Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-10 20:07:36
Autor Wiadomość
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 12 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

Mamy nowy rok. W IJB pojaiwa się wiele nowych twarzy... I coraz więcej osób pyta co jest z Cechem Grafiqw... Z tego też powodu, została zarządzona Reaktywacja (Rewolucje się dokręci za pare lat ;) ). Ten topic jest po to abyście wpisywali wasze pomysły/propozycje/sugestie, co do tego jak ma to wyglądać. Niedługo bedzie zrobiomy porządek wśród członków grupy, tzn każdy otrzyma zapytanie czy dalej chce to działać (albo wkońcu zacząć tu działać, bo wiele osób nawet posta nie napisało...)

Więc... Piszcie jak to widzicie..

___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 12 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

Przede wszystkim aktualna lista grafików.
Sam aktualnie pracuje (sam, bądź współpracując nad kilkoma projektami, w tym dla Jaskini), wiem, że o mnie w Jaskini Behemota wiadomo, że mogę coś pomóc, ewentualnie doradzić itd... ale o ilu osobach to wiadomo? Powinna być lista, nit tylko aktualnych grafików, ale również znaczniki przy nich:

Czas: wolny (przyjmie każde zlecenie); zaraz wracam (zlecenia do miesiąca czasu); bardzo zajęty (nie przyjmuje zleceń)

To taki przykład ;).

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
WorldDragon



Dołączył: 10 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: eeee tam, nieważne =]

Wysłany: 13 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

Lista - po pierwsze :P (Co do tego posta żadnego, to też o mie chiba choziło :))
Rabbit, to co powiedziałeś, jak najbardziej mi się podoba, ale według mnie, po co komplikować ;p? Najlepiej niech każdy powie w jakich terminach może tworzyć ... tzn. miast wolny, z/w, bardzo zajęty, po prostu napisać coś takiego chociażby jak: chętny od razu, przyjmie za jakiś okres czasu (w nawiasie podać termin, który jest prawdopodobny) i nie przyjmuje zadań.

Może i małe ułatwienie, ale co tam ...

Po za tym może jakiś topic ze zleceniami? A nie oferty indywidualne (chiba, że ktoś będzie kciał) wtedy nawet te dopiski na liście, by nie były potrzebne ... zleceniodawcy by tam się wpisywali ... no i każdy grafik by sobie wybierał ... edytując posty moze ;p? (No cóż bez moda się nie obędzie), choć tak dziwnie troćQ, troche poplątany pomysł ... (chozi mi o coś takiego jak w Linkowni, kto widział to widział :P).

Tyle z mojej strony ... na razie of kooz ;p

___________
</post>
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 13 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

To może kilka słów od strony "potrzebującego" ;).
Przydałaby sie na bieżąco aktualizowana lista, kto może brać nowe zadanie i namiary. Poza tym, czym lubi się zajmować (bo serwisy są różnie wykonywane, każdy ma jakieś preferencje). Może jakieś małe portfolio ;) ? (choćby serwisy, które dany grafik zaprojektował).

Temat ze zleceniami raczej się nie sprawdzi, ja osobiście wolałbym uderzyć na priva do znajomego grafika niż czekać, aż ktoś tu zajrzy i przyjmie zlecenie ;).

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 13 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

Tutaj przedstawiam koncepcje Thurvandela którą podesłał po rozmowie ze mną.

