Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-3 23:29:36
Autor Wiadomość
Dragonis



Dołączył: 8 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Ze smoczego raju, gdzie mięcho jest nieszczęśliwe

Wysłany: 21 lutego 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Wiwern, braciszku, wreszcie ktoś za beholderami! Co z tego, że nie strzelają wspaniale, skoro potrafią sobie poradzić gdy się je zablokuje! A takie... elfy. Nie mają nic do powiedzenia w walce wręcz, a jak ktoś gra bastionem to musi ich chronić jak oka w głowie! A loch mże sobie pozwolić na zostawienie strzelców z małą lub ewentualnie bez opieki!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rytu Mullich



Dołączył: 17 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z nikąd(to taka kraina)

Wysłany: 21 lutego 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Dragonis (cytat):
Wiwern, braciszku, wreszcie ktoś za beholderami! Co z tego, że nie strzelają wspaniale, skoro potrafią sobie poradzić gdy się je zablokuje! A takie... elfy. Nie mają nic do powiedzenia w walce wręcz, a jak ktoś gra bastionem to musi ich chronić jak oka w głowie! A loch mże sobie pozwolić na zostawienie strzelców z małą lub ewentualnie bez opieki!


To czemu twierdzisz że skoro Beholdery nie strzelają wspaniale to są takie świetne.Przecież w starciu z Elfami nie mają żadnych szans.A po co Elfy mają walczyć wręcz skoro są jednostkami strzelającymi.A co do ochrony jednostek strzelających to jest na to wiele sposbów.

Nie ma potrzeby cytować poprzedniej wypowiedzi w całości !!! TT

___________
Wałbrzych wita(Piaskowa Góra zaprasza).
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 21 lutego 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Rytu Mullich (cytat):
To czemu twierdzisz że skoro Beholdery nie strzelają wspaniale to są takie świetne.Przecież w starciu z Elfami nie mają żadnych szans.A po co Elfy mają walczyć wręcz skoro są jednostkami strzelającymi.A co do ochrony jednostek strzelających to jest na to wiele sposbów.


Np. postawienie przy nich entów i krasnoludów.

Nie ma potrzeby cytować poprzedniej wypowiedzi w całości !!! TT

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Promilus



Dołączył: 9 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Deyja :P

Wysłany: 21 lutego 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Elfow chronie w taki sposob :) z lewej strony krasnale i balista, z prawej enty, z przodu jednorozce...oczywiscie ma to sens jak sie ma taktyke niemniej archanioly sie do nich nie dorwa...i inne tego typu jednostki ktore ZAWSZE atakuja elfy. Jedynie smoki moga je troche nadwatlic, ale zawsze mozna jeszcze dodac z prawej strony centaury a wtedy to nawet smoki nie maja szans. Takie ustawienie defensywne ma 1 powazny argument ZA: elfy maja swobode strzelania przez cala walke, zas pozostale jednostki moga blokowac dowolnie dlugo przed atakami. Jak smok podleci do entow to enty je przyblokuja opltaniem. Elfy sobie uciekna dalej i rozstrzelaja smoki. Ja jednak stawiam na gryfy. Nawet bez blessa (ktorego wymagaja cerbery) potrafia naprawde mocno dziabnac, sa szybkie i wytrzymale...nieraz dzieki nim wygrywa sie bitwy.
___________
Moze zmienie cie w wampira...niee, za dobrze bys sie mial, wiec moze w ducha? Tez za dobrze, zrobie zatem z twoich martwych szczątek pięknego Ghoula-będziesz mi sluzył po wsze czasy...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 21 lutego 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Promilus (cytat):
Elfow chronie w taki sposob :) z lewej strony krasnale i balista, z prawej enty, z przodu jednorozce...oczywiscie ma to sens jak sie ma taktyke niemniej archanioly sie do nich nie dorwa...i inne tego typu jednostki ktore ZAWSZE atakuja elfy. Jedynie smoki moga je troche nadwatlic, ale zawsze mozna jeszcze dodac z prawej strony centaury a wtedy to nawet smoki nie maja szans. Takie ustawienie defensywne ma 1 powazny argument ZA: elfy maja swobode strzelania przez cala walke, zas pozostale jednostki moga blokowac dowolnie dlugo przed atakami. Jak smok podleci do entow to enty je przyblokuja opltaniem. Elfy sobie uciekna dalej i rozstrzelaja smoki. Ja jednak stawiam na gryfy. Nawet bez blessa (ktorego wymagaja cerbery) potrafia naprawde mocno dziabnac, sa szybkie i wytrzymale...nieraz dzieki nim wygrywa sie bitwy.


