Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-05-2 6:59:44
Autor Wiadomość
Hellburn



Dołączył: 27 maja 2004
Posty: 164
Skąd: z pustynnych rejonów Bracady

Wysłany: 18 listopada 2004     Porady Odpowiedz z cytatem

na taką pełną odpowiedz czekałem

wszystko sprawidziłem. i to chyba o tą płytę chodzi. nie jest wypalona do końca. ale nero mam najnowsze... spróbuje jeszcze raz nagrac... dzienki za odpowiedz !!!

___________
Damn!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 20 listopada 2004     Porady Odpowiedz z cytatem

spróbuj programem clonecd (jego werja działająca chyba 30 dni jest dołączana do co drugiego krążka na pismach komputerowych) - tworzy on dokładne kopie płyt i w przeciwieństwie do nero, nie 'łapie się' na zabezpieczeniach albo komplikacjach takich jak płyty dwuformatowe.
___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hellburn



Dołączył: 27 maja 2004
Posty: 164
Skąd: z pustynnych rejonów Bracady

Wysłany: 18 grudnia 2004     Porady Odpowiedz z cytatem

thx acid... i mam nastepny problem... nie wiem o co chodzi z tymi kluczami ze swiatyn swiatła i ciemnosci. przeszukałem wszystko ale nic nie znalazłem...
___________
Damn!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 24 grudnia 2004     Porady Odpowiedz z cytatem

opisz moze dokladniej gdzie jestes, bo nie wiem czy dobrze mysle.

Być może chodzi ci o klucz, jaki musisz złożyć by wypełnić jedno z ostatnich zadań od Resurecty....

jedną połowę klucza znajdziesz w temple of the dark - tuż pod ołtarzem po wejściu - był tam chyba jakiś róg płyty kamiennej, który trzeba było kliknąć - przyda ci się arcymistrzostwo w percepcji.

drugi jest na względnym końcu Temple of Light - za ołtarzem.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 26 grudnia 2004     Porady Odpowiedz z cytatem

Jeśli chodzi o świątynię Światła to tam jest taka zagadka: są trzy "przyciski" które trzeba nacisnać odpowiednio. Nie pamiętam jak, ale tam gdzieś powinien leżeć zwój.
___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hellburn



Dołączył: 27 maja 2004
Posty: 164
Skąd: z pustynnych rejonów Bracady

Wysłany: 26 grudnia 2004     Porady Odpowiedz z cytatem

no ja ten zwój znalazłem. naciskam te przyciski i nic sie nie dzieje.
___________
Damn!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 26 grudnia 2004     Porady Odpowiedz z cytatem

a... zaraz... chodzi o te gwiazdy, słońce i księzyc?

opis jest prawidłowy - mam nadzieję, że nie pomyliłeś stron świata :P - gdy odpowiednie tabliczki zostaną przesunięte w dół zejdż na dół i kliknij na ołtarz.... a może ten ołtarz znajdował się na górze.... well..... jak znajdziesz ołtarz, to na nim klikaj :P...

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Misza



Dołączył: 31 sierpnia 2000
Posty: 164
Skąd: okolice Warszawy

Wysłany: 26 grudnia 2004     Porady Odpowiedz z cytatem

Hellburn, jak dobrze pamiętam to po ułożeniu gwiazdek itp. należy nacisnąć (albo nadepnąć) na wielką gwiazdę znajdującą się na dole.

A teraz ja mam problem z cz. 6
W Castle Ironfist jest Temple of Baa, a tam zabawa z kluczykami. Znalazłem pierwszy – na końcu korytarza, drugi, trzeci i czwarty no i tym czwartym nic nie mogę otworzyć.
Na płytce z grą jest zamieszczony poradnik i z niego wynika, że powinien otworzyć drzwi do komnaty po lewo od wejścia, a tam powinien być klucz do pomieszczenia na środku tej wielkiej sali.
Czy coś nie tak robię? Czy może potrzebny jakiś pach

___________
Ludzie nie potykają się o góry, lecz o kretowiska...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 27 grudnia 2004     Porady Odpowiedz z cytatem

jeśli masz tą wersję z poradnikiem (ze świata gier komputerowych czy czegoś podobnego) to na jednej z płytek powinien być patch. Tak czy inaczej go zainstaluj, choć nie wiem, czy to może być problemem. Sprawdziłem u siebie:

Był tam chyba problem z odpowiednią kolejnością kluczy... jeden z kluczy otwierał więcej niż jedne drzwi.