Cytat:
A zatem przede wszystkim do reaktywacji potrzebna jest nowa kadra. W tym celu trzeba się skontaktować ze starymi grafikami, którzy z nich byliby gotowi nadal z cechem współpracować oraz poszukać także nowych - dać kilka ogłoszonek w powiązanych z tematem topicach (w Saloniku Artystycznym, w "poszukiwani chętni", itp.). Co do wywiadu wśród starej ekipy, prosiłbym ciebie, żebyś ich wypytał, z tej prostej przyczyny, że ich znasz i cieszysz się już w Jaskini sporym uznaniem. Listy gończe za nowymi wypuszczę już ja.
Wszelcy zadeklarowani powinni złożyć przynajmniej po jednej, dwóch grafikach, tak aby już na wejściu cech dysponował jakimiś materiałami, bo jak przeglądałem topici w cechu, to tam było wtedy dużo apeli, sporów i uwag co do nowych grafik, ale samych obrazków było niewiele (tyle co u pacykarzy wypatrzyłem, a to raptem trzy). Żeby nie być gołosłownym sam podrzucę ci niedługo ze dwie swoje prace, ale to tak może w przyszłym tygodniu (wcześniej chyba nie uda mi się ich sporządzić i wyskanować). Bo co cechowi po pustych deklaracjach współpracy jeżeli nie będziemy dysponowali żadnymi materiałami. I te prace byłyby jakimś kryterium przyjęcia do grupy (nie chodzi mi o ich jakość, bo to już ocenisz sam, ale o sam fakt istnienia).
Gdy już uzbiera się kilka osób i prac (nie widzę sensu czekania na konkretne minimum osób, ale przynajmniej ze trzy, cztery osoby muszą się w nowym składzie cechu znaleźć), trzeba by posprzątać troszeczkę w pokoiku cechu, coby się stare i nieaktualne rzeczy nie mieszały z nowymi. Konkretnie: listę grafików wyczyścić całkowicie, ponieważ i tak prócz jednego posta mojego i hetmana od czerwca nic tam nie dopisano. Dla tych członków cechu, którzy byli w nim do tej pory, a już nie będą z nim współpracowali wystawić najwyżej jakąś tablicę pamiątkową (a taki sentymentalny topic ku pamięci). Listę prowadzić jednopostową (a nie jak dotąd z setkami aktualizacji). Aktualizacji może dokonywać moderator wewnątrz postu z listą. Dzięki temu będzie ona czytelna, kto do cechu należy, bez żadnych rozmów w topicu z listą. Do rozmów, uwag i komentarzy stworzyć topic osobny (np "Cechowe rozprawy", "Uwagi", czy "Kantyna cechowa" ... nazwa wedle uznania), gdzie wypowiadać się będą mogli wszyscy graficy.
Topic "Praca" byłoby wskazane pozostawić, jednakże też wyczyścić na nowo, bo ostatni post i tak był pisany we wrześniu. Powinien on być jednak umieszczony w łatwo dostępnym miejscu i dla wszystkich mieszkańców jaskini, by tam mogli zlecać robotę dla grafików. Zastanawiam się czy zlecenia kierować ogólnie do cechu i chętny grafik się podejmie roboty, czy zlecenia składać dla poszczególnych grafików (bo wiadomo, każdemu zleceniodawcy może pasować inny styl grafika), ale jest to kwestia mniej istotna. Ważne by w "Praca" prowadzone były porządki (tzn zaznaczanie przez moderatorów zleceń wykonanych bądź przedawnionych (warto dać limit czasowy na odpowiedź do ogłoszenia, by nie zalegały niewiadomo ile nieoznaczone).
Topici "Imperialna tapeta" i "ProjektX" z powodu przedawnienia też myślę że można usunąć (pomysły w nich zawarte bardzo mi się podobają, ale zająć się nimi cech powinien dopiero, gdy zacznie na nowo swą działalność. "Pomysły" wyczyścić i tam wrzucać wszelkie projekty i pomysły na nowe przedsięwzięcia cechu.
