Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-4 2:18:37
Autor Wiadomość
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 15 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Hellburn (cytat):
Dla mnie to nie podlega dyskusji. 'M U S I' być rycerz.


OK moze być zamiast miecznika rycerz.Ale sęk w tym, że pierwsza forma Rycerza mogłaby być zastąpiona czymś.Mogłoby być może Rycerz Chwały/Światła->Krzyżowiec
Mi się strasznie nie widzi słowo Giermek!!Wolałbym już nazwy z HOMM 3!!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hellburn



Dołączył: 27 maja 2004
Posty: 164
Skąd: z pustynnych rejonów Bracady

Wysłany: 15 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

z punktu widzenia nazwy to powinien byc giermek, ale bardziej tu pasuje wlasnie miecznik/zbrojny (podobieństwo do h3)
___________
Damn!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Trang Oul



Dołączył: 22 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 15 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Znowu wiele osób robi błędy. Powinno być "husarz", a nie "huzar" albo "husar".

Miecznik nie pasuje. Jak ktoś mi nie wierzy, niech przeczyta na stronie http://pl.wikipedia.org/wiki/Miecznik_%28urz%C4%85d%29.

___________
Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

http://wogofani.fora.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 15 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Do pewnych ludzi po prostu nie trafia słowo rozsądku :] NIE MA jednostki wojskowej o nazwie "miecznik". Nie ma i już, po prostu NIE MA takiego słowa w języku polskim (nie w tym znaczeniu).

@Haav Gyr - oczywiście masz rację co do paladyna i jego historycznego pochodzenia. W odpowiedzi na posty Mysterio pisałem o paladynach w grach i generalnie biznesie rozrywkowym ;]
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Vandergahast



Dołączył: 19 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 15 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

przeczytanie tych 5 stron pod rząd to męka :]

ja w zasadzie zastrzeżenia do Sukkuby (ała!) i do Karbowego tylko zgłaszam.

Oblubienica Szatana jest idealnym rozwiązaniem, zwłaszcza jeżeli Archdevil zostanie Szatanem. I klimat i parka od razu.


Karbowy... Bies to kusząca opcja, jakiś klimatyczny przymiotnik należałoby tylko dorzucić i będzie w sam raz, alem na to już dzisiaj zbyt zmęczony.

___________
Jestem wicemistrzem :]

Mój chomik ma balkonik.

Shit happens. All the time.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 15 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):
lingwistyka nie może być najważniejszym kryterium.


Pozwolę sobie mieć przeciwne zdanie. No, może nie do końca. Nie najważniejszym, ale bardzo ważnym.

Haav Gyr (cytat):
Ciekawy słownik łaciny posiadasz, bo succubus pochodzi od słowa "succubare"


Zwykły Słownik Wyrazów Obcych. Tam jest pod hasłem Sukkubus forma "Succuba" - sredniow. łac. "prostytutka".

Sasori (cytat):
Mysterio, sęk w tym, że w języku polskim "miecznik" oznacza rybę, a nie wojownika z mieczem.


Na szczęście nie tylko. Co powiesz na zwrot "Miecznik koronny"? Co prawda dawniej "miecznik" nie był kimś kto mieczem wywijał, tylko takim który miecz za księciem nosił i o niego dbał.

Zatem zbrojny czy miecznik? A może wedle pomysłu DK fechmistrz?

Jeszcze w kwestii miecznika, zobaczmy, co ma do powiedzenia Słownik Języka Polskiego:

1) Do XVI wieku dworzanin noszący miecz przed panującym, potem tytuł szlachecki [...]
2) Rzemieślnik wyrabiający miecze [...]
3) Xiphis gladius, ryba morska [...]
4) Orcinus orca, ssak morski [...]

gość (cytat):
Twórcy gry chcą nazewnictwa takiego, żeby polskim fanom się podobało.


Wbrew pozorom to nie jest priorytetem. Ważniejsze od "podobania się (bo człowiek do wszystkiego przywyknie!) jest stworzenie spójnego i językowo poprawnego nazewnictwa, które w nowym świecie startującym od Heroes V zostanie i stworzy klimat. Dlatego konotacje historyczno-lingwistyczne są jak najbardziej wskazane, a dopasowanie nazwy do stwora jest ważniejsze od papuziej wierności wersji angielskiej!

