Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-1 5:29:52
Autor Wiadomość
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 7 października 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Sprawa jest taka, Konwent można zorganizować w Suchej Beskidzkiej. Mamy tam fajny zameczek (www.zameksuski.pl) jest tam teraz restauracja i dom cooltury. Byłem tam dzisiaj z Avalonem i dowiedziałem się paru rzeczy:
- musimy wszystko b.dokładnie zaplanować (ilość osób, dokładny program spotkania, co gmina będzie z tego miała sic.!!! i nie może to być spotkanie zamknięte tylko dla naszej grupy)
-o nocleg popytam w pobliskim internacie (w wakacje chyba jest wolny)
-jak już wszystko będzie ustalone musiałbym z tym iść do gminy

Acha, ktoś musiałby mi pomóc, bo to jest zbyt dużo jak na mnie samego:) oraz ktoś musi być "organizatorem" (może być grupa osób) który za to wszystko odpowiada, zbierze kasę itd.

Jeśli odpowaida wam to miejsce, to można planować szczegóły (muszę jeszcze tylko popytać o ten nocleg). Za samo "wynajęcie" zamku nie będzie nas nic kosztować. Do dyspozycji dostalibyśmy pracownię komputerową (jacyś heroesi pójdą napewno:), można zorganizować turniej. Ale żeby to wszystko wypaliło musimy mieć jak najdokładniej rozpisany plan.

To narazie tyle.

___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 8 października 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

propozycja ciekawa
ale ponieważ na priva spłynęła też i inna propozycja
a najbliższy tydzień mam w realu załadowany po sufit

więcej po 20.X.

nie da się wcześniej...:(

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 8 października 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Dobra 24 jadę na Imladris do krakowa i podpatrzę co gdzie i jak, szczególnie że pójdę na spotkanko o sprawach organizacyjnych (wywalczyłem wstęp:).
___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 9 października 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

mała uwaga odnośnie tego sic przy wspólpracy z gminą. To wcale nie jest takie gupie bo: nawet jeśli nie dadzą na to kasy to dadzą obiekty i ludzi do roboty (a internat tez jest samorządu zapewne, jeno powiatowego albo wojewódzkiego), którzy dla nas będa tyrać, więc warto wejśc w taka komitywę, bo nikt z nas nie będzie się musiał wtedy troszczyc rzeczami bardzo przyziemnymi. Po drugie - zawsze jest cos za coś - impreza całkowicie zamknięta to całkowicie nasz koszt i wątpię czy jakis powazny sponsor (oprócz naciągniętych qmpli poprzez znajomości) da kase na zlot 50 ludzi. owszem, byłoby super, gdyby nikt nam w garki nie zaglądał, ale to nie sa imieniny u cioci. jak ktos z nas wygra w totka to może wtedy:) Jest wiele możliwości połaczenia jednego z drugim. Wiadomo, że wiele imprez będzie wyłącznie dla nas, ale mozna kilka zorganizowac dla gawiedzi, ot chociażby turniej wojów i stworów rodem z gry - wszak o popularyzację hirków i fantazy nam chyba chodzi. To na razie tyle...
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 10 października 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

NIe o to chodzi Gren. Gmina nam nie da ludzi do pomocy, mamy to wszystko samiu zorganizować, ale oni za imprezkę na zamku (bardzo ograniczoną niestety, tylko dwie sale + internetowa). Mielibyśmy do dyspozycji scenę, dziedziniec, dwie sale, i duży park (nie wolno rozpalać ognisk). Jeśli ktoś ma pytania dotyczące miejsca, to niech pyta. Odpowiem na ile będę mógł.
___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 14 października 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Zaraz zaraz, ja nie mówiłęm ta konkretna gmina, tylko ogólnie. Bo można znaleźć taką, gdzie podejdą do problemu ze zrozumieniem, bo będą mieli w tym interes - kwestia przekonania do tego. Wiem z doświadczenia, że da się to zrobić i wtedy mamy ludzi do pomocy. POMOCY, ale oczywiście najważniejsze trzeba samemu zrobic. Chodzi o to, że wtedy nie trzeba się martwic o rzeczy prozaiczne jak na przykład tajemniczy obiekt Toi Toi ;)
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 27 października 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Propozycja jest co nastepuje co do miejsca:

