Imperium Jaskini Behemota
tarcza Witaj na Starym Forum Jaskini Behemota.
Zostało Ono stworzone przez ixcesala z uwagi na problemy z forum Ezboard 10 grudnia 2002. Służyło Jaskiniowcom dzielnie do sierpnia 2005 roku, kiedy to dominium i podwładnych Behemota dotknął Wielki Trek, po którym przez 10 miesięcy Jaskinia nie funkcjonowała.
Wszystkim, którzy przyczynili się do rozwoju Imperium Jaskini Behemota, zarówno poprzez pracę techniczno-graficzną, jak i osobom które współtworzyły klimat - dziękujemy.
Zapraszam do obejrzenia tego swoistego muzeum, które wiąże się ze wspaniałymi wspomnieniami niemałej części Jaskiniowców.
Kasztelan Crazy

Wróć do strony głównej Jaskini Behemota.
Rejestracja (chciałbym klucze)Rejestracja (chciałbym klucze)  

PrzewodnikPrzewodnik      LinksLinkownia     SzukajSzukaj     Śledzone tematyŚledzone tematy     Zaloguj się, by sprawdzić wiadomościZaloguj się, by sprawdzić wiadomości
ProfilProfil     MieszkańcyMieszkańcy     GrupyGrupy     ZalogujZaloguj
Ostatnio odwiedziłeś nas:
Obecny czas to: 2024-04-29 17:37:08
Autor Wiadomość
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 24 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Taaa tyle, że stworzeń starczyłoby nawet na te 8 miast. Jeśli nie będzie wyboru generatora to może zaskoczą nas w dodatkch kolejnymi miastami?

Jeżeli deklarują 6 miast to prawdopodobnie zabraknie miasta typu fortress i asylum/dungeon. Czyżby miało zabraknąć czarnych smoków i Hydr? Eee chyba nie... przecież smolucha nie wrzucą do inferno albo nekropolis, a przecież ma jeszcze powstać zupełnie nowy typ miasta. Jeśli nie schrzanią z powiązaniami ze szkołami magii (jak w Homm-IV) to furtka na nowe miasta będzie otwarta.

A co do portali z Preserve to jest wielkim marnotrastwem dostępnej bazy jednostek budowanie takich struktur.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tristan



Dołączył: 22 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Radom

Wysłany: 24 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Hmmmmm, wydaje mi sie osobiscie że jednak wprowadzą nowe zamki w dodatkach, 130 jednostek o ile bedzie 6 poziomów z upgrejdami i 6 zamków to wychodzi nam 6*6*2 = 72
W związku z tym niemożliwe aby było aż tyle jednostek neutralnych :!: Dwa nowe zamki w dodatkach to dodatkowe 6*2*2 + 24 jednostki co daje nam razem lącząc z podstawką 72+24=96 jednsotek w zamakch i 34 jednostki neuralne.......hmmm cos dużo tych jednstek neutralnych a Fabrice przeciez wyraznie powiedzaił iż z łatwoscia pobiją liczbe jednostek w H3, wiec wydaje mi sie że bedzie ich nawet wiecej niż 130.......zamotałem sie już :D :D

___________
Zapraszam na moją stronke www.klimbert.republika.pl :) Prosze wpisujcie sie do księgi gosci i zaglądajcie na forum :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 24 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Jeszcze do grafiki 3D. Znajdźcie sobie, kochani moi, screeny z najnowszej Earth 21xx (bodajże, Earth 2160, zresztą kiedyś w CD-Action był tekt o tej grze). Tam to będzie grafa 3D... Żadnych kantów... Więc - da się, wszystko się da, tylko że żaden normalny sprzęt tego nie udźwignie :D. Fakt, że 2D zarżnięto trochę za wcześnie, ale, cóż...

Pisze roobert:

Cytat:
Problem nie jest w tym iz w ciągu ostanich 10lat nastapił postęp techniczny prolem jest w tym iż zdecydowana wiekszośc fanów serii nie chce solucji Warcrafta ale dobrze zrobiona strategie turową ...Dlatego zadam ci pytanko ;Czy jak HoMM 6 bedzie RTS to tez mam piać z zachwytu bo postęp to umożliwi? Mówię to dlatego iz przypuszczam iz wprowadzemie 3D jest tyklko krokiem do wprowadzenia najpierw Tur jednoczesnych a w dalszej kolejności czystego Rts'a .


