Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-2 16:34:18
Autor Wiadomość
Danio



Dołączył: 20 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd: z Mrągowa

Wysłany: 10 stycznia 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

Mój nick nadano mi jak miałem 4 lata i poszedłem do przedszkola. Tego serka co mi nick ściągnął wtedy jeszcze nie było. Dzieci w przedszkolu lubią sobie zmieniać imiona, a że ja jestem jednym z 6 Daniszów w Polsce to mi z tym większym zapałem nicki wymyślały. I miałem wybór Denis, Vanisz, Vanio lub Danio. To wybrałem to ostatnie i tak już mi zostało.
___________
Rodzina jest jak górski krajobraz - najlepiej wygląda z daleka.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bubeusz



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: a żebym to ja sobie przypomniał... :)

Wysłany: 13 stycznia 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

A ja nie pamiętam, odkąd mam już swój nick, a raczej jego pierwsze formy. Można powiedzieć, że mój nick stopniowo ewoluował :) mniej więcej tak:
-zaczęło się od imienia, gdzieś w podstawówce jakiś dureń skojarzył: Kuba-Buba
-następnie doszłą końcówka męska, Bubek.
-potem nick się stopniowo wydłużał (Bubeusz, Bubencjusz, Bubczysław) i wszytskie tego typu formy :), ale i tak nazywano mnie najczęściej od nazwiska. (cóż, ciężko, żeby było inaczej, skoro nazywam się tak, jak waleczni "szlachcice" Ukraińcy w XV wieku :D Można by powiedzieć, że "na żywo" nick się nie przyjął, a szkoda, bo mi się podoba :) )

Wybierając nick w Jaskini, brałem pod uwagę długość i klimatyczność. Bubeusz wydawał się najbardziej tajemniczy i pasujący :) Mi przynajmniej.

___________
Caveant consules ne quid detrimenti IJB capitat ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Klaang



Dołączył: 19 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: a nie powiem...

Wysłany: 20 stycznia 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

Klaang moim nickiem nigdy nie był i poza jaskinią prawdopodobnie nie będzie :wink:. Historia jego jest o tyle niezwykła co ciekawa. Namiętnie od lat dwóch (z okładem) tworzę opowiadanie. Wiadomo co jest największą bolączką początkującego pisarza. Imiona bohaterów. Jako że znudziły mi się i osłuchały imiona z "naszego świata" (bo chyba najbardziej egzotyczne to Leoncio i Isaura :P), postanowiłem wymyślić coś innego. Z racji, że leniwe ze mnie bydlę posiłkowałem się losowym generatorem liter, autorstwa szweda lub fina, godności nie pomnę. Natrzaskałem sobie imion tyle, że nie wiadomo było co wybrać. No i pojawił się tam Klaang i jako "imię tego co zginie" po notatkach mi się plątał.
Moim hobby od lat wielu jest fantasy i science-fiction, i kiedy w zeszłym roku obejrzałem odcinek premierowy najnowszej serii Star Treka i zobaczyłem tam klingona o imieniu Klanng (2n a nie 2a jak w moim przypadku) to myślałem że z radości zatańczę. Więc jak postanowiłem starać się o klucze do jaskini Klaang pojawił się natychmiast.
No bo przecie Boohay, mój nick od zawsze, nie nadaje się do jaskini w żaden sposób :wink: Prawda?


Quapla' (klingońskie: Honor z Tobą, więcej nigdzie wyjaśniać znaczenia tego nie zamierzam :twisted:)

P.S. Z moim nickiem podczas rejestracji problemy wynikły (z mojej winy - w pierś się biję) lecz rozwiązane zostały nad wyraz szybko i sprawnie za co uniżenie Sulii (ObyŻyłaWiecznie) dziękuję.

___________
Zasada 18 - ...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aryene



Dołączył: 22 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...

Wysłany: 23 stycznia 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

Mój nick jest nietypowym (wymyślonym przeze mnie) rozwinięciem mojego imienia. Przyszedł sam z siebie, nawet nie wiem kiedy :)
___________
Najgorzej jest poznać własne bóstwo...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Thurvandel



Dołączył: 8 listopada 2004
Posty: 164
Skąd: inąd

Wysłany: 27 stycznia 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

A mój nick powstał na potrzebę chwili w mętnych trzewiach mojego umysłu.