Niedaleko Opola (62 kilometry na północ) jest niewielka miejscowość o nazwie Byczyna http://www.byczyna.pl/. To dobre moim zdaniem miejsce na konwent gdyż:
- ma średniowieczny klimat (zabytki)
- jest niewielka, więc koszty mniejsze, łatwiej o intymność spotkania
- baza noclegowa: w pobliskich Polanowicach, w internacie zespołu szkół, a na miejscu jest baza sportowa, zywieniowa, socjalna no i teren ogrodzony
- na miejscu od tego roku jest bractwo rycerskie
- mój ojciec jest tam radnym i prezesem miejscowego klubu sportowego, więc jest szansa na przychylność władz

ale nie ma róży bez kolców. Minusy to:
- nie zawsze dobry dojazd (linia kolejowa Poznań - Katowice, ale pośpiechy nie stają)
- brak zamku (są w całości mury obronne, 3 baszty i resztki fosy)
- południe Polski

W związku z tym:
- czy ktoś może zaproponowac coś lepszego, bo pora najwyższa zacząć wokół tego chodzić. Po prostu czy podobnych warunków nie ma gdzie indziej.

Pytanie jest zasadnicze i prosze się dobrze zastanowić nad odpowiedzią. Od listopada trzeba zaczać załatwiać te sprawy, a według poczynionej przeze mnie w celach "treningowych" listy róznych d...reli i tym podobnych istotnych drobiazgów jest masa do załatwienia nie wspominając od rzeczach zasadniczych. Powiedzmy, że do 14. listopada, czyli przez dwa tygodnie, zdecydujemy o miejscu konwentu.

___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 27 października 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

ja krótko:
PASI

a teraz szerzej:
sprawy najchętniej lekceważone (całe zaplecze "socjalne" - spanie, mycie, karmienie i viceversa :P) byłoby obsłużone bez dodatkowego łamania gowy!
a koszta z całą pewnością byłyby niższe niż w jakiejkolwiek "komercyjnej" bazie turystycznej!

natomiast cały program merytoryczny zależy po prostu od nas!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Duo



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Innocent

Wysłany: 29 października 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Mam jedno pytanko :) Czy lista osób jest w jakiś konkretny sposób ograniczona, czy każdy może przyjechać o ile pokryje koszty z tym związane ??
___________
Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 29 października 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

To ja może od razu zadam i inne pytanie:
Czy mogą na Konwent przybyć postaci spoza Jaskinii?? Nie chodzi mię tu tylko o Białogłowe dzielnych Jaskiniowców (i Białogłowych Jaskiniowczyń :P), ale o znajomych, fanatyqw fantazy, ftórzy z powodu braq wiedzy o Jaskinii lub braq netu lub [etc], nie korzystali z dobrodziejstw Naszego wortalu (bo chyba można to kreślić jako dorbo wspólne, czyli Nasz wortal, mam na myśli all Jaskiniowców??), a ftórzy lubią takie klimatyczne spotkania ?? Czy można tesh okraślić jush jakiś bliższy lub dalszy (z dokłądnością do 2 tyg.) termin lub choćby propozycje takowego?? Każ się na Forum pojawiła wzmianka o tym, że Jaskiniwcy planują wakacje wcześniej.

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 29 października 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Duo (cytat):
Mam jedno pytanko :) Czy lista osób jest w jakiś konkretny sposób ograniczona, czy każdy może przyjechać o ile pokryje koszty z tym związane ??


well, propozycja lokalizacji jest w tej kwili JEDNA (w tym sensie, że lokalizacja MUSI być powiązana z kimś na mieńscu, fto się podejmie zasadniczej roboty organizcyjnej! w Byczynie => Grenadier!)

a lokalizacja oczywiście wpływa na możliwości ilości ;)

jednak pewne przymiarki z lat ubiegłych wskazują, że należy się spodziewać max 50 osób...

