Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-4 18:20:10
Autor Wiadomość
Lothaire



Dołączył: 22 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Nevendaar

Wysłany: 23 czerwca 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Te mapki już nie ważne, rozmyśliłem się.
___________
Tchórz umiera wiele razy a bohater tylko raz
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Vinius



Dołączył: 12 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Miasteczko niedaleko zamku króla Maximusa...(Hunterville)

Wysłany: 23 czerwca 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

ale ja nie ;-)
___________
Ku chwale Imperium!

O von sikus II
vel Vinius
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eldacar



Dołączył: 17 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 24 czerwca 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Heroes I - co to było... ech łezka w oku się kręci...

Grę odpalałem jeszcze na poczciwym staruszku 386 z 4 MB RAMu (konieczne było tworzenie pamięci wirtualnej, gdyż gra wymagała zawrotne na te czasy 8 MB RAMu. Przenoszona na 7 dyskietach 3,5 cala... ech piękne czasy, nie ma co :)

Crag (cytat):
No z tym smokiem, może i tak było niepamiętam dokładnie, bo dawno niegrałem. Ale pamiętam, że coś było black a smok był fioletowy.


Black to był tower - czyli siedlisko smoka (który był notabene fioletowy :)

___________
"I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones." A. Einstein
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Crag



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Wejherowo

Wysłany: 24 czerwca 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):
W tej kwesti obecnym liderem jest gra Disciples 2, powtory są wręcz cudowne :roll:


Nie | wiem jakie są potwory W Disciples 2, ale wydaje mi się, że nie | zrozumiałeś o co chodziło. One może są Boskie w wyglądzie, cudownie się poruszają itp., ale te z Heroesa I pomimo, że niebyły zbyt piękne, to mają w sobię to coś, dzięki czemu są wspaniałe. Nie | zawsze wygląd musi przeważać nad jednostką.

___________
"Wątpię, więc myślę, myśle, więc jestem."


"Dubito, ergo cogito, Cogito, ergo sum."łac.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 24 czerwca 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Te z Disciples też mają coś w sobie, zagraj zobaczyć, po prostu klimatyczne, w przeciwieństwie tych z H4, gdzie połowa z nich jest............. :wink:
___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 25 czerwca 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Crag (cytat):
Haav Gyr (cytat):
W tej kwesti obecnym liderem jest gra Disciples 2, powtory są wręcz cudowne :roll:


Niewiem jakie są potwory W Disciples 2, ale wydaje mi się, że niezrozumiałeś o co chodziło. One może są Boskie w wyglądzie, cudownie się poruszają itp., ale te z Heroesa I pomimo, że niebyły zbyt piękne, to mają w sobię to coś, dzięki czemu są wspaniałe. Niezawsze wygląd musi przeważać nad jednostką.


Trochę głupio porównywać skoro się nie widziało...

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dru



Dołączył: 11 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Ravenshore

Wysłany: 25 czerwca 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Mimo wszystko prosiłbym o powrót do pierwotnego tematu. A jeśli mowa o Disciples II to po pierwsze, ta gra została wypuszczona wiele lat później i nie ma co porównywać jej do starego Heroesa. Po drugie, dajmy taki przykład: czemu ludzie nie porównują Porsche 385 z Porsche 911 turbo, pod kątem osiągnięć ? A bo nie miało by to sensu bo wiadomo ze w tamtych latach ten model był szczytem ludzkich możliwości a teraz? No właśnie a na dodatek model 385 ma swój własny klimat który przyciąga i przypomina tamte lata.
___________
Koniec jest zarazem poczatkiem...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 30 czerwca 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Ech, dla mnie jedynka to było COŚ!

A potem długo nic. Dwójka mi sie nie podobała. Trójka dobra, ale w sumie poprawa była głównie ilościowa nie jakościowa. Dobrze że wyszła czwórka!

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dru



Dołączył: 11 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Ravenshore

Wysłany: 7 lipca 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Vinius (cytat):
ale ja nie ;-)
Eee..... a nie lepiej ściągnąć nowe mapki z krypty map?. bo z tego co widziałem to parę tam jest może i mało ale jest.

Jeśli chodzi o ten kat widzenia to prawda, H3 było tylko ewolucją poprzednich części a H4 jest rewolucją.

___________
Koniec jest zarazem poczatkiem...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Deresiusz



Dołączył: 3 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: Wałbrzych

Wysłany: 8 lipca 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Fajnie jest powspominać stare czsy.

