Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-26 18:44:52
Autor Wiadomość
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 15 lipca 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Czy nikt z Jaskiniowców przypadkiem nie mieszka albo nie będzie się znajdował w okolicach Torunia w najbliższy piątek/sobotę/niedzielę (17,18,19.VII). Gdyż tak się składa że w tych dniach będę tam właśnie przebywał i z chęcią zobaczyłbym tamtejszych Jaskiniowców (a szczególnie Jaskiniowiczki :D ). Wyjeżdżam w piątek samochodem.
___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 16 lipca 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Toruń... w sumie mógłbym spróbowac się zjawić, choć raczej nie w ten weekend :P Ale gdyby znalazło by się kilka chętnych osób, to myślę, że mógłbym wziąć udział w jakimiś zlociku :)
___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sandro



Dołączył: 15 października 2002
Posty: 164
Skąd: kaLISZ

Wysłany: 16 lipca 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

jak wyżej :)
___________
I.Am.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 19 lipca 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Za późno - teraz jestem w domciu 8)
___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 18 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Takie małe marzenie... coby kiedyś zorganizować taki większy (np dwudniowy) zlocik w Toruniu. Można by sobie przenocować w przesławnej Twierdzy o której krażą prawdziwe legendy. No i to wspaniałe zabytkowe średniowieczne Stare Miasto.... Miejsce, gdzie życie toczy się tak samo intensywnie zarówno dniem i nocą. Przy tym nawet nocą zupełnie bezpieczne (chyba że się zakłóca porządek ;) ). Są jakieś katakumby do zwiedzenia, obserwatorium itp... Tak sobie piszę nie mając na myśli żadnego konkretnego terminu, ale chyba lepiej kiedyś gdy jest ciepło... Kto byłby chętny?
___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 22 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Ja się piszę! Jeśli udałoby się jakąś w miarę sporą ekipę zebrać (choćby z 7-8 osob) to mogę się pokusić o wyjazd. Jeśli mam bezpośrednie połączenie z Poznania to na pewno.

Jeśli chodzi o datę, to ważne by to jakaś sobota była, jak dla mnie. A czy możesz coś więcej powiedzieć o noclegu? Co to za miejsce? Wynająć trzeba? Za ile?

Ale sam pomysł zlotu mi się podoba bardzo :)

