Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-7 19:51:43
Autor Wiadomość
Hubertus



Dołączył: 21 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 2 listopada 2004     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

Cóż, z małym poślizgiem, ale pisze dalej.

Z badaniami inteligencji jest jak ze wszystkim w psychologii, zmieniają się w raz z modą na dany kierunek myślowy.
Dlatego też powstało tak wiele teorii na ten temat, jednak można w nich znaleźć pewne wspólne bieguny, takie jak, inteligencja to zdolność przystosowawcza, opierająca się na zdolności rozwiązywania zyciowych problemów i umiejętności odpowieniego kierowania swoim postępowaniem. Widac też wieloaspektowość tej cechy i jej zmienność rozwojową, a także zmienność zależną od kultury i środowiska życia.
Prócz tych definicji które już podałem warto wspomnieć jeszcze niektórych trendach badawczych w tej dziedzinie.

trend psychometryczny proponuje hierarchiczny i strukturalny model inteligencji, badania takie wykonuje się testami i na ich podstawie za pomocą analizy czynnikowej wyodrębnia się poszczególne składniki inteligencji i buduje model zaleźności między nimi, i do tego powstaje zwykle test inteligencji, w ten sposób powstał czynnik ogólny g a także czynniki grupowe i specyficzne ich ilość, zasięg i znaczenie zależą od teorii którą się przyjmie, rozbierzności wynikają z podstaw teoretycznych a nie z błędów pomiaru.

trend biologiczny zakłada zalezność pracy mózgu a inteligencją, tu badania wykonuje się za pomocą EEG(elektroencefalogram) [badanie potencjałów wywołanych z kory mózgu podczas rozwiązywania testu inteligencji i potem korelowanie aktwwności fal z wynikami testu]a także PET(Pozytronowo emisyjna tomografia komputerowa) [badanie zużycia glukozy podczas
rozwiązywania testu w poszczegółnych strukturach mózgu] ciekawe tu też sa badania nad poszczególnymi sprawnościami wchodzącymi w skład inteligencji a lateralizacją półkulową (chodzi o dominację półkulową).

trend kulturowy bada znaczenie rodzajów inteligencji zaleznie od kultury, badania te obejmują równierz dostosowanie testów inteligencji do danego kontekstu kulturowego

I dotarliśmy do najnowszych trendów, obecnie najbardziej trendy jest podejście holistyczne, czyli łączenie wszystkiego ze wszystkim, tak tez jest z inteligencją, wszystko to co napisałem łączy się w najnowszych teoriach a i oczywiście dochodzi do tego genetyka i badania nad odziedziczalnością(na bliźnietach mono i dwuzygotycznych) i wpływem środowiska. przez ten nurt została dopracowana teoria Cattella o istnieniu inteligencji płynnej- czyli naszego wyposażenia genetycznego i potencjału rozwojowego (oczywiście zbilansowanego in plus lub minus przez środowisko) i inteligencję skrystalizowaną czyli to co nauczyliśmy się w trakcie rozwoju, inteligencja płynna ma względnie stały poziom a skrystalizowana zmienia się, zazwyczaj w górę w raz z wiekiem, ale różnie to może być :P

W sumie nie ma całościowej i akceptowalnej przez wszystkich teorii ale wiele juz wiemy na temat natury inteligencji, i coraz więcej jej aspektów jest łączonych razem, i tak to się powoli rozwija.

___________
"Czy to jest wina ogrodnika, że tulipany schną w wazonie?"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lobo



Dołączył: 18 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: i po co?

Wysłany: 2 listopada 2004     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

Acha... no to wszystko jasne :lol:

A swoja drogą pochwale się 115 punktami IQ w tescie opracowanym przez prof. H. J. Eysencka.

"Wiecej niż przeciętna(15% ludności)" 8)

___________
Tak dryfuje nam życie,
po omacku, we mgle...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 28 grudnia 2004     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

Oprócz IQ aby cos osiągnąć liczy się:
-AQ - współczynnik ambicji (a co to jest ambicja?? :D )
-SQ - współczynnik społeczny, czyli zdolność łatwego doadywania się z ludźmi i takie tam

___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Maffej



Dołączył: 21 października 2004
Posty: 164
Skąd: Mo Gil No

Wysłany: 28 grudnia 2004     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

Te wszystkie współczynniki to jakieś banialuki... nie wierzcie im... życie to nie gra RPG :mrgreen: ...
___________
" Maybe my mind's not at all in control
Maybe I'm not in control... "
---
A imię me brzmi MaFFej...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sharra



Dołączył: 11 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Z twoich najgorszych sennych koszmarów. A w dodatku nie znikam, jak się budzisz...

