Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-2 0:45:16
Autor Wiadomość
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 17 lutego 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Dawno nie grałem w "HOM&M"; ostatni dodatek do 4 szybko mi sie znudził, wolałem "WoG'a".
Co do liczby zamków w H5, to ich liczba nie powinna być mniejsza niż 6; zawsze to trochę większa różnorodność (każdy chyba miał swój ulubiony zamek i dopracowaną strategię).
Mnie natomiast spodobała się idea zamków/miast rasowych, czyli górskie miasta-krasnoludów, leśne-elfów, mokradła dla Lizardmenów itp tak w kierunku Warhammer'a. W miastach byłaby możliwość rekrutacji oddziałów składających się tylko z przedstawicieli danej rasy. Każda rasa miałaby odpowiedniki jednostek defensywnych, strzelających, przełamania czy magicznych(czary podstawowe plus specyficzne dla rasy) i możliwości ich ulepszenia. Natomiast jednostki specjalne można byłoby tworzyć dopiero po opanowaniu odpowiednich "wylęgarni" (gryfie gniazda=jeżdzcy na gryfach, sawanna ze słoniami=słonie bojowe[to po "Władcy ...":lol:] ). Teoretycznie każda rasa mogłaby tworzyć dowolną liczbę jednostek specjalnych (chyba jednak za duża dowolność i różnorodność, jaki silnik to udźwignie; ale ile miejsca na własne pomysły), ale tylko teoretycznie, ponieważ i stworzenia i rasy miałby swoje preferencje, łatwiej byłoby "udomowić" leśne stwory np. elfom, niż rasom z pustyń czy gór (chciałem pozbyć się przywiązania ras do odpowiedniego dla niej terenu, ale to chyba nie jest możliwe).
Aha, wolałbym żeby zachowanie równowagi pomiędzy rasami powinno odbywać na zasadzie raczej jakościowej niż ilościowej ( mniej dobrych jednostek kontra więcej słabszych). Można przecież było stworzyć armię składającą się z 100 i więcej czarnych smoków, przecież to powinny być rzadkie stworzenia; jeden taki smok to powinna być jednoosobowa armia. Czyli 1 smok to np. odpowiednik 10 behemotów.
Miałem całe mnóstwo pomysłów, ale ich wprowadzenie zmieniłoby "Heroes'ów", a ja mimo wszystko lubię ten klimat :lol: . Więc czekam na to co stworzą panie i panowie z Ubisoft'u, a czekam już dosyć długo :evil: Pozdrawiam Darsz
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 17 lutego 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Ehhhh.. nie będe się powtarzał na temat rasowości zamków(bo jak widać nie wielki skutek) :?
A z tym smokiem i behemotami too :!: delikatkie ujmują "przesada"
Mam jeszcze jedną taką uwagę ogólną zamki z H4 i jednostki(przynależność i siła) przypominają mocno to co było w H2, więc liczę że teraz czas na powtórkę z H3 :wink: przynajmniej co to części elementów gry.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 17 lutego 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):
Ehhhh.. nie będe się powtarzał na temat rasowości zamków(bo jak widać nie wielki skutek) :?

Sorrki Haav Gyr, to było moje zdanie i jak raczyłeś zwrócić uwagę Twoje powtarzenie nie dało wielkich skutków. Wniosek: idea chyba się podoba. Może trochę przegiąłem, ale wypadałoby by gro armii takiego miasta tworzyły jego jednostki rodzime plus jednostki specjalne specyficzne dla takiego miasta (stwory, stworki i potworki), przecież to nie wyklucza różnorodności jednostek. Pomysłów na zróżnicowanie jednostek składających z przedstawicieli tej samej rasy, a spełniających podobne funkcje,ale na różnych poziomach jest wiele np: jazda/kawaleria; ludzie-ciężkozbrojna, orki-warg, elfy-lekka jazda, krasnoludy-wogóle bez{bo na czym mieliby jeżdzić jeden na drugim :lol: [przepraszam wszystkie krasnoludy] itp... Sorrki, tematem była liczba zamków stawiam na 6 lub 8
Pozdrawiam Darsz
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 19 lutego 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Anonymous (cytat):
Haav Gyr (cytat):
Ehhhh.. nie będe się powtarzał na temat rasowości zamków(bo jak widać nie wielki skutek) :?

