Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-4 23:50:34
Autor Wiadomość
Rindiglas



Dołączył: 6 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: Rzeszów

Wysłany: 12 sierpnia 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

To jest właśnie dowód na to że HoMM to seria fenomenalna . Jak sam Tse-Tse stweirdziłeś nie interesujesz się fantasy a ta gra cię jednak wciągnęła . Naprawdę jest to rzecz rzadko ostatnio spotykana wśród wielu komercyjnych tytułów wogóle nie dbających o klimat.
___________
"Jestem elfem i nic co elfie nie jest mi obce."

"Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy
Patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Maryan



Dołączył: 24 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: Żdżary/Łuków a teraz Stolyca

Wysłany: 15 września 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

dla mnie to był szok. Mój komputer ledwo dźwigał tą wypasioną ;-) gierkę. Najgorsze było to, że jak zaczynałem, to po przegranej pierwszej bitwie na mapie wydawało mi się, że wygrałem. Po około tygodniu okazało się, że jednak je przegrywam. Potem już szło gładko. :lol:
___________
"Piwo to moje paliwo"
"Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem"
z "Madrości Przystanku"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Crag



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Wejherowo

Wysłany: 22 września 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Gdy ja grałem w H1 to prawde mówiąc nie | szło mi najlepiej. Przegrywałem większość bitew, ale z każdym dniem szło już lepiej. H1 będę pamiętał jako dobrą grę, i czasem do niej zajrze. :) Wkurzał mnie 1 fakt, że nie można było chyba wybierać zamku.
___________
"Wątpię, więc myślę, myśle, więc jestem."


"Dubito, ergo cogito, Cogito, ergo sum."łac.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fristron z Avlee



Dołączył: 27 października 2004
Posty: 164
Skąd: Fristotele - zgadnij po nicku :)

Wysłany: 28 października 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

heh, pamietam dobrze ten baśniowy klimat :)
Był to jeden z pierwszych dni Księżyca Wielkiego Chłodu (czy jakoś tak :wink: ). Razem z bratem zrobiliśmy zrzute na CDA i akurat w tym numerze był HoMM I. Pamietam że najpierw mój brat to włączył (ja myślałem że nie dam se rady z grą strategiczną :P ) i nie wiedziałem nawet co znaczą "te strzałki" po kliknięciu "gdzieś obok". Brat jednak szybko zaczaił, później ja. Ale była jazda.
Najbardziej lubiłem Sorceress. Fajni byli druidzi (ale rtęci trza było zbierać że aż strach - całe 10 :) ).
Tonąłem przez wiele dni, potem zobaczyłem Hirołsów dwójkę, trójkę. Ostatnio miałem okazję zobaczyć i zagrać w czwórkę i mogę powiedzieć że albo "nie czuję bluesa", albo coś tu jest nie tak. Ale lepiej w moim pierwszym poście w Imperium nie będę odbiegał od tematu :) .

___________
Nie ma na tym świecie altruistów. Są ci, którzy ich udają i ci, którym udawanie weszło w nawyk.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Jonathan



Dołączył: 26 października 2004
Posty: 164
Skąd: Grudziądz

Wysłany: 29 października 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Ja pamiętałem, pamiętam i będzę pamiętał. Pierwsza część Herosów to w tamtych czasach najbardziej kultowa gra świata! (moim zdaniem) Co prawda potem pojawiła się dwójka, potem trójka.... . Ale chociaż, że minęło kilka ładnych latek od powstania pierwszej części Herosów nadal pamiętam ten wspaniały klimat. To co było dobre kiedyś, jest dobre i teraz. No więc, jeżeli ktoś jest początkujący w dziedzinie Heroes of Might and Magic to ja naprawdę polecam zacząć od pierwszej części (ponieważ ta część moim zdaniem jest najłatwiejsza i najprostrza jeśli chodzi o ogólne pojęcie gry).
___________
Jonathan
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Smith



Dołączył: 25 października 2004
Posty: 164
Skąd: Wygiełdów

Wysłany: 24 grudnia 2004     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Ja pierwszy raz w H1 zagrałem u kumpla, potem prawie codziennie u niego siedziałem. :P To trwało jakiś rok, potem H2 to samo i H3 już na swoim kompie katowałem. No i ofkoz KB przeszłem jakies 3 tygodnie temu lepsze to niż H4 :twisted:
___________
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bosar



Dołączył: 23 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Bydzia

Wysłany: 16 stycznia 2005     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Ja w jedynke grałem u kumpla pierwszy raz a potem kupiłem w zestawie z H4. Gra jest zbyt dobra jak na tamte czasy zazdroszcze im takiej gry na tamtą grafikę.
___________
Waiting, Waiting, Waiting.... i hate it! Waiting for:- Heroes 5
- Warcraft 4
- Iron Maiden in Poland
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Crag



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Wejherowo

Wysłany: 16 stycznia 2005     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Na tamte czasy to był przełom w Strategiach turowych tak samo jak Quake w FPP (czy jaki to tam był). ;]
___________
"Wątpię, więc myślę, myśle, więc jestem."


"Dubito, ergo cogito, Cogito, ergo sum."łac.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thompson



Dołączył: 27 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Starożytne Conflux w Radomiu

Wysłany: 20 stycznia 2005     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Hmm... w CDA jeden z redaktorów (Czarny Iwan) w Gamewalkerze wspomina iz gra, w którą grywa by powspominać stare, dobre czasy to H1. Aż duma człowieka rozpiera jak się coś takiego czyta... :twisted:

A ja sam powrócę za tydzień do H1 - będę ukańczał kampanie, bo jakoś tego nigdy nie zrobiłem.