Wszelkie potrzebne nazwy, historyjki, imiona czy cuś na tę modłę, tworzę raczej samodzielnie, aczkolwiek z upodobaniem korzystam ze źródeł historycznych, mitologicznych czy literackich (choć raczej w formach nieco przemodelowanych). Wszelakie anagramy i zlepki słowotwórcze tesh są wcale bogatą kopalnią nazw własnych wykorzystywanych w opowiadankach czy chociażby nickach :).

___________
There are three kinds of people on this world. These who can count and these who cannot.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Trang Oul



Dołączył: 22 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Wrocław

Wysłany: 2 lutego 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

Mój nick pochodzi od nazwy zestawu uzbrojenia z Diablo - Awatar Trang Oula.
___________
Wszyscy rodzą się po to, aby umrzeć i dołączyć do mojej armii nieumarłych.

http://wogofani.fora.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Feanor



Dołączył: 5 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Valinor zwany w Polsce Wyrzyskiem

Wysłany: 5 lutego 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

No, pochodzenia mojego nicka domyśli się każdy, kto przeczytał "Silmarillion" Tolkiena. A właściwie to myślałem nad nickiem specjalnie do tej strony - wiecie, klimat fantasy. No i myślałem nad mniej znaną postacią z Tolkiena. No i przyszedł mi na myśl Feanor - elf, rzemieślnik, który wykuł tytułowe Silmarile. Nie jest znaną postacią, więc nie było problemów. A normalnie w sieci występuję pod nickiem Chomik albo Chomczas.
___________
Zdravim
Feanor
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Averleth



Dołączył: 13 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: nie ma już powrotu...

Wysłany: 7 lutego 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

....ciekawy temat. Z imionami i na stronie i przed sesjami, jest zawsze interesująca historia. W moim przypadku było tak...
W Jaskini zaczął udzielać się mój kolega ( uszanowanie dla Thurvandela), no i co jakis czas wspominał o swojej działalności. Pewnego dnia, zapytał, czy nie chciałabym przyłączyć się do niego i nie zacząć udzielać się w Cechu Grafików. Zgodziłam się i wysłałam podanie o klucze. Wybrałam sobie przydomek Duszołap, pochodzący z serii książek Glen`a Cook`a- "Czarna Kompania". Używałam go już wcześniej, np. na chacie, czy innych stronach. Niestety, dostałam odpowiedź, że jest to nick bezosobowy i byłam zmuszona go zmienić. Opowiedziałam o tym koledze (temu samemu, który mnie tu zwerbował) i stwierdziłam, że jestem wyzuta z jakichkolwiek pomysłów. Na to On zaproponował, że mi pomoże i doradził, abym nazwała się Averleth. Jest to imię bogini życia pewnej tajemniczej mitologii...Dzięki Thurvandel :)

___________
Na każdym szczycie jest się nad otchłanią...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ertix



Dołączył: 3 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: z www.gothic.phx.pl

Wysłany: 8 lutego 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

Mój nick był trochę inny....
Kolega w podstawówce cały czas mówił na mnie Erti ale nie za bardzo mi się to spodobało więc ze względu na to że lubiłem X-men'ów to dodałem sobie na końcu x.
Teraz wszyscy mówią na mnie Ertix :D

___________
Tylko u mnie możesz kupić łodyge świeżego, soczystego bagiennego ziela.... ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Sarevok



Dołączył: 22 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: z nikad

Wysłany: 12 lutego 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

Mój nick skąd został zapożyczony chyba każdy wie (BG). Prośbę o klucze wysłałem dość niedawno, a z tego co pamiętam to przy podawaniu nicka jest prośba, aby był on ze świata fantasy więc wybrałem imię z jednej z moich ulubionych gier (lubię nieco starsze gry).

