Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-2 8:43:02
Autor Wiadomość
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 18 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Cytat:
3. Gremliny (to nie żart - kto gra na losowych mapach o dużej sile jednostek neutralnych i przypadkowo ma w armii Cyrę wie o czym mówię, he, he...),


Wiem, wiem...Chodzi o to, że Cyra jest moim ulubionym bohaterem :lol: Dokładniej Cyra ma dyplomacje i przyłącza setki gremlinów...Eee...tam...słaby jesteś:raz grałem Cyrą na dużo stworków na mapie i...było wataha zielone smoki i przypadkowo mi sie przyłączyły.

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 18 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Gollum (cytat):

mówicie, iż cerber to najlepsza jednostka 3 poziomu ?? nie zgodze się !! moim zdaniem to elfy, np. zanim dojdą jednostki wroga to zostaną wystrzelane :wink:

Ale tak jest, elfy nie zdążą wystrzelać cerberów, a te z blokadą kontrataku szybko wykończą słabe w statystykach elfy :P

Cytat:
Haav Gyr-Twoja metoda testów jest bez sensu. Zobacz mag, elf czy inna jednostka strzelająca to nie ma co robić testów typu mag-krzyżowiec bo krzyżowiec podejdzie i zabije maga :wink: A już w prawdziwiej walce to mag jest przydatny, bo strzeli z dystansu piorunem :mrgreen: w krzyżowca i buuum! NIE MOŻNA ROBIĆ TESTÓW ŁUCZNIK: MIECZNIK !

:shock: :lol: :lol: A to dobre, jak nie można???? Więc jak chcesz porównywać jednostki??????Po co wogóle cała ta zabawa??? Skoro nie ma jak udowodnić która jest lepsza, skoro jest zabronione testowanie ich umiejętności na polu walki.
Przykro mi to stwierdzić, ale bez sensu to jest twoja opinia........

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Roodeck



Dołączył: 19 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Starachowice

Wysłany: 19 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

1.Archanioły.
2.Czarne smoki(+ armaggedon :D ).
3.Alpy.
4.Szare elfy.
5.Arcymagowie.
Co do porównywania bezpośredniego jednostek dystansowych i walczących wręcz to rzeczywiście jest to bez sensu poniewaz łucznicy zwykle nie sa samotni i bezpośrednio walcza inne jednostki a łuki stanowią wsparcie(niekiedy bardzo duże).

___________
Visca el Barça!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Roodeck



Dołączył: 19 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Starachowice

Wysłany: 19 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):
Trzymajcie mnie :lol: :lol:
Jak to łucznicy nie są samotni???????????????????
Jak grasz 10 łucznikami(elfy) przeciwko 10 grfom, to przecież nie masz żadnej innej jednostki :!:
Mówimy o najlepszych jednostkach, a jedyne co można zrobić obiektywnie to porównać je za pomocą testów.
Rozumując tak jak wy to nie można porównywać także innych jednostek, jak Archanioł i Tytan, bo przecież tytan strzela :lol: :lol: , a archanioł lata :shock: niesamowite :lol:

LUDZIE o czym wy mówicie :?: zastanówcie się 10 razy zanim napiszecie takie rzeczy :!:

Zastanowiłem się i nie znalazłem błędu w moim rozumowaniu zwłaszcza że tamat brzmi "ulubione jednostki",a więc w tym wypadku nalezy porównywać ogólną użyteczność jednostki w dużych bitwach a nie w jakiś pojedynkach sam na sam.Najjaskrawszym przykładem jest dżin z H4,bez wsparcia jest on bardzo słaby ale w bitwach w ktorych jest więcej jednostek jest niesamowicie dobry.