na początku powinien być ten klucz w rzeżbie - potem klucz w jednej z komnat na południu - potem klucz w komnacie po prawej stronie na północy, potem klucz w drugiej komnacie na południu, który otwiera tajemne przejście w centralnej komnacie za ołtarzem, tam z kolei są chyba jeszcze dwa klucze otwierające odpowiednio - 4 drzwi w centrum (wiem, że można je otworzyć wcześniej, ale właśnie chyba nie powinno się tego robić :P) oraz ukryte drzwi na górze w centralnej komnacie. Z kolei klucz znaleziony w tej komnacie z czterema drzwiami posłuży do otwarcia drzwi na północy po lewej stronie.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Misza



Dołączył: 31 sierpnia 2000
Posty: 164
Skąd: okolice Warszawy

Wysłany: 28 grudnia 2004     Porady Odpowiedz z cytatem

Pacha zainstalowałem, ale jak się okazało w poradniku jest błąd.
Klucz jest w tej komnacie na środku tylko ją otwiera się klikając w odpowiedniej kolejności na drzwi.
Już se poradziłem, ale dzięki za chęci :)

___________
Ludzie nie potykają się o góry, lecz o kretowiska...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hellburn



Dołączył: 27 maja 2004
Posty: 164
Skąd: z pustynnych rejonów Bracady

Wysłany: 30 grudnia 2004     Porady Odpowiedz z cytatem

a ja mam 2 następujące problemy (coś mnie pech prześladuje):
Właśnie zainstalowałem sobie wina xp (musiałem ze względów na neta...)
1. w 7 raz tylko udało mi się włączyć w programowym 3d. później gdy chciałem zmienic na tą 2 opcje nie wchodziło. Teraz już na obu trybach grafiki nie działa. Pokazuje sie szary ekran i wychodzi do windowsa (żadnego błędu).
2. w 8 nie mam odgłosów gdy wchodzę do jakiegos buydynku. Słyszę tylko te otwieranie drzwi tekst powitalny a potem już nic. Próbowałem już wszystkie opcje w ustawieniach ale nadal nie działa.
Proszę o szybką odpoweidz.

___________
Damn!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 30 grudnia 2004     Porady Odpowiedz z cytatem

proszę bardzo: trzeba było nie zmieniać systemu :P net u mnie pod Me chodzi bardzo dobrze :P

a tak serio: myślę że to kwestia karty graficznej. Bardzo często nieco starsze karty nie mają sterowników dostosowanych do XP. Spróbuj ściągnąć najnowsze ze strony producenta. Być może to samo tyczy się też karty dźwiękowej...

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hellburn



Dołączył: 27 maja 2004
Posty: 164
Skąd: z pustynnych rejonów Bracady

Wysłany: 1 stycznia 2005     Porady Odpowiedz z cytatem

Gollum czy mówiłeś, że 8 jest łatwa :lol: ????
Gdzie moge znaleźć amunicję do armaty z której mam zatopić flotę regnańską ???

___________
Damn!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 1 stycznia 2005     Porady Odpowiedz z cytatem

O ile pamiętam, była w jakiejś fortecy na Regnie ukryta w pomieszczeniu na górze z czterema skrzyniami... ale to bardzo mgliste wspomnienie :P. W każdym razie na Regnie...

i MM8 chyba faktycznie jest najłatwiejsza :P

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Hellburn



Dołączył: 27 maja 2004
Posty: 164
Skąd: z pustynnych rejonów Bracady

Wysłany: 2 stycznia 2005     Porady Odpowiedz z cytatem

Acid Dragon (cytat):
O ile pamiętam, była w jakiejś fortecy na Regnie ukryta w pomieszczeniu na górze z czterema skrzyniami... ale to bardzo mgliste wspomnienie :P. W każdym razie na Regnie...

i MM8 chyba faktycznie jest najłatwiejsza :P


Mówisz o opuszczonej warowni niedaleko armatki ??

to graj sobie postaciamii od 10 do 15 levela i spróbuj zabić większą grupę piratów.

___________
Damn!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 2 stycznia 2005     Porady Odpowiedz z cytatem

Powiem w ten sposób:

MM8 jest tak łatwa, że jeszcze zaim wogle ruszyłem fabułę (przed jednoczeniem przymierza) większość mojej drużyny była na 50 poziomie lub powyżej.... nie wspominając już o tym, że w drużynie znalazła się już jedna postać na 50 poziomie, gdy reszta była jeszcze na 5 :P.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Coyote



Dołączył: 26 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Nie wiadomo :-)

Wysłany: 2 stycznia 2005     Porady Odpowiedz z cytatem

Hellburn (cytat):


to graj sobie postaciamii od 10 do 15 levela i spróbuj zabić większą grupę piratów.