Bzdura, bzdura, bzdura, kosmiczna bzdura. 3D to zmiana kosmetyczna, wynikająca z postępu, choć po troszę i z praw rynku. Natomiast wprowadzenie real time'u, to zmiana... No nie wiem, zupełnie OGROMNA. To w ogóle nie jest zmiana, tylko stworzenie nowej gry. Zmiana w zasadach i założeniach gry. A 3D zasad i założeń nijak nie zmienia. Poza tym real time zupełnie nie ma się do postępu technicznego - HOMM 3, ba - HOMM 2 - mogło być RTS-em, ówczesne komputery spokojnie na to pozwalały.

Ogólnie rzecz biorąc, to jestem nastawiony bardzo optymistycznie. Nowa firma, na pewno będą chcieli pobić poprzednich "hirołsów". Mają ambicję, chęci... Powinno im wyjść. Szkoda, że to jeszcze tyle czasu :(..
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 25 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Tristan (cytat):
...a Fabrice przeciez wyraznie powiedzaił iż z łatwoscia pobiją liczbe jednostek w H3, wiec wydaje mi sie że bedzie ich nawet wiecej niż 130.......zamotałem sie już :D :D

Fabrice sprostował potem swoja wypowiedź i powiedział, że jednostek będzie nieznacznie mniej niż w H3. Ale czy chodziło mu o podstawową czy też z dodatkami...?. W podstawowej H3 o ile dobrze policzyłem było 117 jednostek.
Pozdrawiam
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Evander



Dołączył: 11 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: "Z różnych miejsc"

Wysłany: 25 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Ted Undead (cytat):


Bzdura, bzdura, bzdura, kosmiczna bzdura. 3D to zmiana kosmetyczna, wynikająca z postępu, choć po troszę i z praw rynku. Natomiast wprowadzenie real time'u, to zmiana... No nie wiem, zupełnie OGROMNA. To w ogóle nie jest zmiana, tylko stworzenie nowej gry. Zmiana w zasadach i założeniach gry. A 3D zasad i założeń nijak nie zmienia. Poza tym real time zupełnie nie ma się do postępu technicznego - HOMM 3, ba - HOMM 2 - mogło być RTS-em, ówczesne komputery spokojnie na to pozwalały.


jesli chodzi o grafe 3d to jest pewna rzecz, ktora wymieka przy grafie 2d
a jest to mianowicie ROZMIAR MAP.
otoz np. w takim Kohan:BOA mapy byly przeogromne, zas w Kohan 2 w porownaniu do jedyneczki mapy to byly jakies ciasne wawozy itd.

bierze sie to stad, ze tryb 3d ma swoje wymagania pamieci, procka, tekstury tez gdzies musza siedziec.

a ja dlatego nie chcialem trybu 3d w herosach, bo lubilem wielkie mapy XL w trybie hotseat.
nie bardzo widze wielkie mapy w tej czesci herosow z taka grafika na moim sprzecie (a mam te minimalne wymagania jakie krazyly w sieci ;-) nawet lepiej )

pozostanie przy grafice 2d w moim odczuciu pozostawiloby wiele zasobow wolnych na inne rzeczy, lub po prostu zmniejszylo wymagania gry ze 3 razy
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 25 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

TedŻaden sprzęt by tego nie udźwignął, poza tym nikt nie śnił o takiej technice, jaką mamy teraz.! A teraz wszystko robi się w 3D, bo po prostu lepiej wygląda, jest bardziej realistyczne. I nie chodzi tu o kasę, ale o to, żeby gra nie była 100 lat za [/quote]
Skoro 3D nie jest wyznacznikiem postępu to po co gra Musi taka być ?Twierdzisz iz jęsli nie będzie gra w 3D to bedzie 100 lat za murzynami.. Po co?,zeby ładnie wygladało? To dopiero kosmiczna bzdura ...aby to NAPRAWDĘ ładnie wyglądało to 3 D musi nadal się rozwijac i sprzęt do tego musi być o niego lepszy od tego jaki 90 % śmietrlników posiada.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Dragonis