Wysłany: 1 stycznia 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

To IQ to bzdura. Jeżeli piosenkarka Doda miała 156 punktów, to wszyscy w Imperium są tak mądrzy, że brakuje skali.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 1 stycznia 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

Heheheh, bo to był specjalny test tylko dla niej ;) Ameba tez by go zdała :)
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nagash



Dołączył: 11 października 2004
Posty: 164
Skąd: A z kąd ja mam wiedzieć ??

Wysłany: 1 stycznia 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

Przykładowe pytania :
1.Jak masz na imie ?
2.Jaki lubisz najbardziej kolor ?
'
ITP>

___________
Śmierć to dopiero początek życia...... tego drugiego .....
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hubertus



Dołączył: 21 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 1 stycznia 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

Duch (cytat):
AQ - współczynnik ambicji (a co to jest ambicja?? )


Chodzi ci o motywację zapewne, a szczególnie motywację osiągnięć, ciekawie obrazuje to teoria potrzeb Abrahama Maslova (która notabene, q mojemu zaskoczeniu pojawia się w programie I klasy gimnazjum na Wiedzy o społeczeństwie, w formie zabójczej po prostu, myślałem że padnę jak to zobaczyłem), zakłada ona istnienie potrzeb niedoboru (ich zaspokojneie jest konieczne dla przetrwania organizmu, popęd do ich zaspokojenia uruchamia się poprzez wyczucie niedoboru danej potrzeby, nalezą tutaj potrzeby fizjologiczne, bezpieczeństwa, miłosci i szacunku) i potrzeb wzrostu (są to metapotrzeby, wyższego poziomu związane z aspiracjami i wyższymi celami, pojawiają się po zaspokojeniu potrzeb niedoboru, są to potrzeby poznawcze, pęd do wiedzy i samorealizacji), potrzeby te są ustrukturowane hierarchicznie, w tak zwaną piramidę potrzeb.
Oczywiscie nie jest to jedyny ani nawet słuszny sposób wyjaśnienia tego zagadnienia, acz kolwiek ciekawy myslę i warto go znać.
Duch (cytat):

-SQ - współczynnik społeczny, czyli zdolność łatwego doadywania się z ludźmi i takie tam


A to pewno o inteligencję emocjonalną ci chodzi i o kompetencje społeczne (to jeszcze się mieści w ramach IQ), tu odsyłam do książki Daniela Golemana Inteligencja emocjonalna i jej drugiej części Inteligencja emocjonalna w praktyce, obie przystępnie i łatwo napisane, polecam.

Maffej (cytat):
Te wszystkie współczynniki to jakieś banialuki... nie wierzcie im... życie to nie gra RPG :D...


Hymm... nie mogę się zgodzić ze to banialuki, ale oczywiście żadną ostateczną wyrocznią też nie są, wszelki pomiar w psychologii obarczony jest błędem, a już pomiar przeprowadzony poprzez telewizję w bankietowej huraoptymistycznej atmosferze taki błąd ma podwójny co najmniej, już zwracałem tu uwage że to wszystko była zabawa, nie wiele znacząca, a jeśli chodzi o prawdziwe testy to ich wynikom można wierzyć jeśli zostały prawidłowo przeprowadzone, ale też najlepiej wykonać kilka takich pomiarów coby zwiększyć pewność, dodam jeszcze ze każdy współczynnik jest tylko konstruktem teoretycznym dający jakąś materialny obraz rzeczywistości psychicznej, i to obraz niedoskonały, oparty w dużej mierze na konsensusie społecznym, tak więc spokojnie :D

Sharwyn (cytat):
o IQ to bzdura. Jeżeli piosenkarka Doda miała 156 punktów, to wszyscy w Imperium są tak mądrzy, że brakuje skali.


