Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-3 9:05:49
Autor Wiadomość
DruidKot



Dołączył: 16 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: z odległych zakamarków geografii :P

Wysłany: 31 stycznia 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Hm. Czy co poniektórzy panowie mają wrażenie, że bez kropek czyta się lepiej. Niektóre zdania wręcz mnie powalają. Sześć linijek bezsensownego bulgotu, z którego jedyny możliwy wniosek to "on nie umie pisać!". Prosiłbym o zachowanie zasad normalnego pisania albo postaram się, żeby owe "bulgoczące" posty zostały wywalone.

* * *

Co do samego tematu:
Zupełnie nie wiem, co wspaniałego jest w Graalu Zamku lub Bastionu. Czy w późniejszym etapie gry, +2 morale ma jakieś znaczenie? I - tu pytanie kolejne, lekki offtop:
Czy prawdopodobieństwo dodatkowego ruchu rośnie z każdym punktem morale, czy zatrzymuje się na trzech?

Najprzydatniejszy wydaje mi się taki Graal, którego posiadanie jest stale odczuwalne:
- Inferno,
- Necropolis,
- Wrota Żywiołów,
- Tower,
+, ew. Zamek i Bastion

Za to zupełnie zbędne są te, które dają premię podczas obrony zamku.

Pozdrawiam,
DruidKot

___________
Rychłoż się zejdziem znów?

o ortografii || o łańcuszkach
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 2 lutego 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

DruidKot (cytat):
Co do samego tematu:
Zupełnie nie wiem, co wspaniałego jest w Graalu Zamku lub Bastionu. Czy w późniejszym etapie gry, +2 morale ma jakieś znaczenie?


Nie ma ale niektórzy tego po prostu niezauważają ;).

DruidKot (cytat):
I - tu pytanie kolejne, lekki offtop:
Czy prawdopodobieństwo dodatkowego ruchu rośnie z każdym punktem morale, czy zatrzymuje się na trzech?


Raczej się zatrzymuje (w końcu kiedyś musi).

DruidKot (cytat):
Za to zupełnie zbędne są te, które dają premię podczas obrony zamku.


Zazwyczaj tak ale czasem się zdaża że zamki są okrążone ze wszystkich stron i są często atakowane.

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 2 lutego 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie ma ale niektórzy tego po prostu niezauważają

W późniejszym etapie gry, nie wystarczają nam nasze jednostki z rodzimego zamku i często dobieramy sobie do armii jednostki z innych zamków. Obniża to morale, zwłaszcza gdy będziemy mieli kilka rodzajów jednostek. Ktoś powie, że od tego jest umiejętność dowodzenie, ale jeśli jej nie mamy? I nie mamy też artefaktów zwiększających morale? Postawienie Graala w tym zamku wydaje się wtedy bardzo logicznym rozwiązaniem, zwłaszcza, że nie wybudujemy Graala w mieście, które leży prawie że na granicy naszego terytorium, dlatego budujemy Graala w zamku najbardziej bezpiecznym... Oczywiście można tutaj spekulować na rózne tematy i oczywiście sam temat mówi za siebie, bo pytałem na początku o budowanie Graala spośród wszystkich dostępnych nam zamków, ale ze stwierdzeniem DruidKota, że w późniejszym etapie gry te morale są nieprzydatne...

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 2 lutego 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Trzeba dodać że morale można zawsze sobie w jakiś sposób podwyższyć (artefakty, pobojowiska, itd, itp...).
___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Worghat



Dołączył: 27 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 2 lutego 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

najprzydatniejszą budowle po znalezieniu Graalu według mnie, może wybudować Tower... odkrycie całej mapy, napewno bardziej sie przyda niż jakiś wzrost ataku, obrony, czy mocy podczas obrony zamku. :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rytu Mullich



Dołączył: 17 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z nikąd(to taka kraina)

Wysłany: 2 lutego 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem Conflux oraz Tower.Odkrycie mapy albo wszystkie czary.Co tu więcej pisac
___________
Wałbrzych wita(Piaskowa Góra zaprasza).
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 2 lutego 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Rytu Mullich (cytat):
[...] albo wszystkie czary.Co tu więcej pisac


Może będę dociekliwy, ale czy Conflux z grallem daje wszystkie czary z całeeeeej gry Heroes of Might and Magic 3: Armageddon Blade(:P)? Nie wiele czasu trzymałem ten dodatek w domu, więc może się mylę :P

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rytu Mullich



Dołączył: 17 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z nikąd(to taka kraina)

Wysłany: 2 lutego 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Może będę dociekliwy, ale czy Conflux z grallem daje wszystkie czary z całeeeeej gry Heroes of Might and Magic 3: Armageddon Blade()? Nie wiele czasu trzymałem ten dodatek w domu, więc może się mylę

Daje wszystkie czary jakie znajdują się w grze plus jeden dodatkowy(zapomniałem nazwy).Jest to czar w stylu Laithning zadający 500dm bez utraty many.

