnie nieodpowiedni ludzie!

Cóż.... a może spójrzmy na to z drugiej strony - może gdyby nie ubisoft, to HoMM5 wogóle by nie wyszło. Czy jednak nie lepiej, aby wyszła gra z obrzydliwą grafiką, nieuwzględniającą tradycji i fabuły HoMM-MM, komercyjnym charakterem i przerobioną na gorsze strategią, ale aby WYSZŁA?


....... jasne, że NIE!!!!

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr.Pool...



Dołączył: 24 września 2000
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 20 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

Ja osobiście już niczego się nie spodziewam, w każdym razie przestaje interesować się etapami tworzenia H5 i oczekuję aż się ukaże - dla mnie nie istotne jest to co i jak bedzie wyglądało ale jak sie bedzie w to grało (grywalność przede wszystkim)
___________
... i tylko tyle mam do powiedzenia ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
eMTi



Dołączył: 14 marca 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 20 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

*** Fuuzy i Acid Dragon

H4 najgorsze? heh :D. Nie sądze. Ale nie bede sie tu z Wami o to sprzeczal, bo nie ma sensu, skoro Wy krytykujecie gre, której jeszcze na oczy nie widzieliscie, ba ona dopiero jest w fazie przygotowań, a wy juz jestescie na nie. heh.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 20 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

Emti - czy przeczytałeś choć tytuł tego topicu?

Pomyśl, zanim coś powiesz!

Nikt niczego nie krytykuje, ale mówimy, czego się spodziewamy.... a spodziewamy się najgorszego po dotychczasowych decyzjach Ubisoftu.....
Poza tym, czy przed wydaniem gry wszyscy obligatoryjnie powinni być na 'tak'?

Poza tym, przez większość fanów HoMM, H4 JEST uważana za najgorszą część. W głosowaniu w Osadzie H4 przegrało nawet z H1 (tam przynajmniej klimat był niezwykły).
Masz prawo do swojego zdania czy gustu i nie zabiję Cię za to, że lubisz H4 :), ale gracze swoje zdanie o H4 już dawno wypowiedzieli... dla mnie to totalna klęska.... mogę o tym mówić w samych negatywach... ale wiem, ze z kolei UT ceni sobie bardziej 'czwórkę'...

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
eMTi



Dołączył: 14 marca 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 20 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

**AD

heh

Troche ogłady by Ci sie przydało! ...

Przeczytałem Twój poprzedni post i odebrałem go jako słowa nieprzemyślanej krytyki pod adresem H5. Dalszą dyskusję na ten temat uważam za bezcelową.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fuuzy



Dołączył: 19 października 2002
Posty: 164
Skąd: Wasilków na Podlasiu (to nieprawda że ludzie porozumiewają się tu językiem gestów i chrząkni

Wysłany: 21 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

eMTi (cytat):

Przeczytałem Twój poprzedni post i odebrałem go jako słowa nieprzemyślanej krytyki pod adresem H5. Dalszą dyskusję na ten temat uważam za bezcelową.



Może te slowa nie byly skierowane do mnie, ale stanę w obronie Acida.

Nieprzemyślana krytyka?

Hmm... jeśli ktoś zastanwia się, nad pojawieniem się Graala w H5... to... cóż, chyba nie jest wlaściwą osobą do takiej roli...

...ale kogo obchodzi zdanie kilku zatwardzialych fanów, którzy i tak nie mają większego wplywu na zyski ze sprzedarzy... co innego "gracze", o mentalności "klasycznych amerykanów", mający pociąg do calej tej tandety w stylu Buffy, czy Britney.
Cóż... kasa i masowe gusta rządzą światem... a nowi "tfurcy" najwyraźniej chcą się w nie wkomponwać...


...oby panowie z Ubisoftu nie wzieli się za MM10...

___________
Mamo! Spójrz! Jestem w Internecie...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Elias



Dołączył: 6 czerwca 2000
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 21 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

A coz takiego dawal Grail, ze bez niego HoMM juz istniec nie moze. Ot pewien artefakt, ktory mogl sie pojawic na mapie (w H3 tylko jeden, w H4 wiecej sztuk) i umozliwial wybudowanie w jakims miescie specjalnej budowli. No ciekawa rzecz, ale ile jest map, na ktorych graila nie ma i jakos nie przeszkadza to w grze? Ile jest map, na ktorych z powodu zbyt duzej ilosci graili grywalnosc duzo traci? A zamiast graila mozna rownie dobrze zastosowac dowolny inny artefakt, a wykluczenie obecnosci graila wcale nie znaczy, ze w miastach nie bedzie specjalnych budowli, normalnie niedostepnych.

