Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-1 13:45:33
Autor Wiadomość
Duo



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Innocent

Wysłany: 5 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Ja mam jeszcze pytanko. Czytałem kiedyś o konwencie któy isę odbył. Napisane było o jakichś koszulkach z nadrukami itp. To fajna sprawa :) czy i tym razem tez coś podobnego będzie ??
___________
Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 5 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

nieporozumienie!

nie było (ja nic nie wiem o tem :( ) spotkania z koszulkami...

ale w planach jest to od dawna!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sayo



Dołączył: 12 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: Wioska Olimpijska

Wysłany: 5 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Ja starych pshekonywać nie mushe w sprawie konwentu .Wystarczyło że powiedziałem im że jade z Tarbandem na konwent w nastepne wakacje i jush.
A jeśli chodzi o lokacje to najlepiej na jakimś odludziu W lesie a namioty dziesiątki i enesy można od harcerzy wynająć po 40 zł za namiot z Huwca ZHP Nowy Dwór maz jest ich sporo ale wazne jest to :
-transport bo nie są małe te namioty ani lekkie nie są
-by konwent nie był w czasie obozu harcerskiego
BTW to fajna sprawa z tym konwentem
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 6 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Ważne wieści, ale najpierw wyjaśnienie.

Wątpię, byśmy przeżyli jakiś najazd nowych przed konwentem. Sory, ale to bez sensu zapisywać się by potem tarabanić się kilkaset kilometrów. A zreszą - może z tych nowych dzięki osobistemu spotkaniu odzieli się plewy od ziarna i zostaną wartościowi. Dywersji też bym się nie obawiał. To naprawde są drobiazgi wobez zadania, jakie nas czeka.

A teraz rzeczy naprawdę ważne.
Najpierw co do postu powyżej - taki obóz to owszem, kól sprawa, ale nie na konwent. Gdzie podpniesz kompy i jak je przewieziesz, skoro ma być pokaz walk mistrzów turniejowych? To tylko jedno.

Natomiast - dziś rozmawiałęm z burmistrzem Byczyny. Jest nam przychylny i powiedział, że bardzo by się cieszył, gdyby nasz konwent odbył się właśnie tam. A to oznacza, że wiele spraw będzie można przeprowadzić po kosztach lub nawet jeszcze taniej. Nocleg powinno się udac załątwić nie pod namiotem, ale pod normalnym dachem (internat z pełnym zapleczem kuchennym plus sportowo-rekreacyjny, a obok w szkole pracownia komputerowa). Na miejscu jest bractwo rycerskie... Mam wymieniać dalej? Wazne jest, że gmina jest za i jeśli ta lokalizacja zostanie przez was zaakceptowana to już mamy solidnego i dysponującego wieloma atutami sprzymierzeńca.

Co do terminu - chyba rzeczywiście przełom lipca sierpnia 2004 będzie najlepszy bez względu na to, gdzie się konwent odbędzie i proszę, by w tym kierunku zacząć juz propagadnę: przełom lipca sierpnia.

___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Giater



Dołączył: 16 stycznia 2002
Posty: 164
Skąd: Milkburg

Wysłany: 7 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Popieram Byczynę, bo tam może być BYCZO - jak niegdyś mawiano :wink:

A już zupełnie serio, to zanim "kto może a kto nie?", trza ustalic gdzie. Co poniekąd wiąże się z głównym koordynatorem działań organizacyjnych na miejscu. W Byczynie jest Grenadier - i mnie to wystarczy.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 7 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Giater (cytat):
zanim "kto może a kto nie?", trza ustalic gdzie


well, siakoś nie widze zbyt wielu alternatywnych propozycji lokalizacji
a harmonogram przygotowań jest napięty...

końcem nadchodzącego tygodnia - zapewne - nastąpi oficjalne ogłoszenie mieńsca Konwentu oraz zawiązanie Qmitetu Organizacyjnego Konwentu (QOK)

a nic nie szkodzi, że se różne osoby z przedwczesnym... :P niech będzie, że lefrexem :D, popiszą że mogą...

lista oficjalna uczestniqw powstanie nieco później, ale ogólna orientacja w skali zainteresowania jest przydatna!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 7 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

To ja się ogłas. Jakby trza było wcześniej przyjechać do pomocy, to tesh się wstępnie zgłaszam (tylko zapowiadam, że Herqles nie jestem :mrgreen: ).

