Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-28 14:54:16
Autor Wiadomość
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 3 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Cytat:
no fajnie ale stawiając dokładnie ten sam legion halabardników po przeciwnej stronie te gremliny i szkielety padają jak muchy Smile Nadal uważam że Halabardnik jest najlepszą jednostką pierwszego poziomu

Nie oceniajcie jednostek stawiając na walke 1 vs. 1, bo to sie mija z celem, a taka walka prawie nigdy nie ma miejsca. Jednostke ocenia się badając jej ogólną przydatność taktyczną i stategiczną.

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Neocount



Dołączył: 23 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: Ciemna strona mocy

Wysłany: 3 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Szon (cytat):
Nadal uważam że Halabardnik jest najlepszą jednostką pierwszego poziomu :)

Zależy od tego, jak tą przydatność mierzyć. Wg mnie:

1) Patrząc od strony starcia między halabardnikami a innymi jednostkami 1 lev w bitwach rozgrywanych automatycznie przyznam Ci rację.

2) Ale z drugiej strony starcie takiego oddziałku halabardzistów i sprites (jakkolwiek nazwali je w polskiej wersji), przy pełnym wykorzystaniu przewagi szybkośći jaką dysponują te drugie, bezprobemowo zwycięstwo przypadnie confluxowi. Z kolei walka pomiędzy ulepszonymi centaurami i sprites nie będzie taka łatwa, bo różnica szybkośći wyniesie zaledwie 1. Więc nie sposób wyznaczyć jednoznacznie najlepszej jednostki wg tego kryterium, chociaż sądzę, ze przewagą wykazałyby się sprites, centaury i master gremliny (licząc, że odniosą najwięcej zwyciestw przy najmniejszych sratach).

3) Innym punktem widzenia może być przydatność tych jednostek na tle wszystkich jednostek z danego zamku (chociaż takie podejśćie jest raczej zabawne, bo za wyjątkiem szkieletów pozostałe pierwszaki nic w zasadzie w bitwie nie zmieniają). Więc w tym kryterium zwyciężają szkielety.

4) Ostatnim kryterium jakie widzę może być przydatność na polu walki w sytuacji, gdy jeszcze nie jesteśmy w stanie rekrutować oddziałów silniejszych niż 3 lev. A tu zwyciężcami będą jak sądzę kandydaci z pktu 2 i halabardziści. Moim skromnym zdaniem to kryterium jest jednym z najważniejszych, bo determunuje rozwoj zamku na przyszłość i praktycznie rzecz biorąc z dobrymi oddziałami na początku szybciutko dochodzimy do silniejszych jednostek, więc z dużą dawką prawdopodobieństwa można powiedzieć, że zapewniamy sobie zwycięstwo :)

Dragonthan (cytat):
Nie oceniajcie jednostek stawiając na walke 1 vs. 1, bo to sie mija z celem, a taka walka prawie nigdy nie ma miejsca. Jednostke ocenia się badając jej ogólną przydatność taktyczną i stategiczną.
Podpisuję się tutaj rękami i nogami :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Szon



Dołączył: 26 maja 2005
Posty: 164
Skąd: Katowice

Wysłany: 3 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie oceniajcie jednostek stawiając na walke 1 vs. 1, bo to sie mija z celem, a taka walka prawie nigdy nie ma miejsca. Jednostke ocenia się badając jej ogólną przydatność taktyczną i stategiczną.


W takim razie każde porównywanie jednostek pierwszopoziomowych mija sie z celem bo równie dobrze moge powiedzieć że Chowańce są fenomenalne no bo przecież gdyby atakował legion chowańców kilku halabardników to Ci halabardnicy to beznadziejna jednostka przecież :?

Co do przydatności w walce... jeśli walczymy nekromanta oczywiste jest ze szkielety będa najlepsze... ale tylko wtedy!!! Gdybym grał rycerzem i zbierał szkielety to ich rekrutacja mija sie z celem!!

Wciaż uważam że Halabardnik jest niedoceniony wśród wielu... i źle!! Na poczatku gry to Halabardnicy odgrywają główną role i odgrywają istotną role również gdy dochodzimy już do dalszego etapu rozgrywki!!! I nie wiem jak wy ale ja oszczędzam Halabardników jak sie da.. i jesli mam do wyboru to wole stracić Gryfy niż tą jednostke 1-poziomową!!!!

___________
Wzajemna lekka niechęć, dzieląca oba oddziały, tliła się cicho, nie podnosząc głosu.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 3 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Cytat:
W takim razie każde porównywanie jednostek pierwszopoziomowych mija sie z celem bo równie dobrze moge powiedzieć że Chowańce są fenomenalne no bo przecież gdyby atakował legion chowańców kilku halabardników to Ci halabardnicy to beznadziejna jednostka przecież

Widze że nieroumiesz nawet co piszesz, dalej przedstawiasz walke 1 vs 1, takie walki prawie nigdy sie nie zdarzają.
Cytat:
Co do przydatności w walce... jeśli walczymy nekromanta oczywiste jest ze szkielety będa najlepsze... ale tylko wtedy!!! Gdybym grał rycerzem i zbierał szkielety to ich rekrutacja mija sie z celem!!

