Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-27 19:38:37
Autor Wiadomość
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 30 lipca 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

jedyna rzecz, którą robisz inaczej niż ja to armageddon. spróbuj bez tego. jednorożec będzie gdzieś po środku mapy.
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Balkazum



Dołączył: 2 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: z ognistych gór czarnej otchłani

Wysłany: 30 lipca 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Ale ten jednorożec będzie jakoś wyróżniony?? (np imieniem)
___________
And so the adventure begins...

Ci co mają skrzydła niech lecą spełniać swe marzenia.

Kiedy zabraknie miejsc w piekle martwi wyjdą na ziemie...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 1 sierpnia 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Tak - będzie się nazywać "Król jednorożców" lub coś w tym stylu...
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sheograth



Dołączył: 2 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: Ancaria

Wysłany: 7 sierpnia 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Grałem w M&M 7 i 8. Gry mi się bardzo spodobały. Wie może ktoś kiedy będzie M&M 10 :?:
___________
Kiedy myślę i nic nie wymyślę, to sobie myślę, po co ja tyle myślałem, aby nic nie wymyślić. Przecież mogłem nic nie myśleć i tyle samo bym wymyślił.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 10 sierpnia 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Może kiedyś.
Prace się jeszcze nawet nie zaczęły i raczej nie zaczną przed premierą H5, więc należy wg mnie liczyć jakieś dwa lata.... o ile w ogóle.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Balkazum



Dołączył: 2 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: z ognistych gór czarnej otchłani

Wysłany: 12 sierpnia 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Ekhm...Co do tego Might and Magic 10.To jeżeli nawet by się zabrali to myśle że zajełoby to duużo czasu żeby zrobili coś super (żeby nie było takiego niewypału jak z Might and Magic 9). A co do tego "Króla Jednorożcow" to już go zabiłem i zdobyłem skarb :D (o wiele wcześniej tylko że zapominałem napisać o tym :lol: )
___________
And so the adventure begins...

Ci co mają skrzydła niech lecą spełniać swe marzenia.

Kiedy zabraknie miejsc w piekle martwi wyjdą na ziemie...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sharra



Dołączył: 11 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Z twoich najgorszych sennych koszmarów. A w dodatku nie znikam, jak się budzisz...

Wysłany: 9 października 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Zmiana lokalizacji, co? A już chciałam w osadzie pogadać o MM!

####
Jestem w Deyja i nie wiem gdzie jest czeluść (no już, przestańcie się śmiać). Kto mi pomoże? Neela nie chce współpracować. :oops:
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 9 października 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Wejście do Czeluści jest położone na pólnoc od osady, w jednym z dołów.
___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sharra



Dołączył: 11 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Z twoich najgorszych sennych koszmarów. A w dodatku nie znikam, jak się budzisz...

Wysłany: 9 października 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Teraz prosiłabym o dokładną lokalizację Naczyń Lisza /ścieżka ciemności/
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 9 października 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

No więc są dwa(chyba miejsca) jedno znajduje się w "Tunele Nighonu" drugie miejsce to...nie wiem :wink:
___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rabican



Dołączył: 21 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: wioska Cecenowo w północnym Avlee (to prawda, że ludzie porozumiewają się tam za pomocą chrzą

Wysłany: 20 października 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):
No więc są dwa(chyba miejsca) jedno znajduje się w "Tunele Nighonu" drugie miejsce to...nie wiem :wink:


Istnieją dwa rodzaje naczyń dusz: w skrzynce i 'luzem'.

Naczynia w skrzynce można znaleźć w dwóch miejscach: w nighońskich lochach (Góra Thunderfist/Góra Grzmiącej Pięści) i w Zamku w Czeluści (Zamek Ciemności/Zamek... Gloaming?). Potrzebne są w jednym z zadań zlecanych przez doradców Archiego/Gavina Magnusa III.