Ja tam jednak spodziewam sie ze H5 bedzie wart oczekiwania, ze zaskoczy nas wykorzystanymi tam elementami (pewnie znajda sie zawsze jacys malkontenci, ktorym sie H5 bedzie w ogole nie podobac, ale nikt nie zmusza do kupowania i grania w H5, Acid Dragonie, zawsze mozesz zagrac w inna gre, albo do konca swiata grac w H3), a z drugiej strony pozostanie
dla nas znajoma, beda tam bohaterowie, armie, miasta, magia i walka.
Ja tam zamierzam H5 kupic jak tylko sie pojawi (a jesli sie da zdobyc ja wczesniej to tez bede szukal 8) , a narzekac moge dopiero pozniej, ale licze ze raczej bede mial powody chwalic Ubisoft, a nie odwrotnie.

___________
There can be only one!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 21 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

Elias (cytat):
(pewnie znajda sie zawsze jacys malkontenci, ktorym sie H5 bedzie w ogole nie podobac, ale nikt nie zmusza do kupowania i grania w H5, Acid Dragonie, zawsze mozesz zagrac w inna gre, albo do konca swiata grac w H3), a z drugiej strony pozostanie
dla nas znajoma, beda tam bohaterowie, armie, miasta, magia i walka.


Jeszcze jeden, który odnosi moje słowa do innych rzeczy niż tytuł obecnego zagadnienia.

po pierwsze: malkontentem nie jestem. Sam byłem entuzjastycznie nastawiony po przejęciu HoMM przez Ubi. Myślałem, że to najlepszy wybór... ale potem z każdym dniem było zoraz gorzej...
Swoje zdanie stopniowo budowałem i buduję dalej, a nie narzekam 'bo to nie będzie H3'.

po drugie: widzisz, mnie NIE wystarczy fakt, że będą tam bohaterowie, moc, magia, zamki i walka. Zależy mi na o wiele większej ilości elementów, z czego 50% ważności to fabuła, która prawie z pewnością będzie skopana.

po trzecie: cóż.... H4 było gorsze od H3, więc powróciłem do trójki. Jeżeli H5 będzie takie samo lub gorsze niż H4, a WoG dalej się będzie rozwijać to dalej zostanę przy H3. Dla mnie jest to logiczne - grać przede wszystkim w tą grę, która jest najlepsza, a nie grać w każdą najnowszą część, jeżeli tylko nie dorównuje poprzedniej. Nie widzę w tym żadnego, najmniejszego sensu. Ale Ty możesz się pochwalić! Idziesz z duchem czasu! Jak H6 będzie rts'em w czasie II wojny światowej to też będziesz mógł powiedzieć, że Ja do końca świata będę grał w H3, a ty idziesz z postępem.

Dla mnie H4 to zdecydowany krok w tył, a nie postęp. Te szkice do H5 to w ogóle jakiś skok w bok.

po czwarte:
Cytat:
ale nikt nie zmusza do kupowania i grania w H5, Acid Dragonie, zawsze mozesz zagrac w inna gre, albo do konca swiata grac w H3


Nie jestem idiotą i jestem tego w pełni świadom. Powiem więcej - H4 nie posiadłem legalnymi metodami (w przeciwieństwie do pozostałych gier MM-HoMM - wszystkie oryginalne), bo uważam, że nie są warte nawet 10zł. Natomiast tych kompletnie beznadziejnych dodatków nawet nie chciało mi się ściągać. I H5 pewnie też nie kupię. Nie o to jednak chodzi. Gdybyś nie zauważył, to w tym topicu mówię DLACZEGO tego nie zrobię, toteż zdanie 'nikt Cię nie zmusza...' w tym kontekście wygląda na jakiś totalny kretynizm.

i na koniec:
Cytat:
Troche ogłady by Ci sie przydało! ...


Chciałbyś! Jak coś w moich wypowiedziach Ci nie odpowiada - jest sąd. Wytocz mi sprawę o niekulturalność. Raz za obrazę ambasadora Ubisoftu już zostałem skazany.

Cytat:
Przeczytałem Twój poprzedni post i odebrałem go jako słowa nieprzemyślanej krytyki pod adresem H5.