___________
Visca el Barça!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 19 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Masz rację.Cerber w walce jeden na jeden wygrywa z Szarym Elfem.
Ale patrz:

Bohater, bez umiejętności drugorzędnych, jednostki: 100 Szare elfy

Bohater, bez umiejętności drugorzędnych, jednostki: 100 Cerber

Walka jeden na jeden

System: AutoWalka

Walka

Kod:
Szare Elfy zadają 451 punktów uszkodzeń. 18, Cerber, ginie.
Szare Elfy zadają 418 punktów uszkodzeń. 16, Cerber, ginie.
Cerbery zadają 263 punktów uszkodzeń. 17, Szare Elfy, ginie.
Szare Elfy zadają 163 punktów uszkodzeń. 7, Cerber, ginie.
Cerbery zadają 267 punktów uszkodzeń. 17, Szare Elfy, ginie.
Cerbery zadają 295 punktów uszkodzeń. 20, Szare Elfy, ginie.
Szare Elfy zadają 106 punktów uszkodzeń. 4, Cerber, ginie.
Cerbery zadają 226 punktów uszkodzeń. 15, Szare Elfy, ginie.
Cerbery zadają 247 punktów uszkodzeń. 16, Szare Elfy, ginie
Szare Elfy zadają 57 punktów uszkodzeń. 1, Cerber, ginie.
Cerbery zadają 215 punktów uszkodzeń. 15, Szare Elfy, ginie.


Cerbery zwyciężyły :D

Ale, patrz. teraz mam ja udowodnienie, że Szare Elfy są lepsze:


Bohater, bez umiejętności drugorzędnych, jednostki: 100 Szare elfy, 50 Krzyżowiec

Bohater, bez umiejętności drugorzędnych, jednostki: 100 Cerber, 50 Krzyżowiec

Nie chce mi się pisać walki, ale szare elfy i krzyżowcy wygrały...Wiedziałem, bo Szare Elfy to najlepsza jednostka 3 poziomu...W WALCE NIE BYŁO SZCZĘŚCIA ANI NIC !.Tak, więc widzisz niedowiarku Haav Gyr :P Szare Elfy przegrywają jeden na jeden, ale zwyciężają w grupie. :D I co nadal trzymasz się swojego zdania??

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 19 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Rzadko tu zaglądam, ale jednak zdarzył się ten cud i zawitałem do "Komnaty weteranów". Niby nie miałem tu nic pisać, a tylko poczytać, ale jak zobaczyłem jedną wypowiedź, to krew się we mnie zagotowała.

Haav Gyr (cytat):
Poziom 5:
Potężna Gorgona i Ptak gromu
Reszta słaba


No nieee... czy nikt nie zauważył, że najsilniejszą jednostką 5 - go poziomu jest Minotaur królewski? Jest z ataku i obrony nimal tak dobry, jak Chimera (z tego samego miasta ofhorse) i do tego dość szybki. Wiem, że zaraz się na mnie rzucicie, ale Ptak gromu, mimo że naprawdę silny, zbyt łatwo ginie (a przecież ma aż 60 życia), a jego walory ofensywne są wynikiem rozwoju bohatera, w ktorego to zwykle ta jednostka się znajduje. Jak mamy Barbarzyńcę z 30 ataku, to nawet Chłopi są zabójcze. Z piątego poziomu moim faworytem jest Minotaur krolewski, następnie Wielka gorgona, a dopiero wtedy Ptak gromu. Teraz tylko czekam na salwę burtową.

A skoro już przy tym jesteśmy, to moj top five wygląda tak:

1. Władcy mroku - a czepiajcie się tego tłuaczenia. Ja i tak wiem, że świetnie to brzmi. A że w orginalnej wersji było (o ile pamiętam - już od bardzo dawna nie grałem w angielską wersję) Dread knight, to już mnie nie obchodzi.

2. Czarodzieje - W 'Pogromcy smokow' byli jednym z najsilniejszych argumentów. I do tego fajnie wyglądają. Ich możliwości rzucania zaklęć są naprawdę genialne. Mam tylko zastrzeżenia do ich sposobu atakowania wręcz (nożem...).

