Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-29 20:30:40
Autor Wiadomość
Daron Snyderthdend



Dołączył: 17 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: z Fearunu, północnych ziem Czempionów Torma...

Wysłany: 6 września 2004     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

Czy jest możliwość dodania jakiegoś skryptu do opcji WoGifikacji?
Jeśli tak to jak :)?

(o ile dobrze pamiętam keidys to było napisane w newsie ale po angielsku (O_o) )

___________
Imię: Daron
Nazwisko: Snyderthdend
Rasa: Człowiek
Wyznanie: Wszystkie dobre Bóstwa Fearunu, ale przede wszystkim w Torma
Klasa:20lvl Paladyn, 15lvl Czempion Torma, 5lvl Zwiadowca Harfiarzy
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Maffej



Dołączył: 21 października 2004
Posty: 164
Skąd: Mo Gil No

Wysłany: 23 października 2004     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

:arrow: :D sorki za nienaturalnie długi post :D

Jakiś czas temu zajmowałem się pisaniem skryptów ERM (było to gdzieś z rok temu... :roll: ) - nie powiem : świetna to była zabawa. Kilka(naście) miesięcy temu porzuciłem to zajęcie, ostatnio jednak powórciła mi chętka na ponowne zajęcie się tym zagadnieniem 8) . Z odległych czasów, kiedy to parałem się "ERM-scripter'stwem" pozostało mi kilka skrypcików. Co po niektóre są już w pełni ukonczone i nie sprawiają kłopotów, spora jednak część została jedynie zaczęta (gł. mówię o większych projektach) lub nie dopracowana w pełni (zdarzają się różnorakie bugi, niedociągnięcia). Moje umiejętności w pisaniu skrypyów może nie należą do najwyższych (wszystkiego uczyłem się z przykładów i dołączonej dokumentacji) ale pozwoliły mi na wykonanie paru całkiem przyzwoitych skryptów :wink: (cieszyłem się jak dziecko gdy okazało się, że działają :) ). Mimo to czuję, że co poniektóre z nich trącą amatorszczyzną :wink: . Prosiłbym zebranych tu o obiektywne ocenienie moich wypocin, ew. sugestie, pomocne zdanie. Zwłaszcza proszę o to ostatnie : pomoc rzeczywiście mi się przyda, bo mój "ERM Scripting Skill" jest co najwyżej na "Advanced" :D . Z wielką radością przyjmę słowa, które zachęcą mnie do dalszej parcy (jednak wątpię w swe zdolności) i\lub ewentualnej publikacji swoich tworów.

8) A oto co me koślawe łapska stworzyły :

1. ARTIFACTS BOOST - i tu się nie popisałem :roll: gdyż skrypt ten jest właściwie modyfikacją 'script02.erm'. Dodaje on nowe właściwości kilku artefaktom (a la te oryginalne uluepszenia z WoGa). Ingeruje także troszkę w stare, ale to w min. stopniu oraz dodaje ilustracje do większości okienek (np. gdy otrzymujesz Zombiaki to w informującym cię o tym okienku pojawia się jeszcze stosowna ilustracja owych Zombiaków :) ). Oto co skrypcik zmienia\dodaje :
:arrow: Pendant of Negativity daje ci jeden punkt ataku na tydzień
:arrow: Garniture Of Interference daje ci >>TERAZ<< jeden punkt obrony na tydzień
:arrow: Amulet of the Undertaker daje ci jeden punkt spell power'a na tydzień
:arrow: Necklace of Ocean Guidance posiada właściwości Garniture Of Interference (może zostać zamieniony na skill magiczny)
:arrow: Dead Man's Boots dają ci >>TERAZ<< 6 Mumii na tydzię (duplikacja usunięta)
:arrow: Spirit of Oppression więzi w sobie ducha - możesz otworzyć lampę na początku tygodnia a uwolniona zjawa zwiększy lub zmniejszy podstawowe umiejętności herosa (A/D/S/K) o 1-3 punkty (można także trafić na leniwego ducha, który nic dla nas nie uczyni)
:arrow: Ambassador's Sash daje ci bonusowe jednostki co każdy tydzień (dostajesz taki typ jednostek jaki znajduje się w pierwszym slocie armii herosa, ilość otrzymywanych potworków zależy od ich poziomu : lev.1 - 30 jednostek; lev.2 - 16; lev.3 - 8; lev.4 - 4; lev.5 - 2; lev.6 - 1; lev.7 i wyższy - nic...)
:arrow: Emblem Of Cognizance daje ci >>TERAZ<< nie 15 sztuk złota (jadnak za dużo...) za jednostkę a 7
:arrow: Inexhaustible Cart of Lumber daje ci 5 Dendroid'ów Soldiers'ów (na tydzień) jeśli oddasz 10 sztuk drewna
:arrow: Inexhaustible Cart of Pore daje ci 5 Stone Golem'ów (na tydzień) jeśli oddasz 10 sztuk 'kamionki'
:arrow: Recanter's Cloak na początku tygodnia reaktywuje moc we wszystkich Leraning Stone'ach dzięki czemu heros noszący ten artefakt może je odwiedzić ponownie
:arrow: Collar of Conjuring daje ci 5 Duchów (na tydzień) jeśli oddasz 5 sztuk mercury'ego
:arrow: Vampire's Cowl może zostać zamieniony na Basic Necromancy Skill (jeśli go nie posiadamy)
:arrow: (Mithril) Charm of Mana daje ci 2 sztuki mithril'a na tudzień
:x PROBLEMY : Spirit of Oppression nie działa do konca jak powinien...
:idea: POMYSŁY (na przyszłość) : trzeba w końcy wyodrębnić nowe linijki kodu i wkleić je do nowego pliku (tzn. żeby nie trzeba było zamieniać oryginalnego), może jakieś nowe właściwości dla kilku innych artefaktów ?