Jak entami uciekniesz to oplatanie przestanie działać.

Nie ma potrzeby cytować poprzedniej wypowiedzi w całości !!! TT

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Promilus



Dołączył: 9 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Deyja :P

Wysłany: 21 lutego 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

mowilem o ucieczce elfow nie entow :) tak to jest jak sie na szybko czyta :) Cerbery tak jak i harpie sa wysmienite...pod warunkiem zarzuconego blessa (maximum dmg...a zarowno gharpie <2> jak i cerbery <3> maja naprawde spory dmg...no i cerberom sie nie oddaje)...elfy sa nieco cienkie-w zasadzie zawsze je trace...poprzez wiezyczki, nigdy w walce z wrogimi oddzialami. Oslizgi w wiekszej liczbie potrafia byc upierdliwe, niemniej wysylam najpierw pikinierow a potem krzyzowcow-i oslizgow nie ma. Zywiolaki lodu w starciu przegrywaja nawet z orkami wiec na nie bym nie stawial ani 1 glosu...ot kolejne mieso armatnie. Beholdery sa "przyzwoite" co jednak nie stawia ich na czele. Zjawy takze sa the best...jesli chcemy pozbawic bohatera magii to robimy 7 oddzialow zjaw i w kilka rund przeciwnik nie rzuca czarow...przydatne jesli dobry mag attakuje nam kilka zamkow dziennie. Orki z toporkami walcza srednio dobrze...ale sa wytrzymale i gdy w kampaniach gralem przeciwko przewazajacym silom worga zazwyczaj zostawaly mi wlasnie orki, cyklopy i ogrzy magowie....reszta ginela.
___________
Moze zmienie cie w wampira...niee, za dobrze bys sie mial, wiec moze w ducha? Tez za dobrze, zrobie zatem z twoich martwych szczątek pięknego Ghoula-będziesz mi sluzył po wsze czasy...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Getyr



Dołączył: 27 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 22 lutego 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Promilus (cytat):
Zjawy takze sa the best...jesli chcemy pozbawic bohatera magii to robimy 7 oddzialow zjaw i w kilka rund przeciwnik nie rzuca czarow...przydatne jesli dobry mag attakuje nam kilka zamkow dziennie.


Dobry mag rzuca Łańcuch Piorunów i już połowy Zjaw nie ma, a resztę dokańcza swoimi łucznikami... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Promilus



Dołączył: 9 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Deyja :P

Wysłany: 22 lutego 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Tu chodzilo mi ze usuwamy zjawy z obroncow zamku i dajemy bohaterowi poza zamkiem(on nie broni sie za murami tylko normalnie w polu)...takie zagranie pozwala uwalic niejednego gracza-maga probujacego szturmowac zamek. Brak many u przeciwnika to tak jakby dodatkowy atak w rundzie (chodzi mi o atak magiczny...lancuch piorunow dziala na KAZDA jednostke na polu bitwy-zjawy sa szybkie i podlatuja zazwyczaj do jednostek wroga...jak ktos chce uszczuplic swoj oddzial to rzuca lancuch piorunow-proste :P )
___________
Moze zmienie cie w wampira...niee, za dobrze bys sie mial, wiec moze w ducha? Tez za dobrze, zrobie zatem z twoich martwych szczątek pięknego Ghoula-będziesz mi sluzył po wsze czasy...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Getyr



Dołączył: 27 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 22 lutego 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Promilus (cytat):
Brak many u przeciwnika to tak jakby dodatkowy atak w rundzie (chodzi mi o atak magiczny...lancuch piorunow dziala na KAZDA jednostke na polu bitwy-zjawy sa szybkie i podlatuja zazwyczaj do jednostek wroga...jak ktos chce uszczuplic swoj oddzial to rzuca lancuch piorunow-proste :P )


No i bardzo dobrze, że podlecą blisko wtedy rozwale je moimi jednostkami, tak, że nie zdążysz uciec :) A poza tym w każdej armii jest jakaś jednostka która rusza się przed zjawami i własnie gdy ta jednostka ma ruch a twoje zjawy nie wykonują jescze ruchu ja rzucam Łańcuch. Musiałbym być skończonym kretynem, żeby rzucać Łańcuch gdy wrogie jednostki są koło moich. Zresztą ile ty byś mi tej many zabrał? góra 10 ptk. A dobry mag ma ich kilkaset, a gdy jego umiejętnością specjalną jest Inteligencja, nawet przeszło tysiąc.

