Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-29 18:11:44
Autor Wiadomość
Thompson



Dołączył: 27 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Starożytne Conflux w Radomiu

Wysłany: 18 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Cytat:
Jeśli zaś rozmowa tyczy się części trzeciej (co oznaczałoby, iż tylko osoby chętne będą miały z tym tworem do czynienia)


Osób chętnych do Forge'a nie jest tak mało........
Pierwszy do tego jestem ja - a magowie mają zawsze silne zdanie :twisted: ................... Kto mnie poprze :?:

___________
Kiedyś pewien człowiek powiedział, że prawda jest jedyną rzeczywistą rzeczą na świecie. Tylko ona zostaje, kiedy zedrze się zasłonę ciemności i cieni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 18 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Elessarze, ja na to patrzę tak:

Primo: większość fanów Heroes nie wie, że świat M&M jest światem fantasty, ale z wplecionym weń światem s-f. Wystarczy poznać fabułę gry Might and Magic 1 - 6, aby przekonać się, że to tak naprawdę kosmos i gwiezdne podróże. Sam nigdy nie grałem w M&M (raz widziałem jak ktoś grał w to przez 35 sekund), ale wiem co się działo, bo przeczytałem ten dłuuugi text na stronie Acid Dragona. The Forge w Heroes ]I[ uzupełniło by historię Heroes o zapomniany w tej sadze wątek. W Heroes zapomniano o korzeniach tamtego świata.

Secundo: te gobliny miały mięć pistolety laserowe, nie na naboje. Jak wiadomo laser może zabijać, jak i leczyć :D. Z wyważeniem siły goblińskich pistoletów nie powinno być problemu.

A pamiętacie grę Arcanum? Tam też były nowoczesne bronie i miecze.

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 18 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Elessar (cytat):

Secundo: Zastanówcie się: goblin z pistoletem: jeśli ma być wyważony do Heroesów, to ten pistolet chyba jest na kuli, a jeśli ma mieć sensowny, 'pistoletowy' damage, to będzie za silny. Dla mnie po prostu miecz i technologia pasują do siebie jak pięść do nosa.

Dlatego jestem przeciwnikiem takiego Forge, jednak gdyby nieco zmnić jednostki to mogłoby być ok, samo miasto mi się nawet podoba. Choć jest chyba zbyt rozwinięte technologicznie. Mnie zastanawia jedna rzecz, mianowicie w M&M7 mamy do kupienia czy znalezienia pewne przedmioty(artefakty) związane z niebiaską kuźnią, lecz ona w żadnym sponiu nie przypominając takiej technologii jak Forge, wszyskie trzymają się średniowiecznego klimatu, wszelkie zbroje czy bronie, więc czemu taka róznica? Ten Forge bardziej przypomina cywilizacje tych Starożytnych.
Ja w Forge widziałbym więcej jakiś golemów, rycerzy z świetlnymi mieczami(jak w SW), magów którzy zamias drewnianych lasek mieli by kije tak wyglądające jak w BG 2, gdzie technika jest również widoczna ale trzyma mocno klimat(choćby rasa łupieżców umysłów, czy też wkońcu cała fabuła gry jest oparta również na SF, Toril to planet na którą przybyli bogowie-kosmici itd) Dodatkowo jakieś stworzenia sprowadzone z innych wymiarów.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 18 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

AAARRRRGGGHHHHH!!!!

Potwory z innych wymiarów? Czytajcie:

Acid Dragon na swojej stronie (cytat):
Jak już wiadomo, oryginalna fabuła AB miała duży związek z MM VII. Tam, dzięki zdobyciu potężnego artefaktu wygrywają 'źli' przybysze z innego świata, którzy zdołali się sprzymierzyć z Archibaldem Ironfistem i jego gildią nekromantów. Rozpoczyna się budowa The Forge. Ci 'doradcy' Archibalda musieli jeszcze stworzyć własną armię. Przekonanie goblinów zamieszkujących Deyię oraz niewielkie zmodyfikowanie zombie nie było żadnym problemem. Jednak zdołali oni także przekonać do walki po swojej stronie niektóre minotaury, ogry i nagi oferując im większą siłę. Z taką armią zaczynają swą kampanię, której celem jest podbój Erathii.


