Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-28 23:51:11
Autor Wiadomość
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 21 listopada 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Hm, argumentów za wyjazdem przybywa :)
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sharra



Dołączył: 11 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Z twoich najgorszych sennych koszmarów. A w dodatku nie znikam, jak się budzisz...

Wysłany: 21 listopada 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Tak, Greniu, ja też bardzo cię lubię :P
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sharra



Dołączył: 11 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Z twoich najgorszych sennych koszmarów. A w dodatku nie znikam, jak się budzisz...

Wysłany: 21 listopada 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Imperator (cytat):
Ja jak najbardziej popieram ideę zlotu północnego, będzie okazja przejechać się pociągiem przez Kościerzynę ;-)


Ciekawe skąd, do Kościerzyny tylko osobowe z Gdańska i Chojnic jeżdżą.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 21 listopada 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Imperator jest fanem dyliżansów łączonych, które nie jeżdża najkrótszą trasą :)
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hexe



Dołączył: 14 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław / Bielsko

Wysłany: 21 listopada 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Hihi, coraz bardziej mi się ta idea podoba.. ;)
Kuteczkę mam ciepłą, mogę na plaży siedzieć.

Nami, noł prablem..

Gren (cytat):
Imperator jest fanem dyliżansów łączonych, które nie jeżdża najkrótszą trasą


Mi też się zaczyna udzielać ;D. Jeszcze trochę, a będę do domu jeździć przez stolicę ;D.

___________
Earth is full. Go home.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sharra



Dołączył: 11 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Z twoich najgorszych sennych koszmarów. A w dodatku nie znikam, jak się budzisz...

Wysłany: 21 listopada 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Najdłuższe trasy PKP do Gdańska z zsynchronizowanymi rozkładami jazdy:
1. PRZEMYŚL - Rzeszów - Tarnów - Kraków - Częstochowa - Wrocław - Zielona Góra - GWp - SZCZECIN - Koszalin - Słupsk - GDAŃSK
2. WROCŁAW - Opole - Katowice - Kraków - Kielce - Radom - WARSZAWA - Iława - GDAŃSK
3. BIELSKO BIAŁA - Katowice - Częstochowa - Łódź - Włocławek - Bydgoszcz - CHOJNICE - Człuchów - Piła - SZCZECINEK - Miastko - SŁUPSK - Gdynia - GDAŃSK
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ingham



Dołączył: 1 kwietnia 2001
Posty: 164
Skąd: Ciechanów

Wysłany: 21 listopada 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Sharwyn, to co podałaś, to są proste trasy. Uwierz nam, Behu naprawdę potrafi sobie jechać 500 km z 18oma przesiadkami przez 2 dni przez takie stacje, na których dwa pociągi na dzień stają ;)


Hexe (cytat):

Mi też się zaczyna udzielać ;D. Jeszcze trochę, a będę do domu jeździć przez stolicę ;D.


Nono! Tylko daj znać, kiedy się po raz pierwszy w taką trasę wybierzesz!


No, ja oczywiście wstępnie też chcętnie bym sobie pobaletował na plaży :>

___________
Tylko modlitwa może Was zbawić!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mirabell



Dołączył: 14 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 22 listopada 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Ja tu widzę, że faaajne pomysły na Sylwestra się szykują... to może ja też się przyłączę :)

I może być nawet dyliżansem łączonym ;)

___________
...Zawsze znajdą się jacyś Eskimosi, którzy wypracują dla mieszkańców Konga wskazówki zachowywania się w czas olbrzymich upałów...
(S. J. Lec)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 17 grudnia 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Jako że mam juz pewność, że nie ma przeciwskazań co do Sylwestra w Gdańsku, robimy tradycyjną listę :):

1. Grenadier (?)
2. Nami
3. Sulia
4. Moandor
5. Faramir
6. Hexe
7. Hubertus
8. Sandro
9. Imperator (przez Kościerzynę ;))
10. Sharwyn (?)
11. Ingham
12. Mirabell (dyliżansem łączonym ;))
13. Guinea
14. Acid Dragon
15. ja :P

Kto jeszcze chętny ;) ?