będziem widzieć jak się sytuacja rozwinie...
na razie NIE MA oficjalnego ograniczenia ilości uczestników

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 29 października 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

MiB (cytat):
Czy mogą na Konwent przybyć postaci spoza Jaskinii?? Nie chodzi mię tu tylko o Białogłowe dzielnych Jaskiniowców (i Białogłowych Jaskiniowczyń :P), ale o znajomych, fanatyqw fantazy, ftórzy z powodu braq wiedzy o Jaskinii lub braq netu lub [etc], nie korzystali z dobrodziejstw Naszego wortalu (bo chyba można to kreślić jako dorbo wspólne, czyli Nasz wortal, mam na myśli all Jaskiniowców??), a ftórzy lubią takie klimatyczne spotkania ??

w zasadzie NIE
pomysł jest taki, żeby zjechali Jaskiniowcy ew. z kimś miłym sercu (Ci nieletni z opieqnami, z rodziną etc)
ale Jaskiniowcy
bo w ten sposób i poznamy się, ale i mamy jakikolwiek wpływ na zachowanie! (Trybunał czuwa, a pewnie będzie i Trybunał Polowy powołany!)
do Konwentu na pewno klucze wrócą do normy, zatem chętni by do naszej społeczności dołączyć, okazji nie przegapią

ale NIE czuję sensu w ściąganiu na spotkanie OBCYCH

MiB (cytat):
Czy można tesh okraślić jush jakiś bliższy lub dalszy (z dokłądnością do 2 tyg.) termin lub choćby propozycje takowego?? Każ się na Forum pojawiła wzmianka o tym, że Jaskiniwcy planują wakacje wcześniej.

ciut za wcześnie na wielkie deklaracje
bo to jednak od wielu czynników jesio zależy
ale cel to przełom lipca i sierpnia
jednak NIE gwarantuję w żaden sposób tego terminu - ot, przymiarka!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Duo



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Innocent

Wysłany: 30 października 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Więc jeśli zadeklaruje wcześniej, że przyjade (bo możliwości mam tzn własny samochód) to będę mógł bez przeszkód uczestniczyć w konwencie ??(oczywiście jeśli ureguluje wszystkie zobowiązania pieniężne)
___________
Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KerToiP



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Łańcut

Wysłany: 30 października 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Gdyby rodzice się zgodzili to bym na wakacjach może pojechał z rodzinką :D
___________
"Kiedy wschodzi słońce dostajesz to jako dar od rodziców,
swoje dzieci obdarowujesz tymże,
kiedy umierasz twoje dzieci kładą to na twojej mogile."

Jak ktoś zna odpowiedz to prosze na PW :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 30 października 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Duo (cytat):
Więc jeśli zadeklaruje wcześniej, że przyjade [...] to będę mógł bez przeszkód uczestniczyć w konwencie?

tak

wg stanu na dzień dzisiejszy
(ciągle to zastrzeżenie będę podawał, bo co prawda pierwsze kroki na drodze rwalizacji Konwentu już postawione - dywagacje ogólne mamy za sobą - to nadal jest to początek! i na zmiany trza być otwartym)

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 30 października 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Kertoip (cytat):
Gdyby rodzice się zgodzili to bym na wakacjach może pojechał z rodzinką :D


ja swoją zabieram

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KerToiP



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Łańcut

Wysłany: 31 października 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Oczywiście przyjechałbym gdyby niebyło to zadaleko!!! Bo mieszkam w Łańcucie na południu Polski :P
___________
"Kiedy wschodzi słońce dostajesz to jako dar od rodziców,
swoje dzieci obdarowujesz tymże,
kiedy umierasz twoje dzieci kładą to na twojej mogile."

