Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-3 6:03:04
Autor Wiadomość
Eon



Dołączył: 16 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: ..zza wydm przy ognisq...

Wysłany: 2 listopada 2004     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

Fristron z Avlee (cytat):
hm... mam małe pytanko, albo i więcej :wink:
1. Co daje rejestracja na osadzie?
2. Czy po rejestracji na osadzie trzeba pisać tam różne texty itp. czy niekoniecznie?
3. Czy aby pisać texty do osady trzeba mieć specjalne uprawnienia?

Jak widać pytania się wiążą :wink:
A więc..:
odp.1. Konto w Osadzie. Co daje konto osadowe..? Możliwość wypowiedzi we wszystkich lokacjach.
< dopisane > Ino komentarz pisać, nie dzieła ad hoc.. < /dopisane >
odp.2. Tak - po to to konto..(..patataj patataj..chehie..) Jeżli nie kcesz pisać, a tylko czytać - proszę bardzo. Bez osadowego konta się "obejdzie"..
odp.3. Trzeba miec konto w Osadzie..chehie.. Tylko tyle.


--------do Haav'a--------
Haav Gyr'ze..!

Czymaj się tem dzielnie i pamiętaj o Nas...
Brak mnie będzie Twej walki tu - o H V walki..
Lecz Q Chwale..!
Pozdrawiam Cię..i błogosławię, jakem kapłan.

___________
Cytat:
"Wiedzcie to, bracia moi umiłowani. Każdy człowiek ma być prędki do słuchania, nieskory do mówienia, nieskory do srogiego gniewu;"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ingham



Dołączył: 1 kwietnia 2001
Posty: 164
Skąd: Ciechanów

Wysłany: 3 listopada 2004     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

Fristron z Avlee (cytat):
hm... mam małe pytanko, albo i więcej :wink:
1. Co daje rejestracja na osadzie?
2. Czy po rejestracji na osadzie trzeba pisać tam różne texty itp. czy niekoniecznie?
3. Czy aby pisać texty do osady trzeba mieć specjalne uprawnienia?


Rejestruj się w Osadzie stajesz się Osadnikiem. Daje Ci to prawa publikowania swoich opowiadań i wierszy. Mozesz również komentować dzieła innych, jak i wypowiadać się w pozostałych lokacjach. Jesteś uwzględniany w rankingach osadowych.
ad. 2. nie musisz pisać tekstów literackich, ale warto, żebyś przynajmniej komentował działa innych.

___________
Tylko modlitwa może Was zbawić!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hexe



Dołączył: 14 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław / Bielsko

Wysłany: 3 listopada 2004     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

Witam,

starość, nie radość. Biorę się za odpowiadanie, a dopiero po kwili widzę, że już fto onny odpowiedział. Ślepnę.. :(.

Pozdrawiam,
Hexe

PS. Fristron: Dla jasnego obrazu sytuacji, zawsze możesz zaGGadać do Aiwego - powinien Ci wszystko wytłumaczyć.
PSS. Haav Gyr: trzymaj się dzielnie i wróć do nas z tarczą!

___________
Earth is full. Go home.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 3 listopada 2004     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

Ja tylko dodam, że trochę na ten temat możesz również przeczytać w Przewodniku, w rozodziale poświęconym Osadzie :).
___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Enleth



Dołączył: 20 sierpnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 3 listopada 2004     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

A ja jeszcze dodatkowo wspomnę, że dostać konto w Osadzie nie jest łatwo - znaczy się, nie dostanie go każdy.
Przede wszystkim, ktoś, kto udziela się w Imperium, dając tym samym jakiś obraz swojej osoby, ma większe szanse na otrzymanie kluczy do Osady, niż osoba która prawie nic nie pisze.
Nie ukrywam też, że znaczenie ma osobista opinia władz Osady, choć tę staramy się utrzymywać możliwie obiektywną (jednak w pewnych znanych niektórym przypadkach bywa to niemożliwe, z winy osoby starającej się o konto)...

