Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-29 13:28:19
Autor Wiadomość
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 25 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Haav Gyr (cytat):
To samo mógłbym powiedzieć o AD, po drugie nie odpowiadam na krzyczenie, po trzecie już wyjasniałem o co chodzi z animacją, jeśli nadal nie trafiają do ciebie słowa że chodzi o same wymyślenie animacji to trudno...


Nie krzyczę na Ciebie, tylko wypisuje czarno, ekhm biało na hmmm..... brązowym :D że nie ma czegoś takiego jak podstawy ruchu. Ty naprawdę nie przyznasz się do błędu :) . No i jeśli mam dobrze rozumieć, to "wymyslenie animacji" rozumiesz jako wyobrażenie sobie jak ta jednostka ma się poruszać, bo innego sensownego wytłumaczenia nie ma.

Acid Dragon (cytat):
Myślę, że za tym mogło iść coś więcej niż tylko przekonanie ich do walki w zamian za większą siłę. Może hipnoza? jakieś błyskawiczne przyswajanie wiedzy? rozwój mózgu? . Nie wiem, ale nie wydaję mi się, żeby te wszystkie stworzenia nagle w pełni zaakceptowały dziwną, futurystyczną technologię.


Racja. No bo jak by to wyglądało - przychodzi jakiś mag do Ogra i mówi: "Bierz tę rakietnicę to będziesz mógł rozwalic co zechcesz", a Ogr na to "Aaa.... aaa.... jaaasneee.. Ja być bardzo ucieszony przez pana...". Może rzeczywiście coś w tym jest..... Inna sprawa - Minotauty i Nagi są raczej bardziej inteligentnymi stworzeniami i ich wyszkolenie nie powinno być problemem.

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 25 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Konqe (cytat):

Nie krzyczę na Ciebie, tylko wypisuje czarno, ekhm biało na hmmm..... brązowym :D że nie ma czegoś takiego jak podstawy ruchu. Ty naprawdę nie przyznasz się do błędu :) . No i jeśli mam dobrze rozumieć, to "wymyslenie animacji" rozumiesz jako wyobrażenie sobie jak ta jednostka ma się poruszać, bo innego sensownego wytłumaczenia nie ma.
.

Pisanie takwielkimi literami to w internecie krzyk :wink: to popierwsze, po drugie nie mogę się przyznać do błędu skoro takiego nie popełniłem, wiesz czym jest animacja ruchu?? przedstawi ci kolejnośc dzialań w robieniu gry szkic->animacja ruchów->bimapa komputerowa-> animacja komputerowa. Jeśli chcesz coś robić na opak to twoja sprawa, ale większość grafików komputerowych w ten sposób podchodzi do sprawy...

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Konqer



Dołączył: 17 marca 2004
Posty: 164
Skąd: z kościoła. Tam mieszkają paladyni.

Wysłany: 25 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Cóż, niech moderatorzy mi to wybaczą.......

Haav, tak jest ale głównie przy aniamcji 3D, ale na animacje ruchów w Heroes odpowiada układ odpowiednio ułożonych bitmap, które puszczone szybko tworzą ruch. To przecież oczywiste.... Ok. 70 takich bitmap tworzy wszystkie ruchy jakie może wykonać jednostka czyli atak, poruszanie się, śmierć. W Heroes (przynajmniej ]I[) nie można zrobić animacji bez mozolnego tworzenia każdego obrazka osobno.

___________
Cenzura to reklama na koszt państwa.
Federico Fellini (1920 - 1993)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 25 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Widzisz nadal nie rozumiesz mnie zupełnie, chodzi o to że jak grafik wymyśli jednostkę przelewa ją na papier, później w GŁOwie obmyśla jej ruchy, ataki itp, potem przelewa znów to na papier i to jest wlaśnie podstawa to dalszej pracy przy komputerze, wszelkie ruchy jednostki musisz mnie najpierw w głowie, jeśli robisz to bez odpowiedniego przygotowania to potem wychodzą takie zakalce ruchowe jak w h4....