3. Tytani - potężni. Koszty - kosmiczne. Ale skuteczność w walce - ekstramalna.

4. Dżinny - mocno leją i do tego szybkie. Właściwie zawsze (grając Fortecą) brałem bohatera Thane (specjalność: Dżinny). Mają wspaniałą animację poruszania się. Szkoda tylko, że takie słabe z obrony...

5. Wysokie elfy - świetnie wyglądają, świetnie strzelają, świetnie zabijają.

Mam jeszcze więcej ulubionych jednostek, m.in. Krzyżowcy, Diabły, Arcylisze, Feniksy, Magowie, Golemy, Gryfy i wiele, wiele więcej. Ale jak to w życiu - trzeba wybierać :D.

Pozdrawiam.

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 19 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Konqer (cytat):

No nieee... czy nikt nie zauważył, że najsilniejszą jednostką 5 - go poziomu jest Minotaur królewski?


Wiem, wiem...ale mi się wydaje, że to jest tak:
Najsilniejsza jednostka 5 poziomu- Minotaur Królewski i Gorgona
Najsilniejsza jednostka 5 poziomu na drugie miejsce- Ptak Gromu

Jednak chyba najlepsza jednostka to Gorgona...Wiesz, jakoś nie mam zaufania co do Minotaura :lol:

Cytat:
a czepiajcie się tego tłuaczenia. Ja i tak wiem, że świetnie to brzmi. A że w orginalnej wersji było (o ile pamiętam - już od bardzo dawna nie grałem w angielską wersję) Dread knight, to już mnie nie obchodzi.


No, tak...U mnie jest też Władca mroku i tego się trzymam, a angielskiej wersji nie mam. Np. nigdy nie spotkałem się z takim tłumaczeniem jak Władca Strachu :shock:

Pozdrawiam

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 19 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Rudon (cytat):

Zastanowiłem się i nie znalazłem błędu w moim rozumowaniu zwłaszcza że tamat brzmi "ulubione jednostki",a więc w tym wypadku nalezy porównywać ogólną użyteczność jednostki w dużych bitwach a nie w jakiś pojedynkach sam na sam.Najjaskrawszym przykładem jest dżin z H4,bez wsparcia jest on bardzo słaby ale w bitwach w ktorych jest więcej jednostek jest niesamowicie dobry.

Znów nie czytacie postów, ja podawalem przykłady najsilniejszych jednostek, bo niektórzy z was w komentarzach do ulubionych jednostek używali argumentów że są najlepsze, ja tylko udowadniam że się mylą.
Owszem temat jes o ulubionych, ale to niektórzy z was w argumentacji mówią że są najlesze. :P

Gollum, znów się mylisz i nie rozmiesz tematu, nie maożesz porównywać jednostek używając dodatkowych jednostek z innych poziomów. Jeśli mówię o tym że Cerber jest najlepszy, to nie możesz go konfrontować z Krzyżowcem, to nonsens.
I nie podawaj wyników z autowalki, bo inteligencja komutera nie pozawla na wykorzystanie wszystkich taktycznych zdolności jednostek.
Po prostu nadal nie wiesz czym jest test jednostek i tyle.........
Cytat:
No nieee... czy nikt nie zauważył, że najsilniejszą jednostką 5 - go poziomu jest Minotaur królewski? Jest z ataku i obrony nimal tak dobry, jak Chimera (z tego samego miasta ofhorse) i do tego dość szybki

O następny mądrzejszy od statystyk i testów się znalazł.......
Brak słów :?

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Roodeck



Dołączył: 19 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Starachowice

Wysłany: 20 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):

Gollum, znów się mylisz i nie rozmiesz tematu, nie maożesz porównywać jednostek używając dodatkowych jednostek z innych poziomów. Jeśli mówię o tym że Cerber jest najlepszy, to nie możesz go konfrontować z Krzyżowcem, to nonsens.
I nie podawaj wyników z autowalki, bo inteligencja komutera nie pozawla na wykorzystanie wszystkich taktycznych zdolności jednostek.
Po prostu nadal nie wiesz czym jest test jednostek i tyle.........