Sorrki Haav Gyr, to było moje zdanie i jak raczyłeś zwrócić uwagę Twoje powtarzenie nie dało wielkich skutków. Wniosek: idea chyba się podoba. Może trochę przegiąłem, ale wypadałoby by gro armii takiego miasta tworzyły jego jednostki rodzime plus jednostki specjalne specyficzne dla takiego miasta (stwory, stworki i potworki), przecież to nie wyklucza różnorodności jednostek. Pomysłów na zróżnicowanie jednostek składających z przedstawicieli tej samej rasy, a spełniających podobne funkcje,ale na różnych poziomach jest wiele np: jazda/kawaleria; ludzie-ciężkozbrojna, orki-warg, elfy-lekka jazda, krasnoludy-wogóle bez{bo na czym mieliby jeżdzić jeden na drugim :lol: [przepraszam wszystkie krasnoludy] itp... Sorrki, tematem była liczba zamków stawiam na 6 lub 8
Pozdrawiam Darsz

Jeśli uważasz że idea takich zamków się prawie wszystkim podoba to zajrzyj do tematu o zamku krasnoludzkim :idea:
Możesz jeszcze mi wyjaśnić co to u licha jest orki-warg????? Bo jeśli masz na myśli wilka lub dzika to naprawdę nie chciałby znaleźć się w skórze tego zwierzęcia :wink: 200 kilogramowy ork na dziku?????

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Elias



Dołączył: 6 czerwca 2000
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 20 lutego 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):
200 kilogramowy ork na dziku?????


Bo sa rozne dziki. Jedne stanowia podstawowy pokarm Obeliksa, a sa tez zupelnie inne, taki na przyklad OKKOTONUSHI ktory i 5 orkow moglby na grzbiecie uniesc: http://membres.lycos.fr/mononoke/okko.html

___________
There can be only one!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 20 lutego 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Jeśli uważasz że idea takich zamków się prawie wszystkim podoba to zajrzyj do tematu o zamku krasnoludzkim :idea:
Możesz jeszcze mi wyjaśnić co to u licha jest orki-warg????? Bo jeśli masz na myśli wilka lub dzika to naprawdę nie chciałby znaleźć się w skórze tego zwierzęcia :wink: 200 kilogramowy ork na dziku???

1.Nie twierdziłem, że prawie wszystkim, ale, że wielu :?: . Ale masz rację to już raczj Warcraft, czy Warhammer!
2.Chodzi mi o coś takiego jak np: w "Dwóch wieżach" Tolkiena.
3.Skąd wiadomo, że ork waży 200 kilo?
Pozdrawiam
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 20 lutego 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
3.Skąd wiadomo, że ork waży 200 kilo?

A wiesz ile waży Maruisz Pudzianowski, Mistrz świata Strong Man?
Około 130 kg, więc teraz wyobraż sobie potwora(orka) który ma minimum osiem stóp wzrostu(ponad 2 metry), oraz muskulaturę taką jak Pudzianowski lub nawet większą.
Cytat:
1.Nie twierdziłem, że prawie wszystkim, ale, że wielu..

Z których parę osób, jeszcze pod zamkiem krasnoludzkim rozumie zamek w którym będzie jedna/dwie jednostki krasnoludów.
Cytat:
Bo sa rozne dziki. Jedne stanowia podstawowy pokarm Obeliksa, a sa tez zupelnie inne, taki na przyklad OKKOTONUSHI ktory i 5 orkow moglby na grzbiecie uniesc: http://membres.lycos.fr/mononoke/okko.html

Elias, chyba nie sądzisz że co takiego pasuje do herosów, zwłaszcza że to pochodzi z Mangi<błee> :wink: Przypominam że w herosie występują mityczne stworzenia(ze świata fantasy) a nie odmiany zwykłych zwierząt w większym wydaniu.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 20 lutego 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):
Cytat:
3.Skąd wiadomo, że ork waży 200 kilo?

