Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-3 10:52:02
Autor Wiadomość
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 29 września 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

Moze i masz racje Drupi, ale sam przyznasz że mając po 2 tygodniach gry kilka behemotów można narobić niezłego bałaganu na planszy. Czyż nie??
___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Siny



Dołączył: 9 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Wawa

Wysłany: 29 września 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

a ja dodam tylko ze jak ktos sie mocno postara to moze juz w 1 tygodniu zrobic ancient behemoty i nie tracic wogole woja zdobywajac przy tym kopalnie itd
___________
szukasz twardych wojowników? http://www.granda.prv.pl/
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 30 września 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

Do Dragonthan:
Duża ilość behemotów dużo daje ale na przykład kiedy podbijasz zamki to behemoty nie mają aż takiego znaczenia. :wink:

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Davids



Dołączył: 8 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: Erathiaa

Wysłany: 30 września 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

Wtedy są ptaki gromu i cyklopy królewskie potrzebne. Trudne? Nie! 8)
___________
GTA SA... Czy ktoś rozumie latanie samolotem?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 30 września 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

Niby tak ale same ptaki gromu mogą nie dać rady siedmiu oddziałom jednostek będącym za murami zamku. :wink:
___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Davids



Dołączył: 8 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: Erathiaa

Wysłany: 30 września 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

A cyklopy i uruki? (te drugie troche słabe, ale jest ich zawsze dużo, cyklopy forsują mury i nawalają w przeciwnika)
i masz taktykę na te jednostki jak atakujez na zamek:
Czekasz ptakiem gromu, jednostkami lądowymi podchodzi bliżej. Rzucasz jakiś czar typu spowolnienie czy oślepienie mury są już sporo zniszczone przez cyklopów i katapultę wtedy włam na imprezkę robi behemot i szaman. Dalej to już tylko atak... :twisted:

___________
GTA SA... Czy ktoś rozumie latanie samolotem?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 30 września 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

Panowie, my troche za bardzo odbiegamy od tematu :wink:
A propos ostatnich postów: No tutaj za bardzo dyskutujemy na temat przebiegu bitwy, ale trzeba wziąć pod uwagę różne mozliwości. To co prezentujecie w wypowiedziach (nie mam nic złego na myśli) to tylko niektóre z możliwości przebiegu bitwy. Sam behemot nic nie zdziała, bo potrzebuje wsparcie innych jednostek - z tym sie zgodze. Ale w poprzednim poście chciałem powiedzieć, że już na początku pierwszego tygodnia mamy możliwość kupienia behemotów, podczas gdy w innych zamkach potrzebujemy sporo surowców i kasy, a na planszy nie zawsze jest tego dużo. Po prostu miałem na myśli szybki rozwój tego zamku.
POZDRAWIAM

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 30 września 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

Potrzebujemy więcej kasy i czasu, dlatego że w innych zamkach są po prostu lepsze jednostki 7 poziomu.
___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 30 września 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

A jak zaatakuje przeciwnika z behemotami zanim on wybuduje swoje struktury z potworami poziomu 7? Chciałbym usłyszeć twoje zdanie na ten temat. Co o tym sądzisz? Zakładamy że nie mam samych behemotów.
___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 1 października 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

Moja opinia jest taka.
Przeceniacie rolę wybudowanie siedliska behemota, bo:
1) Zazwyczaj w pierszym tygodniu behemoth pomoże tylko na mapie przygody, zamków raczej się nie opłaca atakować, bo ktoś może mieć w pierwszym tygodniu już Zamek czyli 1 behemoth padnie od wieżyczek.
2) Po wybudowaniu siedliska i kupieniu behemota, często nie starczy kasy na kolejny tydzień gry, w tym czasie przeciwnik w pierszym tygodniu może wybudować 3 poziomu genetatorów oraz Cytadelę oraz Ratusz(City Hall) czyli może w następnym tygodniu mieć już Kapitol.
3) Taka taktyka może być zgubna, bo w drugim tygodniu barknie kasy nam na dalszą rozbudowę, a przeciwnik może nie ma 1 behemota, ale ma tyle kasy, że starczy mu na pełne wykupienie 3/4 poziomów jednostek, a wtedy Behemot już nie tworzy takiej przewagi militarnej.

Jedyny plus to taki, że w można nieco wcześniej zdobyć 1/2 kopanie, a behemot przyda się jedynie przy walkach z 1 i 2 poziomem potworów strzegących kopalń.
Krótko: Behemot przyda się ale na mapach, gdzie albo od razu można zaatakować przeciwnika(rzadkość), albo na większych i znanych mapach, na którcych jesteśmy bezpieczni dłużej niż 2tygodnie, oraz na wie się gdzie są kopanie by odrobić stary finansowe.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 1 października 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

Hmmm... tego nie da się jednoznacznie stwierdzić. Wszystko zależy od mapy. Jednak procentowo nie opłaca się szybki budowanie Behemotów. Najpierw trzeba mieć zaplecze finansowe, dotyczy to właśnie zwłaszcza Barbarzyńcy. Nie mniej to i tak pozostaje w kwestii... jaka mapa.
___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Davids



