Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-2 1:13:08
Autor Wiadomość
Maffej



Dołączył: 21 października 2004
Posty: 164
Skąd: Mo Gil No

Wysłany: 28 grudnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Thurvandel (cytat):
Moim zdaniem krasnoludy są dobrze wyważone.


I to jes prawdą... my jednak mówimy tu o tym czy dana jednostka jest doceniana czy nie... według mnie akuratnie krasnoludy nie są tak powszechnie chwalone jak na to zasługują (gdyby były szybsze sprawa wyglądałaby inaczej).

___________
" Maybe my mind's not at all in control
Maybe I'm not in control... "
---
A imię me brzmi MaFFej...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thurvandel



Dołączył: 8 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: inąd

Wysłany: 29 grudnia 2004     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Gdyby były szybsze, byłyby troszkę za dobre jak na 2 poziom, bo i tak są silniejsze np od wichtów. Ja nie lubię hołdowania dokopanym jednostkom (z wyjątkiem gorgon :D ). Wolę szukać mocnych stron u tych słabszych :). Ale dywagować nad jednostkami można wedle gustu.
___________
There are three kinds of people on this world. These who can count and these who cannot.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Emirat Baste



Dołączył: 14 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 15 stycznia 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Rindiglas (cytat):
Faktwiwerna jak na jednostkę 6 poziomu jest przeciętna a nawet zła a mówienie że jest "całkiem niezła bo jest jednostką szóstego poziomu" jest głupie bo przecież wiadomo że nawet najgorsza jednostka lepszego poziomu pokona tą z poziomu gorszego.Wiwerny spokojnie zabiją kilka jednostek słabszych poziomów ale już np. z jednorożcami mogą mieć duże kłopoty. Dlatego myślę że jesty to po prostu jednostka słaba a nie niedoceniona.



ja myślę, że wiwerny sa słabe i czasami mogą przegrywać z gorgonami
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bosar



Dołączył: 23 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Bydzia

Wysłany: 15 stycznia 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Popieram powyższe zdanie. Wyverny są bardzo słabe jak na jednostkę 6-tego stopnia. Uważam że Ogniste ptaki są niedocenione tzn. Źle potraktowane przez autorów. Mają zbyt mało HP oraz słaby atak i obronę.
Za niedocenioną jednostkę uważam także krzyżowca gdyż są to rycerze, którzy w HoMM 2 rządzili po prostu.

___________
Waiting, Waiting, Waiting.... i hate it! Waiting for:- Heroes 5
- Warcraft 4
- Iron Maiden in Poland
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thurvandel



Dołączył: 8 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: inąd

Wysłany: 18 stycznia 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Ogniste ptaki niedocenione??!!

Nie dość że i tak są twardsze np od kościanych smoków, czy zwykłych hydr i behemotów, to jeszcze mają dwa razy większy przyrost... heh... niedocenione... rzeczywiście :D. Po mojemu są wręcz przeceniane.

Niedoceniany jest moim zdaniem jeszcze ogr... Ogry są bardzo twarde jak na jednostkę 4. poziomu, mają spory atak i obronę. Często zdarza się tak, że to one zostają ostatnie na placu boju (te 60 hp swoje robi, gdy inne jednostki tego poziomu mają max 40)

___________
There are three kinds of people on this world. These who can count and these who cannot.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bosar



Dołączył: 23 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Bydzia

Wysłany: 18 stycznia 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Może i masz rację co do ognistych ptaków, ale co do krzyżowców to się uprę i będę utrzymywał swoją opinię.
___________
Waiting, Waiting, Waiting.... i hate it! Waiting for:- Heroes 5
- Warcraft 4
- Iron Maiden in Poland
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Emirat Baste



Dołączył: 14 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 18 stycznia 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Thurvandel (cytat):
Ogniste ptaki niedocenione??!!

Nie dość że i tak są twardsze np od kościanych smoków, czy zwykłych hydr i behemotów, to jeszcze mają dwa razy większy przyrost... heh... niedocenione... rzeczywiście :D. Po mojemu są wręcz przeceniane.

