Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-28 23:16:01
Autor Wiadomość
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 7 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jasne......wydaje mi się, że jakby pojawił się nowy wątek np. na zamek tylko Elfów lub Jaszczuroludzi to pełno by było pomysłów na dodatki, zamki i.t.d. Po prostu ludzie chwytają pomysł i piszą co popadnie......ale to tylko moja opinia i nikt się nie musi zgadzać.


Powiem tak w HoMM 3 motywem przewodnim rampat sa elfy. Dwie typowe dla nich jednostki (efl i pegazy dosiadane przez elfki). Teren rodzimy lasy. A ile bylo kampani wlasnie z rampat?? 3,4,5?? Nie pamietam ale z dodatkami bylo ich bardzo duzo. A ja prosze a nawet blagam o jedna kampanie w HoMM 5 z motywem przewodnim krasnoludow. Juz mowilem wczesniej ze mieszkali by w zamku typowo gorskim lub podziemnym.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 10 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Z tego co widze to temat byl interesujacy ale nie tak jak pozostale. Malo glosow w ankiecie wskazuje ze jaskiniowca obojatne sa losy zamku krosnoludzko-gorskiego a szkoda.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
WorldDragon



Dołączył: 10 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: eeee tam, nieważne =]

Wysłany: 12 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Nie, nie to by było eliminowanie innych ras np.dlaczego by nie stworzyć też osobnego zamku dla Nekromantów, bądź golemów :?: Trzeba wziąść coś takiego pod uwage :!: Nie, dla osobnego zamku krasnoludów :!: Moje zdanie jest właśnie takie :wink:
___________
</post>
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mat Pierwszy



Dołączył: 12 marca 2003
Posty: 164
Skąd: Jarosław

Wysłany: 13 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Nie, nie to by było eliminowanie innych ras np.dlaczego by nie stworzyć też osobnego zamku dla Nekromantów, bądź golemów Trzeba wziąść coś takiego pod uwage Nie, dla osobnego zamku krasnoludów Moje zdanie jest właśnie takie

Nekromanci mają przecież osobny zamek, a przynajmniej dominują w Nekropolii, zresztą Nekromanci to nie rasa . Nam nie chodzi o zamek krasnoludzki, w którym byłyby same krasnoludy, miały by one być rasą dominującą, czyli większość bohaterów w tym zamku to krasnoludy i jakieś powiedzmy dwie jednostki. Do tego można by dodać gnomy i jedną jednostkę mechaniczną, niziołki też mogły by tam zamieszkać (to zależy od tego, cz będzie to zamek podziemny, czy górski). Ja jestem zdecydowanie za.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 13 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Mat Pierwszy (cytat):
Cytat:
Nie, nie to by było eliminowanie innych ras np.dlaczego by nie stworzyć też osobnego zamku dla Nekromantów, bądź golemów Trzeba wziąść coś takiego pod uwage Nie, dla osobnego zamku krasnoludów Moje zdanie jest właśnie takie

Nekromanci mają przecież osobny zamek, a przynajmniej dominują w Nekropolii, zresztą Nekromanci to nie rasa . Nam nie chodzi o zamek krasnoludzki, w którym byłyby same krasnoludy, miały by one być rasą dominującą, czyli większość bohaterów w tym zamku to krasnoludy i jakieś powiedzmy dwie jednostki. Do tego można by dodać gnomy i jedną jednostkę mechaniczną, niziołki też mogły by tam zamieszkać (to zależy od tego, cz będzie to zamek podziemny, czy górski). Ja jestem zdecydowanie za.

Jaki zamek by nie był, górski czy podziemny(oba na raz;-)) To niziołki nie pasują do obydwu, jeśli wyobrażami sobie je jako istoty podobne do Tolkienowskich hobbitów(neologizm) to pamiętamy, że Shire gdzie mieszkały to tereny nizine(pagórkowate), w dodatku uprawiały ziemię. Więc praktycznie one nie pasują do żadnego zamku(oprócz Castle), ale jeśli wezimiemy ich nieco bajkowy(magiczny, przypominający skrzaty) charakter, to dda się je umieścić tylko w Preserve lub Academy.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
WorldDragon



Dołączył: 10 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: eeee tam, nieważne =]

Wysłany: 13 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Cytat:
Nam nie chodzi o zamek krasnoludzki, w którym byłyby same krasnoludy, miały by one być rasą dominującą, czyli większość bohaterów w tym zamku to krasnoludy i jakieś powiedzmy dwie jednostki

Może i tak może nie ale sprawa np.Golemów bądź chociaż innych ras sie nie sprawdza, z Nekromantami podałem tylko przykład.

___________
</post>
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 13 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Worlddragon (cytat):
Cytat:
Cytat:
Nam nie chodzi o zamek krasnoludzki, w którym byłyby same krasnoludy, miały by one być rasą dominującą, czyli większość bohaterów w tym zamku to krasnoludy i jakieś powiedzmy dwie jednostki

Może i tak może nie ale sprawa np.Golemów bądź chociaż innych ras sie nie sprawdza, z Nekromantami podałem tylko przykład.