Wystarczą dwa smoki, 3 już na wyspie i nie masz problemu z żadnym stworem, tak było w moim przypadku :P Wojownik, mag czy kto tam jeszcze jest nie robi efektów później :P

___________
Powinieneś coś zrobić, zanim włączy się wygaszacz ekranu!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 3 stycznia 2005     Porady Odpowiedz z cytatem

M&M 8 według mnie jest najłatwiejsza. Robi się postać 1 lvl a przyłącza 5. Potem można przyłączyć sobie postacie 50 lvl i idzie jak z płatka. (Smoki są jak nabardziej najlepsze!)
___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Smith



Dołączył: 25 października 2004
Posty: 164
Skąd: Wygiełdów

Wysłany: 7 stycznia 2005     Porady Odpowiedz z cytatem

Mam problem pożyczyłem wczoraj od kumpla M&M6, no i jak włączam grę to się robi czarny ekran a potem wraca do windy, co to może być i jak to naprawić :cry:
___________
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 7 stycznia 2005     Porady Odpowiedz z cytatem

może być to winda xp :P - za toto coś nie ręczę :P

a poza tym - nie wiem. W niespełnione wymagania sprzętowe nie wierzę, bo są naprawdę niskie. Może błąd w instalacji? niezainstalowany directx?

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Smith



Dołączył: 25 października 2004
Posty: 164
Skąd: Wygiełdów

Wysłany: 8 stycznia 2005     Porady Odpowiedz z cytatem

To nie była wina windy XP(bo mam ME 8) ), to był jakiś wirus, ale już się z tym uporałem. M&M6 już mi chodzi tylko pojawił się następny problem wszystko zasuwa jak nienormalne(np. ogień przy ustawianiu drużyny pali się jak szalony, a jak idę i nacisnę strzałkę w dół to mnie obraca o jakieś 240 stopni)
___________
Doświadczenie to coś co zdobywasz tuż po chwili w której go potrzebowałeś.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 8 stycznia 2005     Porady Odpowiedz z cytatem

ten ogień przy wyborze postaci potraktuj jako małoznaczący 'bug' - nie wpływa to na nic i nie jest wyznacznikiem niczego.

Natomiast drugi problem, to wbrew pozorom (prawie) poprawnie działające sterowanie. Aby było "normalne" w opcjach w sekcji 'controls', ustawiamy 'turn rate' na 'smooth'.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Mortai



Dołączył: 7 maja 2004
Posty: 164
Skąd: Bogate Miasto Hanzetyckie

Wysłany: 22 stycznia 2005     Porady Odpowiedz z cytatem

Widzieliście może takie coś, że w Celeste jest na centralnym placu fontanna i po wejściu do niej oraz naciśnięciu jednego ze stróg wody pisze Las Tulareański i cos się dzieje z postaciami, ale nie wiem co. Wiecie o co chodzi???
___________
HoMM sweet HoMM

Powiedzcie, kogo mam zlikwidować. Z chęcią pomogę... :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Acid Dragon



Dołączył: 3 stycznia 2003
Posty: 164
Skąd: planetoida Terra

Wysłany: 22 stycznia 2005     Porady Odpowiedz z cytatem

Nie wiem, ale w MM7 jest więcej takich dziwnych sytuacji.

Np. w Nighonie po wskoczeniu do wulkanu coś się niby z postaciami dzieje, ale nie wiadomo co, a w całej grze czasem można po kliknięciu na niektóre rzeczy dostać dziwne napisy z brakującymi literami.

Np w części Góry Grzmiącej Pięści po kliknięciu na jakąś tam biblioteczkę pojawia się napis 'ęści', a chyba gdzieś w Erathii gdzieś jest napis 'aval' (od 'Naval' - zamku w lesie Tulareańskim).

Nigdy nie udało mi się sprawdzić o co tam chodzi.

___________
Neutralność nie zawsze jest możliwa...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Rabican



Dołączył: 21 lipca 2004
Posty: 164
Skąd: wioska Cecenowo w północnym Avlee (to prawda, że ludzie porozumiewają się tam za pomocą chrzą

Wysłany: 22 stycznia 2005     Porady Odpowiedz z cytatem

Takich błędów jest jeszcze więcej, Acid. W sumie występują głównie w środkowym etapie gry. Mogą to być zarówno błędy samej gry, jak i błędy tłumaczenia, trudno to określić. Jednak zwracam uwagę, że w MM6 nie ma czegoś podobnego. Tu widać, jak się ma czas poświęcony tworzeniu gry do jej dopracowania. Czyli gdy się Strażnik spieszy, to się Kreegan cieszy :wink: .
___________
Nie mam strony w necie, jednak pozwolę sobie tu (bo gdzież lepsze miejsce?) zareklamować stronę Acida, czyli Kwasową Grotę, którą znaleźć można pod adresem www.acidcave.prv.pl . Polecam ją tym, którzy uważają, że science fiction do serii MM nie pasuje.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.