Val Gaav (cytat):
Apeluje o zgodność z orginalną angielską nazwą ...


Oryginalne nazwy były francuskie! A chevalier to rycerz, nie chce inaczej być...

Anarchy man (cytat):
A nie lepiej zamiast piechura to chłopski woj, lub po prostu woj?


Woj? Podoba mi się! Co na to inni?

KinSlayer (cytat):
Horned Demon->Horned Overseer - rogacz->karbowy.
Succubus->Succubus Favorite chyba najbardziej kontrowersyjna jednostka Smile ja jestem zwolennikiem wersji "sukkub". jesli angielska nazwa upgrade pozostanie, to wystarczy moim zdaniem sama "faworyta".


Niestety rogacz, to ktoś kogo żona zdradza. Albo jeleń.
Ale dobrą propozycją jest: demon - bies, gdzie samej nazwy "bies" wedle propozycji Vanderghasta uzyje się na określenie ulepszonego demona.

A że z sukubami jest problem, zostałem właśnie przez Was przekonany do zupełnego odstąpienia od tej nazwy! Jak by nie było, bedzie źle. Proponuje Fabrycemu zarekomendować faworyta i ognista faworyta.


To tyle. Dyskusja trwa jeszcze do jutra do godzin popołudniowych.

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 15 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Dobrze zgłaszam moją ostateczną wersje nazw:

Bohaterowie: Kleryk i Paladyn (wiem, że nie mam prawa zgłaszać propozycji zanim nawet producenci nie ogłosili ich nazw ale jest mi to potrzebne do opisu :P)
Chłop -> Strażnik Miejski
Łucznik -> Kusznik
Gryf -> Królewski gryf
Miecznik -> Krzyżowiec (jak w orginale)
Kapłan -> Inkwizytor
Kawalerzysta -> Czempion
Anioł -> Archanioł

i Inferno:
Bohaterowie: Czarnoksiężnik i Heretyk (prototp :P)
Diablik -> Chowaniec
Rogaty Demon -> Rogaty Nadzorca (nie wiem jakoś fajnei brzmi:P)
Piekielny Ogar -> Cerber
Sukub -> Diablica
Piekielny Ogier (wiem, wiem, będzie się mylić z Ogarem, więc w razie czego może być Rumak) -> Koszmar
Czart -> Czarci Lord (Niestety moim zdanem nie ma dobrego polskiego odpowiednika na Pit)
Diabeł -> Arcydiabeł
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 16 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Ururam Tururam (cytat):

Zwykły Słownik Wyrazów Obcych. Tam jest pod hasłem Sukkubus forma "Succuba" - sredniow. łac. "prostytutka"

1) Chyba pod hasłem Succubus/Sukkub
2) Chcesz nazwać jednostkę nazwą kojarzoną z prostytutką?
3) Nadal uważam że to kiepski słownik, ale żeby wyjaśnić to podejrzewam że Succuba pochodzi od słowa Succubare. Wkońcu chodzi o demona który uwodził mężczyzn. Więc mówienie sukkuba - w tej chwili będzie się kojarzyć z najstarszym zawodem świata., a nie demonem.

Cytat:
Ale dobrą propozycją jest: demon - bies, gdzie samej nazwy "bies" wedle propozycji Vanderghasta uzyje się na określenie ulepszonego demona.

No wkońcu coś, poważnego, sensownego i wartego uwagi.

Cytat:
A że z sukubami jest problem, zostałem właśnie przez Was przekonany do zupełnego odstąpienia od tej nazwy! Jak by nie było, bedzie źle. Proponuje Fabrycemu zarekomendować faworyta i ognista faworyta.

Nawet nie strasz mnie(i innych pewnie) takim stanowiskiem. :shock: Co co zaproponowałeś jest jeszcze gorsze, bo:
1) Niezgodne językowo
2) Głupio brzmi(Głupio to łagodne określenie)
3) Wkońcu pojawił sie Sukkub w grze a wy mieszacie i chcecie wyrzucić go(ją) :?

Jeśli tak ma wyglądać tłumaczenie, to ja dziękuje za taką grę.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 16 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):

1) Chyba pod hasłem Succubus/Sukkub


Dokładnie Sukkub(us).

Haav Gyr (cytat):
3) Nadal uważam że to kiepski słownik


Pretensje do Kopalińskiego...