To nie nazywa wybór, musisz zdecydować która wg ciebie jednostka jest najlepsza. Jeśli zawsze grasz Nekropolią, to postawisz na szkielety, jeśli innym zamkniem to na inną jednostke.
Cytat:
Wciaż uważam że Halabardnik jest niedoceniony wśród wielu... i źle!! Na poczatku gry to Halabardnicy odgrywają główną role i odgrywają istotną role również gdy dochodzimy już do dalszego etapu rozgrywki!!!

Na początku gry to tak, zgodze się ,ale potem robią jedynie za mięso armatnie, przyciągając ogień z wieżyczek, służą jedynie do tego, aby zaatakować jednostke i wziąć na siebie kontruderzenie, po to aby zaatakować inną jednostką bez strat.
Cytat:
I nie wiem jak wy ale ja oszczędzam Halabardników jak sie da.. i jesli mam do wyboru to wole stracić Gryfy niż tą jednostke 1-poziomową!!!!

To gratuluje myśli taktycznej, bo Gryf królewski zawsze kontratakuje i lata. Jednostki latające mają pewną przewage na polu bitwy.

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Szon



Dołączył: 26 maja 2005
Posty: 164
Skąd: Katowice

Wysłany: 3 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Widze że nieroumiesz nawet co piszesz, dalej przedstawiasz walke 1 vs 1, takie walki prawie nigdy sie nie zdarzają.


Rozumiem doskonale co pisze!!! Nie jestem ćwierćmózgiem :)

Cytat:

To nie nazywa wybór, musisz zdecydować która wg ciebie jednostka jest najlepsza. Jeśli zawsze grasz Nekropolią, to postawisz na szkielety, jeśli innym zamkniem to na inną jednostke.


Jeśli gram necropolią to jedyne na co nie postawie to na szkielety... a jesli gram innym zamkiem... to niekoniecznie postawie na jednostki z własnego zamku :) Nie wiem jak Ty ale wole zdecydowanie Szare Elfy 3 poziomowe niż nic nie warte Oślizgi czy Gryfy albo inne 3 poziomowe coś!!!


Cytat:

Na początku gry to tak, zgodze się ,ale potem robią jedynie za mięso armatnie, przyciągając ogień z wieżyczek, służą jedynie do tego, aby zaatakować jednostke i wziąć na siebie kontruderzenie, po to aby zaatakować inną jednostką bez strat.


To sie nazywa taktyka buahahaha.. taktyka to zwycięstwo z najmniejsza ilością strat.. a nie wysyłanie wojska na rzeź!!! Wiesz co jak atakuje Halabardnikami jednostke tylko po to by inna jednostka uninęła kotrataku to hmn... faktycznie halabardnik to mięso armatnie.. ale jesli mam wybór zaatakowac silną jednostką z duzą ilością PŻ to po kiego tracić Halabardników :) którzy wiadomo ze mogą zginąć :)

Cytat:

To gratuluje myśli taktycznej, bo Gryf królewski zawsze kontratakuje i lata. Jednostki latające mają pewną przewage na polu bitwy.


Tak sie składa że zawsze grając w Homm wybieram zamek... i gryfy i czempiony to najsłabsze wg mnie jednostki z tego miasta!!!! Nawet jesli mają kilka bonusów... raczej nie przepadam za ich rekrutowaniem :) wole wydać szczerze więcej kasy na Halabardnikow niż niepotrzebnie kupować Gryfy :)


I powiem Ci tyle ze gram w homm już 5 lat.. może ty dłużej ale nie znaczy że ja gram gorzej :) każdy ma swoją taktyke... ja naprzykład nie gram nigdy Necropolią bo uznaję ją za zbtyt słabą :) ty pewnie uznasz inaczej... ja obeznany jestem w Zamku z każdej strony :) i skoro przez 5 lat fdobrze mi sie nim gra to chyba moge się wypowiadać jak chce o swojej taktyce i o tym co kto gdzie kiedy i jak jest lepsze od czego :) A ponieważ forum to wyrażanie opini na jakiś temat dlatego pisze że halabardnik to najlepsza jednostka pierwszego poziomu i basta :)

___________
Wzajemna lekka niechęć, dzieląca oba oddziały, tliła się cicho, nie podnosząc głosu.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Neocount



Dołączył: 23 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: Ciemna strona mocy

Wysłany: 3 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Szon (cytat):
Jeśli gram necropolią to jedyne na co nie postawie to na szkielety


Wybacz ale jedyne, co mogę powiedzieć o tym zdaniu, to chyba tyle, że pomyliłeś się i napisałeś o jedno nie za dużo :)

Szon (cytat):
Tak sie składa że zawsze grając w Homm wybieram zamek... i gryfy i czempiony to najsłabsze wg mnie jednostki z tego miasta!!!! Nawet jesli mają kilka bonusów... raczej nie przepadam za ich rekrutowaniem Smile wole wydać szczerze więcej kasy na Halabardnikow niż niepotrzebnie kupować Gryfy Smile


Powiedz jeszcze,że wolisz wydać tą kasę na halabardników zamiast na championów. Właściwie, to powinno być pytanie, bo o ile dobrze zrozumiałem Twoją wypowiedź (a drżę z obawy, że jednak dobrze) to właśnie to miałeś na myśli, jednak wolę się upewnić.

Szon (cytat):
Dragonthan (cytat):


Widze że nieroumiesz nawet co piszesz, dalej przedstawiasz walke 1 vs 1, takie walki prawie nigdy sie nie zdarzają.


