Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-5 18:41:34
Autor Wiadomość
Mr. Rabbit



Dołączył: 6 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Imperium Kinugów

Wysłany: 7 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

I po co o tym pisać... ja też przerwałem jakiś czas temu, jak już wielu... ale może wróci ta część a The RPG Story wróci do początkowego wątku... to mi się podoba, że końca nie ma... a historia się kręci :).
___________
Mimo wszystko dzięki Ci Hetmanie :) a mnie i tak możecie powiesić jak Skrytobójce.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bubeusz



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: a żebym to ja sobie przypomniał... :)

Wysłany: 13 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Swoją drogą cała ta historia podobała się mojej skromnej osobie, (dlategóż zaznaczam TAK w ankiecie) jednakże momentami nie dało się połapać. Totalny zamęt.
Uważam, iż należałoby wprowadzić pewne zasady, np 2-3 osoby rozwijają akcję i prowadzą główny wątek, a 6-7 osób uczestniczy, a nie że włazi kto chce i kiedy chce i robi kogel-mogel :D. Chętnie bym się dołaczył, ale z wiadomych powodów nie chciałem przerywać. Dlatego proponuję zakończyć w 3 postach tą historię i założyć RPG Story new edition ;), w którym jakiś porządek by obowiązywał. Może i były jakieś zasady, ale jakoś zbyt ostro ich nie przestrzegano? ;) Ogólnie temat jest super, no i ten dodatek też uważam za obowiązkowy, bo bez niego nie da isę wprowadzić jakiejś dyscypliny, której brak doprowadził do czego? Tu zacytuję:

Sharwyn & Ghost napisali, bo liczba mnoga, a nie (cytat):
wycofuję się z RPG


Jak mówi mądre ludowe przysłowie, "człowiek uczy się na błędach", tak więc jeszcze raz gorąco zachęcam do stworzenia 2 edycji, w której te błędy się nie powtórzą ( a przynajmniej nie powinny ;) )

___________
Caveant consules ne quid detrimenti IJB capitat ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 13 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Po krótkich, ale jakże sensownych rozmowach na gg, ja Dragonthan, Destero, Nagash w porozumieniu z Sulią doszliśmy do wniosku iż powstanie RPG 2 pod inną nazwą. Będą tam oczywiście pewne zasady niepisane, które każdemu chętnemu roześlemy na PM. Historia i głowny wątek nowego RPG będą kontrolowane przez kilka osób. Chodzi o to, żeby nie odbijać od wątku. Czas rozpoczęcia RPG 2 nie jest znany jeszcze, gdyż musimy uzyskać pełną akceptacje władz Imperium oraz wymyślić wątek początkowy. Bliższe instrukcje na PM u mnie i Destera.
___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fristron z Avlee



Dołączył: 27 października 2004
Posty: 164
Skąd: Fristotele - zgadnij po nicku :)

Wysłany: 13 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Wiedziałem że ktoś o tym napisze :) . Mnie Destero już o tym powiadomił, ale nie mam kompetencji aby to rozgłaszać i nie wiem czy nie chcieliście mówić o tym szerszej publiczności :P .
A co do początkowego wątku, mogę pomóc :) .

___________
Nie ma na tym świecie altruistów. Są ci, którzy ich udają i ci, którym udawanie weszło w nawyk.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bubeusz



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: a żebym to ja sobie przypomniał... :)

Wysłany: 14 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

O to właśnie chodziło, właśnie chciałem podać przykłądowe zasady :)

1. Wątek główny prowadzą 1-2 osoby (zwane dalej prowadzącymi), które mogą brać udział w przygodzie i operują wszystkimi spotkanymi postaciami neutralnymi
2. Bohaterów może być dowolna ilość, najlepiej mało od 3 do 6.
3. Bohaterowie piszą w miarę krótkie posty, które nie wpływają na akcję w sposób tak drastyczny, że np. teleportuję się do innego świata, bądź cofam się w czasie :)
4. (Nie wiem czy to dobry pomysł, ale) przed zaczęciem wszyscy uczestnicy powinni się umówić w tym temacie, kto gdzie kogo i jak ;), a "prowadzący" powinni przedyskutować wątek główny.
5. Osoby "nie zapisane" nie mogą się udzielać, np posty tych, co nie opisali tutaj swojej postaci będą kasowane

To tak w skrócie. No i oczywiście "prowadzący" powinni się zmobilizować, do tego stopnia, żeby akcja nie stała w miejscu, z powodu wyjazdu kogoś na urlop itp.