Nie ma potrzeby cytować poprzedniej wypowiedzi w całości !!! TT
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Heimdall Ragnarok



Dołączył: 25 lipca 2003
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 22 lutego 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

1.Gryf Królewski
:arrow: Największy przyrost wśród jednostek 3 poziomu
:arrow: Nieograniczony kontratak
:arrow: Lata
2.Wysoki Elf
:arrow: Strzela 2 razy
:arrow: Jest Elfem :wink:
3.Cerber
:arrow: wysoki przyrost
:arrow: atak do 3 przeciwników (nieczęsto, ale zawsze)
:arrow: szybki

Dalej dałbym Żelaznego Golema i Beholdera, a na końcu Upiora :wink:

___________
Kiedy muzyka milknie, reszta jest milczeniem
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonis



Dołączył: 8 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Ze smoczego raju, gdzie mięcho jest nieszczęśliwe

Wysłany: 23 lutego 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Rytu Mullich (cytat):

To czemu twierdzisz że skoro Beholdery nie strzelają wspaniale to są takie świetne.Przecież w starciu z Elfami nie mają żadnych szans.A po co Elfy mają walczyć wręcz skoro są jednostkami strzelającymi.A co do ochrony jednostek strzelających to jest na to wiele sposbów.


Ale spójrz na to tak: Elf pokonuje beholdera, ale nie ma szans z oślizgami.
Natomiast beholder pokonuje je z palcem (albo z macką) w nosie. (jeśli takowy ma)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Promilus



Dołączył: 9 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Deyja :P

Wysłany: 23 lutego 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Getyr (cytat):
No i bardzo dobrze, że podlecą blisko wtedy rozwale je moimi jednostkami, tak, że nie zdążysz uciec :) A poza tym w każdej armii jest jakaś jednostka która rusza się przed zjawami i własnie gdy ta jednostka ma ruch a twoje zjawy nie wykonują jescze ruchu ja rzucam Łańcuch. Musiałbym być skończonym kretynem, żeby rzucać Łańcuch gdy wrogie jednostki są koło moich. Zresztą ile ty byś mi tej many zabrał? góra 10 ptk. A dobry mag ma ich kilkaset, a gdy jego umiejętnością specjalną jest Inteligencja, nawet przeszło tysiąc.

Jak stwierdziles dobry mag ma ich kilkaset o ile nie tysiac (czyli 50 punktow wiedzy?) w tym samym czasie zdolny nekromanta ma 2k+szkieletow i moc 60 :P to ten piorunek akurat wyglada blado z mocniejszymi czarami nekromanty (zazwyczaj implozja/przywolania zywiolakow/ofiara)...no ale mialo byc o jednostkach a nie walkach.

Nie ma potrzeby cytować całych wypowiedzi !!! TT

___________
Moze zmienie cie w wampira...niee, za dobrze bys sie mial, wiec moze w ducha? Tez za dobrze, zrobie zatem z twoich martwych szczątek pięknego Ghoula-będziesz mi sluzył po wsze czasy...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Getyr



Dołączył: 27 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 23 lutego 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Usunięto cytat - bo to już było przegięcie cytat cytatu cytatu cytatu :) ehhh TT


Mówiłem istnieje coś takiego jak umiejętnośc Inteligencji, a ja nie wyobrażam sobie dobrego maga bez tej umiejętności. Wystarczy, że będzie miał 20 Ptk Wiedzy i umiejętność Inteligencji na exp. i mam 400 ptk many :) a na XL zawsze znajdą się też Lochy z Wirem Magii wtedy taki bohater ma 800 ptk magii, nie mówie już o bohaterach z umiejętnością specjalną Inteligencji ( 5% na każdy poziom), kiedyś takim bohaterem miałem przeszło 2 tysiące ptk. many oczywiście po odwiedzeniu Wiru Magii w Lochach, bo normalnie miał trochę powyżej tysiąca. To by było na tyle...., aha jeśli dobrym magiem nazywamy jakiegoś gościa z 100 ptk. many no to trochę dziwne.

Nie ma potrzeby cytować poprzedniej wypowiedzi w całości !!! TT
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
tse tse



Dołączył: 12 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Białobrzegi n. Pilicą

Wysłany: 23 lutego 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Proszę tych którzy mają przy swoich wypowiedziach moją uwagę o poprawienie wypowiedzi, tzn. zrobienie czegoś sensownego z tym cytowaniem - czekam tydzień, po tym czasie będę usuwał a nawet... nie cofnę się przed zablokowaniem tematu :) TT
Najlepiej używaj żółtego koloru, jest bardziej zauważalny :wink: - H.G.