Dołączył: 8 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: Ze smoczego raju, gdzie mięcho jest nieszczęśliwe

Wysłany: 25 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Mówcie co chcecie o ilości miast, jak sie postaram stworzę 16 miast i do każdego sensowne budole, jednostki i upgarady. Jak to zrobię? Po prostu od 7 roku życia (a mam 12) bawię się w wymyślanie gier. A co? :-)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 25 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Evander:
Rozmiar map? To wytłumacz mi, w jaki sposób w RPG-u Dungeon Siege istineje świat bez spoin (bez dogrywania) w pełnym 3D? I działa na kiepskim sprzęcie (mi działał na p-400, 64 RAMU i 16 RAM graficznej, choć fakt, że gra jest z 2002 roku)! A Gothic, Gothic II? Ogromny świat, pełne 3D, brak spoin... Diabeł tkwi w optymalizacji kodu.

Co do jednostek, to ja mogę wymyślić ze 20 miast po 8 jednostek. Kiedyś się w to bawiłem, jak trójka wyszła :D. Jest tu gdzieś taki temat? Muszę się zarejestrować - BTW: fajne forum.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 26 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Ted
Cytat:
Co do jednostek, to ja mogę wymyślić ze 20 miast po 8 jednostek. Kiedyś się w to bawiłem, jak trójka wyszła

Z całym szacunkiem dla kolegi stworzyć 20 miast po 8 jednostek z uprejdami jest mozliwe ale zbalansowac je wszystkie to jest sztuka ...
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 26 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Niepotrzebna ta kłótnia o 3D. Będzie 3D, będzie ładne 3D. Wszstskie screeny na to wskazują. Obracanie kamery w dowolny sposób to plus! WarCrafta 3 krytykowano za to, że kamera zawsze wraca do pierwszej pozycji. Ważne, żeby się przyjemnie grało, była dobra fabuła i grywalność. Grafika w Heroes to drugorzędna sprawa, choć wcale niemniej ważna.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Douger



Dołączył: 13 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Łuków

Wysłany: 26 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Ja nie chce 3D w Heroesach , bo:
-gry z 3D maja nudna i sztampowa fabule
-gry z 3D maja zle zbalansowane nacje
-gry z 3D sa mniej szczegolowe pod wzgledem graficznym
(w porownaniu do 2D)
-gry z 3D sa takie same jak Warcraft III , ktory jest gra bardzo slaba i nikomu sie nie podoba
-gry z 3D to gry robione tylko dla kasy, liczy sie tylko ich sprzedaz , a ambitne wykonanie schodzi na drug plan
-gry z 3D maja za duze wymaganie sprzetowe( a ja nie moge sie pogodzic , ze nie chodza plynnie na moim kilkuletnim kompie)

___________
Guns N' Roses 4ever!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 26 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Douger co to znaczy, że...
Cytat:
-gry z 3D maja zle zbalansowane nacje?
Proszę o rozwinięcie!
Również w wypadku gdy..
Cytat:
-gry z 3D sa takie same jak Warcraft III , ktory jest gra bardzo slaba i nikomu sie nie podoba...
, niektórzy mogą mieć odmienne zdanie! Czy grałeś w jakieś gry z pełną 3D, że je tak negujesz, tylko ze względu na ich trzeci wymiar?

Cytat:
-gry z 3D to gry robione tylko dla kasy, liczy sie tylko ich sprzedaz , a ambitne wykonanie schodzi na drug plan
Twórcy każdej gry liczą na dobrą sprzedaż i kasę. Myślę, że Ubi liczy na zyski nie tylko ze sprzedaży H5 ale też i dodatków, a może i następnych części. Jeżeli tak to raczej się postarają by nie wypuśćić kolorwego gniota! :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tristan



Dołączył: 22 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Radom

Wysłany: 26 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Douger (cytat):
Ja nie chce 3D w Heroesach , bo:
-gry z 3D maja nudna i sztampowa fabule

