Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-09-21 3:05:32
Autor Wiadomość
Xexilex



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Z GRANDY

Wysłany: 14 stycznia 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

I miejsce Behy
II miejsce Conflux
III miejsce Inferno
IV zamek od spodni :D

___________
http://www.granda.prv.pl/ Bubba ?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 14 stycznia 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Xexilex (cytat):
I miejsce Behy
II miejsce Conflux
III miejsce Inferno
IV zamek od spodni :D


Naprawdę masz niesamowite poczucie humoru! Po prostu zwaliło mnie to z krzesła...

___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Xexilex



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Z GRANDY

Wysłany: 14 stycznia 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Nie wiem czy tak wypada mówić, że Cię zwaliło, tak że spadłaś z krzesła :(. Też nie grzeszych humorem:) Aha i nie rób off topikow egocentryku. Każdego gonisz za pierdoły, a sam nie świecisz przykładem, a przede wszystkim stylistyką.

A przy okazji Strąg na I miejscu gdyż jako ork nie moge zdradzić swojej nacji :). W końcu LIFE FOR A HORDE ;). Conflux inspiruje do bajek i jest tak brzydki, że aż piękny. Inferno ma fajny klimat, ogólnie wzbudza miłe emocje, dobrz się nim gra jak za oknem leży snieg :).

___________
http://www.granda.prv.pl/ Bubba ?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 14 stycznia 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Xexilex (cytat):
Nie wiem czy tak wypada mówić, że Cię zwaliło, tak że spadłaś z krzesła :(. Też nie grzeszych humorem:) Aha i nie rób off topikow egocentryku. Każdego gonisz za pierdoły, a sam nie świecisz przykładem, a przede wszystkim stylistyką.

hmm .. powinieneś się chyba cieszyć że kogoś tak rozbawiło coś co napisałeś co miało być żartem :?: Chyba o to ci chodziło niezależnie od tego z czego ta osoba tak naprawdę się śmieje :?:

:arrow: W każdym razie sądzę że nie wypada zwracać się w ten sposób do kobiety :evil: :!: :!: :!: :!:
Zwłaszcza że Nami naprawdę nic ci nie zrobiła :!:
Myśle że powinieneś ją przeprosić :wink:

PS A może masz jakieś problemy z tym 4 zamkiem :?: ...

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 14 stycznia 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Xexilex (cytat):
a sam nie świecisz przykładem, a przede wszystkim stylistyką.



I kto tu pisze nie stylistycznie? ja czy Ty? Zresztą jak już to -sama- jestem kobietą...


Cytat:
Nie wiem czy tak wypada mówić, że Cię zwaliło, tak że spadłaś z krzesła :(. Też nie grzeszych humorem:) Aha i nie rób off topikow egocentryku. Każdego gonisz za pierdoły,



Jakbyś nie zauważył to była ironia... Egocentrykiem nie jestem. Gonię nie za pierdoły tylko za ortografię, bo komuś się nie chce pisać jak trzeba.

Jak masz jakieś ale co do mnie samej/poczucia humoru i moda to na PM bo szkoda nabijać postów na Ciebie.

___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 14 stycznia 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Nami (cytat):
Jakbyś nie zauważył to była ironia... Egocentrykiem nie jestem. Gonię nie za pierdoły tylko za ortografię, bo komuś się nie chce pisać jak trzeba.


Nie powiem że gonisz tylko za ortografię ale na pewno głównie za nią.
Ktoś musi i Nami nie jest sama w swej pracy - H.G.

Ale żeby nie robić off topików to powiem że jest to kolejny temat, w którym się dyskutuje na temat gustów, a gdzieś, kiedyś słyszałem że na ten temat się nie dyskutuje więc gdzie tu jest logika?

Mnie się wydaje że każdy zamek jest ładny i na pewno są one zrobione tak aby utrzymać klimat odpowiedni do danego zamku, a to jaki klimat komu pasuje to zupełnie inna sprawa.