2. SECONDARY SKILLs BOOST - znowu lamerstfo (hehe :D ) - skrypt to modyfikacja (żałośnie wykonana - choć działająca) pliczku 'script03.erm'. Scholar otrzymuje dodatkowe właśiwości : heros posiadający tą umiejętność studiuje starożytne księgi, z ich tytułu codziennie zdobywa doświadczenie (50/100/150 - na kolejnych levelach).
:x PROBLEMY : razej nie ma... :P
:idea: POMYSŁY : trzeba wyodrębnić kod. Myślałem o dodaniu czegoś do Estate Skill i Ballistics. Estates miałoby byś czymś w stylu 'gubernatorstwa' - bohater posiadająy ten skill i przebywający w zamku zwiększałby jego 'wydajność'. Ballistics mógłby niszczyć wrogie maszyny oblężnicze tuż przed walką.

3. SKRYPT ZMIENIAJĄCY SATYSTKI ZAMKU CONFLUX - Conlux tworzą cztery jednostki czwarto poziomowe, jedna z pierwszego poziomu, 6 oraz 7. Zawsze uwazalem iz Wrota Zywiolów to najslabszy zamek w H3, postanowilem wiec go nieco zmodyfikowac. Przyrost, oczywiscie zwieksza ogolna sile armii (i tak sadze, ze przyrost trzech podstawowych zywiolow powinien byc rowny, gdyz kazdy z nich jest rowno silny), a wiekszy damage psycholi ma na celu polepszenie tych jednostek w ataku (nie zdaje sie wam, ze cos zawsze malo zadawaly obrazen ???).
:arrow: PRZYROST :
• przyrost trzech podtawowych zywiolów (Air\Storm, Water\Ice, Fire\Energy) jest równy (podstawowy : +6), gdyz jednostki te sa jednakowo silne;
• przyrost Earth\Magma Elemental'ow wynosi teraz (na poziomie podst.) : +5 (nie +6 jak trzy pierwsze zywioly, gdyz E\M sa nieco od nich silniejsze);
• przyrost Firebird'ów\Phoenix'ów wynosi teraz (na poziomie podst.) : +1
• przyrost Psychic\Magic Elemental'ów wynosi teraz (na poziomie podst.) : +2
:arrow: CENY :
• koszt zakupu Air, Water i Energy Elemental'ow wynosi teraz tyle samo, a mianowicie : 300;
• koszt zakupu Storm i Water Elemental'ow to teraz 350 sztuk zlota;
• cena Energy Elemental'ow wynosi 375 (nieco wiecej niz Storm i Water, gdyz Zywioly Energii sa nieznacznie od nich silniejsze);
• koszt zakupu Earth\Magma Elemental'ow to : 325/425;
• koszt zakpu Psyhic\Magic Elemental'ów to : 800/900;
• cena zakupu Firebird'ow\Phoenix'ow wynosi teraz 1900\2600 sztuk zlota plus jeden\dwa merkury;
:arrow: JEDNOSTKI :
• zmianom ulegl damage Psyhic\Magic Elemental'ów : (+2 do min. damage'u, +5 do max. damage'u) oraz ich atak (+1) i obrona (+1).
• Firebird'y\Phoenix'y otzymaly dodatkowe +2 do ataku i obrony
:arrow: POZA TYM : skrypt naprawia ew. klopoty z ulepszaniem zywiolow

4. MODYFIKACJA JEDNSOTEK Z 10 POZIOMU - skrypt ten na 'zwogyfing'owanych' mapach zmienia statystyki ósmo poziomowym potworom, na... gorsze :lol: , jak dla mnie sa zbyt silne i zbyt dostępne... Zmianom ulegla takze ich przynaleznosc.
:arrow: ATAK I OBRONA : 125% siedmio poziomowego odpowiednika
:arrow: DAMAGE : 125% siedmio poziomowego odpowiednika
:arrow: HP : 150% siedmio poziomowego odpowiednika (u Blood Dragon'ów, Antichrist'ów i Sacred Phoenix'ów dodatkowe 20 HaPeków - razem 320)
:arrow: SPiiiD : przewaznie bez zmian, z kilkoma drobnymi wyjatkami
:arrow: CENA : 150% siedmio poziomowego odpowiednika
:arrow: PRZYNALEZNOSC : taka sama jak ich siedmio poziomowego odpowiednika

5. GIVINGs MODE (nazwa głupia :oops: - tymczasowa :P ) - skrypt wykonałem z myślą o muliplayer'ze i grze kilku 'koloruf' w jednym team'ie. Umożliwia on nam przekazywanie własnych dwelling'ów, kopalni, garnizonów, shipyard'ów oraz... zamków swoim sprzymierzeńcom 8)
!!! Najpierw klikamy PPM na "Next Hero" aby uruchomić G-M (wyłaczy się automatycznie z nową turą) - teraz kilkając PPM na danym obiekcie uruchominy specjalne okienko, które umożliwi nam zmiane jego właścicela. Dodatkowo można ustawić obiekcik na "bez właściciela".
:x PROBLEMY : niegdyś były (ze zmiennymi tekstowymi mimo, iż nie były nigdzie indziej wykorzystywane - kiedy je pozmieniałem jest gutes... chyba... przynajmnie NA RAZIE błędey się nie powtórzyły :wink: )

