Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-10 12:13:22
Autor Wiadomość
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 7 stycznia 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

Jeżeli wszystko dobrze pójdzie, to w niedługim (czyt. bliżej nieokreślonym) czasie do użytku oddana zostanie galeria. Więcej nie zdradzę bo sam niewiele więcej wiem, ale możecie szykować już swoje rysunki, prace, artworki itd.
___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 7 stycznia 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

ech, szkoda gadać...

jak nie wiesz o co chodzi to PO CO piszesz ploty?!?
jak baba z magla...
Po to :P Patrz niżej ;)

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Enleth



Dołączył: 20 sierpnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 7 stycznia 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

No cóż, jako osoba za galerię odpowiedzialna, mogę powiedzieć, jak z tym będzie. Mianowicie, w piątek (za 2 dni) zacznę pracę, do południa w sobotę skończę pewnie pierwszą, niedopracowaną wersję, a do niedzieli ją przetestuję i usunę większość błędów - wtedy będzie mi potrzeba pomocy Ixcesala, żebym mógł zrobić taką prostą, a efektywną rzecz jak umożliwienie publikacji obrazków osobom z grupy "Graficy". No i widzi mi się przechowywanie komentarzy jako zwykłych tematów w bazie forum, jeno w dziale ukrytym, żeby dostępne były tylko przez galerię - w każdym razie, używać toto będzie kawałka bebechów phpBB (raczej kopii, nie tego, co na forum działa) i najlepiej żeby też korzystało z bazy tej samej, co forum - w końcu po co robić jeszcze jedną tabelę, skoro już jest odpowiednia? Tylko same obrazki będą we własnej tabelce. Przy przeglądaniu galerii planuję podział na strony po 20 miniaturek (4 kolumny, każda max. po 100 pikseli czerokości). Kategorie mi się widzą tak, że każdy obrazek będzie mógł należeć do wielu z nich jednocześnie, np. rysunek przedstawiający wojsko atakujące fort, na tle pasma górskiego, ukaże się w działach "pejzaże", "zamki" i "wojna" (to przykłady, oczywiście) - znalezienie tego, co trzrba będzie wtedy dość łatwe.
Dyskusyjną kwestią są oceny - czy je wprowadzić? Słyszałem wiele głosów odradzających, wręcz zabraniających (ktoś nawet mi groził śmiercią :D) pozwolenia ogółowi na wystawianie ocen, więc pewnie ich nie będzie.
Jeśli o czymś ważnym zapomniałem, powiedzcie - dwa dni z hakiem na ważne decyzje jeszcze będą, bez problemu.

PS. Ixcesala przepraszam za ciągłe zawracanie głowy, ale bez tego się niestety nie obejdzie :)

___________
Jeśli chcesz żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 8 stycznia 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

ja mam nadzieję, że wrażenie swojskości tego opisu wynika z naszych wcześniejszych (duuużo wcześniejszych ;) ) ustaleń...

a Dżinna nie trza przepraszać ino wspierać! ;)

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 8 stycznia 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Kategorie mi się widzą tak, że każdy obrazek będzie mógł należeć do wielu z nich jednocześnie, np. rysunek przedstawiający wojsko atakujące fort, na tle pasma górskiego, ukaże się w działach "pejzaże", "zamki" i "wojna" (to przykłady, oczywiście) - znalezienie tego, co trzrba będzie wtedy dość łatwe.


A fe... nienawidzę rysować pod katgorie :P . Może poprostu dzielić tylko na poszczególnych autorów, zamiast na jakieś działy.

Cytat:

Dyskusyjną kwestią są oceny - czy je wprowadzić? Słyszałem wiele głosów odradzających, wręcz zabraniających (ktoś nawet mi groził śmiercią :D) pozwolenia ogółowi na wystawianie ocen, więc pewnie ich nie będzie.


Hehehe, nie wiem, czy to ja groziłam śmiercią, ale ocen nie chciałam. Ocenianie rysunków jest bardzo kłopotliwe.

Sposobu komentowania podanego przez Enletha nie rozumiem, ale to nie ja tu jestem od rozumienia :wink: . Najwyżej, jak coś pójdzie nie tak to będzie na Enletha :P . Zanim galeria się pojawi radziłabym zebrać od kilku grafików po kilka rysunków, żeby dział z mety był urozmaicony o kilka styli.

___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 8 stycznia 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

Darkena (cytat):
A fe... nienawidzę rysować pod katgorie :P . Może poprostu dzielić tylko na poszczególnych autorów, zamiast na jakieś działy.


kategorie nie są dla rysowników! :P
ale dla oglądaczy...:D

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Enleth



Dołączył: 20 sierpnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 8 stycznia 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

jOjO (cytat):

kategorie nie są dla rysowników! :P
ale dla oglądaczy...:D


Dokładnie, to polega na tym, że NAJPIERW rysujesz, a PÓŹNIEJ, przy publikacji, zastanawiasz się, gdzie wstawić (a jak nigdzie nie pasuje - to tworzysz nową kategorię).