"Ordnung muss sein!" Jak by to szwaby powiedzieli :)

PS. Jako kandydaturę na "prowadzącego" zgłaszam siebie :) Tak więc razem z Fristron'em moglibyśmy przygotować coś na GG/PM. Jeśli nikt nie ma nic przeciwko.

PS2 Dragonthanie, może opowiesz nam co uzgodniliście na GG tutaj, na forum, po co do każdego zainteresowanego wysyłać PM, jak można tu napisać? :) Gdzie to RPG powstanie, pod jaką nazwą :?: :?: , jestem zainteresowany :)

___________
Caveant consules ne quid detrimenti IJB capitat ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 14 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Pierwowzór zasad (jeszcze nie potwierdzony):
1. Opowiadanie prowadzą wszyscy.
2. Wątku pilnują 3 osoby (oczywiście nie mam tu na myśli takie dokładne jak w fRPG).
3. Osobami prowadzącymi będą trzy osoby pilnujące zarazem wątku.
4. Na początku krótka charakterystyka każdej postaci ma zostać przedstawiona w formie krótkiego opowiadania m.in. jak znalazł się w danym miejscu.
5. Magowie muszą sie regenerować i trzeba o tym pamiętać.
6. Cel zostanie ukazany w pierwszych trzech postach.
7. Posty mają być bogate w opisy.
Cytat:
To tak w skrócie. No i oczywiście "prowadzący" powinni się zmobilizować, do tego stopnia, żeby akcja nie stała w miejscu, z powodu wyjazdu kogoś na urlop itp.

W takim przypadku prowadzący ma prawo prowadzić postać osoby, która jest nieobecna (za zgodą tej osoby). W przypadku odmowy, postać zostanie odsunięta na bok: np. zostanie porwana. I powróci gdy osoba bedzie mogła już pisać dalej.
Cytat:
PS. Jako kandydaturę na "prowadzącego" zgłaszam siebie Tak więc razem z Fristron'em moglibyśmy przygotować coś na GG/PM. Jeśli nikt nie ma nic przeciwko.

Skieruj sie do Destera. On wymyśla wątek obecnie. A co do prowadzących to jeszcze nie wiem. Destero pewnie będzie. Co do drugiej i trzeciej osoby to je wybierzemy. Ale za wcześnie jeszcze na to... Nie może być jedna osoba prowadząca, bo ona nie zawsze bedzie obecna. Pozatym nikt przecież nie jest 365 dni w roku w domu przed kompem. Jak prowadzący gdzieś wyjedzie to pozostali dwaj będa kontrolować wątek. Dlatego prowadzących musi być trzech.

RPG będzie tutaj, ale pod inną nazwą. Czas powstanie nie jest znany.

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bubeusz



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: a żebym to ja sobie przypomniał... :)

Wysłany: 14 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Bomba :)

Tak więc, jak coś się będzie działo w tych sprawach, proszę mnie poinformować. Tymczasem piszę do Destera.

___________
Caveant consules ne quid detrimenti IJB capitat ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Denadareth



Dołączył: 15 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Araucania obecnie Gliwice

Wysłany: 14 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Moje propozycje na osoby prowadzące:

Dragonthan
Mr. Rabbit
Ghost
Bubeusz

___________
"Jeśli komuś zaufasz to on Cię zdradzi, jeśli nikomu nie zaufasz zdradzisz się sam"- Roger Zelazny "Amber"
"Jeśli coś może pójść źle to pójdzie i to w najgorszym momencie"- Prawo Murphy'ego"
"Świat jest piękny- żartowałem"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fristron z Avlee



Dołączył: 27 października 2004
Posty: 164
Skąd: Fristotele - zgadnij po nicku :)

Wysłany: 14 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Zapomniałeś o Destero, który to wszystko przygotowuje...