Jesli the Forge pojawi się w Heroes ]I[, to w takiej postaci, jaką znamy obecnie. Nie bedzie żadnych zmian, bo to byłoby po prostu sprzeczne z fabułą.

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 18 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Ty chyba nie bardzo zrozumiałeś wypowiedź, ja stwierdziłem co mnie i TYLKO mnie by odpowiadało w Forge, a nie to co wymyślili twórcy.
To po pierwsze. Po drugie jeśli mowię inny wymiar to w języku fantasy znaczy się inny świat, inna planeta więc nie poprawiaj mnie.
Mówiąc o takich jednostkach zamiast idiotycznych Nag czołgów, miałem na myśli to że ludzi z NWC sami wykopali grób dla Forge, po prostu zrobili z jednostek groteskę. I nie mów o fabule bo ją mogli modyfikować w odpowiednim czasie i zamiast zdobywać Erathię Nag-czołgami i "dogadywać się z niektórymi Minotaurami czy Ogrami, "Nekromaci" powinni stworzyć coś innego i wcale nie byłoby to niezgodne z pierwotnymi założeniami Forge'a.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Elessar



Dołączył: 5 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Z siedziby Gildii

Wysłany: 18 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Wiecie co? Konwencja 'futurystyki' z M&MVII (pod koniec) nawet mi się podoba. ALE tam przedmioty jak miotacze występują nader żadko i są w diabły potężną i szybkostrzelną bronią! (moja ulubiona taktyka: paraliż + 4 osoby z miotaczami w łapkach :) ) Rozwalałem tym całe hordy wszystkiego, od drobnych piratów przez gryfy po hydry czy innych Kreegan. Nie chcę nawet myśleć, co w tej konwencji oznaczał by, powiedzmy, 200-osobowy oddział goblinów zbrojnych w te cacuszka...

Jasne, powiecie, ale przecież konwencja The Forge ma być nieco inna. Problem jest taki, że seria Might and Magic i nasi kochani herosi to jeden świat! Jeśli słyszę, że w eRPeGu dany oręż jest potężny jak diabli, a w strategii to coś nie istnieje (za to jest masowa produkcja innych gadżetów łudząco doń podobnych) albo jest po prostu kolejnym-cholernym-orężem. Dla mnie the Forge to zbyt duże zagrożenie dla delikatnego świata Might and Magic.

___________
Ashes to ashes, dust to dust
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 18 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Haav: niezależnie od tego, o jakim świecie, bądź wymiarze myslałeś, to Forge może być tylko takie, jakie widzimy na screenach. Sprawa jest prosta: albo takie, albo żadne. Chcesz the Forge? Bedziesz sie musiał pogodzić z Naga Tanks.

Pozdrawiam.

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 18 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Konqe (cytat):
Haav: niezależnie od tego, o jakim świecie, bądź wymiarze myslałeś, to Forge może być tylko takie, jakie widzimy na screenach. Sprawa jest prosta: albo takie, albo żadne. Chcesz the Forge? Bedziesz sie musiał pogodzić z Naga Tanks.
.

Nic nie będe musiał, jak stwierdzilem Forge w takiej postaci jest puszką pandory, ludzie z NWC już się o tym przekonali my również, za szybko, za dużo zmian, za prosto... Po co wymyślać nowe jednostki skoro można wziać goblina czy zombii Wszczepić mu piłę tarczową lub dać laser i już mamy nowe stworki kilmatyczne :lol: .
Forge dobry pomysł ze złym wykonaniem i tyle..(podobnie jak H4)

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Elessar



Dołączył: 5 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Z siedziby Gildii

Wysłany: 18 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Muszę się z wami zgodzić, i z tobą Konqe, i z tobą, Haav.