Kwestią komentarzy to się przejmować nie musi nikt poza kilkoma osobami zaangażowanymi w kwestie techniczne, bo jakoś je zrobię nawet gdyby pomysł z doczepieniem do forum nie przeszedł....

___________
Jeśli chcesz żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 9 stycznia 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

a nawet dalej bym poszedł z tym uspokajaniem...
rysownik dodaje do Galerii obraz
ale nie musi określać kategorii!

tym w zasadzie może i powinien zajmować się qstosz!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Giater



Dołączył: 16 stycznia 2002
Posty: 164
Skąd: Milkburg

Wysłany: 9 stycznia 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

Panie Enleth, czy zna Pan Galerię w Bibliotece AW?
(http://akademia.heroes.net.pl/galeria/galeria.php)
Jeśli nie, to polecam tam zajrzeć. Jeśli tak, to może rzutować na Pana prace. Gdybym mógł służyć jakąś pomocą, podpowiedzią, to śmiało pytać proszę.
Tematem jestem zainteresowany, bo poniekąd z Biblioteką i Galeria, poprzez AW czuję się związany.
Zatem sugeruję nie wyważać niektórych już otwartych drzwi.

Dział „mapy”, który jest w Bibliotece AW, choć zawiera grafiki – docelowo widzę w Bibliotece Imperialnej i tam jest szykowany.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hwarang



Dołączył: 7 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Kraków

Wysłany: 10 marca 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

witam, w sprawie ocen grafiki - zly pomysl fakt, ale milo by bylo jesli dalo by sie na przyklad jakis wykrzyknik lub buzke dorzucic niektorym wrecz powalajacym na kolana rysunaczkom:) pozdrawiam
___________
..pewnym swojej wiedzy jest sie wtedy, kiedy sie wie malo, wraz z wiedza rosna watpliwosci..
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 10 marca 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

Cytat:
ale milo by bylo jesli dalo by sie na przyklad jakis wykrzyknik lub buzke dorzucic niektorym wrecz powalajacym na kolana rysunaczkom


Czy ja wiem....niby pomysł cos pomiędzy ocenianiem a nieocenianiem, ale meine kleine zdanie jest takie.....że chyba jednak tylko komentować... albo ewentualnie jakieś "klimatyczne" buziuchny ;).

___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Morgan



Dołączył: 7 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Kraków

Wysłany: 11 marca 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

Witam wszystkich!!! Wydaje mi sie ze jakas forma oceny przy galerii by sie przydala. Zmobilizowala by, nadsylajacych swoje prace grafikow, do wiekszego przylozenia sie w czasie tworzenia rysunków. Dzieki ocenianiu można by też zorientowac sie jak dana praca wypada na tle innych. Co daje obiektywną informacje autorowi jak jego praca sie prezentuje. Wreście można by też zrobic dodatkową kategorie, galerie na prace najlepsze albo wyróżniające sie w jakis sposób. Była by to forma nagrody dla najlepszych artystów, których prace budzą uznanie wśród oglądających. Pozdrawiam wszystkich. Narka. :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 11 marca 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

Oceny byłyby sporym problemem.....mam na uwadze głównie style rysunku, każdy rysownik ma swój styl ( no chyba, że ci z liceum, którego nazwy nie podam, co ich tak nauczyciel zmanierował, że rysują jedną kreską :D ).

Ponieważ style mogą być przeróżne, jednym się mogą podobać a drugim nie. I tu tkwi problem....gdyż styl obrazka, jego przesłanie, czy technikę obserwator może uznać za szpetną bez powodu i głębszej refleksji, całkowicie ich nie rozumiejąc.

Po drugie:

Oceny nie zawsze mogą motywować, bo są tacy obserwatorzy, co to zawsze sześć wystawią, nie przypatrując się obrazkowi, pisząc: rysujesz najpiękniej na świecie blablabla...a są też nadgorliwi: byłoby sześć, ale jedno piórko z ogona tego małego ptaszka w prawym górnym rogu jest nieco krzywo i sprzecznie ustawione z prawami fizyki, więc będzie trzy.

Kategoria z obrazkami najlepszych autorów też nie jest dobrym pomysłem, bo rysownicy niższych kategorii mogą łatwo się zniechęcić.

Poza tym.....

Jeśli oceny, to i tytuły.....ale ile obrazków trzebaby narysować na ten tytuł? 200? 300? Powiedzmy: jeden autor umieści na stronie około stu swoich prac, słabej jakości, właściwie tylko kontury, ale powiedzmy, że dobre technicznie, a drugi umieści ze trzy swoje prace, ale dopracowane w najdrobniejszych szczegółach.....i powiedzmy, że obrazki tego pierwszego są wysoko oceniane ze względu na estetykę, a tego drugiego .....no wiadomo, za dopracowanie. I mieliby ten sam tytuł? No coś tu zdeczko nie pasi.