6. TO JEZD WĘŁDRUJĄCY STFUR - kiedy klikniemy PPM na potworze (na mapie ofkoz) i okaże się on wędrującym to otrzymamy stosowną imformację. Kiedy zamkniemy to okienko ukaże nam się 'oryginalne' (postanowiłem go nie wyłączać gdyż unimożliwiłoby to 'szpiegowanie' owych potworów - informacje o liczebności wojsk nie są problemem, można je bez problemu wkleić do okienka z inforamcją "These creatures are the WANDERING MONSTERS", gorzej jednak z ich nastawieniem do bohatera...). Jakoś dziwnie lubię ten 11-linijkowy skrypt :) .
:idea: POMYSŁY : ciągle jednak wacham się z tymi okienkami.

7. IMIONA COMMANDORÓW - skrypt dodający klimatu 8) . Zauważyliście zapewne, że imiona commandorów występują właśiwie tylko w ich okienku. Podczas bitwy taki np. Mirko (komandor Orrin'a) jawi się jedynie jako Paladin, imię gdzieś przepada i staje się on zwykłą jednostką, a nie Mirkiem. Skrypt dodaje commandorom imiona podczas walki i wspomniany Mirko to już nie 'Paladin' a 'Mirko the Paladin'. Mój ukochany (choć prosty) skrypt :D .

8. KAPITAN & DODATKOWE (specjalne) BUDYNKI - mamy tu do czynienia właściwie z dwoma skryptami, lecz stanowią one integralną całość. Specjalne budynki to lokacje, które możemy umieścić w pobliżu zamku. Płacąc nieco mithril'a z prawej lub lewej strony fortecy pojawia się nowy obiekt. Mamy możliwość stawiania jednego z 4 budynków. Jednego z dwóch po prawej j jednego z dwóch po lewej. Oto możlwości : Hovel (3 Mithril) lub Thatched Hut (5M); Redwood Obserwatory (4M) lub Captain's Guardhouse (6M). Budowa Hovel'a wyklucza możliwość postawienia Hut'a, a Obserwatorium - Chatki Kapitana. Budynki te stawiamy bezpośrednio z ekranu zamku (wystarczy kliknąc na ilustracji zameczku, obok jego nazwy). Zajmijmy się taraz Kapitanem :wink: . Kto grał w H2 wie o co chodzi - kapitan to postać, która broni zamku pod nieobecność bohatera. Umiejętności stworzonego przeze mnie kapitana : A:3/D:3/S:3/K:3; Adv. Artillery, Bas. Archery, B. Offense, B. Armorer, B. Wisdom, B. Luck. Kapitan potrafi rzucać te czary, które znajdują się w miejskim Mage Guild'zie. Do stworzenia kapitana wykorzystałem (normalnie nieaktywego) herosa jakim jest Xeron :twisted: . Kapitan nie zdobywa doświadczenia.
:x PROBLEMY : zdarza się, że kapitan pojawia się w tawernie mimo, iż możliwość ta jest zablokowana. Do skryptu dodałem dodatkowo możliwość stawiania Captain's Guardhouse przez AI - nie działa to jednak tak jak powinno (budynki czasami 'nakładają się' na siebie :? ).
:idea: POMYSŁY : naprawić problemy z AI i dodać możliwość stawiania przez niego pozostałych specjalnych budynków. Stworzyć kapitanów o indywidualnych um. dla danego typu zamku (na razie różnią się oni jedynie facjatą - osobna dla zamków dobrych, złych, neutralnych).

9. POLA BITWENE W 'BANKACH' - kolejny 'klimkatyczny' skrypt 8) , który powoduje, że walki w bankach (np. w Naga Bank'ach) rozgrywają się w scenerii naśladującej wnętrze atakowanego budynku. Troszkę dziwne przecież jest zjawisko kiedy to np. wkraczając do skarbca krasnoludów walczymy (powiedzmy) na śniegu... Teraz bitwa rozgrywa się w czterech ścianach, wszędzie roi się od skrzyń, klejnotów, porozrzucanego złota... SKRYPT NIE UKOŃCZONY (na razie dotyczy tylko 4 banków).
:x PROBLEMY : może zdarzyć się, że normalna walka rozegra się na w/w polu... Zdarza się to jednak rzadko.
:idea: POMYSŁY : trzeba to w końcu ukończyć :) .