Co do plażowej formy - jak nam bedzie zimno, to się schowamy :) ;).

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hexe



Dołączył: 14 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław / Bielsko

Wysłany: 17 grudnia 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Jeśli o mnie chodzi - nie wiem, czy cokolwiek z tego wyjdzie..
___________
Earth is full. Go home.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 17 grudnia 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Ja nie jade. Nie pojawię się na pewno. Mam problemy, nie zjawię się zresztą nie wiem czy bym chciała...
___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ingham



Dołączył: 1 kwietnia 2001
Posty: 164
Skąd: Ciechanów

Wysłany: 18 grudnia 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Nami (cytat):
...nie zjawię się zresztą nie wiem czy bym chciała...


Bardzo nam milo...

___________
Tylko modlitwa może Was zbawić!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 18 grudnia 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

@lan (cytat):
Co do plażowej formy - jak nam bedzie zimno, to się schowamy :) ;).

Zawsze można podpalić drewnianą beczkę, stanąć w koło i kontynuować imprezę :wink: .

___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 18 grudnia 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Ingham (cytat):
Nami (cytat):
...nie zjawię się zresztą nie wiem czy bym chciała...


Bardzo nam milo...


Nie o to chodzi, że nie lubię waszego towarzystwa... Nie, to akurat uwielbiam, ale za dobrze znam siebie i swoje reakcje, żeby po takim czasie się z pewną osobą spotkać... Na to jest jeszcze za wcześnie.

___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 18 grudnia 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Mnie jakby co nie będzie...
Rodzice nie chcą mię puścić :(
Przepraszam! :(

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 18 grudnia 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

No zmowa jakaś :?.

Melkior (cytat):
Zawsze można podpalić drewnianą beczkę, stanąć w koło i kontynuować imprezę :wink: .

Rozumiem, że jedziesz i będziesz podpalał ową beczkę ;)?

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hubertus



Dołączył: 21 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 18 grudnia 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Hymm... widze coś krucho z tym Sylwestrem zaczyna być, ja na razie podtrzymuję że będe
___________
"Czy to jest wina ogrodnika, że tulipany schną w wazonie?"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 18 grudnia 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

A teraz trochę połączeń kolejowych wraz z cenami (z ulgą 37%) (jest pewna szansa, ze przedłużą ważność turystycznego i będzie można jechać za 50zł :) ).
Zatem pociągi warte uwagi dla:
Dla Białegostoku / Łap:
1. 6:15-13:20 (31,37)
2. 7:50-15:16 (34,44 + 5 - przez Wawę, przesiadka na InterRegion (stąd 5zł za miejscówkę)).
3. 12:00-19:28 (31,37)

Dla Warszawy:
1. 0:40-5:14
2. 6:00-10:09 (28,13 + 5 za miejscówkę)
3. 6:23-10:41 (28,13)
4. 11:05-15:16 (28,13 + 5)

Wrocławia:
1. 7:20-14:41 (31,37)
2. 16:00-23:20 (31,37)
3. 23:15-7:05 (31,37)

Opola: (tym razem także cena normalnego ;))
Wszystko z przesiadką we Wrocku, więc te same pociągi co wyżej:
1. 5:47-14:41 (51,80/32,63)
2. 14:05-23:20 (52,82/33,28)
3. 20:47-7:05 (51,80/32,63)

Gliwic:
1. 4:45-14:41 (36,10 - przesiadka w Katowicach)
2. 9:02-19:52 (35,47, przesiadka w Poznaniu)
3. 10:58-21:33 (36,54 - przesiadka we Wrocławiu i Iławie)
4. 12:57-23:20 (35,47 - przesiadka we Wrocławiu)
5. 17:16-4:22 (33,89 - przesiadka w Kędzierzynie-Koźlu i we Wrocławiu)

Kalsza:
Nie wiem, czy PKSem da się dojechać ;)
1. 3:23-12:00 (32,38 - przesiadka w Łodzi)
2. 7:01-14:41 (32,38 - przesiadka w Łodzi)
3. 14:57-23:20 (31,21 - przesiadka w Łodzi)

Koszalina:
oj, dużo tego ;)

Gdyni:
SKM co kilka minut :P.