"Who is who" także oczyścić i wrzucać tam profile osób działających w cechu.
Podsumowując... w pomieszczeniach cechu uczynić porządek. Zawiązać tematy "Lista grafików", "Praca", "Projekty", "Who is who", "Tablica pamiątkowa starego cechu" (ale to wedle uznania), pokoik, w którym mieszkańcy mogliby zwracać się z uwagami i komentarzami na temat działalności cechu, plus dwa topici dla rozmów pomiędzy członkami cechu (taki odpowiednik "Obozu najemników" w frpg, gdzie toczyły się będą dysputy pomiędzy członkami cechu). Ważne by członków cechu podzielić na tych tradycyjnych, którzy paskudzą węglem czy tuszem na kartkach i skanują oraz montażystów (tych grafików komputerowych oraz tych którzy zajmują się edycją grafik), gdyż role tych dwóch grup różnią się znacznie i trzeba wiedzieć kto się czym zajmuje (stąd też może akurat dwa topici do rozmów), nie chodzi mi o całkowite rozdzielanie tych grup, ale o jakieś wyróżnianie kto jest od czego, by montażyści mogli współpracować skuteczniej z rysownikami.
Nie wiem czy do takich zmian wystarczy mod, czy trzeba coś pogrzebać w bebechach stronki (wtedy trzeba prosić o pomoc Łebmajstrów). Na phpBB code nie znam się póki co w ogóle.
Z całą pewnością pierwszym projektem cechu powinna być Galeria, która miała powstać dawno temu. Jest niby galeria w Bibliotece Imperialnej, ale nie wiem na ile jest uczęszczana i na ile może być wykorzystana. Lepsza byłaby galeria tu w cechu, bądź bezpośrednio na forum Jaskini (obok Saloniku Artystycznego), bo zaglądałoby do niej znacznie więcej osób. Enleth swego czasu przeprowadzał projekty galerii, które podobały mi się osobiście, ale nie widzę by je zrealizował. Do stworzenia galerii potrzebna byłaby nam pomoc Łebmajstrów, bądź kogoś kto się na tym zna i mógłby w miarę sprawnie galerię stworzyć. Co do szczegółów galerii... jestem za kategoriami tematycznymi i komentarzami (bez jakichś ocen). Prace do galerii napływałyby choćby wraz z nowymi członkami cechu i działalnością bieżących (stąd pomysł na "wpisowe grafiki"). Tu także prośba do ciebie bezpośrednio, byś takiego montażystę mógł znaleźć w Jaskini, który w niedługim czasie podjąłby się i stworzył galerię (na pewno znasz Łebmajstrów). Jeżeli będzie galeria, wtedy można zająć się innymi projektami (choćby ilustracjami do opowiadań).
Posumowując całość, oto projekty konkretnych działań w kierunku reaktywacji Cechu:
1. Dotrzeć i wypytać obecnych członków cechu, czy byliby dalej chętni na współpracę z cechem (jeżeli tak to niech podeślą prace), a tych co nie to na tablicę pamiątkową i wek z listy (aby uniknąć członków tylko z tytułu) - od zaraz
2. Zarządzić nabór nowych grafików i powypisywać ogłoszenia o reaktywacji (wszyscy nowi także zobowiązani są dostarczyć prace) - od zaraz
3. Zrobić totalny remanent w pomieszczeniach cechu (wyczyścić, pokasować i utworzyć topici) - wraz z powoleniami hetmana i właściwą już reaktywacją
4. Nawiązać współpracę z Łebmajstrami, którzy zajęliby się galerią i współpracą z cechem - następny punkt w kolejce
5. Stworzyć galerię i nawiązać nowe projekty - jak wyżej