Proponuje żeby Haav Gyr zagrał z Gollumem tak aby obie strony miały identyczne armie(najlepiej wszystkie 7 slotów) a jedyną różnicą była obecność elfów lub cerberów.To byłby chyba najbardziej obiektywny test.
PS.To tak jak w piłce nożnej, musi grać cała druzyna aby zawodnik mogł pokazać swoje umiejętności(w końcu H3 jest raczej "gra zespołowa" a nie jakiś boks).

___________
Visca el Barça!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 20 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Dobra, ludzie dajcie sobie spokój. Temat jest o ulubionych jednostkach :lol: Więc, trzymajmy się rozkładu jazdy :lol:

Pozdrawiam

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 20 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Rudon (cytat):

Proponuje żeby Haav Gyr zagrał z Gollumem tak aby obie strony miały identyczne armie(najlepiej wszystkie 7 slotów) a jedyną różnicą była obecność elfów lub cerberów.To byłby chyba najbardziej obiektywny test.
PS.To tak jak w piłce nożnej, musi grać cała druzyna aby zawodnik mogł pokazać swoje umiejętności(w końcu H3 jest raczej "gra zespołowa" a nie jakiś boks).

Nie musze z nikim grać, niech Gollum sam sprawdzi(jeżeli jescze tego nie zrobił)
Wszytko zaczeło się od komentarza że elfy są lepsze od cerberów, ja tylko udowadniam że tak nie jest. I tyle.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dagon



Dołączył: 24 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Z lasu

Wysłany: 21 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Cytat:
No nieee... czy nikt nie zauważył, że najsilniejszą jednostką 5 - go poziomu jest Minotaur królewski? Jest z ataku i obrony nimal tak dobry, jak Chimera (z tego samego miasta ofhorse) i do tego dość szybki.



W pełni się zgadzam Minotaur królewski jest wyśmienity nawet wtedy gdy walczy z jednostakami 6-go poziomu. Wielkie obrażenia pozwalają mu bez pproblemu rozprawić się z ognistymi ptakami. Oczywiście ptaki również nie są słabe (I do tego latają) ale z Minotałrami Królewskim nie mają szans


Co do najśilniejszej jednostki 6-go poziomu to z całą pewnością stwierdzam, że są to Władcy Mroku. Ulepszeni są niemal tak silni jak smoki cienia, które nawiasem mówiąc są cienkie jak barszcz. (Tylko to postarzanie ich czsem ratuje) A jeszce ich przyrost (Władców mroku)jest 2x większy:lol:

___________
Brak inteligentnego pomysłu na podpis
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Elias



Dołączył: 6 czerwca 2000
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 21 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Dagon (cytat):

W pełni się zgadzam Minotaur królewski jest wyśmienity nawet wtedy gdy walczy z jednostakami 6-go poziomu. Wielkie obrażenia pozwalają mu bez pproblemu rozprawić się z ognistymi ptakami. Oczywiście ptaki również nie są słabe (I do tego latają) ale z Minotałrami Królewskim nie mają szans


Co do najśilniejszej jednostki 6-go poziomu to z całą pewnością stwierdzam, że są to Władcy Mroku. Ulepszeni są niemal tak silni jak smoki cienia, które nawiasem mówiąc są cienkie jak barszcz. (Tylko to postarzanie ich czsem ratuje) A jeszce ich przyrost (Władców mroku)jest 2x większy:lol:


O następny mądrzejszy od statystyk i testów się znalazł.......
Minotaury i Ogniste ptaszki mogą sobie powalczyć ... ale o drugie miejsce, bo pierwsze bezapelacyjnie zajmuje na poziomie 5 Gorgona (Mighty Gorgon). Z kazdym z nich sobie poradzi łatwo, a do tego jako jedyna jednostka tego poziomu może mocno zaszkodzić jednostkom 7-go poziomu.