Niedoceniany jest moim zdaniem jeszcze ogr... Ogry są bardzo twarde jak na jednostkę 4. poziomu, mają spory atak i obronę. Często zdarza się tak, że to one zostają ostatnie na placu boju (te 60 hp swoje robi, gdy inne jednostki tego poziomu mają max 40)


a ja uważam jeszcze za niedocenione Kościane smoki i Upiorne smoki
staty podobne to ognistych ptaków i co ??? przyrost standardowy przyrost mógłby być +3 a nie +2 bo nercopolis dużo traci na koscianych smokach.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bosar



Dołączył: 23 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Bydzia

Wysłany: 18 stycznia 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Tak. Racja, racja smoki w nekropoli są strasznie słabe jak na swój poziom, ale mroczni jeźdźcy poprawiają siłę "zdechlaków". W herosie czwórce dopiero pokazano ich siłę.
___________
Waiting, Waiting, Waiting.... i hate it! Waiting for:- Heroes 5
- Warcraft 4
- Iron Maiden in Poland
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Siny



Dołączył: 9 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Wawa

Wysłany: 19 stycznia 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

dla mnie niedoceniane sa:

gnole - panuje mylne przekonania ze sa miekkie

wolf raiderzy - bo niby maja malo hp, ale jakie obrazenia

oslizgi - niby gina w 1 lini, defakto sa super taktyczne i przy defensie beast mastera maja swoja misje w dispelowanu i weaknesowaniu, no i 13 speeda dzieki temu mozna wiedzma robic niezle h&r

ogry - niby wolne, ale maja swoja misje szczegolnie przy rushowaniu utopi

genie - niby miekkie, ale jaki speed i obrazenia, poza tym w poczatkowym etapie gry calkiem przydatne jest ich rzucanie czarow

wywerna - opcja dzieki ktorej wygralem setki randomek, ona musi byc slaba ale nadrabia to iloscia, poza tym ma nawet przyzwoite obrazenia

behemoty - kazdy woli anioly, smoki a ja twierdze ze miski w duzej liczbie to masteruja i budza respekt u kazdego, szczegolnie jak chlopaki dostana haste

___________
szukasz twardych wojowników? http://www.granda.prv.pl/
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bosar



Dołączył: 23 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Bydzia

Wysłany: 19 stycznia 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Wiecie co ludzie? Każdy ma przecież swoje typy jednostek, które lubi i nie lubi. Więc te co lubi powie, że są niedocenione a te co nie lubi powie, że są zbyt silne. Oczywiście w paru przypadkach nie mam racji ale takie jest moje zdanie, koniec, kropka. :)
___________
Waiting, Waiting, Waiting.... i hate it! Waiting for:- Heroes 5
- Warcraft 4
- Iron Maiden in Poland
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 19 stycznia 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Bosar (cytat):
Tak. Racja, racja smoki w nekropoli są strasznie słabe jak na swój poziom


Szra rzeczywistość :(.

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rabican



Dołączył: 21 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: wioska Cecenowo w północnym Avlee (to prawda, że ludzie porozumiewają się tam za pomocą chrzą

Wysłany: 26 stycznia 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Bosar (cytat):
Wiecie co ludzie? Każdy ma przecież swoje typy jednostek, które lubi i nie lubi. Więc te co lubi powie, że są niedocenione a te co nie lubi powie, że są zbyt silne. Oczywiście w paru przypadkach nie mam racji ale takie jest moje zdanie, koniec, kropka. :)


I ja należę do takich 'paru przypadków'. Nie lubię grać wiwernami (wyvernami), ale przyznaję, że są to jednostki interesujące pod względem taktycznym.

A co do Behemotów: ja od nich wolę tylko Feniksy i Tytanów. Archanioły mają po prostu za drogą siedzibę.

___________
Nie mam strony w necie, jednak pozwolę sobie tu (bo gdzież lepsze miejsce?) zareklamować stronę Acida, czyli Kwasową Grotę, którą znaleźć można pod adresem www.acidcave.prv.pl . Polecam ją tym, którzy uważają, że science fiction do serii MM nie pasuje.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 27 stycznia 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Rabican (cytat):
A co do Behemotów: ja od nich wolę tylko Feniksy i Tytanów. Archanioły mają po prostu za drogą siedzibę.


Tytani rzeczywiście mają bardzo tani generator :lol:. Kosztuje tylko 25000 złota i 30 klejnotów. Stanowczo za drogo - H.G. :wink:

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Neocount



Dołączył: 23 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: Ciemna strona mocy

Wysłany: 27 stycznia 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Gollum (cytat):
No i dużo będzie tych szkieletów? z siedliska chłopów dużo ich nie wyjdzie, a chłop nie wiele gorszy jest od szkieleta ... To jest kolejna jednostka "nic nie robiąca"...


W sumie racja, chłop jest zaledwie kilka(naście) razy słabszy od szkieleta ;) (6x jeżeli chodzi o hp :) )

Siny (cytat):
wolf raiderzy - bo niby maja malo hp, ale jakie obrazenia

jak dla mnie miodzio, jedna z najlepszych jednostek swojego poziomu.