A to dlaczego??Co ma grafika 3D do fabuły??
Douger (cytat):
-gry z 3D maja zle zbalansowane nacje

Ze co?? Juz głupszego stwierdzenia to nie słyszałem, co ma grafika 3D do zbalansowania nacji wystepujacych w grze????
Douger (cytat):
-gry z 3D sa mniej szczegolowe pod wzgledem graficznym
(w porownaniu do 2D)

Napewno trudniej jest dodać wiecej szcegółów do gry posiadajacej grafike 3D, aczkolwiek w wypadku screenów z Herosów V musze przzyzna że grafika mimo iz 3D jest badrzo szcegółowa
Douger (cytat):
-gry z 3D sa takie same jak Warcraft III , ktory jest gra bardzo slaba i nikomu sie nie podoba

A skąd Ty wiesz że nikomu sie nie podoba??Mam kumpla któa cały czas w Warcrafta 3 nagina. Ten poziom argumentów czmeu grafika 3D jest słaba, normalnie zwala mnie z nóg...
Douger (cytat):
-gry z 3D to gry robione tylko dla kasy, liczy sie tylko ich sprzedaz , a ambitne wykonanie schodzi na drug plan

Owszem ale nie należy uogólniać, nie dotyczy to wszytkich gier
Douger (cytat):
-gry z 3D maja za duze wymaganie sprzetowe( a ja nie moge sie pogodzic , ze nie chodza plynnie na moim kilkuletnim kompie)

Z tym akurat sei zgadzam, i jest to jedyny sensowny argument :!:

___________
Zapraszam na moją stronke www.klimbert.republika.pl :) Prosze wpisujcie sie do księgi gosci i zaglądajcie na forum :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Haarald



Dołączył: 23 kwietnia 2003
Posty: 164
Skąd: Ors Imperior

Wysłany: 27 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Douger chciał chyba powiedzieć że gry, których twórcy inwestując w efekciarską grafikę 3D nie oferują nam nic innego (nie potrafią zadbać o pozostałe elementy). Jest to dość stereotypowe myślenie, które jak na razie niestety ale się sprawdza.

Jak na razie mamy tylko kilka screenów i szczątkowe zapowiedzi liczby miast i jednostek, upgrejdów jednak brakuje głębszych konkretów odnośnie liczby czarów, surowców i innych podstawowych elementów nie wspominając o bardziej szczegółowych elementach dotyczących konkretnych rozwiązań (na które zapewne będzie nam czekać do momentu wydania gry). Diabeł tkwi w szczegółach i nie wiadomo czy zastosowane rozwiązania okażą się trafne.

Nie zachwycałbym się także HoMM-V opierając się tylko na screenach bo entuzjazm może okazać się przedwczesny.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Douger



Dołączył: 13 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Łuków

Wysłany: 27 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

To wszystko co napisalem wczesniej to oczywista bzdura. Przeczytalem tylko i spisalem wczesniejsze wypowiedzi innych osob. Jak sami przyznaliscie sa one troszke bezsensowne. Grafika 3D nie ma zadnego wplywu na takie elementy gry jak fabula , balans itd. Graliscie w Warcrafta?? Tam nie ma lepszej lub gorszej nacjii . Kazda ma swoje plusy i minusy , ale nie ma uniwersalnej taktyki na zwyciestwo. Po drugie zobaczcie ilu ludzi gra w Warcrafta ( sam spedzilem setki godzin grajac na BattleNecie i uwazam Warca za najlepszego RTSa z mozliwoscia gry online). Jak sami tez widzicie na screenach , silnik uzyty w Heroes 5 ma 1000 razy bardziej szcegolowa grafe niz np. trojka. Wystarczy spojrzec w trojce na ikonki stworzen w armii bohatera (widzianej z mapy przygody) . Jak na moj gust sa one tragiczne.
Po prostu za mala ilosc pikseli.
A co do wymagan sprzetowych . Mysle , ze :
-zgodnie z zapowiedziami Ubi maja byc one dosc niskie (trudno ocenic jakie przy takim poziomie grafiki , poniewaz bardzo wiele zalezy od optymalizacji kodu)
-firmy robia ankiety jaki sprzet najczesciej posiadaj gracze , aby nie robic gier dla 5% z nich ( oczywiscie nie robia ankiet w Polsce , bo ogolnie u nas slabo z jakoscia sprzetu)
-zartowalem , ze nie moge sie pogodzic z tym ,z e gry u mnie nie chodza (mam 2.3 GHz.512 RAM. GForce3 5200 123 MB) :)
To tyle. I wszyscy ktorzy grali w Prince of Persia: Warior Within wiedza co to jest mroczny klimat przy dosc cukierkowej grafice ( ta gre robil Ubisoft)

