Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-2 7:57:18
Autor Wiadomość
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 14 marca 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Macready (cytat):
Hehehe , mi się ten artefakt podoba , szczególnie gdy jest w moim posiadaniu.

Ciekawe czy równie dobrze podobałby ci sie on w posiadaniu twojego przeciwnika ? :wink: ...

Ten artefakt nie ma prawa bytu na multiplayer !!! Ja nigdy z nim nie gram . Jest poprostu przesadzony .

Macready (cytat):

Pewnie grałeś na najłatwiejszym poziomie i było mało 7-poziomowych jednostek , nekromancja musi być taka jaka jest, popatrz na jednostke 7-poziomu z Necropolis jest strzasznie słaba

Jeżeli to jest do mnie skierowane to zawsze gram na hard lub wyżej . Mało tego zwykle gram w 2 osoby i dodajemy wszystkim komputerowym graczom timed event co im codziennie daje po 2 każdego surowca i 4000 kasy .... Smok nekropolis jest słaby ale zdobyć inną 7 poziomową jednostkę nie jest trudno ... A nawet jeżeli założymy że nie mamy innego zamku to i tak Słabość Kościanego smoka nie rekompensuje siły nekromancji ...

Promilus (cytat):
Jestem świadom słabości jednostek nekropolii, a także ich atutów. Szkielety starają się wyrównać szanse, jednakże ni nie wskórają przciw silnym jednostkom 5, 6 i 7 poziomu-nawet tysiące szkieletów ginie gdy grając np. Castle rzuci sie bless i najpierw zaatakue strzelcami (czyli kusznicy+mnisi) co znacznie uszczupli szeregi szkieletów-archanioły zniszczą sporo czarnych rycerzy-którzy z mojego doświadczenia nawet w 2x wiekszej liczbie nie mają z AA szans (nawet z potencjalnym podwójnymi uszkodzeniami)...później wkraczają do akcji halabardierzy, championi i krzyżowcy atakujący 2 razy-a z max uszkodzeniami po 1 rundzie walki masz połowę szkieletów, połowę czarnych jeźdżców i kilku smoków mniej.

Po pierwsze to załużmy, że po jednej i po drugiej stronie siedzi człowiek . Ktoś kto gra nekropolią nie będzie ci się podkładał i nie używał magii ...
Po drugie : Kusznicy i mnisi nie uszczuplą szeregów szkieletów znacznie ( chyba że masz archery i np bow of sharpshoter ) a to z prostej przyczyny że mają karę za zasięg
Po trzecie przed kusznikami pójdzie power lich .
Po czwarte : zaczynasz grę idzie anioł puszczasz blessa i robisz wait ... Teraz idzie ghoust dragon necro puszcza mass haste i przechodzi do ataku :)

Acha 5000 szkieletów rozłoży 40 archangels w dwóch turach zakładając wyrównane statystyki herosów , więc pisanie że nawet w tysiącach nie są zagrożeniem dla 5 , 6 i 7 poziomu pozostawiam bez komentarza .