Siny (cytat):
genie - niby miekkie, ale jaki speed i obrazenia, poza tym w poczatkowym etapie gry calkiem przydatne jest ich rzucanie czarow

bardzo przydatna jednostka, szczególnie, gdy nie mamy pełego stanu i wydzielimy po jednym z grupy na każdy wolny slot :) (mowa oczywiście w tym wypadku o Master Genies).

Siny (cytat):
wywerna - opcja dzieki ktorej wygralem setki randomek, ona musi byc slaba ale nadrabia to iloscia, poza tym ma nawet przyzwoite obrazenia

dodam tylko, że to najszybciej dostępna jednostka swojego poziomu.

Dla mnie jeszcze jedną, doskonałą jednostką jet spritie, jedna z tych kreatur, dzięki którym podczas gry na najwyższym poziomie trudności można było uzyskać na prawdę dużą przewagę. Kosi chyba wszystko na poziomie 1-4 pod warunkiem, że to "wszystko" nie strzela :) , tudzież nie jest wampirem.

Poza tym, zgadzam się, że Master Gremlin, to bardzo dobra jednostka. Daje dużego kopa na samym początku gry, szczególnie na najwyższym poziomie trudności.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Worghat



Dołączył: 27 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 29 stycznia 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Jeszcze tak według mnie mało doceniany jest Pit Lord w Inferno.

Niby jego zdolność specjalna - Wskrzeszanie Demonów - mało przydatna. Jednak bardzo czesto mi się przydawała w czasie bitew, np. jeśli straciłeś jednostke, która blokowała wrogich łuczników, wystarczy jedno uderzenie batem :) aby nasze wskrzeszone demonki dalej im nie pozwalały w nas strzelać ;)

Master Genie - słabiutkie, jednak nadrabiają czarami. Jeśli macie wolne miejsce w armi rozdzielcie ich. Jesteście wtedy dwa czary do przodu ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 29 stycznia 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Gollum (cytat):
Haav Gyr (cytat):
Widzę, że zapominacie o żelaznych golemach którzy są znacznie lepsi niż krasnoludy. :wink:


:lol: Co, za dziwne porównanie jednostki 3 poziomowej z 2 poziomową :lol:

Nie ma to jak brak umiejętności wykorzystania myślenia. :P Ale może wyjaśnię:
Haarald pisał o Entach i krasnoludach jako wolnych i wytrzymałych, ja dodałem jeszcze Golemy do paczki.

Cytat:
Ech, myślenie nie sprzyja Ci :roll:

Myślenie to nie wszystko :wink:

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 2 lutego 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Worghat (cytat):
Jeszcze tak według mnie mało doceniany jest Pit Lord w Inferno.


Ja zryzykuję nawet opinię że są jedną z bardziej niedocenionych jednostek w grze. Czarty są szybkie, bardzo silne i umiejętność wskrzeszania umie zadecydować o losach niejednej walki.

Worghat (cytat):
Master Genie - słabiutkie, jednak nadrabiają czarami. Jeśli macie wolne miejsce w armi rozdzielcie ich. Jesteście wtedy dwa czary do przodu ;)


Wcale nie są takie słabiutkie. Ran zadają nienajmniej, a szybkością powalają większość jednostek.

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rabican



Dołączył: 21 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: wioska Cecenowo w północnym Avlee (to prawda, że ludzie porozumiewają się tam za pomocą chrzą

Wysłany: 9 lutego 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Drupi (cytat):
Rabican (cytat):
A co do Behemotów: ja od nich wolę tylko Feniksy i Tytanów. Archanioły mają po prostu za drogą siedzibę.


Tytani rzeczywiście mają bardzo tani generator :lol:. Kosztuje tylko 25000 złota i 30 klejnotów. Stanowczo za drogo - H.G. :wink:


Porównaj to z kosztami budowy Portalu Chwały i jego ulepszenia. Do tego Clound Temple jest stosunkowo tani, a jeżeli gdzieś pod ręką mamy Hill Fort (co niestety zdarza się bardzo rzadko), to stosunkowo szybko możemy werbować Tytanów. A nawet generator Behemotów wcale nie jest tani: Resource Silo w Strongholdzie dodaje drewna i kamulców, zaś aby móc kupować Cyklopy i Behemoty potrzeba bardzo dużo kryształów.