Naczynia 'luzem' leżą sobie spokojnie w Wall of Mist (Ścianach/Murach Mgły). Potrzebne są do awansu na lisza. Jeśli ktoś miałby z tym awansem kłopot, zapraszam do znajdującego się nieco wyżej w tym dziale tematu - tam problem został już opisany.

___________
Nie mam strony w necie, jednak pozwolę sobie tu (bo gdzież lepsze miejsce?) zareklamować stronę Acida, czyli Kwasową Grotę, którą znaleźć można pod adresem www.acidcave.prv.pl . Polecam ją tym, którzy uważają, że science fiction do serii MM nie pasuje.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 20 października 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Miał ktoś kiedyś problem z gościem w niebie, który strzela z pistoletu? Och, pamiętam to był godny przeciwnik, ale fkońcu taktykę na niego wykombinowałem i poszłooooo :D Znalazł ktoś experta w broni palnej? Bo ja słyszałem tylko o arcymistrzu :(

Pozdrawiam

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Misza



Dołączył: 31 sierpnia 2000
Posty: 164
Skąd: okolice Warszawy

Wysłany: 21 października 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Goście w niebie (i w piekle) nie są aż tak mocni. Ale gdy zbyt często udaje im się wymazać kogoś z naszej drużyny to bywają uciążliwi :)

Eksperta w walce bronią starożytnych – miotaczu nauczy Cię (i innych też) Sir Caneghem w Celeste. Mistrza załatwia Crag Hack tamże, a arcymistrza Gavin Magnus lub Wskrzesicielka – do wyboru, ale to i tak ten sam gabinet :)

Z naczyniami w skrzynce ciekawą przygodę miał Giater. Najlepiej gdyby on sam to opowiedział bo ja mogę coś przekręcić. Mianowicie chyba przed wyborem sędziego znalazł się w Nighonie i w tunelach natknął się na naczynia (jak wiadomo te z Góry Grzmiącej Pięści należą do zadań podążających ścieżką ciemności), nie wiele myśląc wziął je, ale potem gdzieś "zawieruszył". Kiedy we właściwym czasie znalazł się w Celeste idąc ścieżką światła i otrzymał zadanie przyniesienia naczyń z Zamku Półmroku. Niewiele myśląc udał się do sędziego z zapytaniem czy nie znalazł czegoś co nasz Komendant zgubił, a arbiter wręczył mu... naczynia dusz!!
Giater pędem do Celeste, wręcza je "potrzebującemu", a ten zalicza misję jakby właśnie o te naczynia chodziło :)

___________
Ludzie nie potykają się o góry, lecz o kretowiska...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rabican



Dołączył: 21 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: wioska Cecenowo w północnym Avlee (to prawda, że ludzie porozumiewają się tam za pomocą chrzą

Wysłany: 21 października 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Misza (cytat):
Goście w niebie (i w piekle) nie są aż tak mocni. Ale gdy zbyt często udaje im się wymazać kogoś z naszej drużyny to bywają uciążliwi :)


Najprościej podczas walki z nimi robić porządnego save'a po każdej turce, gdy gość nam nikogo nie załatwił.

Misza (cytat):
Eksperta w walce bronią starożytnych – miotaczu nauczy Cię (i innych też) Sir Caneghem w Celeste. Mistrza załatwia Crag Hack tamże, a arcymistrza Gavin Magnus lub Wskrzesicielka – do wyboru, ale to i tak ten sam gabinet :)


Zgadza się, z tym tylko wyjątkiem, że (o ile mnie pamięć nie myli) Gavin Magnus wcale nie uczy arcymistrzowstwa w Blasterze, lecz w magii światła. I jeszcze jedna uwaga dla niezorientowanych: Wskrzesicielka to Resurrectra.

Oczywiście są to nauczyciele 'dobrzy'. Po ciemnej stronie mocy będą to jednak również doradcy, tyle że Archiego (arcymistrzem jest Kastore, którego ,podobnie jak Resurrectrę po stronie światła, spotkać można w sali tronowej, tyle że u Archiego, a nie u Magnusa).