A wiesz ile waży Maruisz Pudzianowski, Mistrz świata Strong Man?
Około 130 kg, więc teraz wyobraż sobie potwora(orka) który ma minimum osiem stóp wzrostu(ponad 2 metry), oraz muskulaturę taką jak Pudzianowski lub nawet większą.
Cytat:
1.Nie twierdziłem, że prawie wszystkim, ale, że wielu..

Z których parę osób, jeszcze pod zamkiem krasnoludzkim rozumie zamek w którym będzie jedna/dwie jednostki krasnoludów.
Cytat:
Bo sa rozne dziki. Jedne stanowia podstawowy pokarm Obeliksa, a sa tez zupelnie inne, taki na przyklad OKKOTONUSHI ktory i 5 orkow moglby na grzbiecie uniesc: http://membres.lycos.fr/mononoke/okko.html

Elias, chyba nie sądzisz że co takiego pasuje do herosów, zwłaszcza że to pochodzi z Mangi<błee> :wink: Przypominam że w herosie występują mityczne stworzenia(ze świata fantasy) a nie odmiany zwykłych zwierząt w większym wydaniu.

Pardon Haav Gyr, powtarzam pytanie skąd wiesz, że ork waży 200 kilo? Bo jeżeli jest to gdzieś opisane to ok, ale jeżeli to tylko Twoja imaginacja , to wybacz ja wyobrażam sobie je tak jak Jackson Peter (i to nie bymnajmniej Uruk Hai). Orki w H3, też nie wyglądają ja olbrzymy!
O ile się doczytałem przy ankiecie na temat krasnoludzkiego zamku, większość była za.
Dzik bywał też zwierzęciem mitycznym; ten od Heraklesa.
:wink:
Pozdrawiam
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 20 lutego 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Darsz (cytat):

Pardon Haav Gyr, powtarzam pytanie skąd wiesz, że ork waży 200 kilo? Bo jeżeli jest to gdzieś opisane to ok, ale jeżeli to tylko Twoja imaginacja , to wybacz ja wyobrażam sobie je tak jak Jackson Peter (i to nie bymnajmniej Uruk Hai). Orki w H3, też nie wyglądają ja olbrzymy!
O ile się doczytałem przy ankiecie na temat krasnoludzkiego zamku, większość była za.
Dzik bywał też zwierzęciem mitycznym; ten od Heraklesa.
:wink:
Pozdrawiam

No coż jeśli na prosto nie rozumiesz to spróbuję inaczej, chodźby w Tolkienie opis orków pozwala stwiedzić ile ważą, orki z h3 to wielka pomyłka, bo są tam takie jak gobliny(warto przeczytać rasy herosów z H3, gdzie wycofano się z orków wogóle i zmieniono na ogry). Jeśli chcesz ilustrację graficzną to spójrz do H4 gdzie orki ją już "prawidłowych" kształtów(ale te świńskie mordy to przeszada :evil: ) i porównaj orki z z ludzkimi jednostkami.
Dla przyponienia Pudzianowski waży ok 130kilogramów, a nie ma nawet 190 cm wzrostu.
Jeśli mówisz o dziku kalidońskim to był szczególny przypadek. :wink:
Nimniej uważam że dzik to owosiona świnia :D i jest strasznie mało ciekawa, tak samo jak zwykłe wilki, psy, koty, krowy, kury...itp