___________
Guns N' Roses 4ever!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
MiB



Dołączył: 21 grudnia 2002
Posty: 164
Skąd: Kęty

Wysłany: 27 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Douger (cytat):
Jak sami tez widzicie na screenach , silnik uzyty w Heroes 5 ma 1000 razy bardziej szcegolowa grafe niz np. trojka. Wystarczy spojrzec w trojce na ikonki stworzen w armii bohatera (widzianej z mapy przygody) . Jak na moj gust sa one tragiczne.
Po prostu za mala ilosc pikseli.

Trójka waćpan jest z bodaj 1998 roku - 7 lat i całkiem nieźle się 3ma...
Nam nie chodzi o to, żeby robić taką grafike jak w 3, ale żeby nie było to zupełne 3D,
bo to naprawdę będzie koszmar...

Douger (cytat):

-firmy robia ankiety [...] ( oczywiscie nie robia ankiet w Polsce , bo ogolnie u nas slabo z jakoscia sprzetu)


No własnie - ale ta gra ma być też w Polsce sprzedawana, a jak wymagania będą >2GHz,
to kupi ją naprawdę niewielka grupa użyszkodników.

Ja np.: mam mojego 1GHz + 128 MB RAM + Riva TNT 2 m64 [ 16 MB ] - i co?
I MI STARCZA! Nie potrzeba mi super sprzętu do niewiadomo czego, bo jedyne gra w jakie gram,
to H3 [ choć ostatnio nie mam jak ], Penguin Command i Frozen Bubble :P
Na kompie mam Linuxa, więc nie potrzebuję super komputra, żeby odpalić Okienka.
I co powiesz na to? Słabego mam kompa? Nie uważam - do moich celów wystarcza.
I jakbym mocno hirqw nie kofał, to nie będę specjalnie wymieniał kompa, tylko po to, aby sobie pograć.

Douger (cytat):

-zartowalem , ze nie moge sie pogodzic z tym ,z e gry u mnie nie chodza (mam 2.3 GHz.512 RAM. GForce3 5200 123 MB) :)

To jesteś jednym z tych nielicznych z takim sprzętem.

Douger (cytat):

To tyle. I wszyscy ktorzy grali w Prince of Persia: Warior Within wiedza co to jest mroczny klimat przy dosc cukierkowej grafice ( ta gre robil Ubisoft)

A w Crock`a grałeś? A grałeś w Prince of Persia 1 [ na Amige ]? A grałeś w Settlers 1/2? A grałeś we Frozen Bubble?
To są dopiero gry!


Zdravim

MiB

___________
"Imagine there's no heaven,
It's easy if you try."
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Douger



Dołączył: 13 marca 2004
Posty: 164
Skąd: Łuków

Wysłany: 27 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Cytat:
I co powiesz na to? Słabego mam kompa? Nie uważam - do moich celów wystarcza.

Powiem ,ze nie wazne jakiego masz kompa. Wazne jak powiedziales , ze Ci wystarcza. I moim zdaniem na Heroes 5 tez ci wystarczy. Chodzi mi jedynie o to ,ze producenci gier nie beda robic produktow na komputery sprzed zalozmy 5 lat. I jedyne co mozna zrobic to sie z tym pogodzic . Bo to tylko marne zyczenia , aby robiono gry technologicznie 5 lat do tylu

Cytat:
No własnie - ale ta gra ma być też w Polsce sprzedawana, a jak wymagania będą >2GHz,
to kupi ją naprawdę niewielka grupa użyszkodników.


