Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-3 21:23:23
Autor Wiadomość
Davids



Dołączył: 8 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: Erathiaa

Wysłany: 12 września 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Sokoli wzrok?? hehehe dobre sobie jest to najgorsze co może być! już wole mistycyzm, który w WoG'u został podrasowany, no, może gorsze jest tylko odkrywanie, ale ja osobiście żadnej z tych zdolności nigdy nie używam, więc... lepiej jest mieć balistykę, przydaje się, a walki takich armii zdarzają się dość cześto pod koniec misji/kampanii i wtedy balistyka jest bardzo przydatna. :)
___________
GTA SA... Czy ktoś rozumie latanie samolotem?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Czmiel



Dołączył: 25 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Gdynia

Wysłany: 12 września 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

1.Najgorsza: learning - z powodów jakie napisał Siny.Bardzo głupia zdolność pamiętajcie, że poza tym marnuje nam miejsce którego jest bardzo mało tylko 8 (ja bym chcial z 12;)
2.Sokoli wzrok - kolejna beznadzieja, przydatna tylko w bardzo skrajnych wypadkach
3.Mistycyzm-powinno odnawiac iles % tak jak jest w WoGu
4.Pierwsza pomoc - zeby to wszkrzeszało (tak jak w WoGu :) )
5.Scouting przydatne troche na poczatku.

Przez te zdolności nie wchodzę do chatek wiedźm najlepszym Herosem dopóki nie sprawdzę co tam jest.

___________
http://www.gladiatorzyaren.webd.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 12 września 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Ja jak zawsze wchodzę do chatki wiedźmi, to biorę mojego drugiego bohatera, jak jest fajna zdolność to idę do chatki głównym bochciem

Pozdrawiam

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Czmiel



Dołączył: 25 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Gdynia

Wysłany: 12 września 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):
A gdy dasz przyśpieszenie, to tylko zniwelujesz spowolnienie, a w następnej turze znów spowolnię kliknę wait na tytana i reszte szybszych jednostek i otrzymam 2 uderzenia dla każdej znich

No nie tylko zniweluje.Zdejmie spowolnienie i będzie miał przyśpieszenie.
No ale fakt faktem, że balista nie jest taka zła.Pomyślcie ile razy się denerwowaliście, że w I turze zniszyło wam bramę do miasta, a to, że można rzucić pierwszemu czar też się czasami przydaje np. taki Armageddon i Implozja.Jakbyś Siny oberwał na początku Implozją w Archanioły za np. 2tys a ja bym miał kilka Czrnych smoczków to by już nie było tak miło.[/quote]

___________
http://www.gladiatorzyaren.webd.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 12 września 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Czmiel (cytat):

No nie tylko zniweluje.Zdejmie spowolnienie i będzie miał przyśpieszenie.
.

To włącz sobie grę, zanim się wypowiesz, TYLKO zdejmie spowolnienie.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 12 września 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Czmiel (cytat):
No nie tylko zniweluje.Zdejmie spowolnienie i będzie miał przyśpieszenie.


TYLKO ZDEJMIE. Bo przyspieszenie działa na zasadzie zwiększenia współczynnika "Szybkość" u jednostki. A jako że po rzuceniu spowolnienia współczynnik ten spada, to Przyspieszenie go podnosi. Proste?

1. Sokoli Wzrok - no commentz, nie ma sensu rozwijać. Jak uda nam się rozwinąć to na max, to będziemy mieli i tak potrzebne czary.
2. Learning - może i przyspiesza awansowanie - ale żeby rozwinąć, trzeba poświęcić aż trzy level-upy. A te można wykorzystać na coś innego.
3. Nauka Czarów - tylko, gdy mamy daleko do miasta, a mamy pod ręką drugiego bohatera. W innych wypadkach - do bani.

___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Czmiel



Dołączył: 25 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Gdynia

Wysłany: 14 września 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):
Czmiel (cytat):

No nie tylko zniweluje.Zdejmie spowolnienie i będzie miał przyśpieszenie.
.

To włącz sobie grę, zanim się wypowiesz, TYLKO zdejmie spowolnienie.

Nie bardzo rozumiem.Trochę mnie drażni jak ktoś plecie głupoty.Nie wiem w jakim Herosie jest tak jak piszesz ale napewno nie w moim.Jak rzucisz spowolnienie ,a potem przeciwnik rzuci przyśpieszenie to niestety ale przepada twoje spowolnienie i zostaje przyśpieszenie przeciwnika!!