Forge albo będzie jakie jest, albo nie będzie go.

Zgadzam się też, że pomysł mógł być udany, ale realizacja jednak denna.

___________
Ashes to ashes, dust to dust
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Damiaen



Dołączył: 29 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Neul'Andhug (Ryki)

Wysłany: 18 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Wpiszę się jeszcze raz, choć może nie powinienem... Ekhmm... tak więc chciałem zapytać - po kiego grzyba te kłótnie o ów zamek? Skoro ma być on opcją, dostępną do ściągnięcia z sieci i jak na opcję przystało -zaadresowaną dla chętnych to dlaczego ktoś miałby mieć coś przeciw? Jestem jak najbardziej za udostępnieniem The Forge szerszemu gronu osób, choć szczerze wątpię, by dodatek ten kiedykolwiek zagościł na mym dysku. Nie chcę być "psem ogrodnika".... :)
___________
This morning, I woke up
Feeling brand new and I jumped up
Feeling my highs, and my lows
In my soul, and my goals
Just to stop smokin, and stop drinkin
And I've been thinkin - I've got my reasons
Just to get by.

Talib Kweli - "Get by"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 19 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Elessar (cytat):
Secundo: Zastanówcie się: goblin z pistoletem: jeśli ma być wyważony do Heroesów, to ten pistolet chyba jest na kuli, a jeśli ma mieć sensowny, 'pistoletowy' damage, to będzie za silny. Dla mnie po prostu miecz i technologia pasują do siebie jak pięść do nosa.


Bzdura! Zagraj w MM6-7 i przekonaj się, że pistolet laserowy może być znacznie słabszy od miecza (ale szybszy za to). Czy znasz technologię produkcji miotaczy laserowych? Więc jakim prawem twierdzisz, że światło laserowe miało by być silniejsze od miecza? To nie gwiezdne wojny... Laser masz choćby w napędzie CD. Żeby taki laser czynił takie zniszczenia jak na gwiezdynch wojnach ze wszystkimi idiotycznymi wybuchami, to chyba musiałby być bezpośrednio podłączony do elektrowni atomowej.

Poza tym to świat fantasy i pióro NAPRAWDĘ ma prawo być silniejsze od miecza nie tylko w sensie metaforycznym.

Haav Gyr (cytat):
Mnie zastanawia jedna rzecz, mianowicie w M&M7 mamy do kupienia czy znalezienia pewne przedmioty(artefakty) związane z niebiaską kuźnią, lecz ona w żadnym sponiu nie przypominając takiej technologii jak Forge, wszyskie trzymają się średniowiecznego klimatu, wszelkie zbroje czy bronie, więc czemu taka róznica? Ten Forge bardziej przypomina cywilizacje tych Starożytnych.


Tym ostatnim stwierdzeniem mnie dobiłeś :P. Oczywiście że tak jest! tu nie ma się co domyślać! To oczywisty fakt, że Forge - zarówno te istniejące kiedyś, z których artefakty w MM7 można znaleźc, jak i te, które powstały w MM7->AB, były skonstruowane tylko i wyłącznie dzięki technologii Starożytnych. Pierwszym razem były konstruowane przez samych Starożytnych w celach kolonizacyjnych i rozwojowych, a drugim - przez przybyszów z innych światów, którzy znali doskonale technologię Starożytnych i tym razem chcieli ją wykorzystać w celach podboju świata.

Cytat:
Ja w Forge widziałbym więcej jakiś golemów, rycerzy z świetlnymi mieczami(jak w SW), magów którzy zamias drewnianych lasek mieli by kije tak wyglądające jak w BG 2, gdzie technika jest również widoczna ale trzyma mocno klimat(choćby rasa łupieżców umysłów, czy też wkońcu cała fabuła gry jest oparta również na SF, Toril to planet na którą przybyli bogowie-kosmici itd) Dodatkowo jakieś stworzenia sprowadzone z innych wymiarów.


