Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-29 16:58:13
Autor Wiadomość
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 16 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

No to moze ja powiem coś o miescie Forge:
Jak wiadomo jestem przeciwnikiem, choć pogodziłem sie z jego istnieniem w fabule świata HOMM.
Jestem także przeciwnikiem tego miasta w takiej postaci jaką widziałem na screenie, dlaczego?

1. Wygląd zamku. Jest mało klimatyczny, poprostu zniechęca na sam widok. Porównujac go z pozostałymi zamkami juz na pierwszy rzut oka odnoszę wrażenie, że po prostu nie pasuje, szpeci.
Mógłbym ten zamek zaakceptować tylko wtedy, gdyby jego wygląd nieco bardziej nawiązał na podobieństwo pozostałych zamków. Nie mam pewności co do jego umiejscowienia, ktoś mówił, że podziemia?
No powiedzmy jak ja bym go widział:
A. Technologia starożytnych według mnie powinna raczej przypominać klasyczną architekturę, coś jak protosi ze starcrafta. Budowle powinny być zrobione z tego samego trwałego, skalnego budulca. Podobne do siebie tak jak są do siebie podobne obiekty zamku castle. Jestem pewien, że w dalekiej przyszłości własnie tak będą wyglądały wszelkie obiekty, z wielkimi krążownikami włącznie. Byc może nasza cywilizacja zatacza podobne koło jak w HOMM i M&M, tyle się ostatnio mówi o pradawnych tajemniczych budowlach sprzed 10000-12000 lat i kataklizmie na miarę biblijnego potopu)
B. Tło nie powinno być ciemne, ale bardziej bajkowe, klimatyczne na tle jakichś gór moze lasów i pogodnym niebem o zachodzie słońca

2. Stworzenia. Są wręcz okropne. Skoro jest to zamek technologiczny to powinny być to tylko i wyłącznie cyborgi, androidy z miotaczami płomieni a nie zombie z piłami motorowymi, czy naga tanki. Jak dla mnie mógłby to być adroidzki smok, żywy i mechaniczny zarazem i ziejący kwasem lub jakimś innym paskudztwem
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lobo



Dołączył: 18 listopada 2002
Posty: 164
Skąd: i po co?

Wysłany: 16 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Tak sobie pomyślałem mówicie tu o różnicy tehnologicznej która nie pasi tu klimatem.Ciekawe czy wiecie że aborygeni do dziś nie wiedzą do czego służy telewizor.
___________
Tak dryfuje nam życie,
po omacku, we mgle...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 16 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

hehehehehe a teraz zupełnie dwubiegunowa odpowiedź:
1. klimat... tu dostrzegam wibitny subiektywizm. Dla mnie jakakolwiek zieleń, las, zachód słońca, natura w tym Zamku to po prostu głupota! To coś jak umieszczanie Kreegans w barwnym ogrodzie..... Prawdę mówiąc pierwsze miasto Forge powstało głęboko pod ziemią, więc jakoś nie widzę po prostu ani jednego drzewka tam.... z resztą pomyśl jak głupio wyglądałoby drzewo w zamku Inferno albo lepiej - Nekropolis. Każdy zamek ma mieć swój własny indywidualny klimat i uważam, że nie należy z Forge robić na siłę zamku fantasy. Z resztą dla mnie jest po prostu piękny!!! Spójrzcie na te cudowne konstrukcje, strzeliste dachy (o ile wogóle :), te światła i neony, ten pas startowy dla Drednoutów..... Cudo!

2. Tu się zgadzam. Faktem jest, że wolałbym widzieć tam cyborgi podobne do tych z gier MM. Inaczej mówiąc - własne, niepowtarzalne jednostki niepodobne do tych istniejących. Co do czołgów nie mam nic przeciwko, ale wsadzanie weń nagę może być faktycznie niezbyt trafionym pomysłem. Jak mówiłem, każdy zamek ma swój niepowtarzalny klimat i (tego przede mną chyba nikt nie powiedział :)) te wszystkie jednostki z innych zamków po prostu psują klimat Forge. One mają swoje miejsce.... ale przyznaję, że pomysł był bardzo ciekawy i w świetle fabuły - bardzo realny. A co do pomysłu cybernetycznego smoka, to sam już o tym myślałem, a nawet już mu przydzielałem właściwości i parametry... :)... ciekawe dlaczego ? :P

Mimo wszystko, moim marzeniem jest sprowadzenie tego zamku do gry... z Nagą w czołgu czy bez niej!