Nie dawno znowu grałem w Homm 1 było fajnie.
Lecz nie ma co płakać nad rozlanym mlekiem, czyli było mineło.


Niektórzy piszą coś po łacinie, a ja na pisze coś po japońsku.
Ichi nichongo sore-wa desu-ka - Pierwsze jest zawsze najlepsze.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Vinius



Dołączył: 12 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Miasteczko niedaleko zamku króla Maximusa...(Hunterville)

Wysłany: 8 lipca 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Racja... spróbuje ściągnąć.

a według mnie to właśnie H 4 był tą "najgorszą" z części.
widzimy tam poprawę w stosunku do grafiki (chociaż mi izometryczny widok sie nie podoba) i jakości muzyki ( tylko podczas gry motyw się w kółko powtarza;( ), lecz dla mnie ona nie miała tego "coś" co maja inne części heroesa.

___________
Ku chwale Imperium!

O von sikus II
vel Vinius
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Kolos



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: Nowy Targ

Wysłany: 16 lipca 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

HoMM I była to wielka porażka która nie miała zbyt wielu fanów!!!
___________
memento mori
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sewrey



Dołączył: 11 lutego 2001
Posty: 164
Skąd: Lublin

Wysłany: 16 lipca 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Kolos (cytat):
HoMM I była to wielka porażka która nie miała zbyt wielu fanów!!!



Skoro HoMM I było wielką porażką to dlaczego doczekało się kontynuacji w postaci HoMM II, III i IV (nie wspominając o dodatkach do poszczególnych części)?? Co w jedynce było tą wielką porażką bo jakoś nie zauważyłem - może chodzi Ci o system rozgrywki, który był tak słaby, że aż kontynuowany do chwili obecnej?

Piszesz, że HoMM I nie miało zbyt wielu fanów - a czy przeczytałeś poprzednie posty w tym temacie - jakimś cudem znaleźli się zwolennicy tej jak raczyłeś to określić porażki i zapewniam Cię, że nie są to przypadki odosobnione. HoMM I miał ogromną rzeszę fanów, część z nich pozostała wierna pierwszej części do dziś.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zielevitz



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Ta, a potem mi ktos wejdzie i morde obije :)

Wysłany: 16 lipca 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Wiesz, on ocenie w porównaniu do pozostałych części, dla mnie jedynka jest lepsza od części czwartej.
___________
http://losux.prv.pl
http://userfriendly.pl

zarębiste - mówie wam :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 17 lipca 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Popieram Ziele!

Heroes I to perfekcyjna robota, obiekt kultu setek tysięcy, a może nawet milionów osób. Od części pierwszej, do czwartej nawet tak bardzo się nie zmieniała mechanika rozgrywka jeno grafa, muzyka (ekhem - Muzyka) i dodano parę rozwiązań. Heroes IV zbytnio zmieniło pierwotną formułę, co srodze zemściło się na 3DO...

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rindiglas



Dołączył: 6 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: Rzeszów

Wysłany: 17 lipca 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Pamiętam jak dawno bo juz jakies osiem(?) lat temu przyszedlem do kumpla po szkole i pokazal mi pewna gre ... bylo to Heroes of Might and Magic. W ciągu kilku chwil obcowania z tą grą zakochałem się w niej ale niestety nie mogłem wtedy zbyt wiele w nią pograć. Kiedy w końcu załatwiłem sobie własny sprzęt zacząłem bez pamięci zagrywać się w HoMM III ale to juz inna historia. Chodzi mi o to ze pierwsza część "Hirołsów" poraziła mnie swoją przepiękną grafiką , wieeeelkim jak dla mnie wtedy światem i bardzo wieloma opcjami rozgrywki. Myślę że kilka godzin spędzonych wtedy nad tą grą ma wielki udział w tym że nadal bez pamięci zagrywam się w HoMM III (nie w IV ponieważ jest to jedna z najbardziej porażkowatych gier w jakie w życiu grałem , nie wiem jak ekipa z 3DO mogła tak spie....ć tak piękną i doskonałą serię).Do dzisiaj grając w Herosów przypomina mi się ta chwila kiedy zetknąłem się z nimi po raz pierwszy...
___________
"Jestem elfem i nic co elfie nie jest mi obce."

"Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy
Patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Crazy



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Nargothrond

Wysłany: 5 sierpnia 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Ach, wreszcie tu trafiłem, i co się okazuje? Że jestem modem... ale wracając do tematu ;):

Pamiętam te czasy... poczciwa 35ox (nie pamiętam jaki tam numerek), kilkset mega miejsca, setka dyskietek i siostra, która kasując ćwierć dysku, instaluje H1. To chyba jedyna porzyteczna czynność, którą zrobiła moja siostra ;). Graliśmy całymi dniami. Potem przyszedł czas nowego komputera, tym razem K6 350mhz, i już na wstęie, od informatyka, otrzymałem H2 (to sie nazywa szczęście)... ;). Znów byłem nieczynny całymi dniami... w końcu wszystko się nudzi. H3 nie chciało mi działać, więc po 2 latach zainstalowałem H4 (H2 było już odkąd je posiadałem stare ;) ). Działało bardzo wolno, ale działało - tutaj już bawiłem się z kumplem, w międzyczasie grając w różne gry na papierze. Znów, po 2 latach, nowy komp. Pierwsza gra zainstalowana: H3 (no dobra, była to fifa 2002 ;) ). I znów gra z kumplem... Wniosek: H jest zaraźliwe, bo kumpel nic teraz nie robi (ma swojego kompa) tylko gra w H3, H4, czasami H2, i jak tylko przyjdzie, musze to robić razem z nim :). (o wynik sie nie pytajcie, ale nie przynosze wstydu jaskini).

Więc: w H grałem od | kąt tylko pamiętam. Więc: ta gra jest neibezpieczna, bo co ze mnie wyrosło? Coś co siedzi 8h dziennie przy klawiaturze i pisze durne posty ;)

Próbowałem ostatnio grać w H1, ale nie mam juz tej cierpliwości co kiedyś... nie można przyśpieszyć gry, jednostki poruszają się strasznie wolno, mimo szybkiego kompa długo się ładują... mimo wszystko, to najpiękniejsza gra na świecie :)
Ech, Wspaniała gra...

___________
Nie bierz życia na serio.... i tak nie wyjdziesz z niego żywy!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rindiglas



Dołączył: 6 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: Rzeszów

Wysłany: 5 sierpnia 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Fakt ta gra dała początek jednej z najbardziej kultowych serii fantasy jakie kiedykolwiek powstały na komputery. Chyba nikt nie był w stanie w czasach gdy królował HoMM I przewidzieć tak dalekosiężnego sukcesu tej gry . Naprawdę w gatunku gier można ją porównać do dzieła Tolkiena w gatunku literatury - przyciąga ona wielu nowych ludzi którzy nigdy wcześniej nie mieli styczności z fantasy. To po prostu gra - legenda.
Taaaak... to prawda... w sumie dzięki tej grze wogóle zainteresowałem się fantasy, którego jestem zagorzałym czytelnikiem... i bez H nei było by Jaskini ;)

___________
"Jestem elfem i nic co elfie nie jest mi obce."

"Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy
Patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 5 sierpnia 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

O, Ja tu się nie wypowiadałem ;)

Bo tak w sumie to wiele powiedzieć nie potrafię.

Jestem "dziecko H3"- była to moja pierwsza część herosqf jaką widziałem (i w ogóle pirwsza gra herosko-podobna). Od razu się zachwyciłem, jednak nie było mi dane grać w nią jesio przez jakieś 2 latka :( dopiro potem mzieniłem poczciwą Amigę 500 na PCka... w miech po zakupie kompa miałem jush H3 zainstalowanego (prat niestety :( ).
Potem zobaczyłem H2 u qzyna, a następnie H1 (jak się potem okzało, w H1 grał jush wcześniej, tyleże ja o tym nie wiedziałem :P).

I taka kolejność nie wpłynęła dobrze na moje zdanie o H1- gra mi się nie podobała, wtedy byłem pod wpływem grafiki, wszelkich rozwiązań, udogodnień z H3 i H1 wydawała mi się dość kiepska.

Jednak potem zmieniłem zdanie. Niestety, nie przełamałem się i nigdy osobiście nie grałem ani w H1, ani w H2, ale na mojej liście gier cenoinych plasują się na równi z H4 (H4 aż takie złe to nie było, tylko mam pecha posiadać wersję, co to się po 30 minutach zacina z braku RAMu :P).

