Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-3 18:30:09
Autor Wiadomość
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 6 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):
a ja takie przeciwskazania widzę.


a z Twojej listy wynika, że to co sie (niektorym) smokom podoba, jest cacy
a inne be...

coz, nie wiem jak inni, ale ja sie chyba zaplacze...
ze Ci sie Jaskinia nie podoba...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 6 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

jOjO (cytat):
i niech wzbogacają! na zdrowie!
jeno że nie rozumiem tego trybu nakazowego w Twoich wypowiedziach
przeca nikt nikogo nie zmusi
ani do robienia strony o HoMM, ani do współpracy z Jaskinią
znów - jak kiedyś - mam wrażenie że mylisz swoje zachciewajki z rzeczywistością


Mam wrażenie, ze tak to raczej TY robisz. Właśnie tu jest argument. Owe strony, inne niż JB NIE WBOGACĄ świata HoMM jeżeli się połączą z JB - takie połączenie jest tylko stratą dla polskiego świata HoMM. Oczywiście, ze nikt ich do tego nie zmusi (poza tym chyba, wyraźnie pisałem, że 'WOLAŁBYM', więc jakoś nie widzę tam trybu rozkazującego). Wręcz przeciwnie - być może sami by chcieli (chcą?), ale jest to zdecydowanie strata, nie zysk, nawet jeżeli zyska i Jaskinia i inkorporowana strona.

Cytat:
i tak tez sobie to wyobrażam
wśród tego licznego grona drobnych stron pojawiają sie ciekawe, wartościowe opracowania
ja wole, dać im (a zwłaszcza fanom!) szanse i zaprosić do Jaskini (bo przeca ten kontakt z odbiorcą, niechby tylko bierny, jest głownym motorem dzialania!) a nie odczuwać żalu, że od kilku miesiecy widzialo to kilkadziesiat osob (bo realnie tak mozna tłumaczyć licznik wskazujący kilka tysiecy odwiedzin...)
co wazne, taka zmiana - włącznie sie do IJB - daje takiemu dopiero co rozwijajacemu sie autorowi, powazny bodziec do dalszych działan
a wegetacja na skraju ogladalnosci jeno zniecheca


Oby jednak nie zniechęcała. Tego życzę właśnie wszystkim autorom, aby się nie zniechęcali potęgą JB i próbowali realizować swoją własną wizję strony o HoMM. Być może (na pewno) będzie im trudniej, ale ostateczny rezultat może być znacznie lepszy, niż jakby od razu do Jaskini wstąpił.

Cytat:
ech, żartowniś z Ciebie ;)
życzyć osobom, które mają coś do przekazania fanom, by ich dziela oglądało grono qmpli i maniaków grzebania po necie
zamiast zdecydowanej większości miłośników HoMM (i nie tylko)
a może nie żartowniś? możeś Ty aż tak perfidnie okrutny?


"Okrutny"??? Okrutne to jest conajmniej odbieranie HoMM kolejnych stron. Jestem daleki od żartów. zdecydowanie lepiej by było, aby taka strona, która teraz jest 'na skraju oglądalności' próbowała dalej się rozwinąć - efektem tego moze być to, czym jest (BYŁA) Twierdza Smoka. Natomiast jeżeli strona teraz zostanie przejęta, to na pewno takiego efektu nie będzie. Ten potencjalny autor może jedynie wtedy dopełnić to, co jest w Jaskini - ale nie stworzy nic alternatywnego, żadnego nowego punktu widzenia. Na krótką metę Hetmanie - rzeczywiście dajesz szansę, aby pokazać twóczość takich autorów szerszej publice (pomińmy fakt zwiększania potęgi JB)... ale na dłuższą metę... na dłuższą metę nikt z tego nie ma korzyści... jaskinia się przez to nie wzbogaca, a ci autorzy giną w tłumie. Czy bardzo dużym nietaktem będzie w tym miejscu ponowne przypomnienie hrpl ?

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 6 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

jOjO (cytat):
Acid Dragon (cytat):
a ja takie przeciwskazania widzę.


a z Twojej listy wynika, że to co sie (niektorym) smokom podoba, jest cacy
a inne be...

coz, nie wiem jak inni, ale ja sie chyba zaplacze...
ze Ci sie Jaskinia nie podoba...


to jest nadinterpretacja. Po pierwsze ja jakoś takiego związku wynikowego nie widzę. Mówiłem, że niektórzy mogą mieć inne zdanie na temat tego, co jest ważniejsze.

