Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-26 10:56:21
Autor Wiadomość
Fuuzy



Dołączył: 19 października 2002
Posty: 164
Skąd: Wasilków na Podlasiu (to nieprawda że ludzie porozumiewają się tu językiem gestów i chrząkni

Wysłany: 5 lutego 2005     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Val Gaav (cytat):
Oczywiście te zapędy i samo powstanie jakiegoś krasnoludzkiego państwa powinno być dobrze wyjaśnione w fabule kampanii h5 ... Można by tu nawet dać jakąś wojnę o niepodległość z magami ... Cóż myślę że jakoś da się to zrobić


Oczywiście, że powinno być wyjaśnione... ale nie w H5 robionym przez Ubisoft... pamiętajcie, że skoro fabuły nie tworzy JVC, tak długo nie powinna być ona uznana za część serii... ;)... poza tym wciąż jestem zdania, że Ubi więcej może spartolić niż zrobić dobrze :P
Cytat:

Widzisz w np takim Morrowindzie dwarfy są tak naprawdę brodatymi elfami , które konstruują potężne maszyny i parają się też magią .
I mi to w tej grze odpowiadało , mimo iż odbiegało to od stereotypu dwarfa :wink: . Nie mam więc zamkniętego spojrzenia na fantasy .. Ale w HoMM mag krasnolud jakoś mi nie pasuje ... Właśnie przez to co mówiłem wcześniej ...

Argh... przeklęte stereotypy... jeśli chodzi o Tamriel nie istnieją tam i nigdy nie istaniały żadne krasnoludy... nigdy nie pada ta nazwa (niestety nie wiem jak jest w Polskiej wersji)... prawdziwa nazwa to Dwemerowie i należą oni do szczepu elfów (merów - w tamtym świecie każda z elfich ras ma w końcówce "mer") i z pewnością nie mają nic z krasnoludami (no może z wyjątkiem długich bród ;))...

Jeśli chodzi o serię The Elder Scrolls (stawiam na równi z MM :)) to znacznie odbiega ona od stereotypowego fantasy... jedyne co się tam zachowało to orkowie... ale oni na szczęście są cywilizowaną rasą :)

Natomiast mag-krasnolud, czy tego chcesz czy nie, w świecie MM, jest faktem...

Cytat:
No tak ale wszystko trzeba robić z umiarem .. Technologia może być zaawansowana ale napędzana magią najlepiej .. Wiem że naraże się za to Acidowi ale nie chciałbym zobaczyć dwarfa z laserem w h5 .. Nie chce też widzieć zamku Forge . A to że nie pojawił się w AB uważam za wielki sukces .


... a ja Ci ufałem... :P :wink:


Cytat:
a toto jeszcze zobaczymy . Może nasz drogi Bubeusz sam się zorientuje .


Mów, mów... albo lepiej podrzuć screena...
... już dawno nie słyszałem okrzyku rozpaczy... :twisted:

___________
Mamo! Spójrz! Jestem w Internecie...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 5 lutego 2005     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Fuuzy (cytat):

pamiętajcie, że skoro fabuły nie tworzy JVC, tak długo nie powinna być ona uznana za część serii...

Fabuła (jak dla mnie) nie jest aż tak ważna .. Jak już gdzieś pisałem ważniejsze dla mnie są:
1) same rozwiązania w grze (ilośc stworzeń , bierność bohatera , mgła wojny itp)
2) balans pomiędzy nacjami ...
3)klimat samych zamków ( i dlatego np piszę tu o krasnoludach) ...
4) maxymalnie grywalny Hot Seat
Fuuzy (cytat):

Argh... przeklęte stereotypy... jeśli chodzi o Tamriel nie istnieją tam i nigdy nie istaniały żadne krasnoludy... nigdy nie pada ta nazwa (niestety nie wiem jak jest w Polskiej wersji)... prawdziwa nazwa to Dwemerowie i należą oni do szczepu elfów (merów - w tamtym świecie każda z elfich ras ma w końcówce "mer") i z pewnością nie mają nic z krasnoludami (no może z wyjątkiem długich bród ;))...

Hmmm . Grałem w angielską wersję Morrowinda ... Nazwę Dwemer jak i Dunmer :wink: kojarze jak najbardziej ... Ale pamiętam że była gdzieś w Morrowindzie książka zatytułowana :" What happend to the dwarfs" ... W pewnej wieży można też spotkać postać przez wielu nazywaną "the last living dwarf"
Podejrzewam więc że poprostu rasa ludzka używa potocznego stwierdzenia "dwarf"

PS ... A świat jak najbardziej bardzo ciekawy i wciągający :wink:
Cytat:

Natomiast mag-krasnolud, czy tego chcesz czy nie, w świecie MM, jest faktem...