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ronald



Dołączył: 11 lutego 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 17 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Dla mnie ta technika jest za bardzo zaawansowana. Walka pikiniera i gościa z uzarem musi być bardzo ciekawa!!!
___________
Wszystko co ma swój początek ma też swój koniec.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Pepuś



Dołączył: 18 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Aurum

Wysłany: 27 maja 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

A ja nie wiem nic na temat zamku Forge i dopiero się o takim czymś dowiedziałem i tak też zagłosowałem :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 10 sierpnia 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Ja jeszcze chciałem powrócić do kwesti samego zamku forge ponieważ czytałem ostaniego newsa na ten temat.

Tu powrócę do wyglądu ponieważ mój opis moze się wydawac nie do konca w pełni obrazowy.
Tak jak mówiłem mamy do czynienia z cywilizacją starożytną. Kto grał w starcrafta widział jak wyglądały miasta na Aiur. Nie wiem czemu ale tak właśnie mi się to kojarzy i pasuje zarazem. Samo miasto nie musi być ani mroczne ani też podziemne. Na dokładkę dowalę technologię i wyglad obiektów boga Ra z filmu "Gwiezdne Wrota". Tam dopiero czuje się klimat starożytności.
No właśnie takie skrzyżowanie Protosów i Ra wyglądałoby według mnie najlepiej aniżeli jakies neony. A teraz wyobraźcie sobie taki zamek na pustyni (dla mnie cuudo) albo w jakiejś nocnej scenerii. Powiedzmy klimat surowości.
Zresztą przydałaby się jakaś zmienna losowa uwględniająca porę dnia (świt, dzień, noc, poruszające się chmury [obojętnie czy siarki, moru czy zwykłe obłoki]) a w niektórych zamkach (np. Castle, Rampart) warunki atmosferyczne (deszcz, padający snieg)
Acid - przecież drzewa w zamku Inferno czy nekropolis mogłybyb być i nie mówię tu o jakichś zielonych a o drzewach a właściwie to co z nich zostało (jakieś kikuty, koszmarnie wyglądające drzewa bez liści lub wypalone, z wiszącymi szkieletami etc.)

Jednostki. Tu rodzi się jedna wątpliwość - poziom technologi, który był zapewne wysoki a pozostałe zamki.
Tak jak nie wyobrażam sobie mutantów z piłami motorowymi to tak samo nie wyobrażam sobie myśliwców czy walkirii (znowu starcraft mi sie kojarzy :) ) ostrzeliwujących smoki. Z drugiej strony po obejrzeniu filmu "Władcy ognia" sam już nie wiem.
Przede wszystkim część jednostek powinna być sterowana przez ludzi. Powiedzmy że mamy Androidzkiego Smoka no to trzeba by jeszcze wymyśleć sześć pozostałych poziomów.
Wreszcie rodzi się kolejne pytanie co by było z magią? I czy bohaterowie z tego zamku mogliby poznawać zaklęcia. Zdaje się że jeden z herosów Alamar to jakiś zbiegły cyborg?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Manticore



Dołączył: 26 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Północne Pustkowia :)

Wysłany: 10 sierpnia 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Patcha bym ściągnął i zainstalował, bo krytykować nie można dopóki się nie sprawdzi/obejrzy/przeczyta/wypróbuje. Osobiście podzielam zdanie konserwatystów i nie lubię mowoczesnych technologii w światach fantasy. Oczywiście rozumiem stanowisko fanów serii Might and Magic - przerwać fabułę ulubionego RPG to po prostu zbrodnia. Ale Heroesów zawsze traktowałem jako oddzielną grę i powiązanie fabuły z wydarzeniami z M&M uważam za wielki błąd. W RPG zagrałem ( bodajże w 7 odsłonę sagi ) i muszę rzec, że z początku mnie nawet wciągnęła. Fascynacja trwała krótko i wkrótce przerodzila się w znudzenie. I teraz powiedzcie czy sprawiedliwe jest to, że aby rozkoszować się w pełni fabułą herosków muszę się męczyć z 10 częściami serii RPG, która po prostu nie przypadła mi do gustu ? WOGóle denerwuje mnie, że fabuła herosów jest taka urywana i fragmentaryczna - w homm2 walka o sukcesje między Rolandem i Archibaldem, w trójce z kolei wyskakuje ni stąd ni z owąd Katarzyna Ironfist, w Armageddon's Blade powraca Roland, który został porwany przez Kreeganów, a po zakończeniu dodatku Gelu ucieka do lasu z mieczem armageddonu przy boku. W SoD pokazywane są losy pobocznych bohaterów ( to mi się akurat podobało, ale nie wiem jak było umiejscowione w czasie zupełnie ), a w czwórce wogóle masakra. Nagle wyskakuje Gelu z Armageddonem i Kilgor z jakimś Sword of Frost, o którym nic nie słyszałem ( bo nie grałem we wszystkie Chroniclessy ), świat wybucha i szlag trafia wszystko z fabułą włącznie... A tak wracając do samego Forge to pomijając fakt, ze nie podoba mi się koncepcja nowoczesnej technologii w świecie fantasy to muszę rzec że nie za bardzo przypadły mi do gustu modele budynków i wygląd samego miasta. Jeśli już ma to być realizowane to profesjonalnie. A patch powinien wyjść, ale z możliwością bezproblemowej deinstalacji. Jak już wspomniałem z ciekawości bym go zobaczył ( ech taka sama niezdrowa ciekawość sprawiła że obejrzałem ekranizacje "Wiedźmina" :/ ).

