Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-29 3:11:19
Autor Wiadomość
Bubeusz



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: a żebym to ja sobie przypomniał... :)

Wysłany: 29 stycznia 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Uważam, że jest to świetny pomysł, gratuluję pomysłowości, Klaang :D

Zawsze można dać ten hymn jako podkład na samej stronie, jeśli uważasz, że nie będzie miał kto słuchać :) Zebralibyście się raz na konwencie, nagrali jakąś piosenkę a'la

Imperium jest the best, a kto temu zaprzecza
Dostanie zaraz w duspko z hetmańskiego miecza ;)
Myśmy są najlepsi, i zimą i latem!
Znamy się na magii, walce i karate!
A Behemoth rządzi, wcale nie najgorzej
Wszystko ideolo, nic już nie pomooże... Oj dana :)
I chórek damski z tyłu: hej, hej, Jaskinia, hej hej :)

Do tego jakiś DJ Ghost :D muzę wytworzy i gotowe :)
Hymn jak ta lala :)
Nie widzę żadnych przeszkód oprócz zgody władz wyższych :)

PS. Ten tekst jest wymyślany na żywo, więc żeby ktoś sobie nie pomyślał, że ja go proponuję na hymn, zaznaczę, że napisałem coś a'la :)

___________
Caveant consules ne quid detrimenti IJB capitat ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 29 stycznia 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Bubeusz (cytat):
Imperium jest the best, a kto temu zaprzecza
Dostanie zaraz w duspko z hetmańskiego miecza ;)
Myśmy są najlepsi, i zimą i latem!
Znamy się na magii, walce i karate!
A Behemoth rządzi, wcale nie najgorzej
Wszystko ideolo, nic już nie pomooże... Oj dana :)
I chórek damski z tyłu: hej, hej, Jaskinia, hej hej :)


NEEEINE! To jest gorsze ode mnie! :O
Wszystko jest lepsze od tego. :P

Cytat:
Do tego jakiś DJ Ghost :D muzę wytworzy i gotowe :)


Nie, nie wytworzy muzy, bo DJ Ghost jest wychowany na rockowych balladach, amerykańskim rapie i twórczości Black Eyed Peas'ów. Tako też znajdźcie sobie kogoś innego. :P

Cytat:
PS. Ten tekst jest wymyślany na żywo, więc żeby ktoś sobie nie pomyślał, że ja go proponuję na hymn, zaznaczę, że napisałem coś a'la :)


Uch... Kamień spadł mi z głowy!

___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bubeusz



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: a żebym to ja sobie przypomniał... :)

Wysłany: 29 stycznia 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Dzięki za wyrazy uznania, Ghost :) Od zawsze wiedziałem, że mam talent :)

Poważnie rzecz biorąc chodziło o to, że tekst ma mówić co nieco o Imperium, o jej mieszkańcach, ma być klimatyczny i z jajem.

___________
Caveant consules ne quid detrimenti IJB capitat ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 29 stycznia 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Coż poważnie nie poważnie ale Hymn to raczej to pierwsze.

SAM pamiętam bo jakbym mógł zapomnieć... Coż poezja to była może nie the best ale się staraliśmy i raczej poważnie do sprawy podeszliśmy.

A jeżeli chodzi o wymyślanie czegokolwiek o Jaskini to proszę bardzo kreatywności tłamsić nie chcę....

Ale na moją drewnianą Admiralską nogę niech to będzie przyśpiewka albo cuś ale nie HYMN nazwane bo to się nie godzi.

Doceniam chęci i zapał. Ale HYMNEM proszę nie nazywać nawet nie myśleć o tym by nazwać.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
DruidKot



Dołączył: 16 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: z odległych zakamarków geografii :P

Wysłany: 29 stycznia 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Choć z początku zastrzeżenia Tarbanda wydały mi się przesadzone, po jego poprzednim poście muszę przyznać mu rację. Pieśń tak, Hymn - nie.