10. HEROSI REAKTYWACJA - skrypt ten umieszcza w grze bohaterów znanych nam z H1 oraz H2, których to zabrakło w 'trójce'. Do tego celu wykorzystałem 10 herosów z kampanii (normalnie nie aktywnych, jedenasty zarezerwowany dla kapitana). Na początku losowana jest ta dziesiątka (z ponad 50 bohaterów), która zostanie wrzucona do aktualnie rozpoczynanej rozgrywki. Kilku herosów posiada nowe specjalności - napisane, ofkoz, w ERM. SKRYPT NIE UKOŃCZONY (na razie dodałem 16 herosów oto oni : Agar, Ambrose, Arie, Ariel, Astra, Atlas, Barok, Carlawn, Celia, Charity, Crodo, Darlana, Dawn, Dimitri, Ector, Ergon). Bohaterowie o 'specjalnych specjalnościach' (ukończeni) :
:arrow: AMBROSE - Knight Education - startuje z Expert Leadership oraz Expert Armorer
:arrow: ARIE - Learning Master - spec. Learning Skill + nauka (zdobywanie doświadczenia co tydzień - liczba : poziom Arie x 150)
:arrow: ARIEL - Bless Spell Master - spec. Bless Spell + rzuca czar Bless podczas ataku (czas trwania zaklęcia = poziom Ariel) oraz obrony (czas trwania zaklęcia = poziom Ariel - 10; działa więc jedynie powyżej 10 poziomu)
:arrow: ASTRA - Sorceress Education - startuje z Expert Wisdom oraz Expert Water Magic
:arrow: BAROK - Lightning Bolt Spell Master - właściwie nic specjalnego ale oryginalnie na ma herosa, który specjalizuje się w tym zaklęciu
:arrow: CARLAWN - - Sorceress Education - startuje z Expert Wisdom oraz Expert Air Magic
:arrow: CELIA - Necromancy Master - spec. Necromancy Skill + startuje z czarem 'Animate Dead' (jest jednak trochę 'do tyłu' z Atakiem\Obroną itd.)
:arrow: DAWN - Sorceress Education - startuje z Expert Wisdom oraz Expert Fire Magic
:arrow: DIMITRI - Economy Master - zwiększa dzienny zysk pieniężny królestwa (liczba złota : [poziom Dimitri'ego x 75] + 250)
:arrow: ERGON - Wolf Riders\Raiders Leader - do Ergona dołączają się na lev. 1-5 = 1 Wolf Rider dziennie, na lev. 6-10 = 2 Wolf Riders dziennie, na lev. 11-15 = 2 Wolf Raiders dziennie, na lev. 16... = 3 Wolf Raiders dziennie, ufff...

8) ULEPSZONE SKRYPTY NIE MOJEGO AUTORSTWA :
11. Upgraded Hill Fort (by wolfmah) - taraz zwie się on ENCHANTED HILL FORT 8) . Poprawłem w nim ulepszanie Sharpshooter'ów (z Lavy na Snow i vice versa), dodałem ulepszanie Stone\Iron Golems na Gold Golems oraz Gold na Diamond, Wraiths\Withs na Ghosts (zmieniłem jednak cenę duchów na 600 gold + 1 mercury - ma to uniemożliwić hurtową produkcję Ghost'ów z Wraiths\Withs). Oryginalnie skrypt został przypisany obiektowi 63/4 (obelisk) zmieniłem ten obiekt na - lepiej pasujący :wink: - 63/31 (jakaś fortyfikacja). Dodatkowo zmodyfikowałem tak 'script00.erm' aby EHF dodawany był automatycznie do mapy.

12. Peasant Script (by Dieter Averbeck) - dodałem opis (pod statystykami) specjalnej zdolności chłopów jaką jest płacenie podatków. Dodatkowo po modyfikacji 'script00.erm' chłopi pojawiają się nieco częściej na mapie.

Uffff...

Jeśli dotarliście do końca tego postu :) to gratuluję cierpliwości :D :wink: .
Wątpię aby kogoś zaciekawiło to co nabazgrałem wyżej (tym bardziej, że krótkie to nie jest :P ) ale jeśli jednak tak to... będę bardzo rad i wdzięczny. Czekam na wasze sugestie, opinie, podpowiedzi. Na waszą pomoc i zachętę do dalszej pracy.

PS. Wybaczcie mi nieco chaotyczny styl :oops: .
PS2. Nie dało się krócej :roll: .

___________
" Maybe my mind's not at all in control
Maybe I'm not in control... "
---
A imię me brzmi MaFFej...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Maffej



Dołączył: 21 października 2004
Posty: 164
Skąd: Mo Gil No

Wysłany: 23 października 2004     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

Daron Snyderthdend (cytat):
Czy jest możliwość dodania jakiegoś skryptu do opcji WoGifikacji?
Jeśli tak to jak :)?


Możliwość oczywiście jest. Niegdyś sam potrafiłem rzucać to zaklęcie. Gdy przewertjuę stare księgi i przyjrzę się tym czarom, które ongiś rzuciłem to drogi Daronie powiadomię Cię niezwłocznie jak tego dokonać.

___________
" Maybe my mind's not at all in control
Maybe I'm not in control... "
---
A imię me brzmi MaFFej...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
LarvaExotech



Dołączył: 10 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 7 listopada 2004     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

Witam. Mam malutki problem z erm... :

Robilem skrypt, ktory dawal nowe wlasciwosci Magicznym Kręgom (taki krag z Disciples I). Po każdej walce przy takich kręgach są stwarzane mobline potwory atakujące kogo się da. Popatrzcie:



Oto kod:



Kod:

!#VRz845:S^Magiczny Krąg^;  <-- ustawienie zmiennej do hinta
!#HT63/4:T842; <-- ustawienie hinta

!?OB63/4&1000;
!!IF:M^Czekasz chwile w magicznym kregu, jednak nic sie nie dzieje.^;
** magiczny krąg nie ma nic robić po wejściu do niego **