A czy jest możliwość zostania dłużej?? Była kiedyś taka propozycja (moża zabrać namioty ze sobą, tylko czy jest mieńsce??).

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KerToiP



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Łańcut

Wysłany: 7 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

A gdzie jest Byczyna??
___________
"Kiedy wschodzi słońce dostajesz to jako dar od rodziców,
swoje dzieci obdarowujesz tymże,
kiedy umierasz twoje dzieci kładą to na twojej mogile."

Jak ktoś zna odpowiedz to prosze na PW :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 8 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Byczyna - 60 km na północ od Opola. Kilkanaście postów wcześniej jest podany link do stronki mniejscowości :)
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
KerToiP



Dołączył: 4 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: Łańcut

Wysłany: 9 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Chyba nie będę mogł pojechać na ten konwent :cry: , chyba że ktoś namówi moją mame :wink:
___________
"Kiedy wschodzi słońce dostajesz to jako dar od rodziców,
swoje dzieci obdarowujesz tymże,
kiedy umierasz twoje dzieci kładą to na twojej mogile."

Jak ktoś zna odpowiedz to prosze na PW :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Qter



Dołączył: 1 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Warszawa

Wysłany: 9 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

No to ja będę oryginalny i powiem że jestem... za Byczyną :)

Mam tylko jedno ale (na razie). Przełom lipca i sierpnia to trochę nie ten tego bo:
1. Woodstock
2. Niektórzy studenci (a jest ich paru wśród nas) szukają na wakacje pracy tudzież praktyk. I z reguły szuka się czegoś takiego na jakiś pełny okres czasu (tydzień, miesiąc, etc.) Dlatego uważam że środek lipca lub środek sierpnia to lepszy pomysł.

PS. Jak potrzeba rąk q pomocy to ja się piszę do QOK-u.

___________
"Możemy być tylko tym, czym jesteśmy, niczym więcej i niczym mniej."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ingham



Dołączył: 1 kwietnia 2001
Posty: 164
Skąd: Ciechanów

Wysłany: 10 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

To ja z kilkmoa sprawami:

1. kilka postów wyżej Misza zarzucił pomysł Ciechanowa. Z moją mieścinką jest tak, że nawet już znalazłem pomysł na zagospodarowanie tych kilku dni:
- jeden dzień na zamku (zamek jest odkryty z dwoma basztami plus muzeum, kompów się wstawić nie da, za to ma świetny wielki dziedizniec. Jakaś mała uczta albo co. Do tego dałoby się skominować kilka nieletnich skupionych w zespole muzyki dawnej - dziewki mogłyby nam przygyrwać na flecikach i na lutniach. Spragnieni uciech dla duszy mogliby również odwiedzić Muzeum Szlachty Mazowieckiej.
- kilka kilometrów koło Ciechanowa znajduje się wieś Opinogóra - majątek rodu Krasińskich. Jest tam prześliczny park ze stawkami, pagórkami, kościółkiem, dworkiem i pałacykiem - wszystko do zwiedzania. W parku można by zrobić świetną grę terenową! Park ma ten minus, że jest zawsze otwarty i nie dostalibyśmy go na wyłączność.
Oprócz tego dla sportowców jest świetna kryta pływalnia, na której regularnie odbywają się zawody grand prix Polski.
Dojazd pociągiem do Ciechanowa jest bardzo dobry - z Wawy mniej więcej co półtorej godziny (wszystkie rodzaje pociągów).
Ewentualni sponsorzy bądź patroni: Tygodnik Ciechanowski, browar Gambrynus (choć u nas to niestetey opada :(, Telekomuna (w C-owie jest ogólnopolskie call-center), Delitissue (Włosi odwalili taką fabrykę srajtaśmy, że w halach całą ludność by pomieścili)
Tylko, że jest spory minus. Nie mam pojęcia, gdzie można by nas zakwaterować :( Kilka kilosów za miastem jest ładne gospodarstwo agroturystyczne - przeważnie obsługuje jakieś wesela, nawet na 200 osób. Mieszkanko w takim małym schludnym bloczku, da się wstawić kompy. Na terenie parczek, gdzie można sobie miło pospacerować (kupa komarów) i stadnina koni. Nie dowiadywałem się o cenę, ale mała pewno nie jest. Do tego trza dojeżdżać.
Pomyślałem może, żeby w schronisku w ogólniaku.
W sumie to się o zakwaterowanie nie dowiadywałem, bo...