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Templar



Dołączył: 31 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: z Nekrobrami

Wysłany: 15 stycznia 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Wracając do tematu ciekawie pod względem grafiki wygląda Cytadela.

Ze względów na kolory i ciekawość (jak się jest nie dośw. graczem to się ma problemy) na początku zawsze mi się myliło gdzie są Bazyliszki a gdzie Hydry

___________
"Każdą wojnę da się wygrać w logiczny sposób."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zielevitz



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Ta, a potem mi ktos wejdzie i morde obije :)

Wysłany: 15 stycznia 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

najlepiej wygląda TEN zamek ( to nie montaż a podmiana plików w H3 - wersja wstępna)
___________
http://losux.prv.pl
http://userfriendly.pl

zarębiste - mówie wam :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Getyr



Dołączył: 27 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 28 stycznia 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Na pierwszym miejscu oczywiście moja ukochana Cytadela, niektórzy zarzucają temu miastu, że wszystkie budynki są za bardzo zbite w całość, ale proszę zauważyć, że Cytadela to nie jakiś zameczek z przejrzystm widokiem na parę mil, ale duszna i niedostępna dżungla czy bagno jak kto woli. Trudno jest więc rozmieścić tu budynki tak jak np. w Castle.Przyznaje jej oczywiście 3 ptk.

Drugie miejsce dla Bastionu(Rampartu), bardzo wyczuwalny klimat, pasujący do zamku,ładne klify we mgle, las jednym słowem miła odmiana kiedy moja Styg może odetchnąć świeżym, górskim powietrzem po długim pobycie na bagnacg:). 2 ptk dla Bastionu

Trzecie miejsce dla Tower za również fajny klimat. Od razu widać, że to typowo magiczny zamek. 1ptk dla niego.

Chce jescze powiedziec, że według mnie najsłabiej wyszły twórcom Lochy. Jakoś tak bez składu i ładu te budowle są przedstawione. Troszke nieproporcjonalne,ale nie ma co narzekać:)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Worghat



Dołączył: 27 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 28 stycznia 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Jak dla mnie najładniej wygląda Castle. Ładne widoczki, budowle.. No i ładnie wygląda ich Graal. Taki duży, złoty pomnik. :)

Na drugim miejscu postawiłbym Nekropolie. Na pierwszym planie możemy podziwiać ładny cmentarzyk, a w oddali na skałach stawiane są ciemne i ponure budowle ;)

Na trzecim miejscu stawiam Tower. Jakoś przypadły mi do gustu ich zimowe krajobrazy..
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 29 stycznia 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

A ja może napiszę nieco inaczej, to czego mi brakowało w wyglądzie zamków.
We wszystkich nieco więcej drobnych animacji.
Castle - Generatory 1 2 i 4 poziomu, powinny być łatwiej dostępne, jakieś schody? Jakieś gryfy latające nad wieżą. Wóz zaprzęgnięty, z jakimiś skrzyniami stojący przy targowisku.
Tower - Jakieś wiszące mosty łączące poszczególne szczyty, Wodospad.
Rampart - Tutaj zmieniłbym przede wszystkim kolorystykę i architekturę budynków, zamiast ciemnych drewnianych domów, białe marmury z zielonymi pnączami na ścianach. Między budynkami jakieś ogrody i drzewa.
Inferno - tutaj brakuje mi wulkanów na horyzoncie oraz animacji rzeci lawy. Tawerna oraz klatki cerberów mogłby być nieco większe.
Necropolis - ciężko o jakieś zmiany, może więcej grobów czy grobowców, oraz nieco więcej zgniłej zieleni :wink:
Dungeon - zdecydowanie bardziej mroczny klimat, nie wiem co mogłby to być.
Fortress - to prawie ideał, jedynie kapitol mógłby być bardziej okazały oraz w innym miejscu. Przykładowo Kapitol mógłby być w miejscu legowiska gorgon, ale budynek o architekturze zamku(murowany). Na drzewie można umieścić chaty Jaszczuroludzi. Generator Gorgon jako zagroda w miejscu generatora bazyliszków, a legowisko bazyliszków w postaci nory wśród korzeni drzewa.
Stronghold - Przede wszystkim większy zamek o bardziej surowej architekturze wbudowany w skały, nieco wyżej w miejscu leża behemota. Generator behemotów przenieść w pobliże tego wodospadu. Oraz zamienić miejscami kapitol i Fort orgów. Zmienić też kolorystykę nieba, np: zachód słońca dodać.
na Conflux całkowicie nie mam pomysłu, bo jest taki jakiś mało charakterystyczny(niestety), choć dość dynamiczny jeśli chodzi o animacje.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dagon