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Promilus



Dołączył: 9 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Deyja :P

Wysłany: 14 marca 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Hmmm-z artefaktem: płaszcz wampira, z Vidominą w ciągu 2 miechów na mapkach do L max uzyskałem 2k szkieletów-o ile przejdą odrazu do ataku to są bardzo wielką siła-kara za odległość jest już lepsza niż 2 rundy albo i 3 na dojście szkieletów. Zawsze to o rundę wiecej atakowania. O ile cieniste smoczki mogą podlecieć do łuczników postawionych nominalnie, to do ustawionych całkiem po skosie nie dolecą...wystarczy wtedy walnąć archaniołami w Black knightów, championami w smoki, miecznikami w smoki/black knights, kapłanami i łucznikami w szkielety, ewentualnie w licze jakby stanowiły większe zagrożenie. Jeśli zaś mowa o 5k szkieletów to wróg do tej pory ma na 90% archery expert-bo to grzech nie mieć tego gdy ma się 2 jednostki łucznicze. Na koniec do zabawy dołączą halabardierzy-uderzają naprawdę mocno. A muszą uderzać gdy wróg jest bez kontrataku bo inaczej giną. No zapomniałbym o gryfach-te blokują upiory, ewentualnie w 2 rundzie uderzą w licze. :) BTW nigdy nie rzucam blesa na początek walki-wystarczy wtedy dać dispel i po czarach-mnisi atakują przed liczami chyba-licze mają także karę za dystans...Zgadzam się, że płaszcz króla ożywieńców nie nadaje się do multi o czym też wcześniej wspomniałem-ale wg moich badań nie da się osiągnąc nekromancji powyżej 70%-mając 54 lvl Isra z 3 artefaktami składającymi się na płaszcz (ale niełączone-żeby lepiej zbadać ilość szkieletów), z necromancy amplifier i gralem w nekropolii nie udawało mi się zrobić więcej niż 70% szkieletów po walce (dodam że wyliczając tak: necromancy base 30%+<54*5%=270%...czyli ponad 2.5 krotnie lepsza nekromancja...jakieś 70% napewno>+butki trupa+kaptur wampira itp. te artefakty przy bitwach z legionami dodawały po 3-4 szkielety-zatem istnieje granica zdolności nekromancyjnych-napewno nie ma 100%, a ile jest to sam nawet nie wiem.
___________
Moze zmienie cie w wampira...niee, za dobrze bys sie mial, wiec moze w ducha? Tez za dobrze, zrobie zatem z twoich martwych szczątek pięknego Ghoula-będziesz mi sluzył po wsze czasy...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ashanti



Dołączył: 27 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Z jaskini behemota :P

Wysłany: 15 marca 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Nekromancja jest według mnie wsam raz a nawet za słaba !! :twisted: :twisted: Powinna być potężniejsza
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Macready



Dołączył: 11 marca 2005
Posty: 164
Skąd: Kraków

Wysłany: 20 marca 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Miałem ten art i miałem bardzo dobre bohatera(Clavius) na wysokim poziomie i walka z 1000pikinierów , moich nie zgineło wielu a liszy dostałem równe 300 , aż mnie zadziwiło , że to ma taką moc , nie jest go także trudno złożyć (3arty) jak masz nekromancje na poziomie podstawowym to wskrzesza zombi jak na zaawansowanym to zjawy a jak na mistrzowskim to lisze(Jak sie ma tego arta i nekromancje to jeden strzelec w necropolis w zupełności wystarczy)

Ps:Szkoda , że nie wskrzesza Upiornych Rycerzy , hehehe.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Promilus



Dołączył: 9 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Deyja :P

Wysłany: 20 marca 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Clavius dodaje tylko kase...pomyśl jakbyś miał Isrę albo Vidominę...spokojnie 600 liszy z takiej walki.
___________
Moze zmienie cie w wampira...niee, za dobrze bys sie mial, wiec moze w ducha? Tez za dobrze, zrobie zatem z twoich martwych szczątek pięknego Ghoula-będziesz mi sluzył po wsze czasy...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Macready



Dołączył: 11 marca 2005
Posty: 164
Skąd: Kraków

Wysłany: 20 marca 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Sprostowanie- chodziło mi o bohatera samego w sobie tylko o jego wysoki poziom.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 21 marca 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

W-g mnie, nekromancja, jest dobra (bez tego nekropolia straciłaby swój urok). Chociaż, gdy posiada się Płaszcz NIeumarłęgo króla, to jest się wielkim bosem :). Osobiście uwielbiam nekropolię i nekromancję uważam za podstawę tegoż zamku (jak napisałem wyżej). Gdy sie ma 100% nekromancji, ze wszystkich zwłok tworzą się szkielety? Powinno się tworzyć ze smoków, smoki kościane, a np. z chimer, jakieś takie w kszatałcie tego potwora:).
___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Trang Oul



Dołączył: 22 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 21 marca 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Mortai (cytat):
Powinno się tworzyć ze smoków, smoki kościane, a np. z chimer, jakieś takie w kszatałcie tego potwora:).

Popieram pomysł ze smokami. Z innych stworów powinny starczyć ludzkie szkielety. Niemożliwe jest, żeby były nieumarłe istniejące stwory, bo byłoby trzeba narysować całą animacje dla nieumarłego. Poza tym nie można zrobić wszystkich jednostek jako nieumarłe, bo w grze jest limit 256 stworów, a w WoGu jest już 197.