Jak ktoś zna odpowiedz to prosze na PW :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 3 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Garsteczka informacji.
Termin konwentu będzie uzależniony od innych imprez w Polszcze, a przede wszystkim tych rycerskich, skoro planujemy opolskie bractwo cnie wykorzystać, więc nie może to być okolica 15 lipca bo wtedy cała rycerska Polska ściąga pod Stębark a potem pod Marienburg i tam się leją.
Druga rzecz - oczywiście nie ma miejsca idealnego i zawsze, niestety, komuś będzie za daleko albo rodzice po sprawdzeniu lokalizacji zabarykadują drzwi. Ja wymyśliłem Byczynę z kilku względów - by wreszcie WOGóle ruszyć z tą sprawą. Bo konwent MUSI być, to już jest nasza sprawa prestiżowa. A skoro taka miejscowość oferuje pewne atrakcje i ma swój specyficzny klimat - to czemu nie.
Wreszcie - lista uczestników. Na dziś nikt nie jest w stanie powiedzieć czy będzie jakaś odpłatność czy nie (sponsorzy). Jeśli będzie, to chyba symboliczna, bo wtedy, hehehe, jest większa gwarancja, że uczestnicy przybędą. Co do obcych - od zawsze planowaliśmy nasz konwent, Jaskini Behemota i tak niech zostanie. Rację ma jOjO - nie będzie przeszkód by się do Jaskini zapisać, to przecież nie wiąże się z żadnymi ciężarami i obowiązkami (oprócz zaszczytu rzecz jasna bycia poddanym Imperatora).
Niebawem więcej konkretó co do samej imprezy. Wszak trza będzie powołać jakiś komitet programowy i inne.

___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 4 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

A dało by się tak mniej więcej na przełomie lipca i sierpnia, Gren?

Dla mnie - chyba nawet pasi. W sumie to nawet byłoby bliżej niż się spodziewałem... Bardzo chętnie bym się zjawił, a nad rodzicami pracuje już od pół roku :) więc sądzę, że jakos mi się ten wyjazd uda sprawić.

Jeśli chodzi o odpłatność. Ja jestem gotów zapłacić, spoko, nie ma problemu, i sądzę, że nie byłoby i problemów dla innych. W końcu jeśli ma być nocleg, etc. to się rozumie, iż zapłacić trza.

Co do tych gości... a jesli ktoś jest zapisany w IJB a się bardzo rzadko, dajmy na to, odzywa?

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 4 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Faramir (cytat):
a jesli ktoś jest zapisany w IJB

ekhm...
dzieś to już pisałem, taki powtórzę:
słowa są ważne!
i dostając klucze do Imperium stajemy się poddanymi Jego Imperatrskiej Mości Behemotha Wielkiego
a zapisać, to się mozna do tej, no... tfu... partii

Faramir (cytat):
Co do tych gości... a jesli ktoś [...]się bardzo rzadko, dajmy na to, odzywa?

masz na myśli osoby z dość wczesną datą i 1 postem? :P

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 5 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Przepraszam... jednak patrząc na to z technicznego punktu widzenia, to jednak mam rację - zapisanie się na forum, jest równe otrzymaniem kluczy do Imperium. Ale dobrze, rozumiem sprawę klimatu - i przepraszam.

jOjO (cytat):
masz na myśli osoby z dość wczesną datą i 1 postem? :P


Prawie :). Mam także, dajmy na to, także na myśli osoby, które zapisały się wcale nie tak dawno, ale piszę mało. Ale są fanami i Heroes i fantasy. Ale te osoby, o których żeś powiedział też się liczą :).

___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 5 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

A co z osobami, ftóre się zapiszą do IJB tylko dlatego, że słyszały o konwencie?? Albo zapiszą się, dajmy na to, 1 tydzień przed konwentem i zdążą 2-3 posty napisać??
___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ann



Dołączył: 15 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Ci^&%$ce

Wysłany: 5 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Litości - to jest najwiekszy problem?
Jak chcecie to ustalać kto może a kto nie? Kto chce ten będzie i już

___________
Ludzie myślą czasem jak zabić czas, a to czas ich zabija.
Alfons Allais
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 5 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Nie, tylko warto tą kwestię rozwiązać- ale dzięki, za przypomnienie, że nie to jest celem tego wątq, tylko WoGóle zaplanowanie Konwentu!!
___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 5 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

ech...
to aqrat najmiejszy z wszystkich 100.000 problemów ftóre przed nami...

damy radę :P
jak problem powstanie!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.