Proszę o powrót do tematu - chyba że chcecie kontynuować, to się wydzieli; Haav: nie ma potrzeby cytowania całej poprzedniej wypowiedzi - @lan

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thompson



Dołączył: 27 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Starożytne Conflux w Radomiu

Wysłany: 27 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Zadanie: zdobyć zadowalającą ilość podpisów by tchnąć projekt "The Forge" w życie.
Czas: Najwyższy :twisted: .
Pytanie do Acida: Czy gdybyśmy otworzyli temat ale przygotowany tylko na nasze podpisy to co tam powinno się znaleźć - nasze nicki i prawdzie dane (imię i nazwisko) :?:

___________
Kiedyś pewien człowiek powiedział, że prawda jest jedyną rzeczywistą rzeczą na świecie. Tylko ona zostaje, kiedy zedrze się zasłonę ciemności i cieni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Wiwern



Dołączył: 13 kwietnia 2004
Posty: 164
Skąd: Łódź

Wysłany: 27 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem dodanie zamku Forge do heroesa jest trochę nieciekawe ale odrobinę technologii w herosie by się przydało 8)
___________
Wiwern-łowca bestii i innych maszkaron.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 27 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Thompson (cytat):
Pytanie do Acida: Czy gdybyśmy otworzyli temat ale przygotowany tylko na nasze podpisy to co tam powinno się znaleźć - nasze nicki i prawdzie dane (imię i nazwisko) :?:


Well, jeśli chodzi o wykorzystanie TEGO forum, to nie wiem, czy miałoby to zbyt duży sens, gdyż mogą się tu wielokrotnie wpisywać goście - wielokrotnie, pod różnymi nickami, a nawet mieszkańcy - po wylogowaniu i takie coś nie byłoby w ogóle wiarygodne. Poza tym, takie coś mamy już teraz - patrzysz na to.

Z drugiej strony, gdybyśmy poprosili o forum tylko dla mieszkańców, to po prostu znacznie zawęziłoby to krąg osób, które mogłyby się wpisać - tylko do Jasiniowców - wykluczając w ogóle np ludzi z innych krajów - nie mówiąc już o innych, polskich społecznościach.

Wg mnie jedynym sensownym wykorzystaniem IJB, a konkretnie - TEJ ankiety w sprawie Forge jest ostateczne podsumowanie dyskusji, zebranie nicków ludzi, którzy opowiedzieli się za Forge i przedstawienie tego Muadibowi (o ile UT pozwoli). Jeśli nikt nic nie zrobi, aby internetową formę petycji wykonać (a ja do tego czasu nie nauczę się w stopniu zadowalającym przynajmniej php :P), to tak trzeba będzie zrobić (będzie to jedyne, co MOŻNA będzie zrobić)... ale poczekajmy jeszcze "chwilę"...

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thompson



Dołączył: 27 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Starożytne Conflux w Radomiu

Wysłany: 28 kwietnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

A więc czekajmy...........
___________
Kiedyś pewien człowiek powiedział, że prawda jest jedyną rzeczywistą rzeczą na świecie. Tylko ona zostaje, kiedy zedrze się zasłonę ciemności i cieni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aerdil



Dołączył: 3 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Sosnowiec

Wysłany: 4 czerwca 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Ja bym z chęcią zagrał nawet takim nieklimatycznym miaste, byleby było coś nowego, bo tak dobrze znam tą gre,że aż nie chce mi się w nią grać ,po prostu mi się znudziła, najwyżej z kolegami w pare osób, ale nowe miasto to zawsze by było jakieś urozmaicenie, można by zrobić od razu jakąś kampanie, z wrotami czasu np. że się przeteleportowali w przeszłość.
___________
nie inaczej
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Denadareth



Dołączył: 15 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Araucania obecnie Gliwice

Wysłany: 9 czerwca 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Muszę przyznać, że na początku byłem przeciw Forge ale po tym co przeczytałem na stronce Acida zmieniłem zdania. Skoro rzeczywiście połączyło by to cały cykl to z chęcią. Mimo wszystko jako smok nieskory do ryzyka wolałbym to jako patch.