___________
Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

http://wogofani.fora.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Promilus



Dołączył: 9 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Deyja :P

Wysłany: 21 marca 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Mortai-nawet z wszystkimi dostepnymi artefaktami, zdolnością specjalną:nekromancja, więzieniami dusz itp. nigdy nie można wskrzesić 100% jednostek...gra narzuca jakieś ograniczenie...mi wyszło że vidomina bez artefaktów wskrzesza 70% szkieletów na 50 poziomie, a z artefaktami niewiele więcej.
___________
Moze zmienie cie w wampira...niee, za dobrze bys sie mial, wiec moze w ducha? Tez za dobrze, zrobie zatem z twoich martwych szczątek pięknego Ghoula-będziesz mi sluzył po wsze czasy...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 21 marca 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Za potęgą nekromancji stoi jeszcze fakt posiadania w zamku szkieletorni. Nikt tak jak nekromanta nie lubi chłopów :). Tylko nekromanta zbiera z budynków na planszy wszystkie potwory które sie dostaje za darmo, aby potem zasilić nimi swoją armie. I jest to najtańszy, najłatwiejszy i najlepszy sposób przemiany kilku rodzajów wojska w jeden --> kupe kości :). No i oczywiście zwykłe smoki kupione w zdobycznym zamku zawsze się przydadzą :). Jest nawet dobra taktyka na zbieranie armii. Zdobywa się zamki przeciwników, a potem kupuje się w nich wojsko (żeby się nie zmarnowało) i przenosi do nekropoli, po to aby wyjść z nową armią :).

P.S.
I zachodzi ciekawe zjawisko: z kilku różnych armii powstaje jedna, nowa armia, hehe :wink:

Nekromanta stosuje troszeczkę inne czary. Nekromancie potrzbene są: fala śmierci, oraz animator. Są to podstawowe dwa czary bez których nekromanta nie jest w pełni skuteczny. Fakt iż na jednostki te nie działają morale pozwala poruszać się nekromancie po wszystkich budynkach w których się walczy z zamiarem sprawdzenia czy ktoś tam był czy nie, bo i tak możność dostania -1 do morale wcale mu nie zaszkodzi. (Pamiętacie w Heroes II jak w zamku nekromanty nie było tawerny, bo i po co :D ). No chyba będzie na tyle z mojej strony. Osobiście uważam, że jednak nekromancja ma olbrzymie możliwości w Heroes III w porównaniu z innymi zamkami i taka nekropolia w rękach dobrego gracza jest zabójcza...

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nagash



Dołączył: 11 października 2004
Posty: 164
Skąd: A z kąd ja mam wiedzieć ??

Wysłany: 22 marca 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Dragonthan (cytat):

Osobiście uważam, że jednak nekromancja ma olbrzymie możliwości w Heroes III w porównaniu z innymi zamkami i taka nekropolia w rękach dobrego gracza jest zabójcza...


Coś o tym wiem bo sam gram nekropolią i robie dokładnie jak Dragonthan napisał wyżej.

___________
Śmierć to dopiero początek życia...... tego drugiego .....
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 10 kwietnia 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Promilus (cytat):
Mortai-nawet z wszystkimi dostepnymi artefaktami, zdolnością specjalną:nekromancja, więzieniami dusz itp. nigdy nie można wskrzesić 100% jednostek...gra narzuca jakieś ograniczenie...mi wyszło że vidomina bez artefaktów wskrzesza 70% szkieletów na 50 poziomie, a z artefaktami niewiele więcej.

Hmmmm .... Zrobiłem sobie taka małą mapkę testową ...wstawiłem 7 nekropoli z amplifierem ... heroes miał arty na nekromancję ...
Co ciekawe wynik walki " Ja Thantem VS 1000 centaurów " : moja wygrana i wskrzeszenie 1000 szkieletów ...


Chyba jedynym ograniczeniem jest więc liczba przeciwników ... :lol: .... dodajcie do tego migrowanie miast w Wogu i już można się przekonać ile amplifierów może mieć gracz na XL i ile wskrzeszać :wink:

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 11 kwietnia 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Trang Oul (cytat):
Witam wszystkich.
A tak przy okazji, to ze smoków powinno się ożywiać nieumarłe smoki, też zależnie od PŻ smoka i Płaszcza.
.