Władcy mroku w porównaniu ze smokami cienia rzeczywiście wygladają imponująco, ale w praktyce to jednak smoki są trochę (choć mniej niż inne jednostki 7-go poziomu) od nich silniejsze. Tak więc Dread knighty nie są jednka najsilniejsze ani w swoim zamku, ani pośród jednostek 6-go poziomu, chociaż w obu kategoriach są bardzo blisko pierwszego miejsca.

___________
There can be only one!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zielevitz



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Ta, a potem mi ktos wejdzie i morde obije :)

Wysłany: 21 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Ale władcy mroku nie mają szans z przerazami poniewarz nie mogą zkontrować ich atku a więc uratować może ich tylko 2x damage
___________
http://losux.prv.pl
http://userfriendly.pl

zarębiste - mówie wam :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dagon



Dołączył: 24 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Z lasu

Wysłany: 21 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Elias (cytat):
Władcy mroku w porównaniu ze smokami cienia rzeczywiście wygladają imponująco, ale w praktyce to jednak smoki są trochę (choć mniej niż inne jednostki 7-go poziomu) od nich silniejsze. Tak więc Dread knighty nie są jednka najsilniejsze ani w swoim zamku, ani pośród jednostek 6-go poziomu, chociaż w obu kategoriach są bardzo blisko pierwszego miejsca.



Moim zdaniem Władcy Mroku są Najsilniejsi spośród jednostek 6-go poziomu. Skorpeny równierz są silne ale w porównaniu z Władcą Mroku to przegrywają. Ratuje je to ,że przeciwnik nie moż kontratakować.
Władca ma do tego premie do obrażeń(2x większe) i klątwe.

Co do Gorgon. To rzeczywiście są bardzo dobre (może nawet lepsze od Minotałrów, a jeszcze to ich spojrzenie) Ale samymi Gorgonami walk się nie wygrywa.

Elias (cytat):
O następny mądrzejszy od statystyk i testów się znalazł.......

Testy i statystyki a Prawdziwa walka to zupełnie co innego... Kiedy wszystkie sloty zapełnione są jednostkami A każdy gracz wciela w życie swoje taktyki

___________
Brak inteligentnego pomysłu na podpis
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Elias



Dołączył: 6 czerwca 2000
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 21 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Dagon (cytat):
Moim zdaniem Władcy Mroku są Najsilniejsi spośród jednostek 6-go poziomu. Skorpeny równierz są silne ale w porównaniu z Władcą Mroku to przegrywają. Ratuje je to ,że przeciwnik nie moż kontratakować. Władca ma do tego premie do obrażeń(2x większe) i klątwe.


Kolejne pojęcie właśnie wprowadziłeś: najsilniejsza jednostka. Jeśli zdefiniować to jako: ta jednostka, która ma najwięcej HP, to faktycznie Władcy mroku mają ich z poziomu 6-go najwięcej (120).

A spróbuj sobie postawić naprzeciwko siebie armie Władców mroku i Skorpen to zobaczysz, kto wygra walkę. W jakichś 80% walk wygrają skorpeny. Klątwa nie ma wpływu na skorpeny (bo mają stały damage), a podwójne obrażenia są w tylko w 20% ataków. A w czasie gry jest to jeszcze bardziej widoczne, bo zazwyczaj morale armii jest dodatnie, co daje dodatkowe bonusy skorpenom, których nieumarli Władcy mroku nie dostają.

Dagon (cytat):
Co do Gorgon. To rzeczywiście są bardzo dobre (może nawet lepsze od Minotałrów, a jeszcze to ich spojrzenie) Ale samymi Gorgonami walk się nie wygrywa.


Podobnie, jak samymi minotaurami. Ale to właśnie te jednostki w walce całych armii przetrwają najdłużej (przy bardzoi wyrównanych bitwach zdarza się, że na końcu zostaną tylko gorgony albo minotaury). A gorgony przetrwają zwykle jeszcze dłużej (mają 70hp, a minotaury tylko 50, gorgony mają 40% więcej).