!?BA0; ** przed walką **
!!UN:U63/4/?v9301; <--- pobrac ilosc kregow do v9301
!!VRv1:S0 T100; <--- ustawic tymczasowa zmienna jako 1-100
!!DO20000/1/v9301/1&v1=<30:P;  <--- wykonac funkcje 20000 [ilosc obiektow] razy (jest na to 30% szansy - jesli zmienna tymcz. jest mniejsza od 30)

!?FU20000;
!!UN:U63/4/x16/9302; ** pobrac wspolrzedne obiektu
!!IF:V1/0; <--- czyszczenie flagi
!!VRv9302:+1;  <--- dodanie 1 do wspolrzednej X
!!VRv9303:+1;  <--- dodanie 1 do wspolrzednej Y
!!UN:Ev9302/v9303/v9304; <--- sprawdzic czy mozna tam ustawic potworka
!!VRv9305:S0; <-- ustawic zmienna na 0
!!VRv9305:T159; <-- i wylosowac do 159 (rodzaj jedn.)
!!MA:Lv9305/?v9306; <-- pobrac poziom jednostki
!!VRv9307&v9306=0:S12; <-- jesli poziom to 1 (0) to wylosuj 12-24
!!VRv9307&v9306=0:R12;
!!VRv9307&v9306=1:S10; <-- 2 poziom 10-20
!!VRv9307&v9306=1:R10;
!!VRv9307&v9306=2:S8; <-- 3 : 8-16
!!VRv9307&v9306=2:R8;
!!VRv9307&v9306=3:S6; <-- 6-12
!!VRv9307&v9306=3:R6;
!!VRv9307&v9306=4:S5; <-- 5-10
!!VRv9307&v9306=4:R5;
!!VRv9307&v9306=5:S2; <-- 2-4
!!VRv9307&v9306=5:R2;
!!VRv9307&v9306=6:S1; <-- 1-2
!!VRv9307&v9306=6:R1;
!!UN&-1:Iv9302/v9303/v9304/54/v9305;  <-- ustawic potwora
!!MOv9302/v9303/v9304&-1:Gv9307; <--- ustawic ilosc potworow
!!MW&-1:Mv9302/v9303/v9304/?v9308; <--- zmienic potwora w moblinego

******************************************
** AUTORZY SKRYPTU:
**
** LarvaExotech
**
**----------------------------------------

**
** Jezeli chcesz zmienic ten kod, dodac cokolwiek, poprawic jakis blad
** to nie zastanawiaj sie tylko to zrob, i dodaj sie do listy autorow.
** Moje skrypty udostepniam wszystkim, jesli chcesz wyedytuj go. Milo by
** bylo jakbys zostawil(a) ten komentarz, ale nie jest to konieczne.
**

*******************************************


Czasami wychodzi mi "not used" i gra siada. Pomocy... taki prosty problem a nie wiem co robić... :(


BTW: Mam mały pomysł (ale niestety chyba niewykonalny)

Nowe Miasto z jednostkami neutralnymi (np. najlepsza jednostka to Gorynycze :) ) Nie da się stworzyć własnego miasta?

___________
I odpuść nam nasze wina... jako i my odpuszczamy naszym winodajcom......
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Maffej



Dołączył: 21 października 2004
Posty: 164
Skąd: Mo Gil No

Wysłany: 7 listopada 2004     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

LarvaExotech (cytat):
Nowe Miasto z jednostkami neutralnymi (np. najlepsza jednostka to Gorynycze ) Nie da się stworzyć własnego miasta?


Można nie tyle stworzyć nowy co podmienić (zwykłe komendy ERM) jedsnostki w jakimś już istniejącym, czyli zamek będzie wyglądać normalnie tylko inne jednostki będzie można w nim zatrudnić. Dodanie nowego wymagałoby ingerencję w kod gry (więc :arrow: odpada), podmienić z jakimś starym (nowy wygląd, wnętrze) moze i by się dało wymagałoby to jednak dużej ingerencji w samą grę.

Pozostaje jedynie zamiana zatrudnianych jednostek.

PS. Podobny skrypt jest podstawowym w ver. 3.58 gdzie w zamku conflux zatrudniamy teraz neutralne jednostki...

___________
" Maybe my mind's not at all in control
Maybe I'm not in control... "
---
A imię me brzmi MaFFej...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
LarvaExotech



Dołączył: 10 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 13 listopada 2004     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

Maffej (cytat):


PS. Podobny skrypt jest podstawowym w ver. 3.58 gdzie w zamku conflux zatrudniamy teraz neutralne jednostki...


A... gdzie sciagnac wersje 3.58?

___________
I odpuść nam nasze wina... jako i my odpuszczamy naszym winodajcom......
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Maffej



Dołączył: 21 października 2004
Posty: 164
Skąd: Mo Gil No

Wysłany: 13 listopada 2004     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

LarvaExotech (cytat):
A... gdzie sciagnac wersje 3.58?


Z oficjalnej strony WoG'a :D : mamy tam odpowiedni link (a właściwie dwa - u mnie akurat z pierwszym były problemy, dopiero drugi zadziałał), powienien też być dam odnośnik do finalnej wersji (patch 3.58f) - instalujesz wtedy najpierw 3.58 a potem 3.58f (ofkoz aby wgrać p. 3.58 trzeba najpierw miec 3.57f... :roll: ).

