Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-27 16:11:35
Autor Wiadomość
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 14 lutego 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

W sumie to chyba można by zrobić każdego dnia dla chętnych trening z innej SW dla bardzo poczatkujących - mogło by być ciekawie.
___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 15 lutego 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

Trening no dobra (tylko ja nie mam już judogi bo sprzedałam...), a jak nie padną na rozgrzewce to będziemy mogli przejść do dalszej część treningu ]:->
___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 15 lutego 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

No bez przesady, człowiek nieprzyzwyczajony, będzie odczuwał skutki pierwszych dwóch-trzech rozgrzewek jakieś 2 tygodnie ;) może troszkę więcej...
___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 15 lutego 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

Nami (cytat):
jak nie padną na rozgrzewce...

O tototo - a jak padną to będzie łatwiej :wink: , no i na dłuuugo zapamiętają taki trening :D

___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 26 lutego 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

Melkior (cytat):
a jak padną to będzie łatwiej


O wiele łatwiej :D



Cytat:
no i na dłuuugo zapamiętają taki trening :D


Ja każdy swój zapamiętywałam na długo, szczególnie jak wracałam do domu powłócząc nogami ;)

___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Waylander



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 19 marca 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

Dwa tygodnie temu, tak dla przypomnienia, wybrałem się na trening dla grupy średniozaawansowanej. Cóż płuca zostawiłem jeszcze przed wejściem na matę, a z tatami ściągano mnie za nogi.
Starość nie radość ....

___________
HAURIT AQUAM CREBRO,
QUI DISCERE VULT SINE LIBRO.

Sitem czerpie wodę,
kto chce uczyć się bez książki.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Infero



Dołączył: 5 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: bywam tu i ówdzie ale częściej ówdzie

Wysłany: 21 marca 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

U mnie tez z kondychom kiepsko (siedzaco stojacy tryb zycia ) i bym wysiadła najpożniej po 10 minutach, ale jak tylko ciepełko przyjdzie to zobaczycie...;)
___________
"Przylądek się nagle w morzu zbudził
I spojrzało zza wzgórz słońca oko-
A stamtąd pobiegł złoty ślad tak wysoko
Jak moja droga do świata ludzi"
R. Browning
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Robo



Dołączył: 17 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: Pleszew

Wysłany: 24 marca 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

A ja z dumą mogę powiedzieć....że trudniej będzie mną rzucić teraz niż jak za czasów gdy trenowałem :!: :idea:
Niestety głównie dlatego że przytyłem jakieś 30 kg :lol:

___________
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 24 marca 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

No nie wiem czy to jest powód do radości, bo jak już ktoś Cię rzuci to upadek będzie przez te dodatkowe 30 kg mniej przyjemny niż wcześniej...
___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Robo



Dołączył: 17 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: Pleszew

Wysłany: 24 marca 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

:idea: Ale za to nikt niebędzie ryzykował "rzutu poświęcenia" bo mógłbym go przywalić :lol:
___________
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 24 marca 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

Hehe to sie zgadza ;). Ja jakoś dobrze nie opanowałam tego rodzaju i nie będę się w nie bawić ;) Są za bardzo niebezpieczne ;P
___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Robo



Dołączył: 17 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: Pleszew

Wysłany: 25 marca 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

TAK!!!
To prawda - zwłaszcza dla upadajacego :wink:

___________
Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie jak go wskrzesić!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 16 kwietnia 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

O ile coś w ogóle wyjdzie z tych treningów to taka mała uwaga: o ile ktoś z tych, którzy się zgłosili do grania meczu w piłkę nożną będzie też chciał brać udział w jakimś treningu, to chyba nie powinien się poobijać przed meczem. Tak więc albo trzeba by trening(i) zaplanować po meczu, albo nasi piłkarze powinni bardzo uważać. Bo mecz z Byczynianami(?) to ważna sprawa jest i nie potrzeba tam dodatkowych kontuzji.
A tera sprawa druga (oficjalna propozycja):
Jeśli w ogóle pojawię się na konwencie, to mógłbym wzorem Nami pokazać chętnym jak się uczy upadać na Aikido + parę bardzo prostych (jak to zwykle w Aikido - bezpiecznych dla atakującego :) ) technik unieruchamiających. A co do wdzianek to przecież ćwiczyć można w czymkolwiek - na Aikido to nawet całkiem naturalne na początku.