Moje propozycje:

- Destero
- Dragonthan
- ??

___________
Nie ma na tym świecie altruistów. Są ci, którzy ich udają i ci, którym udawanie weszło w nawyk.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bubeusz



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: a żebym to ja sobie przypomniał... :)

Wysłany: 14 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

No cóż... Ankieta? :) Czy może głosowanie? Bo ankiet to musiałoby być tyle, ile prowadzących... No chyba, ze jakoś wybierzemy akurat 3, to obejdzie się bez niczego. Ale trzeba też pomyśleć o innych, nie tylko prowadzących, bo po co komu historia bez bohaterów? :) Radźcie, waszmościowie :)

PS W tym planie, Dragonthanie, zapomniałeś o jednej rzeczy. Bo napisałeś, ze wszystkie osoby się przestawiają na początku tym krótkim opowiadaniem. A co, jeśli ktoś chciałby dołączyć podczas akcji? Raz, ze urozmaiciłoby to historię, a dwa, umożliwiłoby spóźnionym chętnym dołączenie.

Zresztą... To jest tylko wstępna wersja, to co ja się czepiam :) I tak pewnie wszystko będzie po 8 razy zmieniane i 3 razy pisane od nowa :)

___________
Caveant consules ne quid detrimenti IJB capitat ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 14 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Uwaga obywatele Imperium!
Po kilku dniach debat pomiędzy niektórymi obywatelami zapadła decyzja o stworzeniu "RPG Story II". Wyciągając wnioski z części pierwszej, która to straciła w pewnym momencie jakikolwiek sens, stwierdzono, że zbyt duża swoboda w kierowaniu historią nie jest najlepszym rozwiązaniem i prowadzi w końcu do jednego wielkiego chaosu. Dlatego też stworzony został regulamin, który utrzyma w ryzach (wraz z moderatorami oczywiście) historię jeśli tylko będzie skrupulatnie przestrzegany:
OTO OSTATECZNY REGULAMIN:
1. Przed wstąpieniem do "RPG Story II" uprasza się o napisanie choć krótkiej charakterystyki naszej postaci. Niekonieczna jest historia postaci, ale dobrze byłoby przedstawić choć jej charakter i klasę (magiczna, złodziej czy też wojownik). Pozwoli to na uniknięcie sytuacji typu:
-"A on napisał, że ja jestem zły, a ja jestem Paladyn i tak nie może być!"
albo:
-"On pisze, że odciąłem mu głowę toporem ale jestem magiem, więc co się dzieje!?"
2. Każda osoba prowadzi tylko i wyłącznie jedną postać. Zapobiegnie to zbyt wielkiemu chaosowi w historii. Wyjątkami są jedynie sytuacje typu: rozdwojenie osobowości czy też opętanie.
3. Zabronione jest tworzenie wątków nie mających żadnego powiązania z fabułą, a jeśli już jest to konieczne to niech będą one krótkie.
4. Nie wolno "przesadzać", a więc unikać sytuacji gdy jeden mag niszczy armię nieumarłych czy przywołuje hordę smoków. Uprasza się o nie tworzenie postaci niezniszczalnych i nie męczących się, czyli maga który może puszczać setki czarów bez potrzeby regeneracji energii magicznej. Dodatkowo dobrze by było nie tworzyć masy złych potężnych przeciwników tak jak to miało miejsce w RPGS gdzie pod koniec mieliśmy aż czterech "wielkich złych". Niektóre "przegięcia" mogą mieć miejsce ale muszą być naprawdę silnie umotywowane.
5. Osoby chcące wstąpić do RPG Story 2 powinny, a nawet muszą, przeczytać ją od początku by uniknąć pomyłek w fabule.
6. Wiadome jest chyba, że mile widziana byłaby oryginalność postaci i wyrazistość ich charakterów. "RPG Story II" nie ma być marnym Hack&Slash ale także historią z ineteresującymi postaciami i ciekawą fabułą.
7. Jeśli chodzi o postacie negatywne i potwory to lepiej stawiać na jakość niż na ilość. Nie powinno się tworzyć też nie wiadomo ilu "Wielkich Złych Bossów" bo historia straci sens.
Data rozpoczęcia "RPG Story II" nie jest jeszcze ustalona i będzie w dużej mierze uzależniona od waszych propozycji i zastrzeżeń dotyczących powyższego regulaminu, czasu jaki zajmie wymyślenie początkowego wątku (czyli napisanie w miarę sensownego pierwszego postu przez organizatorów pomysłu) oraz stopniem zaawansowania pertraktacji z władzami Imperium. Wszelkie pytania, sugestie, propozycje, bluzgi i pochwały należy słać PM'em najlepiej Dragonthanowi, mi (czyli Destero), lub Nagashowi, lub też skontaktować się z nami przez gg:
Dragonthan: 9536274
Destero: 1310539
Nagash: 3834956