___________
Wałbrzych wita(Piaskowa Góra zaprasza).
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 2 lutego 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Cóż, ja dalej jestem przeciwny wybudowana Graala w zamku Tower. Kiedy już wykopiemy Graala to i tak mamy już odsłonięte większą część mapy, dlatego jak dla mnie jest to zbyteczne. Co do Confluxa to nasz bohater i tak zna już sporą część czarów, a znajomość ich wszystkich wcale nikomu nie jest potrzebna. Po co mi wszystkie czary, skoro i tak w czasie bitwy użyję może z 5. Poza tym kto by budował Graala w tym zamku aby dostać do swojej księgi czarów jakieś 3 brakujące mu czary? Bo w zasadzie na tym etapie gry to już nasz bohater zna ich dość dużo, a jak dla mnie znajomość jescze paru do kolekcji jest nieopłacalna. Ktoś powie, że akurat znajomość takiego czaru zrobiła by rzeź na polu bitwy, ale przecież nie bede budował Graala w tym zamku, tylko ze względu na fakt iż mój jeden bohater zdobędzie jakiś potężny czar. I tak użyje go mniej razy niż jest to w planach.
___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rytu Mullich



Dołączył: 17 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z nikąd(to taka kraina)

Wysłany: 2 lutego 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem cała moc tej budowli opiera się na tym że po jego wybudowaniu wzrasta nam przyrost wojska o 50%.A dalsze jego ulepszenia mają drugorzędny cel.A to dlatego że zaczym znajdziemy gralla to już jest wszystko jasne na mapie oraz posiadamy już praktycznie wszystkie czary.I takie udoskonalenia jak knowleg+10 czy obrona+20 nie mają już większego znaczenia.Grając parę lat w herosa udało mi się znależć z 2 lub 3 razy gralla. :D
___________
Wałbrzych wita(Piaskowa Góra zaprasza).
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ertix



Dołączył: 3 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: z www.gothic.phx.pl

Wysłany: 5 lutego 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Ja buduje gralla zawsze w fortecy ponieważ odkrywanie całej mapki bardzo się przydaje :wink:
___________
Tylko u mnie możesz kupić łodyge świeżego, soczystego bagiennego ziela.... ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Danio



Dołączył: 20 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: z Mrągowa

Wysłany: 6 lutego 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Ja wybudował bym go w Fortecy, za odkrywani e całej mapy
Chociaz może lepszy jest w Confluxsie. Musiał bym się nad tym zastanowić.

___________
Rodzina jest jak górski krajobraz - najlepiej wygląda z daleka.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 8 lutego 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Jeżeli chodzi o budowę Grall'a to w każdym zamku ta budowla daje tyle, że się zdobywa przewagę ;)... no ale o tem wszyscy wiedzą :). Co do mnie to staram się w "elfiej kniei" budować, nie jako dlatego, że ten zamek chyba najbardziej polubiłem (może ze względu na "Hetmany" ;)).

Zdravim
Mr. Rabbit

___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Promilus



Dołączył: 9 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Deyja :P

Wysłany: 12 lutego 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Z drugiej strony jest w grallu ddatkowy efekt bodajze (albo w patchu usuneli-ale watpie) otoz broniac sie w zamku tower dostaje sie +15 wiedzy, w stronghold dostajesz +20 ataku (a to juz cos)...przy hydrach 10 ataku i 10 obrony, w dungeon +12 mocy (to juz masakra przy implozji)...inferno ma tydzien diablika, castle ma +2 morale a bastion +2 szczescie, conflux wszystkie czary...wg mnie najbardziej oplacalne jest morale z castle, szczescie z bastionu i odkryta mapa z tower...jesli masz malo zamkow i czesto sie bronisz to stronghold i citadel jest spoko.
___________
Moze zmienie cie w wampira...niee, za dobrze bys sie mial, wiec moze w ducha? Tez za dobrze, zrobie zatem z twoich martwych szczątek pięknego Ghoula-będziesz mi sluzył po wsze czasy...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 12 lutego 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Z drugiej strony jest w grallu ddatkowy efekt bodajze

Nie wiem czy wiesz (z Twojej wypowiedzi wnioskuje że nie wiesz) ale właśnie na temat tych dodatkowych efektów gralla toczy się tutaj dyskusja. Tak to jest jak sie nie czyta pierwszego posta wyjaśniającego temat... achhh...
Cytat:
szczescie z bastionu

A w bastionie tak samo jak w castle jest morale, a nie szczęście...
Cytat:
w stronghold dostajesz +20 ataku (a to juz cos)

Ale tylko podczas oblężenia zamku...