Misza (cytat):
Z naczyniami w skrzynce ciekawą przygodę miał Giater. Najlepiej gdyby on sam to opowiedział bo ja mogę coś przekręcić. Mianowicie chyba przed wyborem sędziego znalazł się w Nighonie i w tunelach natknął się na naczynia (jak wiadomo te z Góry Grzmiącej Pięści należą do zadań podążających ścieżką ciemności), nie wiele myśląc wziął je, ale potem gdzieś "zawieruszył". Kiedy we właściwym czasie znalazł się w Celeste idąc ścieżką światła i otrzymał zadanie przyniesienia naczyń z Zamku Półmroku. Niewiele myśląc udał się do sędziego z zapytaniem czy nie znalazł czegoś co nasz Komendant zgubił, a arbiter wręczył mu... naczynia dusz!!
Giater pędem do Celeste, wręcza je "potrzebującemu", a ten zalicza misję jakby właśnie o te naczynia chodziło :)


Zgadza się. Obydwa zestawy są rozpoznawane przez program (i sir Caneghema) jako po prostu 'skrzynki z naczyniami dusz'. Ja zawsze zabieram te z Nighonu, gdyż Czarnoksiężnicy/Warlockowie i Minotaury są o wiele prostszymi przeciwnikami od Królowych Umarłych. A w Celeste i tak się nikt nie połapie :wink: .

___________
Nie mam strony w necie, jednak pozwolę sobie tu (bo gdzież lepsze miejsce?) zareklamować stronę Acida, czyli Kwasową Grotę, którą znaleźć można pod adresem www.acidcave.prv.pl . Polecam ją tym, którzy uważają, że science fiction do serii MM nie pasuje.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 4 listopada 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o faceta z miotaczem to rzucam sobie ochronę przed magia na arcymistrza i po sprawie. Jak nie mam kapłana to cóż, trzeba sie meczyć. Ale nie taki on trudny. Wystarczy mieć czterech rycerzy, każdy zada 200 i gościu jest martwy. Ale 4 rycerzy jeszcze nie miałem, więc tak mi się tylko wydaje :)
___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Adalberto Malachit



Dołączył: 17 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Aktualnie Paryż, Duchem Piaseczno pod Warszawą

Wysłany: 4 listopada 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Ja trochę z innej beczułki. Wie ktoś skąd mogę mieć wszystkie części M&M do 6 włącznie (albo i nie to zależy), bo mówiąc krótko zwięźle i na temat nigdzie poza aukcjami nie mogę ich znaleźć. Prosiłbym o wskazówki (lub drogowskazy).
___________
Morituri Nolumus Mori
Mający Umrzeć umrą
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Misza



Dołączył: 31 sierpnia 2000
Posty: 164
Skąd: okolice Warszawy

Wysłany: 4 listopada 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

O ile wiem to części od 1 do 5 można ściągnąć z netu i to przynajmniej część legalnie looknj tu: http://staregry.pl – czy jakoś tak.
Natomiast od 6 wzwyż pozostają aukcje (na Allegro nabyłem 6).

___________
Ludzie nie potykają się o góry, lecz o kretowiska...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rabican



Dołączył: 21 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: wioska Cecenowo w północnym Avlee (to prawda, że ludzie porozumiewają się tam za pomocą chrzą

Wysłany: 5 listopada 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Mortai (cytat):
Jesli chodzi o faceta z miotaczem to rzucam sobie ochronę przed magia na arcymistrza i po sprawie. Jak nie mam kapłana to cóż, trzeba sie meczyć.


No właśnie. Ja co prawda do drużyny kapłana zawsze biorę, ale są tacy, co nie lubią tej postaci. O gustach się nie dyskutuje :wink: . Za to moja metoda jest uniwersalna - każdy może ją zastosować. Jednak, podobnie jak Grobowładny, wszystkim polecam kapłana z Ochroną przed Magią na arcymistrzu.

