Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-2 11:15:01
Autor Wiadomość
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 7 sierpnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Gollum (cytat):
Haav Gyr (cytat):
Widzę, że zapominacie o żelaznych golemach którzy są znacznie lepsi niż krasnoludy. :wink:


:lol: Co, za dziwne porównanie jednostki 3 poziomowej z 2 poziomową :lol:


Nie ma tutaj nic dziwnego, bo golem to mimo powolności ustępuje tylko cerberom i żywiołom lodu na swoim poziomie a krasnolud znajduje więcej pogromców, więc golem jest lepszy, zwaszcza że podobnie jak krasnoludy czy enty nie jest tępiony jak inne jednostki przez komuter i z czasem stanowi podstawową siłę w Tower obok Nagi, która jest już częstym celem.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Siny



Dołączył: 9 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Wawa

Wysłany: 10 sierpnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

golem budzi postrach na 3 levelu a poza tym jest doskonaly w towerze bo idealnie sie komponuje z tyloma lucznikami i mozna nim fajnie tytany zastawiac a koles ma klate nieprzecietna, szkoda tylko ze ma mniejszy przyrost
___________
szukasz twardych wojowników? http://www.granda.prv.pl/
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hellburn



Dołączył: 27 maja 2004
Posty: 164
Skąd: z pustynnych rejonów Bracady

Wysłany: 10 sierpnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

niedocenioną jednostką jest wiwerna. wszyscy mówią że jest najgorsza na swoim poziome a według mnie jest to nawet bardzo dobra jednostka, nawet w małych grupach potrafi zrobić zamieszanie w szeregach wroga. Poza tym jest to podstawowa jednostka w oblężeniu zamq w cytadeli (głupie tłumaczenie zamków :x )
___________
Damn!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 10 sierpnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

No taaaa....Ma mało życia, atak przeciętny. A z zalet to trucizna i to, że należy do Cytadeli. Wiwerna nadaje się raczej do zamków koszmarów lub do jednostek przeciętnych :lol:
___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 10 sierpnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Gdyby trucizna wywreny działała tak jak trucizna w H4, to rzeczywiście byłaby mocną jednostką, choć nie najlepszą bo musiałaby mieć lepsze statystyki(przede wszystkim życia).
___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rindiglas



Dołączył: 6 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: Rzeszów

Wysłany: 10 sierpnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Faktwiwerna jak na jednostkę 6 poziomu jest przeciętna a nawet zła a mówienie że jest "całkiem niezła bo jest jednostką szóstego poziomu" jest głupie bo przecież wiadomo że nawet najgorsza jednostka lepszego poziomu pokona tą z poziomu gorszego.Wiwerny spokojnie zabiją kilka jednostek słabszych poziomów ale już np. z jednorożcami mogą mieć duże kłopoty. Dlatego myślę że jesty to po prostu jednostka słaba a nie niedoceniona.
___________
"Jestem elfem i nic co elfie nie jest mi obce."

"Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy
Patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
tse tse



Dołączył: 12 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Białobrzegi n. Pilicą

Wysłany: 11 sierpnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Ale bardzo łatwo wybudować siedlisko wiwern i na początku można ostro tłuc (tzn. pokonywać słabszych i zajmować kopalnie) a że słaba to fakt.
Wcześniej była mowa o tym że krzyżowiec jest przez nas niedoceniany - to jak mam rozumieć to, że jest on przez nas ustawiany w parze z wampirzym lordem jako najlepsze jednostki czwartego poziomu (chyba jednak go doceniamy).
A chłop powinien być doceniany tylko i wyłącznie wtedy, gdy gramy nekropolią - wiadomo.

___________
Hattrick VII.42 - moja liga
Pilica piłkarska stolica :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rindiglas



Dołączył: 6 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: Rzeszów

Wysłany: 11 sierpnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Fakt każdy doświadczony nekromanta z mrocznymi wizjami panowania nad światem sszybko doceni tą wysępującą w wielkich watahach jednostkę jaką jest wsiowy chłop :wink: . Faktycznie o tej jednostce nie można powiedzieć ze jest niedoceniona (przynajmniej nie przez wszystkich :D ).
___________
"Jestem elfem i nic co elfie nie jest mi obce."

"Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy
Patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Erdamon



Dołączył: 22 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Wyżyna Bracada

Wysłany: 11 sierpnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Uwazam podobnie jak Rabican ze niedoceniana jednostką jest gremlin.Jest to bardzo dobra dobra jednostka 1 poziomu szczegulnie przydatna na poczatku gry gdy ja ulepszymy mamy dobra armie do przejmowania surowców.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 11 sierpnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

tse tse (cytat):

Wcześniej była mowa o tym że krzyżowiec jest przez nas niedoceniany - to jak mam rozumieć to, że jest on przez nas ustawiany w parze z wampirzym lordem jako najlepsze jednostki czwartego poziomu (chyba jednak go doceniamy).
.