___________
Hattrick VII.42 - moja liga
Pilica piłkarska stolica :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dagon



Dołączył: 24 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Z lasu

Wysłany: 24 lutego 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Co do najskuteczniejszej jednostki 3 poziomu to uważam, że najbardziej praktyczną jest cerber.

Jest szybki i dość duże ma uszkodzenia co wg mnie jest dużą zaletą zwłaszcza na początku gry.

___________
Brak inteligentnego pomysłu na podpis
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
ser verto



Dołączył: 31 grudnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 26 lutego 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Ja swój głos oddaję na wysokiego elfa.

pozdrawiam ser verto
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 9 marca 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Każda jednostka będzie skuteczna jeżeli się ją umie odpowiednio wykorzystać.
___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hellburn



Dołączył: 27 maja 2004
Posty: 164
Skąd: z pustynnych rejonów Bracady

Wysłany: 11 marca 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Oczywiście że żwyiołak Lodu. Który strzelec ma na tym poziomie tak dobre statystyki ?? (35 hp 3-7 dmg !!!) i w zwarciu nie ma ograniczeń.
___________
Damn!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 12 marca 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem w zamku conflux większość jednostek jest przesadnie silna. Myślę że conflux nie powinien w takich ankietach się liczyć.
___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Promilus



Dołączył: 9 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Deyja :P

Wysłany: 12 marca 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Conflux może nie jest aż tak silny jak mówicie, nawet fenixy można zmieść...chociaz zamiast przyrostu 4 powinien być 3 wg mnie. Tak naprawdę to wystarczy w tym zamku zmodyfikować przyrost i wszystko będzie ok. Gryfy mają duży przyrost i naprawdę najmniej ich ginie w każdej bitwie. Dlatego uważam, że to najlepsza jednostka 3 poziomu-szybka, mocna i wytrzymała.
___________
Moze zmienie cie w wampira...niee, za dobrze bys sie mial, wiec moze w ducha? Tez za dobrze, zrobie zatem z twoich martwych szczątek pięknego Ghoula-będziesz mi sluzył po wsze czasy...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonis



Dołączył: 8 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Ze smoczego raju, gdzie mięcho jest nieszczęśliwe

Wysłany: 12 marca 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Promilus (cytat):
Gryfy mają duży przyrost i naprawdę najmniej ich ginie w każdej bitwie. Dlatego uważam, że to najlepsza jednostka 3 poziomu-szybka, mocna i wytrzymała.


Chyba mamy naprawdę inne style grania, bo jak ja mam gryfy to zawsze giną pierwsze... :lol:
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Macready



Dołączył: 11 marca 2005
Posty: 164
Skąd: Kraków

Wysłany: 12 marca 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Zagłosowałem na Beholdera(u mnie Obserwator) w porównaniu do Wysokich Elfów nie ma ograniczeń w walce wręcz. Żelazny golem jest też bardzo dobra jednostką , w testach wygra nawet z Wysokimi Elfami i Obserwatorami mimo że strzelają , troche oberwie ale jak już dojdzie to poradzi sobie z nimi.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Alamar



Dołączył: 12 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: z Czarnej Wieży w której płynie magia czysta (a tak naprawdę z Gorzowa Wlkp.)

Wysłany: 24 marca 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Zagłosowałem na Elfa, ponieważ jest to jednostka strzelająca i to podwójnie! Oślizgów zdecydowanie nie lubię, a Cerbery, cóż może są dobre, ale rzadko gram tym zamkiem.
___________
Mogą mnie zabić, ale mnie nie przestraszą.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lucas



Dołączył: 25 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Erathia

Wysłany: 24 marca 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Ja oddałem głos na Wysokiego elfa, ponieważ strzela dwa razy i jest wg mnie najlepszą jednostką 3 poziomu.
___________
"Carpe Diem"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Gelu



Dołączył: 18 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: z AvLee

Wysłany: 24 marca 2005     Najskuteczniejsza jednostka pozimu 3!!! Ankieta Odpowiedz z cytatem

Wysokie Elfy, Wysokie Elfy... Dwukrotnie strzelają, dość szybkie, i walczą też wręcz. Niech inne jednostki wzorują się na Elfach!!!
___________
Po śmierci rodziców chodzę w kapturze.|
__________|"""""""""""""""""""""""""""""
Gelu Knight
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.