Aha... co do grafików komputerowych i montażystów... nie muszą oczywiście podsyłać swoich prac na wstepie, gdyż oni zajmować się raczej będą sprawami technicznymi cechu (prace tyczą się raczej rysowników). Ważne by podjęli się jakichś działań (choćby galerii).

W sumie chyba jak na razie tyle... prosze cię też byś stworzył (nawet teraz) topic w cechu o reaktywacji, gdzie będziemy sprawy reaktywacji omawiać.

Troszkę się rozpisałem, ale mam na dzieję, że moje koncepcje są dość sensowne i precyzyjne. Mogłem coś przez nieuwagę pominąć, ale wszystko da się zmienić.



Aha, maila zamieściłem bez porozumienia, ale uważam większość pomysłów tutaj spisanych, za warte chwilkę uwagi, więc kciałbym abyście napisali co o takiej strukturze sądzicie. To nie alfa i omega, zawsze mozna coś zmienić. Piszcie więc co...

___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 13 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

Irvin (cytat):
Tutaj przedstawiam koncepcje Thurvandela którą podesłał po rozmowie ze mną.

Cytat:
...Posumowując całość, oto projekty konkretnych działań w kierunku reaktywacji Cechu:
1. Dotrzeć i wypytać obecnych członków cechu, czy byliby dalej chętni na współpracę z cechem (jeżeli tak to niech podeślą prace), a tych co nie to na tablicę pamiątkową i wek z listy (aby uniknąć członków tylko z tytułu) - od zaraz
2. Zarządzić nabór nowych grafików i powypisywać ogłoszenia o reaktywacji (wszyscy nowi także zobowiązani są dostarczyć prace) - od zaraz
3. Zrobić totalny remanent w pomieszczeniach cechu (wyczyścić, pokasować i utworzyć topici) - wraz z powoleniami hetmana i właściwą już reaktywacją
4. Nawiązać współpracę z Łebmajstrami, którzy zajęliby się galerią i współpracą z cechem - następny punkt w kolejce
5. Stworzyć galerię i nawiązać nowe projekty - jak wyżej


Nie będę tutaj o mail;u całym pisał, choć nie ze wszystkim tak zawartym się zgodzem. Ale:
1. Bardzo good idea ;).
2. Nie do końca w ten sposób. Reklamy, informacje wszędzie... a na grzyba to komu... to właśnie przez to wiele osób przychodzi ot tak sobie... ba, nawet grafiki dadzą... ale niech trafiają osoby, które chcą ;).
3. Dla mnie bez znaczenia.
4. To siem chyba robi...
5. Tak jak 4 ;).

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 13 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

Galeria raczej nie powstatnie przed wakacjami... Tzn pomysł jest, ale nie ma się kto zająć kodowaniem... Ja w każdym razie nie mam już czasu, jeszcze przez ferie może o czymś pomyślę, ale pewnie będe zajęty...
___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thurvandel



Dołączył: 8 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: inąd

Wysłany: 13 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

Hm... no to, że nie powstanie przed wakacjami, to nie znaczy, żeby nie próbować troszkę wcześniej i odkładać do wakacji (bo to całe pół roku jeszcze czekania by było). Co do kodowania, trzeba się poprostu dopraszać i wypytywać... a nuż ktoś z montażystów będzie miał chwilę czasu. Głównym celem cechu powinno być to, by mieszkańcy Jaskini mogli podziwiać prace tworzone w cechu, bądź dla cechu. Jeżeli nie uda się póki co z właściwą galerią, może zrobić by póki co zastępczą - taką jak ma np Mirrabel czy Aerilien - gdzie można będzie zobaczyć prace wszystkich cechowiczów, no i zrobić ją ogólnodostępną? (tzn nie "za pozwoleniem")

Co do remanentu w pokoju cechu... no wszystko powinno być w miarę uporządkowane i klarowne. Porządki nikomu nie zaszkodzą... Zresztą... będzie to znak na to, że cech na nowo zacznie działać.

Reklamy i ogłoszenia... nie trzeba faktycznie ich bardzo wiele, ale gdzieś napomknąć o cechu można - lepiej odrobinę za wiele informacji niż za mało. Poza tym... ogłoszonka byłyby też co do działalności cechu, czyli automatycznie reklama (więcej zleceń), bo nie wiem, na ile pozacechowi mieszkańcy jaskini orientują się w działalności cechu i jego usługach (tak.. to ładne określenie :)) Nowi chętni musieliby i tak wpierw złożyć grafiki przed przystąpieniem do cechu, więc z "tymi co nic nie robią" nie byłoby problemu.

Jeżeli chodzi o dalsze działania w sprawie cechu to chyba czekamy na wyniki rokowań Irvina z Hetmanem, by się ostatecznie dowiedzieć czy cech zostanie w mocy prawnej zreaktywowany i w jakiej formie (tzn co przejdzie a co nie).

___________
There are three kinds of people on this world. These who can count and these who cannot.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 13 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

Hmm nie do końca:) Poprostu kcę sie zorientować czy mogę wywalić stare tematy, coby chaosu nie robić... Struktura cechu i te pe. to już raczej sprawa cechowiczów i jeśli będzie dobrze zaplanowana (synergia, nie kompromis) to nikt zastrzeżeń miał nie będzie.. Czekam tylko na wypowiedzi i propozycje pozostałych (chociaż części) grafiqw..