Najlepszymi są Wampir, Mag i Ogr, choć mag przegrywa jeszcze z bazyliszkiem, ale jest znacznie przydatniejszy. :wink:
Więc krzyżowiec jest groźny choć nienajmocniejszy.
Dlatego pisalem że niedoceniane jednostki to wszyscy średniacy, którzy przy odpowiedniej taktyce dorównuje tym lepszym :wink:

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 11 sierpnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Erdamon (cytat):
Uwazam podobnie jak Rabican ze niedoceniana jednostką jest gremlin.Jest to bardzo dobra dobra jednostka 1 poziomu szczegulnie przydatna na poczatku gry gdy ja ulepszymy mamy dobra armie do przejmowania surowców.


Eh...Gremiln? Mało zycia, słaby bardzo atak, tym cepem to strasznie dużo zadajesz :lol: Bardziej niedocenioną jednostką jest HobGoblin. Ma on dobry atak jak na jednostkę 1 poziomu :P i jest szybki. Idealny do Strongholda. Bo Hobgoblin ma zasięg do połowy pola walki. Już w drugiej turze może sieczke zrobić i tak samo wilczy jeździec. Niby mało życia, a dobry szarżor. Wystarczy umocnić jakimiś zaklęciami i artami i już miodzio :wink: Choć z drugiej strony druga runda to w niektórych walkach już się zaczyna koniec walki. Więc :? ... Aha coś masz słabo z ortografią. Pomijam polskie znaki, ale "szczegulnie" pisze się "szczególnie" :d Tak na przyszłość

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rindiglas



Dołączył: 6 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: Rzeszów

Wysłany: 12 sierpnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Hje hje może i się czepiam ale gremliny nie chodzą z cepem . Cep składa się z trzech części : rękojeści , łańcucha ( bądź innego zaczepu ) i kuli lub czegoś podobnego służącego do ataku. A gremliny nieulepszone (sorry nie pamiętam nazwy) walczą po prostu kulą na łańcuchu do której są przywiązane , a ich ulepszeni pobratymcy rzucają tąże kulą jako że swym dobrym sprawowaniem dowiedli że nie muszą być już do niej uwiązani :wink:
___________
"Jestem elfem i nic co elfie nie jest mi obce."

"Tam na dole zostało wszystko to co cię męczy
Patrząc z góry wokoło świat wydaje się lepszy"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rabican



Dołączył: 21 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: wioska Cecenowo w północnym Avlee (to prawda, że ludzie porozumiewają się tam za pomocą chrzą

Wysłany: 13 sierpnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):

Nie ma tutaj nic dziwnego, bo golem to mimo powolności ustępuje tylko cerberom i żywiołom lodu na swoim poziomie a krasnolud znajduje więcej pogromców, więc golem jest lepszy, zwaszcza że podobnie jak krasnoludy czy enty nie jest tępiony jak inne jednostki przez komuter i z czasem stanowi podstawową siłę w Tower obok Nagi, która jest już częstym celem.

No cóż, gryfów przyrasta co tydzień (przy maksymalnej rozbudowie miasta, jedynie bez graala) 17, Serpent/Dragon Flys'ów 16, a golemów 12. Jednak nawet to nie zmienia faktu, że są jedną z lepszych jednostek swojego poziomu.

Krzyżowiec jest w porządku, jednak wolę wampiry i magów. Ogr jest mocny, ale wlecze się jak smród za pospolitym ruszeniem.

Gremliny nie są może najmocniejsze, jednak na początku gry się przydają, później są idealnym mięsem armatnim. Gobliny i ich bracia na wilkach są użyteczni, przyrasta ich dużo (odpowiednio: 38 i 18 ), jednak często giną po pierwszej salwie wrogich strzelców. Mimo to i tak całkiem nieźli (chociaż ja wolę gremliny i sprite'y, bo nikt im nie kontratakuje).

___________
Nie mam strony w necie, jednak pozwolę sobie tu (bo gdzież lepsze miejsce?) zareklamować stronę Acida, czyli Kwasową Grotę, którą znaleźć można pod adresem www.acidcave.prv.pl . Polecam ją tym, którzy uważają, że science fiction do serii MM nie pasuje.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Davids



Dołączył: 8 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: Erathiaa

Wysłany: 19 sierpnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Golemy - mimo powolności, są dobre. Przydają się w tej kampani, gdzie trzeba pokonać czarodziejskie smoki (AB).
Enty - powolne, ale potrafią unieruchomić przeciwnika, całkiem przydatna rzecz, są silne i wytrzymałe, umieściłem je w zamku marzeń :lol:

___________
GTA SA... Czy ktoś rozumie latanie samolotem?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Vitus



Dołączył: 2 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: z krainy mlekiem i miodem plynącej...