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 23 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Heh w samym Toruniu byłem cały 1 raz (z tej okazji założyłem temat). Jeśli chodzi o Toruń to w te 2 dni nie zwiedziłem go zbyt dokładnie, ale jest fajnie - szczególnie Stare Miasto nocą :) . LIczyłem raczej na to, iz ktos lepiej obeznany pomysli nad planem spotkania. O Twierdzy jako miejscu noclegowym myślałem juz za pierwszym razem. Później jeszcze ktoś znajomy zachwalał to miejsce, więc musi być fajnie. Coby czegoś nie pomylić zapodaję linki: Twierdza -http://fortiv.widoki.pl/ znowu Twierdza - strona oficjalna - podpowiedź dla leniwych: sa obrazki ;) http://www.fort.torun.pl/ przytoczę tu fragmencik strony: Rzeka 3,5 km Las 500 m, Dworzec PKS 3,5 km Dworzec PKP 5 km Centrum 3,5 km;
Na terenie obiektu:
Zakaz palenia, Telefon w holu, Restauracja, Parking Strzeżony, Parking bezpłatny, strzeżony, całodobowy, Kawiarnia, Informacja, Grill, Dyskoteka
Wyposażenie pokoi:
WC na korytarzu, Aneks kuchenny, kuchnia turystyczna
Organizujemy:
Zielone szkoły, Wycieczki szkolne, Wesela, Ogniska, Sylwestry, Obozy sportowe, Konferencje, Kolonie letnie, Bankiety
Okolice:
Szlaki turystyczne, czarny szlak forteczny, Pole golfowe, Kort do tenisa 3,5 km, Zabytki
Inne:
Warunki odpowiednie dla rodzin, Akceptujemy zwierzęta(ech... najważniejsze na koniec: nie-ludzie są mile widziani ;) )
A to z innej stronki: Jedyny zagospodarowany turystycznie fort w Toruniu. Mieści się tuaj minimuzeum artylerii, restauracja, schronisko młodzieżowe. Na dziedzińcu często urządzane są imprezy i ogniska. Wnętrze fortu jest dobrze zachowane, a wieżyczki obserwacyjne odrestaurowane.
Komentarz:
Trochę to daleko od centrum ale co tam... Co prawda pogoda teraz trochę średnia, więc może lepiej odłożyć to na jakieś cieplejsze miesiące - zwłaszcza, że lokale na Starym Mieście pewnie będą zasiedlone przez studentów. W każdym razie planowanie mozna zacząć już teraz, bo jest sporo rzeczy do zwiedzania. Przydała by się też duuuża grupa - wtedy można by rozważyć możliwość skorzystania z usług skierowanych dla grup oferowanych przez Twierdzę.
Informacje hostoryczne, zdjęcia itp są na ww oficjalnej stronie Twierdzy.
A tu trochę więcej o Toruniu - fajne zdjątka: http://www.torun.wlan.pl/html40pl/przewodnik/forty.php To co tam widać dowodzi tylko że Toruń jest piękny w dzień i w nocy, z lotu ptaka, z ziemi i w podziemiach ;).
--------scalenie by Eon--------
Więcej się nie zmieściło do poprzedniego posta :P. W każdym razie skoro nikt inny się nie znajdzie to mogę podjąć się planowania tej wycieczki. Póki co najważniejsze to zebrać jak najwięcej chętnych i z grubsza ustalić termin (wiosna, lato, jesień,...) bo od tego zależy planowanie wycieczki (np w zimę zapewne niewielu będzie chętnych na piesze wycieczki w plener, czy spacerki 3.5 km do centrum...). Toteż chętni zgłaszajcie się, a jak ktoś ma jakieś doświadczenia/pomysły to niech pisze. Miejsc noclegowych jest tam trochę - jek nie Twierdza IV to z pewnością znajdzie się coś innego. Z własnych doświadczeń powiem tyle, że wiem już jak znaleźć krzywą wieżę, toruńskie pierniki (nie śmiać się z godzinę szukaliśmy), oraz lokalną odmianę grenu różniąca się od oryginału zieloną barwą :) . Prosze zatem chętnych o zgłaszanie się i podawanie mocno przybliżonej(ych) dat. Jak będę wiedział coś więcej o opłatach to napiszę. Z tego co pamiętam, to wejście na jedną z wież w centrum kosztowało cos koło 5 złociszy, a zwiedzanie jakichś katakumb aż 1! (podobno są bardzo małe). Fajne chyba jest Planetarium, ale to trzeba dopiero sprawdzić.

___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 23 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Hmm... jeśli chodzi o termin, praktycznie mogę się dostosowac do wszelkich dat. Do Torunia tak daleko nie mam, a kilka razy w nim już byłem. Tak na pierwszy rzut oka to całkiem fajne miasto :) Planetarium - potwierdzam - naprawdę fajna sprawa. Ale nie każcie mi więcej mówić, byłem kilka lat temu tam i nie pamiętam dokładnie co i jak, pomnę jeno iż wrażenia me dobre były. Tylko, że jak na razie to trzech nas zaledwie jest (jeśli post Sandro z początku tematu wciąż jest aktualny :) ) Hmm... wydaje mi się, że jeden z Jaskiniowców (choć teraz nie widze by się udzielał:( ), Earthless, mieszka w Toruniu... może by spróbować kontaktu z nim?
___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 23 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Khem a kiedy mniej więcej? Bo może i mnie udałoby się zjawić :) No... chyba, że nie chcielibyście mnie :P
___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sandro



Dołączył: 15 października 2002
Posty: 164
Skąd: kaLISZ

Wysłany: 23 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Toruń to naprawdę śliczne miasto, idelane na zrealizowanie Jaskiniowego zlotu w większym gronie.

Jeśli pojawi się kilka osób, to i na moją obecność można liczyć.

___________
I.Am.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 24 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Nami (cytat):
No... chyba, że nie chcielibyście mnie :P

Nawet nie wyobrażam sobie, by to spotkanie mogło by się odbyć bez Ciebie :) .
Kiedy? trzeba zacząć na tym myśleć - mi na pewno nie pasują: 25/26 IX, 9/10 X, 23/24 X (szkoła).

Skoro zbierają się chętni to trzeba pomyśleć nad czasem trwania i planem (Sandro - mam nadzieję że pomożesz w planowaniu wycieczki). Zjeżdżamy się w piątek wieczorkiem, czy w sobotę rano (którą to się jeszcze zobaczy :p ). Trzeba wszystko zaplanować, a ja byłem tam tylko chwilkę... HELP!