Dołączył: 24 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Z lasu

Wysłany: 29 stycznia 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

nieee....

Rampart z marmurowymi budynkami to nie byBby ju| ten sam klimat... pamietajmy ze to lesne miasto a nie MEGACITY... WedBóg mnie drewniane domki idealnie oddaj klimat miasta.

Marmur dalbym ewentualnie do Tower albo Conflux

Co do necropoli to nie pasuje mi tam Kuyznia. przecez to zwykly warsztat a nie labolatorium chemiczne z jakimis jaskrawo czerwonymi plynami

___________
Brak inteligentnego pomysłu na podpis
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 29 stycznia 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Dagon (cytat):
nieee....

Rampart z marmurowymi budynkami to nie byBby ju| ten sam klimat... pamietajmy ze to lesne miasto a nie MEGACITY... WedBóg mnie drewniane domki idealnie oddaj klimat miasta.

A zmieniłbyś zdanie po przeczytaniu paru lektur fantasy, elfy to potężna magiczna rasa, żyjąca w zgodzie z naturą. Więc elfy raczej nie powinny niszczyć lasów i wycinać drzew do budowy domów. Istnieją dwie koncepcje architektury elfiej, białe marmury ala Tolkien czy Sapkowski lub też domy, ale nie zwykłe tylko w drzewach nie z drzew.
Ja zobaczyłby coś takiego, tylko białe mury.
http://www.artfan.net/jpg/tapety/new/imagepages/image522.php

Cytat:

Co do necropoli to nie pasuje mi tam Kuyznia. przecez to zwykly warsztat a nie labolatorium chemiczne z jakimis jaskrawo czerwonymi plynami

Labolatorium chemicze ok(tam przecież namiot medyka najmuje się), tylko po prostu zmienić wygląd i kolory.[/url]

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 29 stycznia 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Kod:
A zmieniłbyś zdanie po przeczytaniu paru lektur fantasy, elfy to potężna magiczna rasa, żyjąca w zgodzie z naturą. Więc elfy raczej nie powinny niszczyć lasów i wycinać drzew do budowy domów. Istnieją dwie koncepcje architektury elfiej, białe marmury ala Tolkien czy Sapkowski lub też domy, ale nie zwykłe tylko w drzewach nie z drzew.
Ja zobaczyłby coś takiego, tylko białe mury.


Jakbyś nie wiedział że są w świecie fantasy (nawet czasem w tym samym) różne nacje elfów. Więc po co takie spychanie wszystkiego do jednego worka?
Poza tym świat fantasy jest fikcją, masą którą każdy może w dowolny sposób urabiać niczym plastelinę. Mnie taka różnorodność nie przeszkadza bo lubię gdy jest kilka punktów widzenia na dany aspekt. Dzięki temu każdy może na swój sposób tworzyć we własnej wyobraźni taki czy inny obraz.
Skoro twórcy HoMM mieli taką wizję to należy to uszanować.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 30 stycznia 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Fikcja fikcją ale są granice :wink: Bo jakoś trudno wyobrazić sobie elfy mieszkające w jaskiniach(oprócz może mrocznych).
Zresztą w M&M 7 Zamek elfów, był coś bilsko tego co ja bym widział.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 30 stycznia 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Rampart

Fortress

Necropolis

:)

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Legolas



Dołączył: 21 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: Wronki

Wysłany: 20 lutego 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Krótko:
1.) Nekropolia
2.) Inferno
3.) Wrota Żywiołów




Farmerus (cytat):
Rampart

Fortress

Necropolis

:)


Co to znaczy "Rampart"

___________
"Morta alla Francia Italia anela"- dawno tego nie pisałem.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 20 lutego 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Legolas (cytat):
Co to znaczy "Rampart"


Chodzi o bastion ;).