___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sayo



Dołączył: 12 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: Wioska Olimpijska

Wysłany: 23 kwietnia 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

Mel Wiesz od czego niektóe a nawet większość dzwigni się wzieła?
Ano od tego że atakującu powinien mieć różnego typu sprzęt np nóż albo miecz lub bo ale nie ważne dla mnie judo to sport aikido to taniec ale aiki jujutsu yoseikan ryu to połączenie wielu sztuk walki ale nie samej sztuki dla sztuki tylko dla walki z tego co sie orientuje to AIKIDO bardziej wygląda jak balet niż jak walka:P
zapraszam na treningi w Nowym Dworze Mazowieckim na treningi z senseiem Robertem (mniejszy odemnie o połowe ale jak rzuci przychwyci zasymuluje złamanie too tylko uciekać:P)

Ps. Nie wiecie czy ten avatar co go teraz mam nie jest juz wcześniej przez kogoś zajęty?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 23 kwietnia 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

Iiii tam - i tak Kyokushin wymiata :).

Jeślibym była na konwencie, to wątpię, czy ze swojego stylu coś pokażę. Niebezpieczne toto w moim wykonaniu, szczególnie dla mnie :P.

___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 23 kwietnia 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

Sayo (cytat):
z tego co sie orientuje to AIKIDO bardziej wygląda jak balet niż jak walka:P

I zwykle tak jest - zwłaszcza w wykonaniu ludzi którzy nawet dana nie mają, a takich jest u nas w Polsce zdecydowana większość. Jak ktoś chce się lać na poważnie to najprędzej znajdzie to na ulicy, albo na piłkarskich "ustawkach". A aiki wygląda jak wygląda również dlatego, że nie chcemy sobie po prostu krzywdy zrobić - to żaden problem robić nasze dźwignie w postaci bardziej zbliżonej do pierwowzorów z Dayto Ryu, tyle, że wtedy już po chwili wszystkie stawy były by pozrywane a kości połamane i jaki z tego pożytek? Kolejna sprawa to to, że część ludzi ćwiczy aiki rekreacyjnie i walki w tym nie widzi wcale.Inna sprawa, że aikido nie ma służyć do walki, a tylko do obrony. Oglądałem sobie dzisiaj akurat staż z 5 danem, który na zakończenie powiedział: "sztuką jest umieć walczyć i tego nie robić" i bardzo mi się ten cytat podoba.

___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 23 kwietnia 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

Jejku, ten temat przerodził się w naprawdę ciekawą dyskusję! Aż miło poczytać.
___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 23 kwietnia 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

Ja starałem się tylko rzucić nieco światła na moje aikidockie podwórko. Jak ktoś chce się dowiedzieć jak to jest ze sztukami walki naprawdę to powinien sobie poczytać np. tutaj: http://budo.net.pl/viewtopic.php?t=28508, chodź nie tylko w tym temacie. Wypowiada się tam mnóstwo trenujących różne rzeczy ludzi w tym wielu instruktorów. Nie chciałbym tu po prostu przepisywać części z tego co można znaleźć tam. Dla części z tamtych osób trenowanie jest sposobem na życie i z resztą robili to przez jego większość. Jasne że nie ze wszystkim się zgadzamy, ale warto sobie przeczytać - chodźby po to, żeby wiedzieć co myślą inni. Uwaga!!! tamto forum ma nieco inny klimat (zachowania/ludzie) niż Jaskinia, więc nie zniechęcajcie się na starcie. Ja jestem dopiero na początku mojej drogi, więc raczej poważnej dyskusji tu nie zrobię :roll: .
___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sayo



Dołączył: 12 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: Wioska Olimpijska

Wysłany: 24 kwietnia 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

Mel ja nie wiem czy ty skracasz aikido mówiąc aiki czy nazywając aiki od aikijujutsu:P
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Waylander



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 24 kwietnia 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

Miałem przyjemność zapoznać się z judo, kendo, kalaki i powierzchownie z innymi sztukami walki.
Prawdą jest, że nigdy nie musiałem wykorzystywać swoich umiejętności w życiu codziennym i mam nadzieję, że nigdy do tego nie dojdzie. Ku przestrodze innych trenujących. Jeden z moich kolegów, który znalazł się w "sytuacji bez wyjścia" miał postawiony zarzut użycia broni niebezpiecznej - właśnie z tytułu trenowania sztuk walki, pomimo że walczył tylko w obronie własnej.
Sprawa skończyła się pomyślnie, ale przez prawie dwa lata był ciągany po sądach.