Da się to zrobić poprze składnie ERM .... w WoGu ...
po pierwsze przed walka sprawdzać czy heros ma nekromancje ...
po drugie usuwać ją ...
po trzecie sprawdzać z jakimi stworzeniami walczymy ...
po czwarte zdecydować się co z czego wskrzeszać .....
....
po walce znów dać herosowi nekromancje na tym poziomie na ktorym ja miał ....

......
Odkryłem to przypadkiem gdyż właśnie staram się :
-- wyłączyć premie do nekromancji z jakichkolwiek artefaktów
-- wyłączyć premie z necromancy ampfiler (albo raczej zrobić z ampfiliera coś takiego jak mana vortex w dungon lub stables w castle- czyli raz na tydzien dodawalby 5% do nekromancji i na tydzień .. )

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Trang Oul



Dołączył: 22 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 12 kwietnia 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Val Gaav (cytat):
Odkryłem to przypadkiem gdyż właśnie staram się :
-- wyłączyć premie z necromancy ampfiler (albo raczej zrobić z ampfiliera coś takiego jak mana vortex w dungon lub stables w castle- czyli raz na tydzien dodawalby 5% do nekromancji i na tydzień .. )

To już chyba przesada. Lepiej by było, gdyby ampfiler dawał 10%, ale tylko jak heros odwiedzi zamek (tak jak np. Sale Valhalli z Twierdzy) i bez kumulowania premii z kilku zamków.

___________
Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

http://wogofani.fora.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 12 kwietnia 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Trang Oul (cytat):

To już chyba przesada. Lepiej by było, gdyby ampfiler dawał 10%, ale tylko jak heros odwiedzi zamek (tak jak np. Sale Valhalli z Twierdzy) i bez kumulowania premii z kilku zamków.

No cóż wyłączyć mi się udało ... więc teraz zawsze jest 30% i nie więcej .... chciałem dać te 10% ale tylko na czas obrony w zamku ... Wiem że w ten sposób całkowicie nieprzydatny by się stawał ten budynek :) :) :) ale cóz ...
Osobiście uważam że 30 % to max co nekromancja powinna dawać .... A może i nawet jeszcze mniej ...

Sam gram nekroplią czesto i nie łatwo mi ją osłabiać :(

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aries



Dołączył: 1 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Tczew

Wysłany: 12 kwietnia 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Ci co graja zamkiem Nekromanty twierdza ze ten zamek jest slaby. Po czesci maja racje ale jesli chodzi o male plansze, jak jest XL no to jest problem z tym zamkiem. Kompóter nie wykorzystuje calkowicie zdolnosci tego zamku ale jesli czlowiek sie do tego zabierze to wedlug mie to jest jeden z nasilniejszych zamków jak nie nasilniejszy. Dac graczowi troche czasu na rozbudowanie herosa to jest wtedy problem, tym bardziej jesli chodzi o jeden specyficzny czar. jezeli heros nekromanty otrzyma go dosyc szybko no to ma praktycznie wygrane, a kazdy wie o jaki czar chodzi, tylko nekromanci moga go uzywac. Z wlasnego doswiadczenia powiem ze samymi szkieletami "samymi" podkreslam potrafie rozpykac cala plansze z palcem w ..... . Pozostale jednostki sa mi potrzebne tylko na poczatku, puzniej pozostawiam je w zamku aby go bronily. Tymbardziej jak sie dostanie odpowiednie artefakty to wogule mozna byc nie pokonanym. Moja ocena tego zanmku to 3 lub najwyrzej 4 nasilniejszy zamek w HoMM 3. ale wszystko zalezy od gracza. 8)
___________
Wedrówka charówka po kres ku niewiadomemu.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nevendar



Dołączył: 5 kwietnia 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 11 maja 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Nie wiem dlaczego chcesz osłabić nekromancje ?? Według mnie jest ona dobra ale mogła by być troszeczkę słabsza a nie tak jak ty chcesz ją komletnie osłabić?? według mnie to nie na miejscu. :)
___________
Wszyscy mają w sobie trochę energii…
Którą ja mogę zawładnąć…
I wykorzystać…
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 13 maja 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

do Nevendar ...

Nekromancję chcę osłabić bo sam lubię grać nekromantą a mam dość łatwych wygranych ...
W turniejach online Necropolis i Conflux są najczęściej zakazanymi zamkami ...
To chyba świadczy o czymś ...

Zresztą poczytaj wszystkie posty w tym temacie podane zostało dość wiele powodów przez różne osoby ...