A z galerią to nie taka prosta sprawa, bo to nie robota na jedno popołudnie, a poza tym większość łebmajsterów jest już zaangażowana w inne projekty. Czyli, pytać można, męczyć też, ale nie gwarantuje sukcesów szczególnie teraz gdy uczniowie maja klasyfikację a studenci sesje. Ja pomogę ile będę dał rady..

___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 13 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

Witam!

Ja się wypowiem najpier w jako ten tekniczny ;)

Łebmajster wolny jest teraz na wagę złota! Ja bym pomógł, ale nie mam czasu - Matura mię goni :(
Natomiast co do Galerii - Kopalnia Imperialna powstanie prawdopodobnie wcześniej, niż za pół roku. Niemniej jednak ważne jest to, że Melkior przygotował Galerie, która obsługiwała konwent. Narazie Galeria się posypała, ale napewno powstanie - tam można urządzić tymczasowe miejsce dla Grafiqw ( zwłaszcza, że Kopalnia i tak ma być docelowym Repozytorium plikoof w IJB).


Teraz słów kilka jako aktywnie grafika poszukujący:
Co mam zrobić, jeśli NA GWAŁT ( czytaj -> na jutro ) muszę mieć gotowe logo nowego serwisu?? Gdzie się udać?? Do czyich drzwi kołatać??

Mam nadzieje, że po reaktywacji Cechu na te i inne pytania znajdę łatwo odpowiedź...

Zdravim

MiB

BTW: idea współpracy "tradycyjnych" i "obrabiaczy" jest słuszna, ponieważ grwfiki muszą być obrobione, bo czyste skany wyglądają strasznie na stronie...

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 13 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

Np. do mnie ;)
___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 13 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

MiB (cytat):
Co mam zrobić, jeśli NA GWAŁT ( czytaj -> na jutro ) muszę mieć gotowe logo nowego serwisu?? Gdzie się udać?? Do czyich drzwi kołatać??

większość batoników to dzieło świerszcza
nigdy mi nie odmówił!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 15 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

Po południu postaram się napisać co i jak, bo teraz senny jestem;)

W każdym razie:
-stare tematy będą przeniesione do archiwum
-sporządzę listę grafiqw (słać mi PMy!! ja też do wszystkich którzy byli w cechu napiszę)
-wyznacze zakres działania (nie będzie miał on wiele wspólnego z planowaną galerią! chodzi o to że cech służy do doskonalenia się w swoim fachu czyli: kursy, warsztaty, pytania i rady, a galeria będzie miejscem stworzonym do typowo artystycznego wyrażania siebie, coś jak galerie sztuki w realu, gdzie można popodziwiać dla relaxu :) )

Na razie tyle. Jak dojde do siebie (czyt. odeśpię tydzień ;) ), to zajmę się reanimacją.. tfu, reaktywacją ;)

___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 15 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

A zatem po raz kolejny zgłaszam się do cechu ;). kilka moich prac tutaj:
http://kk-19.w.interia.pl/grafika.html
Zdravim
Mr. Rabbit
(sorka, że nie na priv)

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thurvandel



Dołączył: 8 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: inąd

Wysłany: 19 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

Czyżby reaktywacja siadła?
Irvin... wrzuć do pokoju cechowego aktualną listę członków jeżeli możesz (nowych na niej dopisuj później), by wiedzieć z kim my w ogóle mamy teraz do czynienia :D. Jak będzie tu ta lista, to proponuję podjąć następne kroki.

Aha... to w końcu jest jakiś koncept na to, gdzie tymczasowo zrobić bank grafik?

___________
There are three kinds of people on this world. These who can count and these who cannot.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 20 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

I tutaj niestety już nie pomogę. Reaktywacja nie padła, jeśli chcecie reaktywować...

Ja zawieszam działalność na dłuższy lub krótszy czas... W każdym razie, jeśli ftoś czuje się na siłach, to niech pośle maila do hetmana, bo szkoda tego cechu...