___________
http://www.gladiatorzyaren.webd.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Czmiel



Dołączył: 25 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Gdynia

Wysłany: 14 września 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Ghost (cytat):

TYLKO ZDEJMIE. Bo przyspieszenie działa na zasadzie zwiększenia współczynnika "Szybkość" u jednostki. A jako że po rzuceniu spowolnienia współczynnik ten spada, to Przyspieszenie go podnosi. Proste?

Bardzo proste tylko, że przyśpieszenie podnosi bazową prędkość,a spowolnienie obniża!!Jedno drugie znosi i zostaje działanie tylko jednego!!!!!!!!!!Proste????

___________
http://www.gladiatorzyaren.webd.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 16 września 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o spowolnienie to jak się je rzuci i przeciwnik rzuci przyspieszenie to zostaje tylko przyspiesznie.
A co do najgorszych umiejętności drugorzędnych to:
1. sokoli wzrok
2. odkrywanie
3. miscytyzm
4. nauka
5. finanse (dla głównego bohatera)

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 28 września 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Nie ma najgorszych umiejętności derugorzędnych. Każda sie przydaje w zależności od sytuacji w grze. Każda umiejetność drugorzedna jest przydatna. Sam testowałem już rózne kombinacje tych umiejętności i nie widzę zeby któraś była najgorsza.
___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bartolomeos



Dołączył: 21 września 2004
Posty: 164
Skąd: Jelenia Góra

Wysłany: 28 września 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Ja do tych już wymienionych (finanse, sokoli wzrok, nauka, odkrywanie) dokładam jeszcze dyplomację. Przydaje się ona tylko na samym początku gry - a później, jak walczę z innymi graczami, to mi nic nie daje. Wolę wybierać te umiejętności, które przydają się "w każdych warunkach".
___________
Wiem że nic nie wiem
Sokrates
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 30 września 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

:!: Rzeczywiście :!:
Zapomniałem napisać że wprost NIENAWIDZĘ dyplomacji

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Czmiel



Dołączył: 25 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Gdynia

Wysłany: 30 września 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Dyplomacja zmniejsza także koszt poddawania się o 60%.Więc czasami może się przydać nawet w późnej fazie gry.
___________
http://www.gladiatorzyaren.webd.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 30 września 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

W późniejszej fazie gry powinieneś mieć już taką przewagę nad innymi żeby ta dyplomacja nie była potrzebna :wink:
___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 30 września 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Dyplomacja to bardzo przydatna rzecz. Jeśli na planszy jest dużo potworów to niektóre z nich się do ciebie przyłanczają w zależności od siły armii itd. itp.(wiemy o co chodzi). Skikając sobie po planszy herousem idziemy do walki z potworami na planszy i może pojawić sie okno że chcą się do nas przyłączyć, wtedy możemy uzbierać niezłą armię.
___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bartolomeos



Dołączył: 21 września 2004
Posty: 164
Skąd: Jelenia Góra

Wysłany: 1 października 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Dragonthan (cytat):
Skikając sobie po planszy herousem idziemy do walki z potworami na planszy i może pojawić sie okno że chcą się do nas przyłączyć, wtedy możemy uzbierać niezłą armię.


Jasne, masz rację, ale pamiętaj: jeśli masz wojsko z różnych miast, to bez dowodzenia (lub conajmniej kilku artefaktów zwiększających morale) nie masz co walczyć.

Po drugie, w późniejszej fazie gry to będziesz miał na tyle silne wojsko ze swojego miasta (bądź kilku miast), że te oddziały, które się do Ciebie przyłączyły, będziesz mógł zostawić najwyżej do obrony któregoś ze swoich miast.

Dyplomacja przydaje się tylko na początku gry i tylko w przypadku, gdy oddziały, z którymi byś ewentualnie walczył, są z Twojej frakcji/miasta, które posiadasz.