___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 14 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Chciałam się tylko zapytać po co tworzycie 2 fRPG?
___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonthan



Dołączył: 27 września 2004
Posty: 164
Skąd: Smokozord --> twierdza Gorlice

Wysłany: 14 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Nie ma sensu kontunuować poprzedniej części, bo odbiegła ona od wątku i to baaaardzo dużo. Wątek stracił na znaczeniu gdy Sharywn przesniosła nas do świata Heroes IV. A bezsensem było by kasowanie takiej ilości postów do tyłu, żeby zostawić fabułę. Pozatym ostatnie posty i ich wydarzenia pokazały, że robi się z tego bajzel. Analizując to wszystko dochodzi sie do wniosku, że akcja za dużo się przesuwa na przód. Po prostu początki RPG Story były nadzwyczaj udane, a teraz my czyli nowi mieszkańcy Imperium zmaściliśmy to. Sens stracił tu znaczenie, dlatego postanowiliśmy zacząć wszystko od początku.
___________
Wróg u Bram...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nami



Dołączył: 9 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: From the night I kissed you goodbye...

Wysłany: 14 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Khem... tak tylko lekko napomknę, że to nie jest odpowiedź na pytanie, które zadałam :P
___________
I loved you a lot
to need you a lot
I leave you alone...


Guano Apes - Living in a lie
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bubeusz



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: a żebym to ja sobie przypomniał... :)

Wysłany: 14 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Wiwat Dragonthan!!! :)

Popieram wszystko i zgłaszam się na ochotnika, jeśli nie na prowadzącego, to chociaż na uczestnika. Cieszę się, że doszło wreszcie to takiego obrotu sprawy.
Nami (cytat):
Khem... tak tylko lekko napomknę, że to nie jest odpowiedź na pytanie, które zadałam :P

Można się chyba domyślić, że pierwsza część na tyle zeszła na psy, że trzeba ją zakończyć, a nowa powstaje zamiast tej starej? :)
A jeśli Cię to nie przekonuje, to z tych samych powodów, z jakich powstała pierwsza część :)

___________
Caveant consules ne quid detrimenti IJB capitat ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Destero



Dołączył: 6 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Przybywamy z wielu miejsc... zdążamy do jednego...

