Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-1 5:10:16
Autor Wiadomość
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 13 października 2003     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

Mi na MyIE2 tesh wyskoczył błąd- ten missing argument i jakoś siem zalogowałem :) .
___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
LEVY



Dołączył: 14 maja 2002
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 13 października 2003     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

Poniewaz jOjO juz otrzymal odpowiedz na swoje pytanie od Farmerus'a to ja odpowiem na jego :)
Cytat:
Wie ktoś może co oznacza procent, pokazujacy się w samiuśkim prawym dolnym rogu okna? Wciąż mam tam jakąś liczbę, która co jakiś czas się zmienia i pojęcia nie mam co to...

jesli to to o czym mysle to nie sa to zadne procenty (a szkoda :wink: ) tylko predkosc polaczenia modemu/sieci. Mozna to wlaczyc i wylaczyc z menu: Opcje->Pasek stanu->Pokazuj predkosc modemu/sieci

___________
http://mapa.heroes.net.pl chcesz zobaczyc skąd jesteśmy? zajrzyj.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 17 października 2003     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

well, Opera umożliwia mi (tak, to nie pomyłka! umozliwia!) realizację pewnych działań, na ftórych wykrzacza się engine IE (czyli MyIE2 też :( )

ale wobec możliwości MyIE2, porównywalnych z Operą, a niwelujących wiele jej słabości...

jako domyślną mam MyIE2
i Operę do zadań specjalnych

BTW, może by ftoś się podjął zrobienia skóry i innych bajerów w stylu Jaskiniowym...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Farmerus



Dołączył: 8 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: ciało z Wrocławia; serce z Taur Urgos; dusza wciąż błądzi

Wysłany: 17 października 2003     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

A jakie to działania?

Może jednak MyIE2 też sobie jakoś z tym (naokoło) poradzić umi... :shock: :o

___________
nie ma lekko
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 20 października 2003     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

Ja oprócz IE uzywam Avant Browsera. Przede wszystkim dlatego, że blokował popupy i umośliwiał wyswietlanie nowych stron w nowych oknach. AB to darmowa przeglądarka (teraz w wersji już 8) i po polsku. Operę mia łem raz i dałem se z nią spokój.
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
LEVY



Dołączył: 14 maja 2002
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 20 października 2003     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Ja oprócz IE uzywam Avant Browsera. Przede wszystkim dlatego, że blokował popupy i umośliwiał wyswietlanie nowych stron w nowych oknach. AB to darmowa przeglądarka (teraz w wersji już i po polsku)

czyli wszystko jak w MyIE :), ale dla ciekawych nowosci mam info, ze wlasnie wyszla nowa wersja Avant Browsera 8.02 b106:

http://www.qwerks.com/download/5337/absetup.exe

___________
http://mapa.heroes.net.pl chcesz zobaczyc skąd jesteśmy? zajrzyj.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Elias



Dołączył: 6 czerwca 2000
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 22 października 2003     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

Zobaczylem sobie, co tez oferuje ten zachwalany MyIE i ... jest to tylko czesc tego co daje Opera. Moze dla kogos, kto zawsze uzywal tylko IE jest to jakas rewelacja, ale ja Opery uzywam od wersji 5 i jest ona coraz lepsza, a konkurencja co najwyzej kopiuje niektore operowe rozwiazania.

Nie wiem, w jakich to stylach Opera jest niby gorsza, bo z tego co stwierdzilem, to o ile w definicji stylow nie bylo jakich fatalnych bledow (ktorych nie rozumieja przegladarki obslugujace css prawidlowo, ale IE ignoruje, tak jak ignoruje wiele bledow w html) albo specjalnie zle zrobionych styli dla Opery (jak bylo kiedys ze strona MSN) to strony ze stylami w Operze wygladaja rownie dobrze, a czesto znacznie lepiej niz w IE. A wersja 7 Opery obsluguje rowniez niestandardowa obsluge dhtmla uzywana w IE, wiec naprawde malo jest stron, ktore w IE dzialaja dobrze, a w Operze zle (sa oczywiscie strony, ktore uzywaja ActiveX i innych niebezpiecznych dla zdrowia komputera paskudztw albo sprawdzaja przegladarke i nie pozwalaja uzywac innej niz IE).
Chocby dla przykladu takie testy poprawnosci obslugi stylow:
http://www.meyerweb.com/eric/css/edge/
http://www.xs4all.nl/~ppk/css2tests/intro.html

Co do logowania do Osady w Operze, to: dzialalo to w miare dobrze w wersji 6 Opery (specjalnie dla Osady mam zostawiona dodatkowo wersje 6 Opery), a nie dziala w wersji 7. Pisalem na ten temat w watku o tym, wedlug mnie jest to spowodowane blednym ustawianiem Cookies, bo tak samo nie mozna sie do Osady zalogowac z Mozilli. Jeszcze dopoki Osada byla dostepna rowniez na domenie heroes.net.pl, mozna sie bylo dostac np. do Dysput podajac adres heroes.net.pl/osada/dysputy.php i wtedy o dziwo zalogowanie sie bylo aktywne. Bo w tej chwili na ekranie logowania sie jest wszystko bardzo ladnie, ale po powrocie do Osady zowu jest sie gosciem. Moze by sprawdzic w jaki sposob w skryptach Osadowych jest odczytywane Cookie z loginem, bo wyglada ze tu moze tkwic problem, bo Cookie jest ustawione, ale najwyrazniej nie odczytywane.