A co do tego sarkazmu o zapłakaniu się, że mi się jaskinia nie podoba - to część prawdy. Jeśli by mi się w całości podobała, to bym siedział tu i tylko tu. Jednak niektóre decyzje (w większości Twoje), gradacja ważności wielu spraw w HoMM, a nawet ten paskudny brązowy kolor mi po prostu nie odpowiadają. A kiedy próbowałem wpłynąć na jej kształt, tak aby była wg mnie lepsza i to nie tylko dla mnie, to zostałem pouczony (być moze słusznie), że to tylko moje zachcianki.

Wydaję mi się, że za to nie możesz mnie winić. jednak gwarantuję Ci, że takich osób jak ja jest więcej. Dlatego m.in. nie chcę, aby z polskich stron o HoMM została tylko Jaskinia.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):
Czy bardzo dużym nietaktem będzie w tym miejscu ponowne przypomnienie hrpl ?

nie, bo to jedna z nielicznych spraw którem w IJB przeprowadził nie tak jakem kciał
i do dziś nie jest zakończona
i do dziś mam poważne wyrzuty, że nie udało sie tak jak kciałem i kce nadal by to zostało dokonczone

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Sam pogląd Acid Dragoina rozumiem - nie możliwe jest, by w Jaskini były np. dwa działy H5 pokazujące grę z różnych perspektyw, ale często efekt pracy zespołowej jest dużo lepszy niż suma efektów prac jednostek (ostatnio na ekonomii miałem ;) ), poza tym:
Acid Dragon (cytat):
zdecydowanie lepiej by było, aby taka strona, która teraz jest 'na skraju oglądalności' próbowała dalej się rozwinąć - efektem tego moze być to, czym jest (BYŁA) Twierdza Smoka.

jak byś skomentował upadek Twierdzy Smoka ? Jak kilka "muzealnych" stron po prostu przestaje być aktualizowana albo nawet znika z Netu, bo jest na serwerze, gdzie wymagana jest pewna oglądalność. Nie chcę na ten temat się rozwijać, bo zahaczam o sprawy osobiste, ale... Czy w tym wypadku połaczenie nie nalezy odczytac jako zysk ?
A kolor brązowy nie tylko Tobie się nie podoba. Jak widać w tym temacie osoby zarówno z Jaskini jak i z Twierdzy mają pomysły na zmiany. Czy nie łatwiej będzie je teraz wprowadzić, gdy będzie więcej rąk do pracy ?

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

@lan (cytat):
nie możliwe jest, by w Jaskini były np. dwa działy H5 pokazujące grę z różnych perspektyw


a to czemu?
probowal ftos?

raczej jest tak, ze malo chetnych do starannej i zupelnej analizy

ale gadaczy to nigdzie nie brak...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Cytat:
jak byś skomentował upadek Twierdzy Smoka ?


A był to upadek? Aż tak źle?

Cytat:
Jak kilka "muzealnych" stron po prostu przestaje być aktualizowana albo nawet znika z Netu, bo jest na serwerze, gdzie wymagana jest pewna oglądalność. Nie chcę na ten temat się rozwijać, bo zahaczam o sprawy osobiste, ale... Czy w tym wypadku połaczenie nie nalezy odczytac jako zysk ?


Jeżeli strona miałaby upaść - owszem, masz rację. Jeżeli jednak mogłaby dalej istnieć, rozwijać się - to taka sytuacja jest lepsza niż inkorporacja. Perspektywa upadku strony jest ostatecznością - wtedy rzeczywiście trzeba się ratować. Mam jednak nadzieję, że nie tak było w przypadku TS.

Cytat:
A kolor brązowy nie tylko Tobie się nie podoba. Jak widać w tym temacie osoby zarówno z Jaskini jak i z Twierdzy mają pomysły na zmiany. Czy nie łatwiej będzie je teraz wprowadzić, gdy będzie więcej rąk do pracy ?


