Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-4 1:39:12
Autor Wiadomość
Dragonis



Dołączył: 8 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Ze smoczego raju, gdzie mięcho jest nieszczęśliwe

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Ten filmik z walką... Dobry, fajnie czary wyglądają, tylko jeden problem...
ANIOŁ ZABIŁ DIABŁA DWOMA CIOSAMI???
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Vaillur



Dołączył: 19 kwietnia 2005
Posty: 164
Skąd: Grodzisk Mazowiecki

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

ma ktos moze juz wszystkie filmiki ?????????
___________
...::: Dance with Devil :::...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Dragonis (cytat):

ANIOŁ ZABIŁ DIABŁA DWOMA CIOSAMI???


Patrz tutaj :

MiB (cytat):
JEST! JEST! JEST! JEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEEST!!!!!!!!!!!!!!!!!!

JEST INFORMACJA O ILOŚCI JEDNOSTEK!!!!!!!!!!!!!!!!


Liczba diabłow i aniołow jest prawie wyrównana !!!

Więc :

Heheee .... Tak samo było w h3 .... Tam też anioł był znacznie lepszy od diabła

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tristan



Dołączył: 22 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Radom

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Bardzo fajny ten 3 filmik :) Bardzo widowiskowy :D Ciekawi mnie jakie czary rzucają bohaterowie, moge sie tylko domysleć. Wyjątkowo podobał mi sie diabeł, bardzo ładnie go zrobili, szczególnie jak sie teleportuje. Natomiast bardzo martwi mnie malutkie pole bitwy.... ciekawie również zrobili gryfina oraz jego powietrzny atak, realistycznie to teraz wygląda :)
Aniołów było 8 a diabłów 6 pozatym ten szósty diabeł mógł mieć mało życia<uszkodzony przez fireball>........ale te pole bitwy takie malutkie no :( Co to ma być :?:

___________
Zapraszam na moją stronke www.klimbert.republika.pl :) Prosze wpisujcie sie do księgi gosci i zaglądajcie na forum :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

[quote="Val Gaav"]
Dragonis (cytat):

Liczba diabłow i aniołow jest prawie wyrównana !!!

Więc :

Heheee .... Tak samo było w h3 .... Tam też anioł był znacznie lepszy od diabła


Nie wiadomo - byc może anioł jest pod działaniem jakiegoś czaru wspomagającego, bo walka nie jest chyba pokazana od początku ( tak wnioskuję po rozmieszczeniu jednostek)
A co do walki to czy nie wydaje się wam, że pole bitwy jest trochę małe?

Bardzo ciekawy jest ten atak gryfa, a czary rzucane przez bohateró wygladają super.
Martwi mnie tylko minimalna granica wymagań sprzętowych bo zanosii się na to, że będzie potrzeba bardzo mocnego sprzętu.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tristan



Dołączył: 22 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Radom

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Zobaczcie sobie 23 sekunde filmiku, widać wyrażnie pewien obiekt w lewym górnym rogu, to jest chyba studnia. Czyżby bitwy były rozgrywane na mapie przygody :?: :?: :?:
___________
Zapraszam na moją stronke www.klimbert.republika.pl :) Prosze wpisujcie sie do księgi gosci i zaglądajcie na forum :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Tristan (cytat):
Czyżby bitwy były rozgrywane na mapie przygody :?: :?: :?:


Może nie tyle co na mapie przygody, ile "tło" będzie dopasowywać się do miejsca,
w którym aktualnie się znajdujemy [ w H3 jest komplet grafik na każdy typ terenu ].

Ale to akurat można było wywnioskować z pierwszych screenów:
Popatrz na prawą część grafiki - co tam stoi,
a następnie na tej grafice przypatrz się co stoi na prawo od wiatraka :)


Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Val Gaav



Dołączył: 18 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z jednego z czterech światów stworzonych przez... : "Lord of the Nightmares"

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Anonymous (cytat):

A co do walki to czy nie wydaje się wam, że pole bitwy jest trochę małe?


Zgodnie z zapowiedziami wielkość pola bitwy będzie zależeć od rozmiaru armii ... Mała armia małe pole ... Ale gdy będziemy mieli ze sto aniołów w armii (i pełno innych jednostek) no albo z 1000 szkieletów :) to kto wie jakie rozmiary przybierze nasza bitwa :wink:

___________
Darkness beyound blackest pitch, deeper then the deepest night
King of darkness, who shines like gold upon the Sea of Chaos.
I call myself upon thee! Swear myself to thee !
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Douger



Dołączył: 13 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Łuków

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Mógłby ktos dac tu link do dwóch pozostałych filmików?? Bo pierwszy zrobił nam mnie spore wrażenie.
Wbrew obawom walka nie przedłuża się niesamowicie z powodu animacjii ataków.