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Promilus



Dołączył: 9 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Deyja :P

Wysłany: 12 lutego 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Dziwne-u mnie w bastionie sie szczescie dostaje-chyba mam cos felernego h3...BTW napisalem ze podczas oblezenia...tylko wymienialem rozne premie z roznych zamkow...po co mialem kilka razy uzywac slowa "oblezenie" - napisalem broniac dungeona 12 mocy, towera 15 wiedzy, strongholda 20 ataku, cytadeli 10ataku i obrony...wiec tez czytaj posty :P napisalem tez pozniej ze jezeli czesto trzeba sie bronic to najlepiej wsadzic do stronghold/cytadela/dungeon...
___________
Moze zmienie cie w wampira...niee, za dobrze bys sie mial, wiec moze w ducha? Tez za dobrze, zrobie zatem z twoich martwych szczątek pięknego Ghoula-będziesz mi sluzył po wsze czasy...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 12 lutego 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Wiesz, nie musisz wyjaśniać co w którym zamku jest dostępne jak mamy gralla i jaki daje efekt, bo to każdy wie. Dyskusja toczy się między wybraniem spośród wszystkich dostępnych nam zamków jednego w którym wybudujemy go. Swoją decyzję motywujemy tylko i wyłącznie biorąc pod uwagę trzeci efekt gralla.
___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hellburn



Dołączył: 27 maja 2004
Posty: 164
Skąd: z pustynnych rejonów Bracady

Wysłany: 2 marca 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Conflux - nie dość że wszystkie czary to jeszcze 6 fenixów do wykupienia :>
___________
Damn!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 8 marca 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Przydatność grala zależy też od miejsca w jakim się ono znajduje, np:
zamek jest otoczony ze wzystkich stron przez wrogów i przez to ciągle musisz się bronić. W takich sytuacjach bardziej się przydają grale dające cechy ew. ten z tower, dzięki któremu można przewidzieć kiedy nastąpi atak.

Podsumowując najlepszy gral jest w tower ponieważ jest najbardziej praktyczny.

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 8 marca 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Podsumowując najlepszy gral jest w tower ponieważ jest najbardziej praktyczny

Nie zgodze się z tym. Wystarczy posiadać magie powietra lub ziemi na experta i czarem "aura artefaktów" lub "zasoby ziemi" lokalizujemy zamki przeciwników i śledzimy ruchy ich bohaterów. Fakt faktem, że jest to czasochłonne, ale daje możliwość wybudowania Gralla gdzie indziej :wink:

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Elias



Dołączył: 6 czerwca 2000
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 9 marca 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

A jeśli napotkaliśmy budynki Kratograf, to graal w Tower nic już nam nie da, wtedy dużo bardziej użyteczne jest umieszczenie Graala w Castle, Rampart czy Necropolis (zaleznie od tego, jakimi armiami gramy).
___________
There can be only one!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 9 marca 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Dragonthan (cytat):
Nie zgodze się z tym. Wystarczy posiadać magie powietra lub ziemi na experta i czarem "aura artefaktów" lub "zasoby ziemi" lokalizujemy zamki przeciwników i śledzimy ruchy ich bohaterów. Fakt faktem, że jest to czasochłonne, ale daje możliwość wybudowania Gralla gdzie indziej :wink:


Dla bohaterów z małą ilością mana może to być troszkę problematyczne.

Elias (cytat):
A jeśli napotkaliśmy budynki Kratograf, to graal w Tower nic już nam nie da, wtedy dużo bardziej użyteczne jest umieszczenie Graala w Castle, Rampart czy Necropolis (zaleznie od tego, jakimi armiami gramy).


Ale nie na każdej mapie jest kartograf.

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 9 marca 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Dla bohaterów z małą ilością mana może to być troszkę problematyczne.

No ale czar taki kosztuje 1 punkt many (na expercie umiejętności) więc puszczony raz dziennie regeneruje się następnego dnia...

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Drupi



Dołączył: 15 września 2004
Posty: 164
Skąd: z grobu

Wysłany: 9 marca 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Dragonthan (cytat):
No ale czar taki kosztuje 1 punkt many (na expercie umiejętności) więc puszczony raz dziennie regeneruje się następnego dnia...


Niektórzy mogą nie chcieć romwijać sobie magii tylko dla tego jednego czaru.

___________
Nekropolia i tak jest najlepsza :twisted:.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 9 marca 2005     Grall Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Niektórzy mogą nie chcieć romwijać sobie magii tylko dla tego jednego czaru

Są dwa czary: "Aura artefaktów" magii powietrza i "zasoby ziemi" magii ziemi, więc to są dwa czary dwóch różnych magii. Magia ziemi zgodnie z relacjami topicu o najlepszej szkole magii jest najcześciej wybierana. Są dwie szkoły magii w których są te dwa czary, więc szansa trafienia na nie wynosi 50%. Zazwyczaj każdy rozwija minimum 2 szkoły magii więc czary te są najbardziej powszechne.

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.