Dołączył: 8 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: Erathiaa

Wysłany: 1 października 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

Jeśli nie w 1 tygodniu to w 2. jaka to różnica? będzie już kapitol i kasa. hydr w takim czasie raczej nie wyprodukujemy a behomoty i owszem, poza tym behie są lepsze!!
___________
GTA SA... Czy ktoś rozumie latanie samolotem?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 1 października 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

No tak drodzy panowie, ale jeśli sobie wybuduje siedlisko behemotów w pierwszym tygodniu to już w drugim przy populacji bedę miał możliwość wykupienia o pare behemotów więcej. I tu ide wraz z myślą "Im więcej i wcześniej tym lepiej". A behemot ma specjalność obniżania obrony atakowanego i dlatego moim zdaniem jest bardzo przydaty we wczesnej fazie gry (co nie oznacza że potem sie już nie przydaje drodzy panowie tak jak to piszecie).
Haav Gyr:
Cytat:
2) Po wybudowaniu siedliska i kupieniu behemota, często nie starczy kasy na kolejny tydzień gry, w tym czasie przeciwnik w pierszym tygodniu może wybudować 3 poziomu genetatorów oraz Cytadelę oraz Ratusz(City Hall) czyli może w następnym tygodniu mieć już Kapitol.

A jeśli nie kupuje tak jak ty to napisałeś to co? Jesteśmy w punkcie startowym. A nie każdy ma taką taktykę. Czyż nie?
Zgadzam się z wypowiedzią Mr. Rabbit`a że wszystko zależy od planszy, ale nie mając dostępu do surowców na początku planszy i tak można wybudować siedlisko behemotów.

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Siny



Dołączył: 9 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Wawa

Wysłany: 1 października 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

wygrywam 80% gier online, jestem obecnie w top10 na swiecie i ani razu w tym sezonie nie zbudowalem kapitolu. kolesiom ktozy stawiaja w 1 tygodniu city hall a na poczatku 2 kapitol mowie ze wygram z nimi 100% gier i to dowolnym zamkiem, oczywiscie sprawa dotyczy mapek stosowanych w ligach a nie podworkowych. heh straty z zapleczem finansowym byly modne 3 lata temu, dzis gra sie zupelnie inaczej. a jednym behemotem to w pierwszych dniach mozesz nawet klepac sie z monsterami 6 i 7 levelu a nie zdobywac 2 kopalnie. no coz kazdy ma inne srodowisko gry szkoda tylko ze komnaty weteranow to sa porady dla poczatkujach w grze z kompem
___________
szukasz twardych wojowników? http://www.granda.prv.pl/
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 1 października 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

Davids (cytat):
Jeśli nie w 1 tygodniu to w 2. jaka to różnica? będzie już kapitol i kasa. hydr w takim czasie raczej nie wyprodukujemy a behomoty i owszem, poza tym behie są lepsze!!

Niezupełnie, jeśli nie będziesz miał kasy bo wydaleś w pierszym tygodniu, to w drugim tygodniu po prostu nie starczy ci na wykupienie armii, chyba ,że nic nie wybudowałbyć przez 4/5 dni.
Cytat:
A jeśli nie kupuje tak jak ty to napisałeś to co? Jesteśmy w punkcie startowym. A nie każdy ma taką taktykę. Czyż nie?

Również niezupełnie :wink: owszem zostanie ci trochę więcej kasy, ale i tak główny wydatek to samo siedlisko, a ktoś w tym czasie ma Zamek i 50% więcej jednostek w generatorach, a Kapitol pozwoli na ich pełne wykupienie.

Siny, proponuje ci abyś obwołał się bogiem Herosów i nie zniżał się do naszego marnego poziomu Jaskiniowego. Bo skoro wszystko lepiej wiesz, jesteś najlepszy na świecie, to po co sobie zawracać głowę nawracaniem takich heretyków jak my??

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Siny



Dołączył: 9 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Wawa

Wysłany: 1 października 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

ano poto ze do tej pory ty sie za wszechwiedzacego uwazales a teraz ja chce to zmienic, zawsze wiedziales lepiej co i jak chociaz nie masz bladego pojecia o grze multiplayer i to zawsze masz gotowa odpowiedz na kazdy temat "ja wiem zawsze lepiej chociaz tak na prawde nic nie wiem i z nikim nie wygralem ale mam 1000+ debilnych postow co znaczy ze jestem tutaj najmadrzejszy" normalnie bym to olal ale ja to traktuje bardzo indywidualnie i te moje posty to dowod krucjaty przeciwko tobie, co chyba nie jest zabronione na forum JB zwazywszy ze w wiekszosci przypadkow mam racje i pisze tylko i wylacznie prawde poparta faktami i doswiadczeniem, pozdrowienia, bede cie scigal do konca swiata i o jeden dzien dluzej, zawsze i wszedzie, gdzie tylko sie pojawisz ze swoja glupia gadka tam ja tez bede, wszyscy co maja slabe serce i teraz przewalaja sie ze smiechu przepraszam postaram sie tego nie robic wiecej
___________
szukasz twardych wojowników? http://www.granda.prv.pl/
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 1 października 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr:
Cytat:
Również niezupełnie owszem zostanie ci trochę więcej kasy, ale i tak główny wydatek to samo siedlisko, a ktoś w tym czasie ma Zamek i 50% więcej jednostek w generatorach, a Kapitol pozwoli na ich pełne wykupienie.