Pozdrawiam,
DruidKot

___________
Rychłoż się zejdziem znów?

o ortografii || o łańcuszkach
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 29 stycznia 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Właśnie przyśpiewkę miałem na myśli w swoim drugim poście od końca (teraz trzecim) w tym temacie. :P

Chociaż... Jeśli góra zrozumie doły, to może się hymn nawet narodzić... I tak to wszystko jedno. :P

___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
DruidKot



Dołączył: 16 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: z odległych zakamarków geografii :P

Wysłany: 29 stycznia 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Nie wszystko jedno, bo hymn powinien być doniosły i reprezentacyjny. Chwalebny. A nie o, za przeproszeniem, tchórzofretkach ;P.
___________
Rychłoż się zejdziem znów?

o ortografii || o łańcuszkach
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 29 stycznia 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Ew. o tobie albo o mnie. ZGRĄZA! :P

Arrgh, jestem tak durny, że zapomniałem dodać w poprzednim poście słowa "mnie". :P

Swoją drogą... Może tak topic przemianować?

___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Klaang



Dołączył: 19 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: a nie powiem...

Wysłany: 29 stycznia 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Jako, że zacząłem ten cały bałagan, a z racji awarii sieci nie mogłem odpisać - nieniejszym to czynię.

Sam-UeL (cytat):
Gwoli ścisłości, ”Imperium” to ”Imperium”, a państwo to państwo. To zasadnicza różnica.


Skoro już trzymamy się tak mocno słownictwa. :lol: Moim skromnym zdaniem - ŻADNA RÓŻNICA. Zgodnie z tym, co w Encyklopedii PWN stoi, a przyznaję, że czytuję ją dość często, Imperium to:

- nazwa państwa rzymskiego z podległymi krajami - zatem "Imperium" i "Państwo" są historycznie powiązane,
- nazwa wielkich mocarstw, np. i. brytyjskie - osobiście Jaskinię uważam za prawdziwe mocarstwo jesli chodzi o polski i nie tylko Internet, bo nie udało mi się znaleźć tak dużej ilości zapaleńców, zrzeszonych jedną ideą, mimo że dokładnie szukałem.

ERGO

Posiłkując się Słownikiem Wyrazów Bliskoznacznych (Wyd. Wiedza Powszechna, 1971r, pod redakcją Stanisława Skorupki):

PAŃSTWO - Kraj - Republika - Potęga - Królestwo - Cesarstwo - IMPERIUM - Dominium

są wyrazami bliskoznacznymi, więc używanie ich jako tożsamych jest w pełni dopuszczalne. więc pokaż mi różnicę o której mówiłeś :twisted:

Owszem - możesz powiedzieć, że Jaskinia nie jest państwem w politycznym i dosłownym znaczeniu tego słowa. Posiłkując się definicją muszę Ci przyznać rację, ALE...

Imperium Jaskini Behemota jest "instytucją" (co piszę bez ironii), która istnieje jedynie w internecie, więc dosłowna definicja jej nie dotyczy. Nawet jeśli podciągniemy pod to słownikową regułkę, to państwo jest określone przez terytorium zamieszkałe przez obywateli/poddanych/członków społeczności(niepotrzebne skreślić) - zatem, jeśli w internecie jesteśmy to właśnie Jaskinia jest "terytorium" które nas zrzesza. Jeśli się ze mną nie zgadzasz, wyjaśnij mi proszę sens istnienia czegoś takiego jak Mikronacje np. Dreamland (www.dreamland.l.pl) lub Księstwo Sarmacji. No i z całym szacunkiem, ale skoro podchodzisz do spraw obywatelstwa, państwowości i patriotyzmu z taką powagą, to co tutaj robisz? :wink:


Sam-UeL (cytat):
Co zaś tyczy się Hymnu – jako takiego, go nie posiadamy. Nie wystarczy nasz piękny Polski ”Mazurek”!?
Dla mnie TO jest nasz hymn(!)


O ile się orientuję, nie tylko osoby z polskim obywatelstwem są mieszkańcami/rezydentami Jaskini, więc Mazurek Dąbrowkiego niekoniecznie musi im leżeć jako ich hymn. Do tego sam powiedziałeś, że DLA CIEBIE to jest nasz hymn. No cóż - dla Ciebie. Co nie znaczy że dla wszystkich. Dodatkowo śpiewanie Mazurka Dąbrowskiego przy ognisku na zlocie uważam za wysoce niestosowne, pomijając fakt, że można podciągnąć to pod obrazę uczuć narodowych, a tego byśmy nie chcieli - prawda?