___________
Guns N' Roses 4ever!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Douger (cytat):
Mógłby ktos dac tu link do dwóch pozostałych filmików?? .


http://www.gamespot.com/pc/strategy/heroesofmightandmagicv/media.html


Zarejestruj się i możesz spokojnie ściągnąć te 2 pozostałe filmiki ... Tylko że trochę czasu to niestety zabiera :(
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Val Gaav (cytat):
Anonymous (cytat):

A co do walki to czy nie wydaje się wam, że pole bitwy jest trochę małe?


Zgodnie z zapowiedziami wielkość pola bitwy będzie zależeć od rozmiaru armii ... Mała armia małe pole ... Ale gdy będziemy mieli ze sto aniołów w armii (i pełno innych jednostek) no albo z 1000 szkieletów :) to kto wie jakie rozmiary przybierze nasza bitwa :wink:


Ale w HoMM-V to raczej nielogiczne, przynajmniej na dotychczasowych zasadach. We wszystkich częściach jednostka symbolizowała określoną ilość stworzeń tego samego rodzaju i takich jednostek na polu bitwy można było mieć siedem. Czy zatem HoMM-V w kwesti liczebności armii na polu coś zmieni? Jesli nadal bedziemy walczyć 1-7 slotami przeciw 1-7 to jaki sens ma zwiększanie pola bitwy?

Jeśli jednak liczebność armii będzie decydować o rozmiarze pola walki to logicznym staje się równomierne (albo kontrolowane) rozbicie jednostek na więcej niż 7 grup stworzeń. Gdyby tak było walki zyskałyby nowy wymiar i stałyby się bardziej realne. Chciałbym rozgrywać bitwy, np. 20 vs. 20 na dość dużym obszarze pola walki, na pewno ze dwa razy większego niż dotychczas.
Z tym wiązałoby się kolejne zagadnienie, a mianowicie wpływ zaklęć na te jednostki (zwłaszcza podnoszące i obniżające modyfikatory walki) - dotychczas było to uproszczone przez co gra była wręcz banalna. Może zatem czas by skuteczność tych zaklęć zależała od liczby jednostek rzucających czar albo poziomu bohatera?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anthon



Dołączył: 19 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Minoc

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Uff potwierdzenie liczebnosci jednostek - to jest to czego potrzebowalem ;].
No coz, bracia i siotry, wyglada na to, ze mamy naprawde duze szanse na to, by piata czesc HoM&M przysporzyla nam naprawde duzo radosci.. Mysle, ze sa wielkie szanse na to, ze przebije H4 ale czy dogoni ideal? :>
Po obejzeniu filmow zastanawiaja mnie 3 rzeczy

1. Pole bitwy jest jakby "przepakowane". Mam nadzieje, ze to tylko tak wyglada na filmie a w reczywistosci bedzie sie przyjemnie gralo.
2. Wymagania systemowe.. Mysle, ze przy ustawieniu niskich efektow graficznych, wystarczy 1200-1500mhz i kartka graficzna pokroju GF2 czy GF4mx.. Chociaz walka moze wymagac nieco wiecej.
3. Jak beda wygladaly jednostki z innych zamkow, i co tworcy maja na mysli mowiac o "nowej" nacji??!! :]
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Mi tam sie podoba jak zrobione jest miasto. Co prawda bardzo przypomina mi Disciples 2, ale nie jest to dla mnie wadą :D. Nie wiem ludzie czemu mówicie że nie ma żadnych ikon od kupowania jednostek itp. przecież w prawym dolnym rogu pokazuje się znikające pięciokątne okienko z ikonkami. Tam są wszystkie potrzebne ikony. Swoją drogą zwróciliście uwagę na takie budynki jak przypominający ten od kawalerzystów (nie pamiętam nazwy polskiej) w Heroes III (niedaleko zamku) lub klasztor od Mnichów. Duży pomnik to pewnie struktura graalowa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Fakt, pomysł ze zmienną wielkością pola bitwy jest dla mnie chybiony. Strasznie zniszczy strategiczny aspekt walk. Bo oto "szybka jednostka" która powiedzmy w jednej turze doleci do łucznika teraz będzie dostawać od niego bęcki przez to, że w armii wroga pojawiły się dwa szkielety (może trochę przesadziłem) i pole walki się powiększa.

PS: Dla mnie musem w Heroes V jest moim zdaniem najlepsza rzecz wymyślona w Heroes IV czyli karawany...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

dragonn (cytat):

PS: Dla mnie musem w Heroes V jest moim zdaniem najlepsza rzecz wymyślona w Heroes IV czyli karawany...


I jednocześnie najbardziej lamerska - o to chodziło właśnie, żeby sobie zajść po jednostki.
Wtedy trzeba było wybrać, po które iść, bo nie zawsze czas ustarczało.
A w H4 - mamy kaskę - rekrutujemy jednostki i karawaną do zamku.
Pozatym druga sprawa - transport jednostek pomiędzy zamkami.
To był bardzo prosty sposób na ocalenia jednostek:
widzisz mocnago wroga -> karawana z jednostkami do/z innego miasta.