Pozdrawiam :)
Manticore

___________
Heroes of Might and Magic 4.....there is no curse in elvish, entish or the tongues of man for this treachery !!!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Daron Snyderthdend



Dołączył: 17 lutego 2003
Posty: 164
Skąd: z Fearunu, północnych ziem Czempionów Torma...

Wysłany: 12 sierpnia 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Ja jestem za i będę za 8) . The Forge jest genialny i będzie genialny 8) . Jesli ktoś stwierdza że jak moze wyglądać Diablo z ufoludkami to niech zagra w Arcanum tam mamy cos takiego :roll:
___________
Imię: Daron
Nazwisko: Snyderthdend
Rasa: Człowiek
Wyznanie: Wszystkie dobre Bóstwa Fearunu, ale przede wszystkim w Torma
Klasa:20lvl Paladyn, 15lvl Czempion Torma, 5lvl Zwiadowca Harfiarzy
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
TomaszTEO



Dołączył: 6 czerwca 2003
Posty: 164
Skąd: Rybnik

Wysłany: 8 września 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Hmm jedynie z ciekawości i samej grafiki :P
Dla mnie Heroes III jest swego rodzaju przypomnieniem Średniowiecza
i niech tak pozostanie. Może H5 będzie bardziej fantasy & s-f,
ale H3 niechaj pozostatnie tym czym jest.

___________
"A wielkie trąby zagrzmią wśród dusz ludzkich gdy król nadejdzie"

"Ten który walczy z potworami winien uważać się by samemu nie stać jednym z nich.
Gdy spoglądasz w otchłań ona również patrzy w ciebie..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 8 września 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Haarald (cytat):

Wreszcie rodzi się kolejne pytanie co by było z magią? I czy bohaterowie z tego zamku mogliby poznawać zaklęcia. Zdaje się że jeden z herosów Alamar to jakiś zbiegły cyborg?


Dostępny screeny ukazuję Gildie Magów sięgającą aż 5 poziomu (inna sprawa, że ta Gildia wygląda najbardziej fantasy z całego miasta). Moim zdaniem był to bardzo chybiony sposób. Forge jako miasto futurystyczne nie powinno opierać się na magii, Gildia powinna być najwyżej 2 poziomu. Bohaterowie powinni oczywiście poznawać zaklęcia, czemu nie? W końcu Barbarzyńcy też mogą!

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 9 września 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Ekhm.... no więc według MOICH wiadomości, tudzież sądząc po screenach na mojej stronce, gildia miała być tylko 3 poziomowa, a samo miasto miało być jeszcze mniej magiczne niż Stronghold......

a Alamar znany z H1-3 może jest cyborgiem, może nie... ale nie zmienia to faktu, że Cyborg był jedną z dwóch klas bohaterów Forge, więc trochę by ich tam poprzybywało :). Drugą klasą był Technik.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 11 września 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):
Ekhm.... no więc według MOICH wiadomości, tudzież sądząc po screenach na mojej stronce, gildia miała być tylko 3 poziomowa, a samo miasto miało być jeszcze mniej magiczne niż Stronghold......
.


Masz rację, przypatrzyłęm się dokładniej. Wieża wygląda na trzypoziomową. Inna sprawa, że segmenty są bardzo duże i dtatego to mnie zmyliło. Ale czy nie mam racji mówiąc, że gdyby znalazła się w każdym innym zamku to nikt by nie narzekał, że wygląda"technicznie"? Jak dla mnie to bardzo "fantasy" budowla...