___________
Jeśli chcesz żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fristron z Avlee



Dołączył: 27 października 2004
Posty: 164
Skąd: Fristotele - zgadnij po nicku :)

Wysłany: 5 listopada 2004     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

dziękuję za tak liczne odpowiedzi. Azaliż w serce me otucha wstąpiła i już lękać się niczego nie będę.
w przewodniku jednak nicc nie znalazłem mości @lanie. ale to jest już neiważne i sporów nie nawiązujmy :)

___________
Nie ma na tym świecie altruistów. Są ci, którzy ich udają i ci, którym udawanie weszło w nawyk.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
@lan



Dołączył: 26 listopada 2003
Posty: 164
Skąd: Chwilowo Gdańsk ;)

Wysłany: 5 listopada 2004     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

Fristron z Avlee (cytat):
w przewodniku jednak nicc nie znalazłem mości @lanie.

Jest odpowiedź na pytanie 1 i 3, a na 2 nie wprost. Ale od tego jest ten temat, by pytać :).

___________
"Miecz przeznaczenia ma dwa ostrza. Jednym jesteś ty."
A. Sapkowski
Jabber | Przewodnik po IJB | Histmag
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fristron z Avlee



Dołączył: 27 października 2004
Posty: 164
Skąd: Fristotele - zgadnij po nicku :)

Wysłany: 5 listopada 2004     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

teraz faktycznie to zauważyłem :)
A i jeszcze jedno pytanko - czy do osady można się zgłosić po wcześniejszej odmowie, czy jest tylko jedna szansa?

___________
Nie ma na tym świecie altruistów. Są ci, którzy ich udają i ci, którym udawanie weszło w nawyk.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Enleth



Dołączył: 20 sierpnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 6 listopada 2004     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

Generalnie można.
Ale ty się tym raczej nie musisz przejmować.
Sugeruję tylko jeszcze trochę napisać w Imperium, trochę Osadę pozwiedzać jako gość i się zastanowić jeszcze chwilę
Jeśli faktycznie się zdecydujesz, zgłoś się do Aiwelosse.
Wysyłanie prośby o konto z formularza aktuanie nie ma sensu, bo listy zgłoszeń z niego nikt nie przegląda, z powodu drobnych problemów technicznych.

___________
Jeśli chcesz żeby coś było zrobione dobrze, zrób to sam...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 6 listopada 2004     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

Enleth (cytat):
Wysyłanie prośby o konto z formularza aktuanie nie ma sensu, bo listy zgłoszeń z niego nikt nie przegląda, z powodu drobnych problemów technicznych.


czy aby nie nazbyt kategoryczne opinie Waść ferujesz?;)
nikt...
ech...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fristron z Avlee



Dołączył: 27 października 2004
Posty: 164
Skąd: Fristotele - zgadnij po nicku :)

Wysłany: 21 stycznia 2005     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

Właściwie to już taki Greenhorn nie jestem, ale czarna mać powoli mnie bierze, zapytuję się przeto:
Kto umieszcza nowe opowiadania w Osadzie? Oto wyniki moich sondaży:
- Aiwelosse (zaprzeczone dwukrotnie bodajże)
- Enleth (zaprzeczone przez niego samego
- Mirabell (zaprzeczone przez nią samą)

Każdy, kogo spytam podaje którąś z trzech osób... dostaję kręćka.... :|

___________
Nie ma na tym świecie altruistów. Są ci, którzy ich udają i ci, którym udawanie weszło w nawyk.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aryene



Dołączył: 22 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...

Wysłany: 23 stycznia 2005     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

Witam! Jestem tu całkiem nowa i ciąglę próbuję pojąć wszystko co się tu dzieje. Mam kilka pytań, na ktore nie moge znaleźć odpowiedzi.
1. Co to są cechy i bractwa i jak sie można do czegoś takiego dostać?
2. Kto to jest tak właściwie pretorianin, hetman, mat?
3. Czy dwie lub więcej osób mog aposiadac ten sam portret (avatar?)
4. Co to jest linkownia i do czego służy?
5. Jesli chce się wziąć cytat z innego postu jak zrobić, by pojawił się w brazowej ramce?
6. Kto potrzebuje aktualnie pomocy? Gdzieś wpisałam swoja chęć, ale nie wiem czy to aktualne :)
I dziękuję z gory za odpowiedź :)

___________
Najgorzej jest poznać własne bóstwo...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
DruidKot



Dołączył: 16 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: z odległych zakamarków geografii :P

Wysłany: 23 stycznia 2005     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

Po kolei:

Fristron - opowiadania zamieszcza cała ta trójka, jeśli się nie mylę :). Z tym, że ja proponowałbym Mirabell. Enleth jest zbyt zabiegany, Aiwelosse zajmuje się ogólnie całą Osadą. Kiedyś do wysyłania opowiadań był specjalny mail, bodjaże proza@heroes.net.pl , a do wierszy poezja@heroes.net.pl . Bodajże ;).