Rozumiem doskonale co pisze!!! Nie jestem ćwierćmózgiem Smile


Jednak chyba nie rozumiesz :) skoro przedstawiasz walkę halabardników na familiary ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 3 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Szon (cytat):
Tak sie składa że zawsze grając w Homm wybieram zamek... i gryfy i czempiony to najsłabsze wg mnie jednostki z tego miasta!!!! Nawet jesli mają kilka bonusów... raczej nie przepadam za ich rekrutowaniem :) wole wydać szczerze więcej kasy na Halabardnikow


emmmm ??? Czempioni są słabi ? To jest całkiem śmieszne :lol:

Czy chcesz czy nie to Gryf jak i Czempion zawsze będzie lepszy od Halabardników .

Jedyną pierwszopoziomową jednostką która liczy się w późnej grze gdy mamy już 7 poziomowce to szkielet ... Wtedy jest on nadal siłą nekropoli podczas gdy reszta pierwszopoziomowców jest wtedy poprostu zbędna i zabiera się je gdy nie możemy do naszej głównej armii dać nic lepszego () ...

Czempion ??? jest niby słaby ??? Jego jedyną wadą jest to że trzeba sporo drewna na jego dwelling uzbierać

Siłę Castle jak dla mnie tworzą Aniołki , Gryfy , Cruseders , i właśnie Czempioni ... A najsłabszą jednostką tego zamku jest Mnich (Zaelot) ... jest tylko ciut lepszy od Magów z towera a ma mniejszy przyrost .
Cytat:

I powiem Ci tyle ze gram w homm już 5 lat..

hmmmmm ... Inni też długo grają . Powiem ci że to żaden argument .

Dołączam do Dragonthana i Neocounta .... i mówie ci , że nie masz racji twierdząc że wolisz Halabardników od Gryfów czy też czampionów .

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 3 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Szon (cytat):

Tak sie składa że zawsze grając w Homm wybieram zamek... i gryfy i czempiony to najsłabsze wg mnie jednostki z tego miasta!!!! Nawet jesli mają kilka bonusów... raczej nie przepadam za ich rekrutowaniem :) wole wydać szczerze więcej kasy na Halabardnikow niż niepotrzebnie kupować Gryfy :)

LOL,
gryfy są podstawą tego zamku. Kontraatakują zawsze, jak są ulepszone :). A czempiony to 3 najsilniejsza jednostka szóstego poziomu.

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 3 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Szon:
Cytat:
Rozumiem doskonale co pisze!!! Nie jestem ćwierćmózgiem

To powiedz czemu upierasz się na wynikach testów 1 vs 1 skoro nie wynika z nich nic, co mogło by mieć jakikolwiek wpływ na taktyke.
Cytat:
Nie wiem jak Ty ale wole zdecydowanie Szare Elfy 3 poziomowe niż nic nie warte Oślizgi czy Gryfy albo inne 3 poziomowe coś!!!

Poraz kolejny gratuluje myśli taktycznej. Oślizg jest bardzo szybką jednostką, co uprawnia nas do wcześniejszego ruchu, a pozatym z zaatakowanej jednostki niweluje wszystkie czary, nawet antymagię. Bardzo pożyteczna jednostka. A co do gryfa to poraz kolejny mówię: nieskończony kontratak to ogromna zaleta.
Cytat:
To sie nazywa taktyka buahahaha.. taktyka to zwycięstwo z najmniejsza ilością strat..

Widać, że nigdy nie grałeś na dużych planszach, bo kiedy na takich planszach spotykają się dwie wielkie armie, straty dochodzą do 60% i nawet więcej.
Cytat:
którzy wiadomo ze mogą zginąć

Są pożyteczną jednostką wtedy gdy ich ilość jest ogromna, bo zadają większe obrażenia, ale nawet średnia ich ilość w wielkich bitwach się nie liczy. Bynajmniej jest to jednostka, którą nieodzownie należy posiadać grając zamkiem, zwłaszcza do obrony łuczników.
Cytat:
Tak sie składa że zawsze grając w Homm wybieram zamek... i gryfy i czempiony to najsłabsze wg mnie jednostki z tego miasta!!!! Nawet jesli mają kilka bonusów... raczej nie przepadam za ich rekrutowaniem

Ciekawe podejście do gry, zastanawiające jest co się dzieje gdy tracisz zamek i przeciwnik wykupuje czempiony i gryfy w zamku.
Cytat:
ja naprzykład nie gram nigdy Necropolią bo uznaję ją za zbtyt słabą

To wielce sie mylisz, oj wielce sie mylisz...
Cytat:
i skoro przez 5 lat fdobrze mi sie nim gra to chyba moge się wypowiadać jak chce o swojej taktyce i o tym co kto gdzie kiedy i jak jest lepsze od czego

Oczywiście, masz do tego prawo, ale licz się z tym że nie każdemu się podoba kto co mówi, więc wyraża na ten temat swoją krytyke przytaczając fakty.

Val Gaav:
Cytat:
emmmm ??? Czempioni są słabi ? To jest całkiem śmieszne

Szczerze mówiąc to poraz pierwszy raz w życiu, grając z niezliczoną rzeszą ludzi, jestem wstanie stwierdzić, że ja też po raz pierwszy słysze taką śmieszną rzecz. Ma pan racje panie Val Gaav, to jest śmieszne.