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 11 września 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Chciałem znowu podjąć walkę o wskrzeszenie Forge. W tym celu szukam osoby, któraby zrobiłą w htmlu/php petycję w spawie powyższej sprawy. Tekstem petycji zająbym się osobiście i Acid Dragon (sorry, że mówię w twoim imieniu). Oczywiście, kto chciałby jeszcze to gorąco zapraszam. Petycja byłaby dwujęzyczna: polski/angielski. Byloby miejsce na wpisanie swojego nicka i adresu, oraz miejsce na parę ciepłych słów. Wierzę, że mogłoby się to udac. Potrzebna nam tylko ładna strona graficzna i silna reklama po światowych stronach heroesowych.
___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ra-V



Dołączył: 4 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra alias Chimera

Wysłany: 11 września 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Avatar (cytat):
W tym celu szukam osoby, któraby zrobiłą w htmlu/php petycję w spawie powyższej sprawy. Byloby miejsce na wpisanie swojego nicka i adresu, oraz miejsce na parę ciepłych słów.


A cos podobnego do komentarzy w Krainie WoG moze byc? Bo jak tak to chetnie sie tym moge zajac...

___________
See you in Tibia!
Lista Jaskiniowych Chimeryjczyków - tutaj
Więcej tutaj...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 12 września 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Ra-V (cytat):

A cos podobnego do komentarzy w Krainie WoG moze byc? Bo jak tak to chetnie sie tym moge zajac...


O czymś takim właśnie myślałem :)

___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 12 września 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Pomimo mych niecheci co do Forge jestem gotów się podpisać pod tą petycją.
Moja rada: Uzbierajcie 1000 wpisów ludzi z różnych krajów. Poruszcie kwestię na najpopularniejszych zagranicznych forach poszczególnych krajów.
Taka presja na pewno odniesie sukces.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ururam Tururam



Dołączył: 17 października 2002
Posty: 164
Skąd: Próżnia między światami

Wysłany: 13 września 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Tak, napisac petycje zebrac podpisy, a potem wysłać. Gdzie? Do rozwiązanego NWC? Do zbankrutowanego 3DO? A może do Ubisoftu, który śni po nocach o wydaniu nowego dodatku do Heroes3?
A moze do składu węgla? Bliżej, a efekt ten sam.

___________
Hoc est opus!
(Caffa et bucella per attractionem corporum venit ad stomachum meum.)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ra-V



Dołączył: 4 lipca 2002
Posty: 164
Skąd: Zielona Góra alias Chimera

Wysłany: 13 września 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Heh, na tym dodatku Ubisoft mógłby przypadkiem zarobić więcej niż 3DO na Heroes IV :)
___________
See you in Tibia!
Lista Jaskiniowych Chimeryjczyków - tutaj
Więcej tutaj...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Duo



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Innocent

Wysłany: 29 października 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Jeśli moge to mam inną koncepcje co do wyglądu the Forge. Pomysł był dobry z tym zamkiem jednak troche przesadzono z tą futuryzacją ( :D nie wiem czy takie słowo wogóle jest w słowniku j.p). Gdyby tylko troche pomyśleli można by było stworzyć coś co pasowałoby do smoków magów i rycerzy. chodzi mi o np. smocze golemy z Heroes IV. Stworzyć kilka podobnych monsterów :) i zamek jak sie patrzy.

PS. Może swoją koncepcje słabo poparłem (tylko jedną jednostką) ale zawsze to jakaś propozycja

___________
Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 29 października 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Nie ty jeden masz taką koncepcję :) - nawet Sir Mullich - główny autor HoMM3 wolał styl przekładni, metalu i dziwnych kostrukcji a'la Leonardo da Vinci (dobrze to żem napisał?). Większość jednak wolała styl futurystyczny, taki jaki od dawna był obecny w MM i jaki najlepiej pasowałby do nowej fabuły oraz kontynuacji zagadnień z MM7. Według mnie - pod tym względem było to lepsze, ale dla fanów, którzy nie interesują się fabułą i/lub grali TYLKO w HoMM3, nowe miasto faktycznie mogło się wydawać czymś zupełnie do HoMM nie pasującym...

A jednak oddałbym wszystko (no, prawie wszystko ;) za Forge.... z cyborgami, czy bez!