___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thurvandel



Dołączył: 8 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: inąd

Wysłany: 20 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

Hm... zatem skoro Irvinie odchodzisz, spróbuję wziąć reaktywację na siebie. Czy i jak mi to wyjdzie nie wiem, ale się postaram (chyba, że ktoś jest temu przeciwny, to chętnie poddam się jego przewodnictwu).

Nie wiem co w mailu do hetmana zawrzeć i byłbym ci wdzięczny za radę (znaczy o co mam konkretnie prosić z dotychczasowych ustaleń). Także jeżeli posiadasz już jakąś listę obecnych chętnych do cechu, to proszę byś mi ją przesłał przez PW. Jeżeli nikogo nie informowałeś i nie masz listy, zajmę się tym od zaraz.

Dziękuję za pomoc w reaktywacji... postaram się ideę kontynuować.

___________
There are three kinds of people on this world. These who can count and these who cannot.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 20 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

Podoba mnie się Twój zapał Thurvandel... mam nadzieję, że wiesz co na siebie bierzesz... :( tak, tak... to nie jest ot zacznę i już, a potem pójdzie...

Sam odpowiadam za kilka rzeczy w Jaskini. Aktualnie jest sesja: prace w IJB, praca, szkoła, a tu jeszcze znajomi wyklinaja, ze nie masz czasu dla nich, a tu rodzice, że nic w domu nie robię i siedzę przy kompie, albo mnie niema... ach... powiem Ci, że jestem zmęczony już tym... wszędzie wszyscy coś chcą, a ty się dwoisz, troisz a końca prac nie widać... ale nie o tem chciałem.

Mam nadzieję, że (jako rzecze Admirał) Twój zapał nie jest słomiany. Co do cechu grafików to zawsze brakowało odpowiedniego pokierowania tym cechem... wszystko odbywało się zawsze na priv... De facto kierowanie takim cechem jak Grafika jest bardzo trudny. Jeżeli masz na prawdę zamiar się tym zająć, to najpierw się zastanów czy masz odpowiednio dużo czasu.

Do Hetmana (który teraz ciut zajęty z tego co wiem), najlepiej treściwie:
- co chcesz zrobić.
- co chcesz wprowadzić.
- co zmienić.
- w jaki sposób masz zamiar swoje cele zrealizować.

Dobrze by było, żebyś się nie rozpisywał. Hetman dba o całą Jaskinię, a prace wszędzie trwają, nie tylko Graficy przeprowadzają zmiany.

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 20 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

dobrze gada!

kcesz coś zrobić - napisz co i jak
a pomoc oraz możliwości zostaną Ci udostępnione!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Averleth



Dołączył: 13 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: nie ma już powrotu...

Wysłany: 22 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

Thurvandel, możesz liczyć na moją pomoc! Zarys całości jest, czas zacząć wprowadzać go w życie. Nie ma co się spieszyć, ale fundamenty pod budowę przydałoby sie postawić...
___________
Na każdym szczycie jest się nad otchłanią...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thurvandel



Dołączył: 8 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: inąd

Wysłany: 23 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

Tak więc... fundamenta się właśnie budują.

PWy do wszystkich dotychczasowych cechowiczów rozesłane. Tym, którzy już odpowiedzieli chcę podziękować tu i teraz za szybką odezwę (listę już sporządziłem), na odpowiedzi pozostałych czekam (do listy będą dopisywani).

Jestem w trakcie tworzenia nowych pomieszczeć w cechu (co prawda może rzeczywiście jest to zbędne i bez znaczenia, ale uważam, że dzięki temu łatwiej będzie w cechu odnaleźć interesujące każdego sprawy i zachować ogólny porządek).

Na razie do ukończenia porządków, wszelkie uwagi proszę kierować w tym topicu. Podawajcie także swoje pomysły i wizje co do działalności cechu oraz wszelkie zastrzeżenia co do mojego panoszenia się tutaj :).

---------------

A zatem topic Lista Cechowiczów - jednopostowy, aktualizowany gdy będzie potrzeba. Nic nie dopisywać tam proszę.