Agryene:
Ad.1. Cechy to organizacje zajmujące się danymi pracami na rzecz Imperium. Obecnie istnieją chyba trzy cechy - Cech Grafików, Tłumaczy i Webmasterów. By dołączyć do któregoś z nich należy skontaktować się z Moderatorem grupy: Webmasterzy - MiB, Tłumacze - Eartless, Graficy - obecnie nikt :).

O Bractwach najlepiej poczytać Tutaj

Ad.2. Pretorianin - osoba, która zajmuje się przyjmowaniem i oprowadzaniem nowych po wielkim Imperium :).
Hetman - namiestnik Jego Wysokości Behemotha, zajmuje się całym serwisem. Hetman jest tylko jeden - jOjO.
Mat - bodajże osoba, która tłumaczyła recenzję stron na język angielski, lub sprawdzała owe recki.

Ad.3. Nie. Avatary, które są już zajęte znajdują się w grupie "OSOBISTE".

Ad.4. Linkownia to okręt Imperium ;). To tam znajdują się recenzje innych stron fantasy. Można zaciągnąć się do pomocy w Linkowni u Admirała Tarbanda.

Ad.5. Pisząc wiadomość naciskasz przycisk "Quote" w panelu pod tematem postu. Pamiętaj, że tago trzeba zamknąć. Można zrobić też to ręcznie: (quote)tekst cytatu(/quote)
Koniecznie trzeba zamienić nawiasy okrągłe na kwadratowe!

Ad.6. Poszukaj Tutaj :).

Pozdrawiam,
DruidKot

PS. Mam nadzieję, że wszystko jest jasne i nigdzie się nie pomyliłem :).

___________
Rychłoż się zejdziem znów?

o ortografii || o łańcuszkach
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thurvandel



Dołączył: 8 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: inąd

Wysłany: 23 stycznia 2005     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

oj... z wyjątkiem jednego :P.
Aby dołączyć do cechu grafików należy zwrócić się do mnie :).

___________
There are three kinds of people on this world. These who can count and these who cannot.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 24 stycznia 2005     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

Fristron z Avlee (cytat):
Właściwie to już taki Greenhorn nie jestem, ale czarna mać powoli mnie bierze, zapytuję się przeto:
Kto umieszcza nowe opowiadania w Osadzie? Oto wyniki moich sondaży:
- Aiwelosse (zaprzeczone dwukrotnie bodajże)
- Enleth (zaprzeczone przez niego samego
- Mirabell (zaprzeczone przez nią samą)

Każdy, kogo spytam podaje którąś z trzech osób... dostaję kręćka.... :|


Też bym chętnie się dowiedział... Bo czuje sie jak czteroletni grinhorn...

___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 24 stycznia 2005     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

Aryene (cytat):
2. Kto to jest tak właściwie pretorianin, hetman, mat?

i wiele innych
to tytuły osobiste, ale też rangi oznaczające pełnione funkcje, powierzone obowiązki

Aryene (cytat):
3. Czy dwie lub więcej osób mog aposiadac ten sam portret (avatar?)

ABSOLUTNIE NIE!
wręcz jest to karane, jako kradzież i profanacja

Aryene (cytat):
4. Co to jest linkownia i do czego służy?

linkownia.heroes.net.pl
także ten batonik , który na samej górze jest widoczny...
i tamże znajdziesz namiary na Admirała

Aryene (cytat):
5. Jesli chce się wziąć cytat z innego postu jak zrobić, by pojawił się w brazowej ramce?

użyj tego przycisku

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aryene



Dołączył: 22 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...