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Duo



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Innocent

Wysłany: 2 listopada 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Masz zupełną racje. Jest tak ja mówiesz wiele osób grało tylko w HoMM i nie miało styczności z M&M. Mimo wszystko nie pasuje troche ten zamek do herosów, a z drugiej strony to zawsze jakieś urozmaicenie. Byłby to 10 zamek :D nowe potwory i oraz nowa taktyka rozgrywki. Patch z the Forge jest jak najbardziej pożądany dla wszystkich fanów HoMM III.
___________
Jam częścią tej siły, która wiecznie zła pragnąc, wiecznie dobro czyni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Michalson



Dołączył: 13 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 20 listopada 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Wiecie co wam powiem? Jeżeli Forge ma być w H5, to niech se będzie!
Mam tylko zastrzeżenie: nie w postaci dodatku pobranego z Internetu.
Czemu? Już wyjaśniam:
otóż Forge jest zupełnym przełomem- bo to w końcu zamek do HoMM, w którym jak na razie nie było krzyny technologii (tak, WIEM że były jej tony w M&M!!).
Już to kiedyś mówłem, że jeżeli Forge ma się pojawić, to w nowej, przygotowanej dla niego części.
Tak czy siak dziwnie by to wyglądało.Elf z łukiem jakie ma szanse z uzbrojonym w laser facetem? Nie każdy żołnierz to heros z M&M :!: :!:
No, i można mieć nadzieję że Forge wyjdzie w związku z WOG-iem... ale raczej nikła ta nadzieja
===============================================
Quidquid latine dictum sit, altum bitedur
(Cokolwiek powiesz po łacinie brzmi mądrze)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 23 listopada 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Tak, a więc jak mówiłem i (co chciałem powiedzieć):

Wątpię, żeby Forge znalazło się w Heroes V. Aby to jakkowleik wyjaśnić fanom i samym twórcom trzeba sięgnąć daleko do H2, MM7 a nawet MM3. Niestety obecny kierownik produkcji Heroes V sam powiedział, że tych części po prostu nie zna (był fanem H3 i dopiero teraz zaczął grać w H4), a co za tym idzie - nie zna również fabuły i całej otoczki sci-fic w grach MM, chyba, że z innych źródeł niż same gry. Tak więc - jeżeli nawet brałby pod uwagę pomysł Forge, to zrobiłby to praktycznie bez żadnego powodu - ot, życzenie fanów, a to by było barbarzyństwo. Jeżeli to tak miałoby być zrobione, to nawet ja nie chciałbym zobaczyć Forge w takim wypadku.

Na Forge jednak nowa nadzieja nastała. Teraz, gdy 3DO nie żyje pojawiły się zupełnie nowe drogi do odzyskania Forge. To już się dzieje! Mam w tym swój mały wkład, ale oczywiście główna inicjatywa należy do WoG Teamu. :) Zobaczymy.. może teraz się uda.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 23 listopada 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):
Wątpię, żeby Forge znalazło się w Heroes V. Aby to jakkowleik wyjaśnić fanom i samym twórcom trzeba sięgnąć daleko do H2, MM7 a nawet MM3. Niestety obecny kierownik produkcji Heroes V sam powiedział, że tych części po prostu nie zna (był fanem H3 i dopiero teraz zaczął grać w H4), a co za tym idzie - nie zna również fabuły i całej otoczki sci-fic w grach MM, chyba, że z innych źródeł niż same gry. Tak więc - jeżeli nawet brałby pod uwagę pomysł Forge, to zrobiłby to praktycznie bez żadnego powodu - ot, życzenie fanów, a to by było barbarzyństwo. Jeżeli to tak miałoby być zrobione, to nawet ja nie chciałbym zobaczyć Forge w takim wypadku.

well, o ile mię pamięć nie myli
a i mogę się na tym nie znać, bo mię H4 nie przekonało do siebie
to chyba już H4 było niemal pozbawione sensownej fabuły

siakoś mi wogle to nie przeszkadzało (nie zwracałem na to uwagi, ot co!) w H3 oraz H2 i H1
ale gdy co nieco poczytałem o całej historii HoMM i M&M widzę, że jest w tym COŚ

nie mam pojęcia, czy ftoś z NWC jest zaangażowany w nowy projekt
nie mam pojęcia, czy ftoś ma wizję kontynuacji!
nie mam pojęcia, jakie są plany UbiSoftu

ale przekonuje mię postawa MuadDiba, który pyta!
sonduje,
bada opinie
nas! fanów

(pamiętasz Acidzie naszą emocjonującą dysputę o tworzeniu gier? :P)

a to oznaczać może, że nawet jeśli nie wie nic (co mało prawdopodobne!) o całej fabule
to jest szansa by Mu o tem napisać i wykazać, że tkwi w tym znaczący potencjał
nawet i na kolejne części!

ja bym spróbował
ująć po angolsq historię z Kwasowej Groty
siakoś sformatować (coby było zdatne do druq)
i posłać

przeca nawet w przerwie na kawe może se to poczytać
a jak zaciekawi, to hoho!