A ja z chęcią widziałbym cyborgi i technologię widoczną od razu, nie ukrywaną i przemycaną. Tak jak to choćby widać w Etherlords. Jednak owe cyborgi rzeczywiście powinny być oryginalnymi jednostkami, bo choć historia z nagami, minotaurami i goblinami jest wielce prawdopodobna, to jednak występowanie tej samej jednostki w dwóch róznych zamkach, a czasem i w dwóch różnych rolach (dobre nagi w Bracadzie i złe nagi w Forge) może być trochę dezorientujące.


A co do Forge w H5, to była już na ten temat oddzielna dyskujsa i z tego, co pamiętam, dość spora większość Jaskiniowców opowiedziała się ZA Forge w dodatku do podstawowej wersji gry. Czyli jednak większość uważa, że MOŻNA pogodzić fantasy i sci-fic. W końcy dowody na to odnajdujemy cały czas w MM1-8 oraz innych grach fantasy.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thompson



Dołączył: 27 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Starożytne Conflux w Radomiu

Wysłany: 19 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

To ta ankieta była do Heroes V? O kurcze, mam nadzieję, że się nie zgodziłem. Na razie w Heroes V chcę zobaczyć to za co kocham Heroes I&II&III&IV :twisted: . Zobaczymy jak będzie - wtedy stwierdzimy czy The Forge jest tym czego brakuje w Heroes V. A na razie zostańmy przy tym, że Forge ma się pojawić jako patch do Heroes III. Tylko ktoś coś w tym kierunku robi :?: Jak nie to już nic z tego w zasadzie nie będzie - czas upływa nieubłagalnie i perspektywa tego zanika.
___________
Kiedyś pewien człowiek powiedział, że prawda jest jedyną rzeczywistą rzeczą na świecie. Tylko ona zostaje, kiedy zedrze się zasłonę ciemności i cieni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 19 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Thompson (cytat):
To ta ankieta była do Heroes V?


NIE. Mówiłem, że była ODDZIELNA dyskusja, z własną ankietą. Podsumowanie już dawno Muadibowi przedstawione zostało.


Cytat:
Tylko ktoś coś w tym kierunku robi :?: Jak nie to już nic z tego w zasadzie nie będzie - czas upływa nieubłagalnie i perspektywa tego zanika.


Może sam spróbuj, skoro żeś taki aktywny? Muadib powrócił ostatnio.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Elessar



Dołączył: 5 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Z siedziby Gildii

Wysłany: 19 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Acid, przesadzasz z tymi laserami. Powiem tak: te lasery muszą mieć coś w sobie, że wolą je od strzał - albo lepiej przebijają pancerz, albo dalej niosą (np. brak kar za zasięg) czy coś takiego. I nie mieszaj mi tu, do kroćset, dwóch, kompletnie odrębnych uniwersów! Star Wars to nie Herosie i vice versa!

A wracając do laseru jako-takiego. Nie przeczę, laser może leczyć, i może nie być tak potężny, ale nawet w naszych czasach broń laserowa jest kwestjączasu, przynajmniej ja to tak widzię. (Swoją drogą: od miecza może i tak, ale nie od łuku, to wszak broń dystansowa.) A strzały już wyszły z użytku daaawno temu. Ale tak po prawdzie, to czepiam(y) się tu tylko tej jednej jednostki, zostawmy więc goblinoidy w spokoju.

Ja również chętniej oglądałbym Forge, gdyby miasto posiadało oryginalne jednostki, a nie, przeróbki.

___________
Ashes to ashes, dust to dust
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hardack



Dołączył: 13 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Nowy Targ

Wysłany: 19 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Elessar (cytat):
A strzały już wyszły z użytku daaawno temu.

Ekhm... z tego co wiem to jednostki specjalne do dzisiaj uczą się posługiwać kuszą, łukiem i bagnetem. Bardzo dobrze rozwineła się walka na dystans ale czym walczą wręcz?? Dalej sztyletami, nożami czy bagnetami. Więc przykład z życia łuki i kusze są na polu walki cennym nabytkiem i są używane obok granatników. A Forge?? Niech sobie będzie zainstaluje zobacze i odinstaluje jak mi się nie będzie podobać. Ale chyba ta rozmowa to tylko teoretyczna.