___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 24 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Ja, jak już optowałabym za tak mniej więcej połową Listopada, bo pod koniec Października - 23 X (tak mi się wydaje,że będzie :)) Opole ma zaklepany termin :].


Ja chyba powoli zacznę pertraktacje z rodzicielką :)

___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 24 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

25 wrzesień to za szybko :) Nie wyrobimy się by znaleźć ekipę do zlotu na jutro :)

9 październik jest już bardziej możliwy. Mię w sumie pasuje, pytanie tylko, czy osoby które jadą do Opola a chciałyby pojechać też może do Torunia nie będą musiały wybierać pomiędzy jednym a drugim. Zbyt duża częstotliwość zlotów tez nie jest taka dobra...

Dla mnie w sumie dobry jest każdy termin, byle nie był podczas innego zlotu :). A myślę, że wartoby ten zlot dość dobrze przygotować. Piszesz, Melkiorze, że 23/24 jesteś z Toruniu... Rozejrzyj się może po mieście, zobacz jak wyglądają warunki (jeśli znajdziesz czas) a jeszcze lepiej - spróbuj może skontaktować się z Earthlessem! A nuż to wydarzenie sprawi, że przypomni sobie o Jaskini? Może warto by spróbować spotkać się z nim tego 23/24 i z pierwszej ręki dowiedzieć się więcej o Toruniu?

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 24 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Hej nigdzie nie napisałem że jestem w Toruniu 23/24 i w tym jest sęk, że nie jestem (a jeśli gdzieś jednak napisałem to jest to wynik siedzenia po nocach przed kompem :p ). Kolejne sprostowanie: podane przeze mnie terminy mi NIE pasują!!! (ech widzę, że nie tylko ja tutaj zaglądam w dziwnych warunkach ;) ).
Update:
Skontaktowałem się z zapracowanym Earthlessem. I stąd mamy pomysły na odwiedzenie: planetarium, dworu Artusa, domu Kopernika, teatru Williama Chorzycy, imprezy ;) , radioteleskopów gdzieś w okolicach miasta. Sam Earthless ma mało czasu, ale postara się zajrzeć - choćby po to, żeby załapać się na pamiątkową fotkę :) .

___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 24 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Ups, przepraszam za zamieszanie małe :) Faktycznie, źle przeczytałem :)

Cóż, sprawa co zwiedzimy jest mniej ważne - ważniejsze jest to, by było gdzie usiąść, pogadać a przy okazji mieć sporo śmiechu :) I oby Toruń coś takiego zapewnił :)

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 24 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

No jasne, ale gdyby tylko o to chodzio to nie trzeba by zasuwać aż do Torunia :) . A poza tym chcę się tylko zorientować jakie są możliwości. Jeśli chodzi o miejsca do posiedzenia, to jest tego dużo. Parę nawet udało mi sie odwiedzić ;) . W każdym razie dobrze było by znaleźć coś fajnego z przystępnymi cenami (jedno takie znam, ale jest to lokal w klimatach rockowo-punkowych i nie jestem pewien, czy nie jest otwarte tylko wieczorami/nocą, wystrój nieco hmm...surowy, ale ceny bardzo niskie). Można by też zrobić tak, żeby odwiedzić kilka różnych miejsc (przy okazji zwiedzi się miasto :) ) i później wrócić do najfajniejszego. Ważne też, czy ma to być spotkanie jedno, czy dwudniowe.
___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 24 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Melkior (cytat):
jest to lokal w klimatach rockowo-punkowych


:D !!! To ja może ze sobą zabrałbym żel i lakier, żeby na miejscu się ucharakteryzować? Jeszcze mi trochę włosków na środku główki z Konwentu zostało :) Już co prawda nie ten kolor, ale nic to... :)

Melkior (cytat):
Ważne też, czy ma to być spotkanie jedno, czy dwudniowe.


Optowałbym za dwudniowym, jednonocnym :) Z soboty na niedzielę, ew. piątku na sobotę.

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 24 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Far (cytat):


:D !!! To ja może ze sobą zabrałbym żel i lakier, żeby na miejscu się ucharakteryzować? Jeszcze mi trochę włosków na środku główki z Konwentu zostało :) Już co prawda nie ten kolor, ale nic to... :)


Nawet się nie waż... Nie pokażę wtedy z Tobą na mieście, zresztą wiesz co na ten temat myślę :P

Far (cytat):


Optowałbym za dwudniowym, jednonocnym :) Z soboty na niedzielę, ew. piątku na sobotę.