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Altair



Dołączył: 8 maja 2005
Posty: 164
Skąd: z daleka

Wysłany: 3 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Powiem tylko jedno przy zdobywaniu silnie bronionego miasta Halabardnicy raczej się nie przydadzą. Przelecieć nie przelecą, a wieżyczki robią swoje. Parę razy implozja i po sprawie. Co innego Gryfy, nie mówiąc już o Czempionach.
___________
Per aspera, ad astra
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Neocount



Dołączył: 23 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: Ciemna strona mocy

Wysłany: 3 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Troszkę zaczynamy się rozmijać z tematem i schodzimy na dyskusję o jednostkach w danym zamku (a w szczególności w zamku ;) ) ale odpowiadając na powyższe posty:

Dragonthan (cytat):
Szon (cytat):

Nie wiem jak Ty ale wole zdecydowanie Szare Elfy 3 poziomowe niż nic nie warte Oślizgi czy Gryfy albo inne 3 poziomowe coś!!!


Poraz kolejny gratuluje myśli taktycznej. Oślizg jest bardzo szybką jednostką, co uprawnia nas do wcześniejszego ruchu, a pozatym z zaatakowanej jednostki niweluje wszystkie czary, nawet antymagię. Bardzo pożyteczna jednostka. A co do gryfa to poraz kolejny mówię: nieskończony kontratak to ogromna zaleta.


W zasadzie, to zależy - zgodzę się, że wymiana Gryfów na Elfy jest opłacalna. Co do wymiany Gryfów na Oślizgi i tym bardziej przewagi Elfów nad Oślizgami, to już jest sprawa dyskusyjna. Z jednej strony Oślizgi są szybkie, ale w Castlu jednostki takie, jak Anioły są wystarczająco szybkie, żeby nie było konieczne dobieranie innych creatur tylko z powodu szybkości (co może być konieczne w przypadku gry Fortressem, gdzie Oślizg jest najszybszą jednostką) zatem rozsądne będzie wzmocnienie naszej armii Elfami. Jednak generalnie nie wydaje mi się, żeby powstał problem: wyrzucić Gryfy i wziąść Efly, czy nie. W takiej sytuacji po prostu wyrzucam Halabardników lub (w przypadku uszczuplenia składu ) kuszników - a więc zaczynam usuwanie jednostek od najniższego levelu. Co więcej najpierw dobieram jednostki najwyższych leveli, a dopiero później dochodzę do cieniasów 3 poziomu.
Oczywiście problem kogo wyrzucić i kogo dobrać ma miejsce tylko wtedy, gdy sam już posiadam wszystkie jednostki danego zamku (jak mam miejsce w armii i dodatkowy oddział z innego zamku nie szarpnie mnie po morale, to biorę co jest bez wyrzucania tego, co było).

Szon (cytat):
ja naprzykład nie gram nigdy Necropolią bo uznaję ją za zbtyt słabą


Generalnie nie ma słabych zamków - są tylko gracze, którzy jednym zamkiem grają lepiej, a drugim gorzej :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Szon



Dołączył: 26 maja 2005
Posty: 164
Skąd: Katowice

Wysłany: 3 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Hmn... najlepsza jednostka 1 poziomu a my rozmawiamy o tym czy Czempion jest lepszy od Halabardnika i Gryfa :?


Pokolei:

1. Odpowiadając na pytanie w tym temacie mówie - Halabardnik

2. Tak wole wydać czasem pieniadze na Halabardników i Kuszników niż kupować Czempiony lub Gryfy (nie znaczy że jak mam pieniadze to tych jednostek nie kupuje)

3. Nie mówie że nie umiem grać Necropolią... poprostu uznaje że To miasto mi nie pasuje i tyle - koniec tematu!!

4. Czy Czempioni są słabi?? Nie mówie że są ale kupując jednostki w Zamku zawsze zaczynam od Mnichów (niesłusznie uznawanych za słabych) oraz Kuszników... w dalszej kolejności idą Krzyżowcy... dopiero potem pozostałe jednostki... ale ponieważ uwżam że Lepiej mieć Więcej a słabo niż mało a Mocno dlatego wole resztki kasy wydać na Halabardników a nie na Gryfy a tymbardziej Czempionów!!!! (Pomijam Aniołki bo wiadomo ze to priorytet - chociaż... zazwyczaj nie kupuje aniołów zwykłych tylko czekam do ich ulepszenie - ZAZWYCZAJ nie znaczy ZAWSZE)

5. Gryfy nie są słabe i są przydatne ale... podobnie jak Czempioni u mnie w Zamku są kupowane na samym końcu albo w razie potrzeby!!!!!

6. Wracając do tematu... nierozumiem w takim razie pytania chyba albo patrze na nie z zupełnie innej strony.... Posądzany jestem o rozpatrywanie sytuacji w której jednostka walczy przeciw jednostce 1 vs. 1!! W takim razie prosze zadać inaczej pytanie albo wprowadzić mały opis do tego pytania bo źle go chyba zrozumiałem!!
Wg mnie w ankiecie wyraźnie mowa o NAJLEPSZEJ (osobno i statystycznie) jednostce pierwszego poziomu... ale wg niektórych wcale nie takie jest pytanie... a mianowicie brzmi ono mniej więcej tak: jak jest NAJLEPSZA (biorac pod uwagę użyteczność w armii podczas bitwy z przeciwnkiem) jednostka pierwszego poziomu??