Zdravim

MiB

BTW: co do Disciples 2 - to jest w ogóle inny klimat, bardziej mroczny, bardziej realistyczny (przeważają kolory ciemne), a Heroski to klimat typowo baśniowy, pełen żywych, ciepłych i jasnych kolorów!! Pozatym tam jednostka to średnio 1/10 (Imp 1/20, ale taki np.: Kraken 1/3) ekranu, a nie 1/40, więc więcej szczegółów mogło się zmieścić.
Nie denerwuj Elfa-Dru

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rindiglas



Dołączył: 6 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: Rzeszów

Wysłany: 7 sierpnia 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Przez to że wychowywałem się na grach w których ważna była głównie grywalność (no bo jak tu zrobić coś naprawdę pięknego na 486 , chociaż w niektórych wypadkach się udawało :) )dziwią mnie trochę ludzie którzy dostają nową grę po czym po pół godzinie stwierdzają że jest głupia bo ma brzydką grafikę . Do dzisiaj mam taką cechę że nie zwracam w grach zbyt wielkiej uwagi na grafikę i szczerze mówiąc wolę ładne 2D (np. seria HoMM) , niż 3D. Wielu znajomych czasem dziwi jak ja mogę z takim zapałem grać w takie gry jak właśnie HoMM III , a ostatnio kolega mało apopleksji nie dostał jak się go spytałem czy nie ma może pożyczyć HoMM I :)
___________
"Jestem elfem i nic co elfie nie jest mi obce."

"Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy
Patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hellburn



Dołączył: 27 maja 2004
Posty: 164
Skąd: z pustynnych rejonów Bracady

Wysłany: 7 sierpnia 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

według mnie każda cześć ma swój urok i warto do niej powracać. czekam na część piątą.
___________
Damn!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rindiglas



Dołączył: 6 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: Rzeszów

Wysłany: 8 sierpnia 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie taka czwórka to właśnie za grosz tego uroku nie posiada. Wygląd niektórych jednostek zamiast być klimatycznym wydaje się po prostu śmieszny (jednorożce wyglądające jak koniki ponny chociażby). Ale jeśli chodzi o trzy pierwsze części to i owszem każda z nich wspaniały klimat posiada.
___________
"Jestem elfem i nic co elfie nie jest mi obce."

"Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy
Patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hellburn



Dołączył: 27 maja 2004
Posty: 164
Skąd: z pustynnych rejonów Bracady

Wysłany: 9 sierpnia 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

a według mnie jednorożec powinien właśnie tak wyglądać :P krzyżowiec, pikinier, konny, magiczny smok, cerber, duchy, wampir, smok koscisty, diabeł i cyklop właśnie tak powinni wyglądać !! a ja swego czasu duzo grałem na 4 i nie można powiedziec ze jest totalnie nieudana, odbiega od poprzednich części, ale i tak warto w nią zagrać.
___________
Damn!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rindiglas



Dołączył: 6 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: Rzeszów

Wysłany: 11 sierpnia 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Sorry możliwe że mi tan klimat po prostu nie pasuje . Fakt wygląd czarnego smoka jest fenomenalny ale reszta... heh szkoda raczej gadać .
Poza tym nie podoba mi się wiele założeń w tej grze jak chociażby rozwój bohatera czy ceny jednostek . No ale zdaje się że zeszliśmy z tematu jedynki na temat czwórki tkże można by powoli wracać :D

___________
"Jestem elfem i nic co elfie nie jest mi obce."

"Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy
Patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
tse tse



Dołączył: 12 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Białobrzegi n. Pilicą

Wysłany: 11 sierpnia 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Rindiglas (cytat):
Sorry możliwe że mi tan klimat po prostu nie pasuje . Fakt wygląd czarnego smoka jest fenomenalny ale reszta... heh szkoda raczej gadać .

Fenomenalny - ten grubas :lol: no, ale każdy ma swoje zdanie.

A jedynka jak na tamte czasy to było cudo.
Jak pierwszy raz zobaczyłem te bajkowe stworki nie mogłem się odczepić od hirołsów i trwa to, aż do tej pory (tym dziwniejsze jest to, że nigdy za fantasy nie przepadałem - kumpel mi mówi, że ja to jakiś ewenement jestem, że lubię fantasy gry a poza | tym nic :lol: ) po jedynce była dwójka potem super trójeczka a potem coś było, bo nie bardzo kojarzę :wink: w przyszłym roku ma być chyba kontynuacja, ale czy nie za długo już czekamy od czasów trójki :lol:

___________
Hattrick VII.42 - moja liga
Pilica piłkarska stolica :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.