Cytat:
Nawet nie strasz mnie(i innych pewnie) takim stanowiskiem.
[...]
Jeśli tak ma wyglądać tłumaczenie, to ja dziękuje za taką grę.


Piszę poważnie.
A skoro dziękujesz - trudno, bardzo proszę.

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 16 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Główny problem z sukkubem polega na nazwie jego ulepszenia, która w oryginale również pozostawia wiele do życzenia... Myślę, że propozycja z Faworytą i Ognistą Faworytą jest, jak do tej pory, najsensowniejsza. W tę grę i tak zagra masa ludzi, którym nazwa Sukkub absolutnie nic nie mówi... Chociaż osobiście wolałbym Sukkub->Ognista Faworyta, w ten sposób zachowamy sukkuba i wybrniemy z problemu z faworytą, poza tym nazwa "Ognista Faworyta" bardzo mi się podoba :D .
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Szon



Dołączył: 26 maja 2005
Posty: 164
Skąd: Katowice

Wysłany: 16 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Moje propozycje:

Chłop -> Piechur (poprostu)
Łucznik -> Strzelec (lub zgodnie z tłumaczeniem "Strzelec wyborowy")
Gryf -> Królewski gryf
Miecznik -> Krzyżowiec (chyba już wystarczająco długo mielismy do czynienia z Miecznikiem wiec nie wiem dlaczego nie można kontynuować takiego nazewnictwa??)
Kapłan -> Inkwizytor (tłumaczenie raczej jedyne jakie może być ale zupełnie taka nazwa mi sie nie podoba obstawiałbym raczej przy klasycznym nazewnictwie tj. Mnich - Kapłan)
Kawalerzysta -> Paladyn (wydaje mi sie że nie powinniśmy stosowac nazewnictwa Rycerz z racji klasy jaką niewątpliwie będzie posiadał bohater miasta Nieba - przynajmniej tak mozemy przyjać)
Anioł -> Archanioł

___________
Wzajemna lekka niechęć, dzieląca oba oddziały, tliła się cicho, nie podnosząc głosu.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 16 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Kagain (cytat):
Główny problem z sukkubem polega na nazwie jego ulepszenia, która w oryginale również pozostawia wiele do życzenia... Myślę, że propozycja z Faworytą i Ognistą Faworytą jest, jak do tej pory, najsensowniejsza.


A gdzie tu sens??? :shock: Od początku słowo Faworyta wzbudziło niechęć, a tu nagle okazuje się "najsensowniejsze" :?:

Cytat:
W tę grę i tak zagra masa ludzi, którym nazwa Sukkub absolutnie nic nie mówi...

Jasne, faworyta wiele więcej powie :P

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 16 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

1- przede wszystkim niechęć wzbudziło połączenie Sukkub Faworyta. Nie mówię, że Ognista Faworyta to idealne rozwiązanie, tylko uważam, że najsensowniejsze z dotychczas zaproponowanych... Dobrą wersją była też kilkukrotnie proponowana Diablica, ale sądząc po odzewie( a raczej jego braku) nie przypadła ogółowi do gustu...
2- wyobraź sobie, że znam wiele osób które lubią grać w herosów, ale nigdy nie grały w żadnego erpega i w życiu nie słyszały o sukkubach. W polskiej tradycji nie ma podań o sukkubach. Natomiast faworyta jest normalnym słowem, które Polak ze zdaną maturą powinien znać. Przeciętnie inteligentny człowiek skojarzy, że w domyśle chodzi o faworytę diabła, a ci, którzy się nie domyślą, prawdopodobnie w ogóle nie będą się przejmowali nazwami jednostek. [----][wycięta realowa aluzja. UT]
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 16 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):
Koszmar pochodzi od słowa mara po angielsku "mare" - słowo zmora jest pochodne, ale jako takie samo w sobie w języku angielskim nie występuje. Nie rozumiem Tłumaczenia Hell Stallion - piekieny ogier na koszmar, skore Nightmare to właśnie Koszmar.

Nie do konca zrozumialem co masz mi do zarzucenia :) Chyba staramy sie przekazac idee jednostki, a porzepisywac nazwy przez kalke? Staramy sie chyba tez byc troche bardziej kreatywni niz Maly Koszmar->Wielki Koszmar :) Jestem gotow na pewne niescislosci, jesli nazwy beda dzieki temu niebanalne.