I tutaj zachodzi mały zgryz bo kazdy pytanie zrozumiał inaczej stąd to małe zamieszanie...

A wiec odpowiadając osobno na te pytania:
1. Moja odpowiedź będzie brzmiała - Halabardnik
2. Moja odpowiedz będzie brzmiała... - i tu bym sie zastanowił.... bo jeśli mamy walczyc przeciwko bohaterowi to wydaje mi sie że Halabardnik nadal prowadzi ale jesli zdobywamy zamek?? to być może należy wziąść pod uwagę Gremliny... oraz Halabardnika!!!
Gremliny bo strzelają... Halabardnika bo ma dużą ilość HP co powoduje że wieżyczki więcej czasu potrzebują na ich pokonanie... skolei dodając do tego że w Armi mamy Arhanioły potrafące wskrzeszać (dlaczgo nie przecież ciągle sie tu upieracie że :Nekromanta i szkielety to full wypas" to ja powiem że Archanioły i wskrzeszanie to full wypas chociaż teraz widać jak bardzo wasze tłumaczenie o sile pierwszo poziomowje jednostki jest dziwne) to wskrzesze sobie wszystkie (alvbo większość) Halabardników i walczymy dalej :) Dlatego w obu przypadkach Halabardnik jest the best u mnie :)

___________
Wzajemna lekka niechęć, dzieląca oba oddziały, tliła się cicho, nie podnosząc głosu.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Neocount



Dołączył: 23 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: Ciemna strona mocy

Wysłany: 4 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

1)
Szon (cytat):
W takim razie prosze zadać inaczej pytanie albo wprowadzić mały opis do tego pytania bo źle go chyba zrozumiałem!!

Lol no to odpowiadam :)

Dragonthan (cytat):

Nie oceniajcie jednostek stawiając na walke 1 vs. 1, bo to sie mija z celem, a taka walka prawie nigdy nie ma miejsca. Jednostke ocenia się badając jej ogólną przydatność taktyczną i stategiczną.


Neocount (cytat):

Zależy od tego, jak tą przydatność mierzyć. Wg mnie:

1) Patrząc od strony starcia między halabardnikami a innymi jednostkami 1 lev w bitwach rozgrywanych automatycznie przyznam Ci rację.

2) Ale z drugiej strony starcie takiego oddziałku halabardzistów i sprites (jakkolwiek nazwali je w polskiej wersji), przy pełnym wykorzystaniu przewagi szybkośći jaką dysponują te drugie, bezprobemowo zwycięstwo przypadnie confluxowi. Z kolei walka pomiędzy ulepszonymi centaurami i sprites nie będzie taka łatwa, bo różnica szybkośći wyniesie zaledwie 1. Więc nie sposób wyznaczyć jednoznacznie najlepszej jednostki wg tego kryterium, chociaż sądzę, ze przewagą wykazałyby się sprites, centaury i master gremliny (licząc, że odniosą najwięcej zwyciestw przy najmniejszych sratach).

3) Innym punktem widzenia może być przydatność tych jednostek na tle wszystkich jednostek z danego zamku (chociaż takie podejśćie jest raczej zabawne, bo za wyjątkiem szkieletów pozostałe pierwszaki nic w zasadzie w bitwie nie zmieniają). Więc w tym kryterium zwyciężają szkielety.

4) Ostatnim kryterium jakie widzę może być przydatność na polu walki w sytuacji, gdy jeszcze nie jesteśmy w stanie rekrutować oddziałów silniejszych niż 3 lev. A tu zwyciężcami będą jak sądzę kandydaci z pktu 2 i halabardziści. Moim skromnym zdaniem to kryterium jest jednym z najważniejszych, bo determunuje rozwoj zamku na przyszłość i praktycznie rzecz biorąc z dobrymi oddziałami na początku szybciutko dochodzimy do silniejszych jednostek, więc z dużą dawką prawdopodobieństwa można powiedzieć, że zapewniamy sobie zwycięstwo Smile


Wydaje mi się, że dość wyraźnie odpowiedzieliśmy Ci na jeszcze nie zadane pytanie :) No ale trzeba czytać posty :lol:

2)
Szon (cytat):
A wiec odpowiadając osobno na te pytania:
1. Moja odpowiedź będzie brzmiała - Halabardnik
2. Moja odpowiedz będzie brzmiała... - i tu bym sie zastanowił....


A na które dokładnie :?: Bo zupełnie nie wiem do czego teraz pijesz.

3)
Szon (cytat):
Czy Czempioni są słabi?? Nie mówie że są


A jednak mówisz vide :
Szon (cytat):
Tak sie składa że zawsze grając w Homm wybieram zamek... i gryfy i czempiony to najsłabsze wg mnie jednostki z tego miasta!!!! Nawet jesli mają kilka bonusów... raczej nie przepadam za ich rekrutowaniem :) wole wydać szczerze więcej kasy na Halabardnikow niż niepotrzebnie kupować Gryfy :)


4)
Szon (cytat):
(Pomijam Aniołki bo wiadomo ze to priorytet - chociaż... zazwyczaj nie kupuje aniołów zwykłych tylko czekam do ich ulepszenie - ZAZWYCZAJ nie znaczy ZAWSZE)


Wybacz złośliwość, ale jak rozumiem za oszczędności poczynione na zrzeczeniu się nieulepszonych Aniołów kupujesz halabardników :wink:

5)
Val Gaav (cytat):
emmmm ??? Czempioni są słabi ? To jest całkiem śmieszne Laughing


Szczególnie fakt, że lepiej kupić halabardników :roll:
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Szon



Dołączył: 26 maja 2005
Posty: 164
Skąd: Katowice

Wysłany: 4 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Cytat:

A na które dokładnie Bo zupełnie nie wiem do czego teraz pijesz.