Wysłany: 25 sierpnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

wampiry, ale ciesze się że ej ktoś w końcu docenił w IV częsci gry :););););););) :P :P :P :P :P :P :P :P
___________
Jak burzowe fale potrafia żaćmić blask słońca, tak ja potrafie zabijac nie winne istoty i korumpować ludzkie dusze... Powiadam wam, ze rzeki krwi zostaną rozlane na ziemi a historia mojej przyszłości będzie od tąd pisana ręką przegranych...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aproxymeo



Dołączył: 30 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Tczew

Wysłany: 2 września 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Niedoceniony? Zwykły Szkielet aka. Kościotrupek ;) - z zbalansowanymi cechami, dwoma pierścieniami +1 HP i daj Boże lordem z bonusem do nich właśnie potrafią zalać pole walki (Uwaga! lubią przemykać jak chińczycy - małymi grupkami: 5000 z lewej, drugie tyle z prawej i z 10K w środek) ...w sam raz by zacząć od teraz pisać Pan Nekromanta WIELKĄ i tłustą czcionką...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Maryan



Dołączył: 24 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: Żdżary/Łuków a teraz Stolyca

Wysłany: 2 września 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, dlaczego krzyżowiec znalazł się na liście niedocenionych - to jedna z moich ulubionych jednostek H III. Głosuję - Krzyżowiec
___________
"Piwo to moje paliwo"
"Choć nie jestem detektywem zawsze znajdę budkę z piwem"
z "Madrości Przystanku"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 2 września 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Vitus (cytat):
wampiry, ale ciesze się że ej ktoś w końcu docenił w IV częsci gry :););););););) :P :P :P :P :P :P :P :P


Zajrzyj na temat "moje ulubione jednostki", tak prawie wszyscy głosowali na wampira, ale i tak wygrał jako najbardziej ulubiona jednostka i nikt go nie pobił, myślę, że w ten sposób obrażasz jaskinowców i samego wampira:P Pomyśl o tym i zastanów się, radzę także przejrzeć inne tematy, gdzie mało kto nie docenia wampira...

Pozdrawiam

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dagon



Dołączył: 24 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Z lasu

Wysłany: 3 września 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Mi wydaje się ze niedocenianą jednostką są szkielety bo są dość slabe.

Ale ich ilość neguje dość sabe statystyki. Na początku gry są wręcz idealną jednostką. :wink:

___________
Brak inteligentnego pomysłu na podpis
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 24 grudnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

chłop bo grając necro można go nieźle "uprejdowac" na szkieleta oczywiscie :D :D :D
___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 25 grudnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

No i dużo będzie tych szkieletów? z siedliska chłopów dużo ich nie wyjdzie, a chłop nie wiele gorszy jest od szkieleta ... To jest kolejna jednostka "nic nie robiąca"...
___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 25 grudnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

no z tego co pamietam to 25 wiecej tygodniowo jezeli jedno siedlisko... a chlop ma 1 lub 2 zycia a szkielet 6 wiec chyba jest roznica (to jeden z lepszych upgrejdow i darmowy :D )... ja tam zawsze zbieralem i przerabialem wszystko co sie dalo by uzbierac te kilka tysiecy szkieletow :D :D (czyli wszystkie 1levelu i 2giego levelu jednostki)
___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zielevitz



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Ta, a potem mi ktos wejdzie i morde obije :)

Wysłany: 25 grudnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

[Zielevitz wraca do działu H3 :) <fanfary> zewsząd słychać wiwaty tłumu]

Ja uważam że niedpocenione są Kościosmoki i Feniksy, są to najsłabsze jednostki 7 poziomu, ratuje je jedynie liczba przyrostu ale cóż :/

___________
http://losux.prv.pl
http://userfriendly.pl

zarębiste - mówie wam :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Maffej



Dołączył: 21 października 2004
Posty: 164
Skąd: Mo Gil No

Wysłany: 26 grudnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Dagon (cytat):
Mi wydaje się ze niedocenianą jednostką są szkielety bo są dość slabe.


Słabe :?: :)
Szkielety to III miejsce w jednostkach pierwszego poziomu ! WYprzedzają je jedynie pikinierzy i centaury... a zobacz ile jednostek z tegoż level'u jest za nimi...

IMHO najbardziej niedocenioną jednostką są Krasnoludy... właściwie byłyby jedną z najlepszych jednostek drugopoziomowych gdyby nie... ich szybkość :roll: .

___________
" Maybe my mind's not at all in control
Maybe I'm not in control... "
---
A imię me brzmi MaFFej...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thurvandel



Dołączył: 8 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: inąd

Wysłany: 28 grudnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chcesz mieć szybsze krasnoludy to graj Ufretinem. Moim zdaniem krasnoludy są dobrze wyważone. Przecież na takich krótkich nóżkach ciężko, aby poginali na pół planszy. No i mają resistance.

Po mojemu zmarnowali twórcy demona (w ogóle Inferno pozostawia wiele do życzenia i moim zdaniem jest to najsłabszy zamek w grze). W każdym fantasy demony to potężne istoty, a tu brykające krówki. Powinny zostać wymienione z czartami i bardziej dopakowane.

___________
There are three kinds of people on this world. These who can count and these who cannot.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.