Taa... spróbuj.. ja zwątpiłem, żeby można było wpłynąć na zmianę kształtu Jaskini. Rozwijać - owszem.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ann



Dołączył: 15 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Ci^&%$ce

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

...dziewczyny lubia brąz....

tra la la la la la


huh - powoli z tematu połączenia przechodzimy na tematy kolorystyczne, jak widzę? :)

Prosze o podanie linka do forum, które jest piekne - ja osobiście nie spotkałam. Albo inaczej - kopiować przeca nie będziemy - jak ktoś uważa kolory za przeszkodę w czytaniu postów, to niech się zmobilizuje, wymysli nowa szate graficzną i wysle to gdzie trzeba do oceny - krytykować, że "nieładne" to każdy gupi umi.

O połączeniu miałam pisać - heh - ja się ciesze - w Jaskini jest tyle do roboty, że się nowi ludzie i nowe spojrzenie przyda - jakoś chyba nie narzekasz @lanie na brak porozumienia i rozdźwięki przy omawianiu wszelkich spraw?

I jeszcze jedno - przeca to było dobrowolne i uzgodniane z obu stron - pomyślałby kto nie w temacie, że tu jakis gwałt poczynion został. Huh - nikt nikomu nie nakaże co ma ze swoimi "dziećmi" robić - jego to sprawa i jego zmartwienie - dlatego nie rozumiem aż tylu emocji.

___________
Ludzie myślą czasem jak zabić czas, a to czas ich zabija.
Alfons Allais
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Ann (cytat):
nie rozumiem aż tylu emocji.


ale zwaz, droga Ann, czyjez to emocje tu az tryskajo...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

:D:D:D:D
Słuchajcie.... piszecie o wprowadzaniu zmian itp.... A utworzył ktoś temacik co o tym sądzą zwykli zjadacze chleba?? Nie chce otwierać tematu, bo jeszcze mało zwiedziłem, i możliwe, że już jest, ale powinniśmy dać chyba osobom szanse wypowiedzenia się.

"Czas na zmiany w JB. Co Ty byś zmienił??"

Taki temat chyba byłby dobry :D:D

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Manticore



Dołączył: 26 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Północne Pustkowia :)

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Mnie osobi?cie po??czenie stron smuci, gdy? zarejstrowany by?em na obu i TS stanowi?a pewn? odskoczni? od klimatu panuj?cego na JB. Twierdz? ceni?em mi?dzy innymi za podfora dotycz?ce inych gier ( takie jak Baldur's Gate, Diablo etc. ) - na JB równie? istnieje co? takiego, ale w znacznie mniejszym zakresie i na ZNACZNIE nizszym poziomie.

Przede wszystkim brakowa? b?dzie mi swoistej demokracji jak? si? odczuwa?o na TS...je?li wi?kszo?? u?ytkowników chcia?a wprowadzi? jak?? zmian? - @lan wdra?a? j? w ?ycie, powtarzaj?c przy tym, ?e forum jest dla nas :). Natomiast pami?tam dobrze jak powiedzia?e? jOjO, ?e na JB panuje Imperator i póki jeste? hetmanem demokracji nie b?dzie ( by? mo?e uj??e? to w innych s?owach, ale znaczenie takie samo ). Równie? nie odpowiada mi layout forum ( jest ma?o czytelny i przejrzysty )....na TS by?a mo?liwo?? zmiany na inny - ka?dy wybiera? sobie taki, jaki mu odpowiada?.

Podsumowuj?c - jestem ?ywym dowodem na to, ?e Acid ma racj? :D. JB mi nie wystarcza, potrzebne s? inne strony herosowe, które prezentuj? inny styl, klimat, otoczk? i wogle :P. Po prostu w pewnych sferach JB jest niereformowalne ( chyba ?e si? myl? ) , dlatego powinny by? konkurencyjne strony ( jak TS :mrgreen: ), oferuj?ce dodatkowe "atrakcje", których JB nie ma i nigdy nie b?dzie mia?a.