Stad moja kolejna propozycja dla Hell Stallion->Nightmare. Tym razem pobawmy sie w slowotworstwo w celu uzyskania podobnej gry slow jak w angielskim, gdzie Nightmare znaczy "koszmar" i "nocna klacz" :)

Koszmar -> Koszmara :twisted: (w tym momencie purysci jezykowi padli na zawal)

Ururam Tururam (cytat):
Niestety rogacz, to ktoś kogo żona zdradza. Albo jeleń.
Ale dobrą propozycją jest: demon - bies, gdzie samej nazwy "bies" wedle propozycji Vanderghasta uzyje się na określenie ulepszonego demona.

Podoba mi sie pomysl z biesem, tylko powiazanie go z nazwa "demon" jest wg mnie zle. Bies to "rodzaj" diabla, a nie demona. Poza tym mysle z przesadzasz z tym rogaczem - napewno skojarzenia nie sa tak mocne jak z milicja... zreszta i milicje bym przezyl. A i Rogacza mozna wytlumaczyc: Sukkubowi znudzil sie zwiazek z jednostka o poziom nizsza i poszla go zdradzac z Archdevilem :lol:

Ururam Tururam (cytat):
A że z sukubami jest problem, zostałem właśnie przez Was przekonany do zupełnego odstąpienia od tej nazwy! Jak by nie było, bedzie źle. Proponuje Fabrycemu zarekomendować faworyta i ognista faworyta.


Litosci, nie :) Tylko nie Skoda Favorit. Jak chcemy porzucic Succubus, zrobmy Oblubienica->Naloznica, czy cos w tym guscie, bardziej po polsku.

Poza tym nikt nie skomentowal mojej propozycji Kawaler->Paladyn. Az tak zla? ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 16 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Kagain napisał:
Cytat:
Chociaż osobiście wolałbym Sukkub->Ognista Faworyta...


I to mi sie podoba... 2 w 1...

A co do nazwy "Bies" to przypomina mi ona jednostki z WarCrafta
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 16 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Trza się brać za podsumowanie powoli...

Ulepszony łucznik ma kuszę, a więc kusznik.
Miecznik jest nazwą urzędnika dworskiego a nie wojownika, pozostańmy przy proponowanej nazwie zbrojny.
Gryf to gryf, trza ich tylko uczulić, by nie pozwolono na "gryfona"!
Rogaty Bies jako ulepszona wersja rogatego demona będzie chyba OK.

A teraz sprawa drażliwa, ale musimy przez nia przejść. Otóż po polsku demon żeńskiego rodzaju, który mężczyzn na pokuszenie wodzi (jak łaciński Succubus), a przy okazji szkody rozliczne wyrządza zowie się Południca. Wersja ulepszona, by uniknąć nieszczęsnej "faworyty" to Ognista Południca. :twisted: Poboli i przestanie.

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hellburn



Dołączył: 27 maja 2004
Posty: 164
Skąd: z pustynnych rejonów Bracady

Wysłany: 16 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Pit - kopalnia, szyb, jama, GROTA
@Dragonn:
Jeżeli nie pasuje czart/czarci lord to może być również Bies Groty/Lord Groty (głupio to brzmi)

PS W sumie to i tak będę grał w ang wersję :)

___________
Damn!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 16 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

No i masz , a juz sie cieszylem ze bedzie faworyta i ognista faworyta :D bo z czasem mi sie te nazwy spodobaly . A tu wpadka poludnica :) .

P.S Mam nadzieje ze i ta nazwa mi sie przegryzie :wink: .
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Vandergahast



Dołączył: 19 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 16 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Południca to chyba najlepsze rozwiązanie, chociaż o ile pamiętam cokolwiek z polskich mitów i wierzeń to aż tak demoniczna nie była i wyglądem do obrazka trochę nie będzie pasować. Ale, jak mówi Gren, będzie to nowa świecka tradycja.
___________
Jestem wicemistrzem :]

Mój chomik ma balkonik.