Pytanie pierwsze
Cytat:
Wg mnie w ankiecie wyraźnie mowa o NAJLEPSZEJ (osobno i statystycznie) jednostce pierwszego poziomu...

1. Moja odpowiedź będzie brzmiała - Halabardnik

Pytanie drugie
Cytat:
jak jest NAJLEPSZA (biorac pod uwagę użyteczność w armii podczas bitwy z przeciwnkiem) jednostka pierwszego poziomu??

2. Moja odpowiedz będzie brzmiała... - i tu bym sie zastanowił....


Cytat:
Szon napisał:
Czy Czempioni są słabi?? Nie mówie że są


A jednak mówisz vide :

Szon napisał:
Tak sie składa że zawsze grając w Homm wybieram zamek... i gryfy i czempiony to najsłabsze wg mnie jednostki z tego miasta!!!! Nawet jesli mają kilka bonusów... raczej nie przepadam za ich rekrutowaniem wole wydać szczerze więcej kasy na Halabardnikow niż niepotrzebnie kupować Gryfy


NAJSŁABSZA W ZAMKU NIE ZNACZY NAJSŁABSZA W GRZE!!!! A TAKŻE NIE ZNACZY ŻE SŁABA!!!!! TWIERDZE POPROSTU ŻE GRYF I CZEMPION W PORÓWNANIU DO INNYCH JEDNOSTEK Z TYCH SAMYCH LEWELÓW SĄ JEDNYMI ZE SŁABSZYCH!!!!!!!!!!!!!!!


Cytat:

Szon napisał:
(Pomijam Aniołki bo wiadomo ze to priorytet - chociaż... zazwyczaj nie kupuje aniołów zwykłych tylko czekam do ich ulepszenie - ZAZWYCZAJ nie znaczy ZAWSZE)


Wybacz złośliwość, ale jak rozumiem za oszczędności poczynione na zrzeczeniu się nieulepszonych Aniołów kupujesz halabardników


TAK!!!! DLA TWOJEJ SATYSFAKCJI TAK NAPISZE!!!!

___________
Wzajemna lekka niechęć, dzieląca oba oddziały, tliła się cicho, nie podnosząc głosu.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Gwedhen



Dołączył: 27 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: z dalekich krain, gdzie żyją pegazy

Wysłany: 4 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wiesz w większej ilości wszystkie jednostki są genialne nawet chłopi :D

Chłopi nie. Wolno się to rusza, wytrzymałość ma rzadną, nawet w większej ilości jest uroczo niegroźne



Cytat:
I tylko na odległość w starciu bezpośrednim padają gorzej niż chowańce z Inferno :/
ale któż używa gremlinów do starć bezpośrednich? Ja staram się tego zawsze unikać, ale przyznasz, że 200 większych gremlinów w armii jest zarówno kuszące, jak i do zrealizowania w niedługim czasie możliwe, nie mówiąc już o niskiej dość cenie tego czegoś;)
___________
Gwedhen The Black
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 4 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Szon (cytat):
NAJSŁABSZA W ZAMKU NIE ZNACZY NAJSŁABSZA W GRZE!!!! A TAKŻE NIE ZNACZY ŻE SŁABA!!!!! TWIERDZE POPROSTU ŻE GRYF I CZEMPION W PORÓWNANIU DO INNYCH JEDNOSTEK Z TYCH SAMYCH LEWELÓW SĄ JEDNYMI ZE SŁABSZYCH!!!!!!!!!!!!!!!


Najsłabsza w zamku nie znaczy w grze .....
a później piszesz , że porównując do innych jednostek z tych samych leveli (czyli do jednostek z innych zamków są słabsi ) . ehhh . No nie wiem czy widzisz ale sam sobie zaprzeczasz.

Szon (cytat):

ja naprzykład nie gram nigdy Necropolią bo uznaję ją za zbtyt słabą


Podobnie uznają ją za słabą w wielu turniejach online i poprostu banują możliwość grania nią ... Chyba nie chcą później reklamacji od graczy którzy grali tym najsłabszym zamkiem i przegrali :wink: :)
........
PS ..
Szon już tak na poważnie ... Daj sobie spokój albo przyznaj do błędu . Już 5 osób ci napisało , że nie masz racji twierdząc że Halabardnik jest lepszy od Gryfa (czy też nawet czempiona )... A tak apropo to Gryf dzięki swoim dobrym statsom i dość dużemu przyrostowi jest jedną z lepszych jednostek w castle i wogóle ze swego poziomu .

Grając Nekropolią można dojść do magicznej liczby 2000 - 5000 szkieletów ... na potężnych xlkach nawet więcej ... Podczas gdy przez ten cały czas Halabardników miałbyś 300 - 400 . To jeżeli chodzi o siłę w samej grze . Oczywiście patrząc tylko na statsy to halabardnik jest lepszy od szkieleta ale jak widzisz praktyka trochę to zmienia .