I jeszcze taka sprawa - czy do grafiki w H1 można się przyczepić? Chyba nie - ja nie widze żadnej pikselozy, tylko przepiękną, wręcz wymalowaną i zarazem tak baśniową grafikę.

___________
Kiedyś pewien człowiek powiedział, że prawda jest jedyną rzeczywistą rzeczą na świecie. Tylko ona zostaje, kiedy zedrze się zasłonę ciemności i cieni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Morrandir



Dołączył: 12 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Stolyca

Wysłany: 4 kwietnia 2005     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

HA!!!!

Heroes I doskonale to pamiętam. Jakoś w 95 czy 96 roku, razem z bratem, kupiliśmy "zestaw gier" (na jednej płytce, wtedy nikt nie myślał że istnieje coś takiego jak oryginał) na giełdzie komputerowej w Warszawie na Grzybowskiej (swoją drogą to to miejsce miało swój klimat). W domu zaczeliśmy przeglądać poszczególne gry aż wreszcie doszliśmy do dość długiej i nie za bardzo zrozumiałej nazwy :D - Heroes of Might & Magic.

No i się zaczęło :P . Na początku było dość trudno, a to ze względu na kiepską znajomość angielskiego, a to przez brak obycia z takimi grami, w każdym bądź razie problem stanowiło pokonanie odziału gryfów który tarasował drogę do zamku Warlocka.

Pamiętam też że zawsze, podchodząc do skrzyni ze skarbami, wybierałem pieniądze ponieważ nie za bardzo kumałem o co chodzi z tym tajemniczym experience.

Ogólnie rzecz biorąc Heroes I to najlepsza gra jaka powstała (przedewszystkim przez to że zapoczątkowała wielką serię). Piękna, urzekająca grafika, wspaniały podkład muzyczny, dźwięki i odgłosy (na dźwięk zbieranych skarbów do dzisiaj dostaję gęsiej skóry), niesamowita grywalność i klimat którego nie można porównać z rzadnym innym!!! Dzięki niej zaineresowałem się tematyką fantasy. Dla potwierdzenia moich słów powiem że mój brat który ma już trzydzieści lat i nigdy nie był entuzjastą gier nad Heroesami przesiadywał całe noce i dziś jeszcze miło to wspomina.

Naprawdę z wielkim sentymentem wspominam te czasy. Boże przecież to już 10 lat!!!!!

___________
Ja nie jestem przeciwny, wręcz przeciwnie, nie mam nic na przeciwko ale...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bosar



Dołączył: 23 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Bydzia

Wysłany: 5 kwietnia 2005     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Sorka ale Heroes 1 ma kampanie? -_-
___________
Waiting, Waiting, Waiting.... i hate it! Waiting for:- Heroes 5
- Warcraft 4
- Iron Maiden in Poland
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Macready



Dołączył: 11 marca 2005
Posty: 164
Skąd: Kraków

Wysłany: 5 kwietnia 2005     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Bosar (cytat):
Sorka ale Heroes 1 ma kampanie? -_-


No jasne , że ma.

http://h1.heroes.net.pl/campaign.htm - Tu masz nawet ich opis :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Laurana



Dołączył: 14 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Kraków

Wysłany: 6 kwietnia 2005     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Ja ostatnio odświeżyłam swoją przyjaźń z HoMM I... Jako że jestem bardzo koleżeńska i chętnie pożyczam znajomym nawet swoje skarby (czyt. płytki z HoMM III) znalazłam się ostanio w sytuacji czasu wolnego bez porządnej gry aby czas ów zagospodarować... Odkurzyłam więc starą dobrą "jedynkę" i zasiedliśmy z kuzynem do rozgrywki w trybie multiplayer... Spędziliśmy dużo czasu grając, wspominając, porównując z późniejszymi częściami...
Tak, to naprawdę dobra gra, idąc za myślą Morrandira, wszyscy jej wiele zawdzięczamy...

___________
Wolny człowiek nad swym losem nie płacze
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bosar



Dołączył: 23 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Bydzia

Wysłany: 7 kwietnia 2005     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Taa, rzeczywiście ma :) Wybaczcie błąd ale nigdy nie miałem czasu by w jedyneczke grać, gdyż jest Heroes 2 i 3.
___________
Waiting, Waiting, Waiting.... i hate it! Waiting for:- Heroes 5
- Warcraft 4
- Iron Maiden in Poland
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Koorak



Dołączył: 12 kwietnia 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 18 kwietnia 2005     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

Jedynka Heroes'ów ma najtrudniejszą kampanię i choćby dlatego warto o niej pamiętać lub w nią pograć. Ma też mnóstwo chłopów do wytrzebienia ;D
___________
..::> Uśmiechnij się, jutro będzie gorzej<::..
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aramil



Dołączył: 1 maja 2005
Posty: 164
Skąd: Naggaroth, kraj mrocznych elfów

Wysłany: 4 maja 2005     Heroes I !? Co to było!! Odpowiedz z cytatem

HoMM I hmmm...długo w nie grałem jak miałem takiego kompa co mi III nie poszła...wypasiona gierka mimo że ma swoje lata :D Będę musiał się za nie wziąć, bo to jedyna częś HoMM'a, w której kampani nie przeszedłem :D oczywiście nie licząc HoMM'a IV, bo według mnie to nie HoMM :evil:
___________
"We are the most civilsed race in the world. We have more exquisite ways to kill than any other."
Lord Vraneth the Cruel , master of Har Ganeth
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.