Aha... oto link do działu download na oficjalnej stronie WoG'a :

http://www.strategyplanet.com/homm/wog/download.shtml

___________
" Maybe my mind's not at all in control
Maybe I'm not in control... "
---
A imię me brzmi MaFFej...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 13 lutego 2005     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

Maffej (cytat):

Wątpię aby kogoś zaciekawiło to co nabazgrałem wyżej (tym bardziej, że krótkie to nie jest )

A widzisz mnie to bardzo zaciekawiło :) ... i to nie jest żadne lamerstwo
Maffej (cytat):
10. HEROSI REAKTYWACJA

Maffej (cytat):

3. SKRYPT ZMIENIAJĄCY SATYSTKI ZAMKU CONFLUX

Mógłbyś mi podesłać te 2 skrypty ??? właśnie coś bardzo podobnego chciałem zrobić i by mi one bardzo pomogły ....
Tzn ogólnie dopiero zaczynam zabawę z ERM i trochę zielony jestem ... potrzebowałbym takich przykładów do nauki i osiągnięcia moich zamierzeń ...

Acha i jeszcze jedno małe pytanie chciałem zmienić skrypt scouting tak by
zamiast bandytów dołączał nam do armii harpy hags ??? Zrobiłem to już ale mam pewien problem ... Otóż po klikninięciu lewym przyciskiem na skillu nadal jest napisane że otrzymujemy rogues ... Tego tekstu nie ma w pliku ert do script03 ... i nie mam pojęcia gdzie on moze być ...

Acha i czy można jakoś zmienić ikonkę umiejętności ???

Z góry dziękuję za pomoc :wink:

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 16 lutego 2005     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

Askal (cytat):
Czy da się całkowićie "uśpić" jakąś drugorzędną zdolność ???

Askal

Mnie też interesuje odpowiedź na to pytanie :

Albo jak uśpić globalnie zdolność np Mystycyzm tak by żaden heroes jej nie dostał ...

Albo jak zrobić by np żaden knight nie dostawał tego Mystycyzmu ...

!#UN:A88/1; ---- tym wyłączamy określony artefakt na mapie

ale gdy próbuje coś takiego by wyłączyć skilla : !#UN:S8/1; to niestety nie działa i wywala błąd :( :( :(

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Trang Oul



Dołączył: 22 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 16 lutego 2005     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

Crashe występują u mnie chyba zawsze, kiedy jednostka zaatakuje inną jednostkę, której nienawidzi (np. Anioł i Diabeł). Co muszę zrobić, żeby nie było crashów?
___________
Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

http://wogofani.fora.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
LarvaExotech



Dołączył: 10 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 21 lutego 2005     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

Witam!

Może naszym wspaniałym skrypterom ERM pomoże następujący programik napisany przez moją osobe (to jest tylko bardzo wczesna alpha, nie posiada jeszcze wszystkiego - ale chce wiedziec czy oplaca sie dalej robic?)

Oto link:

http://sc.shadowcat.w.interia.pl/erm.rar

___________
I odpuść nam nasze wina... jako i my odpuszczamy naszym winodajcom......
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 21 lutego 2005     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

Trang Oul (cytat):
Crashe występują u mnie chyba zawsze, kiedy jednostka zaatakuje inną jednostkę, której nienawidzi (np. Anioł i Diabeł). Co muszę zrobić, żeby nie było crashów?


To musi być wina jednego ze skrytpów WoGifikacji. nie potrafiłem go wytropić. Podczas moich testów wszystko wypadało OK - możesz przesłać save'a albo bardzo dokładnie opisać problem?

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 21 lutego 2005     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

LarvaExotech (cytat):
Witam!
Może naszym wspaniałym skrypterom ERM pomoże następujący programik napisany przez moją osobe (to jest tylko bardzo wczesna alpha, nie posiada jeszcze wszystkiego - ale chce wiedziec czy oplaca sie dalej robic?)


Jako, że skrypciarz ze mnie żaden, toteż nie oceniam porpawności działania, ale na pierwszy rzut oka wygląda świetnie i może potencjalnie bardzo, bardzo ułatwić pisanie skryptów zwłaszcza tym mniej zaawansowanym graczom. świetna robota. mógłbyś wykonać wersję angielsko-języczną? Z chęcią pokazałbym to Teamowi.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Maffej



Dołączył: 21 października 2004
Posty: 164
Skąd: Mo Gil No

Wysłany: 22 lutego 2005     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

O kurcze... dawno nie było mnie w Imperium... :( nie zdawałem sobie nawet sprawy z tego, że to co kiedyś tutaj napisałem wzudzi jeszcze jakieś zainteresowanie... :wink:

...ale...

Muszę Was zmartwić... :? . Tym bardziej Val Gaav'a. Po tym jak mi dysk siadł nie posiadam już tych skryptów, o których pisałem wcześniej... Stało się to nagle a ja - jak zwykle przygotowany :roll: - nie wykonałem kopii zapasowej :lol: . Część (a może i wszystkie) posiada mój qmpel na CDku... jeśli jeszcze ma tę płytkę to nic nie jest stracone :) . Nie mogę jednak obiecywać cudów...

___________
" Maybe my mind's not at all in control
Maybe I'm not in control... "
---
A imię me brzmi MaFFej...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Trang Oul



Dołączył: 22 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 23 lutego 2005     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):
Podczas moich testów wszystko wypadało OK - możesz przesłać save'a albo bardzo dokładnie opisać problem?