Sam-UeL (cytat):
Hymn to pieśń czynu, opiewający przełomowe dzieje historyczne dla danego kraju.



Powiedz mi skąd wziąłeś tę definicję? Zgodnie z tym co wiem, hymn to:

1. [gr.], uroczysta pieśń pochwalna, związana genetycznie z publ. uroczystościami kultowymi, znana w różnych kręgach kulturowych - a Mieszkańców/Rezydentów za krąg kulturowy można uznać, skoro łączy ich jedno zainteresowanie i dają mu taki a nie inny wydźwięk.

2. ustalona przez tradycję pieśń patriotyczna, stanowiąca wyraz jedności narodowej i będąca oficjalną formą społecznej manifestacji uczuć.

Niech więc będzie jaka chce, pod warunkiem, że ludzie zechcą to razem śpiewać. Obawiam się, że z momentami przełomowymi hymn jako taki nie musi mieć wiele wspólnego, choć rzecz jasna może.

Sam-UeL (cytat):
Mi w ogóle nie widzi się odśpiewywanie czegokolwiek. Po pierwsze zamiast rozpowszechniać Jaskinię, sparodiowalibyśmy ją.
Z resztą... komu byś chciał zaprezentować Ów ”Hymn”!?


Jeśli o mnie chodzi, a to ja zaprezentowałem ten pomysł publicznie, to byłem poważny jak zawał serca i nie przeszło mi nawet przez myśl, parodiowanie Jaskini. O czym niektórzy z dopisujących się tutaj, najwyraźniej nie pomyśleli. To co powypisywali inni, na temat na przykład zwierząt futerkowych albo warzyw, uznaję za osobistą zniewagę gotów byłbym wyzwać każdego na na udeptaną ziemię, gdyby nie fakt, że jestem zagorzałym pacyfistą :wink: . Jeśli chodzi zaś o prezentowanie Hymnu - to miałem na myśli "zaryczenie go" wspólne na zjeździe/zlocie/konwencie. Wspólne zaśpiewanie go przy ognisku miałoby znaczny wpływ na morale mieszkańców/rezydentów, na tymże obecnych i pozytywnie wpłynęłoby na atmosferę.
Nie interesuje mnie i nigdy nie interesowało prezentowanie go publicznie, czyli poza kręgiem "jaskiniowych" (za innych rzecz jasna nie odpowiadam).

Odnośnie praw autorskich...

Zgodnie z ustawą z dnia 4 lutego 1994 r.o prawie autorskim i prawach pokrewnych
(Dz.U.00.80.904
2002-11-10 zm. Dz.U.01.128.1402 art.14
zm. Dz.U.02.126.1068 art.112003-01-01
zm. Dz.U.02.197.1662 art.1, art.3
2003-10-07 zm. Dz.U.03.166.1610 art.1, art.2
2004-05-01 zm. Dz.U.02.197.1662 art.1, art.3
zm. Dz.U.03.166.1610 art.1, art.2
zm. Dz.U.04.91.869 art.1
zm. Dz.U.04.96.959 art.12), oraz komentarzami do tej ustawy (m.in. Orzecznictwo Sądu Najwyższego):

wykorzystanie (NIEKOMERCYJNE PODKREŚLAM) muzyki, tekstu lub innej własności intelektualnej nie jest naruszeniem praw autorskich do czasu zarejestrowania tego na odtwarzalnym nośniku w kompletej postaci. Zatem zezwolenie pierwotnego właściciela nie jest w tym wypadku wymagane. Szczerze wątpię, czy ktokolwiek miałby ochotę na zaśpiewanie nam takowego hymnu i np. nagranie go na płytę "Dla Potomności". Samo stworzenie Hymnu Jaskini przestępstwem zatem nie jest - choćbyś nie wiem jak chciał. (podzękowania dla p. Asesor M. Bransztetel oraz p. Prokuratora M. Kroczaka za pomoc i wyjaśnienie)


Sam-UeL (cytat):
Jeżeli zależy wam na Imperium, porzućcie tę myśl. I bez hymnu można funkcjonować.