___________
There can be only one!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rastlin Arch



Dołączył: 2 czerwca 2001
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 24 października 2003     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

Od dwoch lat nie ogladalem internetu przez inne okno jak te z Opery, wiec trudno powiedziec mi czy to co widze nie jest takiekie jak byc powinno w rzeczywistosci.
Dla mnie glowne zalety Opery to niesamowita szybkosc dzialania oraz dobrze zaplanowane zakladki.
Gestow nie uzywam.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
wersalus



Dołączył: 2 marca 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 26 października 2003     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

a ja Opery uzywam od kilku miesiecy i jestem bardzo happy
przewazyly bezpieczenstwo i szybkosc
a ie uzywam tylko do windows update
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
wersalus



Dołączył: 2 marca 2002
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 27 października 2003     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

a teraz troche testow
http://softcoffee.net/index.php?module=ContentExpress&func=display&ceid=11&bid=78&btitle=Bli%BFsze%20spojrzenie&meid=21
oraz dlaczego ie jest slabe http://www.operapl.net/nie/

a co do My IE no coz to chyba nadal jest ie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hysterian



Dołączył: 5 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Suwałki

Wysłany: 18 czerwca 2004     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

Topic wygląda na zapomniany, ale nie mogę się powstrzymać, żeby nie pochwalić Opery wtedy, gdy tylko mam taką okazję.

Z Operą jestem zaprzyjaźniony od roku około 2000/2001, numerek wersji zaczynał się wtedy chyba od piątki. Początki miały związek chyba z wykoszeniem z Windows IExplorera IEradicatorem. Potrzebna mi była mała, zgrabna przeglądarka i taką była - i jest - Opera. Nie bez znaczenia też było to, że miałem taką samą przeglądarkę i w linuksie i w Windows.

Ann ma wiele racji alegorycznie opisując trudności związane z używaniem doskonałego narzędzia w podłym świecie nietrzymającego się standardów internetu. Faktycznie, czasami przyszło mi przeczytać na ekranie "sorry, Twoja przeglądarka nie jest obsługiwana". Dotyczyło to m.in. sklepów internetowych. Trudno, nie zrobiłem tam zakupów. To sklep niech żałuje, że stracił klienta... A niestandardowi to byli ci webmasterzy-niechluje a nie ja ze swoją przeglądarką...

Jeśli coś mogę zarzucić Operze to to, że uzależnia. Brakuje mi jej sposobu działania, gdy jestem zmuszony przeglądać www czymś innym. Ale to typowy objaw i nie mówi nic o sile Opery a raczej o sile przyzwyczajenia. Uczciwie muszę przyznać, że IE robi postępy i wiele funkcji Opery już się w nim pojawiło... Nie wspominając już o innych, czasem niezłych, a może i lepszych przeglądarkach, których niestety nie chce mi się uczyć.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 19 czerwca 2004     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

Opera? A fuuu :P ;) .
Ja gorąco polecam (jak mogła się tu jeszcze nie pojawić?) Mozillę. Pełny pakiet po polsku wraz ze wszystkimi dodatkami jak gesty: www.mozillapl.org lub przeglądarkę Firefox z klientem poczty Thunderbird: www.firefox.pl i www.thunderbird.pl - jest to oddzielny projekt rozwijany przez zespół Mozilli.
Co daje Mozilla oprócz olbrzymiej wygody użytkowania? Choćby bardzo miły edytorek - fajnie poprawia błędy w kodzie ;) , wspomniane tu gesty i panele oraz dużą kompatybilność ze stronami "for IE only" oraz tymi wykorzystującymi najnowsze rozwiązania techniczne (czego Opera nie zawsze potrafi :P ).

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 18 grudnia 2004     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

Ja jush nie pamietam co zaznaczyłem w ankiecie, ale aktualnie jezdem na etapie Opery :)
Mozilla ani Konqueror jakoś nie przekonały Mnie, a do Firefoxa sam się przekonac nie mogę ;)

Chciałem tu jednak napisać o 3 sprawach:

1. Dostępna jest ważna poprawka bezpieczeństwa dla Opery z numerkiem 7.54

2. Trwają beta testy Opery 7.60 :) (wprowadzić mają m.in. sterowanie nią głosem :D )

3. Ruszyła akcja http://browsehappy.pl/ promująca nowoczesne przeglądarki (Opera, FireFox, Mozilla i Safari)

Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 18 grudnia 2004     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

MiB (cytat):
2. Trwają beta testy Opery 7.60 :) (wprowadzić mają m.in. sterowanie nią głosem :D )

Ło Mahadevo, jeszcze do kompa mam gadać? Toż chore to jest :P.
Btw. badania nad rozpoznawaniem polskiego głosu są daleko mniej zaawansowane od angielskiego czy niemieckiego, wiec w tych językach będziesz musiał gadać z Operą :P.
Operze mówimy stanowcze nie :) ;)!