O kimś zapomniałem?

Aha, w momencie gdy kupuje się od razu bilet powrotny, to ma się 15% zniżki, a na Sylwestra moze coś jeszcze dadzą :).

Podałem też takie dziwne godziny typu przyjazd o 23, bo nie ma probelmu, byście zjawili się tu wieczorem 30 grudnia, a nawet wcześniej :).
I nie ma "nie mogę", "Nie chcę", "zobaczę" :P.

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Behemoth



Dołączył: 25 września 1998
Posty: 164
Skąd: Otwock

Wysłany: 19 grudnia 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Sharwyn (cytat):
Ciekawe skąd, do Kościerzyny tylko osobowe z Gdańska i Chojnic jeżdżą.


A o Wierzchucinie szanowna Sharwyn przypadkiem nie zapomniała? ;-) Gwoli ścisłości jeszcze muszę czepnać się, że nie z Gdańska a z Gdyni Głównej jeżdżą pociągi do Kościerzyny :-)

Sharwyn (cytat):
Najdłuższe trasy PKP do Gdańska z zsynchronizowanymi rozkładami jazdy:
1. PRZEMYŚL - Rzeszów - Tarnów - Kraków - Częstochowa - Wrocław - Zielona Góra - GWp - SZCZECIN - Koszalin - Słupsk - GDAŃSK
2. WROCŁAW - Opole - Katowice - Kraków - Kielce - Radom - WARSZAWA - Iława - GDAŃSK
3. BIELSKO BIAŁA - Katowice - Częstochowa - Łódź - Włocławek - Bydgoszcz - CHOJNICE - Człuchów - Piła - SZCZECINEK - Miastko - SŁUPSK - Gdynia - GDAŃSK


Ja to bym sobie pojechał na przykład: Otwock - WaWa - Działdowo - Iława - Jabłonowo Pom. (Bo niestety przez Brodnicę od tygodnia nie jeżdżą pociągi :( ) - Laskowice Pom. - Wierzchucin lub Czersk - Chojnice - Szczecinek - Miastko - Słupsk - Gdynia ;-)

@lan (cytat):
A teraz trochę połączeń kolejowych wraz z cenami (z ulgą 37%) (jest pewna szansa, ze przedłużą ważność turystycznego i będzie można jechać za 50zł :) ).
Zatem pociągi warte uwagi dla:
Dla Białegostoku / Łap:
1. 6:15-13:20 (31,37)
2. 7:50-15:16 (34,44 + 5 - przez Wawę, przesiadka na InterRegion (stąd 5zł za miejscówkę)).
3. 12:00-19:28 (31,37)

Dla Warszawy:
1. 0:40-5:14
2. 6:00-10:09 (28,13 + 5 za miejscówkę)
3. 6:23-10:41 (28,13)
4. 11:05-15:16 (28,13 + 5)


Chciałbym podnieść dość istotną kwestię najnowszego produktu PKPowskich lędźwi, mianowicie pociągów InterRegion. Pociągi te jeszcze do niedzieli jeździły jako pospieszne spółki PKP Przewozy Regionalne, a teraz trafiły pod skrzydła PKP InterCity. A ponieważ nie można kupować biletów łączonych na pociągi obu spółek, to w przypadku jednego z połączeń np. z Białego:

Białystok-WaWa (posp.)
WaWa-Gdynia (IRN)

trzeba będzie kupić ODDZIELNE bilety na odcinek Białystok-WaWa (pospieszny PKP PR) i WaWa-Gdynia (InterRegion PKP IC), co raczej jest mało opłacalne. Poza tym bilet turystyczny nie obowiązuje na InterRegiony.