i tu punkt 2.
czas - prawdopodobnie będę na całe wakacje (lipiec- wrzesień) chciał polecieć na wyspy pozbierać owocków i pokopać kilka rowków melioracyjnych. Jeśli się nie uda, to praktyka na dwa miechy - raczej nie wypada jej przerywać.
Dla mnie, ale będę to wiedział na 100% dopiero w czerwcu, tylko koniec czerwca (26 - 30) wchodzi w grę.
Jeśli by końwent miał być w Ciechanowie, to nie za bardzo mógłbym znaleźć czas na latanie za tym. A gdyby mnie dodatkowo nie było, to tym bardziej bym nie miał czasu :D

3. nie rozumiem w ogóle końcepcji po co Wam tak koniecznie zamek?! Kompy jeszcze jak Cię mogę, ale zamek?
Najważniejsze jest to, żebyśmy się spotkali! Wspólnie spędzili te kilka dni i się lepiej poznali.
Dlatego najbardziej przemawia do mnie miejsce, jakie zapodał świerszcz - ta Ziłowa Dolina pod Olsztynem. Cisza, spokój, całe gospodarstwo dla siebie, lase, rzeczka, boisko do siatki, dobre jadło. To mi się podoba. Taka sielska kraina wiecznej szczęśliwości. Tam chciałbym zostać i się rozmnażać.

___________
Tylko modlitwa może Was zbawić!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 10 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Co do terminów - na śmierć zapomniałem o łódstoku. W takiej razie połowa sierpnia, bo w połowie lipca nie mamy co liczyć na pomoc rycerzy - Grunwald.
___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Faramir



Dołączył: 24 października 2002
Posty: 164
Skąd: za chwilę Poznań

Wysłany: 11 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Ja także, jesli bym miał wybierać między połową lipca a sierpnia, wybrałbym ten drugi.
___________
Często i gęsto!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Irvin



Dołączył: 29 października 2002
Posty: 164
Skąd: z daleka...

Wysłany: 19 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Dobra, jednak dodam coś od siebię. Do MiBa, małe info, Krakon się odbywa w dniach 29.01-01.02, ale ja jadę na Diakon do Nowego Sącza (30.01-01.02) bo prawdopodobnie będę prowadził prelekcję o broni średniowiecznej.
Obojętne gdzie będzie convent, może wpadnę. Jeśli tak jak planujemy, w wakacje to prawie napewno:) Co do organizacji to gorsza sprawa. Na Imladrisie było 450 osób i widziałem jak to wyglądało. Najgorsze jest to że ftoś musi wziąć odpowiedzialność za ten internat:) Nie mówię że ktoś coś zbroi, ale lepiej dmuchać na zimne... Ja proponuje zrobić spotkanie organizacyjne np. w Krakowie, gdzie bedzie można sprawy dogadać. Na forum możemy podawać już informacje potwierodzone... Bo jak wiadomo, gdzie kucharek sześć... Wiem tyle że MY organizujemy convent, ale nie wiemy jacy MY :) Kto tym rządzi?? Kto pomaga?? Kto wszystko załatwia?? Na forum się nie dogadamy. Już prędzej przy ognisku... Jeśli chodzi o mnie to pewnie mógłbym się wyrwać dzień wcześniej, wpaść do Byczyny pomóc, tylko nie wiem co z noclegiem tam na miejscu.