Pozdrawiam
Denadareth

___________
"Jeśli komuś zaufasz to on Cię zdradzi, jeśli nikomu nie zaufasz zdradzisz się sam"- Roger Zelazny "Amber"
"Jeśli coś może pójść źle to pójdzie i to w najgorszym momencie"- Prawo Murphy'ego"
"Świat jest piękny- żartowałem"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aries



Dołączył: 1 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Tczew

Wysłany: 9 czerwca 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Moje zdania sa podzielone. Fajnie by bylo zeby doszedl nowy zamek nowe jednostki :) ale to wszystko odchodzi od klimatu H3. W H3 wszystko jest postawione na sredniowiecze, magie i ciekawe stwory fantazy ktre wszyscy znaja, a tu nagle wstapic maja w te szeregi istoty z nowoczesna technologia, cos mi tu nie pasuje :? . Co prawda jescze nie gralem w ta wersje wiec nie wiem jak to jest ?! Moze jak zagram to zmienie decyzje :wink:
___________
Wedrówka charówka po kres ku niewiadomemu.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thompson



Dołączył: 27 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Starożytne Conflux w Radomiu

Wysłany: 19 czerwca 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Minął ponad miesiąc od mojego ostatniego postu, więc wznawiam się ze swoimi zapałami:
Acid - robimy coś czy nie?

___________
Kiedyś pewien człowiek powiedział, że prawda jest jedyną rzeczywistą rzeczą na świecie. Tylko ona zostaje, kiedy zedrze się zasłonę ciemności i cieni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 19 czerwca 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

najpierw prywatnie:
jeśli chodzi o moją osobę, to teraz mam w ogóle dość mało czasu na Jaskinię, HoMM i Forge, bo co prawda większośc egzaminów już za mną, to jednak został jeszcze ten najważniejszy. Czas będę miał gdzieś po pierwszym tygodniu lipca.

a globalnie:
Z mojej inicjatywy został jakieś dwa-trzy tygodnie temu wysłany mail do Fabrycego od WoG Teamu z krótkim przypomnieniem o naszym poprzednim mailu, w którym to opisaliśmy nasze prośby w związku z kodem źródłowym H3, Forge oraz propozycjami dla H5 i na który jedyna odpowiedź brzmiała "(...)teraz nie mam dla was żadnych informacji".
Obecnie po tych 2-3 tygodniach nie dostaliśmy nawet jednego słowa od Ubisoftu, a Fabrycy, jak sam widzisz, pojawia się wśród fanów cokolwiek rzadko.

W takim świetle prawdopodobieństwo jakiejkowliek współpracy jest cokolwiek nikłe. Myślę, że obecne szanse na Forge zmalały prawie do zera. Jednakże, jak mówiłem wcześniej - o ile sytuacja się nie poprawi, to po prostu spróbuję dokonać jakiegoś podsumowania tego topicu i wysłać to gdzie trzeba. Prawie przestałem liczyć na to, że to coś da, ale spróbować można...

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 20 czerwca 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Ubi Soft specjalnie zwleka z decyzją, chcą najpierw zarobić na H5, pewnie puszczą jakieś dodatki, dopiero wtedy podadzą kod źródłowy H3 z Forge'm.
Jak już H3 przestanie ich jako produkt komercyjny interesować.
Proste i przejrzyste.

___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 20 czerwca 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

powiem tak:

twój wariant jest optymistyczny...

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zielevitz



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Ta, a potem mi ktos wejdzie i morde obije :)

Wysłany: 22 czerwca 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

A ja powiem tak:

Może robie sobie teraz kryptoreklamę :P ale postanowiłem zrobić jedną jednostkę z Forge, mam obecnie 10 klatek, jest to cyber zombie i znajdzie się w moim patchu, jeśli acid jest zainteresowany tą jednostką to prosze o kontakt ze mną

___________
http://losux.prv.pl
http://userfriendly.pl

zarębiste - mówie wam :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thompson



Dołączył: 27 maja 2003
Posty: 164
Skąd: Starożytne Conflux w Radomiu

Wysłany: 22 czerwca 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Widziałem, ale to nie jest to.............
Kurcze, faktycznie trzeba sobie odpuścić. Mimo wszystko Forge'a maiłem zawsze w myślach i opowiadaniach i zawsze będę go miał.
A właśnie - skoro tu nie wypaliło to ja sam napisze do Fabrycego czy w związku z ciszą mogliby wypóścić chociaż kod źródłowy do H2... W końcu nie prosiłbym o tak wiele, a Forga możnaby umieścić także tam.