Pozdrawiam :)
Manticore

___________
Heroes of Might and Magic 4.....there is no curse in elvish, entish or the tongues of man for this treachery !!!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zibiszek



Dołączył: 20 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Legnica

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Ja również byłem "na nie", jeśli chodzi o połączenie stron ( a głównie forów dyskusyjnych). Porządek panujący w TS bardziej mi odpowiadał, niż wszechobecny chaos panujący tutaj. Jeśli dodać do tego beznadziejne awatary, odgórnie ustalane przez adminów i liczne posty o niczymy (w TS moderatorzy działali ;) ) wychodzi obraz nędznego, ale dużego forum, które wchłoneło mniejsze i dużo lepsze ;( . Nie wiem dlaczego połączono strony, ale fora mogły byc zostawione w spokoju.
___________
"Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hexe



Dołączył: 14 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław / Bielsko

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Witam,

Zibiszek (cytat):
Jeśli dodać do tego beznadziejne awatary, odgórnie ustalane przez adminów i liczne posty o niczymy (w TS moderatorzy działali ;) ) wychodzi obraz nędznego, ale dużego forum, które wchłoneło mniejsze i dużo lepsze ;( .


Czy tutaj właśnie widać niedoinformowanie, czy to ja o czymś nie wiem? O ile mi wiadomo, każdy sobie sam wybiera avatara, admini są od tego, by kontrolować ewentualne powtórzenia.
Jeżeli uważasz, że avy są beznadziejne, to miej pretensje tylko i wyłącznie do osobistych gustów ich posiadaczy.

Posty o niczym? Gdzie? A u nas moderatorów nie ma? Czy znowu mi się tylko wydaje?

I nie mów, proszę, że Forum nasze jest nędzne. Wcale tak nie uważam, ale zdanie Twoje szanuję. Tylko dlaczego od razu używasz tak ostrych określeń? Nędzne? PAsowałoby, gdyby się nie rozwijało, wątków byłoby mało, o niskim poziomie... Czy naprawdę uważasz, że takie jest nasze Forum?

Pozdrawiam,
Hexe

___________
Earth is full. Go home.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Pfff - moją opinię na temat połączenia stron znają chyba wszyscy którzy zaistnieli na forum TS dłużej niż tydzień... Ja byłem "na nie", a w tej chwili jestem pośrodku.

Najbardziej to mnie chyba zraża cały wygląd tego forum - i nie mówię tu o szacie graficznej, bo ta jest akurat wporzo, ale o ogólnym podziale na podfora. Bez obrazy, ale większego bajzlu to ja nie widziałem :P I nie chodzi tu o żadne bambolenie o niczym, posty dwuznakowe itp., ale o ilość tych podfor... Na przykład - na trzech podforach (już nie pamiętam nazw) jest po jednym temacie... Nie lepiej przenieść te tematy gdzie indziej? Bo tak może się wydawać, że admini próbują na siłę zapchać forum.

___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Cały czas bacznie przyglądałem się tej dyskusji i chyba czas zabrać głos.

Po pierwsze: Kwestia inkorporacji.

Swego czasu byłem zwolennikiem łaczenia się małych herosowych stronek w większe grupy. Głównym powodem było szersze grono, z którym mozna było na te czy na tamte tematy porozmawiać.

Z drugiej jednak strony podzielam w znacznym stopniu pogląd Acid'a, ze większa liczba herosowych stronek to większe urozmaicenie, inne spojrzenie na te czy inną kwestię.

Po drugie: Kwestia Forum
Aktywnie uczestniczyłem w dyskusjach na obu forach, czasem niektóre wypowiedzi dublowałem. Jednak oba fora znacznie rózniły się od siebie dlatego nie bardzo byłem za tym aby łaczyć strony... ale stało się i trzeba działać dalej.
Trochę szkoda mi tych fajnych tematów (nie zwiazanych bezposrednio z tematyką HOMM) w jakich mozna było zabierać głos. Cechował je wysoki poziom. Oczywiscie mozna założyć je od nowa choć zapewne nie wszystkim przypadłaby dyskusja na temat praw autorskich i piractwa.
Tak jak Manticore, ja również żałuję, ze zniknęły wypracowane przez ostatnie pół roku tematy związane z takimi grami jak Baldurs Gate czy Icewind Dale. Dyskusje na te tematy pomogły mi w zmaganiach w świecie Forgotten Realms. (Jeżeli zostało jeszcze jakies archiwum to byłbym wdzięczny gdyby się pojawiło).
Na dzień dzisiejszy sprawa poradników (Solucji) do tych gier (zwłaszcza do IWD-2) przedstawia się tragicznie. Jednyna godna uwagi solujcja została w bezczelny sposób skomercjalizowana i korzystanie z niej możliwe jest jedynie za opłatą. (ale jak zwykle schodze z tematu)

Kwestia trzecia: Rzekomy bałagan na forum.