Brak gustu i prostactwo z IQ ma nie wiele wspólnego, tak więc nie widzę przeszkód by Doda miała taki wynik, chyba że naściemniała, bo w sumie trudno w to uwierzyć że ktos inteligentny mógłby tak nisko upaść :P

___________
"Czy to jest wina ogrodnika, że tulipany schną w wazonie?"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
mah



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: Między Górze

Wysłany: 1 stycznia 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

Sharwyn (cytat):
To IQ to bzdura. Jeżeli piosenkarka Doda miała 156 punktów, to wszyscy w Imperium są tak mądrzy, że brakuje skali.


Nie ocenia się ludzi po pozorach. Co w tym dziwnego, ze wybila tyle punktow, przeciez moze byc inteligentna. Co innego przed kamera, a co innego normalnie. Czy tak trudno w to uwierzyc??

Chodzi w tym tescie o INTELIGENCJE a nie WIEDZE.

___________

Imię twe – Patriota,
Kto nie zna korzeni, ten nie zrozumie
W sercu ogień nie zgasł,
Kto nie z nami, ten przeciw nam !



АРИЯ - Патриот
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sharra



Dołączył: 11 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Z twoich najgorszych sennych koszmarów. A w dodatku nie znikam, jak się budzisz...

Wysłany: 1 stycznia 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

mah (cytat):
Nie ocenia się ludzi po pozorach. Co w tym dziwnego, ze wybila tyle punktow, przeciez moze byc inteligentna. Co innego przed kamera, a co innego normalnie. Czy tak trudno w to uwierzyc??


Doda nie jest zbyt bystra, więc pewnie Nagash miał rację, z pytaniami typu: "Jak masz na imię?". Poza tym, nikt inteligentny nie rolbiłby z siebie downa przed kamerami.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nagash



Dołączył: 11 października 2004
Posty: 164
Skąd: A z kąd ja mam wiedzieć ??

Wysłany: 1 stycznia 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

Jesteś pewna ?? Obejrzyj Jackasa to zmienisz zdanie .......
___________
Śmierć to dopiero początek życia...... tego drugiego .....
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sharra



Dołączył: 11 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Z twoich najgorszych sennych koszmarów. A w dodatku nie znikam, jak się budzisz...

Wysłany: 1 stycznia 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

Nagash (cytat):
Jesteś pewna ?? Obejrzyj Jackasa to zmienisz zdanie .......


W "Jackass" i "Dirty Sanchez" nie występują normalni ludzie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zielevitz



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Ta, a potem mi ktos wejdzie i morde obije :)

Wysłany: 1 stycznia 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

wiecei można mieć wysokie IQ i zachowywać się jak debil
___________
http://losux.prv.pl
http://userfriendly.pl

zarębiste - mówie wam :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Destero



Dołączył: 6 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Przybywamy z wielu miejsc... zdążamy do jednego...

Wysłany: 1 stycznia 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

Sharwyn (cytat):
W "Jackass" i "Dirty Sanchez" nie występują normalni ludzie.


Jak widać w dzisiejszych czasach służą mimo wszystko naszemu społeczeństwu za wzór :wink: . No bo niby jak tłumaczyć to że w moim mieście jeden z ich zapalonych fanów postanowił nakręcić "Polską Edycję Jackas" o dźwięcznym tytule "Rakas" (z ksywki tegoż osobnika, "Raku")... ehhh doprawdy... trzeba się wyprowadzać póki czas bo aż wstyd bierzena myśl, że mieszka się z takimi ludźmi w tym samym mieście :oops: .

Zielevitz (cytat):
wiecei można mieć wysokie IQ i zachowywać się jak debil


Miewam taki opis na gg (mojego zresztą autorstwa):
"Nigdy nie myl wiedzy z inteligencją, ani mądrością życiową".

Rzekłem

Destero

___________
Paradoxically, sins one can consider as forgiven are those he can't forgive himself... kore no nindo da
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
mah



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: Między Górze

Wysłany: 2 stycznia 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

Zielevitz (cytat):
wiecei można mieć wysokie IQ i zachowywać się jak debil

Tak!!!

___________

Imię twe – Patriota,
Kto nie zna korzeni, ten nie zrozumie
W sercu ogień nie zgasł,
Kto nie z nami, ten przeciw nam !