Wysłany: 14 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

RPG Story 2 będzie mimo wszystko dosyć mocno różniło się od fRPG. W fRPG gracze byli ograniczeni mocno przez swoje statystyki i umiejętności. W RPG Story gracze będą mieli większą swobodę kreowania postaci, którą ograniczać będzie jedynie ich wyobraźnia, a nie dostępne umiejętności, cechy charakteru itp. Poza tym w fRPG twórcy ballad tworzyli wątek na samym początku i również na samym początku przyjmowali do historii graczy. Prawie niemożliwe było dołączenie się w trakcie trwania ballady.
Jeśli o fabułę chodzi, to w RPG Story będzie miała ona oczywiście pewne ograniczenia, wprowadzane przez prowadzących, ale będzie miało to miejsce tylko w przyadkach wybitnych "przegięć", kiedy to konieczne będzie utemperowanie wypowiedzi niektórych uczestników zabawy. Reszta jest milczeniem (i regulaminem).

A teraz inna sprawa. Z racji moich batalii zaciekłych z sieciówką (wredną conajmniej jak sam Lord "Lucyfer" Kreegan), możliwe że nie będę w stanie odpowiadać na PM'y i wiadomości na gg.

Taki stan może utrzymywać się jeszcze do końca tego weekendu, dlatego wszelkie pytania sugestie i pretensje należy kierować, póki co, do Dragonthana lub Nagasha... Do czasu aż winni takiego stanu rzeczy zostaną rozstrzelani :twisted:.

PS: Wątek poczatkowy i tak jakoś wyślę więc bez strachu.

Rzekłem

Wyjaśniający stan rzeczy - Destero.

___________
Paradoxically, sins one can consider as forgiven are those he can't forgive himself... kore no nindo da
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ashanti



Dołączył: 27 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Z jaskini behemota :P

Wysłany: 14 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Ja się zgłaszam już teraz !!! Jeżeli można w czymś pomóc to sie zgłaszam również ......
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sharra



Dołączył: 11 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Z twoich najgorszych sennych koszmarów. A w dodatku nie znikam, jak się budzisz...

Wysłany: 14 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Cóż, jeśli wszystko ma być kontrolowane, to i ja mogę pomóc.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ghost



Dołączył: 25 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: ...no właśnie?

Wysłany: 14 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

O, Den mnie zaproponował... Stołek jeszcze wolny? :P

Ale nie liczcie na mnie w tym tygodniu - mogę się czymkolwiek zająć dopiero we wtorek albo w środę.

___________
Zaśmiecam język z lubością
Znieprawiam, do złego kuszę
Zakusy mam bolszewickie
I sączę jad w młode dusze


fragment wiersza J. Tuwima
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bubeusz



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: a żebym to ja sobie przypomniał... :)

Wysłany: 15 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Tak więc datę rozpoczęcia możemy już mniej więcej ustalić na 20-30 stycznia :) Do tego czasu powinni być wybrani prowadzący i większość uczestników.
Z tegóż tytułu napiszę teraz kto jest już przewidziany w RPG 2:

1. Destero (prowadzący)
2. Dragonthan (p)
3. Nagash (p)
4. Ashanti
5. Sharwyn
6. Denadareth
7. Ghost
8. Fristron z Avlee
9. No i ja

Dopisywanie się do listy obowiązkowe!! :)

PS. Po długim i jakże dogłębnym przemyśleniu całej sprawy zdecydowałem się oddać zaszczyty prowadzenia wątku głównego osobom bardziej doświadczonym w tym niezmiernie trudnym i odpowiedzialnym fachu :)

___________
Caveant consules ne quid detrimenti IJB capitat ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Fristron z Avlee



Dołączył: 27 października 2004
Posty: 164
Skąd: Fristotele - zgadnij po nicku :)

Wysłany: 15 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Z tego, co słyszałem, przeprowadzane jest głosowanie na prowadzących... I z wczorajszych wyników, jakie mi rzekł Drag... albo niechaj on się wypowie :)
___________
Nie ma na tym świecie altruistów. Są ci, którzy ich udają i ci, którym udawanie weszło w nawyk.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Simba



Dołączył: 19 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Lwia skała

Wysłany: 15 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Jak pozwolicie przyłączę się:P

Takie pytanko...