Według mnie jest to myślenie błędne. Faktem jest, ze strona jest niezwykle rozbudowana ale to świadczy, ze Imperium rzeczywiście zasługuje na swoje miano.
W każdym bądź razie odnalezienie się w tym wszystkim dla każdego z osobna jest kwestią czasu. To tak jakby włączyć nową grę i uczyć się jej zasad od początku.

Panowie! Stwórzcie jakiegoś tutoriala dla nowych członków społeczności. :lol:

Kwestia czwarta: Korzyści.

Patrząc na każdą ze stron z osobna mozna było odnieść wrażenie jakoby rózniły się od siebie pewnym charakterystycznym elementem. JB w znacznej części skupiała fanów trzeciej części gry (zdecydowana większosć), natomiast TS bazowała przede wszystkim na części czwartej. Teraz poprzez scalenie obie strony uzupełnią się wzajemnie (taką mam nadzieję).

Jakie wizje na przyszłość? W jakim kierunku powinna pójść strona?
Przede wszystkim środek ciężkości nadal powinien spoczywać na HOMM. Jednak miło by było gdyby powstał specjalny dział o innych grach (strategie w realiach fantasy i podobne) informujący nie tylko o nowościach ale również o tym co juz było w co warto zagrać etc.

Na koniec nawiażę do kolorystytki strony i forum. Jest dobrze! Ciemne kolory nie męczą wzroku. Czytanie czegoś na białym tle przez dłuzszy czas przynajmniej w moim przypadku sprawiają, ze mam oczy jak wampir.[/code]
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zibiszek



Dołączył: 20 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Legnica

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Faramir (cytat):

(..) widzisz Jaskinię, jako wielkie, spamerskie Forum, na którym pisze się o niczym?


Napisałem, podobnie jak Ghost, że panuje tutaj chaos. Przez niemal półtora roku byłem urzytkowinkiem TS i przesiadka z panującego tam porządku jest trudna. Przeglądając posty w Jaskini wielokrotnie natrafiałem zarówno na konstruktywne wypowiedzi, jak i na głupie jednozdaniowe odpowiedzi. Niestety to one obniżają wizerunek forum. Również przeszkadza, co pisał wcześniej Ghost, zbyt duża liczba tematów. Pragnę zaznaczyć, że nie uważam ani nie uważałem IJB za forum spamerów. Co do awatarów, przyznaję się do pomyłki.

PS. Dziękuję za życzliwe przyjęcie, pomimo 'ostrego' posta powyżej.

___________
"Nie ma tego złego co by na dobre nie wyszło"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Zibiszku!!

Nie powiedziałem, że panuje tu chaos - powiedziałem, że wszystko jest nazbyt posegregowane, co czyni forum mało przejrzystym. I nie mówiłem, że jest za dużo tematów - chodziło o to, że nie ma sensu robić forum na jeden temat...

___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lobo



Dołączył: 18 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: i po co?

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Ghost (cytat):
chodziło o to, że nie ma sensu robić forum na jeden temat...


A gdzie ty tu widzisz takie forum?? A poza tym bez podfor to dopiero byłby chaos...

___________
Tak dryfuje nam życie,
po omacku, we mgle...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Ghost (cytat):
powiedziałem, że wszystko jest nazbyt posegregowane, co czyni forum mało przejrzystym. I nie mówiłem, że jest za dużo tematów - chodziło o to, że nie ma sensu robić forum na jeden temat...


Ja na forum TS nie byłem, więc nie wiem jak jest tam, ale powiem tak:

Postuję sobie na forum IJB tak odkąd była pierwsza synchronizacja forum z bazą Osady, to będzie, lekko licząć, 10 miesięcy.
Zdążyłem się więc jush przyzwyczaić, ale uważam, ze siła tego foum drzemie właśnie w posegregowaniu wszystkiego.
Dzięki temu wiem, gdzie co można pisać, gdzie czego szukać, a i moderatorzy w paradę sobie nie wchodzą.
Ponadto nowi userzy szybko mogą wyczaić co gdzie jest, z czym gdzie się zgłaszać- Ja uważam to za plus.