Shit happens. All the time.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 16 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

No nie wiem czy to dobry pomyls ale wkoncu musi sie jakos nazywac . Nie lepiej ta faworyta i ognista faworyta :?:
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avonu de Odihs



Dołączył: 9 czerwca 2005
Posty: 164
Skąd: Z grodu Gryfa

Wysłany: 16 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

@UT
"Południca - U dawnych Słowian żeński duch pory południowej, objawia się w upalne dni koło południa jako czarnowłosa kobieta z końskimi kopytami lub wirujący podmuch wiatru (...) odcina głowy kosą, obcina członki."

Sukkub objawiała się w snach i była demonem a nie duchem. Południca więc odpada. I nie szukaj na przyszłość nazw jednostek w polskiej/słowiańskiej mitologii/historii, bo H5 opiera się (wnioskuję z wiadomości, które się już ukazały) na wierzeniach z Europy Zachodniej (Niemcy, Francja, Anglia). Dlatego są kłopoty w stylu Miecznik czy Kawaler (który w Polsce był odpowiednikiem Rycerza-Szlachcica, a nie jednostki wojskowej).

@Hellburn
Pit znaczy również Czeluść (niektórzy tłumaczyli nawet to słowo na Otchłań).
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 16 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Tu CZESCIOWO tez masz racje ale Ururam Tururam® juz chyba postanowil .
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 16 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Słownik Języka Polskiego:

Południca - według wierzeń ludowych demoniczna istota ukazująca się na polach w upalne dnie w samo południe, jako kobieta mogąca krzywdzić ludzi i niszczyć plony.

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Vinius



Dołączył: 12 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Miasteczko niedaleko zamku króla Maximusa...(Hunterville)

Wysłany: 16 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Bohaterowie: Kleryk i Paladyn

dlaczego koniecznie Paladyn? w końcu to jest jednostka 6 poziomu, nie bohater. Wg mnie: rycerz.
Cytat:
Chłop -> Strażnik Miejski

dziwnie mi pasuje ten "strażnik miejski" :) w KB Militia byli regularnym oddziałem w armii. Wg mnie powinno zostać Militia.
Cytat:
Kawalerzysta -> Czempion

wg mnie by pasowało, gdyby jednostka nie nazywała się Paladyn. mnie się Paladyn kojarzy z jednostką pieszą (h1,2,3WoG). no ale jak już się szefostwo uparło, może i być. Tak samo nie ma co zmieniać Kawalerzysty na Rycerza.
Cytat:
Bohaterowie: Czarnoksiężnik i Heretyk (prototp :P)

paanie! jaki czarnoksiężnik!? Toż to czołowa postać z h1 i 2 (oraz 3, ale tam już trochę inne znaczenie)) posiadająca własny zamek, ale nie dowodząca żadnymi siłami Inferno (tylko "złym" zamkiem - nie było wtedy rozróżnienia oprócz jeszcze zamku nekromanty w h2). może zamiast czarnoksięznika... no... na ten przykład... tak, jak było w H3: Demon.

___________
Ku chwale Imperium!

O von sikus II
vel Vinius
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avonu de Odihs



Dołączył: 9 czerwca 2005
Posty: 164
Skąd: Z grodu Gryfa

Wysłany: 16 sierpnia 2005     Propozycje nazw jednostek w Heroes V. Odpowiedz z cytatem

@UT
"Południca (Żytnia baba, Miawka) - opiekunka zboża i polnych kwiatów. Najprawdopodobniej dusza zmarłej panny. Widywana jako wysoka młoda kobieta o bladej twarzy, ubrana na biało; czasem z kosą w ręku. Przybierała też postać delikatnej mgiełki osiadającej na zbożach. Pojawiała się od kwietnia aż do żniw na polach w słoneczne południe. Na ludzi mogła zesłać udar, zasłabnięcie, niemoc, ból głowy, a nawet śmierć. Czasem zagadywała i zadawała zagadki. Tym, co [nie]znali odpowiedzi kazała iskać swoje długie włosy albo łaskotała na śmierć. Bywało, że Południce zbierały się i tańcząc tworzyły krąg. Ten, kto dostał się do środka nigdy nie był wypuszczony... Potrafiły też znalezione małe dziecko pożreć lub żywcem zakopać w miedzy. Jedyną ochroną przed Południcami było omijanie łanów zbóż w południe, a najlepiej przeczekanie tej pory dnia w cieniu."

Źródło: http://www.darkwater.pl/index.php?tt=123
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.