P.S. Bardzo dobre orki są w Warcrafcie i w Disciples 2. A co do ankiety to ja tam widzę poważną rozbierzność poglądów, a część użytkowników która głosowała za, podawała jaki to zamek miałby być i część z nich mówiła o dwóch jednostkach krasnoludzkich.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 20 lutego 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):
No coż jeśli na prosto nie rozumiesz to spróbuję inaczej, chodźby w Tolkienie opis orków pozwala stwiedzić ile ważą, orki z h3 to wielka pomyłka, bo są tam takie jak gobliny(warto przeczytać rasy herosów z H3, gdzie wycofano się z orków wogóle i zmieniono na ogry). Jeśli chcesz ilustrację graficzną to spójrz do H4 gdzie orki ją już "prawidłowych" kształtów(ale te świńskie mordy to przeszada :evil: ) i porównaj orki z z ludzkimi jednostkami.
Dla przyponienia Pudzianowski waży ok 130kilogramów, a nie ma nawet 190 cm wzrostu.
P.S. Bardzo dobre orki są w Warcrafcie i w Disciples 2. A co do ankiety to ja tam widzę poważną rozbierzność poglądów, a część użytkowników która głosowała za, podawała jaki to zamek miałby być i część z nich mówiła o dwóch jednostkach krasnoludzkich.

Widzisz Jackson na podstawie opisu Tolkiena stworzył takie orki, dla mnie na oko ważył one jakieś 60-70 kilo. No chyba, że masz na myśli Uruk Hai, to rzeczywiście wyglądają one na jakieś 120 -140 kilo. Ale właśnie Tolkien opisał również orczą jazdę, która dosiadała olbrzymich nito wilków -warg'ów (nie potrafię sobie przypomnieć czy to właściwa nazwa). A we "Władcy Pierścieni. Dwie Wieże" (chodzi o film) zostały one pokazane. Chyba, żę nie ogladałeś. To Ci je opiszę były mniej więcej wielkości sporego perszerona, a wyglądała naprawdę ohydnie :wink:
Przyznaję orki w Disciples, są spore, może takich orków by nie udżwignęły, ale przecież to świat fantasy, tu wiele rzeczy jest możliwe.
Wybacz Haav Gyr, wydaje mi się, że Ty masz już ugruntowany wizerunek H5; życzę Ci żebyś się nie rozczarował, naprawdę (niektóre pomysły masz suuuuuuuuper!) :D
Pozdrawiam
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 21 lutego 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

A może coś takiego. To powinno udżwignąć nawet najcięższego orka. http://www.wizards.com/dnd/images/mm2_gallery/88268_620_137.jpg
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 21 lutego 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Darsz (cytat):

Widzisz Jackson na podstawie opisu Tolkiena stworzył takie orki, dla mnie na oko ważył one jakieś 60-70 kilo. No chyba, że masz na myśli Uruk Hai, to rzeczywiście wyglądają one na jakieś 120 -140 kilo. Ale właśnie Tolkien opisał również orczą jazdę, która dosiadała olbrzymich nito wilków -warg'ów (nie potrafię sobie przypomnieć czy to właściwa nazwa). A we "Władcy Pierścieni. Dwie Wieże" (chodzi o film) zostały one pokazane. Chyba, żę nie ogladałeś. To Ci je opiszę były mniej więcej wielkości sporego perszerona, a wyglądała naprawdę ohydnie :wink:
Przyznaję orki w Disciples, są spore, może takich orków by nie udżwignęły, ale przecież to świat fantasy, tu wiele rzeczy jest możliwe.
Wybacz Haav Gyr, wydaje mi się, że Ty masz już ugruntowany wizerunek H5; życzę Ci żebyś się nie rozczarował, naprawdę (niektóre pomysły masz suuuuuuuuper!) :D
Pozdrawiam