Spojrzmy prawdzie w oczy. Dla zachodniego producenta gier Polska nie jest zadnym rynkiem zbytu.
-ludzie nie maja kasy
-jak maja to i tak nie maja nawyku kupowanie gier
-kupuja piraty
Wiec nie sadze ,zeby Francuski Ubisoft robil gry specjalnie na zyczenia Polakow. To sie nazywa nasz narodowy egocentryzm.

Cytat:
A w Crock`a grałeś? A grałeś w Prince of Persia 1 [ na Amige ]? A grałeś w Settlers 1/2? A grałeś we Frozen Bubble?
To są dopiero gry!


Oczywiscie , ze gralem. Chodzilo mi o to , ze Ubisoft zrobil Prince'a ( moim zdaniem jedna z najlepszych zrecznosciowek wszechczasow) , ktory ma niesamowita fabule i klimat (fabula bez dwoch zdan bije Heroesowe). Kto gral ten wie o co chodzi. Przy tym wspaniala grafika i dzwiek. Grafika tez wygladala na cukierkowa , a w gruncie rzeczy byla niespotykanie realistyczna (do tego dodano super fizyke). Mimo to udalo im sie oddac mroczny klimat i z lalusiowatego Princea(rowniez taki byl w wersji Amigowej) stworzyli klimatycznego i rownie mrocznego bohatera.

___________
Guns N' Roses 4ever!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 27 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Ogólnie co widać po tych pierwszych screenach:
1. Grafika 3D - Ciekawe jak to wytrzyma mój komputer - a podobno nie miało byc duzych wymagań sprzetowych.. Czy jest to dobry, czy zły pomysł jeszcze nie wiem.
2. Rozdzielenie miasta Nieumarłych i Demonów. Najprawdopodobniej tak bedzie - choc może bedzie możliwośc wyboru jednostek i pokazana jest tylko jedna "gałązka" drzewa rozbudowy. Ogólnie - nawet fajne te stworki - ciekawe jakie bedą miały zdolności.
3. Przy screenach walki nie ma numerków nad postaciami !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Czy ma to znaczyć że tak jak Disciples nie będzie łączenia jednostek np. 40 łuczników?????
Jeśli tak to bedzie zmiana jak na Heroesów rewolucyjna - a nie takiej rewolucji chyba chcemy.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tristan



Dołączył: 22 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Radom

Wysłany: 27 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Prosze bardzo kolejny mini screen:


Można na nim zauważyć jednostke z flagą......to jest chyba flaga Necropolis!! Screen nie jest bardzo wyrażny, ale ta flaga i jednostka która ją trzyma dostarcza ciekawych informacji, co to może byc ten czarny byduneczek na prawo??

___________
Zapraszam na moją stronke www.klimbert.republika.pl :) Prosze wpisujcie sie do księgi gosci i zaglądajcie na forum :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Evander



Dołączył: 11 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: "Z różnych miejsc"

Wysłany: 27 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

dla mnie wyglada na tomb of souls czy jak to sie zwalo - te taka wierze z H3.

przy czym ponownie zwracam uwage, ze screeny przedstawiaja male obszary (doliny, laki) natomiast nigdzie nie widac screena przedstawiajacego mape widziana gdzies z gory, a nie pod takim duzym katem.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Tristan



Dołączył: 22 stycznia 2004
Posty: 164
Skąd: Radom

Wysłany: 27 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Słówko o kampanii i swiecie Heroes V

- The storyline begins as follows: The demons kill the recently crowned king of the humans, Nicolai, whose wife Isabel seeks revenge. To defeat the demons, she makes an alliance with the undead followers of the necropolis - a fatal decision...

Ekhem, skads mi sie kojarzy imie Nicolai, czy nie jest on przypadkiem synem Rolanda i Catherine??

___________
Zapraszam na moją stronke www.klimbert.republika.pl :) Prosze wpisujcie sie do księgi gosci i zaglądajcie na forum :)
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Alamar



Dołączył: 12 lutego 2005
Posty: 164
Skąd: z Czarnej Wieży w której płynie magia czysta (a tak naprawdę z Gorzowa Wlkp.)