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Altair



Dołączył: 8 maja 2005
Posty: 164
Skąd: z daleka

Wysłany: 4 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Wiesz w większej ilości wszystkie jednostki są genialne nawet chłopi


Jak widzę w ankiecie brakuje jeszcze kilku jednostek.
Dlaczego nie ma tam chłopów. :D
Przecież to też 1 - poziomowa jednostka :wink:

___________
Per aspera, ad astra
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 4 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Legion chłopów i tak mało zrobi. A jeżeli już mielibyśmy je zaliczać, to trzeba teraz do każdej ankiety w Komnatach pododawać neutralne jednostki danych poziomów.
___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Szon



Dołączył: 26 maja 2005
Posty: 164
Skąd: Katowice

Wysłany: 4 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Val Gaav (cytat):

Szon już tak na poważnie ... Daj sobie spokój albo przyznaj do błędu . Już 5 osób ci napisało , że nie masz racji twierdząc że Halabardnik jest lepszy od Gryfa (czy też nawet czempiona )... A tak apropo to Gryf dzięki swoim dobrym statsom i dość dużemu przyrostowi jest jedną z lepszych jednostek w castle i wogóle ze swego poziomu .


Nie rozumiem dlaczego wszyscy łąpią mnie tutaj za słowa...

Oczywiście że Gryf i Czempion są lepsi od Halabardników bo to jest naturalna kolej rzeczy że 1 poziomowa jednostka nie ma szans z jednostką z 3 czy 6 poziomu...

Chodzi mi o to (i tak mnie niezrozumiecie) że budując swoją armię od podstaw to właśnie Halabardnik jest jedną z głównych jednostkem które rekrutuje a dopiero na końcu budownia armii kupuje gryfy i czempionów...
Nie wiem komu i dlaczego to przeszkadza że poprostu nie pasują mi te dwie jednostki i tyle...
To że napisałem że są słabi porównując ich do innych (równpoziomowych) jednostek to poprostu tak uważam... ale nie rozumiem czemu uważasz że sobie zaprzeczam... przeciż wiadomo że 6 poziomowa jednostka jest lepsza od wszystkich jednostek poniżej swgo poziomu?? podobnie trzeciopoziomowa...

I wogóle nie rozumiem tej wymiany zdań... bo ja nie przestaje twierdzić że często bardziej przydatny jest prosty Halabardnik od Gryfa i Czempiona ( i znowu prosze nie łapać mnie za słowa CZĘSTO nie znaczy ZAWSZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)

A co do Nekromantów i szybkiego przyrostu jednostek...hmn... jeśli jedynym powodem uznania wyższości szkieleta nad halabardnikiem jest jego przyrost i mnogośc to dziwi mnie takie porównanie :? i uznawanie szkieleta za jednostkę najlepszą z pierwszego poziomu :?

___________
Wzajemna lekka niechęć, dzieląca oba oddziały, tliła się cicho, nie podnosząc głosu.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Neocount



Dołączył: 23 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: Ciemna strona mocy

Wysłany: 4 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Szon (cytat):
A co do Nekromantów i szybkiego przyrostu jednostek...hmn... jeśli jedynym powodem uznania wyższości szkieleta nad halabardnikiem jest jego przyrost i mnogośc to dziwi mnie takie porównanie Confused i uznawanie szkieleta za jednostkę najlepszą z pierwszego poziomu Confused


Masz rację a szczególnie dziwnie wypada to po Twojej wypowiedzi:

Szon (cytat):
ponieważ uwżam że Lepiej mieć Więcej a słabo niż mało a Mocno


Więc dla porządku, zakładając, że grasz na najniższym poziomie trudności i masz zamek (mówię o najwyższym poziomie umocnień) i tygodniowy przyrost halabardników wynosi 28 + ewentualnie na początku hirek może mieć nawet do 40 więc pod koniec miesiąca masz 152 jednostki (a więc mało a mocno). W tym samym czasie dobry nekromanta dojdzie powiedzmy do 500 (dużo a słabo). Zatem głupotą jest twierdzić, że szkielety są dobre bo jest ich dużo. Bo kogo obchodzi, że 500 szkieletów rozniesie 150 halabardników jednym szlagiem. A te 500 do 150 to jest ardzo zaniżony wynik dla nekro na najniższym poziomie trudnośći, a 150 halabardników to nieco zawyżona ilość (tak wiem, łapię za słówka, ale tym razem siebie).

Szon (cytat):
Nie rozumiem dlaczego wszyscy łąpią mnie tutaj za słowa...


Sam się nad tym zastanawiam :lol: Może dlatego, że dla większości z nas takie wyżyny myślenia strategicznego, jak kupowanie halabardników zamiast championów są jeszcze niedostępne, ale jak łaskawie zaznaczyłeś, jak już pogramy przez te 5 lat to zrozumiemy (btw wliczając HoMaM II gram już 7 - 8 latek ale nadal nie mogę się wspiąć na taki wysoki poziom).

Szon (cytat):
I wogóle nie rozumiem tej wymiany zdań... bo ja nie przestaje twierdzić że często bardziej przydatny jest prosty Halabardnik od Gryfa i Czempiona ( i znowu prosze nie łapać mnie za słowa CZĘSTO nie znaczy ZAWSZE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!)