Skoro uważasz że te w filmie stwory ważyły ok. 60-70kg to w twojej ocenie ja ważyłbym ok 35kg :D :D :wink:
Te mniejsze stworki to były gobliny(i tak nieco zaduże)To większe Orki lub Uruk Hai. Ale niemal w każdej grze fantasy(Disciples, Age of Wonders, Warcraft, Baldur's Gate itd) Orki przewyższają rozmiarami i siłą ludzi. Więc to nie jest moje wyobrażenie. A Tolkienowski bestiariusz jest mocno nie doskonały(np filmowy troll)
:wink:
Cytat:
A może coś takiego. To powinno udżwignąć nawet najcięższego orka. http://www.wizards.com/dnd/images/mm2_gallery/88268_620_137.jpg

No cóż :D tym razem nosorożec, naprawdę świat mitów i legend jest na tyle bogaty, by nie potrzeba było zaciągać zwykłych zwierząt, zwłasza przez Orki.
I mam nadzieję że to ostatnie zdanie nie było złośliwe :wink:

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 22 lutego 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):

No cóż :D tym razem nosorożec, naprawdę świat mitów i legend jest na tyle bogaty, by nie potrzeba było zaciągać zwykłych zwierząt, zwłasza przez Orki.:wink:

Na tej stronie (http://www.wizards.com) zamieszczają między innymi ilustracje do "Dungeons & Dragons". Herosi dosyć dużo czerpali z tego świata, ktoś wspominał, że byli na nim oparci. Mam propozycję jakbyś miał wolną chwilkę, mógłbyś tam zajrzeć. Może znalazłbyś coś ciekawego, może jakiś nowy pomysł. Ja po obejrzeni niektórych grafik... ale nie ważne. Polecam. To ostatnie było na poważnie i wcale nie miało być złośliwe.
Aha jeszcze jedno, myślałem, że te stwory które pracowały dla Saurman'a (no te, które tworzył Uruk Hai) to były jednak orki, a że już na pewno były nimi, które razem z Uruk Hai uprowadziły Merr'ego i Pipin'a.
Pozdrawiam
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 22 lutego 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Darsz (cytat):

Na tej stronie (http://www.wizards.com) zamieszczają między innymi ilustracje do "Dungeons & Dragons". Herosi dosyć dużo czerpali z tego świata, ktoś wspominał, że byli na nim oparci. Mam propozycję jakbyś miał wolną chwilkę, mógłbyś tam zajrzeć. Może znalazłbyś coś ciekawego, może jakiś nowy pomysł. Ja po obejrzeni niektórych grafik... ale nie ważne. Polecam. To ostatnie było na poważnie i wcale nie miało być złośliwe.
Aha jeszcze jedno, myślałem, że te stwory które pracowały dla Saurman'a (no te, które tworzył Uruk Hai) to były jednak orki, a że już na pewno były nimi, które razem z Uruk Hai uprowadziły Merr'ego i Pipin'a.
Pozdrawiam

Po pierwsze Herosi nieczego nie czerpali z systemu D&D. Bo to tego trzeba mieć ilcencję, a poza tym zrowno D&D i Herosi czerpią z mitów i legend.
Po drugie jakbyś śledził uważnie tematy do zauważyłbyś, że moje propzycje niektórych stworów poparłem właśnie ilustracjami z ze stron WotC.
Po trzecie te wysokie o nieco niebieskawej skórze to Orki(miedzy innymi ork, uruk hai to ten, któremu Aragorn obciął głowę). Ten mały stwór który chciał koniecznie zjeść hobbitów to był goblin.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hardack



Dołączył: 13 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Nowy Targ

Wysłany: 22 lutego 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Cytat:

Skoro uważasz że te w filmie stwory ważyły ok. 60-70kg to w twojej ocenie ja ważyłbym ok 35kg :D :D :wink:

No cóż :D tym razem nosorożec, naprawdę świat mitów i legend jest na tyle bogaty, by nie potrzeba było zaciągać zwykłych zwierząt, zwłasza przez Orki.


Jak mozna rozmawiac o wadze orkow?? Przecierz nie kazdy jest taki sam. Przykladem sa chocby ludzie. Niektorzy anorektycy maja nawet 30 kg a niektorych trzeba do wc przez dach na noszach dla wieloryba wywozic bo 300 kg waza.

