Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-5 9:55:25
Autor Wiadomość
Emirat Baste



Dołączył: 14 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 2 lutego 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Ja również na początku buduje 2 herosa żeby szybciej zebrać bezpańskie surowce ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 2 lutego 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Emirat Baste (cytat):
Ja również na początku buduje 2 herosa żeby szybciej zebrać bezpańskie surowce ;)


Pieniążki ważna rzecz (szczególnie na początku gry) :).
Proszę nie cytować wypowiedzi, które poprzedzają nasze. - H.G.

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rytu Mullich



Dołączył: 17 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z nikąd(to taka kraina)

Wysłany: 2 lutego 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Ja gram maksymalną ilością herosów.Jest to wręcz niezbędne na większych mapach.Szkolę 2 bohaterów(1 mag a 2 strong ewentualnie jeszcze 3 necromatę.Za darmo szkielety to dobra rzecz.2 głównych herosów walczy 2 nastepnych zbiera za nimi art itp.Reszta bohaterów zbiera wszystko co sie da.No i oczywiście kupuję co tydzień nowego herosa(zawsze to troszke wojska więcej).
___________
Wałbrzych wita(Piaskowa Góra zaprasza).
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dagon



Dołączył: 24 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Z lasu

Wysłany: 3 lutego 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

U mnie też podstawą jest wielu bohaterów. w pierwszym dniu od razu usi być min 2-óch. gram tak od dość niedawna(wcześniej nie miałem więcej jak 4 bochaterów nawet na XL) teraz doszedłem do wniosku że 8-miu w niczym nie przeszkadza.

Powiem więcej trzech słabych, trzech dobrych i dwóch wypasionych to podstawa na XL w mojej strategii

Rytu Mullich (cytat):

No i oczywiście kupuję co tydzień nowego herosa(zawsze to troszke wojska więcej).


No sporo to wojska nie dostaniesz od kupionego bohatera. Ale na samym poczatku to wystarcza :D

___________
Brak inteligentnego pomysłu na podpis
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bartolomeos



Dołączył: 21 września 2004
Posty: 164
Skąd: Jelenia Góra

Wysłany: 3 lutego 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Iloma bohaterami gram? To zależy od wielkości mapy, iości przeciwników, stopniu trudności itd. Wiadomo, że nie mogę stosować takiej samej taktyki do rożnych sytuacji, bo po prostu nie wypali. Dlatego gram rżną ilością bohaterów.

Zawsze natomiast staram się mieć jednego, który prowadzi tzw. (przeze mnie) dywersję. Otóż zajmuje on wrogie kopalnie, zbiera bezpańskie surowce, odkrywa teren itp.

W kwestii: mieć jednego superbohatera czy kilku dobrych bohaterów powiem, że to też zależy. Na mapie s wystarczy jeden, natomiast na xl jednym superbohaterem można zdziałać tyle, co nic (a jak jest kilku przeciwników to zupełnie bezsensu). Mogę podać nawet przykład: w kampanii Igranie z Ogniem w dodatku Armageddon's Blade gra się bohaterką o imieniu Adrienne. Tam jest jedna taka misja (trzecia albo czwarta),To musiała być trzecia, bo czwartej już nie było -H.G. gdzie po prostu nie da się grać jednym superbohaterem - potrzeba conajmniej kilku dobrych bohaterów. Ci, co tam grali, z pewnością o tym wiedzą :)

Reasumując: nie mogę jednoznacznie określić, iloma bohaterami gram.

___________
Wiem że nic nie wiem
Sokrates
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ashanti



Dołączył: 27 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Z jaskini behemota :P

Wysłany: 9 lutego 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

5 bohaterów na XLce mi wystarcza w szczególności
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 13 lutego 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Ashanti (cytat):
5 bohaterów na XLce mi wystarcza w szczególności

Dlaczego??
Na jakich mapach?? Na każdej mapie tyle samo??
Rozwiń swą wypowiedź.


Ja zazwyczaj tworzę jednego Wojownika, a reszta to Magowie. Wojownik jako najsilniejszy wykonuje 60% brudnej roboty, a resztę Magowie, których w zalezności od rozmiaru mapy mam od 1 do 4.
Magowie zajmują się transportem wojsk i artefaktów dzięki swoim portalom i lataniu, zajmują siedliska potrworów, gdzie nie gdzie pokonają słabszego wrogiego Bohatera, zbierają surowce i takie inne duperele.