To już tylko dowodzi Twojej niezwykłej inteligencji :P. Jak długo bym mojego porzedniego posta nie czytał, to dojrzeć tam krytyki H5 nie mogę. Mówiłem tylko o możliwej przyszłości, czyli o tym czego się SPODZIEWAM (a więc obrzydliwej grafiki...etc). Na razie krytykuję tylko to, co do tej pory wiem o H5, ale nie bezpośrednio.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
eMTi



Dołączył: 14 marca 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 21 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

To jest oczywiste, ze jakies zmiany musza byc w porownaniu do wczesniejszych czesci! (po co komu w domu kilka takich samych gier)

Podałeś Fuuzy przykład Grala, skąd wiesz ze jego brak bedzie istotny? W H3 Gral byl niezmiernie wazna czescia gry, ale juz w H4 mozna go bylo spokojnie wykluczyc, pomijajac czy ktos ta czesc lubi czy nie.

Podstawowe zasady gry musza byc zachowane w H5, ale samo wykonanie niech bedzie inne, o to w tym przeciez chodzi, to ma byc nowa czesc a nie dodatek do juz istniejacych.

Kazdy na pewno znajdzie cos dla siebie, co mu przypadnie do gustu. Na przykład w h4 jest kila rzeczy które uważam, że sa kiepsko zrobione w porownaniu do innych częsci. Ale jest kilka elementów, dzieki ktorym tą czesc cenie sobie bardziej od innych.

Cudu sie niespodziewam po H5, ale sadze kazdy znajdzie cos co mu sie spodoba.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fuuzy



Dołączył: 19 października 2002
Posty: 164
Skąd: Wasilków na Podlasiu (to nieprawda że ludzie porozumiewają się tu językiem gestów i chrząkni

Wysłany: 21 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

Ojoj... dyskusja rozgorzala...


Przyklad Graala podalem nie jako ważny element gry (w technicznym sensie), ale jako jeden z malych (aczkolwiek cholernie ważnych) elementów klimatu, budowanego ze Szwajcarską precyzją... toteż nie rozumiem jak w ogóle można myśleć nad usunięciem czegoś takiego (cóż... chociaż po dodaniu anielicy tego siepacza - który to zapewne większe szkody wlaścicielowi wyrządzi - spodziewam się wszystkiego).

Mogę podać wiele innych genialnych pomyslów.
Tylko czy to ma sens?
... przecież wystarczy spojrzeć na szkice i na zdanie nowego kierownika produkcji dotyczące... nowej stylistyki opartej na komiksach...

___________
Mamo! Spójrz! Jestem w Internecie...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
eMTi



Dołączył: 14 marca 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 21 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):

Chciałbyś! Jak coś w moich wypowiedziach Ci nie odpowiada - jest sąd. Wytocz mi sprawę o niekulturalność. Raz za obrazę ambasadora Ubisoftu już zostałem skazany.


A co chcesz w tym jakis rekord pobic ??

Po za tym nie potrafisz odpowiadac na czyjs post nie kwestionujac zdolnosci rozumowania jego autora?. Cos za czesto sie do tego tematu odnosisz, masz jakies kompleksy?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Elias



Dołączył: 6 czerwca 2000
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 21 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):
Elias (cytat):
(pewnie znajda sie zawsze jacys malkontenci, ktorym sie H5 bedzie w ogole nie podobac, ale nikt nie zmusza do kupowania i grania w H5, Acid Dragonie, zawsze mozesz zagrac w inna gre, albo do konca swiata grac w H3), a z drugiej strony pozostanie
dla nas znajoma, beda tam bohaterowie, armie, miasta, magia i walka.


Jeszcze jeden, który odnosi moje słowa do innych rzeczy niż tytuł obecnego zagadnienia.

po pierwsze: malkontentem nie jestem. Sam byłem entuzjastycznie nastawiony po przejęciu HoMM przez Ubi. Myślałem, że to najlepszy wybór... ale potem z każdym dniem było zoraz gorzej...
Swoje zdanie stopniowo budowałem i buduję dalej, a nie narzekam 'bo to nie będzie H3'.