Tego nicku używam tylko w Jaskini, w innych miejscach, a nie ma ich narazie zbyt wiele, zwę się patryk155, jesli kogoś to interesuje.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Kazgah



Dołączył: 19 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: Imperium

Wysłany: 19 lutego 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

Moj nick jest z przekształcenia Khaz'goroth(z warcrafta), jednego z kilku Tytanów, którzy dali smokom część swojej mocy.
___________
" It is said that every strong man has a weak point"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mastorious



Dołączył: 30 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Z Krainy Duchów

Wysłany: 20 lutego 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

Jak niektórzy pamiętają przez ponad 2 lata miałem nicka - Duch. O nim nie bedę się rozpisywał, gdyż go nie mam już, więc jest to nieważne.
A więc - Mastorious. Wziąłem go z mojej ulubinej książki "Kamienie Zapomnianego Boga", jeden z bohaterów pierwszoplanowych nazywal się Mastorio, więc takową chciałem sobie dać. Ale oczywiście zanim zdecydowałem się zmienić nick-a, poradziłem się szanownego Bubeusza. Doradził mi on, że lepiej by brzmiało Mastorious. Potem również spytałem inne osoby czy to nie głupie, oni tez mi tak doradzili i tak zostało.

___________
What is worse: Nothing to defend or no one to defend it??
Without warriors there can be no war.
Even the smallest person can change the course of the future.
Szukasz dobrych map i recenzentów?? - http://nowebractwo.w.interia.pl
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Lucas



Dołączył: 25 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Erathia

Wysłany: 26 lutego 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

Mój nick to po prostu łacińska wersja mojego imienia. :)
___________
"Carpe Diem"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Alamar



Dołączył: 12 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: z Czarnej Wieży w której płynie magia czysta (a tak naprawdę z Gorzowa Wlkp.)

Wysłany: 3 marca 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

Mój nick to na pewno każdy wie skąd wziąłem :D . Po prostu trzeba było jakiś klimatyczny mieć w Jaskinii, a, że to mój ulubiony Heroes, to się długo nie zastanawiałem. Poza Jaskinią mam oczywiście inny nick, który też nie jest niepowtarzalny, ale sam go wymyśliłem i nie widziałem go wcześniej. Jest to JAKS (zawsze z dużych liter), pochodzi od imienia i nazwiska, ale w jakiej kombinacji to nie powiem :D .
___________
Mogą mnie zabić, ale mnie nie przestraszą.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Melodia



Dołączył: 11 października 2004
Posty: 164
Skąd: Z planety Galaxia, a dokładnie z Adium-Tor, czyli Ostatniego Bastionu...

Wysłany: 3 marca 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

Mój nick ma również całkiem ciekawą historię. Zanim pierwszy raz zagrałam w HoMM III ( mój ulubiony heroes to wiadomo kto :) ), kiedyś kolega powiedział do mnie, że ja jestem taka "Melodia", a to dlatego, że przez cały czas nuciłam pod nosem. Grając w HoMM III zauważyłam, że jest tam taka druidka i stała się moją ulubioną, a że zawsze nią wygrywałam to takowy nick przyjęłam. Wszyscy tak do mnie mówią (nawet nauczyciele zaczynają :) ). Dzięki temu nickowi mam chłopaka i dużo przyjaciół. Taka jest ta historia.

THE END

Pozdraviam

P.S.: Nie zmienie go na żaden inny i pamiętać "All right reserved"

P.S. 2: Melodia ®

___________
J B I T B
A E S H E
S H E S
K E T =)
I M
N O
I T
A A
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
LarvaExotech



Dołączył: 10 czerwca 2004
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 7 marca 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

A mój nick pochodzi z gry Serious Sam 2, i nie zmienię go na żaden inny. Używam go wszędzie, wszędzie i jeszcze raz wszędzie... :D Nawet nie chcieli mnie przyjąć przez ten nick, ale jakoś przeszło...
___________
I odpuść nam nasze wina... jako i my odpuszczamy naszym winodajcom......
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Kordiss



Dołączył: 16 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Ustroń

Wysłany: 11 marca 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

A mój wbrew pozorom nie pochodzi od imienia Kordian, chociaż w pewnm sensie... W każdym bądź razie zawsze chciałem mieć tak na imię. Moj E-mail: cordiss3... Mój nick na jednej z gier Online: Cordiss itd. Po prostu nie wiem czemu nie nazwano mnie Kordian a nie Krzysztof!
___________
Jestem Wilkołakiem...tak to bardzo skomplikowane...pół ifryt elf i do tego wilkołak!...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ashanti



Dołączył: 27 grudnia 2004
Posty: 164
Skąd: Z jaskini behemota :P

Wysłany: 15 marca 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

Mój nick się wziął... sama nie wiem - pierwsza litera jest od pierwszej litery imienia a reszta sama nie wiem skąd.