Zastanawiam się czy w liście nie porobić profili poszczególnych członków cechu tzn: w czym się grafik specjalizuje (czy np w rysowaniu budowli, postaci, tworzeniu layoutów, itp) na ile jest dostępny, może po jednej pracy zamieścić (choć to wolałbym w galerii zrobić), adres mail i takie tam. Takie profile ułatwiłyby m.in. zlecenia, czy przydzielanie zadań grafikom. Jednak w kwestii profili was proszę o opinię na temat, czy są potrzebne i w jakiej formie (tzn jakie informacje w nich zawrzeć).

___________
There are three kinds of people on this world. These who can count and these who cannot.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thurvandel



Dołączył: 8 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: inąd

Wysłany: 25 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

Wprowadziłem kolejne dwa tematy: "zlecenia" i "pytania, skargi, uwagi"

Czego się tyczą, to chyba tytuły są dość sugestywne ;). Co do zleceń, to istniał już co prawda topic praca, ale jakoś tak w zapomnienie popadł, a i jak teraz zlecenia są przyklejone na górze to i je łatwiej dostrzec.

Zasada działania zleceń jest raczej prosta. Zlecenie dla cechu może umieścić każdy, a odpowiada na nie zainteresowany. Dla porządku proszę by każdy grafik podejmujący się zadania (o ileż takowe będą, mam nadzieję :)) informował mnie o podejmowanym zleceniu oraz o jego ukończeniu. Dzięki temu, bedę mógł dopisywać przy ogłoszeniach, czy zostało podjęte, czy ukończone, czy uległo przedawnieniu (użyteczna sprawa chyba ;))

"Pytania, ..." stworzyłem, by tam wyjaśniać niejasności i składać pretensje (np do źle zapisanych nicków na liście :)).

___________
There are three kinds of people on this world. These who can count and these who cannot.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thurvandel



Dołączył: 8 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: inąd

Wysłany: 26 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

Nie żebym tam był monotematyczny, ale... :D

W każdym bądź razie na razie dość chyba zakładania nowych tematów. Te potrzebne już powstały (te trzy przyklejone). W planach mam jeszcze topici "Warsztaty" (takie do porad i wskazówek wymienianych między członkami cechu tyczących się technik rysunku, programów graficznych, zasad tworzenia prac, etc) oraz "Projekty", w których podejmowane i omawiane będą wspólne działania i koncepcje podejmowane przez cech. Na razie jednak nie są chyba potrzebne (najwyżej otworzę jak to wszystko zacznie nieco aktywniej działać i pojawi się większe zainteresowanie strukturami cechu... ba... o ile w ogóle w cechu pojawią się jakiekolwiek ślady życia i aktywności :)).

W istniejącym już topicu "pomysły" został poruszony temat ilustrowania opowiadań z osady. Myślę, że na dobry początek, można by się tym zająć, gdyż mimo wcześniejszych burzliwych dyskusji na temat, żadne ilustracje nie powstały.

Zadanie jest raczej przyjemne i niezbyt skomplikowane (zakładając że najtrudniejszą jego częścią jest samo zamieszczenie ilustracji w opowiadaniach). Proszę więc was o opinię w tej kwestii.

Turv, nic tylko pogratulować wytrwałości...wreszcie ktoś, kto zastąpi mnie w pełnym tego słowa znaczeniu :) - Darkena

___________
There are three kinds of people on this world. These who can count and these who cannot.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 27 stycznia 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

To się dopiero okaże...... ;)
___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thurvandel



Dołączył: 8 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: inąd

Wysłany: 4 lutego 2005     Graficy - Reaktywacja! Odpowiedz z cytatem

Tak na chwilę obecną, to można już sporządzać ilustracje do opowiadań z osady. Gdy ilustracje będą pomyślimy nad ich załączeniem w Osadzie.
Zachęcam więc wszystkich rysowników do lekturki osadowych opowiadanek i tworzenia ilustracji.

Aha... jeżeli ktoś opowiadanko dane wybierze do ilustrowania, proszę by tutaj napomknął które.

___________
There are three kinds of people on this world. These who can count and these who cannot.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.