Powiedzmy piszę na rpg a tu nagle musze wyjechać na 2 tygodnie...
I co wtedy? :? :shock:

___________
Nie płaci się za zamiary, lecz za pracę, którą wykonano.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Destero



Dołączył: 6 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Przybywamy z wielu miejsc... zdążamy do jednego...

Wysłany: 15 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Simba (cytat):
Powiedzmy piszę na rpg a tu nagle musze wyjechać na 2 tygodnie...
I co wtedy?


Dobre pytanie. Chociaż jeszcze nie przedyskutowałem tego z Dragiem wydaje mi się, że najlepszym wyjściem byłoby:

-W przypadku gdy nie przeszkadza ci to że twoja postać będzie prowadzona przez inne osoby to po prostu powiedz o tym w tym temacie lub nie mów wcale, bo każdy i tak będzie miał pewien wpływ na każdego w historii i tak czy siak będą tobą w pewnym stopniu "manipulować". Więc nic nie ulegnie zmianie.

-Jeśli zaś nie podba ci się sytuacja gdy ktoś bez twojego wglądu w to, "kieruje" twoją postacią to wskazane byłoby poinformowanie o twoim wyjeździe na forum lub skontaktowanie się z jednym z prowadzących. W każdym bądź razie reszta osób grających się o tym dowie. Następnie w jakiś sposób "zniknij" z fabuły i zacznij grać dopiero po powrocie. Jeśli uprzedziłeś o swoim wyjeździe na forum i zaaranżowałeś swoją absencję w RPG Story II to nikt nie będzie miał prawa "ruszać" twojej postaci aż ty powiesz inaczej. Jeśli zaś ktoś się temu sprzeciwi to jego post zostanie po prostu usunięty lub odpowiednio zmodyfikowany.

Fristron (cytat):
Z tego, co słyszałem, przeprowadzane jest głosowanie na prowadzących... I z wczorajszych wyników, jakie mi rzekł Drag... albo niechaj on się wypowie.


Jeśli chodzi o to "głosowanie" o którym myślę to na razie nic nie jest pewne i dopóki nie otrzymamy odpowiedzi od "pewnej osoby" to, ja przynajmniej, nic nie powiem.

Zmienione:

Bubeusz (cytat):
Tak więc datę rozpoczęcia możemy już mniej więcej ustalić na 20-30 stycznia :). Do tego czasu powinni być wybrani prowadzący i większość uczestników.


Nie chcę zapeszać ale przy moich obliczeniach i jeśli nic nie pójdzie źle to RPG Story II wystartuje jeszcze przed 20 stycznia. Kiedy dokładnie nie powiem. A męczcie się :!: :twisted: .

Co do wyrażenia "większość uczestników". Jak już powiedziałem RPG Story II to nie ballada z fRPG, i nie mamy zamiaru ustalać tam graczy na samym początku. Każdy będzie miał możliwość przyłączenia się w każdej chwili i dowolność sposobu w jaki to zrobi (jeśli tylko nie namiesza on za bardzo w fabule).


Bubeusz (cytat):
Po długim i jakże dogłębnym przemyśleniu całej sprawy zdecydowałem się oddać zaszczyty prowadzenia wątku głównego osobom bardziej doświadczonym w tym niezmiernie trudnym i odpowiedzialnym fachu


Mam wrażenie (mam nadzieję, że mylne), że wraz z Dragiem mogliśmy zostać źle zrozumiani. Nie chcemy, żeby ktoś wziął prowadzących za tzw. "mistrzów gry". My nie będziemy tworzyć i kierować wątkiem głównym, a jedynie pilnować, aby nie stało się z nim to co w pierwszej części RPG Story oraz pilnować aby gracze przestrzegali regulaminu. To gracze stworzą wątek na swą własną modłę (którą ewentualnie lekko poprawimy jeśli zajdą jakieś sprzeczności) i doprowadzą do końca. My będziemy starać się aby z jednego wątku nie zrobiło się pięćdziesiąt :wink:.