___________
Wiem że nic nie wiem
Sokrates
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 1 października 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Dyplomacja nie przydaje sie tylko na początku gry, ale w całym czasie trwania tej gry. A jeśli jest już prawie koniec gry a tu nagle przegraliśmy jakąś ważną bitwe i przewaga strategiczna idzie na stronę wroga to mając dyplomacje możemy uzbierać drugą armie (oprócz tej co wykupie sobie w zamku) i nie płacąc za jednostki (o to mi chodziło) robię sobie drugie uderzenie na wroga.
___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Siny



Dołączył: 9 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Wawa

Wysłany: 1 października 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

dyplomacja jest tak slaba ze az zbanowana na wiekszosci map lub wyloczana wogole i uzupelniona o zakaz zgadzania sie na przylaczanie jednostek powyzej 1 poziomu i zakazana pod kara uniewaznienia rozgrywki w wiekszosci lig
___________
szukasz twardych wojowników? http://www.granda.prv.pl/
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 1 października 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Siny, dyplomacja jest po to zbanowana z rozgrywek bo wtedy by to nie było fair play (zresztą nie wiem po co usuwa się coś co jest elementem gry?)
___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Czmiel



Dołączył: 25 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Gdynia

Wysłany: 1 października 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Już zdażyło mi się przegrać bo do kumpla dołączyło się kilkunastu Gigantów.I to akurat przed walką.Dzięki temu tylko wygrał. Dyplomacja jest naprawdę dobra.
___________
http://www.gladiatorzyaren.webd.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 1 października 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Oto dlaczego nie mam zamiaru grać w jakiś ligach, gdzie po przez korekty gry wypacza się sens i piękno gry w herosów. Wystarczy dowolna mapa i ktoś obok. Raz ma się szczęście i wygrywa raz pecha i przegrywa.
___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 2 października 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Zgadzam sie z Haav Gyr`em. Zmienianie czegoś co jest elementem gry, zakazywanie czegoś co jest elementem gry to nic innego jak przerabianie gry, a wtedy gra traci sens.
___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 2 października 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Dragonthan (cytat):
Nie ma najgorszych umiejętności derugorzędnych. Każda sie przydaje w zależności od sytuacji w grze. Każda umiejetność drugorzedna jest przydatna. Sam testowałem już rózne kombinacje tych umiejętności i nie widzę zeby któraś była najgorsza.


Lol, o tym mówiłem na początku tematu(patrz strona 1), ale co tam...A po za tym nie chodzi tu o najgorsze, tylko te mniej lubiane...lub mniej przydatne, ale myśle, że nie można ich określić mianem "najgorsze".

Co to dyplomacji, to jak zawsze gram Tower'em to wybieram Cyrę, która ma od początku dyplomacje, kilka razy udało mi się wygrać z kompem na poziomie trudnym(chyba 120%:P), nie biorąc prawie nic z zamku. Tzn. przez tydzień rozbudowywuje mój zamek i zajmuje kopalnie itd...A po tygodniu biorę wypłatkę(stworki ;) ) i ruszam w podróż :D I już n gdy nie wracam....i całkiem fajnie się gra, np. na xl :D Tak, więc dyplomacja jest dobra tylko na początku gry, reszta gry pozostaje w rękach gracza, co on chce robić :P tzn. patrz wyżej :!: Później z tą dyplomacją już ubolewasz :/ bo już(jak ja gram) w połowie gry zostają wycięte wszystkie stworki i wtedy dyplomacja do kitu, chyba, że jest jakiś tydzień chochlika albo poprostu PLAGA :?

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 2 października 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Po pierwsze: nie mów do mnie lol bo i jak tak zaczne mówić jeszcze gorzej :wink:
Po drugie (wracając do tematu): Każdy z was twierdzi że dyplomacja przydaje sie tylko na poczatku gry. Ja jestem odmiennego zdania, bo:
Zawsze idąc sobie herousem moge znaleść na planszy jakieś potwory stojące sobie i pilnujące czegoś tam i jak są one takie same jakie mam w oddziale to ide na walkę z nimi i może się trafić że sie do mnie przyłączą i w ten sposób pomnażam swoją armie o kilkaset jednostek i to za darmo. Może nie zawsze sie to zdarza ale nie raz miałem takie sytuacje.

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 2 października 2004     Najgorsze umiejętnosci drugorzędne Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Po drugie (wracając do tematu): Każdy z was twierdzi że dyplomacja przydaje sie tylko na poczatku gry. Ja jestem odmiennego zdania

Ja wcale tak nie myślę moje zdanie jest takie że dyplomacja w ogóle się nie przydaje :wink:.

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.