Dagon (cytat):

Testy i statystyki a Prawdziwa walka to zupełnie co innego... Kiedy wszystkie sloty zapełnione są jednostkami A każdy gracz wciela w życie swoje taktyki


Zgadza się, ale w takim razie nie dałoby się w żaden sposób porównać jednostek ze sobą. Bo i co z tego, że jakiś gracz uważa jednostkę za najlepszą w swoim poziomie, skoro jest tak tylko dla specyficznej dla niego taktyki. Jednostki ulubione nie musza być wcale najsilniejsze i na odwrót.
A w praktyce, to taktyka taktyką, ale w końcu się trafi na takiego równego przeciwnika, że żadne trzeba będzie użyć wszystkie możliwe jednostki, aby wygrać. I wtedy będzie się liczyło, czy mamy jednostki najlepsze w swojej klasie, czy jednak raczej gorsze.

___________
There can be only one!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aerdil



Dołączył: 3 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Sosnowiec

Wysłany: 21 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Samymi gorgonami się walk nie wygra wszytkich, bo dla przykładu będzie się walczyło o zdobycie zamku i katapulta będzie źle strzelała,to w końcu wierze wystrzelają gorgony, ale to nie zmienia faktu ,ze gorgony są najlepsze ze swojego poziomu. Ale za to samymi liszami ,które są przecież sporo słabsze od gorgon bitwy można wygrywać, bo strzelają, przykład - kampania sandro.
Jeden stwór lepiej sprawdzi się w jednej sytuacji inny w drugiej.

___________
nie inaczej
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 21 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Dajcie sobie spokój i trzymajcie się tematu :lol: Nie chce mi się odpisywać na te brednie :D
___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Roodeck



Dołączył: 19 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Starachowice

Wysłany: 21 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Gollum (cytat):
Dajcie sobie spokój i trzymajcie się tematu :lol: Nie chce mi się odpisywać na te brednie :D

Jakie brednie? Temat jest ulubione jednostki, więc podawane są ulubione jednostki z uzasadnieniem.Przeciez ulubiona jednostka to znaczy najlepsza dla mnie, najlepiej pasujaca do mojej strategii i z umiejętnościami które lubie wykorzystywać.Więc temat ulubione jednostki także może stwarzać ciekawa dyskusję (tlumaczenie dlaczego dana jednostka jest ulubiona,bo przecież nie chodzi o wyglad :D )

___________
Visca el Barça!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Roodeck



Dołączył: 19 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Starachowice

Wysłany: 21 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Gorgony są użyteczne w pewnych sytuacjach a ptaki w innych.Wszystko zależy od składu obu armii.
___________
Visca el Barça!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dagon



Dołączył: 24 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Z lasu

Wysłany: 21 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Elias (cytat):
zazwyczaj morale armii jest dodatnie, co daje dodatkowe bonusy skorpenom, których nieumarli Władcy mroku nie dostają. :D


Morale nie zawsze są dodatnie (chociaż nie przeczę że najczęściej tak się zdarza) zwłaszcza kiedy gramy na dużych mapkach i chcemy mieć jak najmocniejszy skład. Zazwyczaj urzywa się wtedy ducha opresji Ale to tylko specyficzny przypadek.


Elias (cytat):
(przy bardzoi wyrównanych bitwach zdarza się, że na końcu zostaną tylko gorgony albo minotaury). A gorgony przetrwają zwykle jeszcze dłużej (mają 70hp, a minotaury tylko 50, gorgony mają 40% więcej).