___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Wiwern



Dołączył: 13 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 22 lutego 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Ja na samym początku gry dokupuje drugiego bohatera, lecz w rzeczywistości wszelkie podboje mapy itp. robie jedynie tym pierwszym(zawsze lepszym) bohaterem.
___________
Wiwern-łowca bestii i innych maszkaron.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Medea



Dołączył: 5 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: z Pól Elizejskich

Wysłany: 22 lutego 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Prawie na każdej mapie gram jednym bohaterem i jest to najczęściej mag...
___________
"Wy macie rację, my mamy karabiny" Mao Tze-Tung
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Trang Oul



Dołączył: 22 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2 marca 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Ja zawsze gram jednym herosem niezależnie od rozmiaru mapy. Daję mu najsilniejsze jednostki i artefakty. Resztę (czyt. tylu, ile mam zamków) zostawiam w zamkach do obrony Koniecznie wybieram tych z nauką, żeby chociaż trochę się rozwijali.
___________
Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

http://wogofani.fora.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hellburn



Dołączył: 27 maja 2004
Posty: 164
Skąd: z pustynnych rejonów Bracady

Wysłany: 2 marca 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Od początku robie 2 - tego co wybrałem w menu jest moim głównym - nim walcze zbieram skarby puszki pandory artefakty odwiedzam utopie a tym drugim zbieram surowce odwiedzam młyny itd. ewentualnie 3 by przekazywać armie metodą sztafety
___________
Damn!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nabu



Dołączył: 3 listopada 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 3 marca 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Tworzę zawsze jednego najsilniejszego bohatera, który powinien znać się na magii ziemi i powietrza, a jeśli się uda, to również na dwóch pozostałych.

Na ogół z czasem dokupuję pozostałych siedmiu herosów, ale staram się, aby każdy z nich dawał jakąś korzyść sam z siebie ( + 1 kryształ, 350 złota, itd ). Takich bohaterów ustawiam z dala od wrogich szlaków i stoją sobie oni w miarę bezpiecznie przy wiatrakach, młynach itd. w pobliżu mojej stolicy.
Oczywiście rzadko udaje się zgromadzić całą siódemkę takich pomocników, więc kupuję " zwykłych ", których wysyłam do bardziej niebezpiecznych misji.

Na małych mapach nie zawsze jest mi jednak potrzebna cała obsada, ale czterech - pięciu to minimum.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
mah



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: Między Górze

Wysłany: 5 marca 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Zazwyczaj rozpoczynam grę 2 bohaterami. Później w zależności od liczby przeciwników i wielkości mapy (oraz liczby moich zamków) dokupuje następnych. Zazwyczaj jest to zależność 1 na 1 przeciwnika, ale nie więcej niż 5.
___________

Imię twe – Patriota,
Kto nie zna korzeni, ten nie zrozumie
W sercu ogień nie zgasł,
Kto nie z nami, ten przeciw nam !



АРИЯ - Патриот
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 12 marca 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Ilość bohaterów, którymi gram zależy także od różnorodności zamków (jeżeli mam 3 rodzaje zamków to pakuję jednostki z nich do odpowiednich bohaterów np. zamek do zamku, bastion do bastionu).
___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr.Pool...



Dołączył: 24 września 2000
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 14 marca 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Ja natomiast gram maksymalnie dużą ilością bohów. Tworzę ich tylu ilu mi potrzeba na dany moment gry.

Odnośnie głównego boha to co najmniej 2 to moja dewiza, a na dużych mapkach zdarza się ze mam 3 lub 4 głównych bohów.
Ciężko się tak gra bo tragarze nie nadążają, ale wówczas ograniczam się do obsługi 2 bohów.

To jest jedyny sposób na szybkie skończenie scenariusza :)

___________
... i tylko tyle mam do powiedzenia ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Gelu



Dołączył: 18 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: z AvLee

Wysłany: 26 marca 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Jeden, bo po co mi więcej. Chociaż czasami jednym walcze a drugim zbieram surowce, ale bardzo. BARDZO rzadko...
___________
Po śmierci rodziców chodzę w kapturze.|
__________|"""""""""""""""""""""""""""""
Gelu Knight
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Macready



Dołączył: 11 marca 2005
Posty: 164
Skąd: Kraków

Wysłany: 26 marca 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Jeden , tylko czasami dwoma , nie chce dzielic miedzy bohaterów artefakty i doświadczenie , wole jednego a mocnego.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lucas



Dołączył: 25 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Erathia

Wysłany: 26 marca 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Gram zawsze dwoma bohaterami, jednego do obrony zamku, a drugiego do podbijania nowych ziem.
___________
"Carpe Diem"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 26 marca 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Macready (cytat):
Jeden , tylko czasami dwoma , nie chce dzielic miedzy bohaterów artefakty i doświadczenie , wole jednego a mocnego.