Zmień avatar bo z tego co wiem to ten należy do Elias'a już od dłuższego czasu ...

.....................................

Jak ktoś ma Wog to może pobrać mój skrytp z osłabioną nekromancją ...
http://wog.heroes.net.pl/skrypty/nieoficjalne.php?akcja=opis&getID=16&order=data

skrypt w najbliższym czasie może zostać zmieniony :
szkielet 4 ataku 4 defensywy 3 hp 1-2 obrażeń ......
ale w zamian smok nekromanty stałby się nieco lepszy :wink:

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nagash



Dołączył: 11 października 2004
Posty: 164
Skąd: A z kąd ja mam wiedzieć ??

Wysłany: 13 maja 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

A więc od dłuższego czasu czytam posty w których piszecie o tym żeby osłabić nekromancję, za to ona jest dla mnie za słaba.... kościane smoki i smoki cienia nie mogą się równać z aniołami i archaniołami. Tak samo zombi i zjawy, reszta jest równa a czasami lepsza od innych zamków. Dlatego że zamek ten nie należy do najpotężniejszych dodadno mu nekromancję która wszyscy wiedzą co daje. Gdyby ów umiejętność została osłabiona to zamek byłby narażony na niewiarygodne straty..... Wyobrażacie sobie nekropolos bez nekromancji ?? Ja nie. Zanim powiecie żeby osłabić pomyślcie o tym jaki poziom ten zamek będzie reprezentował ? Bez przesady. Po to jest nekromancja żeby wskrzeszać duże ilości wojsk gdyby było to osłabione to co to za nekromancja ? Nie po to są nekromanci którzy w łatwy sposób zdobywaja armie żeby mieli z tym jakieś trudności, nieprawdaż ??
___________
Śmierć to dopiero początek życia...... tego drugiego .....
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 13 maja 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Panowie( i panie?:P), toczycie ciągle tą samą dyskusje. Co ileś postów - treść się powtarza.

Ja uważam, że słowa typu 'nekropolia jest za słaba' bądź 'jest za silna', są czystym absurdem. Wszystko zależy od umiejętności graczy, a jeżeli mierzycie się tylko z komputerem, to każdym zamkiem wygracie. Nekropolia, została stworzona jak pozostałe zamki - z równowagą. A, że uważacie nekropolię za słabą, to są tylko takie Wasze uczucia, które mimo wszystko nie mają żadnych racji, a tymbardziej do mnie nie przemawiają.

Nekropolia bez nekromancji? Nekromancja jest podstawą tego zamku. Jeśli by jej nie było, to nie miała by sensu nazwa. Ale usunięcie nekromancji, jako umiejętność - jest jak najbardziej na miejscu. Wcześniej mówiłem ogólnie, tak jakby co :).

Val Gaav: Ładny avatar, nawet.

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 13 maja 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Coyote (cytat):

Ja uważam, że słowa typu 'nekropolia jest za słaba' bądź 'jest za silna', są czystym absurdem. Wszystko zależy od umiejętności graczy, a jeżeli mierzycie się tylko z komputerem, to każdym zamkiem wygracie.

Singlowo nie gram ... Co powiesz na zdanie "Jeżeli mierzy się 2 ludzkich graczy na tym samym poziomie umiejętności to ten który gra nekropolią ma znacznie większe szanse na wygraną " ???

Całkowite usunięcie Nekromancji to bzdura (wtedy ten zamek traci swój klimat)... Ale tak grają w niektórych turniejach online gdzie przykładowo można grać Necro ale zakazuje się brać herosa z umiejętnością nekromancji ... Ja gram tylko na hot seat nie grałem nigdy online ale w oparciu o rózne opinie i moje własne doświadczenia starałem się zbalansować h3 ... (poza osłabieniem nekromancji zmniejszyłem też wzrost feniksów do +3 czy też wyeliminowałem w pewnym sensie Hit&run ... itp)



Cytat:

Val Gaav: Ładny avatar, nawet

thanx :wink:

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 13 maja 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Val Gaav (cytat):

Singlowo nie gram ... Co powiesz na zdanie "Jeżeli mierzy się 2 ludzkich graczy na tym samym poziomie umiejętności to ten który gra nekropolią ma znacznie większe szanse na wygraną " ???

