Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-27 4:27:44
Autor Wiadomość
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 20 stycznia 2004     Technofantasy? Odpowiedz z cytatem

Wszystko fajnie Eartless. Cieszę, się, że masz takie zdanie, ALE:

Eartless (cytat):
Ta cała Starożytność jak to ktoś napisał... Dobra są ludzie, łucznicy, katapulty... Jest magia? (w starożytności??? przecie by ich święta inkwizycja ubiła)


Starożytność to okres od ok X w p.n.e........ inkwizycji wtedy jeszcze nie było, a mity i magia owszem :)

Cytat:
Są smoki.... ( e to chyba z legend... Chiny???),


Nie tylko, ale też pochodzą z okresu Starożytności. W Europie legendy o smokach upowszechniły się w średniowieczu co prawda, ale pochodzenie mają starsze.

Cytat:
Są jakieś maszkarastwa jak meduzy... (mity greckie na długo przed starożytnością???)


Ja myślę, że ten fragment należałoby zostawić bez komentarza :P

Cytat:
więc bez szufladek panowie i panie... To jest świat Homm, a nie jakieś SF, Fantasy, czy TF!!! Zrozumcie to i zaakceptuje to! Wszystko jest wymieszane i pięknie się prezentuje, wiec po co narzekać....


Prawda, zaszufladkować tego nie można! Jednakże można wyodrębnić pewne składniki... poza tym:
po pierwsze: trzeba to umiejętnie wymieszać, tak aby całość była spójna, a nie składała się z kilku niezależnych światów (fantasy, sci-fic i np militarny), czyli innymi słowy - aby nie wyszło z tego 'Rise of Nations'.
po drugie: każde mieszanie ma swoje granice :). Ja na przykład zabiłbym, gdyby ktoś wpadł na pomysł umieszczenia zamku pokemonów :P..... hmmm.... sądząc po tej mandze w H5 to i tak będzie coś w tym stylu, no ale.... :P
tak, czy inaczej - aby podtrzymać tradycję HoMM, należy pamiętać, że głównymi bohaterami mają być tytułowi herosi mocy i magii. Dołóżmy do tego sci-fic, dołóżmy i inne elementy i stwórzmy coś wspaniałego!, ale głównym motywem mimo wszystko powinny być światy mocy i magii.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sezerp



Dołączył: 17 września 2001
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 20 stycznia 2004     Technofantasy? Odpowiedz z cytatem

Wtrącę swoje trzy(sta) groszy.

Fantasy <> średniowiecze. Dowód będzie przez tzw. reductio ad absurdum. Jeśli fantasy == średniowiecze, to w świecie fantasy powinien być papież - bo był w Średniowieczu. U Tolkiena i Sapkowskiego nie ma papieża (ani chrześcijaństwa...) Ups.

Wniosek: autor (w tym wypadku UbiSoft) ma prawo zrobić ze swoim światem co mu się żywnie podoba. Elementy techniki (mniej lub bardziej) zaawansowanej są wg. mnie dopuszczalne, o ile tylko nie naruszają balansu gry. I to nawet nie biorąc pod uwagę Starożytnych, serii M&M itp. A klimat? Świat w którym anioł staje przeciwko nieumarłemu z wyrzutnią rakiet też ma swój klimat.
A że nie jest to klimat pseudo-średniowieczny...

Z tym, że uważam, że elementy takie powinny się znależć raczej w rozszerzeniu, niż w wersji podstawowej.

PS. Dla poszerzenia horyzontów polecam książki: "Śmierć nekromanty" Margareth Wells i cykl "Księga Nowego Słońca" Gene Wolfe'a. Ta pierwsza to 100% fantasy dziejąca się w mieście przypominajacym... XIX-wieczny Paryż. Ta druga to historia świata, który "zatoczył koło" i z epoki lotów kosmicznych stoczył się do poziomu drugiego Średniowiecza.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eartless



Dołączył: 18 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: okolice Torunia

Wysłany: 23 stycznia 2004     Technofantasy? Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):
Wszystko fajnie Eartless. Cieszę, się, że masz takie zdanie, ALE:

Eartless (cytat):
Ta cała Starożytność jak to ktoś napisał... Dobra są ludzie, łucznicy, katapulty... Jest magia? (w starożytności??? przecie by ich święta inkwizycja ubiła)


Rzecz jasna nie chodziło mi o Starożytność, bo to banał tylko o Średniowiecze :P Nie wiem czemu tak napisałem, ale czasem zdarza się mi coś takiego... Zatem powtarzam, że chodziło o Średniowiecze...

Zatem inkwizycja rulez :)

Cytat:

Cytat:
Są smoki.... ( e to chyba z legend... Chiny???),


Nie tylko, ale też pochodzą z okresu Starożytności. W Europie legendy o smokach upowszechniły się w średniowieczu co prawda, ale pochodzenie mają starsze.


Wiem :p Miało to tylko uzmysłowić co niektórym, że świat Homm jest nieco bardziej skomplikowany, niż się im zdaje :p
Cytat:

Cytat:
Są jakieś maszkarastwa jak meduzy... (mity greckie na długo przed starożytnością???)