Wysłany: 27 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Zaznaczyłem odpowiedź ostatnią i jak zobaczyłem wiele osób jest tego samego zdania. Naprawdę nie chcę o tym dyskutować, ale muszę powiedzieć, że bardzo się zawiodłem :( .
___________
Mogą mnie zabić, ale mnie nie przestraszą.
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 27 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Hmmmm ten screen napawa mnie jednak pewnym optymizmem.....Jak widac dostepne jest oddalenie kamery ciekawe tylko o jak duzy kat to bedzie mozliwe...Co do tego budynku sadze ze nie jest on zwiazany z Necropolis. wyglada zbyt hmmmm lagodnie :twisted: Hmmm co do grafiki ...hmmmm... mam do niej mieszane uczucia...Poniewaz
1) jest to nowosc w sadze Hirkow...a wiadomo nowosci czesto potrzebuja czasu zeby sie przyjeły
2) grafa moze zwikeszyc wymagania kompow ale jednoczesnie moze byc napisana w kodzie ktory bedzie na tle sprawny ze obnizy wymagania...oczywscie nie nazlezy sie spodziewac ze nagle h5 bedzie chodzilo na 333 MHz 64 Ram i 8 Mb grafy..

Fabuła natomiast jest dla mnie troche dziwna (oczywscie jezeli to jest prawda) :twisted: hmmm liczyłem na cos bardziej ekhem ......ekskluzywnego....dla mnie walka hmmm dobra ze zlem w tym wypadku z demonami brzmi troche zbyt banalnie ....czy nie moznabyło wymyslec czegos takiego jak np rozłam w miastach dobrych ??? Dla mnie ciekawym roziwazaniem byloby gdyby popatrzec na nowy swiat ze strony zła.... Ciekawiej wyglada perspektywa ze rozpoczynamy gre panstwami zla i oto nagle na kraje gdzie odwiecznie zyly stwory chaosu pojawiaja sie agresorzy ktorzy chca szerzyc swoja dobra ideologie....I w ten sposob mozna byloby sie dowiedziec ze głownym incjatorem jest Nicolai... Dalej pozostałaby kwestia wybory gracza czy chce sie opierac jako zły czy atakowac jako dobry... Z drugiej strony patrzac na fabułe wykluczenie ktorejkolwiek ze stron ( zła lub dobra) uniemowzliwia stowrzenie jakiegokolwiek konfliktu...Jeszcze inaczej mogłoby byc gdyby rozegrac cała fabułe w formie pamietnika....Juz tłumacze o co mi chodzi.... Załozmy ze ktos jakas postac...znjaduje stara ksiege z symbolami nawiazujacymi do poprzednich czesci gry zarówno od H1 do H4 dodatkow... Takie zestawienie i logiczne powiazanie losow byloby ciekawym punktem do wyprowadzenie nowej fabuły...Z tego miesca mozna wyprowadzic wiele rzeczy np.:
1) owa wyzej wymieniona osoba zainteresowana artefkatami jakie byly opisane w pamietniku rozpoczyna podboj innych terenow natrafia przy tym na nacje Inferno i Necropolis i dochodzi miedzy nimi do konfliktu
2) osoba ktroa czytałaby pamietnik mogla by sie nim zainspirowac im podjac dzialania wojenne
3) cała historia mogłaby byc obłozona klatwa i nasz ciekawski stawałby sie jakims potworem ktorego musza teraz poknac pokolenia bohaterow z pamietnika
4) skorzystac z głownej fabuły H4 i nawiazac do tego ze jest to nowy swiat i wywolac w ni jakies przewrotne zdarzenie jak przepowiednia
5) mozna by uznac ze pamietnik ten znalazł sie na innym kontynencie i mieszkancy postanawiaja sprawdzic czy hsitoria nie jest wyssana z placa :)

Hmm wiem ze moje rozwiaznai moga wydac sie banalne ale hmmmm sojusz martwiakami brzmi dla mnie absurdalnie !!!! :shock: Nikt chyba przy zdrowych zmysłach nie zawrałby takiego paktu tym bardziej ze dla mnie oczywsite jest to ze nieumarli przy pierwszej okazji zeswataja sie z demonami :twisted: Chociaz dla Necromantow kazda woja jest dobra poniewaz maja wtedy wiecej ciał do zrobienia szkieletow :twisted: :twisted: :twisted: Jednym słowem nie wyobrazam sobie tej fabuły no chyba ze bedzie miala ona jakies niesamowite zwroty .....