Nie ma dwóch takich samych graczy. Zawsze różnica pewna istnieje. I choćby jeden błąd, decyduje tu o wygranej. Powtarzam, że to tylko takie odczucia. Twórcy gry, chcieli zachować równowagę przy każdym zamku, więc to byłby ich błąd, popełniony nieświadomie?

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 14 maja 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Z całym szacunkiem dla Nwc (3do) to popełnili mnóstwo takich błędów ... Bardzo często zastanawia mnie np o czym myśleli wprowadzając 4 krotne Dimmension door na expercie ??? Jakby jeden taki skok nie dawał wystarczającej przewagi ??? ....

Szczerze wątpie by 1 błąd dobrego gracza Necro pogrążył go w starciu z innym graczem ...


Osobiście sądzę , że twórcy zdawali sobie sprawę z tego że necromancy to silna umiejętność ... ale jej nie docenili ... By zrównoważyć grę osłabili "Ghoust Dragons" ale to nie wyszło :( inne jednostki necro są silne a 7 poziomową można wziąść lepszą z innego zdobytego zamku ...

A jak wyjaśnisz "cloak of undead king" ??? Lichy w ilościach 30- 40 czasem ponad 100 po jednej walce ??? To niby zamierzone ? Więc czemu nawet w kampani gdy musieliśmy pokonać Sandra to nie został on puszczony "luzem" na mapę tylko pilnował jednego zamku ??? Proste : Kampania byłaby prawie nie do przejścia ... (prawie bo kompa można prawie zawsze pokonać mimo przewagi)

Więc albo ludziom z Nwc wcale nie zależało aż tak na balansie ... albo popełniali straszne błędy .

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 14 maja 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Mimo wszystko, Heroes jest tak zróżnicowany, że można sobie rozgrywkę dostosować do samego poziomu nekropoli :).
___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aldvyn



Dołączył: 15 maja 2005
Posty: 164
Skąd: Novum

Wysłany: 4 czerwca 2005     Jak osłabić nekromancję? Odpowiedz z cytatem

Patrząc po dacie widzę, iż albo zapomnieliście o temacie albo został wyczerpany. Czytając WSZYSTKIE posty nie zauważyłem by ktoś zauważył, iż mając płaszczyk wiadomo kogo + exp necro + brak wolnych slotów po walce + mając nie lichy a ich lepsze wersje = to ze dostajemy wlasnie te lepsze wersje. Tak jest i z szkieletami, zombi i zjawami, no ale pewnie się wygłupiłem bo to każdy wiadomo wie, no ale zawsze coś wtrąciłem do dysputy. Temat tu brzmi: jak JĄ osłabić... Hmm.... Po co, ja się pytam? Każdy zamek został tak skonstruowany przez twórców, że każdy ma to COŚ czym zachwyca jednych, wzbudza lęk (nie wiem strach, pogardę, zazdrość) u innych. Uszanujmy twórców. Jak ktoś chce modyfikacji - proszę bardzo! - jest WOG, są skrypty! Ktoś tu nawet napisał, nie pamiętam kto, wybacz ale nie chce mi się za bardzo cofać i przerywac myśli, że zrobił odpowiednie skrypty - chwała mu za to, choć ich nie testowałem. Eksperymentujmy, ale na Wake Of Gods - po to m.in. został stworzony, taka była myśl twórców, którzy posostawili wolną rękę tym, którzy chcą się w to bawić, a im coś nie pasuje w oryginale. Wracając do Necro - zostawmy tą twierdzę, czarnych rycerzy, wampiry i temu podobne stworzenia tym - czym są. Urok Necro - to wskrzeszanie - sorry animacja. Mówicie, że im dalej tym trudniej z nekromantą - no cóż to jednak zależy od człowieka też, ale wiadomo, że każdy staje się LEPSZY we WSZYSTKIM im dłużej to robi, szkoli się w rzemiośle, które lubi i zna najlepiej i stara się zrobić wszystko by TO właśnie dawało jak najlepsze rezultaty i czyniło JE tym co wyróżnia je na tle innych graczy, umiejętności. Reasumując - właściwie, nie mam chyba nic do dodania. Z poważaniem
___________
Ludy, słucha ktoś starego dobrego rocka, punka, heavy metalu? Sie wie: Twisted Sisters, Motorhead, Deep Purple, The Ramones itp? Piszcie privy
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.