Edit: Wiem.Niestety dowiedziałam się po tym jak sobie taki w Jaskini wybrałam :oops:
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aryene



Dołączył: 22 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...

Wysłany: 15 marca 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

Ashanti: Jest piosenkarka o takim imieniu/pseudonimie :wink:
___________
Najgorzej jest poznać własne bóstwo...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
McGregor



Dołączył: 22 lipca 2003
Posty: 164
Skąd: zielona górzysta wyspa na północy

Wysłany: 15 marca 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

Pomyliło Ci się chyba z utworem Ajsza :D
___________
Głupi nie wie że jest głupi, a mądry to wie.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Aryene



Dołączył: 22 stycznia 2005
Posty: 164
Skąd: tam gdzie diabeł mówi dobranoc...

Wysłany: 15 marca 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

Nie pomyliło. Jedna z piosenek Ashanti znajduje się na płycie Woman IV. Ma numer 18. Tytułu nie pamiętam, piosenka nieładna :wink:
___________
Najgorzej jest poznać własne bóstwo...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Bubeusz



Dołączył: 13 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: a żebym to ja sobie przypomniał... :)

Wysłany: 17 marca 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

Jak już przy tym jesteśmy, to nie wiem czy wiesz, Aryene, że z francuska Aryenne to Aryjka? :D

Mastorious (cytat):
Ale oczywiście zanim zdecydowałem się zmienić nick-a, poradziłem się szanownego Bubeusza.


Hehe, polecam się na przyszłość :]

___________
Caveant consules ne quid detrimenti IJB capitat ;)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Nodawa



Dołączył: 13 marca 2005
Posty: 164
Skąd: Vilig z wioski wiecznej zgrozy

Wysłany: 23 marca 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

Heh fajny temacik :) Mój nick się wziął prawde mówiąc z internetu bo zaciekle myślałam nad nickiem ale nic mi nie przychodziło do głowy tak więc zaczęłam szperać po necie by znaleźć jakiś fajowy nick ale nic nie znajdywałam fajnego i oryginalnego przede wszystkim :? Gdy juz byłam załamana nickiem wpadłam na pomysł że wezmę jakieś słowo z neta i moim nickiem będzie to słowo czytane od tyłu 8) Tak więc powstał nick "Nodawa" gdyż znalazłam słówko hebrajskie Awadon a tzn zagłada. Zresztą mój podpis chyba to wyjaśnia :wink:
___________
O szo szo tu ruru
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Til Thalion



Dołączył: 5 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: z Dor Dinen

Wysłany: 23 marca 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

Mój nick wybrałem z premedytacją... bądąc w pełni świadomy i przytomny. Til - thalion, bo taka byłaby oryginalna pisownia... to nie jest postać jako żywo zaczerpnięta z konkretnej książki czy filmu. W języku quenya imię to znaczy "Rog - nieugiety"... co osobiście odnoszę do swojego uporu. Bliski byłem wyboru imienia Turin (Turambar - to jedna z moich ulubionych postaci Silmarillionu), ale jakoś skojarzyło mi się z Juventusem, więc postanowiłem poszukać czegoś innego. :D
___________
Ci, którzy po zwycięstwie spoczęli na laurach są już martwi.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Ymir



Dołączył: 31 marca 2005
Posty: 164
Skąd: Kraków

Wysłany: 3 kwietnia 2005     Nicki Odpowiedz z cytatem

A z nickiem były małe problemy bo pierwszy - barbarian (niepoprawny)
2 - Zydar (używany)
3 - Ymir zawdzięczam lodowemu potworowi dzięki którem (według mitów skandynawskich) powstał świat :P

___________
"It's not a dream Ymir is real"
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.