Wiem ze teraz sie czepiam bo przy duzej grywalnosci gry nawet najabsurdalniejsza fabuła staje sie genialna....ale nie czepiałbym sie gdyby H5 nie budziło we mnie watpilowsci a zarazem fascynacji ....

Pozdrawiam
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Evander



Dołączył: 11 sierpnia 2004
Posty: 164
Skąd: "Z różnych miejsc"

Wysłany: 27 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

Rycerz Mike (cytat):


Hmm wiem ze moje rozwiaznai moga wydac sie banalne ale hmmmm sojusz martwiakami brzmi dla mnie absurdalnie !!!! :shock: Nikt chyba przy zdrowych zmysłach nie zawrałby takiego paktu tym bardziej ze dla mnie oczywsite jest to ze nieumarli przy pierwszej okazji zeswataja sie z demonami :twisted: Chociaz dla Necromantow kazda woja jest dobra poniewaz maja wtedy wiecej ciał do zrobienia szkieletow :twisted: :twisted: :twisted: Jednym słowem nie wyobrazam sobie tej fabuły no chyba ze bedzie miala ona jakies niesamowite zwroty .....


Znajac profil psychologiczny nekromantow z H3, wedlug mnie chyba najlepiej oddajacy mozliwe podejscie do sprawy, to nie widze powodow dla ktorego nekromanci mieli by:
1) nie zawierac sojuszu. jako grupa obliczona przedewszystkim na zdobywanie mocy, wiedzy i wladzy, kazdy "przyjaciel" to tylko dodatkowa pomoc w tymze quescie.
2)zbratac sie z demonami przy pierwszej lepszej okazji - nekromanci pochodza z tego samego swiata, i jesli chca go zajac to raczej nie po drodze im z grupa rogatych creatur ktorych jedynym celem jest szerzenie zniszczenia :) w koncu glupio tak troche wladac ruinami. (lawful evil a chaotic evil to nie to samo)

Juz bardziej widzialbym sojusz nekrosiow z warlockami (o ktorych jak na razie cicho), chociaz boje sie ze UbiSoft pojdzie na latwizne i zrobi z nekromantow bande szalonych psychopatow ktorych celem jest rzeznia totalna.

W koncu w grach dla dzieci wg. amerykanskich=swiatowych standardow zlo i dobro sa jasno odgraniczone i okreslone, nie ma czegos takiego jak postacie moralnie dwuznaczne - a takimi w moim odczuciu byli nekromanci w H3.

A przeciez taki Sandro. on przeciez nie byl szalencem - chcial sobie podbic krolestwo a nie zrownac wszystko z ziemia. a ze wyszlo jak wyszlo.... ;-)


Mnie zastanawia czy wskrzesza Nicolaia jako licha;-) , i czy Nicolai zdarzyl zawczasu dorobic sie potomkow, coby rod Ironfist nie wygasl.

ps.
Co sie stalo z Archibaldem Ironfistem?!?!
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
Anonymous



Dołączył: nigdy
Posty: 164
Skąd:

Wysłany: 27 kwietnia 2005     Zapowiedź Heroes V!!Pierwsze screeny!! Odpowiedz z cytatem

http://forums.ubi.com/eve/ubb.x/a/tpc/f/1851065692/m/6211017513 ,
ciekawe ile w tych plotkach jest prawdy?
Co oni chcą zrobić z orkami i elfami :roll: ?
Jak dużo będzie tych smoków i co z szumną liczbą prawie 120 jednostek?

Trzeba czekać na "oficjala" :cry:
Pozdrawiam
    Powrót do góry     Odwiedź stronę autora
©2002, 2003, 2004, 2005 Jaskinia Behemota
Template made by Valturman.
Powered by gnomePHP.
Pieczę nad Starym Forum sprawuje Crazy.