W "normalne" dni nie ma dziennych połączeń pospiesznych WaWa-Gdynia (tylko IRN), ale 28-31.XII kursuje pociąg z Zakopca:
WaWa Wsch. - Gdynia Gł. Osob. 5:56 - 11:08

Tyle informacji kolejowych ;-)

A teraz last but not least, niestety muszę zawiadomić iż nie pojawię się na jaskiniowym Sylwestrze mimo niezwykle atrakcyjnej możliwości przejechania się przez Męcikał :-D Wynikła mi tu pewna lokalna sylwestrowa inicjatywa, w którą żem się już zaangażował. Życzę więc wszystkim miłej zabawy :-)

___________
"Nothing can seem to fill the emptiness inside,
So still I search, never ever wait for the time or the tide"
--
Blaze "Hunger"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mirabell



Dołączył: 14 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 21 grudnia 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Widzę, że jestem mało orygilnalna :P ale wychodzi na to, że mogę się nie pojawić... po Świętach wiedzieć będę :/
___________
...Zawsze znajdą się jacyś Eskimosi, którzy wypracują dla mieszkańców Konga wskazówki zachowywania się w czas olbrzymich upałów...
(S. J. Lec)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 21 grudnia 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Behemoth (cytat):
Chciałbym podnieść dość istotną kwestię najnowszego produktu PKPowskich lędźwi, mianowicie pociągów InterRegion. Pociągi te jeszcze do niedzieli jeździły jako pospieszne spółki PKP Przewozy Regionalne, a teraz trafiły pod skrzydła PKP InterCity.

Yhm, fucktycznie :/. Ale za to miejscówka jest za 3zł, nie za 5 ;).
Zobaczymy, może jutro pół trasy będę wracał do domu takim "cudeńkiem"...

Imperator swego ludu się wyparł :P.

Mirabell (cytat):
Widzę, że jestem mało orygilnalna :P ale wychodzi na to, że mogę się nie pojawić... po Świętach wiedzieć będę :/

Byle po Świętach ale przed Sylwestrem :). No i staraj sie być oryginalna :P.

Jeszcze co do kwestii cenowo-żywieniowych: jako że 31 moze być trudno o jakiegoś Sphinxa (aczkolwiek mogę się dowiedzieć) jest szansa, że sami sobie będziemy coś musieli ugotować, co wyjdzie taniej od restauracji. Zresztą mości Mnich obiecał, że zajmie się stroną kulinarną przedsięwzięcia - liczę, że to nadal ważne :). No i oszczędzimy również na tym, że 31 do żadnego lokalu się nie wbijemy, co najwyżej 30 - z tymi, co będa wcześniej :).

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ingham



Dołączył: 1 kwietnia 2001
Posty: 164
Skąd: Ciechanów

Wysłany: 21 grudnia 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Eeeee, mialem gotowac? Ja chyba nawalony bylem, jak to mowilem :P

Ale mysle, ze dla 3 osob nie ma sensu. Sie sypie towarzycho :/

___________
Tylko modlitwa może Was zbawić!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Guinea



Dołączył: 20 maja 2000
Posty: 164
Skąd: że znowu!

Wysłany: 21 grudnia 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Najprawdopodobniej i ja się sypnę.
___________
Achtung! Weasel!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eldacar



Dołączył: 17 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 23 grudnia 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Hexe (cytat):

Tylko czy my mamy jakiekolwiek ferie, poza 4-dniową przerwą po sesji :O?


To zależy jak PWr ustawi sobie egzaminy i czy wszystkie zaliczysz w pierwszym terminie (czego oczywiście Tobie życzę). Najlepiej gdybyś miała egzaminy na początku sesji - im wcześniej tym dłuższa przerwa :)

___________
"I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones." A. Einstein
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Eldacar



Dołączył: 17 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 23 grudnia 2004     Zlot Północny + Sylwester Jaskiniowy Odpowiedz z cytatem

Ingham (cytat):
Sharwyn, to co podałaś, to są proste trasy. Uwierz nam, Behu naprawdę potrafi sobie jechać 500 km z 18oma przesiadkami przez 2 dni przez takie stacje, na których dwa pociągi na dzień stają ;)


Z tego jeden z nich jest towarowy ;p

___________
"I know not with what weapons World War III will be fought, but World War IV will be fought with sticks and stones." A. Einstein
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.