HP to nie wszystko... Spójsh na atak i uszkodzenia. Biją gorgonę na głowe do tego jeszcze szybkość o 2 większa. I jeszcze Minotałry można mieć wcześniej nish gorgony (oczywiście bez zbierania zasobów na mapce skoro jush wszystko bierzemy na testy). Tak więc ich liczba jest większa na początku

Elias (cytat):
A w praktyce, to taktyka taktyką, ale w końcu się trafi na takiego równego przeciwnika, że żadne trzeba będzie użyć wszystkie możliwe jednostki, aby wygrać


No i oto mi się przez cały czas rozchodzi, że możemy w końcu trafić na genialnego stratega Który i Gorgony I Minotałry (oczywiście osobno)Entami z Ramparta rozwali

Ps. Sorry Gollum ale Trzeba to wyjaśnić do końca (I wcale nie brednie)

___________
Brak inteligentnego pomysłu na podpis
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Roodeck



Dołączył: 19 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Starachowice

Wysłany: 21 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

I tak najfajniejsze są archaniołki
___________
Visca el Barça!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 21 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Widzę, że nie do wszystkich trafią obiektywne testy, porównania oraz to że nie potrafią ponosić konsekwencji na swoje słowa. Temat jest jasny ULUBIONE jednostki, więc proszę nie używać słów: Najlepszy, najlepsza ponieważ ich znaczenie w języku polskim jest inne niż ulubione.
---------------------
Co do Gorgony to Ptaki Gromu potrafią wygrywać z nimi, przeprowadziłem 25 walk między tymi jednostkami:
14 walk wygrały Gorgony
ale aż 11 Ptaki Gromu, więc obie jednostki są w miarę wyrównane.
A minotaury? :lol: no cóż nie każda jednostka musi wygrywać......

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 21 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

Dagon (cytat):

Morale nie zawsze są dodatnie (chociaż nie przeczę że najczęściej tak się zdarza) zwłaszcza kiedy gramy na dużych mapkach i chcemy mieć jak najmocniejszy skład. Zazwyczaj urzywa się wtedy ducha opresji Ale to tylko specyficzny przypadek.

O czym ty mówisz :shock: , chyba nie grałeś dawno w Herosa, wiedz kolego, że morale +1 mają zawsze jednostki wtedy gdy znajdują się w armii ze swojego zamku.(oprócz żywiołów i umarlaków)
Cytat:

HP to nie wszystko... Spójsh na atak i uszkodzenia. Biją gorgonę na głowe do tego jeszcze szybkość o 2 większa. I jeszcze Minotałry można mieć wcześniej nish gorgony (oczywiście bez zbierania zasobów na mapce skoro jush wszystko bierzemy na testy). Tak więc ich liczba jest większa na początku

To nie wiem jakie statystyki czytałeś
:?: gorgona ma 18 obrony i 70hp to wystarczy, poza tym pominełeś ich zdolność, a właśnie na tym polega test, aby sprawdzić statystyki i umiejętności jednostek, więc gorgona z dodatkowymi obrażeniami od śmiertelnego oddechu, spokojnie wygrywa z minotaurem.

Cytat:
No i oto mi się przez cały czas rozchodzi, że możemy w końcu trafić na genialnego stratega Który i Gorgony I Minotałry (oczywiście osobno)Ognistymi ptakam rozwali

Nawet genialny strateg nie pomoże gdy dojdzie to konfrontacji Gorgony z Minotaurem, oraz Ptak GROMU :!: z Minotaurem.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zielevitz



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Ta, a potem mi ktos wejdzie i morde obije :)

Wysłany: 21 czerwca 2004     !!!Wasze ulubione jednostki!!! Odpowiedz z cytatem

LUDZIE!!! ZAKOŃCZCIE TĄ BEZSENSOWNĄ KŁÓTNIĘ!!! To jest temat w którym maci episać wasze ulubione jednostki a nie kłócić sie o to która jets najlepsza! Roumiecie temat?? U-L-U-B-I-O-N-E!!!!!!! Chcecie dojść do wniosku która jest najlepsza?? zapraszam na gg!!!!!
___________
http://losux.prv.pl
http://userfriendly.pl

zarębiste - mówie wam :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.