Acid Dragon (cytat):
Na Forge jednak nowa nadzieja nastała. Teraz, gdy 3DO nie żyje pojawiły się zupełnie nowe drogi do odzyskania Forge. To już się dzieje! Mam w tym swój mały wkład, ale oczywiście główna inicjatywa należy do WoG Teamu. :) Zobaczymy.. może teraz się uda.

ech...
byś napisał coś wiency
a nie drzaźnił!

___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 23 listopada 2003     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

jOjO (cytat):
well, o ile mię pamięć nie myli
a i mogę się na tym nie znać, bo mię H4 nie przekonało do siebie
to chyba już H4 było niemal pozbawione sensownej fabuły

siakoś mi wogle to nie przeszkadzało (nie zwracałem na to uwagi, ot co!) w H3 oraz H2 i H1
ale gdy co nieco poczytałem o całej historii HoMM i M&M widzę, że jest w tym COŚ


W H4 (podstawowej wersji) jeszcze coś sensownego można było znaleźć (przemycono nawet ukryty wątek Starożytnych). Potem była to totalna klęska. Po pierwsze: tak właśnie się dzieje, gdy do HoMM nie jest dopuszczany ich twórca, pan władca i mistrz - Jon van Caneghem. Teraz, gdy już nawet NWC nie ma przy projekcie, wszelkie moje nadzieje na dobrą grę z serii prawie upadły. A brak dobrej fabuły w H4 był według mnie ogromnym gwoźdźiem do trumny.


jOjO (cytat):
nie mam pojęcia, czy ftoś z NWC jest zaangażowany w nowy projekt


A ja mam - z tego co wiem, na razie - NIKT.

jOjO (cytat):
nie mam pojęcia, czy ftoś ma wizję kontynuacji!
nie mam pojęcia, jakie są plany UbiSoftu

ale przekonuje mię postawa MuadDiba, który pyta!
sonduje,
bada opinie
nas! fanów

(pamiętasz Acidzie naszą emocjonującą dysputę o tworzeniu gier? :P)


Pamiętam dobrze i pamiętam też co mówiłem - to TWÓRCY mają tworzyć grę, nie FANI. fani mogą conajwyżej sugerować, poprawiać, proponować, ale główny koncept powinien należeć do twórców. Sytuacja jest teraz taka, że dawnych twórców nie ma, a nowi nie mają zielonego pojęcia jak się za to zabrać (nawet jeszcze żadnego oficjalnego projektu nie złożono). Dla mnie ta sytuacja wygląda gorzej niż armageddon.


jOjO (cytat):
a to oznaczać może, że nawet jeśli nie wie nic (co mało prawdopodobne!) o całej fabule
to jest szansa by Mu o tem napisać i wykazać, że tkwi w tym znaczący potencjał
nawet i na kolejne części!

ja bym spróbował
ująć po angolsq historię z Kwasowej Groty
siakoś sformatować (coby było zdatne do druq)
i posłać

przeca nawet w przerwie na kawe może se to poczytać
a jak zaciekawi, to hoho!


Hetmanie! Ja to wszystko przez conajmniej miesiąc pisałem a to tylko mała, malutka cześć całej fabuły! To zaledwie 6,7 z ponad 20 części! Obawiam, się, że gdybym miał całą fabułę spisać i to jeszcze po angielsku, to chyba maturę musiałbym zawalić :P
Jeśli chodzi o to, co jest do tej pory (choć to naprawdę zamknięta saga i nic do niej dołożyć już prawie nie można), to może w ferie znajdę na to czas...


jOjO (cytat):
ech...
byś napisał coś wiency
a nie drzaźnił!


Niestety teraz mam całkiem sensowną zasłonę dymną :P. Szczegółów ujawniać mi po prostu nie wolno. Lojalny muszę być wobec władców Przebudzenia Bogów. Może nie powinienem nic wogóle mówić, zwłaszcza, że to niepewne. Jednakże chciałem zasugerować, że nadzieja jakaś jest!

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.