___________
Paradoxically, sins one can consider as forgiven are those he can't forgive himself... kore no nindo da
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bubeusz



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: a żebym to ja sobie przypomniał... :)

Wysłany: 16 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Destero (cytat):
Co do wyrażenia "większość uczestników". Jak już powiedziałem RPG Story II to nie ballada z fRPG, i nie mamy zamiaru ustalać tam graczy na samym początku. Każdy będzie miał możliwość przyłączenia się w każdej chwili i dowolność sposobu w jaki to zrobi (jeśli tylko nie namiesza on za bardzo w fabule).


No właśnie to miałem na myśli, większość, czyli ci, co zaczną od początku :) A z drugiej strony ja właśnie mam taki pomysł, żeby zacząć troszkę po początku i mimo tego zgłaszam się już teraz. :)

Destero (cytat):
Mam wrażenie (mam nadzieję, że mylne), że wraz z Dragiem mogliśmy zostać źle zrozumiani. Nie chcemy, żeby ktoś wziął prowadzących za tzw. "mistrzów gry". My nie będziemy tworzyć i kierować wątkiem głównym, a jedynie pilnować, aby nie stało się z nim to co w pierwszej części RPG Story oraz pilnować aby gracze przestrzegali regulaminu.


I o to chodzi, nie zostaliście źle zrozumieni :) "prowadzenie wątku głównego" znaczyło mniej więcej, pilnowanie, żeby się on gdzieś nie zawieruszył :) A "niezmiernie trudny i odpowiedzialny fach" to były żarty z nutką ironii :) Po prostu pomyślałem, że lepiej będę się czuł bez obowiązku pilnowania.

A jeśli chodzi o to:
Cytat:
My będziemy starać się aby z jednego wątku nie zrobiło się pięćdziesiąt .

A dlaczego nie? :) Dużo wątków jest jak najbardziej wskazanych, byleby tylko kończyły się po paru postach, dając miejsce nowym i nie trwały do końca, robiąc z siebie "wątki główne".

Zaktualizowana lista: (powiększona o jedną osobę :) )

1. Destero (prowadzący)
2. Dragonthan (p)
3. Nagash (p)
4. Ashanti
5. Sharwyn
6. Denadareth
7. Ghost
8. Fristron z Avlee
9. Bubeusz
10. Simba

___________
Caveant consules ne quid detrimenti IJB capitat ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Destero



Dołączył: 6 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Przybywamy z wielu miejsc... zdążamy do jednego...

Wysłany: 16 stycznia 2005     THE RPG Story I i II - dodatek Odpowiedz z cytatem

Bubeusz (cytat):
A dlaczego nie? Dużo wątków jest jak najbardziej wskazanych, byleby tylko kończyły się po paru postach, dając miejsce nowym i nie trwały do końca, robiąc z siebie "wątki główne".


Tu muszę się nie zgodzić. W RPG Story I każdy tworzył coraz więcej wątków aż w końcu mieliśmy taki bajzel, że nikt nie wiedział o co chodzi i w końcu ze "snu" zrobili nam się Nekromanci, Żelaźni żołnierze, elementy, demony, smoki... ehhh... jeszcze długo by wymieniać. Toż to była niemal Wojna Światowa :wink: . A jeśli chodzi o mnogość wątków. Wcale nie mamy zamiaru ukierunkowywać was na jeden główny nurt wydarzeń. Zdradzę tylko, że w (niemal skończonym już) poście inicjującym będzie więcej niż jeden wątek. Wątki poboczne tworzone przez graczy będą, ale my postaramy się ograniczyć je do rozsądnej ilości i zostawimy tylko te, które będą zapowiadały się najlepiej, lub wybrane większością głosów w ewentualnym głosowaniu.

PS: Żart zrozumiałem :wink: .
PS2: Karta działa a winni delektują się widokami z Szafotu. Jeśli są jakieś pytania można je teraz kierować również do mnie.

Rzekłem

Zwycięski Destero

___________
Paradoxically, sins one can consider as forgiven are those he can't forgive himself... kore no nindo da
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.