___________
Głupiec głupcem pozostanie a mędrzec geniuszem się stanie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 19 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Rany Boskie! Coście sobie ubzdurali te nowe jednostki! To jest przecież absurd! NIKT nie zrobi teraz ok. [policzmy szybko: ok 70 klatek animcji na jedną jednostkę, to jest 70 * 7 = 490. Teraz to wszystko * 2 (ulepszenia) 490 * 2 = 980] 980 klatek animacji tylko dlatego, że komus nie spodobał się wygląd tej czy tamtej jednostki. Sprawa jest prosta: bierzcie to, co wam dadzą, o ile WoGóle dadzą. Sprawa the Forge nadal jest niepewna.

Spójżmy jednak na to z innej strony; żaden z nas jak do tej pory nie grał tym miastem. Skąd więc wiemy, że zepsuł by rozgrywkę. Wg. mnie na przykład Cyber Zombie są kapitalnym pomysłem (przypomina coś a'la Blood Rayne - niemcy modyfikowali swoich żołnierzy, by stanowili większe zagrożenie). Do tych, akurat nie mam nic. To samo tyczy sie Pyro: zwykła jednostka, do której po prstu nie mozna sie przyczepić. Gobliny, Minotaury i Ogry pozostają sprawą dyskusyjną. Co z Naga Tank? Wydaje mi się, że pomysł na tą jednostkę zrodził się kiedy jeden z programistów NWC siedział w kiblu :D . Skoro Naga ma ogon, to dlaczego by nie dać jej podwozia czołgu? Udało się nagiąć je do współpracy. Mi także nie przeszkadza jej istnienie. Mógłbym nawet pokusic sie o stwierdzenie, że nawet mi się podoba. Oczywiście innym może się nie podobać, ale czesto jest tak, że na początku cos wydaje nam się totalnyhm chłamem, a później jakos tak zaczyna sie podobać. jestem pewien, że talk samo byłby z the Forge.

No i zapomniałem jeszcze o Juggernaugcie. Ta jednostka jako czysto mechaniczna, idealnie pasuje do miasta jako wytwór geniuszu "ichnyh" inzynierów i techników.

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Elessar



Dołączył: 5 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Z siedziby Gildii

Wysłany: 19 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Konqe, Konqe, ja wcale nie mówię, że takie a nie inne jednostki deklasują Forge... Po prostu sądzę, że mogły by być lepsze. I nie wymagam, żeby ribili nowe, niech się do HV przyłożą!

I masz rację. Nie graliśmy z tym zamkiem, i nie twierdzę że to zepsułoby rozgrywkę. Powiedziałem, że to MOGŁOBY zepsuć rozgrywkę. A temu nie możesz zaprzeczyć. Po prostu, dodanie Forge byłoby ryzykowne.

A dlaczego zainstalowałbym patch? Z ciekawości. I dla gry sieciowej (dodatkowy zamek = więcej zagrańtaktycznych = więcej metod do zagięcia przeciwnika = że przeciwnik ma więcej metod do zagięcia ciebie :) )

___________
Ashes to ashes, dust to dust
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Damiaen



Dołączył: 29 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Neul'Andhug (Ryki)

Wysłany: 19 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Elessar (cytat):
I nie wymagam, żeby ribili nowe, niech się do HV przyłożą!


Ekhmm... do "piątki" to już się NWC raczej nie przyłoży :P ...

___________
This morning, I woke up
Feeling brand new and I jumped up
Feeling my highs, and my lows
In my soul, and my goals
Just to stop smokin, and stop drinkin
And I've been thinkin - I've got my reasons
Just to get by.