Ja też jej nie rozumiem, bo strasznie trudno mi pojąć JAK halabardnik ma być lepszy od championa :?: :?: :?: No chyba, że lepiej poświęcić halabardnika niż championa :lol: Ja osobiście uważam, że halabardnik jest lepszy niż champion do NIE wydawania na niego kasy.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Szon



Dołączył: 26 maja 2005
Posty: 164
Skąd: Katowice

Wysłany: 4 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Śmiać mi sie chce z tego co tu piszemy... :D ide grać w Homm :P

Ja powiem tylko że odpowiadając w ankiecie która jednostka pierwszo poziomowa jest wg mnie najlepsza odpowiedziałem Halabardnik :) dzienkujem za uwagę :) życzę owocnej rozmowy z innymi wypowiadającymi sie :)

Ps. Dzienkuje wszystkim za chwile zabawy bo dawno sie tak nie ubawiłem rozmawiając z kimś jak z wami :)

___________
Wzajemna lekka niechęć, dzieląca oba oddziały, tliła się cicho, nie podnosząc głosu.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 4 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Szon (cytat):
Śmiać mi sie chce z tego co tu piszemy... :D

Raczej z tego, co Ty tu piszesz :P.

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Szon



Dołączył: 26 maja 2005
Posty: 164
Skąd: Katowice

Wysłany: 4 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

ehh... mało inteligentny humor :?
___________
Wzajemna lekka niechęć, dzieląca oba oddziały, tliła się cicho, nie podnosząc głosu.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 4 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Szon po pierwsze, nie pisz dużymi literami całych zdań, bo następnym razem to pójdzie do kasacji i nie flooduj stosując 50 wykrzykników czy jakichkolwiek innych liter.

Atair:
Cytat:
Jak widzę w ankiecie brakuje jeszcze kilku jednostek.
Dlaczego nie ma tam chłopów.
Przecież to też 1 - poziomowa jednostka

Tak, ale chłopi tak jak inne jednostki, które można rekrutować jedynie na planszy, występują tylko wtedy gdy je ktoś tam umieści.

Co do chłopów tak od siebie: tylko jeden zamek ich lubi --> nekropolis :twisted:

Szon:
Cytat:
Chodzi mi o to (i tak mnie niezrozumiecie) że budując swoją armię od podstaw to właśnie Halabardnik jest jedną z głównych jednostkem które rekrutuje a dopiero na końcu budownia armii kupuje gryfy i czempionów...

Przeczytałem to 10 razy i niezroumię :D . Skoro mam dostęp do 4,5,6 poziomowych jednostek nie widze żadnego sensu kupować szajsu pierwszopoziomowego...
Cytat:
Nie wiem komu i dlaczego to przeszkadza że poprostu nie pasują mi te dwie jednostki i tyle...

To zachowaj to dla siebie, a nie wpajaj na siłe wszystkim.
Cytat:
A co do Nekromantów i szybkiego przyrostu jednostek...hmn... jeśli jedynym powodem uznania wyższości szkieleta nad halabardnikiem jest jego przyrost i mnogośc to dziwi mnie takie porównanie

Szkielet ma tą cehcę, że można go przetworzyć z innych jednostek, a że na planszy często spotyka się różne obiekty w których można rekrutować za darmo, albo za małe pieniądze wszelakie jednostki, to jasno wynika, że przyrost takiej jednostki jest o wiele większy niż pozostałych. Wynika więc z tego fakt, że ich ilość jest ogromna, a co z tym idzie jednostki te można łatwo traktować jako mięso armatnie lub przyjmować nimi uderzenia innych jedostek z większym efektem niż w innych zamkach, jest to więc cecha czysto strategiczna.
Cytat:
Ps. Dzienkuje wszystkim za chwile zabawy bo dawno sie tak nie ubawiłem rozmawiając z kimś jak z wami

Również się cieszymy, że choć w jeden sposób rozśmieszyliśmy cie :wink:

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Neocount



Dołączył: 23 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: Ciemna strona mocy

Wysłany: 4 czerwca 2005     Najlepsza jednostka poziomu 1. Odpowiedz z cytatem

Ok, żeby nie było że jesteśmy tacy najgorsi:
Szon nikt nie nabija się z tego, że uważasz halabardnika za najlepszego pierwszaka. To Twoje prawo i z pepwnością wiele osób podziela Twoją opinię.

Śmieszne natomiast są Twoje wypowiedzi na temat tego,że lepiej jest zarekrutować halabardników niż championa.

Druga rzecz - najpierw twierdzisz, że dobrze jest mieć dużo ale słabo niż mało ale silnie (Twoje prawo i nikt się z tego nie nabija). A jednocześnie twierdzisz, że bez sensu jest uważać, że skoro szieletów jest dużo, to są dobre :D

Kolejna sprawa - piszesz, ze championi i gryfy są słabe i ich nie rekrutujesz, a za to rekrutujesz halabardników. Następnie w kolejnych postach piszesz, że jednak championi i gryfy są lepsze od halabardników, ale kiedy piszemy Ci, że twoje posty sobie przeczą, to Ty się obruszasz.

No i w sumie coś, co mnie rozbawiło chyba najbardziej - twierdzisz, że lepiej stracić gryfy niż halabardników. Albo się mylę, albo coś jest jednak nie tak?? A na domiar złego upierasz się, że to my nic nie rozumiemy ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.