A o czym byly twoje slowa, skoro pojawily sie w kontekscie tego tematu?
O krolewnie sniezce?

po pierwsze: malkontentem jestes. Do wydania gry lub nawet ogloszenia czasu jej wydania i tego co naprawde w niej bedzie jeszcze duzo czasu, a ty juz zalozyles wszysto co najgorsze na jej temat. W zasadzie, jesli choc polowa twoich spodziewan sie zisci, to pewnie zapomnisz o istnieniu czegos takiego jak H5.

Acid Dragon (cytat):
z czego 50% ważności to fabuła, która prawie z pewnością będzie skopana.


po drugie: no dobrze, jestes prawie z pewnoscia malkontentem, bo czyzby tlil sie w tobie nadal cien nadziei, ze jednak fabula nie bedzie tak skopana, jak sie spodziewasz?

Acid Dragon (cytat):
po trzecie: cóż.... H4 było gorsze od H3, więc powróciłem do trójki. Jeżeli H5 będzie takie samo lub gorsze niż H4, a WoG dalej się będzie rozwijać to dalej zostanę przy H3. Dla mnie jest to logiczne - grać przede wszystkim w tą grę, która jest najlepsza, a nie grać w każdą najnowszą część, jeżeli tylko nie dorównuje poprzedniej. Nie widzę w tym żadnego, najmniejszego sensu. Ale Ty możesz się pochwalić! Idziesz z duchem czasu! Jak H6 będzie rts'em w czasie II wojny światowej to też będziesz mógł powiedzieć, że Ja do końca świata będę grał w H3, a ty idziesz z postępem.


po trzecie: H4 nie we wszystkim bylo od H3 gorsze, niektore rzeczy sa zrobione lepiej, niektore po prostu inaczej. Ja grywam nadal w obydwie te wersje. Ale nie przypominam sobie, zebym sie szczegolnie przechwalal graniem w najnowsze wersje, wiec nie suponuj mi tutaj takiego mego zachowania.
Ja jakos znajduje sens w graniu w H4, mimo ze pod pewnymi wzgledami ustepuje on H3.
Jesli H6 bedzie rts-em, to w niego pewnie nie zagram, bo nie pociagaja mnie akurat tego rodzaju gry. A temat tego watku to H5 jak na razie, nie wybiegajmy moze az tak bardzo w przyszloc.

Acid Dragon (cytat):
po czwarte:
Cytat:
ale nikt nie zmusza do kupowania i grania w H5, Acid Dragonie, zawsze mozesz zagrac w inna gre, albo do konca swiata grac w H3


Nie jestem idiotą i jestem tego w pełni świadom. Powiem więcej - H4 nie posiadłem legalnymi metodami (w przeciwieństwie do pozostałych gier MM-HoMM - wszystkie oryginalne), bo uważam, że nie są warte nawet 10zł. Natomiast tych kompletnie beznadziejnych dodatków nawet nie chciało mi się ściągać. I H5 pewnie też nie kupię. Nie o to jednak chodzi. Gdybyś nie zauważył, to w tym topicu mówię DLACZEGO tego nie zrobię, toteż zdanie 'nikt Cię nie zmusza...' w tym kontekście wygląda na jakiś totalny kretynizm.


po czwarte: jestes pewien, ze nie jestes idiota, udowodnij ze nie jestes wielbladem. Ja ci nie zarzucalem problemow z umyslem, ale skoro tak ciagle ten temat ponawiasz ... uderz w stol, a ...

A do zarzucanego mi kretynizmu, nie bede sie odnosil , ponizej pewnego poziomu dyskusji staram sie jednak nie schodzic.

Zas twierdzenie, ze gre o ktorej moze i masz bardzo niskie zdanie, ale sciagnac to sobie sciagnales, nie wiadomo po co, jakos nie przynosi wedlug mnie powodu do chwaly, ale jesli tak lubisz.

___________
There can be only one!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 21 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

Manticore (cytat):
po negatywnych opiniach o artworkach Ubi zamierza na nich się opierać.


Hmmm, z tego co liczyłem (u nas i gdzie indziej!) wiecej o szkicach było opinii pozytywnych niż negatywnych!

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 21 stycznia 2004     Czego się spodziewacie po Heroes 5 ? Odpowiedz z cytatem

Czego się spodziewam? - niczego poprostu czekam.....
A co chciałbym zobaczyć? - grę która powali tak jak powala 3, i nie mam na myśli że by była to dokładnie 3.... A najbardziej chciałbym żeby głosy fanów zostały usłyszane i faktycznie wprowadzone do gry (pod warunkiem że nie będzie to rts)......
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.