Łaskawie pozwól mnie i innym wyrażać swoje uczucia dla Imperium w sposób dla nich odpowiedni i przez nich wybrany.(Na tym punkcie jestem szczególnie wrażliwy, więc przepraszam, jak za ostro...) Żywię głęboki szacunek do wszystkich "jaskiniowych", ale kimże jesteś waść, że mówisz mi co mam myśleć? Pomysł stworzenia Hymnu (które to słowo ironicznie umieszczałeś w cudzysłowach, co głęboce mnie uraziło) porzucę dopiero na wyraźne polecenie conajmniej Hetmana. Na forum publicznym rzekłem - a słowa dotrzymuję.
Faktem też jest bezsprzecznym, że bez hymnu można funkcjonować. Ale czy trzeba?

Sam-UeL (cytat):
Zamiast myśleć nad pisaniem, o zgrozo ”Hymnu”, stwórzcie konkurs, na najlepszy wiersz o Imperium, czy też jego części, Osada, Akademia... Miejsc jest dużo, wszystko zależy od waszej inwencji twórczej.


Wybacz Sam-UeL'u, ale sam na to nie wpadłem. Nie zwykłem sobie przywłaszczać cudzych pomysłów, ale skoro proponujesz taką formę twórczosci - droga wolna. Wszystko zależy od inwencji twórczej, jak ktoś mądry powiedział. (Znów BEZ ironii pisane.)
A tak poważnie - Trochę więcej luzu poproszę, ok? :wink:

Widzę, że samo słowo HYMN jest dla wielu osób "drażliwe", więc topic prawdopodobnie będzie przemianowany, choć po powyższych wyjaśnieniach, mam nadzieję, że wszystko się z czasem wygładzi.
Wprawdzie wszelkie tego typu dywagacje są nieco "offtopowe", ale szczerze liczę na to, że wszyscy razem dojdziemy do porozumienia :D

Quapla'

___________
Zasada 18 - ...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Destero



Dołączył: 6 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Przybywamy z wielu miejsc... zdążamy do jednego...

Wysłany: 29 stycznia 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

No Klaang :) . Czekałem na tego posta, bo nie było sensu, żebym pisał dwa razy to samo i na dodatek w gorszym wydaniu. W każdym bądź razie niech wszyscy wiedzą, że podpisuję się pod słowami kolegi całym sercem :twisted: .

A do tematu wracając. Wiem, że to co zaproponuję, pozostanie pewnie w sferze marzeń ale :) :

Widziałbym Hymn/pieśń/wiersz, czy jak to chcecie sobie nazwać, mówiący o każdym obywatelu/poddanym/mieszkańcu imperium. Zwrotka na jednego :) . Wiem, że to raczej niemożliwe, ale jaka wspaniała idea za to :D .

A tak poważnie to bardzo do gustu przypadła mi piosenka proponowana przez Sharwyn, ale skoro ma to być coś przez nas stworzonego to trzeba by się zastanowić w jakim stylu miałaby to być pieśń i czy będzie ona poważna czy obrócimy ją w żart. Zwykle w takiej sytuacji po prostu idę na kompromis i zrobiłbym obydwie wersje, a nawet więcej jeśli zaszłaby taka potrzeba, ale nie tylko ja mam prawo głosu na tym forum :wink: .

Jeśli o styl chodzi to gdyby udało się to pomieszać (czyli wsadzić tam wszystko od Rocka przez Hip-Hop, po Disco) to ukazałoby to jaka różnorodność jest wśród mieszkańców imperium, ale że nie miewam tendencji do samobójstw to nie będę rozwijał takiego pomysłu, a zamiast tego zaproponuję jeden styl pasujący do klimatu Imperium. Chciałbym usłyszeć pieśń o Imperium Jaskini Behemota albo w stylu rytmicznej i wesołej szanty pirackiej (to byłoby nawet wykonalne), albo piękniejszą i bardziej wyniosłą wersję na styl piosenki proponowanej przez Sharwyn (z tym, że kto byłby w stanie to zaśpiewać??).

PS: Skończmy naśmiewanie się z tego tematu i obracanie go w pole walki zanim będzie za późno i zejdzie on na psy całkowicie :? . Temat jest przedni i bardzo mi się podoba i szkoda by było żeby upadł zanim, jeszcze porządnie się zaczął.