Talib Kweli - "Get by"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 20 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):


Bzdura! Zagraj w MM6-7 i przekonaj się, że pistolet laserowy może być znacznie słabszy od miecza (ale szybszy za to). Czy znasz technologię produkcji miotaczy laserowych? Więc jakim prawem twierdzisz, że światło laserowe miało by być silniejsze od miecza? To nie gwiezdne wojny... Laser masz choćby w napędzie CD. Żeby taki laser czynił takie zniszczenia jak na gwiezdynch wojnach ze wszystkimi idiotycznymi wybuchami, to chyba musiałby być bezpośrednio podłączony do elektrowni atomowej.

Nie prawda z tą elektrownią :P Już w dzisiejszych czasach lasery nie potrzebują takich mocy jak kiedyś, a skoro to zamek technologicznie przewyższający naszą cywilizację, to postęp miniaturyzacji byłby ogromy, nie mówiąc o alternatywnych źródłach wysokich energii.
Laser ma prawo być silniejszy od miecza......
Cytat:

Tym ostatnim stwierdzeniem mnie dobiłeś :P. Oczywiście że tak jest! tu nie ma się co domyślać! To oczywisty fakt, że Forge - zarówno te istniejące kiedyś, z których artefakty w MM7 można znaleźc, jak i te, które powstały w MM7->AB, były skonstruowane tylko i wyłącznie dzięki technologii Starożytnych. Pierwszym razem były konstruowane przez samych Starożytnych w celach kolonizacyjnych i rozwojowych, a drugim - przez przybyszów z innych światów, którzy znali doskonale technologię Starożytnych i tym razem chcieli ją wykorzystać w celach podboju świata.

Chyba mnie nie zrozumiałeś, od kiedy to wysoko zaawansowana cywilizacja kolonizuje świat za pomocą prymitywnej broni????Żeby prymitywni jego mieszkańcy nie doznali szoku czy też żeby sami doszli po pary tysiącach lat do takiego rozwoju??
Przecież to nonsens i grubo naciągne :lol:
Cytat:
Rany Boskie! Coście sobie ubzdurali te nowe jednostki! To jest przecież absurd! NIKT nie zrobi teraz ok. [policzmy szybko: ok 70 klatek animcji na jedną jednostkę, to jest 70 * 7 = 490. Teraz to wszystko * 2 (ulepszenia) 490 * 2 = 980] 980 klatek animacji tylko dlatego, że komus nie spodobał się wygląd tej czy tamtej jednostki.

po pierwsze żaden absurd, po drugie jak wspominałem NWC poszło na łatwiznę. Po trzecie nie licz ulepszeń jako dodatkowe klatki animacji, tylko jako osobne bimapy, sama animacja to już to samo......Po czwarte nikt nikomu nie każde robić teraz nowych stworów i animacji, tylko wyrażamy swoje opinie na temat istniejących materiałów, chyba nam wolno??
Cytat:
Wg. mnie na przykład Cyber Zombie są kapitalnym pomysłem (przypomina coś a'la Blood Rayne - niemcy modyfikowali swoich żołnierzy, by stanowili większe zagrożenie).

Nie porównuj gier całkowicie odmiennych..

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 20 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Hardack (cytat):
Elessar (cytat):
A strzały już wyszły z użytku daaawno temu.

Ekhm... z tego co wiem to jednostki specjalne do dzisiaj uczą się posługiwać kuszą, łukiem i bagnetem. Bardzo dobrze rozwineła się walka na dystans ale czym walczą wręcz?? Dalej sztyletami, nożami czy bagnetami. Więc przykład z życia łuki i kusze są na polu walki cennym nabytkiem i są używane obok granatników. A Forge?? Niech sobie będzie zainstaluje zobacze i odinstaluje jak mi się nie będzie podobać. Ale chyba ta rozmowa to tylko teoretyczna.

Tiaa, kusza zasięg właściwy do 120 metrów, zwykła broń palna taka jak Barrett M82A1 zasięg pótora kilometra w dodatku potrafi przebić opancerzone samochody i kilka warstw kevlaru... A teraz weź siłę laser.. chyba wynik bitwy jest wiadomy :wink: To że odziały specjalne wykorzystują czasem kusze nie oznacza tego że w normalnej bitwie na wojnie ta broń jest użyteczna..