___________
Kiedy zastanawiamy się nad swoim życiem, to właściwie sam fakt, że żyjemy, powinien nas najbardziej zadziwić...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 19 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Morvin (cytat):
Wiem tyle że MY organizujemy convent, ale nie wiemy jacy MY :) Kto tym rządzi?? Kto pomaga?? Kto wszystko załatwia??


:idea: Szefem Qmitetu Organizacyjnego Konwentu (dalej QOK) jest Grenadier - nius w drodze
:idea: Skład QOKu zostanie dopracowany w najbliższych dniach i ogłoszony 1.XII. (co nie oznacza, że QOK nie będzie mógł być poszerzony później w miarę potrzeb i możliwości)

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Codhringher



Dołączył: 1 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 19 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Morvin: co do spotkań organizacyjnych - na każdym zlocie opolskim pada wiele pomysłów o tematyce ogolnokonwentowej. Co ważniejsze - dzięki temu, że Gren dobrze zna byczyńskie realia, można od razu te pomysły skonfrontować z rzeczywistością. Zapraszam więc do Opola :)

Cytat:
nie wiem co z noclegiem tam na miejscu

Nocleg w Byczynie nie stanowi problemu - idąc z dworca PKP do miasta przechodzi się niedaleko motelu-restauracji przy drodze przelotowej.

___________
The truth is out there
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Guinea



Dołączył: 20 maja 2000
Posty: 164
Skąd: że znowu!

Wysłany: 19 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Być może na wiosnę się wybierzemy z wycieczką ;) obadać miejsce na miejscu ;P ale to dopiero odległe i mgliste plany...
___________
Achtung! Weasel!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 19 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Morvin (cytat):
Dobra, jednak dodam coś od siebię. Do MiBa, małe info, Krakon się odbywa w dniach 29.01-01.02, ale ja jadę na Diakon do Nowego Sącza (30.01-01.02) bo prawdopodobnie będę prowadził prelekcję o broni średniowiecznej.

Jak mię rodzice puszczą, to może wpadnę do NS, bo skoro nie jedziesz na Krakon, a do NS i jeszcze będzie prelekcja, to z miłą chęcią wpadnę :) .

Guinea (cytat):

Być może na wiosnę się wybierzemy z wycieczką ;) obadać miejsce na miejscu ;P ale to dopiero odległe i mgliste plany...

Nie takie odległe :P

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 20 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Grenadier (cytat):
Co do terminów - na śmierć zapomniałem o łódstoku


ekhm...
"Przystanku Woodstock już nie będzie"

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ann



Dołączył: 15 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Ci^&%$ce

Wysłany: 20 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

hlip, ar ju pewny?
___________
Ludzie myślą czasem jak zabić czas, a to czas ich zabija.
Alfons Allais
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 20 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Aniu, przeca ja ino cycuję...
linkam nawet zapodał do źródełka...

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 20 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Ja jesio na Łudstoq nie byłem i zapowiada się na to, że łokazyji niet będę miał :( . A szkoda- przez taki durny incydent taka strata :twisted: !!
___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Grenadier



Dołączył: 20 lipca 2000
Posty: 164
Skąd: Opole

Wysłany: 21 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

1. Łutstok - nie będzie czy będzie w Żarach - małow ważne, bo raczej Owsiak coś w tym terminie zorganizuje, dlatego połowa sierpnia jako termin konwenta, a doakładnie 14-16 sierpnia.

2. Po resztę info zapraszam do osobnego topica.

___________
Będziemy się żegnać...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lobo



Dołączył: 18 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: i po co?

Wysłany: 22 listopada 2003     Konwent Odpowiedz z cytatem

Nie ważne gdzie byleby sie odbył :)

Nie wiem czy cie zjawię bo mogą być problemy(rodzice) ale postaram sie, mam nadzieje że Dark też pójdzie :D

___________
Tak dryfuje nam życie,
po omacku, we mgle...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.