PS2: Jak ktoś to ułoży (tą pieśń znaczy się) i nagra mi na mp3 to nawet stepy do Stepmanii mogę zrobić :P .

Rzekłem

Destero

___________
Paradoxically, sins one can consider as forgiven are those he can't forgive himself... kore no nindo da
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
SAM-UeL



Dołączył: 19 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Spośród szczytów Wielkiego Babilonu

Wysłany: 30 stycznia 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Lobo (cytat):
SAM i Tarband...panowie wy to traktujecie stanowczo zbyt poważnie...

Skoro mowa tu o Hymnie to nie widzę w tym nic zabawnego, do takich spraw trzeba podchodzić trzeźwo i z powagą, a nie robić z siebie komedii.
Ghost (cytat):
Mnie się znów wydaje, czy sam sobie przeczysz? Nie godzisz się w końcu na naśmiewanie się z hymnu, czy na jego powstanie?

To pierwsze. Powstać mu nie bronię, ale jak napisał Tarband:
(...)niech to będzie przyśpiewka albo cuś ale nie HYMN nazwane bo to się nie godzi(...)
Ghost (cytat):
Uważam, że obydwaj traktujecie sprawę zbyt poważnie.

Wyobrażasz sobie żartować z Hymnu jakiegokolwiek państwa, bądź instytucji?
DruidKot (cytat):
Nie wszystko jedno, bo hymn powinien być doniosły i reprezentacyjny. Chwalebny. A nie o, za przeproszeniem, tchórzofretkach.

Fakt, faktem... konwentowe tchórzofretki są the best ;)
Klaang (cytat):
nazwa państwa rzymskiego z podległymi krajami - zatem "Imperium" i "Państwo" są historycznie powiązane.

Powiązane, jednak, najpierw istnieje państwo, a z biegiem czasu (nowe włości) rodzi się Imperium. Gdy Imperium upada, powstają małe państewka. I to jest ta różnica. Albo państwo, albo imperium. Ale to temat rzeka i jakoś nie widzę w nim szybkiego i polubownego rozwiązania.
Klaang (cytat):
No i z całym szacunkiem, ale skoro podchodzisz do spraw obywatelstwa, państwowości i patriotyzmu z taką powagą, to co tutaj robisz?

Jestem.
Klaang (cytat):
O ile się orientuję, nie tylko osoby z polskim obywatelstwem są mieszkańcami/rezydentami Jaskini, więc Mazurek Dąbrowkiego niekoniecznie musi im leżeć jako ich hymn. Do tego sam powiedziałeś, że DLA CIEBIE to jest nasz hymn. No cóż - dla Ciebie. Co nie znaczy że dla wszystkich.

Przeczytaj cały ten cytat, a następnie ostatnie dwa ostatnie zdania. Nie ma nic do wyjaśniania.
Klaang (cytat):
Jeśli o mnie chodzi, a to ja zaprezentowałem ten pomysł publicznie, to byłem poważny jak zawał serca i nie przeszło mi nawet przez myśl, parodiowanie Jaskini. O czym niektórzy z dopisujących się tutaj, najwyraźniej nie pomyśleli.

Żeś poważnie do tego podszedł, to da się zauważyć. Jednak, o zgrozo nie nazywajcie tego Hymnem. Piszcie pieśni, wiersze, a może z czasem, któreś dzieło awansuje do rangi Hymnu, ale na to trzeba czasu.
Klaang (cytat):
Żywię głęboki szacunek do wszystkich "jaskiniowych", ale kimże jesteś waść, że mówisz mi co mam myśleć?

Kim jestem? Człowiekiem.
Klaang (cytat):
A tak poważnie - Trochę więcej luzu poproszę, ok?

Może innym razem.
Klaang (cytat):
Wprawdzie wszelkie tego typu dywagacje są nieco "offtopowe", ale szczerze liczę na to, że wszyscy razem dojdziemy do porozumienia

Dojść, dojdziemy, ale zachowajmy powagę mówiąc Hymn, podchodzić na luzie mogę gdy będzie mowa o pieśniach i wierszach.

___________
biegniemy za szczęściem choć nie możemy go dopaść,
wciąz ucieka nam, bo nie znamy prawdy o nim,
Po co łapać króliczka, skoro tak przyjemnie się go goni..