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Wiwern



Dołączył: 13 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 20 lutego 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Najlepiej wygląda oczywiście Cytadela.Można poczuć ten cały klimat.
Budynki i jednostki są przepięknie dopracowane i idealnie pasują do tego zamku 8) .

___________
Wiwern-łowca bestii i innych maszkaron.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 21 lutego 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Wiwern (cytat):
Najlepiej wygląda oczywiście Cytadela.Można poczuć ten cały klimat.
Budynki i jednostki są przepięknie dopracowane i idealnie pasują do tego zamku 8) .


Szkoda tylko że ich zawartość nie jest równie dobrej jakości :D.

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Getyr



Dołączył: 27 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 21 lutego 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Drupi (cytat):
Wiwern (cytat):
Najlepiej wygląda oczywiście Cytadela.Można poczuć ten cały klimat.
Budynki i jednostki są przepięknie dopracowane i idealnie pasują do tego zamku 8) .


Szkoda tylko że ich zawartość nie jest równie dobrej jakości :D.


Kolejny, należący do tak zwanych krytyków Cytadeli, po prostu nie umiecie odpowiednio wykorzystać jej potencjału... ale to osobny topic więc...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Wiwern



Dołączył: 13 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 21 lutego 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Drupi (cytat):
Wiwern (cytat):
Najlepiej wygląda oczywiście Cytadela.Można poczuć ten cały klimat.
Budynki i jednostki są przepięknie dopracowane i idealnie pasują do tego zamku 8) .


Szkoda tylko że ich zawartość nie jest równie dobrej jakości :D.


No nie pszesadzajmy :evil: .
Wyjątkowo skuteczne i wytrzymałe gorgony oraz bazyliszki, szybkie i niebezpieczne oślizgi i wiwerny oraz wszechmocne hydry.
Trzeba czegoś więcej 8)

___________
Wiwern-łowca bestii i innych maszkaron.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 22 lutego 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Panowie, macie dyskutować o walorach estetycznych a nie o potencjale militarnym z tym proszę gdzie indziej.
Tak. I zaprzestańcie w końcu cytowania całych postów ! TT

___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
tse tse



Dołączył: 12 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Białobrzegi n. Pilicą

Wysłany: 23 lutego 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

Moja klasyfikacja:

1) Fortrees - super
2) Necropolis
3) Dungeon
4) Inferno
5) Stronghold
6) Tower
7) Conflux - zbyt bajkowy
8) Castle - jakby z klocków lego
9) Rampart - kojarzy mi się ze stodołą
Mam podobne odczucie, w dodadku z orientalną stodołą. - H.G.

___________
Hattrick VII.42 - moja liga
Pilica piłkarska stolica :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Getyr



Dołączył: 27 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 23 lutego 2005     Który zamek wygląda najlepiej? Odpowiedz z cytatem

tse tse (cytat):
Rampart - kojarzy mi się ze stodołą


A jak chciałbyś, żeby wyglądał?? W końcu to miasto Elfów blisko związane z naturą, a nie jakieś zamczysko. Bastion ma wspaniały klimat, napewno ma lepszy "wystrój" niż Lochy czy Inferno, w których wszystko jest jakoś mało widoczne i bez polotu. Poza tym samo ocenianie miasta po zamku jest niedobre. W końcu liczy się też widok i rozmiesczenie innych budynków. Ale to twoje zdanie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.