Inna sprawa, że osoba pierwszy raz przybyła do IJB, dostaje oczopląsu ("Osada- tyle tego tam jest" - nie raz to słyszałem [ciekawe co będzie jak podłączą Stolicę :P]), ale jush po chwili można się przyzwyczaić.

A tak zupełnie z innej beczki- Wasze posty (te 2-3 poprzednie) nie przypadły mi do gustu z jednego, podstawowego powodu- Ja lubię krytykę, ALE- koństrunktywną, czyli mówisz, co jest nie tak, co Ci się nie podoba, ale podajesz propozycję zmian, jesteście teraz mieszkańcami IJB, też macie wpływ na kierunek rozwoju wortalu, jak macie jakieś pomysły, to zawsze możecie o nich powiedzieć. Ostre słow krytyki, bez propozycji alternatywy są dla Mnie niczym, takie coś do Mnie nie trafia.
Od razu mówię, że nie mam zamiaru załątwiać sobie wrogów, to taka moja, mała uwaga ;)

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Lobo (cytat):
A gdzie ty tu widzisz takie forum?? A poza tym bez podfor to dopiero byłby chaos...


Ja widzę wszystko, śmiertelnicy! He, he, he :mrgreen:

Albo mi się przywidziało albo takie istnieje - ale faktem jest, że niektóre podfora mają mało tematów (baardzo mało) i wyglądają na wepchnięte na siłę. Przynajmniej MNIE tak wyglądają...

___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lobo



Dołączył: 18 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: i po co?

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Wolisz żeby wszystko było w dwóch, trzech forach? Jakos sobie tego nie wyobrażam.Przynajmniej wszystko jest ładnie posortowane i (w miare)łatwo wszystko znaleść.

A tematów dużo bo i jaskiniowców dużo, jest nas w końcu ponad 700!

___________
Tak dryfuje nam życie,
po omacku, we mgle...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Czy ja tak powiedziałem? Mówiłem, że nie ma sensu robić podfor, na których jest 5-10 tematów - nie lepiej zlikwidować jedno, gdzie jest mało topiców i przenieść posty na inne podforum o podobnej tematyce?
___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Widzę, żę tu dyskusja na całego...

Powiem tak. Gdyby dalej istniała TS to anwet bym tu nie zaglądał. Tam po prostu mi się bardziej podobało. Ale skoro się połączono to przeszłęm do JB. (Gdzieś muszę być :D) Fakt na pierwszy rzut oka jest tutaj bałągan, ale szybko można się w tym połapać. Trzeba trochę przysiedzieć, ale nie jest to niemożliwe.

Jak na razie czuje się tutaj dobrze, może nie tak jak w TS, ale dobrze. Widzę przyszłość i wiem, że się zaniedługo całkowicie przekonam do JB.

"Co było a nie jest. Nie piszę się w rejestr" - A. Sapkowski

Twierdzy Smoka już nie ma. Więc trzeba iść dalej. Jest Jasnikinia Behemota, gdzie są ślady TS oraz ludzie z TS.

Lepsze to niż nic :D.

Pozdro
Kosnik King, 19 Skryba Imperium Kinugów

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Mr_Rabbit (cytat):
Twierdzy Smoka już nie ma. Więc trzeba iść dalej. Jest Jasnikinia Behemota, gdzie są ślady TS oraz ludzie z TS.


O, wypraszam sobie! TS nadal istnieje, nie ma tylko forum. Jak nie wierzysz - to luknij na www.heroes.of.pl

___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 7 marca 2004     Połączenie JB z TS Odpowiedz z cytatem

Ghost (cytat):
Mr_Rabbit (cytat):
Twierdzy Smoka już nie ma. Więc trzeba iść dalej. Jest Jasnikinia Behemota, gdzie są ślady TS oraz ludzie z TS.


O, wypraszam sobie! TS nadal istnieje, nie ma tylko forum. Jak nie wierzysz - to luknij na www.heroes.of.pl


Tak wiem, że to jeszcze istnieje. Nie miałęm na myśli, że jużcałkowicie nie ma :].... hmmm jeżeli zostałem źle zrozumiany to sorki.

Swoją drogą pytanie do @lan'a. Reszta też przechodzi do JB... czy może jednak coś zostanie z TS?? Jak dokładnie wygląda to połączenie. I najważniejsze czy dałoby się przenieść niektóe tematy z TS????

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.