Dwa dni... ale na pewno (jak dla mnie) nie wcześniej niż w listopadzie :( ja raczej kasy na zlot nie dostane (bo zbieramy na nowe mieszkanko :)) więc musze sobie ją za chomikować... a w październiku jest Opole - zresztą podejrzewam, że na dwa zloty poza domem w miechu to moja rodzicielka się nie zgodzi.

___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hexe



Dołączył: 14 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław / Bielsko

Wysłany: 24 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Witam,

po pierwsze, ja bardzo chętnie - wiecie, gdzie zloty, tam ja :D..
Po drugie - zdecydowanie listopad bądź później.. Częstotliwość 2 zloty/msc to jednak wyczerpujące nieco ;).
Po trzecie - dwudniowy, dwudniowy.. Lepiej chyba jednak sobota/niedziela - w piątek niektórzy mogliby dojechać dopiero wieczorem, więc to już pół dnia mniej..
Po czwarte - Namiś, wiesz, my razem, razem - jedno miasto.. No i gdyby rodzicielka kręciła nosem to też, khem, khem, argument, nie :D?

Pozdrawiam,
Hexe

___________
Earth is full. Go home.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 24 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Hexe (cytat):



Po czwarte - Namiś, wiesz, my razem, razem - jedno miasto.. No i gdyby rodzicielka kręciła nosem to też, khem, khem, argument, nie :D?




Ależ oczywiście, że z Tobą :) Ty będziesz me alibi jak nie bedzie chciała mnie puścić :D przydreptasz do mnie się ładnie przedstawisz i w ogóle :] i będzie cacy :D Zresztą bez Ciebie się na zloty ruszać nie bede :P czy tego chcesz czy nie :D


z resztą postulatów się zgadzam :) i w 100% popieram :)

___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mirabell



Dołączył: 14 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 24 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Hmm... jakby to było w listopadzie, to i ja bym się zabrała (o ile mnie chcecie :P)... jeno wcześniej nie mogę, jak już powiedziane było, dwa zloty w miesiącu nieco za dużo...
___________
...Zawsze znajdą się jacyś Eskimosi, którzy wypracują dla mieszkańców Konga wskazówki zachowywania się w czas olbrzymich upałów...
(S. J. Lec)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 24 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Nami (cytat):
Nawet się nie waż... Nie pokażę wtedy z Tobą na mieście, zresztą wiesz co na ten temat myślę :P


Ale... a zresztą - jak każesz :)

Nami (cytat):

Dwa dni... ale na pewno (jak dla mnie) nie wcześniej niż w listopadzie :(


Listopad - w sumie - czemu nie? Miesiąc dobry jak każdy inny :) Mię tam pasuje.

I widzę że silna ekipa z Wrocławia się powoli szykuje :) Miłe to, przyznaję, bardzo miłe :)

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 24 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Mirabell (cytat):
o ile mnie chcecie :P
Już to raz tłumaczyłem...;) (wyjaśnienie 12 postów wcześniej akapit pierwszy 8) ) . W związku z tym ustalamy dokładną datę na miesiąc listopad na sobotę i niedzielę (chętni zawsze mogą przyjechać wcześniej :) ). 13/14 oraz 27/28 dla mnie odpadają, zatem zostają nam: 6/7 i 20/21 listopada (może spadnie już śnieg - ciekaw jestem jak Toruń wygląda zimą...te zabytkowe kamienice, kościoły, i mury pięknie oświetlone nocą przysłonięte z wolna opadającymi białymi płatkami...ech :P )
___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sandro



Dołączył: 15 października 2002
Posty: 164
Skąd: kaLISZ

Wysłany: 25 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Listopad pasi :D.
___________
I.Am.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 25 września 2004     Toruń - stolica zła ;) Odpowiedz z cytatem

Jak już to weekend 20/21 najbardziej.. (jak dla mnie) bo wcześniej to mogę jechać np. do Białego do rodziny bo będzie gdzieś po drodze 1 i 11 a to wolne.. a później to może mamce coś teges i będzie wcześniej do Cioci chciała przed świetami pojechać.. bo w sumie to z nią nigdy nic nie wiadomo :D


A wam pasuje?

___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.