Wysłany: 24 stycznia 2005     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Mam nadzieję, że za jakiś czas to ja komuś pomogę :)
___________
Najgorzej jest poznać własne bóstwo...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ripsonar



Dołączył: 22 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 24 stycznia 2005     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

Witam (z góry przepraszam powielone pytanie0-leżeli takowe by się znalazło- to z nieuwagi- anie z leniuchostwa).
1. Mam własny avatar (ściągnięty z http://www.wizardsandwarriors.net/avatarscreatures.htm nr. 293.- co mam zrobić aby był wyświetlany w moim nicku (profilu) w JB
2. Na czy polegają rozgrywki w Arenie (ofline???)- turnieje . Jak dostać się do Akademi Wojennej. Jak brać udział w takich rozgrywkach- do kogo mam się zgłosić.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fristron z Avlee



Dołączył: 27 października 2004
Posty: 164
Skąd: Fristotele - zgadnij po nicku :)

Wysłany: 24 stycznia 2005     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

W przypadkq pierwszego pytania mogę się podzielić moim skromnym doświadczeniem:
Avatara należy wysłać do Irvina albo Nami. Konkretne info jest gdzieś TU :) .

___________
Nie ma na tym świecie altruistów. Są ci, którzy ich udają i ci, którym udawanie weszło w nawyk.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Wlod



Dołączył: 22 listopada 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 24 stycznia 2005     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

Mój syn pod koniec grudnia zgłosił się poklucze do Jaskini pod nickiem Cordiss. Przez 20 dni był na liscie wniosków rozpatrywanych, a potem zniknął, ale nie dostał żadnej odpowiedzi. Moze coś żle wypełnił we wniosku?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 25 stycznia 2005     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

po analizie maili wyjaśniam

podanie zostało odrzucone z powodu braku kontaktu, czyli odpowiedzi na mail od Pretorianina

prosze ponownie złożyć wniosek...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aryene



Dołączył: 22 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...

Wysłany: 25 stycznia 2005     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

Czym dokładnie różnią się jaskniowcy od rezydentów i jak jaskiniowcem zostać?
___________
Najgorzej jest poznać własne bóstwo...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 25 stycznia 2005     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jaskiniowcem może się stać rezydent, najmniej dwa księżyce mieszkający w Imperium i aktywnie uczestniczący w jego życiu.
Rezydent musi pozyskać opinię najmniej dwóch weteranów albo weterana i pięciu Jaskiniowców stając się w ten sposób ich protegowanym.



Różnice:


Cytat:
Rezydent
to osoba, która ma prawo osiedlenia się w Imperium
(w praktyce - posiada klucze)
może zabrać głos w większości miejsc Imperium
może swoim zaangażowaniem starać się pozyskać status Jaskiniowca, albo wyróżnienie statusem członka dominium.



Cytat:
A pełnoprawnym mieszkańcem Imperium jest:
Jaskiniowiec
to osoba, która akceptuje zasady życia w Imperium,
współtworzy społeczność.
(jest członkiem grupy Jaskiniowcy)

___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aiwelosse



Dołączył: 17 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: okolice Piły

Wysłany: 25 stycznia 2005     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

Prawo do umieszczania dzieł w Osadzie (gdy ta będzie działała poprawnie) będzie miała wyselekcjonowana już wcześniej grupa osób, do której z pewnością należeć będą Kanclerz Grenadier, Zastępca Grododzierżcy Mirabell i moja skromna osoba. Przy czym, to wtedy, gdy Osada będzie działać normalnie. Czyli oby jak najszybciej : )

Pozdrawiam, Aiwelosse

___________
S. Grochowiak: "Mikroliryka" (fragment)

Gdy o księżycu - to mówić łyżką od soli,
Gdy o słowikach - to znać kaniony ich gardeł,
Gdy o miłości - to kłaść w milczeniu na stolik
Włosy twoje osobne
I twarde
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Danio



Dołączył: 20 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: z Mrągowa

Wysłany: 4 lutego 2005     Greenhorn Zone => Jesteś Nowy? => Zajrzyj tutaj! Odpowiedz z cytatem

1. Co robi mat?
2. Jak można zmienić swoją biografię?
3. Jak i kto może zostać pretorianinem?
4. Czy prnumerata Czasu Imperium jest płatna?
5. Jak zaprenumerować czas Imperium?

___________
Rodzina jest jak górski krajobraz - najlepiej wygląda z daleka.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.