A co do tych nosorozcow to ja chcialbym aby "potwory" z naszego swiata znalazly sie w swiecie HoMM. Np. nosorozec, zolw olbrzymi. Takie potwory mogly by zastapic lub stanoc u boku tych fantastychnych. Zamiast bazyliszkow byly by warany z komodo w ktorych slinach znajduje sie ponad 30 bakteri zabijajacych w chwile po ugryzieniu. [/quote]

___________
Głupiec głupcem pozostanie a mędrzec geniuszem się stanie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 22 lutego 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Hardack (cytat):
Cytat:

Skoro uważasz że te w filmie stwory ważyły ok. 60-70kg to w twojej ocenie ja ważyłbym ok 35kg :D :D :wink:

No cóż :D tym razem nosorożec, naprawdę świat mitów i legend jest na tyle bogaty, by nie potrzeba było zaciągać zwykłych zwierząt, zwłasza przez Orki.


Jak mozna rozmawiac o wadze orkow?? Przecierz nie kazdy jest taki sam. Przykladem sa chocby ludzie. Niektorzy anorektycy maja nawet 30 kg a niektorych trzeba do wc przez dach na noszach dla wieloryba wywozic bo 300 kg waza.

Można i to dość dokładnie określać wagę, wystarczy spojrzeć :wink: , to że ludzie to tak zróżnicowany gatunek to nie znaczy że elfy mogą być grube, a orki mieć 120cm wzrostu i ważyć 35kg.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hardack



Dołączył: 13 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Nowy Targ

Wysłany: 22 lutego 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):


Można i to dość dokładnie określać wagę, wystarczy spojrzeć :wink: , to że ludzie to tak zróżnicowany gatunek to nie znaczy że elfy mogą być grube, a orki mieć 120cm wzrostu i ważyć 35kg.


Nie tylko ludzie sie zroznicowani wagowo . Fakt faktem ze PRZECIETNY ork jest silniejszy i tezszy od czlowieka a elf jest wysoki.

Kompletnie zeszlismy z tematu, proponowal bym powrot do niego.

___________
Głupiec głupcem pozostanie a mędrzec geniuszem się stanie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anthon



Dołączył: 19 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Minoc

Wysłany: 26 marca 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

NIe mialem okazji sie wypowiedziec w tym temacie jeszcze wiec mowie ;]

1. Zamek "Ludzki" [nigdy go nie lubilem ale to klasyka..]
2. Zamek "Podziemny" [odpowiednik bardziej Dungeon (wybaczcie jezeli popelniam bledy ale angielskiego nie znam a w h3 gralem bardzo dawno temu..) niz Azylu]
3. Zamek Barbazyncow [klasyk]
4. Zamek Nieumarlych [-||-]
5. Zamek Elficki [ale oczywiscie nie tylko z elfami]
6. Zamek Sniezny [h3]
7. Zamek piekielny [h3]
8. Zamek "Zielonoskorych" [ogry,orki,trolle itp]

Jak przypomne sobie cos jeszcze to z pewnoscia napisze:)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 26 marca 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Na pewno tak nie jest, ale może będzie tak samo jak w H4? Gdybym miał decydować, to bym wybrał tak:
1. Zamek ludzki (to na pewno)
2. Zamek elficki
3. Zamek krasnoludzki
4. Zamek gremliński (typu Tower z H3)
5. Zamek minotaurów (bardzo złe stworzenia)
6. Zamek orków
Przy okazji, orkowie z H2 i H4 mi się nie podobają - humanoidy z głowami dzików?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hardack



Dołączył: 13 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Nowy Targ

Wysłany: 26 marca 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Anonim (cytat):

Przy okazji, orkowie z H2 i H4 mi się nie podobają - humanoidy z głowami dzików?


Z tego co wiem to tak właśnie mają wygłądać orkowie. A w H3 poprostu nie wyszli. Popatrz tylko na to jak wyglądają na obrazku gdy odsłaniamy obelisk, właśnie tak powinni wyglądać w zamku.