Ale golemy to też nie rasa :wink: Jednak tęz już mówiłem nie dla zamku krasnoludzkiego.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
WorldDragon



Dołączył: 10 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: eeee tam, nieważne =]

Wysłany: 13 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Bym dał za wygraną gdyby mi chodziło tylko o golemy?Ale mi chodzi ogólnie o wszystkie rasy a ja podałem przykłady nawet jak to nie były rasy ale daje nowe np.Elfy
___________
</post>
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 13 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

elfy mają już swój zamek - Rampart w H3 i Preserve w H4.... strzelaj dalej :P
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
WorldDragon



Dołączył: 10 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: eeee tam, nieważne =]

Wysłany: 13 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Strzelam to już chyba ostatni raz :?: np.Żywiołaki ognia to jest już nie to przebicia(chyba zaraz oddam wam racje) :?:
___________
</post>
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 13 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Strzelam to już chyba ostatni raz np.Żywiołaki ognia to jest już nie to przebicia(chyba zaraz oddam wam racje)


Z tego co wiem to zywiolaki ognia sa czescia zywiolow a zywioly swoj zamek maja w HoMM 3 ale jakos nikt nie narzeka ze jest nudny mimo iz na 7 jednostek jest 5 zywiolakow. A co do HoMM4 to nalezy do natury i tez jest doceniany. Umiejetnosc przyzywania na arcymistrzowskim przyzywa same zywiolaki wiec strzelaj dalej. Powodzenia
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 13 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Anonymous (cytat):
Cytat:
Strzelam to już chyba ostatni raz np.Żywiołaki ognia to jest już nie to przebicia(chyba zaraz oddam wam racje)


Z tego co wiem to zywiolaki ognia sa czescia zywiolow a zywioly swoj zamek maja w HoMM 3 ale jakos nikt nie narzeka ze jest nudny mimo iz na 7 jednostek jest 5 zywiolakow. A co do HoMM4 to nalezy do natury i tez jest doceniany. Umiejetnosc przyzywania na arcymistrzowskim przyzywa same zywiolaki wiec strzelaj dalej. Powodzenia

Strzał był dobry, nie było zamku żywiołu ognia(ja taki zaproponowałem)
Elfy to też zależy jakie :wink: np mrocznych nie było w herosach.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
WorldDragon



Dołączył: 10 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: eeee tam, nieważne =]

Wysłany: 13 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

No dobra co jak co ale czy rasy czy nie rasy i tak jestem na nie do tego zamku oddzielnego :twisted:
___________
</post>
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 13 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Nie, strzał nie był dobry :P

żywiołaki ognia czy też mroczne elfy to nie oddzielna RASA.

Rasą są elfy, rasą są żywiołaki i obie te rasy swe zamki już miały :)
A to, że nie pojawiła się jakaś odmiana czy podgatunek to tylko szczegół.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 13 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):
Nie, strzał nie był dobry :P

żywiołaki ognia czy też mroczne elfy to nie oddzielna RASA.

Rasą są elfy, rasą są żywiołaki i obie te rasy swe zamki już miały :)
A to, że nie pojawiła się jakaś odmiana czy podgatunek to tylko szczegół.

Błąd elfy to gatunek, mroczne elfy to rasa :P Gatunek jest wyżej niż rasa.
(tylko niech nikt tu nie wyjeżdża z pół-elfami, w końcu to jest fantasy)
Natomiast żywiołaka to ciężko zaklafikować wogóle gdziekolwiek, jednak różnice pomiędzy żywiołami są dość znaczne, więc ja zaliczyłbym je nawet do oddzielnych gatunków. :wink:

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 13 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Czepiasz się szczegółów :P

W fantasy jednak aż nazbyt często stosuje się słowo 'rasa' zamiast 'gatunek'...

W końcu 'rasa elfów', 'rasa ludzi' brzmi chyba lepiej niż 'gatunek elficki' lub 'gatunek homo nie-całkiem-sapiens'

jak widać 'rasa' to pojęcie względne, ale myślę, że w fantasy na pewno nie jest błędem mówienie 'rasa' zamiast 'gatunek'....

A żywiołaki to jednak jedna rasa. Rasa w fantasy się charakteryzowała zawsze właśnie tym, że poszczególni jej przedstawiciele mogli się nawet dość znacznie różnić w budowie...

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 13 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):
Czepiasz się szczegółów :P

Muszę :wink: zboczenie zawodowe, masa produktów równa masie substratow :lol:
Cytat:

W końcu 'rasa elfów', 'rasa ludzi' brzmi chyba lepiej niż 'gatunek elficki' lub 'gatunek homo nie-całkiem-sapiens'

jak widać 'rasa' to pojęcie względne, ale myślę, że w fantasy na pewno nie jest błędem mówienie 'rasa' zamiast 'gatunek'....

A żywiołaki to jednak jedna rasa. Rasa w fantasy się charakteryzowała zawsze właśnie tym, że poszczególni jej przedstawiciele mogli się nawet dość znacznie różnić w budowie...