Obrazki niełatwo oceniać.

Według mnie wystarczą tylko komentarze, nie trzeba ocen....jeden oceni swoje dzieło na wiele więcej, bo ma dla niego duże przesłanie i znaczenie, a jak ktoś mu przywali taką jedynką, to można się nawet załamać ;).

Imperium nie jest małe, a będzie nas jeszcze więcej, więc szanse, iż pracę ujrzy więcej niż 400 osób są bardzo możliwe, dlatego możliwe jest też załamanie ;).

Poza tym komuś może się bardzo podobać rysunek, ale widzi, że nie jest on wysoko oceniany i żeby nie wybiegać poza zakres ocen przyznawanych dziełu, czy bojąc się, aby nie zostać nawet wyśmianym zacznie sugerować się ocenami innych a nie pracą.

Albo weźmy np. Ururama Tururama ( przepraszam za przykład ): on nie lubi hybryd, a ja lubię rysować hybrydę smoka, bądź węża z motylem, no to wyjdzie na to, że od Ururama zawsze dostawałabym niższą notę, ponieważ rysuję to, za czym on nie przepada. Jest jeszcze kilka osób, którzy mają takie samo podejście. Tak więc odpada już bardzo wiele wartościowych, "eksperymentalnych" prac, które przedstawiają hybrydę dwóch gatunków, bo niektórych autorów może to zniechęcić ;).

Poza tym wiele jest osób oceniających, zupełnie nie znających się na grafice.

Jestem całkowicie przeciwna ocenom, komentarze zupełnie wystarczą.

___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 11 marca 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

być może kompromisem byłaby opcja pozwalająca autorowi grafiki na włączenie/wyłączenie oceniania...

jeden lubi być oceniany
a inny woli tego uniknąć

a teknitesów kerosu mamy zdolnych...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 11 marca 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

Może jestem wybredna, ale to rozwiązanie, niewiedzieć czemu, też mi się nie podoba :P.
___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Morgan



Dołączył: 7 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Kraków

Wysłany: 12 marca 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

Wpadł mi do głowy jescze jeden pomysł, można by organizować co jakis okres czasu np. raz na miesiąc, konkurs na najlepszy rysunek. Wtedy kazdy kto by chcial brac udział przesyłał by swoją prace i ona była by poddawana ocenie Ci co by nie chcieli wysyłali by prace normalnie do galerii.
W ten sposób istniała by galeria z pracami w której można by je tylko komentować. Oraz galeria w której znajdowały by się prace zgłoszone do konkursu przez autora, i na nie by sie głosowało. :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hwarang



Dołączył: 7 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Kraków

Wysłany: 12 marca 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

Hmm..konkurs...
W sumie nienajgorszy pomysl, tylko jak konkurs to musza byc nagrody!!!
:shock: :mrgreen: :wink: :lol:

___________
..pewnym swojej wiedzy jest sie wtedy, kiedy sie wie malo, wraz z wiedza rosna watpliwosci..
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 12 marca 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

Nagrodą mógłby być uścisk dłoni hetmana jOjO i 200 przysiadów ;).
___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 12 marca 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

Nagrodą będzie wieczna sława :) a resztę się zobaczy :)
___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Morgan



Dołączył: 7 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Kraków

Wysłany: 13 marca 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

Nagrodą będzie sama satysfakcja z otrzymania wiekszej liczby głosów od innych. To na początek w zupełności wystarczy. I sie zobaczy czy system się sprawdzi. :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 30 marca 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

Jak najbardziej jestem za konkursem, tylko, że jak na razie ani widu ani słychu tej galerii, albo jakoś mi uskoczyła :P.

Pozdro
Kosnik King, 19 Skryba Imperium Kinugów

(P.S. przepraszam, że tak późno na grafików wszedłęm, ale sporo pracy w linkownii miałem, teraz będzie lepiej, bo już czas w linkownii mam poukładany)

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 31 marca 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

To komu lub gdzie podsyłać obrazki :D ??(Głupie pytanie wiem)
___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 31 marca 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

Nie lubię się powtarzać tysiąc pięćset razy ale......
do mnie, Aerilien, lub Duo.

W którymś temacie już pisane było.

___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 1 kwietnia 2004     Arhiwum - Galeria Odpowiedz z cytatem

Przejżałem swoje pliczki z obrazkami :D... a troszku tego było.

niestety żeby pochwalić się obrazkiem od A do Z zrobionym przeze mnie potrzebuje skanera. a o to na razie nie łatwo. Chyba znowu będę musiał troszku grosza zainwestować (a miałem poszerzyć pamięć RAM :().

Pozdro
Kosnik King, 19 Skryba Imperium Kinugów

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.