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 19 grudnia 2004     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

@lan (cytat):
daleko mniej zaawansowane od angielskiego czy niemieckiego, wiec w tych językach będziesz musiał gadać z Operą :P.


a co to za problem??

A Ja nie mówię nie ani Mozilli, ani Firefoxowi, ani Konquerorowi, ani Safari, ani jakiejkolwiek przeglądarce, która nie związana z IE jest ;)

Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hexe



Dołączył: 14 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław / Bielsko

Wysłany: 21 grudnia 2004     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

MiB (cytat):
a co to za problem??


Tia, też się zastanawiam, czemu ludzie przejawiają taki wstęt do obcych języków ;P.. (mówię o takich ludziach, co te języki znają :)

___________
Earth is full. Go home.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 21 grudnia 2004     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

Hexe (cytat):
Tia, też się zastanawiam, czemu ludzie przejawiają taki wstęt do obcych języków ;P.. (mówię o takich ludziach, co te języki znają :)

Może np. dlatego,że mają kiepski akcent i fakt, że nie rozumie Ciebie takie urządzenie może powodować stres :).

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 23 grudnia 2004     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

hyh... ale numer.

Miałem dziś kwilke, więc wpadłem na http://my.opera.com na polskie forum Opery i co tam znajduje?? Informacje o tym, że wyszła... Opera 8.0 beta...

fajnie...

Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 21 kwietnia 2005     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

I wersja nomier wosiem już jest w pełni funkcjonalna i do ściągnięcia :)
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 21 kwietnia 2005     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

Nom - u mię w profilu i w innym topiq jush pisze.
A sam jush śmigam :D

Super :)


Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 21 kwietnia 2005     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

Ja tez właśnie piszę z niej tego posta i testuję :)
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lucas



Dołączył: 25 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Erathia

Wysłany: 23 kwietnia 2005     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

Czasami opery używam (gdy mi się strony w Explorerze nie pokazują), ale najczęściej z Internet Explorera.
___________
"Carpe Diem"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 23 kwietnia 2005     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

Ash się prosioś o przymusowe oświecenie :twisted:


Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 23 kwietnia 2005     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

Ja proszę o oświecenie - czym się różni od 7, w czym może być/jest lepsza od FF i czy jest możliwość zmiany wyświetlania stronki... bo jakoś mi nie odpowiada jak mam 1/4 z lewej strony obciętą na coś czego ogólnie nie używam...Tylko nie dawaj mi linku do strony po ang :P Bo i tak nie będę wiedziała o co chodzi ;P
___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 24 kwietnia 2005     Opera... New Hope? Odpowiedz z cytatem

Różnice w sotsunku do 7.54 u2 [ te ogólne - po szczegółowe zapraszam do Changelog`a (ang) ]:

- szybsze ładowanie się stron
- autodostosowywanie szerokości strony do szerokości aktywnego okna w przeglądarce - koniec z poziomym przewijaniem :twisted:
- zmieniony panel konfiguracyjny
- możliwość sterowania głosem [ kilka komend po ang. - nie mam mikrofonu, więc nie używam ]
- obsługa nowego formatu grafik lansowanego przez W3C
- poprawienie wielu bugów wykrytych w O7
- większe bezpieczeństwo - black/white domain list
- lepsza obsługa kanałów informacyjnych RSS/Atom [ fkońcu widzę Jaskiniowe kanały siedzące w HEAD ]
- większa możliwość dostosowania wyglądu do własnych potrzeb

Różnice względem FF:
- mamy to samo co w FF + kilka dodatkoof BEZ Plug-in`ów
[ choć FF też ma kilka elementów, których nie posaida Opera ]
- IMO lepsze gesty, choć to rzecz gustu i ustawień ;)
- 3manie stron w pamięci RAM - szybsze wyświetlanie
- praca na tabach jest domyślnym trybem, a nie dodatkowym, więc IMO działa to lepiej
- wbudowany klient poczty - M2 - ja jestem zwolennikiem pełnej integracji, nie współpracy,
choć przyznać trzeba, że M2 do Thunderbirda się nie umywa ;)


Nie jestem nałogowym użytkownikiem FF, więc moja wiedza na jego temat jest znikoma,
dlatego też mogłem podać coś na + Opery, choć w rzeczywistości nie jest - nie bijcie więc :)

A co do tego 1/4 ekranu - Opera jest naprawdę elastyczna - obecnie widzę TYLKO reklame + taby +pasek adresu [ a obok kilka przycisków ],
co sumarycznie zajmuje mniej niejsca niż pasek w FF :)
A to o czym mówisz, można zamknąć - albo ppm na tym -> Customize -> ukryj/hide,
albo kliknij lpm na krawędzi Opery [ tam gdzie jest ten pasek - domyślnie lewa ] i będziesz mogła to ukryć/pokazać :)



Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.