Co do pola walki - mi się wydaje, że im chodzi o to, żeby na początku gry,
gdy jednostki chodzą blisko, pole będzie mniejsze, aby walka była szybsza.
Prawdopodobnie wielkość pola walki zależeć będzie w pewnym stopniu od szybkości najszybszej jednostki,
nie zaś - jak wszyscy tutaj prorokuja - od liczebności jednostek na planszy.


Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonis



Dołączył: 8 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Ze smoczego raju, gdzie mięcho jest nieszczęśliwe

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

A mnie zastanawia jedna rzecz... Zauważył ktoś, że gryfów było 17, a po wskrzeszeniu aż 35?

A tak apropo to wskaźniki ilości jednostek mały...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Walka mi sie średnio podoba ...czuje sie bardziej jak w kinie niz jak gracz... Czary rzeczywiście sa FULL WYPAS ... tylko ze sa za duze jak na tak małe pole walki .... Ciezko bedzie mi sie przyzwyczaic... o ile sie wogle przyzwyczaje bo moj komp nie jest najlepszej jakosci :twisted:

Pozdrawiam
Rycerz Mike
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Dragonis zauważ, że na początku walki bohater inferno atakuje gryfy deszczem meteorytów, które zabierają około 15 jednostek. Anioł wskrzesza jednostki, które poległy w walce więc nie widze tutaj żadnych niejasności.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonis



Dołączył: 8 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Ze smoczego raju, gdzie mięcho jest nieszczęśliwe

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Z tego by wynikało, że archanioł wskrzesi wrzystkie poległe jednostki. Albo i nie. Na to jednak się zanosi... :? :? :? :?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rytu Mullich



Dołączył: 17 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: Z nikąd(to taka kraina)

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Po obejrzeniu filmików stwierdzam w 100% że będzie to coś genialnego.Najważniejszą rzecz jaką chciałem zobaczyć to cyferki z ilością wojska.Widząc je jestem pewny że nie będzie to żaden DISCIPLES ani ETHERLORDS.Reszta też prezentuje sie super.Pozostaje nam tylko czekać na grywalne demo po ktorym będziemy już wiedzieć wszystko.Ciekawi mnie kiedy owe DEMO HEROES 5 pojawi się.
___________
Wałbrzych wita(Piaskowa Góra zaprasza).
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Czytaliście to http://celestialheavens.com/viewpage.php?id=401 ,
Czy Nicolai to syn Katarzyny i Rolanda, a to ma być bezpośrednia kontynuacja trójeczki i M&M VI?
Pozdrawiam
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

I jednocześnie najbardziej lamerska - o to chodziło właśnie, żeby sobie zajść po jednostki.
Wtedy trzeba było wybrać, po które iść, bo nie zawsze czas ustarczało.
A w H4 - mamy kaskę - rekrutujemy jednostki i karawaną do zamku.

No o to własnie chodzi, że jednostki się marnowały. Wiem, że ciekawie było kiedy był ten jeden "rutynowy" bohater, który co tydzień robił rundki, ale chodzi o to żeby nie tracić tych jednostek. Innego rozwiązania niż karawany nie ma niestety, bo jakby jednostki zbierały się przez kilka tygodni (a nie traciły co tydzień) to przyszedłby "zły komputer" i by wszystko wykupił...

Pozatym druga sprawa - transport jednostek pomiędzy zamkami.
To był bardzo prosty sposób na ocalenia jednostek:
widzisz mocnago wroga -> karawana z jednostkami do/z innego miasta.

No to akurat jest prawda, ale nie zapominaj, że karawany można było blokować...

Co do pola walki - mi się wydaje, że im chodzi o to, żeby na początku gry,
gdy jednostki chodzą blisko, pole będzie mniejsze, aby walka była szybsza.

Najlepiej niech wogóle nic nie zmienają :D

Ale dobra koniec o Heroes IV, mowmy o V!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anthon



Dołączył: 19 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Minoc

Wysłany: 22 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Co do tych cyferek przedstawiajacych ilosc jednostek, to mysle, ze je zmienia, bo z pewnoscia nie tylko nam sie one nie podobaja :].
Jeszcze ciagle mnie gnebi to, jak bedziemy znajdywac budynki wokol zamku? ;]
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Douger



Dołączył: 13 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Łuków

Wysłany: 23 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Prosze jeszce raz o link do pozostalych filmików , bo nie chce mi sie ściągać mimo zarejestrowania (po naciśnięciu download wyskakuje mi strona główna). Gdyby ktoś by ł tak miły i wrzucił...
___________
Guns N' Roses 4ever!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 23 maja 2005     Heroes V Trailer/Filmiki z Gamespot Odpowiedz z cytatem

Douger (cytat):
Prosze jeszce raz o link do pozostalych filmików , bo nie chce mi sie ściągać mimo zarejestrowania (po naciśnięciu download wyskakuje mi strona główna). Gdyby ktoś by ł tak miły i wrzucił...


1. trzeba aktywować konto [ przychodzi @ ]
2. trzeba się zalogować [ prawy górny róg ]


Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.