    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tarband



Dołączył: 23 listopada 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 30 stycznia 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Panowie co mnie cieszy to fakt że rozmowa wielce ciekawa i interesująca zaczyna się robić, co w ostatnich czasach zasuguje na szczególną pochwałę. Udało się uniknąć słownych ataków na godność osobistą.

Rozumiem argumentacje obu stron. Klaang dziękuję za posta o Hymnie i Państwowości wielce ciekawy i pouczający.

Ale cytując SaM-UeLa

"Jednak, o zgrozo nie nazywajcie tego Hymnem. Piszcie pieśni, wiersze, a może z czasem, któreś dzieło awansuje do rangi Hymnu, ale na to trzeba czasu."

Idea powstania Hymnu Jaskiniowego ma swoją tradycję. Gdyby Osada działała dwie propozycje są przedstawione.

Nie najlepsze wprawdzie i zapewne Hymnem się nie staną nigdy.Ale są w swojej treści znacząco bardziej odpowiednie niż tchórzofretki.

Pieśń o Jaskini TAK
Hymn o Jaskini NIE.

Ps przynajmniej nie to co do tej pory zostało napisane w postach.

Ps II. Tylko o taką kosmetyczną zmianę proszę. Dla mnie Ważną i dla mieszkańców również.

Q Chwale Jaskini.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 30 stycznia 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Moja propozycja (ale i tak marna):

Apocaliptica - Bittersweet :)

___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Klaang



Dołączył: 19 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: a nie powiem...

Wysłany: 30 stycznia 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

No i w ten sposób i wilk syty i owca cała. Słowo "Hymn" nikogo w oczy kłuć już nie powinno (jeśli o topic chodzi) a idea powstania czegoś co można będzie w przyszłości razem "zaryczeć" może się teraz rozwijać bez przeszkód :lol: Q Chwale!! Na Imperatora, przecie nie kłótnie tutaj chodzi co nie? Zrobi się z tego przepychanka słowna, a tego chyba nikt nie chce :wink: .

Quapla'

___________
Zasada 18 - ...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 30 stycznia 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

ja jesio się nie wypowiadam na temat

ale obserwację taką poczyniłem i dzielę się lefrexją

"nowi" a jakże inaczej do sprawy podeszli niż "starzy"...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thurvandel



Dołączył: 8 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: inąd

Wysłany: 30 stycznia 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Proponuję "Imperę" Ery... i nazwa adekwatna i do śpiewania jakby co proste, i poważne i takie hymnowate i w ogóle.

A jak to nie to coś Manowara... oni mają niezłe hymny.

A swoją drogą... o co tu się kłócić... zrobić głosowanie i po sprawie (a jak nie to niech władza najwyższa zadecyduje)... no i pytanie, czy może to być kawałek jakiejś kapeli, czy koniecznie mamy zamiar bawić się w kompozytorów (choć tu to raczej tchórzofretki wyjdą ;))

___________
There are three kinds of people on this world. These who can count and these who cannot.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
SAM-UeL



Dołączył: 19 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Spośród szczytów Wielkiego Babilonu

Wysłany: 30 stycznia 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Klaang (cytat):
Słowo "Hymn" nikogo w oczy kłuć już nie powinno (jeśli o topic chodzi)

Tak więc konwersacje można uznać za udaną. A o słowie "Hymn", póki co... Cii... :)
jOjO (cytat):
ale obserwację taką poczyniłem i dzielę się lefrexją
"nowi" a jakże inaczej do sprawy podeszli niż "starzy"...

To jest ten, póki co teoretyczny zapał. Poczekajmy na efekty, i udajmy się na mszę z intencją, by pomysł pieśni nie był tylko czczą gadaniną.

___________
biegniemy za szczęściem choć nie możemy go dopaść,
wciąz ucieka nam, bo nie znamy prawdy o nim,
Po co łapać króliczka, skoro tak przyjemnie się go goni..

    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Klaang



Dołączył: 19 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: a nie powiem...

Wysłany: 30 stycznia 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Moja skromna osoba nie zamierza być nikomu cierniem w oku, zatem sprawę "odpowiedniego słownictwa" można chyba uznać za zamkniętą :)

Ale wracając do tematu.