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hardack



Dołączył: 13 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Nowy Targ

Wysłany: 20 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):
Hardack (cytat):
Elessar (cytat):
A strzały już wyszły z użytku daaawno temu.

Ekhm... z tego co wiem to jednostki specjalne do dzisiaj uczą się posługiwać kuszą, łukiem i bagnetem. Bardzo dobrze rozwineła się walka na dystans ale czym walczą wręcz?? Dalej sztyletami, nożami czy bagnetami. Więc przykład z życia łuki i kusze są na polu walki cennym nabytkiem i są używane obok granatników. A Forge?? Niech sobie będzie zainstaluje zobacze i odinstaluje jak mi się nie będzie podobać. Ale chyba ta rozmowa to tylko teoretyczna.

Tiaa, kusza zasięg właściwy do 120 metrów, zwykła broń palna taka jak Barrett M82A1 zasięg pótora kilometra w dodatku potrafi przebić opancerzone samochody i kilka warstw kevlaru... A teraz weź siłę laser.. chyba wynik bitwy jest wiadomy :wink: To że odziały specjalne wykorzystują czasem kusze nie oznacza tego że w normalnej bitwie na wojnie ta broń jest użyteczna..

Ważne że zabić się tym da :roll: . A zabija się tym czym się umie.

___________
Głupiec głupcem pozostanie a mędrzec geniuszem się stanie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 20 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):
Nie porównuj gier całkowicie odmiennych..


Przecież nic nie porównywałem. Ja tylko zaznaczyłm, że to jest normalka w grach komputerowych - jest coś cienkiego, ale łatwo nad tym zapanować (czyli Zombie, albo wspomniani wcześcniej Niemcy), to przeróbmy to na maszynkę do zabijania.

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Elessar



Dołączył: 5 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Z siedziby Gildii

Wysłany: 20 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Wiesz co, Konqe? Pomysł z przerabianiem słabeuszy na maszyny do zabijania mi się podoba... Chodź no tu, koniu, wszczepi ci się coś :)

Widzę też, że moje zdanie na temat kusza vs. laser znalazło poparcie.
A kusza dla służb spacjalnych jest dobra, bo cicha i dość skuteczna, jeśli zatruć bełt. Ale w bitwie się nie sprawdzi.

___________
Ashes to ashes, dust to dust
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 20 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Pojemnik na odchody który samodzielnie opróżnia sie po napełnieniu? :D Cóż...... dzięki.... :lol:

A tak serio: o il estrzelanie z łuku dzisiaj jest traktowane jako sport, o tyle strzelanie z kuszy jest już raczej na wymarciu. Kusze przestają byc popularne :( . Ale pierwszy raz słuszę, żeby jednsotki specjale uczyły sie strzelać z kuszy.....

Elessar (cytat):
Ale w bitwie się nie sprawdzi.


Zależy jakiej. We współczesnej nie, ale takiej "konwentowej" aż za bardzo :lol:

I zakończmy juz ten offtop, bo moderatorzy dostaną białej gorączki.

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 21 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Konqe (cytat):


Zależy jakiej. We współczesnej nie, ale takiej "konwentowej" aż za bardzo :lol:
.

Jakiej?? :wink:
A wracając jeszcze na chwilę do łączenia wątków sf z fantasy to podam ciekawy przykład, gdzie to dzięki drobnym zmianom w wyglądzie jednostek otrzymamy inny klimat. Tą grą jest Fallout 2, gdzie mutanci wyglądają jak ogry, deathclawy jak demony, tubylcy(sulik) wyglądają w sumie tak samo jak tubylcy z świata fantasy, żołnierze Enklawy przypominają golemy, rangersi po drobnych modyfikacjach wyglądaliby jak ryczerze, a ci w płaszczach wyglądają jak mnisi czy magowie... więc jak widać odrobina wysiłku i mamy odpowiednie jednoski :wink:

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.