Ja myślę, że ten fragment należałoby zostawić bez komentarza :P


Podobna gafa jak powyżej... Chodziło znowu o Średniowiecze :p
Cytat:

Cytat:
więc bez szufladek panowie i panie... To jest świat Homm, a nie jakieś SF, Fantasy, czy TF!!! Zrozumcie to i zaakceptuje to! Wszystko jest wymieszane i pięknie się prezentuje, wiec po co narzekać....


Prawda, zaszufladkować tego nie można! Jednakże można wyodrębnić pewne składniki... poza tym:
po pierwsze: trzeba to umiejętnie wymieszać, tak aby całość była spójna, a nie składała się z kilku niezależnych światów (fantasy, sci-fic i np militarny), czyli innymi słowy - aby nie wyszło z tego 'Rise of Nations'.
po drugie: każde mieszanie ma swoje granice :). Ja na przykład zabiłbym, gdyby ktoś wpadł na pomysł umieszczenia zamku pokemonów :P..... hmmm.... sądząc po tej mandze w H5 to i tak będzie coś w tym stylu, no ale.... :P
tak, czy inaczej - aby podtrzymać tradycję HoMM, należy pamiętać, że głównymi bohaterami mają być tytułowi herosi mocy i magii. Dołóżmy do tego sci-fic, dołóżmy i inne elementy i stwórzmy coś wspaniałego!, ale głównym motywem mimo wszystko powinny być światy mocy i magii.


Popieram cię Acid... Mieszanie ma swoje granice... Jak na razie wyszło to jakoś sensownie autorom gry... Wprawdzie teraz kto inny przejął pałęczkę, ale miejmy nadzieje, że wiedzą co robią :)[/quote]

___________
Mój numer gg: 697328

"Coś się kończy, coś się zaczyna"

A.Sapkowski
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 24 stycznia 2004     Technofantasy? Odpowiedz z cytatem

Ja jetem za chociaż mało wiem o forgu i o tym co miało byc w H3 i co bylo z Archibaldem w MM7 albo 6 jednak strasznie sie zdziwiłem dowiadujac sie ze kreaturyz inferno to KOSMICI tak widziłem napisane w wywiadzie z Gregiem Fultonem na temat forge itp. szkoda ze nigdy nie lubilem MM przynajmniej teraz bym wiedzial o co chodzi i skad sa archanioły o ktorych Greg mowil ze gdyby powiedzial skad one sa (kosmici moze) to dostalibysmy zawału serca albo o starozytnych troche te Heroesy zaczynaja byc dla mnie STARCRAFTEM ale jestem za TECHNOFNTASSY i ZEBY WYJASNILI O CO CHODZIŁO i to wszystko poswiecone calemu H5 ALBO calemu jednemu DODATKOWI.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 24 stycznia 2004     Technofantasy? Odpowiedz z cytatem

I właśnie ja się temu sprzeciwiam, niech se będzie to całe technofantasy, ale niech herosi zostaną herosami a nie starcraftem. My wiemy że kreeganie to kosmici, starożytni to kosmici i pewno jeszcze mnóstwo istot ze świata herosow. Ale ta cywilizacja nie zna pojęcia kosmici, niech pozostaną demony z innych światów, bo tylko dzięki temu klimat nie zmni się diametralnie. A po co zarzynać taką perełkę jak seria Heroes of Might & Magic?? Można przypuścić że taka kompletna wiedza o starożytnych jest nie do opanowania przez ludzi tamtego świata, bo ta wiedza jest zbyt groźna dla nich samych i prowadziła by do samozniszczenia.(gorszego niż tego z intra z H4)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eon



Dołączył: 16 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: ..zza wydm przy ognisq...

Wysłany: 25 stycznia 2004     Technofantasy? Odpowiedz z cytatem

Yeah!
Marzenie 13-letnich graczy (i tych bardziej znudzonych 22L...) nareszcie się spełni! Nie ma to jak napakowany, idący Heroes [brzęczący od żelastwa], napotykający komando-Heroesa Rambo z M-16 i C-4 w plecaku. Juhuuu!

___________
Cytat:
"Wiedzcie to, bracia moi umiłowani. Każdy człowiek ma być prędki do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do srogiego gniewu;"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 26 stycznia 2004     Technofantasy? Odpowiedz z cytatem

Dyskusja była burzliwa - nie spodziewałem się innej!

Biorę się za podsumowanie.

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hubertus



Dołączył: 21 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 21 lutego 2004     Technofantasy? Odpowiedz z cytatem

Nie nie tego nie powinno w Heroes być. Moim zdaniem technofantasy to zły pomysł który zaburzy harmonię świata. Był on już przecierz rozpatrywany w trakcie prac na Armagedons Blade i wtedy został odrzucony, nie sądzę aby i teraz się przebił. No jakie szanse miałby zwykły zombiak przeciwko zombiakowi na gąsienicach z maszynówą?
___________
"Czy to jest wina ogrodnika, że tulipany schną w wazonie?"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.