Okey :wink: ... Żałuję więc tylko że w HoMM nie zostało to jakoś lepiej przedstawione ... Bo zakładam że w MM lepiej to wygląda
Cytat:

Mów, mów... albo lepiej podrzuć screena...
... już dawno nie słyszałem okrzyku rozpaczy... :twisted:

Hmmm ... Ale ja nic przeciwko Forge w WoGu nie mam :twisted: Tam zawsze będę mógł to poprostu wyłączyć (podobnie jak parę innych rzeczy które już wyłączam np doświadczenie jednostek ) ... Chodzi mi tylko o to by w h5 Forge nie było :)

ale..... :oops: schodzimy z tematu ... a tu o zamku krasnoludów miało być ...

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 5 lutego 2005     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Val Gaav (cytat):

Fabuła (jak dla mnie) nie jest aż tak ważna .. Jak już gdzieś pisałem ważniejsze dla mnie są:
1) same rozwiązania w grze (ilośc stworzeń , bierność bohatera , mgła wojny itp)
2) balans pomiędzy nacjami ...
3)klimat samych zamków ( i dlatego np piszę tu o krasnoludach) ...
4) maxymalnie grywalny Hot Seat
..

Tego o fabule, udam że nie słyszalem. :twisted:
Ad.1) to rozwiązania techniczne, dotyczą samej techniki gry.
Ad.2) To chyba oczywiste
Ad.3) No i tu mamy do czynienia z różnymi gustami, jedni chcą tego a inni owego.
Ad.4) Jeśli single player jest dobry to i hot seats nie można skopać(przynajmniej tak mi się wydaje)

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 5 lutego 2005     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Czytam ten temat od jakiegoś czasu i początkowo byłem za, przeczytałem jednak jeden z postów Acida i znalazłem coś co mnie przekonało - czy krasnoludy naprawdę CHCIAŁYBY stworzyć własne państwo? Uwarzam że nie. Rotacja krasnoludów pomiędzy różnymi zamkami świadczy o pewnym panującym wśród nich poglądzie " nie ważnez kim, ważne żeby w miarę wygodnie żyć". Jedynym wytłumaczeniem dla zamku krasnolódów byłby wspomniany ambitny przywódca - genialny strateg który zjednoczył by klany. To jednak przypomina mi kampanie barbarzyńców (znów powiązania z barbarzyńcami :wink: ) z H IV. Nie wiem czy powielanie będzie w tym przypadku właściwe.

Druga sprawa
Bardzo wątpię czy ludzie którzy będą tworzyć H V znają świat MM tak jak Acid i Fuzzy. Prawdopodobnie i tak ostatecznie (w grze) zwycięży stereotyp "wojownika-górnika z zacięciem do technologi" :cry: [/quote]
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 6 lutego 2005     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Przepraszam za brak nicka :oops: (jakaś epidemia)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Maal Verne



Dołączył: 17 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: zzz Bagna

Wysłany: 7 lutego 2005     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Oczywiście te zapędy i samo powstanie jakiegoś krasnoludzkiego państwa powinno być dobrze wyjaśnione w fabule kampanii h5

Może nie tyle państwo co jakiejś krainy gdzie są miasteczka powiedzmy stylu Tower/Academy gdzie wybudowane są tylko siedliska rasnoludów z jakimiś lokacjami.

Co do kampania o krasnalach.. mi by bardziej odpowiadał b. dobrze rozbudowany scenariusz niż w kampania (w H3 był taki scenariusz "Farie!"- czy jakoś tak, że trzeba było odbić miasto pośrodku wyspy strzeżonego przez efly- z tym, że ten był taki "śrerdniej klasy"), ale jak powastałaby kampania o krasnoludach to bym nie miała nic przeciwko tylko - stndardowy warunek- ma być ciekawa :)

___________
Immanuel Kant - "Niebo gwieździste nademną, prawo moralne we mnie"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bubeusz



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: a żebym to ja sobie przypomniał... :)

Wysłany: 10 lutego 2005     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

[OFFTOP]
Cytat:
Mów, mów... albo lepiej podrzuć screena...
... już dawno nie słyszałem okrzyku rozpaczy...


No to co z tym screenem panowie? :D Ja Forge nie miałem okazji poznać, więc...

[/OFFTOP]

___________
Caveant consules ne quid detrimenti IJB capitat ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 10 lutego 2005     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Bubeusz (cytat):
No to co z tym screenem panowie? :D Ja Forge nie miałem okazji poznać, więc...

http://www.acidcave.prv.pl/
Zareklamuje ci stronę Acida ...
Zerknij również na topic w jaskini :
http://imperium.heroes.net.pl/viewtopic.php?t=1708&postdays=0&postorder=asc&start=50

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Gelu



Dołączył: 18 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: z AvLee

Wysłany: 25 marca 2005     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Jest mi to obojętne ponieważ z jednej strony jest to ciekawe, ale z drugiej. Ile będzie zamków jak jeden jest z elfami a drugi z krasnoludami... W każdym razie ja czekam i tak.
___________
Po śmierci rodziców chodzę w kapturze.|
__________|"""""""""""""""""""""""""""""
Gelu Knight
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.