Ale powiedzmy że plansza jest duża i przeciwnicy są daleko. Jak w pierwszym tygodniu wykupie sobie siedlisko to wcale nie znaczy że w nastepnym bede kupował behemoty, ale bede rozbudowywał zamek dalej a behemoty będą się mnożyć w siedlisku i w tygoniu powiedzmy 4 będę rozbudowany na tyle że sobie te behemoty wykupie w dużej liczbie. A przeciwnicy będą może mieli dużo potworów mniejszych poziomów, ale ja nie tylko na behemocie spoczne (po prostu w pierwszej kolejności sobie wybuduje siedlisko żeby tak jak to ujołem wcześniej behemoty sie mnożyły tam)

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Davids



Dołączył: 8 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: Erathiaa

Wysłany: 1 października 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

Wracając do tego kapitolu. Siny, jak masz zamiar sobie 6-7 poziom jednostek zbudować bez kasy?? Kapitol to podstawa, chyba że w pierwszym tygodniu zdobywasz zamki i kopalnie co raczej jest nierealne/ no a w 2 tygodniu to jakim zamkiem bym nie gral 5-6 jednostki mam haav, a do behemotów wystarczy tylko gniazdo na urwisku, inne siedliska są tańsze, więc jak będę miał ze 3-5 behemotów to moge walczyc o kopalnie albo o zamki i kasa płynie...
___________
GTA SA... Czy ktoś rozumie latanie samolotem?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 1 października 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

Ja jestem przeciw budowaniu siódmego poziomu w pierwszym tygodniu bo jak się to zrobi to się nie ma kasy a mnie nic bardziej nie denerwuje jak brak kasy :x
___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 1 października 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

Jak widać każdy widzi i pewnie nie raz odczuł brak kasy jak za szybko rozbudował generatory, ale nie, siny uważa, że każdy się myli zwłaszcza ci z 1000+ coś tam postów w dodatku debilnych, w których czepiają się że nie umie się napisać poprawnie zdania. Przecież aż razimy beszczelnością, że poprafimy napisać aż 1000 bzdurnych postów. Wybacz nam naszą głupotę.......
Wracając do tematu to Behemotów będziemy mieli aż 1 i problemy finansowe, jak kto woli ale ja wolę jednak poczekać na kasę.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 2 października 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

Skończcie już tą kłótnię bo w końcu każdy ma prawo do własnego zdania jeden woli mieć problemy z kasą i jednego bohemota więcej, a drugi woli z tym poczekać tydzień i mieć dużo kasy na rozbudowę :wink:.
Do Siny:
Forum jest po to żeby o tym rozmawiać więc mieć dużo postów nie jest niczym zlym :wink:.

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Davids



Dołączył: 8 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: Erathiaa

Wysłany: 2 października 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

Drupi ma rację, każdy pisze co chce, później sie o tym dyskutuje i prawda wychodzi na jaw...
___________
GTA SA... Czy ktoś rozumie latanie samolotem?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Danio



Dołączył: 20 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: z Mrągowa

Wysłany: 8 listopada 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

Najlepsy zamek to lochy. Carne Smoczkii,harpie wiedzżmy, złe oczy. I ciekawe budynki specjalne: wip magii, akademia wojenna, portal przyzwania.
Ale mój ulubiony zamek to bastion. Oczywiście lubie go za dobre jednostki. Ale również za jego nie powtarzalny styl: piękny, delikatny, melancholijny.

___________
Rodzina jest jak górski krajobraz - najlepiej wygląda z daleka.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 10 listopada 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

Danio (cytat):
Ale mój ulubiony zamek to bastion. Oczywiście lubie go za dobre jednostki. Ale również za jego nie powtarzalny styl: piękny, delikatny, melancholijny.


A oprócz tego nie wymaga wiele kasy ;).

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Maffej



Dołączył: 21 października 2004
Posty: 164
Skąd: Mo Gil No

Wysłany: 10 listopada 2004     Ulubione Zamki!! Odpowiedz z cytatem

Wybór - jak dla mnie trudny 8) - mogę jedynie rzec, którymi NIE LUBIĘ grać :) , są to :
• NECROPOLIS - nie odpowiada mi klimat :P ... jedyną dobrą jednostką jest Black\Dread Knight, no i może wampir :wink:
• INFERNO - znowu nie-ten klimat (666 :twisted: ), no i te jednostki... agrhhh...

___________
" Maybe my mind's not at all in control
Maybe I'm not in control... "
---
A imię me brzmi MaFFej...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.