Padła gdzieś wczesniej propozycja, aby PIEŚŃ ( :wink: ) miała postać czegoś w rodzaju szanty. Pomysł to zacny. Proponuję melodię "Morskich opowieści". Nie ma chyba takiego co by jej nie znał, więc i nauka śpiewania tejże odpadnie :lol: . Jeśli pomysł spotka się z ciepłym przyjęciem, to prace nad tekstem rozpoczną się niebawem - to mogę obiecać. Nie rzucam słów na wiatr, więc nie będzie to jeno czcze gadanie :wink: .

Oczywiście jako że przyśpiewka ta hymnem być nie zamierza, za jej powagę nie odpowiadam :wink:. No i oczywiście proszę o propozycje zarówno innych melodii, jak i zwrotek do tej.

Quapla'

___________
Zasada 18 - ...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Destero



Dołączył: 6 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Przybywamy z wielu miejsc... zdążamy do jednego...

Wysłany: 30 stycznia 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

No, ja jako pomysłodawca wplecenia w pieśń szanty, podpisuję się oczywiście jak najbardziej pod propozycją Klaanga, a po wysłychaniu refrenu przez niego wymyślonego jestem pewien, że to naprawdę da się zrealizować:D . W tworzeniu tekstu mogę pomóc oczywiście z racji mojego sąsiadowania z mości Klaangiem :wink: . Ogólnie - pomysł przedni :) .

PS: Klaang potrafi to zagrać na gitarze (skromny coś i nie mówi :wink: ), więc o to nie musimy się martwić już :) .

Rzekłem

Destero

___________
Paradoxically, sins one can consider as forgiven are those he can't forgive himself... kore no nindo da
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sandro



Dołączył: 15 października 2002
Posty: 164
Skąd: kaLISZ

Wysłany: 3 lutego 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Na początek: Klaang, przyjmij me uznanie za poziom wypowiedzi i sposób prowadzenia dyskusji. Dziewiętnastego marca możesz być pewien mej rekomendacji do przyznania Ci statusu Jaskiniowca (dopiero wówczas, gdyż ustawowo Jaskiniowcami mogą zostać jedynie mieszkańcy z dwumiesięcznym stażem - gwoli wyjaśnienia, gdybyś się nie orientował). Oby tak dalej!

Co do tematu: Imperium posiada już swą flagę, od niedawna posiada swe własne, wspaniałe godło (które mam nadzięję, iż kiedyś zacznie być eksponowane w wirtualnej przestrzeni), do dopełnienia więc trójcy najważniejszych symboli państwowyh brakuje IJB jedynie hymnu. Czy nadszedł już czas, by go stworzyć? Ten topik jest odpowiedzą - tak. Już można.

Kapitalna sprawa, że z inicjatywą i ideę wychodzą młodzi stażem poddani Imperatora. To sprawia, że spokojniej patrzę w naszą przyszłosć (a ostatnimi czasy różnie z tym bywało). Niemniej mam kilka uwag.

Hymn nie powinien być jajcarski, ale nie powinien też być śmiertelnie poważny i koszmarnie patetyczny, jak to hymny zwykły bywać. Powinien nieść ze sobą jednak jakąś nutkę humoru, ciut zabawy, lekkości, z jednego tylko względu - aby można go było bez skrępowania śpiewać na zlotach choćby, po dwóch czy trzech, tych, no... sokach jabłkowych. Nie musimy wytwarzać sztucznej powagi i wzniosłości, by czuć do Imperium swoiście pojmowany patriotyzm. A czemuż niby, do licha, patriotyzm musi być taki strasznie poważny, na baczność? Kojarzy mi się to ze wstrętną sztucznością i hipokryzją - dlatego też nie podzielam konserwatywnego podejścia eliminującego z hymnu wszelki humor i lekkość, które reprezentują niektórzy z dyskutantów. Co nie znaczy, że popieram stosunek całkowicie jajcarski i lekceważący. Wypośrodkować, wyważyć - oto cała sztuka. I już widzę, jak na kolejnym meczu "Pazurów" dodajemy im otuchy naszą własną pieśnią państwową :D.