Czy mam też przesłać nieoficjalne skrypty, te, które edytowałem i specjalnie przygotowaną mapę, na której można walczyć nienawidzącymi się istotami?

___________
Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

http://wogofani.fora.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 23 lutego 2005     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

Aha :P

No tak - zawsze zapominam o najprostszych rozwiązaniach :) - w takim razie na 90% winę ponoszą te nieoficjalne, a w dodatku edytowane skrypty. Możesz mi je przesłać, ale lepiej najpierw (co będze chyba bardziej efektywne i szybsze) niech na to spojrzy ktoś bardziej obeznany w temacie - Avatar może?

Sprawdź też najpierw grę bez żadnych nieoficjalnych materiałów. Naprawa błędów w oficjalnych skryptach to jednak priorytet.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
LarvaExotech



Dołączył: 10 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 3 marca 2005     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

Wiecie ... nie chciałbym bym się narzucać... ale piszcze komentarze tego programu. Chce wiedzieć czy robić go dalej.... dzięki za komentarz Acid, ale potrzebuje więcej głosów... :D

-------

EDIT: Acid Dragon - mogę wydać w PL i ENG ale moge też dać language file support :D

___________
I odpuść nam nasze wina... jako i my odpuszczamy naszym winodajcom......
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 7 marca 2005     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

Trang Oul (cytat):
Crashe występują u mnie chyba zawsze, kiedy jednostka zaatakuje inną jednostkę, której nienawidzi (np. Anioł i Diabeł). Co muszę zrobić, żeby nie było crashów?


U mnie też to występuje - nie wiem czemu. Pewnie kombinacja pewnych skryptów. I raczej to nie wina polonizacji - nie ruszałem plików *.erm tylko *.ert (same wiadomości pojawiające się na ekranie)

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 8 marca 2005     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

LarvaExotech (cytat):
Wiecie ... nie chciałbym bym się narzucać... ale piszcze komentarze tego programu. Chce wiedzieć czy robić go dalej.... dzięki za komentarz Acid, ale potrzebuje więcej głosów... :D

-------

EDIT: Acid Dragon - mogę wydać w PL i ENG ale moge też dać language file support :D



Nie znam się na ERMie. Parę podstawowych komend nie uprawnie mnie do miana znawcy. I dlatego nie mogę zbyt wiele powiedzieć o twoim programie. Wczoraj go uruchomiłem by zobaczyć co to takiego. Trzeba przyznać - jest dość ładnym programem, a z ładnymi programami się przyjemnie pracuje. Czy ma szansę być bardziej pomocnym, intuicyjnym produktem od kombajnu jakim jest ERM Scripter? Nie wiem. Musisz albo ty, albo Acid przedstawić go osobom piszącym zaawansowane skrypty - w Polsce jest takich niewielu (i którzy mało się w tej dziedzinie udzielają). Pozostaje więc forum WoGa. Tam chyba dostaniesz albo słowa zachęty, albo trochę dziegdziu. Ale podziwiem mimo wszystko ogrom pracy, który włożyłeś na stworzenie nawet takiej formy, jaką mamy okazję oglądać obecnie.

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 11 marca 2005     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

Maffej (cytat):
O kurcze... dawno nie było mnie w Imperium... :( nie zdawałem sobie nawet sprawy z tego, że to co kiedyś tutaj napisałem wzudzi jeszcze jakieś zainteresowanie... :wink:

Hehehe ... trochę pracowałem i stworzyłem swój skrypcik :

SPECJALNE UNIKALNE SKILLE NA ZAMEK (jak w h4 :) )
Na starcie bohaterom pozmieniałem umiejętności na te już nieco zmodyfikowane ( podwyższone takie jak np. Estetes produkujące więcej kasy i surowce ) w WoGu tak by z nimi zaczynali...
Necropolis – tu nic się niezmienia Necromancy
Castle –każdy Heros zaczyna z Estetes (produkcja surowców i kasy)
Rampart –każdy Heros zaczyna z Eagle eye (nauka czarów z każdym nowym poziomem)
Tower -każdy Heros zaczyna z Learning (exp dziennnie , szansa na dodatkowy primary skill z każdym poziomem)
Inferno –każdy Heros zaczyna z Demonic eye (Scouting ) przyzywa Magogi 1 na bsic 3 na advanced 5 na expert
Dungon–każdy Heros zaczyna z Mysticizm (regeneracja 30%spell points + podgląd wrogich bohaterów, week of a monster i mage gulid )
Stronghold , Fortress –każdy Heros zaczyna z Warfare
Conflux –każdy Heros zaczyna z Diplomacy ...

Oczywiście te skille są wyłączone dla innych zamków tak by herosi mogli tylko z nimi zaczynać grę a nie mogli się ich nauczyć w trakcie gry ...
Czyli np knight nigdy nie będzie posiadał eagle eye


wymuszone zmiany w herosach : zmiana niektórych specjalności np tylko Dungon ma herosów ze speciality Mystycism ...