___________
Nie mam strony w necie, jednak pozwolę sobie tu (bo gdzież lepsze miejsce?) zareklamować stronę Acida, czyli Kwasową Grotę, którą znaleźć można pod adresem www.acidcave.prv.pl . Polecam ją tym, którzy uważają, że science fiction do serii MM nie pasuje.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Misza



Dołączył: 31 sierpnia 2000
Posty: 164
Skąd: okolice Warszawy

Wysłany: 6 listopada 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Pamiętajmy tylko, że ochrona przed magią nie stanowi 100% ochrony i jak ktoś ma pech to będzie musiał duuuużo razy sejwować i loadować zanim się pozbędzie tego gościa :)
___________
Ludzie nie potykają się o góry, lecz o kretowiska...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 8 listopada 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Mam propozycję:

Jest może poradnik do Might and Magic IX?

Jak nie, to mogę napisać. Bo przeszedłem już kilka razy tą grę i jako tako wiem, co się święci.

___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rabican



Dołączył: 21 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: wioska Cecenowo w północnym Avlee (to prawda, że ludzie porozumiewają się tam za pomocą chrzą

Wysłany: 8 listopada 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Co do poradnika do MM9: jest, i to nie jeden :) . Mój kuzyn, przechodząc tę grę korzystał np. z tego z magazynu "Świat Gier Komputerowych".

Co do zaklęcia 'Ochrona przed Magią': w moim przypadku na poziomie arcymistrza chroniła przed wszelkimi dolegliwościami i atakami powodującymi np. natychmiastową śmierć czy wymazanie.

___________
Nie mam strony w necie, jednak pozwolę sobie tu (bo gdzież lepsze miejsce?) zareklamować stronę Acida, czyli Kwasową Grotę, którą znaleźć można pod adresem www.acidcave.prv.pl . Polecam ją tym, którzy uważają, że science fiction do serii MM nie pasuje.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 10 listopada 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Ochrona przed magia na arcymistrza to 100% ochrony. Nic się nie da zrobic z tym zaklęciem.
___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rabican



Dołączył: 21 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: wioska Cecenowo w północnym Avlee (to prawda, że ludzie porozumiewają się tam za pomocą chrzą

Wysłany: 15 listopada 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Mortai (cytat):
Ochrona przed magia na arcymistrza to 100% ochrony. Nic się nie da zrobic z tym zaklęciem.


Hmmm, a przypadkiem Rozproszeniem Magii tego nie można usunąć?

___________
Nie mam strony w necie, jednak pozwolę sobie tu (bo gdzież lepsze miejsce?) zareklamować stronę Acida, czyli Kwasową Grotę, którą znaleźć można pod adresem www.acidcave.prv.pl . Polecam ją tym, którzy uważają, że science fiction do serii MM nie pasuje.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 17 listopada 2004     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

A to sorry... Jasne, że da się. Chodziło mi o takie coś jak zamiana w kamień, czy strach lub nawet wymazanie.
___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rabican



Dołączył: 21 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: wioska Cecenowo w północnym Avlee (to prawda, że ludzie porozumiewają się tam za pomocą chrzą

Wysłany: 26 stycznia 2005     O cyklu Might & Magic Odpowiedz z cytatem

Ochrona przed Magią to jedno z zaklęć pod których wpływem lepiej znajdować się bez przerwy, zwłaszcza podczas walk z Meduzami, Tytanami, Terminatorami i Tolbertim/Robertem Mądrym.
___________
Nie mam strony w necie, jednak pozwolę sobie tu (bo gdzież lepsze miejsce?) zareklamować stronę Acida, czyli Kwasową Grotę, którą znaleźć można pod adresem www.acidcave.prv.pl . Polecam ją tym, którzy uważają, że science fiction do serii MM nie pasuje.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.