Melodia... jakoś niechętnie myślę o tym, że mamy śpiewać do melodii innej pieśni czy piosnki :(. Ciążyć będzie wówczas na hymnie jakiś pierwiastek obcości... z drugiej strony jestem w pełni świadom, że ułożenie chwytliwej i dobrej melodii to nie kasza z mlekiem, stąd chyba nie mamy wyjścia... Proszę jednak, by bezwględnie nie były to "Morskie opowieści". Melodia zdecydowanie zbyt znana i zbyt ograna. Coś z szant, w porządku, jednak nie tak popularnego - by łatwo nam przyszło przyswojenie jej jako własnej, a z drugiej strony by ta nasza trawestacja nie wydała się nikomu pretensjonalna.

Ponadto na tę molodię ułożył już wieki temu piosnkę Giater ;). Nosi tytuł "Herosów opowieści" i zawiera parę soczystych kawałków. Dostępna jest w Osadzie, czyli aktualnie dostępna nie jest.

___________
I.Am.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Klaang



Dołączył: 19 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: a nie powiem...

Wysłany: 3 lutego 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Tak się zatem stanie... powstały do tej pory fragment tekstu do melodii "najbardziej ogranej szanty świata" już rytualnie spaliłem, bo przyznaję, że nie zdawałem sobie sprawy z istnienia dzieła Giatera. Jak już wcześniej mówiłem - cudzych pomysłów przywłaszczać sobie nie zwykłem.

Jeśli zaś o skomponowanie pieśni/hymnu chodzi, to nie podejmę sie tego choćby mnie końmi po gościńcu ciągać mieli, bo talentu muzycznego mam nad wyraz niewiele. Liczę jednak na pomoc innych mieszkańców, wszak umuzykalnionych, z tego co wiem, ci u nas dostatek. Co do tekstu to również prosiłbym, by nie pokładać we mnie zbyt wielkich nadziei, bo w całym swym życiu żadnego arcydzieła nie popełniłem.
Zrobię co w mej mocy by przyłożyć się do powstania Pieśni Q Chwale, ale sam jej nie napiszę. Nieco żałuję, że tak małym zainteresowaniem cieszy się ten temat ze strony "młodszych stażem jaskiniowych", ale ufam że będzie lepiej.

Ponawiam zatem prośby by podawać swoje propozycje melodii pieśni q chwale, aczkolwiek na propozycje tekstów czekam z jeszcze większą niecierpliwością.

Quapla'

___________
Zasada 18 - ...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 3 lutego 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Ja może też coś zaproponuje :). Niejako, że Jaskinia jest miejscem dla mnie i dla wielu wyjątkowym to i utwór powinien być wyjątkowy.

Mam propozycję utworu, do którego słów nie cza. Utwór pochodzi z filmu LoTR Drużyna Pierścienia :). Trwa 5:02 i jest 16 utworem zdajsie na płycie :).


Amon hen

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fristron z Avlee



Dołączył: 27 października 2004
Posty: 164
Skąd: Fristotele - zgadnij po nicku :)

Wysłany: 4 lutego 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Ja jestem gotów pomóc w tworzeniu tekstu, jeśli chęć do przyjęcia pomocy mojej zajdzie.
Na gitarze akustycznej pogrywam, tworzę także coś niecoś, ale nie mam sposobu nagrania tego (chyba że przy niemal zerowej jakości)... odpadam, chyba że nadejdzie owa możliwość.
Gdzie tu jeszcze pomóc mogę... przy ryczeniu na konwencie może? :]

___________
Nie ma na tym świecie altruistów. Są ci, którzy ich udają i ci, którym udawanie weszło w nawyk.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Danio



Dołączył: 20 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: z Mrągowa

Wysłany: 5 lutego 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

Moja skrona propozycja.
Muzyka:
Star Wars
Imperium Kontratakuje
Marsz Imperialny
A słowa:
Autor: Grabkożerca Guinea
Miejsce zamieszczenia: Ekskretyment
Tekst: Być albo nie żyć, oto jest zapytanie
Jesteś-li niczym nietopeż wiszący na ścianie...

___________
Rodzina jest jak górski krajobraz - najlepiej wygląda z daleka.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 5 lutego 2005     Pieśń Q Chwale Imperium Jaskini Behemota Odpowiedz z cytatem

O, Qui nowe dzieło popełnił i nic nie mówi... "Eksperyment"?
___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.