Nowe specjalności :
Rion - upgrade Monks na War Zaelots
Gem- upgrade wood elfs na arctic sharpshoters
Axsis- upgrade cerberi na werewolfs
Halon- upgrade iron Golems na gold golems
..... itd
Catherine ma specjałnośc Angels , Roland ma specjalność Giants , Adrienne ma specjalność Hydry ... itd
...............................................................
Mam kolejne pytanie związane ze skryptami :
Czy da się jakoś zmienić bonus jaki daje graal ??? ... Dokładniej rzecz biorąc chciałbym zmienić bonus który daje ten budynek w Conflux... Wszystko mogę zrozumieć ale postawienie graala w Conflux nawet na mapie na której mamy zbanowane Dimension door spowoduje, że nauczymy się tego czaru !!! to jest chore :(

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
LarvaExotech



Dołączył: 10 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 11 marca 2005     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

Val Gaav (cytat):
[Mam kolejne pytanie związane ze skryptami :
Czy da się jakoś zmienić bonus jaki daje graal ??? ... Dokładniej rzecz biorąc chciałbym zmienić bonus który daje ten budynek w Conflux... Wszystko mogę zrozumieć ale postawienie graala w Conflux nawet na mapie na której mamy zbanowane Dimension door spowoduje, że nauczymy się tego czaru !!! to jest chore :(


Nie, ale można zablokować Dimension Door w ten sposób:

Kod:

!#TM12:S1/999/1/255;  ustalenie timera na "codziennie"

!?TM12;
!!DO5/1/155/1; "przeleć" wszystkich bohaterów z gry

!?FU5;
!!HEx16:M8/0; usuń czar dimension door


Powyższy skrypt nie był testowany :P Będzie codziennie sprawdzał czy którykolwiek bohater posiada czar Dimension Door i go usuwał.

___________
I odpuść nam nasze wina... jako i my odpuszczamy naszym winodajcom......
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
LarvaExotech



Dołączył: 10 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 25 marca 2005     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

A może ktoś ma pomysł na skrypt, mógłbym chętnie zrobić. Nieco się znam na skryptowaniu, ale nie mam pomysłów na skrypty... :) Ostatnio mam sporo wolnego czasu więc jak coś to piszcie :)
___________
I odpuść nam nasze wina... jako i my odpuszczamy naszym winodajcom......
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 25 marca 2005     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

przejrzyj choćby temat 'co nowego w WoG' - pomysłów na skrypty jest aż za dużo :P
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
LarvaExotech



Dołączył: 10 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 28 marca 2005     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

Dzięki za rade. Przeczytałem w sumie dwadzieścia-pare stron... i trochę pomysłów się w moim durnym gnollskim baniaku uzbierało:

Raze or Occupy Selection (100% gotowe) - po wejściu na miasto innego gracza wyskakuje komunikat, w którym gracz wybiera czy chce okupować miasto, czy zniszczyć (za 3000 złota). Jak w Warlords III (btw: grał ktoś?)
Link: www.larva.alizee.dbtop.net/razeorcapture.rar

Monster Maddness (100% gotowe) - na planszy tworzą się specialne kręgi z których co ture wyskakują Wandering Monsters. Potwory będą prać wszystko co się rusza.
Link: http://www.larva.alizee.dbtop.net/monster_madness.rar

Monster Moving (0% gotowe) - to jest pomysł najtrudniejszy do zrealizowania, więc zajme się nim na końcu... chodzi o to, że moglibyśmy poruszać potworami bez bohatera jak w Heroes IV.

Ghosts and LeaderShip (0% gotowe) - znacznie polepsza umiejętności bojowe duchów, jednak trzeba patrzeć, czy nie jest ich za dużo. Gdy ich całkowite HP przekroczy [ilość hp całej armii * poziom bohatera] to duchy się zbuntują i zaatakują bohatera... a wtedy będzie źle. Poza tym wzięcie do oddziału duchów oznacza tymczasową redukcje dyplomacji do zera, a potwory na mapie (oprócz duchów) nie będą chcieli się dołączać.

AI Boost (0% gotowe) - dzięki recieverowi AI można sprawidź że AI będzie wchodziło do nowych obiektów. Dzięki moim umiejętnością sprawie że AI będzie mądrze korzystało z każdego budynku... długa robota...

Soldier's Pay (0% gotowe) - płacimy naszemu wojsku żołd

Artifact On Map Boost (0% gotowe) - jak w Heroes II artefakty będą mogły mieć kilka warunków:

1) trzeba artefakt kupić za 2000 złota + [1-3] innego zasobu
2) walczyć z rozbujnikami (brak pytania "czy chcesz walczyć")
3) walczyć z jedną jednostką 7 lub 8 poziomu
4) umieć Leadership na mistrzu
5) umieć Wisdom na mistrzu

...

Napiszcie co o tym myślicie :)

___________
I odpuść nam nasze wina... jako i my odpuszczamy naszym winodajcom......
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Trang Oul



Dołączył: 22 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 28 marca 2005     ERMy Eremity Odpowiedz z cytatem

LarvaExotech (cytat):
Quick Warlords Banners (0% gotowe) - pozwala jednym kliknięciem myszy wybrać premie dla wszystkich jednostek posiadających warlord's banner.

Już jest taka możliwość, ale tylko dla jednego bohatera. Powinieneś zrobić dla wszystkich bohaterów gracza naraz.
LarvaExotech (cytat):
Soldier's Pay (0% gotowe) - płacimy naszemu wojsku żołd

Według mnie kiepski pomysł. Zdaje mi się, że na forum Heroes V była dyskusja na ten temat. Wynik zobacz sam tu. Trzebaby zmniejszyć cenę jednostek.

___________
Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

http://wogofani.fora.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.