___________
Nie mam strony w necie, jednak pozwolę sobie tu (bo gdzież lepsze miejsce?) zareklamować stronę Acida, czyli Kwasową Grotę, którą znaleźć można pod adresem www.acidcave.prv.pl . Polecam ją tym, którzy uważają, że science fiction do serii MM nie pasuje.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zyrion



Dołączył: 29 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: Siedlce

Wysłany: 9 lutego 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Krasnoludy i Golemy to moje ulubione jednostki. Niedocenione są natomiast złote i kryształowe Golemy.
Niedocenione są Złe Oczy. Te jednostki zawsze mnie wkurzały, w walce z nimi traciłem dużo swoich.
Neutralni Strzelcy też są świetni, przebijają nawet Wysokie Elfy.
A krzyżowcy to moje ulubione jednostki z Zamku.

___________
"...I wyjął swój wspaniały łuk, najlepszą strzałę na cięciwę nałożył. Napiął go, spojrzał się na wroga pogardliwie i strzelił. Trafił... w drzewo."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hwarang



Dołączył: 7 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Kraków

Wysłany: 9 lutego 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

"Za niedocenioną jednostkę uważam także krzyżowca gdyż są to rycerze, którzy w HoMM 2 rządzili po prostu"

Krzyzowiec - jest to jedna z niewielu jedniostek przy ktorych zawsze sie zawacham zanim wydam komende-atak! Obok upg.krowek, upierdliwosci Lordowskich Vampirow czy tarczy Sutanow Effreti jest podlug moich rozwazan kolejna przy ktorych wieksza ilosc zagraza jednostka najwyzszego poziomu!!!

Niedoceniona jednostka jest moim zdaniem wlasnie Master Genie - przy iwekszych bataliach,raz zaczaruje i ginie nawet nie wiadomo kiedy:( Dlatego nie uzywam jej za czesto i ciezko mi sie do niej przekonac..

___________
..pewnym swojej wiedzy jest sie wtedy, kiedy sie wie malo, wraz z wiedza rosna watpliwosci..
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ashanti



Dołączył: 27 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Z jaskini behemota :P

Wysłany: 9 lutego 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Krzyżowcy są za słabi powinni być silniejsi....
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zyrion



Dołączył: 29 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: Siedlce

Wysłany: 10 lutego 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Niedocenione przez graczy są Gargulce. Idealne na mięso armatnie (wytrzymałe i dużo ich jest), latają. A to przecież najmniej przeze mnie lubiane jednostki w Fortecy! Aż dziw bierze, jak się zobaczy ich przydatność na polu bitwy. Ale trzeba nimi umiejętnie dowodzić, żeby się o tym przekonać.
___________
"...I wyjął swój wspaniały łuk, najlepszą strzałę na cięciwę nałożył. Napiął go, spojrzał się na wroga pogardliwie i strzelił. Trafił... w drzewo."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Elias



Dołączył: 6 czerwca 2000
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 11 lutego 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Gargulce mają pewną dośc istotną wade: nie są ani zywe, ani martwe, więc o ile na początku gry są bardzo przydatne, to później, kiedy już przy wygranych bitwach za pomoca wskrzeszania zmniejsza się ilość strat, gargulce już niezbyt dużo bitew potrafią przetrwać.
___________
There can be only one!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hwarang



Dołączył: 7 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Kraków

Wysłany: 11 lutego 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

to co w niektorych momentach jest minusem w innych staje sie wlasnie plusem:) -nie dzialaja za to czary ktore niszcza tylko zywych:)
___________
..pewnym swojej wiedzy jest sie wtedy, kiedy sie wie malo, wraz z wiedza rosna watpliwosci..
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Promilus



Dołączył: 9 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Deyja :P

Wysłany: 11 lutego 2005     Niedocenione jednostki w H3 Odpowiedz z cytatem

Jesli chodzi o niedoceniane jednostki w kwestii ich ulepszenia to najlepiej byloby podniesc atak i obrone koscistych smokow i upiornych smokow (ghost dragons ? ) takze cos trzeba by bylo w rogatych demonach zmienic bo krzyzowcy je niszcza...wampiry maja troche malo zycia...ale raczej ich nie trzeba ulepszac...dziny vs ifryty przegrywaja z nimi mimo przewagi liczebnej...reptiloni powinni 2 razy strzelac, cyklopy powinny byc rownie dobre w walce wrecz...a zreszta wsszystko sie w H4 wyrownalo :P H3 tylko z WoG ma sens grac kazdym zamkiem.
___________
Moze zmienie cie w wampira...niee, za dobrze bys sie mial, wiec moze w ducha? Tez za dobrze, zrobie zatem z twoich martwych szczątek pięknego Ghoula-będziesz mi sluzył po wsze czasy...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.