___________
Kiedyś pewien człowiek powiedział, że prawda jest jedyną rzeczywistą rzeczą na świecie. Tylko ona zostaje, kiedy zedrze się zasłonę ciemności i cieni.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Zielevitz



Dołączył: 24 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Ta, a potem mi ktos wejdzie i morde obije :)

Wysłany: 6 lipca 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

ale w h2 nie ma erm :P hmm a wolałbyś grać żadnymi jednostaki czy tymi moimi? ja już z forge mam 2 i robię trzecią a poza forge mam jedną (ogrzego maga do obejrzenia w snach bogów)
___________
http://losux.prv.pl
http://userfriendly.pl

zarębiste - mówie wam :D
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
jOjO



Dołączył: 10 stycznia 2000
Posty: 164
Skąd: Onionburg

Wysłany: 9 lipca 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

przeniesłem to z subforum H5 (tam został link) no bo przeca to o H3 rozmowa ;)
___________
Baruk Khazad!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rokan



Dołączył: 27 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: Z Mroźnego Szczytu w Kuldarhan

Wysłany: 24 lipca 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Wydaje mi się że forge jest nieosiągalne...
___________
Tworzenie jest pasją...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Davids



Dołączył: 8 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: Erathiaa

Wysłany: 19 sierpnia 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Moim zdaniem byłoby to jedne wielkie polątanie zombie z goblinami w jednym zamku? Mechanizacja trupów? Lepszy by był zamek w klimacie heroes. Jakaś nowośc. Nie wiem, poukładac jednostki neutralne, stworzyć jedną lub dwie latające i taki zamek pasowałby do heroesów, ja nie jestem za, ale z drugiej strony coś nowego by się przydało... :cry:
___________
GTA SA... Czy ktoś rozumie latanie samolotem?
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dagon



Dołączył: 24 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Z lasu

Wysłany: 1 października 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Forge

Nie chcę tego czegoś. Skoro wszystkie jednostki tam przeszły to znaczy żę musiały mieć powód w postaci większej MOCY. a skoro tak to byłby wtedy najSilniejszy zmek W H3. Zaburzyłby wtedy naturakną równowagę( tak jak np.w H4)

___________
Brak inteligentnego pomysłu na podpis
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Avatar



Dołączył: 10 października 2002
Posty: 164
Skąd: Eremit-Dru-Khar

Wysłany: 1 października 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Co to jest naturalna równowaga?
___________
"Draculi i wszystkim wampirom, które kochałem..."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haav Gyr



Dołączył: 2 lutego 2004
Posty: 164
Skąd: Miasto Maggnar w północej Amarii

Wysłany: 1 października 2004     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Podejrzewam, że kolega miał na myśli Balans gry :wink:
___________
From the beginnin' to end
Losers lose, winners win
This is real, we ain't got to pretend
The cold world that we in
Is full of pressure and pain
I thought it would chane
But its stayin' the same
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Yavor



Dołączył: 25 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: Ełk

Wysłany: 26 stycznia 2005     The Forge 10 miastem w Heroes III ? Odpowiedz z cytatem

Forge mogłoby być! Trzeba by sie tylko nad jednostkami zastanowić. Najsilniejszą mógłby być smoczy golem (coś a la ten z Homm4) z punktami ataku 27 :D Gry by to zbytnio nie zepsuło, o ile nie ustawiłoby się jakichś kosmicznych parametrów jednostki :P
___________
Jeśli mam dziś zły dzień, to znaczy, że zaraz inni też będą taki mieć.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.