___________
Głupiec głupcem pozostanie a mędrzec geniuszem się stanie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 26 marca 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Hardack (cytat):
Anonim (cytat):

Przy okazji, orkowie z H2 i H4 mi się nie podobają - humanoidy z głowami dzików?


Z tego co wiem to tak właśnie mają wygłądać orkowie. A w H3 poprostu nie wyszli. Popatrz tylko na to jak wyglądają na obrazku gdy odsłaniamy obelisk, właśnie tak powinni wyglądać w zamku.

Niezupełnie, orki mają(powinny mieć) zwyłką podobną do człowieka twarz, tle że nos orków powinnien być nieco zadarty do góry, a nozdża nieco szersze. A to co mamy w H2 i H4 to są typowe świńskie "ryje" w całości. Zresztą najlepiej orki wylądały w Warcrafcie.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anthon



Dołączył: 19 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Minoc

Wysłany: 26 marca 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Jezeli mielbym uszczuplic moj wybor do 6 zamkow, bo dopiero niedawno sie zabralem za czytanie inf o h5 wiec wczesniej nie bylem pewny - zlikwidowal bym barbazyncow i ciekawsze ich jednostki dal do zielonoskroych a umarlych bym z piekielnymi polaczyl - oba pomysly nie podobaja mi sie bardzo ale coz.. Moim zdaniem 6 zamkow to duze ograniczenie:( Pewnie chca zbijac kase na dodatkowych zamkach w dodatkach ;\
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hobbitek



Dołączył: 23 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Szczecin

Wysłany: 5 kwietnia 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Znowu ja - anonim.
Po prostu chciałbym powiedzieć, jakie zamki mogłyby wstąpić do dodatków:
:arrow: Zamek Hobgoblinów (taki jaskiniowo-fortecowy)
:arrow: Zamek Wilkołaków (coś mrocznego i... elfiego)
:arrow: Zamek Harpi (wiwernie gniazda, półpodziemne istoty)
Jeszcze jedno - orkowie w H5 powinny być takie same, jak we Władcy Pierścieni.

___________
Nawet gdybym miał ciężką, metalową zbroję, odporną na złamania i rdzewienia, a ty miałbyś zwykłą, drewnianą pałkę, to w jakiś sposób byś mnie zabił.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Damiaen



Dołączył: 29 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Neul'Andhug (Ryki)

Wysłany: 18 kwietnia 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Hmmm... Może i ja wtrące swe przysłowiowe trzy grosze, he, he... Otóż chciałbym, by w H5 pojawiło się od siedmiu do ośmiu zamków :P . Dlaczego tyle? Otóż uważam, iż zapropowane nam w czwartej części sześć twierdz, to odrobinę za mało; liczba miast powinna być równa maskymalnej liczbie graczy (by zapewnić jak największą różnorodność i stopień trudności), czyli w przypadku ośmiu graczy (bo nie ukrywajmy, taka liczba jest optymalna) powinno być osiem zamków. Proste jak rachunek różniczkowy :) .