A gdy masz tyle artefaktów że na jednego za dużo? :D

___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Macready



Dołączył: 11 marca 2005
Posty: 164
Skąd: Kraków

Wysłany: 26 marca 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

A więc czasami dwoma , ale wole jednego a mocnego a jak coś to przerobie na doświadczenie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 11 czerwca 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

A co robicie jeżeli powiedzmy w 2 miesiącu gry znajdziecie w więzieniu Bohatera z 7 poziomem??
Zostawiacie go sobie, chodzicie i walczycie nim oraz rozwijacie doświadczenie, czy raczej do obrony zamku i zbierania surowców. A może odrazu zwalniacie, żeby Wam głowy nie zawracał??

___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grunthor



Dołączył: 6 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Kozienice

Wysłany: 12 czerwca 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Na początku 2 miesiąca to mam juz glownego bohatera na poziomie zblizonym do 20 oraz maksymalna ilosc pobocznych plus niekiedy kilku w zamkach wiec takiemu bohaterowi jesli jest rodowity mozna zabrac armie i smialo zdymisjonowac gdyz jest bezuzyteczny tzn. nie ma estate lub jakiegos czaru ktory mozna przekazac jak wrodzona rezurekja, meteor i inne.
___________
Śmierć to nieznana kraina z której nie powrócił żaden podróżny.
William Shakespeare
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 12 czerwca 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Ostatnio zmieniłem taktyke jeśli chodzi o bohaterów, mianowicie: Stosuję jednego głównego bohatera, dwóch co chodzą i zbierają wszelakie doświaczenie i skille, a potem służą do obrony zamków lub małych ataków zaczepnych, trzech lub dwóch lub jednego (w zależności od mapy) do zbierania kasy z młynów, wiatraków, krasnali itp oraz zbierania armii z budynków wolno stojących oraz dwóch bohaterów, którzy idą zawsze z głównym bohaterem, jeden zbiera surowce a drugi idze zawsze przodem, aby lokalizować obiekty oraz wrogów. Taktyka ta zaoszczędza mi czas, pieniądze i przedwszystkim eliminuje zaskoczenie mojej głównej armii. Pozatym każdym z bohaterów odwiedzam budynki dające morale i szczęście, tak że jak przychodzi bronić zamku, to mam wysokie współczynniki premii, mówię wam, stosujcie tą taktykę, naprawde się opłaca.
___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rytu Mullich



Dołączył: 17 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z nikąd(to taka kraina)

Wysłany: 14 czerwca 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Dragonthan (cytat):
Ostatnio zmieniłem taktyke jeśli chodzi o bohaterów, mianowicie: Stosuję jednego głównego bohatera, dwóch co chodzą i zbierają wszelakie doświaczenie i skille, a potem służą do obrony zamków lub małych ataków zaczepnych, trzech lub dwóch lub jednego (w zależności od mapy) do zbierania kasy z młynów, wiatraków, krasnali itp oraz zbierania armii z budynków wolno stojących oraz dwóch bohaterów, którzy idą zawsze z głównym bohaterem, jeden zbiera surowce a drugi idze zawsze przodem, aby lokalizować obiekty oraz wrogów. Taktyka ta zaoszczędza mi czas, pieniądze i przedwszystkim eliminuje zaskoczenie mojej głównej armii. Pozatym każdym z bohaterów odwiedzam budynki dające morale i szczęście, tak że jak przychodzi bronić zamku, to mam wysokie współczynniki premii, mówię wam, stosujcie tą taktykę, naprawde się opłaca.


Dodałbym do tego jeszcze jednego bohatera któremu możemy przekazac swoją armię na przedłóżenie ruchu swojemu głównemu bohaterowi.

___________
Wałbrzych wita(Piaskowa Góra zaprasza).
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Alamar



Dołączył: 12 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: z Czarnej Wieży w której płynie magia czysta (a tak naprawdę z Gorzowa Wlkp.)

Wysłany: 28 czerwca 2005     Ilu Bohaterów?? Odpowiedz z cytatem

Oczywiście jeden główny, jeszcze jeden do zbierania surowców i obchodzenia młynów itp. Wszystko też zależy od wielkości mapy. Bo minerały z wiatraków zmarnować się nie mogą :wink: , ale na to najczęściej wystarcza heros w zamku. Ogólnie więc gram jednym herosem, ale w ankiecie jednak nic nie zaznaczę, bo naprawdę jest ich więcej.
PS. Kupuję też herosa jak jest jakaś okazja (wyższy lvl), ale to się chyba nie liczy, bo rzadko tak jest, a i tak siedzi w zamku.

___________
Mogą mnie zabić, ale mnie nie przestraszą.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.