No tak, rasa po prosu ładniej brzmiało niż gatunek. :wink: Czy to błąd czy nie to trudno roztrzygnąć, mnie mnie ciężko mówić o jednym gatunku człowiek i elf :) A żywiołaki jak mówiłem ciężko zaklasyfikować :wink: nic nie wiemy o ty żeby się rozmnażały, poza tym w grze występują jako istoty osobne do istot żywych i umarlaków. :wink:

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
WorldDragon



Dołączył: 10 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: eeee tam, nieważne =]

Wysłany: 13 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Rasa gatunek ja sie już nie czepiam moje zdanie na nie , a tak wogóle to mi sie już pokręciło przez tą rozmowę :lol:
___________
</post>
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hardack



Dołączył: 13 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Nowy Targ

Wysłany: 14 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

No troche w tym pogubic sie mozna. Ale jaki w tym sens jezeli ludzie to cywilizacja i jest inteligentna, elfy sa inteligentne, krasnoludy sa inteligentne i one powinny byc motywami przewodnimi zamkow. Nie walczyl bym o ten zamek wiedzac ze krasnoludy to polinteligentne zniewalane bestie. Oni maja swoje kopalnie bronie i oni zniewalaja silne lecz glupie potwory. Zeby jakis smok sie nie obrazil ze jast glupi ale nie chodzi mi akurat o smoki. Kazdy chyba wie o co chodzi

Ale wracajac do tematu zaglosowalem na tak. Argumenty przedstawilem jeszcze jako gosc ktory ma problemy z powtarzajacym sie nickeim :wink:

___________
Głupiec głupcem pozostanie a mędrzec geniuszem się stanie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hardack



Dołączył: 13 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Nowy Targ

Wysłany: 24 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Nie chce ozywiac tego tematu bo chyba wszytsko zostalo powiedziane. Ale pisze ten post dlatego aby podziekowac UT ktory zaraportowal Mudabiemu a pomysle krasnoludzkiego zamku i chwala mu za to!!
___________
Głupiec głupcem pozostanie a mędrzec geniuszem się stanie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
hadżdżi Dawud az Gossarah



Dołączył: 29 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: Skawina

Wysłany: 25 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Bardzo popieram ideę przypisania zamków do wiodących ras rozumnych.
Ludzie, elfy, orki, krasnoludy itp powinni mieć własne zamki.
Dziwnie wygląda w jednym krasnolud z elfem czy halflingiem.

___________
Nie zabijaj!
Martwy człowiek niczego od ciebie nie kupi.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 25 lutego 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

hadżdżi Dawud az Gossarah (cytat):
Bardzo popieram ideę przypisania zamków do wiodących ras rozumnych.
Ludzie, elfy, orki, krasnoludy itp powinni mieć własne zamki.
Dziwnie wygląda w jednym krasnolud z elfem czy halflingiem.

Ale przecież takie przypoządkowanie już jest w herosach :wink:
Castle - ludzie, Tower - ludzie dżiny, Rampart - ludzie, elfy, krasnoludy, Stronghold - Gobliny, ludzie, ogry.....itd.
Tylko niektórzy chcą zamku w którym większość jednostek byłaby krasnoludzka.
A niektórzy tylko chcą przenieść krasnoludy do innego zamku.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
ReTuRn



Dołączył: 20 maja 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 9 marca 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Tak troche a propos.
Można by dodać po jednym żywiołaku do pewnych zamków (żywioł ognia do Inferna, żywioł ziemi do nekropoli, żywioł powietrza do Bastionu, a żywioł wody do Hmmm... coś się wymyśli)
Z zastrzeżeniem, iż nie mają to być zamki "wojownicze" jak barbarzyńca, bagno (beznadziejny jest ten zamek tak jednochami jak klimatem, można by go pozostawić, ale trza go zmienić UPS! to nie ten topic)

___________
Myślenie jest niebezpieczne. Prowadzi do pomysłów.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thompson



Dołączył: 27 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Starożytne Conflux w Radomiu

Wysłany: 15 marca 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Nie mam pojęcia o czym gadacie ale powiem jedno - zamku Krasnoludów nie będzie bo to oklepany pomysł. I kto powiedział, że Rampart był zamkiem Elfów ? Przecież on był Centaurów i Entów :) :) :D .
___________
Kiedyś pewien człowiek powiedział, że prawda jest jedyną rzeczywistą rzeczą na świecie. Tylko ona zostaje, kiedy zedrze się zasłonę ciemności i cieni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hardack



Dołączył: 13 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Nowy Targ

Wysłany: 15 marca 2004     Osobny zamek krasnoludów w HOMM-V? Odpowiedz z cytatem

Thompson (cytat):
I kto powiedział, że Rampart był zamkiem Elfów ? Przecież on był Centaurów i Entów :) :) :D .


To chyba byl zart :roll: a jesli nie to powiem tak popatrz tylko na bohaterow z tego miasta: krasnoludy, elfy i druidzi. Wszystko jasne.

___________
Głupiec głupcem pozostanie a mędrzec geniuszem się stanie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.