АРИЯ - Патриот
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Davoth



Dołączył: 3 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Rediunad - bliżej znane jako Jasło

Wysłany: 2 stycznia 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

Destero (cytat):

"Nigdy nie myl wiedzy z inteligencją, ani mądrością życiową".

Święte słowa. Powinni Ci pomnik postawić. Wielu jest takich, co wiedzą dużo, ale co z tego jak nie potrafią tego wykorzystać w życiu.

___________
"Jeżeli potrafisz zachować spokój wtedy gdy wszyscy szaleją, to znaczy że nie rozumiesz problemu."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 22 stycznia 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

Ja sie mogę pochwalić: 112 w narodowym teście inteligencji na TVN.
___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mollach



Dołączył: 25 października 2004
Posty: 164
Skąd: Z lasów cierni

Wysłany: 22 stycznia 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

nie wazna jest inteligencja tylko to co czlowiek nosi w sobie :P
___________
......
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fristron z Avlee



Dołączył: 27 października 2004
Posty: 164
Skąd: Fristotele - zgadnij po nicku :)

Wysłany: 22 stycznia 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

Jakiś czas temu robiłem sobie test IQ. I mogę z radością powiedzieć (pochwalić to nie, bo tu sami inteligentni ludzie są :P ), że osiągnąłem dobry wynik -> 123 IQ.
___________
Nie ma na tym świecie altruistów. Są ci, którzy ich udają i ci, którym udawanie weszło w nawyk.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Alamar



Dołączył: 12 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: z Czarnej Wieży w której płynie magia czysta (a tak naprawdę z Gorzowa Wlkp.)

Wysłany: 28 lutego 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

Wiem, że trochę późno to piszę, ale niedawno dołączyłem do Imperium i akurat zobaczyłem ten temat. Oczywiście z góry założyłem, że wszyscy będę przynajmniej normalni. Ja niczym chwalić się nie będę. Powyżej stu miałem to pamiętam, ale o ile, przecież to było dawno temu :D
___________
Mogą mnie zabić, ale mnie nie przestraszą.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 8 marca 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

mah (cytat):
Zielevitz (cytat):
wiecei można mieć wysokie IQ i zachowywać się jak debil

Tak!!!


Oczywiście!!
Ludzie z najwyższymi ilorazami inteligencji czynności takie jak gotowanie i sprzątanie wykonują na poziomie KRETYNA!!

___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 8 marca 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

Ciekawa teoria. Czyli taki powiedzmy Makłowicz to poziom tasiemca, by trzymać się kulinariów?
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fristron z Avlee



Dołączył: 27 października 2004
Posty: 164
Skąd: Fristotele - zgadnij po nicku :)

Wysłany: 8 marca 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ciekawa teoria. Czyli taki powiedzmy Makłowicz to poziom tasiemca, by trzymać się kulinariów?


Nie, nie. I to w ogóle nie jest reguła...
Tak BYWA.
Ja czytałem o przypadku osoby, która miała 200 IQ, ale sprawy tak przyziemne jak np. parzenie herbaty musiała za niego robić żona! Za to był w stanie jako jeden z niewielu na świecie m.in. pojąć (pojąć, czyli zrozumieć powody, a nie tylko wiedzieć, co z tego wynika) Teorię Einsteina...

___________
Nie ma na tym świecie altruistów. Są ci, którzy ich udają i ci, którym udawanie weszło w nawyk.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sandro



Dołączył: 15 października 2002
Posty: 164
Skąd: kaLISZ

Wysłany: 8 marca 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

No popatrz, a poczciwy Einstein miał zaledwie 160 IQ.
:twisted:

___________
I.Am.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Codhringher



Dołączył: 1 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 8 marca 2005     Narodowy IQ test. Średnia Jaskiniowców! Odpowiedz z cytatem

Mastorious (cytat):

Oczywiście!!
Ludzie z najwyższymi ilorazami inteligencji czynności takie jak gotowanie i sprzątanie wykonują na poziomie KRETYNA!!

Grenadier (cytat):

Ciekawa teoria.

Nawet bardzo - dzięki niej mogę się poczuć geniuszem :P

A poza tym - ta teoria jest całkiem sensowna. Czyż gotowanie i sprzątanie nie jest czymś niesamowicie banalnym w obliczu problemów, którymi można się zająć posiadając tak nieprzeciętną intiligencję?

___________
The truth is out there
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.