Jakie zaś zaproponował bym je zaproponował? A takie:
- Niebo (Heaven) Zamek umieszczony w chmurach, bądź wysoko w górach - w miejscu gdzie żyją mieszkające w tej twierdzy stworzenia.
Jednostki: Orzeł, Gryf, Tytan, itp.
- Piekło (Hell) Zamek umieszczony głeboko pod ziemią, w pobliżu gorejących źródłe siarki - ulubione miejsce przebywania wszelkiej maści demonów. Jednostki: Diabeł, Ifryt, Cerber, Imp, itp.
- Zamek (Castle) Miejsce, gdzie przebywają wszelkiej maści rycerze i czarodzieje walczacy o dobro i sprawiedliwość. Jednostki: Czempion, Mnich, Krzyżowiec, Pikinier, itp.
- Nekropolia (Necropolis) Twierdza, w ktorej dominują nieumarli i nekromanci, którzy za pomoca wszlekich chwytów chcą "zwiększać" swą liczebność. Jednostki: Kościany smok, Mroczny jeździec, Lisz, Wampir, Zombie, itp.
- Wieża (Tower) Miasto ze wszech miar magiczne - za jej pomocą mieszkańcy starają się zaprowadzić ład na świecie. Jednostki: Naga, Dżinn, Mag, Golem, Niziołek, Gremlin, itp.
- Podziemny Pałac (Underground Palace) ??? Podziemne miasto założone przez krasnoludzkich budowiczych, miejsce gdzie magia jest surowo zakazana. Jednostki: Smoczy Golem, Balista, Krasnolud, Niziołek, itp.
- Bastion (Rampart) Jedno z niewielu miejsc na ziemi gdzie żyje dużo nieistniejących już gdzieindziej gatunków, miasto w którym ciągle trwa wiosna. Jednostki: Zielony Smok, Feniks, Jednorożec, Elf, Rusałka, itp.
- Twierdza (???) Nie musze chyba opisywać. Jednostki: Behemoth, Czarny Smok, Cyklop, Mantikora, Ork, Meduza, Goblin, itp.

Jeśli ktoś miałby jakieś pytania - proszę bardzo, po to swe myśli publikuję... :)

___________
This morning, I woke up
Feeling brand new and I jumped up
Feeling my highs, and my lows
In my soul, and my goals
Just to stop smokin, and stop drinkin
And I've been thinkin - I've got my reasons
Just to get by.

Talib Kweli - "Get by"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 19 kwietnia 2004     Ile zamków w "podstawce" H5? Odpowiedz z cytatem

Masz na myśli Orła bielika??A wiesz że to zagrożony gatunek?? :D :P
a rachunek różniczkowy prosty :shock: ?? :wink: Też w tej chwili jestem za 8 zamkami, ale nieco innymi:
Miasto ludzi(porządku): Castle/Tower/Academy gdzie mamy: kuszników, piknierów, krzyżowców, kawalerzystow, magów, mnichów, anioły, tytanów, golemy i sfinksy.
Miasto elfów i innych leśnych stworzeń(Życie): Preserve/Rampart gdzie mamy takie jednostki jak: niziołki, elfy, satyry, jednorożce, gryfy, przerazy, złote smoki, enty, driady i bazyliszki.
Miasto umarłych położone gdzieś na martwych pustkowiach (Śmierć): Necropolis z takimi stworami jak: szkielety, zombii, mumie, banshee, czarne smoki, lisze, wampiry, meduzy, cerbery i ghule.
Miasto chaosu i barbarzyńcow przpominające miasto czarnoksiężnika z H2:
Stronghold/Asylum/Dungeon zamieszkany przez: gobliny, centaury, harpie, cyklopy, ogry, minotaury, orki, behemoty, roki i beholdery
Miasto ziemi położone w podziemiach: Barrow zamieszkany przez, hydry, krasnoludy, gnomy, koboldy, żywioły ziemi, dao, gorgony, czerwie, zielone smoki i szczurołaki.
Miasto wodne położone gdzieś na wybrzeżu: Aquarium zamieszkany przez, rusałki, syreny, krakeny, maridy, jaszczuroludzie, wiwreny, lewiatany, trytonów, skakuny i żywioły wody.
Miasto ognia położone albo głęboko pod ziemią albo na powierzchni: Vulcano zammieszkany przez, salamandry, ifyrty, żywioły ognia, feniksy, ogniste duszki, lawowe golemy, mantykory, gogi, gigantów i czerwone smoki.
Miasto żywiołu powietrza położone gdzieś na szczytach gór: Oracle zamieszkany przez, sylfidy, gremliny, pegazy, hippogryfy, białe smoki, żywioły powietrza, dżiny, faerie, garudy i błędne ogniki.....

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.