Stąd też ZAWSZE warto negocjować, a jeżeli to nie pomaga - uciekać. Dopiero jeżeli z sytuacji wynika, że nie ma innej możliwości - atakować. Najlepiej tak by przeciwnik nie mógł kontynuować natarcia.

___________
HAURIT AQUAM CREBRO,
QUI DISCERE VULT SINE LIBRO.

Sitem czerpie wodę,
kto chce uczyć się bez książki.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Darkena



Dołączył: 3 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Asgard - Kraina Asów

Wysłany: 24 kwietnia 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Stąd też ZAWSZE warto negocjować, a jeżeli to nie pomaga - uciekać. Dopiero jeżeli z sytuacji wynika, że nie ma innej możliwości - atakować. Najlepiej tak by przeciwnik nie mógł kontynuować natarcia.


Po górolsku - scyra prowda.

Apropo tego przypomniało mi się coś, co kiedyś usłyszałam od sempai. Nie był to przypadek obrony, ale ćwiczenia karate przez niewłaściwe osoby, bo i takie się zdarzają.

Przez spory okres czasu do sekcji (nie podam nazwy ani miasta) uczęszczał pewien mężczyzna. Po kilku latach ćwiczeń dokonał napadu z porwaniem, korzystał przy tym z umiejętności nabytych w sekcji. Perfidnie wykorzystał sztuki walki przeciw niewinnym ludziom dla korzyści własnych. Został złapany i umieszczony w więzieniu.

Jakież było zdumienie mojego sempai, gdy w kilka lat później znowu zobaczył go uczęszczającego na treningi Kyokushin. Podobno poszedł wtedy list do Głównej Organizacji Kyokushin w Polsce pod przewodnictwem Shihana A. Drewniaka o wydalenie delikwenta i zakaz ćwiczeń. Nie wiem, jak to się rozwiązało, ale dzięki takim tłumanom rodzice boją się posyłać pociechy na ćwiczenia, obawiając się, że wyrośnie z nich banda oprychów. Wystarczy tylko jeden taki przykład, by rzucić cień na porządny sport.

Jak to powiedział wielki Sosai Oyama: "Trzeba być silnym, jak lew i szlachetnym, jak kwiat."

___________
Kill the spiders....

To save the

butterflies....
*´¨)
¸.·´¸.·*´¨) ¸.·*¨)
(¸.·´ (¸.·' ¤*
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 25 kwietnia 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

Święta racja Waylander, sam gadałem z gościem, któremu sąd zabronił dalej trenować po tym, jak użył swoich umiejętności.
Pisząc aiki miałem na myśli aikido :).
Dyskusja się rozwija w ładny offtopic :P . Dlatego właśnie podałem link do innego forum, bo tam jest duuużo więcej o tym wszystkim o czym tu się teraz rozmawia i będzie rozmawiać. Łącznie z rozmowami na temat tego jak sądy traktują nieszczęśliwców, którym zdażyło się broniąc się zrobić komuś kuku.
A tu taki mały przykładzik, pasujący do mojego poprzedniego posta - ludziki podają przykłady jak można za pomocą "baletowych" technik aikido komuś zrobić kuku http://www.aikidofaq.com/practice/n_section25.html.

___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sayo



Dołączył: 12 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: Wioska Olimpijska

Wysłany: 27 kwietnia 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

łatwo jest powiedzieć "negocjować , uciekać ewentualnie sie bronić" trzeba najpierw być w takiej sytuacji gdzie nie ma co negocjować np z pijaczkeim to negocjowac idzie ale jak negocjowac z kimś kto chce poprostu cie złoić?
Już byw wolał byc po sądach ciągany nawet te dziesięć lat niż być inwalidą po tym jak ktoś mnie napadnie i ewentualnie bym chcial negocjować:P Wtedy nie ma co czekać a łatwo poznać kto chce cie "skrzywdzić"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melkior



Dołączył: 4 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Żyrardów

Wysłany: 27 kwietnia 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

Jak mówiła jedna pani z reklamy "życie jest sztuką wyboru" 8) . A z drugiej strony nie od dzisiaj wiadomo, ze najlepszą obroną jest atak... a poznać czyjeś zamiary zanim coś zrobi nie zawsze jest tak łatwo. Nie ma reguły.
___________
Pióro bywa ostrzejsze od miecza...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sayo



Dołączył: 12 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: Wioska Olimpijska

Wysłany: 28 kwietnia 2005     JC Pazur Behemota - sekcja judo ]:-> Odpowiedz z cytatem

Pozwólcie że tak sie wypowiem
Heheheheheheheheh:D:P
Pani z reklamy miała racje
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.